AtfiJhiuééiimtiKwii. k E MIDDELBURG IHIiMllJ GEMEENT Prins van Oranje bezoekt Middelburg Kleurrijk: een verrijking? Riolering Milieubeheer Verkeer Bouwaanvragen Restauratie molen en sluis, toerisme, wegwijzers Zwembad gesloten Studenten Orkest in Middelburg Open wijkavonden Week 3 Tafeltje Dekje Woensdag 19 januari 1994 DE FAAM Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Gemeenteraad Op maandag 24 januari 1994 om 14.00 uur begint de vergadering van de gemeenteraad in de raadzaal van het stadhuis. U kunt deze vergade ring bijwonen vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is vanaf de to ren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Gehandicapten kunnen van te voren contact opnemen met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 75402. I)e agenda en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Voor lichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 1. Mededelingen en ingekomen stukken 2. Bepaling oordeel van de ge meenteraad inzake plan tot herin deling van Walcheren. 3. Nota "Middelburg", toe ristisch hart van Walcheren". Als aansprekende voorbeelden voor aandachtspunten, worden met name genoemd de herstructu rering van Miniatuur Walcheren, de totstandkoming van het Toe ristisch Huis Zeeland en de uit voering van een bewegwijzering splan voor voetgangers. Ook geeft de nota de behoefte aan intensivering van de samenwer king tussen de verschillende par tijen, de stroomlijning van de prcmotie van het toeristisch- recteatief produkt Middelburg en een algemeen streven naar sei- zocnsverlenging. In dat kader kan woden vermeld, dat daarvoor in 'het Toeristisch Overleg Middel bug een breed overlegplatform kat worden gevonden. 4. Diverse wijzigingen reclits- poiiticregelingen. 5. Jeschikbaarstellen krediet voor rc-lauratie molen "De Koning. D< molen aan de Vccrsewcg 80 is in 1991 gekocht met het doel de rrnlen te behouden en op te ne- mm in het bestemmingsplan "'eersepoort". In overleg met rronumentenzorg is een restaura- tiiplan gemaakt en een molen- biuwer geselecteerd voor de rstauratie. De molen is scheef ge- z;kt en verkeert uitwendig in sfcehte toestand. Het maalwerk, b:staande uit vier stel molensle ren verkeert in zeer goede staat en if met kleine aanpassingen maal- viardig te maken. 6. Beschikbaarstellen krediet voor restauratie getijdemolen spui- en schutsluis. Na jaren van voorbereiding zijn de plannen voor de restauratie van de getijdemolen, spui- en schutsluis zover dat gestart kan worden met de werkzaamheden. In verband met een doorgang voor de geplande rondvaartboot dient zo snel mogelijk te worden aangevangen met het werk. Het plan voor deze restauratie maakt deel uit van het gebied bi bliotheek, belastinggebouw, par keerkelder, gerechtsgebouw en gemeentearchief aan de stads- schuur; als speerpunt van de stadsvernieuwing. Het project is uniek in zijn soort en is een verrij king van het historisch karakter van de binnenstad. 7. Delegatie beslissingen ex art. 74 W.B.O. en art. 82 I.S.O.V.S.O. 8. Aankoop diverse percelen grond ten behoeve van uitbrei dingsplan "Veerse Poort". De onderhandelingen met de eige naren en pachters van gronden in het toekomstig uitbreidingsplan Veerse Poort tot op heden voor spoedig en we hebben inmiddels, onder voorbehoud van goedkeu ring door de raad, geleid tot over eenstemming met een groot aantal eigenaren en pachters. 9. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 1994. 10. Gemeentelijk Rioleringsplan. In het ontwerp-GRP is rekening gehouden met de laatste milieu- eisen van de waterkwaliteitsbe heerder (Waterschap Walcheren) en met het Provinciaal Waterhuis houdingsplan 1993-1997 (ont werp). Ook de hierop gebaseerde rekonstruktie van het rioolstelsel Binnenstad (de afvoercapaciteits- variant) is in het ontwerp meege nomen. Tevens wordt rekening gehouden met de eisen die deze waterkwaliteitsbeheerder(s) voor de periode na 1998 stellen. Voorgesteld wordt het Ontwerp- Gemeentelijk Rioleringsplan vast te stellen met de daarin voor gestelde gefaseerde verhoging van het rioolrecht. Het tarief zal stij gen met jaarlijks 26,- (prijspeil 1-1-1994), tot het niveau van 282,- (prijspeil 1-1-1994) bereikt wordt in het jaar 2000. 11. Knergiebeleidsplan Het uitgangspunt hierbij is om tot een gemeentelijk energiebeleid te komen voor de gehele bebouwde omgeving. Aan de hand van gesprekken met vertegenwoordigers van de doel groepen, zijn de volgende vijf doelgroepen geselecteerd: Ge meentelijke gebouwen (incl. ge meentelijk onderwijs), Overig onderwijs, Woningen, Openbare verlichting en Midden- en klein bedrijf. De totale besparingsdoelstelling van de geselecteerde doelgroepen bedraagt 10,7% van het totale ver bruik in de gemeente Middelburg. 12. Toeristische voetgangersbewij- zering. Het gemeentelijk beleid is er in toenemende mate op gericht om het autoverkeer in de Binnenstad te weren c.q. ontmoedigen en zo veel mogelijk bezoekers aan Mid delburg te stimuleren gebruik te maken van de in de "schil" van de Binnenstad gelegen parkeer voorzieningen. Daarom is het zeer wenselijk dat Middelburg be schikt over een deugdelijk beweg wijzeringssysteem voor voetgangers. Daarin kan- vanaf een aantal zogeheten startplaatsen worden verwezen naar diverse toeristisch-recreatieve objecten in de stad en omgekeerd. Zo'n be wegwijzeringssysteem moet vol doen aan bepaalde eisen, die kunnen worden samengevat met de woorden opvallendheid, lees baarheid, begrijpelijkheid en con tinuïteit. Tot bovengenoemde conclusie komt ook BRO Advi seurs in de eind 1992 uitgebrachte nota "Middelburg, toeristisch hart van Walcheren". 13. Rekening en verantwoording beheer "Bomme van den Broec- kefonds". 14. Besteding reserve stimule ringsgelden/investeringssubsidie. 15. Aanvraag subsidie 1994 Stich ting Cinema Middelburg. 16. Rondvraag. UW Ï32 pto: J. Sinke. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 24 januari tot en met 30 januari 1994. maandag boerenschotel van gebakken aardappelen met rundvlees en worst dinsdag gehaktbal in jachtsaus, bloemkool en aardappelen woensdag kipschnitzel "cordon bleu", wortelen en aardappelen donderdag stamppot van boerenkool met worst vrijdag gepaneerde schol, gemengde groenten en aardappelsla zaterdag bami goreng met"kipsateh zondag wat de pot schaft Op donderdag 27 januari is het Middelburgse zwembad "Poelen- daele" wegens onderhoudswerk zaamheden van 08.00 tol 16.00 uur gesloten. Op vrijdag 21 januari zullen de le den van het Nederlands Studen ten Orkest om 22.30 uur in de Burgerzaal van het stadhuis door het gemeentebestuur van Middel burg worden ontvangen. Het ge zelschap zal welkom worden geheten door de heer mr. J.A.R.M. Douwes, wethouder van onder andere Cultuur. Het Nederlands Studenten Orkest geeft, voorafgaand aan de ont vangst in het stadhuis, een concert in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal. Het concert maakt deel uit van een concertlournee die het orkest thans voor de 41-ste maal organiseert. De opbrengst van de concerttournee is bestemd voor een goed doel. foto: Fotobureau Thuring Copyright RVD Dinsdag 25 januari zal Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins van Oran je een bezoek brengen aan Middelburg. In Middelburg bezoekt de prins het Zeeuws Museum en het Roosevelt Study Center. Tevens wordt een korte wandeling door de stad gemaakt. Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Willem Alexander bezoekt Zeeland in verband met het 225-jarig bestaan van het Koninklijk Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen. De prins heeft dit jubileum aangegre pen om zich in Zeeland breder te presenteren. Naast het bijwonen van de jubileumbijeenkomst te Vlissingen en het bezoek aan Middelburg maakt de prins ook een vaartocht over de Westerschelde. Het bezoek aan Middelburg duurt van 11.50 uur tot 14.20 uur. In het Zeeuws Museum bezichtigt de prins een aantal wandtapijten die vier eeuwen geleden werden vervaardigd in opdracht van de Staten van Zee land. Op deze wandtapijten zijn de zeges van de Zeeuwse vloot op de Spaanse Armada tijdens de 80-jarige oorlog afgebeeld. In het Roosevelt Study Center zal de Prins van Oranje onder andere luisteren naar een uiteenzetting over de Roosevelt-betrekkingen tussen de Provincie Zeeland en de Verenigde Staten van Amerika. In Middelburg zal de Prins van Oranje tevens spreken over regionale ontwikkelingen met leden van Gedeputeerde Staten en andere genodig den uit de Zeeuwse samenleving. Burgemeester mr. Chr. G.J. Rutten zal de prins tijdens het bezoek aan Middelburg vergezellen. De wandeling vo.ert door de Spanjaardstraat, de Spuistraat, de Dam en de Kuiperspoort. Via de Rouaansekaai zal de prins Middelburg verla ten. De wandeling zal plaatsvinden tussen 14.00 en 14.20 uur. De restauratie van de sluis wordt besproken bij punt 6. Foto Wolterbeek Deze weken worden in Middelburg en Vlissingen wijkavonden gehou den over het thema "Kleurrijk: een verrijking?" Op deze avonden wil men met elkaar en met de politiek en de politie van gedachten wisselen over wat er leeft bij de wijkbewoners, over vrede en onvrede. De avonden worden georganiseerd door de werkgroep "Tot vooroorde len veroordeeld", samengesteld uit een twintig groeperingen en instel lingen, die een ieder van harte welkom heet. De verslagen van de avonden worden samengevat in een "wijk boek", dat tijdens de slotmanifestatie op 26 februari 1994 aan de politiek wordt aangeboden. De laatste vier avonden zijn op: - dinsdag 25 januari in het Zuiderbaken in Middelburg. Gesproken wordt over de stelling "Er is ruimte voor iedereen". Gasten zijn de heer H. Akdag, consulent buitenlanders stichting VMC en de heer L. Mat- thijsse, senior adviseur inspectie volkshuisvesting. Zaal open om 19.00 uur, aanvang 19.30 uur. - donderdag 27 januari in de Schildersbuurt Noord te Vlissingen in het pand van de Joegoslavische vereniging aan de Mijndert Hobbemalaan 3-te Vlissingen. Gesproken wordt over de stelling "Er is ruimte voor iedereen". Gasten zijn de heer de Koene, BASCO woningbouwvereni ging, en Rudie van Heemskerk, In- en Uitloophuis Vlissingen. Zaal open om 19.00 uur, aanvang 19.30 uur. - maandag 31 januari in wijkcentrum Open Hof in Paauwenburg, Vlis singen over de stelling "Je kunt alles bereiken wat je wilt". Gasten zijn mevrouw C. Damen, FNV Zeeland, en de heer J. Janssens, directeur Arbeidsbureau Goes. Zaal open om 19.00 uur, aanvang 19.30 uur. - dinsdag I februari te Middelburg in de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat over de stelling "Politieke vluchtelingen zijn altijd welkom". Gasten zijn mevrouw L. Nederhocd-Zijlstra, gedeputeerde minderhedenbeleid Provincie Zeeland, mevrouw A.N. Mosterd-Kruyt, Vluchtelingenwerk en de heer H. Akdag, consulent buitenlanders stich ting VMC. Zaal open om 19.00 uur, aanvang 19.30 uur. Meer informatie over deze campagne over de gevaren van vooroordelen en discriminatie kan worden verkregen bij de woordvoerder van de werkgroep Hans van Grondel, telefoon 01180-42376. Met deze campagne wil de werkgroep wijzen op de gevaren van voor oordelen en discriminatie. Door middel van discussie willen zij mensen ervan bewust maken dat keuzes die bewoners wellicht op dit moment maken uit onvrede met het gevoerde politieke beleid, keuzes zijn die geen oplossing bieden voor het probleem. Eerder zullen deze keuzes kunnen leiden tot een extreme verrechtsing. We weten allemaal waartoe dal geleid heeft in de jaren '30 en '40. Maar ook in onderlinge verhoudingen mogen afkomst, huidskleur en cultuurverschillen geen discriminerende factoren zijn voor het tot stand brengen van een goede verstandhouding tussen mensen. Belangrijk is het werken aan oplossingen die het mogelijk maken dat iedereen in de samenleving het gevoel heeft rechtvaardig behandeld te worden. Zo kunnen wij allemaal deel uitnïaken van een open samenleving. Een open samenleving waarin voor iedereen kansen en mogelijkheden zijn op een waardig bestaan, zodat er inderdaad sprake kan zijn van een multi-culturele samenleving. De laatste jaren komen er steeds meer migranten naar Nederland. Ne derland is een klein land, een van de dichtst bevolkte landen in Europa. En toch vinden we de ruimte om iedereen te huisvesten. Als we een tole rante samenleving willen zijn, zullen we daaraan moeten blijven werken. Met de gemeenteraadsverkiezingen voor de deuf, wil de werkgroep "Tot Vooroordelen Veroordeeld" een dialoog op gang brengen, waarbij men sen over de vraag: "Kleurrijk: een verrijking?" van gedachten kunnen wisselen. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat vanaf heden voor de periode van drie maanden ter inzage ligt het Gemeentelijk Riolerings Plan (GRP) op de sectie Voorlichting, Stadhuisstraat 2 en bij de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21, Afdeling Ondersteuning. Tegen betaling van de kosten kan een afschrift van het plan wor den verkregen. Een vergunning ingevolge de Wet Miliebeheer is aangevraagd door: 1. Koel- en elektrotechnisch installatiebedrijf Van Loon te Middel burg voor een installatiebedrijf aan de Herculesweg 32 te Mid delburg; 2. Provincie Zeeland voor een grondwaterbeheerssysteem, alsme de voor de tijdelijke opslag van verontreinigde grond, op het per ceel gelegen aan het Molenwater (voormalig gasfabrieksterrein) te Middelburg. Voorgenomen wordt tot wijziging over te gaan van de aan de Vi- trite Fabriek verleende milieuvergunning voor de inrichting aan de Elektraweg 1 te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-Jprocedu- re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180 - 75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 19 januari 1994 staat de officiële kennisgeving. Burgemeester en wethouders hebben besloten om het Meiveld pad (in de Magistraatwijk) aan te wijzen als 'onverplicht (toe ristisch) fietspad'. Hierdoor kan de veiligheid voor met name de voetgangers op dit pad beter gegarandeerd worden. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende op grond van de Al gemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de datum van be kendmaking bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedagtekend en gemotiveerd bezwaar schrift. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen te vens, op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet, de Presi dent van de Arrondissementsrechtbank verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Presi dent van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het be handelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit bedraagt f 200,- voor natuurlijke personen en f 400,- voor ande re dan natuurlijke personen. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat een aanvraag voor een bouwvergunning is binnengekomen: a. op 6 januari 1994 voor het wijzigen van de winkelentree op het perceel Nieuwe Burg 14/16; b. op 10 januari 1994 voor het verbouwen van de woning op het perceel Noord weg 188; c. op 10 januari 1994 voor het plaatsen van een kozijn in de kop- gevel van de woning op het perceel Voorborch 64; d. op 10 januari 1994 voor het verbouwen van de winkel en het wijzigen van de voorgevel op het perceel Lange Delft 60; e. op 10 januari 1994 voor het bouwen van een garage, schuurtje en poort op het perceel Nieuwlandseweg 31 te Nieuw- en Sint Joosland; f. op 10 januari 1994 (gewijzigd bouwplan) voor het bouwen van een luifel en goal pole op het perceel Rotterdamsekaai ongenum merd (benzinestation); g. op 12 januari 1994 voor het wijzigen van de verleende bouw vergunning van 6 woningen aan de Benensonstraat; h. op 12 januari 1994 voor het bouwen van een kiosk t.b.v. rond vaarten op het perceel Achter de Houttuinen 39.

de Faam | 1994 | | pagina 5