Nu complete bril met Varifocus® glazen. Afstandsbediening voor elke teevee bij... HANDYMAN Gezondheid Vrije tijd Sociaal Cultuur Natuur Lezingen Ouderen Sport SNEL GEBOEKT Met Varifocus glazen kunt u naadloos veraf en dichtbij kijken. GELDIG T/M 19 FEBRUARI A.S. Buurt/wijk Beurs Cursus Cursus/onderwijs Politiek Allerlei UW OGEN GAAN OPEN BIJ RINCK mi Woensdag 26 januari 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Muziek - Het Middelburgs Mu ziekkorps MMK houdt zaterdag 5 februari zijn jaarlijkse concert in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Op het programma staan onder meer de Ouverture Nabucco van Verdi, Andante Re ligioso van Jules Massenet en enkele Spaans getinte werken als Fiesta en Pueblo en Malaguena. Het concert begint om 20 uur en het MKK staat onder leiding van Jacq Laroes. Nehalennia - 'Nehalennia, een Zeeuwse godin' is de titel van een lezing die drs. C.N. Polder man houdt over Zeeland in de Romeinse tijd. De voordracht wordt gegeven op uitnodiging van de Heemkundige Kring Wal cheren in het Hof van Walcheren - voorheen Hotel Walcheren - op woensdag 26 januari om 20 uur. Wintervogels - In het Bezoe kerscentrum de Grevelingen, na bij Ouddorp, is tot 13 maart een tentoonstelling te zien over wa tervogels die in het Grevelinge- meer en het Deltagebied overwinteren, zoals diverse soor ten eenden en ganzen. Verder is een fototentoonstelling te zien over vogels en andere natuuron- derwerpen. Aan de hand van op gezette vogels, informatiepanelen, foto's en on derzoeksgegevens wordt een beeld geschetst van de leefwijze van de in deze regio overwinte rende watervogels. Het bezoe kerscentrum is geopend op dins dag tot en met zondag van 12 tot 17 uur. Weerbaarheidstraining - Zowel mentale als fysieke training ko men aan bod bij de cursus Weer baarheidstraining/Zelfverdediging voor vrouwen van 50i die wordt gegeven door de Stichting Wel zijn Ouderen Middelburg. De der tien weken durende cursus begint met een introductieles op donderdag 27 januari. Vrouwen - De Stichting Welzijn Ouderen Middelburg (SWOM) houdt samen met het bureau voor vrouwenhulpverlening Arte- mis een voorlichtingsmiddag 'Vrouwen en gezondheidszorg' op vrijdag 28 januari tussen 14 en 15.30 uur, in de grote zaal van de SWOM. Tijdens de middag wordt, na een algemene inlei ding, gesproken over keuzes die vrouwen hebben en wordt aan dacht besteedt aan het thema vrouwenhulpverlening. Westhoveloop - Atletiekvereni ging Dynamo'70 uit Middelburg houdt zaterdag 29 januari haar jaarlijkse Westhoveloop. In de bossen en duinen tussen Dom burg en Oostkapelle kan naar keuze 4, 9 of 15 kilometer wor den afgelegd. De prestatieloop begint om 14 uur. Wielrennen - De Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie houdt sa men met de Zeeuwse Sportraad op 5 februari in Wijkcentrun het Zuiderbaken in Middelburg tus sen 14 en 17 uur een informatie bijeenkomst voor jeugdwielrenners. De bijeen komst is onderdeel van het drie jarig jeugdstimuleringsproject dat de KNWU is aangegeaan met de Zeeuwse Sportraad en dat erop is gericht zoveel mogelijk Zeeuw se jongeren te laten kennismaken met de mogelijkheden van het fietsen. Tijdens de middag wor den wedstrijden op een rollen- bank en een kwis gehouden. DONDERDAG NVHI COC Middelburg, infor matieavond voor toekomsti ge vrijwilligers, 20 u. Hof Domburg, bowlingtoer- nooi, 'De Parel', 20 u. ZVU Spanjaardstraat Middel burg, Neurolinguistisch pro grammeren, door Regien de Nooijer, 20 u. VRIJDAG Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, lezing 'Ik ben jij, en jij bent ik en dat is gezellig', Centrum voor Zelfbezinning, 20 u. Baptistengemeente Middel- burg, Elly en Rikkert, 20 u. ZATERDAG Johanneskerk Vlissingen, Zeeland Praise avond, 18.30 u. Wijkgebouw De Schuur Oost-Souburg, lichtjesop- iocht voor kinderen, Buurt vereniging 'Van Duyvenvoor- de', 18.30 u. Wijkgebouw De Schuur Oost-Souburg, lichtjesbal, Buurtvereniging 'Van Duy- venvoorde' 20.30 u. NVHI COC Middelburg, man- nenavond met disco, 21 u. Wijkgebouw 'De Spinne' Goes, dans- en ontmoeting savond voor alleenstaanden tot 45 jaar, Kapasi, 21.30 u. MAANDAG Wijkgebouw De Schuur Oost-Souburg, prijsklaverjas- sen, Buurtvereniging 'Van Duyvenvoorde', 19.30 u. DINSDAG Hof Domburg, rondleiding kuurcentrum, 'De Parel', 11.30 u. WOENSDAG Hof Domburg, squashtoer nooi, 'De Parel', 13 u. Bachten Komme Vlissingen, toneelstuk 'Gezelschap ge vraagd', 14 u. Een bril met Varifocus1" glazen biedt u de modernste manier van dichtbij-en veraf zi'cn inéén: gemakkelijk en zonder hinderlijke scheidingslijntjes. Keuze uit een geselecteerde collectie monturen. Vanzelfsprekend is hierbij een oogmeting door onze gediplomeerde opticien inbegrepen. Kunststof [glazen, sterkte -8.0 t/m +7.5, cvl. 4, add. 1 r/m 3. Normaal kost deze bril al gauw f 700,- maar nu betaalt u 398.- imw oimss I.id san t|c Nederlandse Unie van Opticiens Hartreanimatie - De Stichting Ambulancevervoer Walcheren geeft in samenwerking met de Nederlandse Hartstichting op 8 februari een cursus hartreanima tie. Cursisten kunnen zich aan melden bij D. Gillissen, telefoon 01184-17967. Visio - Visio, dependance Zee land, in Goes is vrijdag 21 januari begonnen met een posteractie in Vlissingen om het werk van de dependance meer bekend te ma ken. Visio biedt slechtzienden en blinden voorlichting, advies, con sultatie, onderzoek en revalidatie. De dependance in Goes heeft een regionale functie en wordt gefinancierd door de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten. De diensten van Visio worden koste loos aangeboden. Hartezorg - De Patiëntenvereni ging voor- en nazorg bij hartziek ten Hartezorg houdt dinsdag 8 februari vanaf 10 uur een praat morgen in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Belangstel lenden kunnen die morgen met elkaar van gedachten wisselen over problemen bij hartziekten. De praatmorgen staat onder lei ding van J. Krieger. Volksdansen - Kinderen in de leeftijd van 8 tot 12 jaar kunnen vanaf 25 januari lid worden van een volksdansclub in het Middel burgse Ontmoetingscentrum Dauwendaele. De organisatie is in handen van Sociaal-Kultureel Werk de Hayman. De bijeen komsten duren van 16 tot 17 uur. Ruildag - De Commissie Ruildag 1994 houdt zaterdagi 29 januari een grote ruilbeurs van postze gels, munten, modeltreinen, miniatuurauto's, ansichtkaarten en dergelijke. De beurs wordt tus sen 10 en 17 uur gehouden in wijkcentrum Dauwendaele in Middelburg en is een initiatief van I.V. Philatelica en F.V. Delta-West. Reiki - In het Centrum voor Groei en Ontwikkeling in Middel burg geeft Henkjan de Blaauw van 18 tot en met 20 februari de cursus Reiki 1. In maart begint in hetzelfde centrum de cursus Touch for health 2. Massage - De Stichting Wu Wei organiseert een cursus BOCAM- basismassage. Deze vorm van masseren stamt uit de Chinese geneeskunde. De lessen worden gegeven op 25 en 27 februari en 4 maart in Koorkerkhof 16 in Middelburg. Leefbaarheidswedstrijd - Een kinderboerderij openen, een zwembad aanleggen of het oprichten van een jeugdsociëteit zijn zaken die de leefbaarheid van een buurt of wijk verbeteren. De Koninklijke Nederlandsche Heide maatschappij looft een prijs van duizend gulden uit aan de inwo ners van een kern die zelf zo'n project realiseren. De aanmelding moet voor 1 april binnen zijn waarna de maatschappij nagaat of het aan de juiste criteria voldoet. Volleybal - Wijkvereniging Kla- renbeek uit Middelburg houdt za terdag 29 januari een volleybaltoernooi voor straten- teams in de gymzalen van de SSGM. De wedstrijden beginnen om 13 uur en duren tot ongeveer 17 uur. Ook niet-leden kunnen aan het toernooi meedoen. Er is plaats voor maximaal twaalf ge mengde teams. Het net wordt op dameshoogte gehangen en bij de poule-indeling wordt zoveel mo gelijk rekening gehouden met het spelniveau van de teams. Kruispunt - Omwonenden, ouders en leerkrachten van nabij gelegen scholen gaan zaterdag 29 januari met wijkcomités van aangrenzende wijken, Groen Links Vlisingen en de ENFB de monstreren bij het verkeersge- vaarlijke kruispunt Sloeweg/Bossenburgweg in Vlis singen, waar regelmatig ongeluk ken plaatsvinden. Volgens de organisatoren is na vele verzoe ken aan gemeente en politie de maat vol en moet iets worden ge daan aan het kruispunt. Van 12 tot 14 uur willen de demonstran ten op een duidelijke manier aan dacht vragen voor de situatie op het kruispunt. Tussen 14 en 16 uur trekt de stoet naar het cen trum, waar aandacht wordt ge vraagd voor de verkeerssituatie in de Aagje Dekenstraat. Hayman - SKW De Hayman in Middelburg houdt vrijdag 28 ja nuari in ontmoetingscentrum Dauwendaele een thema-avond over seksualiteit en veilig vrijen. De avond is gericht op jongeren, in de leeftijd van 12 tot 15 jaar. Er zal een videodilm van de NVSH worden vertoond en door een kwis wordt de kennis van de jon geren getest en vergroot. De thema-avond begint om 19.30 uur. Technologie - De Industrie- en Voedingsbond CNV en DISK houden vanaf februari drie series van drie bijeenkomsten in Midden-Zeeland, waarin de in vloed van nieuwe tehnologie op mens, samenleving en ethiek centraal staan. De bijeenkomsten worden gehouden in Oostkapelle (Zionskerk, 3, 17 februari en 3 maart), Vlissingen (Open Hof, 15 februari, 15 maart, 19 april) en Goes (Westerkerk, 23 februari, 23 maart, 27 april). Alle bijeen komsten beginnen om 20 uur. De eerste bijeenkomst gaat over per soonlijke ervaringen met techno logie, tijdens de tweede wordt ingegaan op de invloed van nieu we technologie op de kwaliteit van de arbeid en in de derde stelt Jan Scheffers van Disk de christelijke ethiek aan de orde. Rouwverwerking - Het Alge meen Maatschappelijk Werk in Vlissingen start op 10 februari een rouwverwerkingsgroep voor weduwen en weduwnaars van 50 jaar en ouder. In totaal wor den er tien wekelijkse bijeen komsten gehouden. Na vijf weken gaan de deelnemers een weekend naar het conferentie centrum Zeeland in Aardenburg. Kindercentrum - Minister H. d'Ancona opent woensdag 2 fe bruari het kindercentrum 'De Meikever' aan het Meiveldpad in Middelburg. Het centrum biedt ruimte aan verschillende kinder- opvanggroepen en de burelen van de Stichting Kinderopvang Middelburg en het Gastouderpro- jekt Walcheren. Gehandicapten - Op 26 januari houdt het Aktiviteiten Centrum voor Uitkeringsgerechtigden Vlis singen een voorlichtingsmiddag over de intergratie van gehandi capten in de samenleving. Het aktiviteitencentrum is gevestigd aan de Hogeweg 103-105 in Vlis singen. Kinderclubs - De kinderclubs van Sociaal-Kultureel werk de Hayman in Middelburg-zuid heb ben nog tot en met 28 januari hun deuren open, niet alleen voor kinderen maar ook voor hun ouders. Op deze manier wil de Hayman laten zien wat de kinde- ren zoal doen op de clubs. Marija-Bistrica - Met kerstmis is Ton Besselink van de Basisbewe ging Zeeland goederen gaan brengen in Marija-Bistrica, een plaatsje in het voormalige Joe goslavië. In de voorjaarsvakantie gaat hij opnieuw. Hij hoopt dan onder meer vier naaimachines, een paar krukken twee kookpla ten en materialen voor handenar beid mee te nemen. De actie van Besselink kan gesteund worden door geld over te maken naar de Rabobank, rekeningnummer 335043062, ten name van de Basisbeweging Zeeland in Eede. Vrije School - De Vrije School in Middelburg houdt maandag 7 fe bruari een informatie-avond door en voor ouders over het onder wijs aan een vrije school. De bij- eenkomst begint om 20 uur. Massage - De Praktijk voor Po lariteitstherapie Sephiroth in Oost-Souburg begint op 10 fe bruari met een cursus polari teitsmassage. De cursus kan worden gebruikt als basis voor de tweejarige beroepsopleiding tot gediplomeerd polariteitsthera peut. Aan het eind van de vijf daagse curus ontvangen de deelnemers een certificaat van de directeur van het Natuurge neeskundig Vormingscentrunm in Apeldoorn. Inlichtingen en in schrijving: 01184-72788. WAO - Het WAO-Platform Zee land in Middelburg begint op 7 februari met een cursus Heron riëntatie voor gedeeltelijk ar beidsongeschikten. Doel van de cursus is een oriëntatie op de toekomstmogelijkheden in werk en vrije tijd. De cursus wordt 'ge houden in Aardenburg Zeeland Studie Centrum. Rozenkruisers - Het Rozenkrui sersgenootschap begint dinsdag 1 februari met een cursus van twaalf bijeenkomsten, waarin dieper wordt ingegaan op de 'universele waarheid van alle tij den zoals die wordt uitgedragen door de Gnostieke Geestes- Vlissingen, Walstraat 156. tel 01184-17772 I I ONDERDELENSHOP VAN ALLE MERKEN THUIS i school van het Gouden Rozen kruis'. Aan de orde komen onder meer de natuurorden, reïncarna tie en karma en de Broederschap van het Rozenkruis. De cursus wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg en be- gint om 20 uur. Opfrissen - Het Educatief Cen trum Walcheren in Vlissingen be gint binnenkort op maandag ochtend of maandagavond met een opfriscursus Nederlandse taal. In de cursus wordt onder meer gewerkt aan het gebruik van d's en t's. Verder verzorgt Educatief Centrum Walcheren vanaf 31 januari tussen 19 en 21.30 uur een assertiviteitscur- sus van dertien bijeenkomsten waarin deelnemers leren beter voor zichzelf op te komen en le ren met kritiek om te gaan. Oranjezon - De Stichting Educa tief Toerisme Zeeland Oranjezon in Oostkapelle begint op 7 maart met de korte cursus 'Het Garde robe Spel', waarin deelnemers onder leiding van docente en mo deontwerpster F. Vroom in drie lessen van 19 tot 21.30 uur leren omgaan met kleur, stijl en mode. Verder gaan op 7 en 9 februari bij Oranjezon nieuwe cursussen Frans, Engels, Duits en Spaans van start. In twaalf lessen van vijf kwartier kunnen deelnemers hun spreek- en luistervaardigheid in een vreemde taal op niveau bren gen. De onderwerpen van de cur sussen sluiten aan op praktische zaken in het dagelijks leven. De eerste les is geheel vrijblijvend. Westkapelle - De gemeenteraad van Westkapelle vergadert don derdag 27 januari vanaf 20 uur onder meer over het vandalisme- project regionaal HALT-bureau, de speelautomatenverordering, richtlijnen voor de begrotingen 1995 van gemeenschappelijke regelingen, geldlening aan de VVV ten behoeve van een strandpost op het zuiderstrand en de verkoop van bouwgrond in het bestemmingsplan 'Be drijfsterrein Oude Zandweg'. Arnemuiden - De gemeente raad van Arnemuiden houdt maandag 31 januari vanaf 19.30 uur een openbare vergadering in het gemeentehuis. Op de agenda staan onder meer voorstellen tot het beschikbaarstellen van kre dieten voor de herinrichting van het Singelgebied, voor de aanleg van een wachtstrook voor fiet sers op de Akkerlaan/Doelweg en voor de aanschaf van een ge luidsinstallatie ten behoeve van begrafenissen. Verder bespreekt de raad een voorstel tot het be schikbaarstellen van een bijdrage aan het fonds ter bestrijding van de gevolgen van de watersnood ramp in Limburg. D'66 - De werkgroep Middel burg van D'66 houdt op 8 fe bruari om 20 uur een thema-avond in de Stads schouwburg van Middelburg. Het thema is 'Middelburg om de Markt'. Drie forumleden houden een inleiding waarin zij hun visie geven over de herinrichting van een autovrije Markt en over de verdere face-lift van het winkel gebied in Middelburg. Tevens zul len stellingen worden geponeerd waar de forumleden op kunnen ingaan. Aansluitend volgt een discussie onder voorzitterschap van M.R Dieleman, hoofdredac teur van de PZC. CDA - Het CDA-afdeling Wal cheren houdt maandag 31 janua ri vanaf 20.15 uur een openbare algemene ledenvergadering in Amicitia in Aagtekerke. Tijdens het openbare deel houdt prof. L. van Leeuwen, sinds 1 januari voorzitter van de CDA- Senaatsfractie, een inleiding over 'De rol van de Senaat binnen on ze democratie in de jaren negen tig'. Dieptemeter - Op het ir. J.W. Topshuis werd het nieuwe meet instrument de padloder overge dragen aan de rijkshavenmeester van Rijkswaterstaat. Voorheen werden de metingen verricht met een echolood. De padloder werkt volgens Rijkswaterstaat nauw keuriger en kan een groter gebied bestrijken. Middelburg, Lange Delft 8b, tel: 01 I80 - I3792 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: dienst. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: J. Bakker. Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel', West- dijkstraat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: P. Melse. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.P Jansen (gezamelijke dienst). Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: W.P. Jansen (in de Geref. Kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: A. Jobsen, 14.30 uur: M. Allewijn (gezamelij ke dienst). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: kandidaat P.A. Braanker, 14.30 uur: M. Allewijn (in de Geref. Kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: D.E. Hiensch. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: B. de Haan. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: Th. Rinkema. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: C. Lecompte. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: dienst. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: J. Crans. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Oost- kerk) Zo. 11 uur: G.K. Korporaal, 17 uur: Th. W. van Bennekom. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za: C.E. v.d. Ploeg, 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bidstond, 10 en 17 uur: P. Jansen. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Chr. Kleij. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: G. de Lange. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk Zo. 10 uur: C. Lecompte. Rooms-Katholieke Kerk Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur, zondag 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente de Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 14.30 uur: G. Prakken (in de Tho maskapel). Rafaël gemeenschap E/eos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Reyershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur. Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Centrum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. van Boven. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: F.C. van Dijke, 17 uur: R.G. v.d. Zwan. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: W. Veenhoven. Gereformeerde Gemeente Oostkapelle. Saron- kerk. Zo: geen opgave ontvangen. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J.A. Murre. MELISKERKE SEROOSKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan, 14.30 uur: F.C. van Dijke. Hervormde Kerk Zo. 10 uur: geen opgave ont vangen. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 17 uur: J.C. Mesu (gezamelijke dienst). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: Baart, 17 uur: J.C. Mesu (in de Geref. Kerk). ST.LAURENS MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op Do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Do. 19.30 uur: C.A. van Dieren, Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst, Di. 19.30 uur: J. de Pater. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: Postema. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: Chr. Brakema, 17 uur: W.A. van den Berg. Hofpleinkerk, Zo. 10 uur: PJ. Rebel, 14.30 uur: P. Paulus. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo.: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: J. van Veen, 17 uur: A.A. v.d. Spek. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: G.A. de Hoop, 19 uur: gebedsdienst. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur, zo. 19 uur: L.A. Woltering. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse (in de Herv. Kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse (gezame- lijke dienst). VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: M.C. Postema. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: D.J. Douma. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: A.V. de Nooij. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkse- weg 88, Zo. 10 uur: C. van Rosmalen. Ter Reede, Zo. 19 uur: C.D. Bijl. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 10 tot 12 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: C.E. v.d. Ploeg, 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Do. 19.45 uur: C.G. Vreugdenhil, Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 17 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, el ke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open, Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. de Boer. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Mesu, 19 uur: P. Boekesteijn. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. 1 l Do. 27 januari t/m wo. 2 februari HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: S.A van den Haak, Rouaansekaai 47, tel 39933. zondag tot 24 uur: P.F. de Doe/der, Bellinkplein 1, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwer- kerk, Gerbrandylaan 6, tel. 65498. zondag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel 12950. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemuiden, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost- Souburg, tel. 01184-61630. zondag: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, 01184-61212. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: R. Ube/s en M.J.J. Hel mes, Vroonstraat 11, Serooskerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: R. Oosterhoff, Gerbran- dystraat 176, Vlissingen, tel. 01184-65326. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge tel. 16761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Ruys, Stadsschuur 1, Middel burg, tel. 01180-13118. Spreekuren zonder af spraak: za. en zo. 11- 12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huisdie ren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n Lijf Zeeland': 01184-14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden, Thuiszorg Walche ren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184-86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishandeling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kin derbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarm nummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzorging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775

de Faam | 1994 | | pagina 15