llilimi GEMEENT E MIDDELBURG Speelvoorzieningen zijn opgeknapt Lesbrief Kaapverdië Hoe denken Middelburgers over vooroordelen Bestuursvormen in openbaar onderwijs Vergunning Bouwaanvragen Milieubeheer Borstkankeronderzoek Commissie P-garage Rooien Chemocar Week 4 Tafeltje Dekje lp li li Woensdag 26 januari 1994 DE FAAM 5 ff Uw Juut AhIiK. i Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatiefolders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De gemeentelijke belastingen in 1994 Bij de behandeling van de begroting 1994 eind vorig jaar heeft de raad ook de tarieven voor de gemeentelijke belastingen voor het jaar 1994 vastgesteld. Hieronder volgt een toelichting voor de belangrijkste ge meentelijke belastingen. Afvalstoffenheffing Voor het wekelijks ophalen van huisvuil van particulieren door de ge meentelijke reinigingsdienst is per kalenderjaar een bepaald bedrag ver schuldigd. Voor 1994 zijn de volgende jaarbedragen vastgesteld: a. voor een één persoons-huishoudcn 68,- b. voor een meerpersoons-huishouden 205,- De aanslag afvalstoffenheffing 1994 zult u, gecombineerd met de ge- bruikersheffing rioolafvoerrecht op één aanslagbiljet, eind januari ont vangen. Rioolrechten (eigenarenheffing en gebruikersheffing) Als vergoeding voor de kosten van afvoer van water en vuil wordt riool recht geheven welke te verdelen is in een gebruikersheffing en een eige narenheffing. De gebruikersheffing betreft een rioolafvoerrecht, dat wordt gebaseerd op de hoeveelheid waterverbruik en de eigenarenheffing betreft een ri- ool(aansluit)recht, dat gebaseerd wordt op een vast bedrag per eigendom. Beide rioolrechten zijn van toepassing op alle panden met een riool- aansluiting dus zowel woningen als bedrijven. Alle vrouwen uit de gemeente Middelburg die de afgelopen periode een eerste uitnodigingsbrief hebben ontvangen om mee te doen aan het be volkingsonderzoek borstkanker en tot nu toe geen afspraak maakten, krijgen deze week een laatste herinnering. Laatste kans Het is nog steeds mogelijk om een afspraak te maken voor het borston derzoek, via het telefoonnummer 06-0387, of door het terugzenden van het gele aanmeldingsformulier. Alle vrouwen die tot nu toe nog geen afspraak maakten, ontvangen bin nenkort een laatste herinnering. Ook vrouwen van 50-69 jaar die onverhoopt geen uitnodigingsbrief hebben ontvangen kunnen een afspraak maken bij het afspraakbureau via bovengenoemd telefoonnummer. Het onderzoek vindt plaats in een verplaatsbaar Borstonderzoekcentrum, op het parkeerterrein het Hof van Tan ge in Middelburg. Vervolgonderzoek Vrouwen die al eerder hebben deelgenomen aan het onderzoek ontvan gen voor 20 februari een datum- en tijdsvoorstel voor het vervolgon derzoek. Voorlichting en informatie Het is ook mogelijk om telefonisch vragen te stellen over het bevol kingsonderzoek Borstkanker of over groepsvoorlichting. Bij de GGD Zeeland, telefoon OH00-49472 is op maandag, dinsdag en woensdag van 9.00 tot 11.00 uur, mevr. Renée Poelman, voorlichter/verpleegkun dige Bevolkingsonderzoek Borstkanker hiervoor direct bereikbaar. november 1993 tol juni 1994 de toegang als standwerker tot de warenmarkt te Middelburg is ontzegd. Om 17.50 uur tenslotte wordt een bezwaarschrift behandeld tegen de opdracht van het gemeente bestuur om twee boot trailers en een boot te verwijderen van een speelterreintje aan de Pie ter Bod- daertstraat. De hoorzitting is openbaar en wordt gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf wor den ingewonnen bij de secretaris van de commissie, mevrouw A.C. Beije (tel. 01180-75434). De Commissie Bezwaar- en Be roepschriften Middelburg houdt op donderdag 27 januari 1994 een hoorzitting. Om 16.30 uur behandelt de com missie het bezwaarschrift van een inwoner van Middelburg tegen de verleende bouwvergunning voor uitbreiding van het pand Klokke- toren 18. Om 16.50 uur wordt het bezwaar behandeld van het bestuur van muziekvereniging "O.N.D.A." en "Jong O.N.D.A." tegen de defini tieve vaststelling van de subsidie over 1992 voor jeugdkorps "Jong O.N.D.A.". Om 17.10 uur wordt een bezwaar schrift behandeld tegen een besluit tot terugvordering van een uil het gemeentelijk werkgelegen- heidsfonds verleende ar beidsplaatssubsidie. Om 17.30 uur wordt een bezwaarschrift behan deld van een inwoner vaan Spijke- nisse. Betrokkene is het niet eens met het besluit, waarbij hem van vvv "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 31 januari tot en met 6 februari maandag varkensschnitzel, spruitjes, gest. aardappelen dinsdag rundersaucijs, rode bieten, aardappelen woensdag rurderragout, roomsaus, ervten, wortelen, gest. aard appelen dtnderdag samppot zuurkool met worst vijdag vsfilet, milde mosterdsaus, sinazie, aardappelen aterdag lasi goreng, kipsateh ondag vat de pot schaft Binnenkort vestigt een super markt zich in hel pand van de voormalige garage Louisse aan de Koestraat. Eén van de voor die vestiging uit te voeren werkzaam heden betreft het maken van een verbinding (tunnel) tussen dal pand en de parkeerkelder Geere. In verband met die werkzaamhe den is de parkeerkelder naar ver wachting tot 1 april 1994 gesloten en dus niet voor parkeren te ge bruiken. In de nabijgelegen parkeerkelder aan de Kousteensedijk is voldoen de parkeerruimte beschikbaar. Een aanvraag voor een rooiver- gunning is binnengekomen voor: I ceder, Oosterscheldestraat; berk, Noord weg; 53 essen, terrein Ter Veste, Seis- singel. Voor informatie over deze rooi- vergunningen kunt u terecht bij de afdeling Groenbeheer, telefoon 01180-75312. Gedurende de maand februari zat de chemocar niet rijden. U kunt uw milieubox weer op de vaste halteplaats ledigen in de eerste weken van maart. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de gemeentelij ke Stadsreiniging, telefoon 75300. VU F Tarief Rekeninghoudend met een inflatiecorrectie van 3% en de jaarlijkse ver hoging op grond van het rioolbeheersplan, komen de tarieven voor 1994 uit op: a. rioolaansluitrechl 78,(vast bedrag per eigendom) b. rioolafvoerrecht 62,(waterverbruik 0 - 250 m') 126,(waterverbruik 250 - 500 m') 252,(waterverbruik 500 - 1000 m') 504,— (waterverbruik 1000 - 2000 mJ) 1008,— (waterverbruik 2000 - 4000 m') 2016,— (waterverbruik boven 4000 m') Onroerende-Zaak belastingen Met ingang van 1994 is de naam onroerend-goedbelastingen gewijzigd in onroerende-zaakhelastingen. De onroerende-zaakbelastingen (OZB) worden geheven van de eigenaar en van de gebruiker/huurder van een onroerende zaak. Als grondslag voor de heffing van beide belastingen wordt de waarde genomen die aan een onroerende zaak in het economisch verkeer kan worden toege kend. In 1991 heeft er een hertaxatie plaatsgevonden van alle onroeren de zaken in Middelburg. De nieuwe taxatiewaarden gelden voor de belastingjaren 1992 t/m 1996. Deze waarden blijven gedurende deze pe riode ongewijzigd, behoudens bouwkundige mutaties, gehele/gedeelte lijke sloop of een feitelijke bestemmingswijziging. Belastingplicht De OZB is een zogenaamde "toestandbeiasting". Dit betekent dat er slechts éénmaal per jaar wordt gekeken of iemand belastingplichtig is. Dit gebeurt altijd op 1 januari. Wordt, later in het jaar, de onroerende zaak verkocht of wijzigt het gebruik hiervan dan maakt dat voor de OZB niets uit. Met deze wijzigingen wordt pas het volgende belasting jaar rekening gehouden. Tarief Voor de berekening van het tarief is naast de inflatiecorrectie van 3% rekening gehouden met de in de gemeentewet vastgelegde eis dat het ta rief van dc gebruikersbelasting en het tarief van dc cigenarenbelasting zich maximaal dienen te verhouden als 100 125. Gevolg van deze wetswijziging is dat het tarief voor de eigenaar daalt t.o.v. 1993 en het tarief voor de gebruiker stijgt t.o.v. 1993. De tarieven OZB zijn voor 1994 als volgt vastgesteld (per eenheid van 3.000,- taxatiewaarde): 1. eigenarenbelsting 6,80 (was ƒ7,45) 2. gebruikersbelasting 5,45 (was 4,40) De aanslagen OGB 1994 zullen eind april verzonden worden. De eige narenheffing rioolrecht zal met de aanslagen OGB gecombineerd wor den op één aanslagbiljet. Tenslotte wordt nog opgemerkt dat de gemeente volledig belast is met de heffing en invordering van de OGB. Dus naast vragen over de aanslag dient u ook voor informatie inzake de betaling en de kwijtschcldingsverzoeken bij de gemeente te zijn en niet bij de Rijksbelastingdienst. Hondenbelasting Als u een of meer honden bezit bent u verplicht om uw huisdier(en) aan te geven voor de gemeentelijke hondenbelasting. Tarief Voor 1994 bedraagt het tarief voor de eerste hond 99,- per kalender jaar. Voor iedere hond meer dan één bedraagt de belasting 198,-per jaar. Het kenneltarief is vastgesteld op 396,-. De aanslagen hondenbe lasting zullen eind juni 1994 verzonden worden. Dit jaar wordt weer een algehele hondencontrole ondernomen in de gemeente. Te zijner tijd zal worden aangegeven hoe en wanneer deze controle zal plaatsvinden. In heel Middelburg zijn de laatste maanden door de dienst Stadsbeheer zo'n 60 van de 120 speel plaatsjes opgeknapt. Voor het vernieuwen van dc speelplaatsjes bestonden verschillende aan leidingen. Daarvan was de inhaalslag in het kader van de sociale ver nieuwing er één van. In vier wijken, Magistraatwijk, Dauwendaele, Stromenwijk en Nieuw Middelburg werden diverse speelplaatsjes via deze regeling opgeknapt. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan het Zandkreekplein en het Alexanderplein. Boven die inhaalslag werd geconstateerd dat ook aan andere speel plaatsjes het nodige moest gebeuren. De speelattributcn die van rond hout gemaakt waren vormden in enkele gevallen een risico gezien de veiligheidsnormen dat vervangingen op haar plaats waren. Bij het maken van de plannen is in overleg met wijkverenigingen en de omwonenden steeds gekeken naar de noodzakelijke verbeteringen, mo gelijkheden en de uiteraard de kosten. De plannen zijn gevarieerd en de inrichting is gericht op meerdere doelgroepen van hele jonge kinderen tot tieners. Op de ene plaats kun je klimmen en schommelen, de plek er legen over is ingericht als zithoek, in een andere hoek is een hinkelbaan gemaakt. Ook is gedacht aan verschillen in hoogtes, kleuren, materialen en afme tingen. Op deze manier zijn er diverse plekjes en sferen ontstaan waarin de verschillende onderdelen een bepaalde relatie met elkaar kregen. Op betrokkenheid van de jeugd en omwonenden wordt gerekend om zo doende een zeker toezicht op de kinderen en de speeltoestellen te krij gen. Om vandalisme te voorkomen is het van belang dat er sociale controle op de speelplekken is. Van de omwonenden van dc speelplaat sen wordt ook een zekere tolerantie gevraagd met betrekking tot het ge bruik. Gezamenlijk moeten we de effecten van de inhaalslag zo behouden. Mocht u vragen of opmerkingen hebben over de speelterreintjes, dan kunt u altijd terecht bij de heer D. Sakko van de afdeling Groenbeheer (tel: 75313). 1 Onder auspiciën van de werkgroep Mondiaal Beleid van de gemeente Middelburg is een lesbrief uitgebracht voor de laagste twee klassen van het voortgezet onderwijs in Middelburg over dc Kaapverdische Ei landen. Aan de hand van allerlei opdrachten en verhalen krijgen dc leerlingen zo een beeld van onder meer de economische en politieke geschiedenis van Kaapverdië. De lesbrief is samengesteld door G. Brinkman op grond van een afstu deeropdracht van Marin'a Minderman voor de lerarenopleiding te Rot terdam. Meer informatie is te krijgen bij de secretaris van de werkgroep Mondi aal Beleild, de heer J. Heiliger, telefoon 01180 - 75662. De bouw van het speelterrein aan het Van Epen park door vrijwil ligers. foto: E. Engel Deze weken worden in Middelburg en Vlissingen wijkavonden gehou den over het thema "Kleurrijk: een-verrijking?". Op deze avonden wil men met elkaar en met de politiek en de politie van gedachten wisselen over wat er leeft bij de wijkbewoners, over vrede en onvrede. De avonden worden georganiseerd door de werkgroep "Tot vooroorde len veroordeeld", samengesteld uit een twintig groeperingen en instel lingen, die een ieder van harte welkom heet. De verslagen van de avonden worden samengevat in een "wijkboek", dat tijdens de slotmanifestatie op 26 februari 1994 aan de politiek wordt aangeboden. De laatste avond in Middelburg is op: - dinsdag 1 februari in de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat over de stelling "Politieke vluchtelingen zijn altijd welkom". Gasten zijn mevrouw L. Nederhoed-Zijlstra, gedeputeerde minderhedenbeleid Provincie Zeeland, mevrouw A.N. Mosterd-Kruyt, Vluchtelingenwerk en de heer H. Akdag, consulent buitenlanders stichting VMC. Zaal open om 19.00 uur, aanvang 19.30 uur. Meer informatie over deze campagne over de gevaren van vooroordelen en discriminatie kan worden verkregen bij dc woordvoerder van de werkgroep Hans van Grondel, telefoon 01180 - 42376. Wethouder mevrouw S. Smitkamp van onder meer onderwijs en ge meenteraadsleden mevrouw D.S. Goedegebuure-Wondergem en me vrouw C. Koster verzorgen de inleidingen op de discussie-avond maandag 31 januari, aanvang 20.00 uur in de Stedelijke Scholenge meenschap Middelburg, Sir Winston Churchilllaan 8 te Middelburg. Thema van de avond is "De bestuursvormen in het openbaar onder wijs". Van oudsher worden de openbare scholen bestuurd door de ge meenteraad; de laatste jaren echter is er een trend op gang gekomen om het bestuur van de openbare scholen te verzelfstandigen, dichter bij de scholen te brengen. Over dit thema kan na de inleidingen gediscussieerd worden. De avond, die openbaar en gratis toegankelijk is, wordt geor ganiseerd door de afdeling Middelburg van dc Vereniging Openbaar Onderwijs. foto: J. Wolterbeek Kwijtschelding Wanneer een belastingplichtige niet in staat is, anders dan met buiten gewoon bezwaar, de belastingaanslag te betalen kan kwijtschelding worden aangevraagd. Voor de afvalstoffenheffing, de rioolrechten, de onroerend-goedbelastingen en de hondenbelasting kunt u binnen 2 maanden na ontvangst van de betreffende aanslag een verzoek om kwijtschelding indienen bij de afd. Financiële Zaken, Stadhuis. Hier voor dient u gebruik te maken van een speciaal daarvoor bestemd kwijtscheldingsformulicr dat verkrijgbaar is bij de sectie Voorlichting, Stadhuisstraat 2 en de afd. Financiële Zaken, Helm 3. Voor de beoordeling van deze verzoeken is dc gemeente wettelijk ver plicht rijkskwijtscheldingsregeling te hanteren. Het gevolg hiervan is een strakker kwijtscheldingsbeleid omdat de gemeente hierop geen in vloed kan uitoefenen. Betalingsregeling Indien u niet in aanmerking komt voor algehele kwijtschelding is het altijd mogelijk om een betalingsregeling te treffen bij de afdeling Fi nanciële Zaken. Voor alle vragen over de gemeentelijke belastingen kunt u zich richten tot de belastingmedewerkers van de afd. Financiële Zaken, bereikbaar onder de volgende doorkiesnummers: 75475/75476/75477. Van 28 januari tot en met 10 februari 1994 ligt op de sectie Juridi sche Zaken van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het monumentenpand Achter de Houttuinen 34. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele bezwaren schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. op 13 januari 1994 voor het bouwen van een woning met ga rage op het perceel Oude Vlissingseweg (kavel 3H); b. op 14 januari 1994 voor het uitbreiden van de woning op het perceel Kerklaan 1 te Sint Laurens; c. op 14 januari 1994 voor het plaatsen van een porto-cabine (4 units) op het perceel Molenwater 97; d. op 17 januari 1994 voor het bouwen van een woning op het perceel Amnestylaan 127; e. op 17 januari 1994 voor de nieuwbouw van een garagebedrijf op een perceel aan de Roozenburglaan; f. op 18 januari 1994 voor het wijzigen van een schoolgebouw tot een medisch kleuterdagverblijf en boddaertcentrum op het perceel Koudekerkseweg 117. g. op 19 januari 1994 voor het verbouwen/uitbreiden van de wo ning op het perceel Nieuwe Vlisisngseweg 102; h. op 19 januari 1994 voor het verbouwen van de gevel op het perceel Langeviele 11-13. Ter inzagelegging KENNISGEVING verandering inrichting artikel 8.19 Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op 12 januari 1994 is ingekomen de kennisgeving van de heer P.J. Rooze te Middelburg voor de wijziging van een landbouwbedrijf, gelegen aan de Leliëndaalseweg 5 te Middelburg, voor welke in richting eerder een milieuvergunning is verleend. Ten aanzien van de verandering wordt redelijkerwijs aangenomen dat deze geen gevolgen heeft voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu. De kennisgeving en alle relevante stukken liggen vanaf heden tot 9 februari 1994 elke werkdag tijdens kantooruren en op donder dagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur ter inzage op de afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Inzage op donderdagavond dient van te voren tele fonisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aangevraagd (01180-75241). Een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is aangevraagd door: 1. De heer LJ. van Keulen te Middelburg voor het in werking hebben van een (klein) offsetdrukkerij op het perceel gelegen aan de Nieuwe Vlissingseweg 116 te Middelburg. 2. Stichting Stadsschouwburg en Concertzalen te Middelburg voor een schouwburg en restaurant op het perceel, gelegen aan het Molenwater 99 te Middelburg. De aanvraag betreft een revisievergunning. 3. De heer H.l. Wondergem te Veere voor het oprichten en in werking hebben van een aannemersbedrijf alsmede een loodgieters- en installatiebedrijf op het perceel gelegen aan de Oostperkweg 18 te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-lprocedu- re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 26 januari 1994 staat de officiële kennisgeving.

de Faam | 1994 | | pagina 5