Tentoonstelling Julia Binicewicz Mini-theater brengt 'De koorts van Zola' Gringo in Walk-lnn Baseline in Piek Eerste literair café in 't Schuttershof Poppentheater Parabel verhuist naar imkerij 13 JANUARI T/M 19 JANUARI IN MIDDEN ZEELAND ZEEUWSE PLANNEN MONDRIAANJAAR GEPRESENTEERD Reconstructie Cultuurmaand Woensdag 12 januari 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 7 iüï is» I© tg» ito im IK GOES Stichting Poppentheater Parabel uit Koudekerke heeft op de val reep van 1993 de voorstellingen voor het komende jaar weten vei lig te stellen. Volgens Sjaac Ver eist van Parabel zag het er lang naar uit dat het poppentheater geen openbare voorstellingen meer kon geven. Parabel zal in 1994 regelmatig optreden in Im kerij Poppendamme in Grijpskerke. Parabel hield in het verleden voorstellingen in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek, maar na een forse huurverhoging was op treden in de bibliotheek volgens S. Vereist niet langer haalbaar. In augustus vorig jaar hakte Parabel de knoop door en besloot geen voorstellingen meer te geven in de Zeeuwse Bibliotheek. Het theater trad daarna nog slechts op in het land, onder meer tijdens de kinderboekenweek. In december pakte Parabel de draad weer even op. In Imkerij Poppendamme verzorgde het theater enige voorstellingen tij dens de Christmas Fair en het Berenfestival. De belangstelling van het publiek was zo groot dat de imkerij en het poppentheater besloten de samenwerking voort te zetten. Op 15 janauri begint Parabel in de educatieve ruimte van de imkerij met een reeks voorstellingen voor iedereen van af vier jaar. In de maanden januari tot en met april verzorgt poppentheater Pa rabel iedere zaterdagmidddag om 14 uur een voorstelling bij Imkerij Poppendamme in Grijpskerke. Op 15, 22 en 29 januari staat het poppenspel 'Het ezeltje', naar een sprookje van de gebroeders Grimm, op het programma. Re serveren voor de voorstelling kan bij het poppentheater en bij de imkerij. Werk van Binicewicz. Ds. W. Jansen verricht vrijdag 14 januari om 16.30 uur de opening van de tentoonstelling van Julia Binicewicz, in de entreehal van het stadhuis Vlissingen. De ten toonstelling, een combinatie van geometrisch, symbolisch en figu ratief werk in pastel, potlood en gemengde technieken, is te be zichtigen van 12 januari tot en met 11 februari tijdens de ope ningsuren van het stadhuis. De theatergroep Toetssteen speelt zaterdag 15 januari 'De koorts van Zola' in het Middel burgs Mini-theater. De voorstel ling begint om 20.30 uur. 'De koorts van Zola' is een nieuw toneelstuk van Hans van Hech ten. Het is gebaseerd op 'Het for tuin der Rougons', 'De verovering van Plassans' en 'Dokter Pascal': delen van de romancyclus 'Les Rougon - Macquart' van Emile Zola (1840-1902). In een politiek onrustig Frankrijk van midden vorige eeuw speelt zich een strijd af tussen twee fa milies, de gegoede Rougons en de Macquarts. Hun strijd weerspiegelt in feite de wereld. Het stuk verhaalt van familiever wikkelingen, politieke intriges, liefde en geweld. V.d Spiegelstraat, Ford Ad Hoe, kunst manifestatie door 'Trechter 5'. Oosterscheldeziekenhuis, Marijke Geertvliet, textielschilderijen. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, 'Van gesloten bolwerk tot open stad', expositie over 4 eeuwen veranderingen in en rond Goes. De Jager Tolhoek, Saskia Eggink, etsen (t/m 15 januari). Galerie van den Berge, Ben Oostrum, 'Angewandte Ornamentik', Ben Oostrum i.s.m. Geer Pouls, 'Vazen', Aad Kroll, 'Small Objects of Disire'. Galerie 'Mi Parti', Multiple Choises', tentoonstelling over hoeden en hoe- denspelden. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Lydia Klop- Steendijk, aquarellen en portretten, ge opend ma t/m za. v.a. 10 uur, zo. v.a. 17 KATTENDIJKE Galerie llona, llona Schmit, naï-ve schil derijen, UiS Zölner-Krumne, sieraden, geopend za. van 14-17 uur. Galerie Bekenes, Alie Bekenes, oliever- ven, aquarellen en pastels. MIDDELBURG Zola heeft een enorm oeuvre na gelaten, waarin hij de maat schappij waarin hij leefde in al haar facetten beschreef: de te loorgang van maatschappelijke idealen, toenemend conserva tisme, stigmatisering van bepaal de mensen en ten slotte de vraag wat je daar als eenling tegen in kan brengen. Regisseur/schrijver Hans van Hechten wilde een historische reconstructie vermij den. Hij projecteerde de situaties, onderwerpen en problemen op de huidige tijd. De muziek bij het stuk is van Paul Biermans, de vormgeving van Dick Simons. Ton Davids verzorg de het lichtontwerp en de pro- duktie is in handen van Mark Walraven. De rollen worden gespeeld door vijftien acteurs. Tien van hen spelen een dub belrol. Galerie 't Zeepaardje, Maurice G-a2-th en Sarika G-a2-th, tekeningen, aquarel len, gouaches en pastels. Achter de Houttuinen 50, Martin Ri chardson, Hologrammen, geopend ma. t/m za van 10.30-17.30' uur Galerie Willem Vader, (L. Noordstraat 56), schilderijen, tel. 01180-29419. Da gelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Me de 66, 01180-16323, staal en touw- plastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, tentoonstelling over diverse kerken in Middelburg. Zeeuwse Bibliotheek, Ko de Jonge, 'arts/start'. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht, ten toonstelling. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kle- verskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Delta Nutsbedrijven, Rian Krull, schil derijen. Zeeuwse Bibliotheek, Dorpen op Zuid- Beveland, Wolphaartsdijk, 's-Heer Arendskerke, 's-Heer Hendrikskinderen en Oud-Sabbinge. Zeeuwse Bibliotheek, Fotografie Ge schiedenis Beeldvorming. Nederland en de Tweede Wereldoorlog, ten toonstelling (t/m 15 januari). SPD-Zeeland, Singelstraat 9-11, 'Boei ende Kunst, Boeiend', kunst gemaakt door mensen met een verstandelijke handicap (t/m 14 januari). Het Middelburgs Koffiehuis, Frans v.d. Kop en Willem v.d. Kop, 'Vader en Zoon' (t/m 17 januari). Zeeuwse Bibliotheek, K-84-the Ruys- senaars, acryl- en olieverfschilderijen, Karin Beek, bronzen beelden (t/m 15 januari). Zeeuwse Bibliotheek, Judith Cramer, sugarcraft (t/m 15 januari). ABN-AMRO. Corrie Oosterloo, Bep Huybregtse en Jan Hendriksen, foto expositie (t/m 14 januari). Galerie 'Het Gouden Briefke', Dan Meaux, olieverf en monotypes, Tineke v.d. Broek, keramiek, drijfschalen, ot ters, kikkers op vazen en schalen, Louis Goulmy, houten schalen, Ludmila Kal- maeva, ikonen. Stichting Creatief Centrum 'Artico', Noordweg 5, portretten, levensgrote beelden en bronzen uit eigen atelier. Rabobank, Lange Geere 3, Michelle Kerkhove, tekeningen. Galerie "t Haentje te Paart'. Span jaardstraat 19, Renee Mink, beeld houwwerken, aquarellen gemengde technieken, geopend do. t/m zo. 14-16.30 uur. De Vleeshal, Rob Birza, 'Real', installa tie, geopend di. t/m zo. 13-17 uur (vanaf 15 januari). NEELTJE JANS Delta Expo. wisselexpositie: Cartogra fie, van en over kaarten. Windenergie. tentoonstelling windenergie, dagelijks geopend van 10-17 uur. OOSTKAPELLE Green White Hotel, buitenplaats lepe- noord, Olga Westrate, keramiek, Ko van Driel, beelden. OOST-SOUBURG Bibliotheek, Fotoclub 'De Schelde', fo totentoonstelling. Verzorgingshuis De Zoute Viever, Mari anne Mathilde, schilderijen, W.J. Phaff, bronzen beeldjes, geopend tij dens kantooruren. VEERE Gemeente archief Veere, (Markt 5), Veerse verleden, De gilden, ar chiefstukken, geopend ma. t/m za. 12-17 uur. VLISSINGEN Iguana. (Bellamypark 35), Levende rep tielen, amfibieën en insekten, geopend ma. t/m zo. van 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dub beldeksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakan tieland). Milieu-Educatie-Centrum 'de Kloek'. 'De laatste der hanekammen' ten toonstelling. Watertoren Vlissingen/Oost-Souburg, Nederland-Vietnam, een dialoog, ten toonstelling (t/m 15 januari). Stedelijk Museum, 'oog in oog met Vietnam', fotografie (t/m 15 januari). Notariskantoor Mr. A.J. Sauer, Loes Müller-Kouwe, schilderijen. Gallery 'de Blaeue Acolye'. jubileumten toonstelling, zeldzame Zeeuwse land en zeekaarten (t/m 15 januari). De Kleine Galerie, Koudenhoek 32, Ivo Pivo, schilderijen (t/m 16 januari). Stadhuishal, Julia Benicewicz, ten toonstelling, geopend ma. t/m vr. 9-17 uur. Ziekenhuis Walcheren. 'Rondom het ouder worden', expositie (vanaf 17 januari). Podium 2x2 kwadraat. Lange Zelke 91, Ursula Troost, 'Euro Packer', ge opend wo. t/m vr. 12-17 uur en do. 18-20 uur. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, sch/l- derijen, dagelijks geopend WOLPHAARTSDIJK DONDERDAG 13 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'Ad- dams Family 2' 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'A Per fect World' 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Robin Hood: Men in Tights' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Slee pless in Seattle' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Tina, What's love got to do with it' 20 uur. 't Beest 20.30 uur. Goes, 'The Piano' VRUDAG 14 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'Ad- dams Family 2' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'A Per fect World' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Robin Hood: Men in Tights' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven 2' 19 uur 'Sleepless in Seattle' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Beetho ven 2' 19 uur 'Tina: What's love got to do wth it' 21.30 uur. 't Beest Goes, 'The Piano' 20.30 uur. ZATERDAG 15 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'Ad- dams Family 2' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'A Per fect World' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Robin Hood: Men in Tights' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven 2' 19 uur 'Tina: What's love got to do with it' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Beetho ven 2' 19 en 21.30 uur. ZONDAG 16 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'The Never Ending Story 2' 14 uur 'Addams Family 2' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'A Per fect World' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Robin Hood: Men in Tights' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven 2' 14 en 19 uur 'Slee pless in Seattle' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Beetho ven 2' 19 uur 'Tina: What's love got to do with it' 21.30 uur. MAANDAG 17 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'Ad dams Family 2' 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'A Per fect World' 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Robin Hood: Men in Tights' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Slee pless in Seattle' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Tina: What's love got to do with it' 20 uur. DINSDAG 18 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'Ad dams Family 2' 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'A Per fect World' 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Robin Hood: Men in Tights' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Slee pless in Seattle' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Tina: What's love got to do with it' 20 WOENSDAG 19 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'Ad dams Family 2' 14 en 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'A Per fect World' 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Robin Hood: Men in Tights' 14 en 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven 2' 14 uur 'Sleepless in Seattle' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Tina: What's love got to do with it' 20 uur. VRUDAG 14 JANUARI Alhambra Vlissingen II, 'Alad din' 19 uur. ZATERDAG 15 JANUARI Alhambra Vlissingen II, 'Alad din' 14 en 19 uur. Grand Theater Goes, 'Aladdin' 14 uur. ZONDAG 16 JANUARI Alhambra Vlissingen II, 'Alad din' 14 en 19 uur. Grand Theater Goes, 'Aladdin' 14 uur. MAANDAG 17 JANUARI 'De Schelp' Domburg, 'Teken- filmfestival' 19 uur. WOENSDAG 19 JANUARI Alhambra Vlissingen II, 'Alad din' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Aladdin' 14 uur. Galerie 'De Hoekweide', Klaas Boonstra, schilderijen (vanaf 14 januari). Werk in en invloed op Domburg staan centraal Op 1 februari is het precies vijftig jaar geleden dat Piet Mondriaan, een van de grootste beeldende kunstenaars van deze eeuw, in New York overleed. Ook in Zee land zal uitvoerig bij het werk van de Nederlandse schilder worden stil gestaan. Commissaris der Ko ningin W. van Gelder, tevens voorzitter van de Stichting Zee land Mondriaan 1994, zei afgelo pen vrijdag bij de presentatie van de Zeeuwse herdenkingsplannen dat 'juist in Zeeland' aandacht wordt besteed aan het Mondri- aanjaar, omdat „Mondriaans transformatie van picturaal naar abstract werken in Zeeland is in gezet." Het Mondriaanjaar wordt in Zee land aangegrepen om aandacht te besteden aan de beeldende kunstenaars die aan het begin van deze eeuw in Domburg ver bleven. Aangetrokken door de ontwikkeling van dat Walcherse dorp tot een badplaats van inter nationale allure kwam daar 's zo mers een groep schilders, musici en schrijvers bijeen die werden geïnspireerd door het 'Zeeuwse licht', het ongerepte landschap en de bevolking. Centrale figuur was de schilder Jan Toorop. Hij introduceerde er het 'luminisme', een manier van schilderen waar mee het zomerse landschap en de Zeeuwse luchten goed kon den worden weergegeven. Op uitnodiging van Toorop kwam Mondriaan in 1908 voor het eerst naar Domburg. Daar ontwikkelde zijn werk zich in de richting van zijn later zo beroemd geworden abstracte stijl. De eerste activiteit in de Zeeuw se versie van het Mondriaanjaar is de presentatie van het boek 'Mondriaan voor Beginners', op 1 februari. Doel van het boek is een breed publiek vanaf twaalf jaar door lezen, doe- en denkopdrach- ten te laten kennismaken met het leven en werk van Piet Mondri aan. Centraal staat zijn verblijf in Domburg, maar er is ook aan dacht voor de periode daarvoor, in Winterswijk, en daarna: zijn abstracte periode in Parijs, Lon den en New York. Het boek is ge schreven door Nannie Kuiper, Nico Out, Jetske Spanjer en Me- lanie Verhoeven, met medewer king van onder meer het Zeeuws Museum, het Haags Gemeente museum en het Mondriaanhuis in Amersfoort. Het zwaartepunt van het Zeeuw se Mondriaanjaar ligt na de zo mer. Vanaf 17 september zijn op Walcheren twee tentoonstellin gen te zien. In het Zeeuws Mu seum in Middelburg is 'Jan Toorop en Piet Mondriaan in Domburg, te midden van hun tijdgenoten' te bezichtigen. Deze expositie heeft als thema de in vloed die Toorop en Mondriaan hadden op hun tijdgenoten in Domburg. Interessante verban den zijn volgens de organisatoren te ontdekken in kleurgebruik, stijl en onderwerpkeuze. Op de expo sitie zal werk te zien zijn van on der anderen Jan Toorop, Mondriaan, Jacoba van Heems- kerek en Charley Toorop. De molen in Domburg, regelmatig door Mondriaan geportretteerd en nu ook op postzegel uit gegeven. In Domburg zal in het nog te bou wen Museum Marie Tak van Poortvliet de 'Tentoonstelling van Schilderijen Domburg Juli- Augustus 1912' worden gere construeerd. Ook het ten toonstellingsgebouwtje van Jan Toorop wordt nagebouwd. Too rop liet in dat gebouwtje zijn Domburgse kunstenaarsvrienden exposeren. De tentoonstelling van 1912 leidde tot landelijke be kendheid van de ontwikkelingen in de beeldende kunst die zich in Domburg voordeden. Volgens I. Spaander, directeur van het Zeeuws Museum, is het grote probleem bij het reconstrueren van deze expositie dat veel van Toorops vrienden onbekend zijn gebleven en dat werk van hun hand moeilijk te vinden is. Hoewel het museum nog moet worden gebouwd, verwachten de organisatoren da^het op tijd gerealiseerd zal zijn. De financie ring is 'op enkele tienduizenden guldens na' rond en er zijn geen bezwaarschriften tegen de bouwplannen ingediend. Het is de bedoeling dat de bouw in fe bruari begint. Bij de tentoonstellingen zal een gezamenlijke catalogus verschij nen, samengesteld door Hesther van den Donk, conservator van het Zeeuws Museum, Jaqueline van Paaschen, gastconservator van de tentoonstelling in Dom burg, en Francisca van Vloten, die al eerder publiceerde over de Domburgse kunstenaars. In het met zo'n honderd foto's geïl lustreerde boek zal de ontwikke ling van de schilderkunst in Dom burg in een breder kader worden geplaatst. Ook het culturele kli maat, het badleven, de bad gasten en de bevolking van Domburg komen aan de orde. Beide tentoonstellingen zijn te bezoeken met een passepartout. Een autobus zal, beschilderd met Zeeuwse werken van Mondriaan, in de zomer ter promotie worden ingezet. Er wordt gewerkt aan een verbinding tussen beide ten toonstellingen, die aansluit op een 'trein plus toegang-regeling van de Nederlandse Spoorwegen. Verder wordt het Mondriaanjaar in Zeeland herdacht met een cul tuurhistorische wandelroute in Domburg, een fietsroute over Walcheren en diverse workshops en symposia, georganiseerd door de Stichting Educatief Toerisme Oranjezon en de Zomeruniversi- teit Zeeland. De Stichting VMC Zeeland ontwikkelt onderwijsac tiviteiten rondom het werk van Mondriaan voor het basis- en voortgezet onderwijs. Tenslotte zal een aantal organisa ties dat deelneemt aan de Zee land Cultuurmaand activiteiten in het teken van de schilder opzet ten. Het Jazzfestival Jazz down by the Sea werkt aan een pro grammering van de door Mondri aan gewaardeerde boogie-woogie en progressieve jazz. De Stichting Nieuwe Muziek hoopt in samenwerking met het Xenakis ensemble het project 'Komponistenportret Piet Mon driaan' te realiseren, waarin on dermeer 'De Stijl' van Louis Andriessen en 'Ariel Songs' van Michael Nyman te horen zullen zijn. Willem Breuker is verzocht een orkestsuite te ontwikkelen. Sponsors en subsidiegevers heb ben tot nu toe 575.000 gulden voor het Mondriaanjaar Zeeland bijeengebracht. Het totaalbudget van de manifestatie bedraagt meer dan een miljoen. Mocht er geld bijkomen, dan staan nog een fototentoonstelling en enkele an dere landelijke activiteiten op het verlanglijstje, zegt stichtingsvoor zitter W. van Gelder. Ook hoopt hij dat galeriehouders op het the ma inspelen door tentoonstellin gen te organiseren van kunstenaars die werden geïn spireerd door Mondriaan. Verder zouden toepasselijke films kun nen worden vertoond, maar, zo voegde Van Gelder toe: „Dan moet er natuurlijk wel een film huis zijn." De heavy funkrock-formatie Ba seline treedt zaterdag 15 januari op in de Piek in Vlissingen. Het concert begint om 22 uur. Baseline laat zich inspireren door bands als Living Colour, Red Hot Chili Peppers, Mothers Finest en andere. De stem van zangeres Debbie Schreuder, die onder meer het Paradiso Talentengala 1992 wist te winnen, geeft de band een heftige en tegelijk me lodieuze eigen stijl, waarin zowel heavy stukken al een soulballad een plaatsje vinden. De band heeft vorig jaar een cd- single met vier nummers uitge bracht. Deze nummers waren voldoende aanleiding voor de Stichting Popmuziek Nederland om de band uit te nodigen voor de Grote Prijs van Nederland. Zangeres Debbie Schreuder hield hieraan de Music Maker-award over, voor de beste vocale bijdra ge. Naar aanleiding van het op treden in de halve finale van de Grote Prijs heeft zich een mana gementbureau gemeld dat onder meer enkele optredens in Zwit serland heeft weten te regelen. Baseline 'is inmiddels ook in on derhandeling met enkele platen maatschappijen. DONDERDAG 13 JANUARI Komische thriller, 'Blijf van mijn lijk', Stadsschouwburg, Middel burg, aanvang 20 uur. Concert, Het Nederlands Ka merkoor, Concert- en Gehoor zaal, Middelburg, aanvang 20 uur. Duet Diglette, 'Wij staan geluk kig hier', Vestzaktheater, Vlissin gen, aanvang 20.30 uur. VRIJDAG 14 JANUARI Introdans, eigentijdse ballet groep, Stadsschouwburg, Mid delburg, aanvang 20 uur. 'Gringo', Podium De Walk-lnn, Vlissingen, aanvang 21.30 uur. ZATERDAG 15 JANUARI Poppentheater Parabel, Pop penspel: 'het ezeltje', Imkerij Pop pendamme, Grijpskerke, aanvang 14 uur. Poppentheater Sim Bolus, voorstelling: 'De koning is bloot, leve de koning. Ambachtscen trum, Goes, aanvang 14.30 uur. La Banda del Sur, Zuid Ameri kaanse zang en muziek. Stads schouwburg, Middelburg, aanvang 20 uur. Xenakis Ensemble, Kloveniers doelen, Middelburg, aanvang 20.30 uur. Theatergroep Toetssteen, 'De koorts van Zola', Middelburgs Mi ni Theater, Middelburg, aanvang 20.30 uur. Baseline (heavy funkrock). Jongerencentrum De Piek, Vlis singen, aanvang 22 uur. Dubbelconcert, Hannibal en Eat Roadkill (demopresentatie), 't Beest, Goes, aanvang 22 uur. MAANDAG 17 JANUARI Het Zwarte Theater Bratislava, 'Peter en de Wolf' en Carnaval der dieren'. Stadsschouwburg, Middelburg, aanvang 19.30 uur. DINSDAG 18 JANUARI Carillonbespeling, Sjoerd Tam- minga. Grote Kerk, Goes, aan vang 13.30 uur. Het Nationaal Ballet van Let land, 'Don Quichotte', Stads schouwburg, Middelburg, aanvang 20 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, aanvang 22 uur. WOENSDAG 19 JANUART Rob de Nijs, met zijn theater concert 'Tussen jou en mij'. Stadsschouwburg, Middelburg, aanvang 20 uur. Gringo Op het podium van de Walk-lnn in Vlissingen staat vrijdag 14 ja nuari de Vlissingse band Gringo. Het concert begint om 21.30 uur, de zaal is een uur eerder open. Gringo debuteerde anderhalf jaar geleden eveneens in de Walk-lnn voor een enthousiast publiek. Hun groeiende live-reputatie is het resultaat van keihard werken en schaven aan repertoire en show. De band rond zanger Rinko brengt pakkende, dansbare en herkenbare songs van eigen ma kelij, afgewisseld met covers van onder meer INXS. De studentenvereniging 't Vloei van de Pedagogische Academie (HZ) en Boekhandel Fanoy in Middelburg presenteren woens dag 12 januari het eerste literair café in 't Schuttershof in Mid delburg. Drie schrijvers zullen tijdens de bijeenkomst onder meer voorle zen uit eigen werk. De uitgeno digde schrijvers zijn Hermine Landvreugd, Anne Vegter en Ro nald Giphart. De avond wordt muzikaal omlijst door de Zeeuw se band Blöf. Anne Vegter (1958) doorliep de schrijversvakschool 'Het Colofon' en publiceerde in 1989 het kin derboek 'De dame en de neus hoorn', waarvoor Vegter de Libris Woutertje Pieterse prijs ontving. Later volgde 'Verse bekken!' dat werd genomineerd voor de AKO- literatuurprijs. Hermine Land- vreugd (1967) studeert theater wetenschappen en Culturele Studies aan de Universiteit van Amsterdam. Zij debuteerde in 1993 bij de Bezige Bij met de ver halenbundel 'Het zilveren thee- ei'. Een aantal verhalen ver scheen eerder in 'De XXIe eeuw' en 'Esquire'. Ronald Giphart (1965) publiceer de aanvankelijk alleen in zijn ei gen eenmanstijdschrift 'Hoera Gaudo'. Sommige daarvan waren fragmenten uit zijn in 1992 ver schenen prozadebuut 'Ik ook van jou'. Giphart is verder medewer ker van 'Boekblad', het vaktijd schrift voor boekhandel en uitgeverij. In 1993 verscheen zijn roman 'Giph'. Het literair café begint om 19.45 uur.

de Faam | 1994 | | pagina 7