Huishoudbeurs 1994: Provincie Zeeland Statenvergadering gevarieerder dan ooit! Telematica REIS VAN DE MAAND GIORGIO ARMANI Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Vrijdag 18 februari vergaderen provinciale staten van Zeeland. Zoals gewoonlijk is de vergadering openbaar. Wie belangstelling heeft voor een van de onderwerpen kan een plaatsje zoeken op de publieke tribune. Ter inzage IN BEROEP VAN DE REE brilmode Een gegarandeerd geslaagd dag je uit met uw krant en Carlier! De Huishoudbeurs en Huis Inte rieur RAI '94. van 16 t/m 27 maart in de RAI te Amsterdam. De beide beurzen zijn op hetzelf de kaartje toegankelijk. De laatste trends op het gebied van voeding, mode, cosmetica en cadeau-artikelen: Daar draait het om bij de Huishoudbeurs. Neem de "Face en Fashion Show" met de nieuwste modestijlen en alles voor uw persoonlijke verzorging. Een bruidsmode-show en feeste lijke proeverijen van levensmidde len en dranken ontbreken dit jaar evenmin. De "Bij Blijven Info Show" is weer heel wat anders en gaat over sociaal, maatschap pelijk en medisch welzijn. Huis Interieur RAI '94 Het wonen centraal met de nieuwste meubelstijleen, verlich ting, wanddecoratie, badkamers, keukens en huishoudelijke appa ratuur. Wie voor reisdatum 23 of 26 maart kiest kan nog twee andere beurzen "meepakken": Attraktie 94 (23-27 maart) Vele dagjes uit in Nederland on der een dak: Attraktieparken, musea, dierenparken, VVV's, u vindt ze op deze extra beurs. Negen maanden beurs 94 (23-27 maart) Alles voor de verzorging van ba by, peuter en kleuter op deze spe ciale beurs. Carlier gaat speciaal voor lezers van de Faam/Vlissinger/Bevelan- der op maar liefst vijf data naar Amsterdam. Na een aantal opstapplaatsen rechtstreeks door naar Amsterdam met onderweg een gratis kopje koffie in de tou ringcar. Op tijd bij de RAI dus en wie niet in de beurs geïnteresseerd is OCCHIAll Korte Geere 11-13 Middelburg Tel 01100-15060 Nieuws Neeltje Jans Provinciale staten komen traditie getrouw bijeen in de statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg. De vergadering be gint om 10.00 uur. Op de agenda staan een reeks van onderwerpen Aan het begin van de vergadering linggebouw, hebben ze twijfels over het nut van afschermende beplanting; vinden ze de ontslui ting verkeersonveilig en is het een en ander aan te merken op de ge volgde procedures. De hoorzittingen vinden plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Mid delburg. doen gs een tweetal mededelin gen. De minister van welzijn, volksgezondheid en cultuur geeft te kennen dat een eerdere motie van provinciale staten binnen de normen van de wet valt. De motie hield in dat nieuwe voorzieningen voor ouderen moesten vallen on der een bestuur van algemene sa menstelling, dus niet gebonden aan één bepaalde signatuur. Het is de bedoeling van de staten dat de geldende regel dat bijvoor beeld ieder tehuis onbeperkt on derdak moet bieden aan bewo ners van welke gezindte dan ook, ook tot resultaat heeft dat de be woners zich moeten kunnen her kennen in de samenstelling van het bestuur. De minister wijst er wel op dat een groep die een voorziening op wil richten, naar de rechter kan stappen als gs weige ren mee te werken omdat het be stuur geen algemeen beeld geeft. De tweede mededeling is dat gs het landinrichtingsplan ruilverkave ling Walcheren hebben vastge steld. Vervolgens doen gedeputeerde staten een aantal voorstellen die kunnen worden uitgevoerd als de staten het er mee eens zijn. Om te beginnen het meerjarenplan verwijdering afvalstoffen. De pro vincie is verantwoordelijk voor de inrichtingen die zich bezighouden met het verwijderen van gevaarlij ke afvalstoffen. Samen met het rijk hebben alle provincies afspra ken gemaakt over voorwaarden en eisen om de klus te kunnen kla ren. De plannen voor het verbeteren van de provinciale weg N 675 (Breskens-Sluis) zijn klaar. Voofc onder meer de aankoop van grond is een bedrag nodig van 800.000,-. Gs stellen voor dit bedrag beschikbaar te stellen. Het plan moet in 1996 helemaal zijn uitgevoerd en dan is er bijna vier miljoen gulden verspijkerd aan het verbeteren van de weg en het ver hogen van de verkeersveiligheid op dit stuk weg. In de sport moet worden bezui nigd, vindt het dagelijks provincie bestuur. Evenementen voor top sport moeten zichzelf kunnen bedruipen, er ligt in ieder geval geen taak meer voor de provincie. Dat scheelt 50 duizend gulden per jaar. Een aantal opleidingen vol doet niet aan de verwachtingen. Het schrappen van deze post le vert bijna 24 duizend gulden op. Gespreid over drie jaar moet de Zeeuwse Sportraad 56 duizend gulden inleveren. Tezamen met het schrappen van nog een paar kleinere bedragen komt de bezui niging uit op 150.000,=. Na de bezuinigingen blijft voor de sector sport een bedrag van ruim zes ton over op de provinciale begroting. Gs stellen voor de n.v. Beheers- maatschappij Neeltje Jans te ont binden. Een dergelijke maatschap pij is niet meer nodig omdat ook de samenwerkingsovereenkomst 'Themapark Neeltje Jans" van de baan is. De verschillende overhe den die met Neeltje Jans te maken hebben, blijven wel voeling houden met elkaar in wat heet het Be- stuurlijk Overleg. Wat het dagelijks provinciebestuur betreft kan de Vrouwenadviescom missie voor de woningbouw het komend jaar rekenen op een sub sidie van zesduizend gulden. Het streekplan Zeeland is aan her ziening toe. Het is de bedoeling dat de staten de evaluatie van het huidige streekplan vaststellen en instemmen met de voorbereidin gen om het streekplan aan te pas sen aan de nieuwste inzichten. Dit jaar besteedt de provincie ruim 530 duizend gulden aan on derzoek. Het is aan de staten om dit geld te verdelen over de ver schillende directies. Het plan is 343 duizend gulden te reserveren voor milieu en waterstaat, 150 duizend gulden voor economie, ruimtelijke ontwikkeling en welzijn en een kleine 40 duizend gulden voor algemeen beheer. Het college van gs wil het perso neel van de provincie in staat stel len een computer voor thuis aan te schaffen. Daar is een bedrag voor nodig van 200 duizend gul den. De ambtenaren kunnen dan gebruik maken van de inkoop van de provincie en door een maande lijkse inhouding op het salaris be talen ze de kosten van de compu ter terug in maximaal drie jaar. De lening die men op die manier krijgt is renteloos. De begroting 1994 van de PSD moest worden gewijzigd. Het is aan de staten om dit goed te keu ren. De openbare veiligheid is er bij ge baat dat de verschillende overhe den, provincie en gemeenten, el kaar goed weten te vinden. Dat kan door bijvoorbeeld opleidingen en regelingen op elkaar af te stemmen en samen te oefenen. Voor de onderlinge hulp en bij stand komt er een Beleidsonder steunend crisisteam. Voor de pro vincie brengt dat een kostenpost met zich mee van 13.100,-. Gs stellen de staten voor 100 dui zend gulden beschikbaar te stel len aan de provincie Limburg. Het bedrag is bedoeld als bijdrage voor de vergoeding van schade die is ontstaan door de recente overstromingen. De agenda en bijbehorende stuk ken van de vergadering van pro vinciale staten liggen ter inzage in het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg. Reisdata: Donderdag 17 maart 1994 Niet rokers bus Zaterdag 19 maart 1994 gemengde bus Maandag 21 maart 1994 gemengde bus Woensdag 23 maart 1994 niet rokers bus Zaterdag 26 maart 1994 niet rokers bus Prijzen voor lezers van de Faam/Vlissinger/Bevelander: f 42,50 p.p. incl. entree en koffie in de touringcar. Het opstapschema voor deze reis is: Domburg Bushalte Tramzicht 07.00 Biggekerke Kerkplein 07.15 Koudekerke Dorpsplein 07.25 Vlissingen Stadhuisplein 07.30 Vlissingen NS Station 07.35 Souburg Bushalte Brug 07.40 Middelburg NS Station 07.50 Nieuwland De Rode Leeuw 07.55 Lewedorp Pompstation vd Dries 08.05 Goes NS Station 08.15 Kloetinge Pompstation 08.20 Kapelle Caisson 08.25 Kruiningen Zeeuwsche Paerel 08.30 Krabbendijke De Koophandel 08.40 Aanvullende ophaalroutes vindt u in de tekst Aankomst Amsterdam ca. 11.00 uur Vertrek Amsterdam ca. 1 7.00 uur Boek snel bij Reisburo Carlier in Middelburg (Gravenstraat 4 telefoon 01180 - 39839) of Goes (Opril Grote Markt 2 telefoon 01100 - 20280). De reisburaus zijn geopend van maandag t/m vrijdag van 09.30-17.30, op de koopavond van 19.00-21.00 en op zaterdag van 10.00-16.00. Deze reis wordt onder voorbehoud van voldoende deelname uit gevoerd. De provincie Zeeland stopt met de uitgave van het Telematica bulle tin. De reden om te stoppen met dit voorlichtingsbulletin is een po sitieve: het langs electronische weg uitwisselen van gegevens, telematica dus, raakt redelijk inge burgerd bij bedrijven en instellin gen. Dat is in korte tijd gebeurd en het is nu aan de branche- en vakorganisaties om de fakkel over te nemen en via de eigen informa tiekanalen aan voorlichting en be wustwording te doen. De techni sche ontwikkelingen op het terrein van telematica gaan door. De mo gelijkheden voor toepassing ne men toe en natuurlijk is het van belang om nieuwe ontwikkelingen te volgen, te kennen en toe te passen. Wat in zijn algemeenheid geldt, geldt bij telematica in het bijzonder: stilstand is achteruit gang. Vandaar ook dat de provincie het beleid voor telematica doorzet. Dat gebeurt op een aantal manie ren. Zelf deelnemen aan projec ten, bij andere overheden probe ren subsidies los te weken voor projecten en zelf geld stoppen in nieuwe telematica-projecten. Het Telematica bulletin werd in een oplaag van 2500 gratis ver spreid bij Zeeuwse bedrijven en in stellingen. In het laatste nummer beleid, gezien door de ogen van PTT-telecom. Het Telematica bulletin is gratis verkrijgbaar bij het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel 01180-31400. Het ontwerp woonwagenplan 1993-2000 ligt twee weken langer ter inzage dan eerder is aange kondigd. Tot 10 maart kan men het plan nog gaan inzien in het in formatiecentrum van de provincie, Abdij 9 'in Middelburg of in het ge meentehuis van de eigen woon plaats. De termijn om te reageren is eveneens verlengd tot 10 maart. Belanghebbenden kunnen dat schriftelijk doen door hun commentaar te sturen naar het college van gs, postbus 153, 4330 AB Middelburg. Mondeling reageren kan ook door te bellen met de heer Boone, beleidsmede werker bij de provincie, tel. 01180-31238. Van ieder gesprek wordt een verslag gemaakt. van de gemeente en het Land bouwschap hebben bezwaren. De aanleg van de WOV en samenhan gende wegen is bestemmingsplan- matig niet goed geregeld omdat de uitvoerbaarheid niet is aange toond, er beperkingen zijn in de agrarische bedrijfsvoering, er sprake is van versnippering van landbouwgronden en waardeda ling van de grond, de WOV ge luidsoverlast met zich brengt, de natuur aantast en de verkeersvei ligheid niet vergroot. Het plan Oude Veiling van de ge meente Kapelle komt om 11.00 uur aan de orde. De bezwaren van zeven inwoners van de gemeente Kapelle hebben te maken met naar hun mening verlies van priva cy, toename van de geluidsover last, en optredende planschade. Bovendien vinden ze dat de hoog te van het appartementengebouw niet in verhouding staat tot het vei- neemt daar tramlijn 4 (niet inbe grepen) om het snelst in hartje Amsterdam te komen. Wel even goed afspreken met de touring carchauffeur! Extra ophaalroutes Voor deze reizen geldt het norma le opstapschema zoals aangege ven in de tabel. Op verzoek van veel Huishoudbeurs-bezoekers van vorig jaar heeft Carlier dit jaar extra ophaalroutes: Op bepaalde dagen wordt een aanvullende opstaproute gereden die onder weg aantakt bij de hoofdbus. Het voordeel voor velen dat ze bijna voor de huisdeur worden opge haald betekent dus voor de ande re passagiers niet dat ze daardoor extra lang in de touring car zitten. De aanvullende op- haalroute rijden wij op Donderdag 17 maart voor Noord Beveland Maandag 21 maart voor Zak van Zuid Beveland. Woensdag 23 maart voor Ooste lijk Zuid Beveland. Op onze reisburo's vertellen wij u de exacte plaatsen en tijden. Donderdag 17 februari zijn er drie openbare zittingen van de hoor- commissie bestemmingsplannen. Om 9.15 uur komen de bezwaren aan de orde die zijn ingediend over het bestemmingplan Indus trieterrein Vlissingen-Oost. De be zwaren zijn ingediend door een in woner van de gemeente Vlissingen en door het Landbouw schap. De Vlissinger is het er niet mee eens dat al de grond binnen het bestemmingsplan zijn agrari sche functie verliest. Het Land bouwschap sluit hier eigenlijk op aan door te stellen dat het niet aannemelijk is dat alle plannen ge realiseerd gaan worden binnen de aangegeven planperiode. Om 10.00 uur gaat het om het be stemmingsplan WOV van de ge meente Terneuzen. Vier inwoners staan onder meer artikelen over de verhoging van de dienstverle ning door het elctronisch verwer ken van allerlei gegevens die van belang zijn bij de aankomst van schepen, over het binnenkort van start gaan van een sociaal-econo mische databank in Zeeland, over electronische postverwerking in de Zeeuwse binnenvaart en een terugblik op drie jaar telematica-

de Faam | 1994 | | pagina 11