a ilÊliftfliilllimiémhlIfllliilt. GEMEENTE MIDDELBURG lliliimitt Middelburg geef! korting op cursus motorrijden Bouwaanvragen Milieubeheer Bestemmingsplan Bouwplan Vandaag verkiezingen gemeenteraad Hof van Tange Wielklem Gezondheidswijzer Commissies Rooien Singelweg Wet Voorzieningen Gehandicapten Rampbestrijding Hercules Stembureau's tot 19.00 uur open Week 9 luw Tafeltje Dekje S Woensdag 2 maart 1994 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat een aanvraag voor een bouwvergunning is binnengekomen: a. op 17 februari 1994 voor het uitbreiden van de keuken op het perceel Oud Arnemuidsvoetpad 15; b. op 21 februari 1994 voor het bouwen van een woning op het perceel Noordweg 470; c. op 22 februari 1994 voor het plaatsen van een water- en lucht- bord op het perceel Rotterdamsekaai 59. Een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is verleend aan: 1. Koel- en elektrotechnisch installatiebedrijf Van Loon te Middel burg voor het oprichten en in werking hebben van een installatie bedrijf op het perceel gelegen aan de Herculesweg 32 te Middelburg; 2. Provincie Zeeland voor het oprichten en in werking hebben van een grondwaterbeheerssysteem, alsmede voor de tijdelijke opslag van verontreinigde grond op het perceel gelegen aan het Molen water (voormalig gasfabrieksterrein) te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-) procedu re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 2 maart 1994 staat de officiële kennisgeving. Bestemmingsplan Dauwendaele II 7e Planuitwerking Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat met ingang van vrijdag 4 maart 1994 gedurende twee weken ter inzage ligt het ontwerp van de zevende planuitwerking van het bestemmingsplan Dauwendaele II. Dit ontwerp-uitwerkingsplan kan worden ingezien bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. De zevende planuitwerking betreft de bouw van een kantoren- pand op een perceel aan de Buitenruststraat gelegen in de uit te werken bestemming Kantorengebied van het bestemmingsplan Dauwendaele II. Gedurende bovenvermelde termijn kunnen belanghebbenden van hun bedenkingen tegen deze uitwerking van het bestem mingsplan doen blijken. Deze bedenkingen dienen schriftelijk ken baar te worden gemaakt aan het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 21 februari 1994 een voorberei dingsbesluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: a. het perceel gelegen aan Achter de Houttuinen, zoals dat is aan gegeven op tekening S 138-127 d.d. januari 1994, een herziening van het bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht wordt voor bereid: b. het perceel Kerklaan 1, zoals dat is aangegeven op tekening S 150-41 d.d. februari 1994, een herziening van het bestem mingsplan Sint Laurens wordt voorbereid; c. het perceel IMieuwlandseweg 31, zoals dat is aangegeven op te kening S 187-91 d.d. 1 februari 1994, een herziening van het bestemmingsplan Buitengebied wordt voorbereid; d. het perceel H. de Hasestraat 1, zoals dat is aangegeven op te kening S 156-68 d.d. februari 1994, een herziening van het bestemmingsplan Magistraatwijk wordt voorbereid. Het besluit treedt in werking op 4 maart 1994 en ligt met het bij behorende pré-advies en tekeningen voor een ieder bij de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: a. het bestemmingsplan Sint Laurens voor het uitbreiden van de woonkamer op het perceel Kerklaan 1; b. het bestemmingsplan Buitengebied voor het bouwen van een garage, schuur en poort op het perceel IMieuwlandseweg 31; c. het bestemmingsplan Magistraatwijk voor het uitbreiden van de woning op het perceel H. de Hasestraat 1. Tevens maken zij bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 50, lid 6, van de Woningwet vergunning te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag 4 maart 1994 ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridi sche Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar ma ken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. De gemeente Middelburg gaat 30 motorrijders uit Middelburg een aan trekkelijke korting geven bij deelname aan een verkeersveiligheidscur- sus. Om het aantal slachtoffers onder motorrijders terug te brengen start Veilig Verkeer Nederland in samenwerking met de NVVM (Neder landse Vereniging voor Verhoogde Motorrijvaardigheid) deze rijvaar- digheidscursus. De laatste jaren stijgt het aantal motorrijders explosief. In 1991 be stond het Nederlandse motorfietsenpark nog uit 188.298 motoren, eind 1993 waren er al bijna een kwart miljoen. Daarbij steeg ook het aantal valpartijen en ongevallen eveneens enorm. Cursus op niveau Deze speciale cursus was vroeger alleen bestemd voor beroepsrij ders. De cursus wordt gegeven op zowel een afgesloten terrein als op speciaal uitgezette routes op de openbare weg in de regio. Er wordt gewerkt met kleine groepjes van maximaal 4 personen, inge deeld naar ervaringsniveau, zodat iedere deelnemer de volle aan dacht krijgt. Hierdoor komen zo wel gevorderden als beginners volop aan hun trekken. Maar ook voor "heropstappers", die lange tijd niet meer gereden hebben, is de cursus een echte aanrader. Er kan meegedaan worden op een ei gen of op een gehuurde motor. Mntnrriiders kunnen een hele dag Voor alle inwoners van Zeeland wordt in de "Gezondheidswijzer" in Goes informatie verstrekt over ziekte en gezondheid. De Gezondheids- wijzer is gevestigd op de begane grond van gezondheidscentrum Mag nolia 2 (schuin tegenover het station) te Goes, telefoon 01100-49434. Wat moet U zich daarbij concreet voorstellen? Als voorbeeld een greep uit de vragen die bezoekers aan de documentalist van het informatie centrum instellen. Mijn zoontje van vier mag bepaalde dingen niet eten in verband met voedselallergie. Heeft U misschien een boek of folder over voedselaller gie, want ik wil er graag meer van weten. We moeten voor maatschappelijleer een werkstuk maken over gok verslaving. Heeft U folders of boeken voor ons? Heeft U misschien informatie voor mij over anorexia nervosa? Ik loop stage in het jeugdwerk en wil daarom graag meer weten over kindermishandeling. Ik wil graag een les verzorgen over suikerziekte, omdat een meisje uil groep 6 dat sinds kort heeft. Kunt U mij helpen aan materiaal om in die les te gebruiken? Zoals uit deze greep wel blijkt komen bezoekers van allerlei achtergron den in het informatiecentrum terecht. Als scholier of student, als vrouw, als ouder, voor werksituaties of gewoon omdat iemand zomaar interesse heeft voor een bepaald onderwerp. In het centrum zijn verschillende soorten materialen aanwezig. Boeken, rapporten, onderwijsleermaterialen, diaseries, cassettebandjes en vide obanden over de meest uiteenlopende onderwerpen op het gebied van gezondheid en ziekte kunt U lenen in het centrum. In totaal gaat het om zo'n 1000 titels. Tevens is er ruimte om op Uw gemak boeken enz. te bekijken en te lezen. De documentalist is elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur aanwezig om U met raad en daad bij te staan in het beant woorden van Uw vragen. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 7 tot en met 13 maart maandag rundergehaktballen, andijvie, gestampte aardappelen dinsdag rundvlees, mosterdsaus, rode bieten, aardappelen woensdag kalkoenragout, roomsaus, bloemkool, broccoli, aard appelen donderdag stamppot worst vrijdag visfilet, gekruide saus, dop erwten, wortelen,aard appelen zaterdag bami goreng, kipsateh zondag wat de pot schaft boerenkool met Een aanvraag voor een rooiver- gunning is binnengekomen voor: 3 platanen, Sir Winston Chur- chilllaan; 2 elzen, H. Schaftstraat; 2 esdoorns, I lijsterbes, 1 linde, Zusterstraat; prunus, Baljuwlaan Voor informatie' over deze rooi- vergunningen kunt u terecht bij de afdeling Groenbeheer, telefoon 01180-75312. In opdracht van het wegschap Walcheren is door de Heidemij een ontwerp Landschapsbe leidsplan (LBP) opgesteld ten be hoeve van het beheer van de beplantingen langs de wegen die bij het wegschap in onderhoud zijn. Aan dit plan werd meegewerkt door vertegenwoordigers van de provincie Zeeland, Direktie Na tuur, Bos, Landschap en Fauna (voorheen Bos- en Landschaps bouw), agrarische standorganisa ties (ZLM/CBTB), Zeeuwse Milieu Federatie, Heidemij en het wegschap Walcheren. In de noord-berm van de Singel- weg wordt de beplanting omge vormd naar een haagmodel. De aanwezige bomen worden daarom afgezet. Indien nodig zullen na 2 of 3 jaar struiken worden bijge- plant. Deze termijn is nodig om eventueel wortelschot van de ver wijderde bomen te bestrijden. zelf heerlijk actief bezig zijn met hun motor onder leiding van spe ciaal opgeleide, uiterst ervaren be roepsmotorrijders en instructeurs. Er komen tal van oefeningen aan bod, die bij de motor-rijopleiding niet of nauwelijks aan de orde zijn geweest, maar die de ware motorliefhebber goed van pas ko men. Tijdens de training wordt onder meer geoefend in korte- en lange-bochtentechnieken, positie rijden en verhoogde inhaal- en remtechnieken. 100,- en kans op motor De eerste 30 motorrijders uit de gemeente Middelburg profiteren bij opgave van hun rijbewijsnum mer van een korting van 100,-: zij betalen voor een complete cur susdag slechts 125,-. Deelnemers doen bovendien gratis mee aan de Nationale Motorvei- ligheidscompetitie die dit jaar wordt georganiseerd in samenwer king met de bij de RAI aangeslo ten officiële motorimporteurs. De hoofdprijs is een nieuwe motor fiets naar keuze ter waarde van 20.000,-. Gratis boekje Onlangs werd door de NVVM het nieuwe boekje "Verhoogde rij- In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken, dinsdag 8 maart om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Commissie Maatschappelijke Zaken, donderdag 10 maart om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J.Schroevers, telefoon 75633. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 14 maart om 19.30 uur. Secre taris is mevrouw M.J. Marcus, telefoon 75286. Commissie Financiën, dinsdag 15 maart om 16.00 uur. Secretaris is me vrouw E.C. Wal rave, telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 15 maart om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 75304. Commissie Bezwaar- en Beroepschriften, donderdag 31 maart om 16.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier da gen vóór de vergadering in te zien bij sectie Voorlichting en bij de com missiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 21 maart om 14.00 uur. foto: Archief NVVM vaardigheid voor de motorrijder" geïntroduceerd. Het leerzame boekje bevat tal van praktische tips voor een veilig en verant woord motorgebruik. Het kan te gen betaling van de verzendkosten worden aangevraagd bij de NVVM. Informatie en aanmeldingen Voor verdere informatie en in schrijvingen over de cursus bij de NVVM, telefoon (08360) 42480 of bij de gemeente Middelburg, tele foon (01180) 75286. Vandaag, woensdag 2 maart, kunt u nog tot 19.00 uur uw stem uit brengen voor de gemeenteraadsverkiezingen. Elke stem telt! Vanavond zal het Middelburgse stadhuis vanaf 19.00 uur geopend zijn voor alle belangstellenden, die de stembusuitslagen van de stemdistricten in Middelburg "heet van de naald" willen volgen. Op een televisiescherm kunnen de aanwezigen ook de landelijke uitslagen bijhouden. Hoe gaat u te werk in het stemhokje? Wie gaat stemmen ontvangt tegen inlevering van de oproepingskaarl een stembiljet. Hierop staan van links naar rechts de politieke par tijen en van boven naar beneden de verkiesbare personen. Boven aan de rij vindt u de lijsttrekkers, daaronder staan de overige kandi daten voor de raad. Stemmen op de lijsttrekker is niet noodzakelijk. U kunt ook een voorkeurstem uitbrengen op één van de overige kandidaten. Overi gens mag u maar één hokje op uw stembiljet rood maken. Stembiljetten met meer dan één zijn ongeldig. Wat gebeurt er daarna met uw stem? De stemmen worden dezelfde avond nog geteld. Op basis van het totaal aantal uitgebrachte stemmen wordt de zetelverdeling bepaald. Dit gebeurt allemaal op grond van het evenredigheidsbe ginsel: Als een partij 20% van de stemmen behaalt, heeft zij auto matisch ook recht op circa 20% van de zetels in de raad. Na de gemeenteraadsverkiezingen gaan de partijen onderhandelen over de samenstelling van het col lege van Burgemeester en Wethou ders. B. en W., zoals het college meestal genoemd wordt, moeten het vertrouwen hebben van de meerderheid in de raad. De wethouders worden gekozen uit de leden van de gemeenteraad. De gemeenteraad bepaalt het be leid in uw gemeente en B. en W. zorgen voor de voorbereiding en uitvoering hiervan. De raadsleden controleren dit. En omdat u bepaalt wie er in de ge meenteraad komt, bepaalt u indi rect ook het te voeren beleid. Het Aktiviteiten Centrum Middelburg, de Werkgroep Uitkeringsge rechtigden en Ouderen van de FNV afd. Middelburg en het WAO- platform Zeeland, organiseren een voorlichtingsbijeenkomst over de nieuwe Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). Deze bijeenkomst zal plaatsvinden donderdagmiddag 3 maart a.s. van 13.30-16.00 uur in het Ontmoetingscentrum Dauwendaele (in het winkelcentrum) aan de Vrijlandstraat 51 te Middelburg. Het Centrum is toegankelijk voor rolstoelgebruikers en een ringleiding voor slechthorenden is aanwezig. De toegang is vrij. De nieuwe WVG treedt per 1 april a.s. in werking, waarbij de verant woordelijkheid voor de uitvoering komt te liggen bij de gemeente. In de nieuwe wet kunnen nu ook gehandicapte mensen ouder dan 65 jaar gebruik maken van de voorzieningen. Voor de pauze heeft de heer P.A.H. Brakman, directeur van de Zeeuwse Stichting Gehandicaptenbeleid, informatie over de nieuwe WVG. Na de pauze zal de heer M.C. Westveer, ambtenaar Gemeente Middelburg, en lid van M.C. Westveer, ambtenaar Gemeente Middelburg, en lid van de ambtelijke stuurgroep invoering WVG, voorlichting geven over de wij ze waarop de Gemeente Middelburg van de WVG uitvoering zal geven. De Middelburgse vestiging van Hercules B.V. neemt de eigen verant woordelijkheid op het gebied van rampenbestrijding heel serieus. Sa men met de gemeente Middelburg heeft dit bedrijf zonder wettelijke verplichting een rampenbestrijdingsplan opgesteld. Dit plan wordt op 8 maart in het Middelburgse stadhuis ondertekend en aangeboden aan de heer drs. W.T. van Gelder, Commissaris van de Koningin in de Provincie Zeeland, de heer drs. H. Visser, burgemeester van Arnemuiden en de heer M. Robinson, Plant Manager van de Mid delburgse vestiging van Hercules B.V. iicj(UM/utic rru/iuiu/sijiai vxjuvvjisa. De vier waardevolle 16de-eeuwse wandtapijten uit het Stadhuis kregen de afgelopen jaren een conserverende behandeling in restauratie-atelier "De Tiendschuur" te Tilburg. Het eerste tapijt vertrok in september 1991 naar Tilburg en het laatste werd 21 februari j.l. weer voorzichtig op zijn plaats in de Trouwzaal gehangen. Een en ander vond plaats in het kader van een fasegewijze restauratie en conservering van de kunsthistorische voorwerpen in het gotische dee! van het Middelburgse Stadhuis. Invoering betaald parkeren op de Hof van Tange Burgemeester en wethouders hebben besloten op het parkeerter rein Hof van Tange betaald parkeren in te voeren. De datum van ingang is bepaald op 16 maart 1994. De tijdstippen waarop ingevolge de Verordening Parkeerbelastin gen 1991 parkeerbelasting is verschuldigd, zijn als volgt vast gesteld: maandag tot en met woensdag, vrijdag en zaterdag van 08.00 uur tot 18.00 uur; donderdag (koopavond) en de dagen met extra koopavonden van 8.00 uur tot 21.00 uur. Het parkeertarief voor de Hof van Tange bedraagt f 5,- per keer/dag. Het bedoelde besluit ligt ter inzage bij de sectie Interne en Juridische Zaken van de Dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21. Uitbreiding gebied toepassing wielklem Burgemeester en wethouders hebben besloten, op grond van het bepaalde in artikel 10 van de Verordening Parkeerbelastingen 1991, het gebied waar de wielklem wordt toegepast uit te breiden tot alle terreinen en weggedeelten waar tegen betaling van be lasting (parkeergeld) mag worden geparkeerd. Het bedoelde besluit ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21.

de Faam | 1994 | | pagina 5