Hoever kan een amateur komen Ruïmtemannetjes geland in Goes u Tentoon stelling Artico TER WELLE Ter Welle-Goes, Piek opent nieuwe jaar met donder en bliksem Zeeuwse pop in Midgard een Voorspoedig Souburgse fanfare naar Nationaal Kampioenschap Drie kleintjes 6 JANUARI T/M 12 JANUARI IN MIDDEN ZEELAND FRANS DOELEMAN BUNDELT 25 JAAR ZEEUWSE KOMEDIE De Zeeuwse Komedie die huishoudt in het Vlissingse Vestzaktheater, heeft haar vijfentwintig jarig bestaan samengevat in een jubileumuitgave. De schrijvers hand van Frans P.J. Doeleman (PZC-redacteur) boekt hoogtepunten, problemen en allerlei leuke en minder leuke herinneringen uit het bewogen leven van het toonaangevende Vlissingse gezelschap. Uit het boekje kan onder meer worden opgemaakt dat en thousiasme en ijver in het streven naar topproduk- ties de Vlissingers brachten naar de scheidslijn tus sen amateurs en profs. Ruben Oreel en anderen verzorgden het fotowerk. Wij wensen u LJ je moet er geweest xijn GELEZEN ÏM Woensdag 5 januari 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 Hïï Ite M Hï iff'lEï Doeleman dwaalt in zijn be schouwingen wat rond de scheidslijn en titelt het boekje dan ook 'Hoezo amateurs'. Na de voorflap staat boven het vetge drukte '25 jaar Zeeuwse Kome- In Jongerencentrum Midgard tre den zaterdag 8 januari twee bands op van Zeeuwse bodem. Als eerste betreedt om 21 uur de Zierikzeese band Bonechild het podium. Volgens eigen zeggen bestaat de formatie uit vier kna pen die keihard muziek maken en die klaar staan voor een set me lodieuze grassrock. Twee uur la ter is de Goese driemans-formatie Eat Road Kill aan de beurt. Deze band met een eigentijds geluid is de kersverse winnaar van het popconcours De Zeeuwse Belofte. die' een soort van ondertitel. Dat opschrift luidt 'Ach, het zijn maar amateurs... of: Hoever kan een amateur komen'. Eén van de vele regisseurs laat hij dan ook zeg gen dat amateurs eerder de nei ging hebben om teveel te doen. Het is zijn taak om daar aan te werken. En dat lukt. Uit het geschrift van Doeleman blijkt dat de Zeeuwse Komedie en het Vestzaktheater een rijke historie hebben opgebouwd in het Vlissingse. Niettemin werd de Komedie opgericht in Middel burg, in het voormalige Neder lands Koffiehuis, destijds een stamcafé van amateurtoneelspe lers en journalisten. 'Wees rea listisch. Doe het onmogelijke' hadden studenten in de oprich tingsfase van de Komedie op de muren van hun universiteit, de Sorbonne in Parijs, gekalkt. De toneelliefhebbers toen waren ge voelig voor die slogan en behuis- den binnen zeer korte tijd de benedenverdieping van het pand dat de nu bijna niet meer weg te denken naam Vestzaktheater Edenburg draagt. Doeleman Foto uit het boekje, Piet de Leeuw (links) en Frans Priester in Othello uit de voorstelling Shakespeare-fragmenten in 1969. noemt ook de namen van de vaandeldragers van toen. Frans Priester, die tot 1971 voorzitter was, noemt Piet de Leeuw de man zonder wiens bezieling het Vestzaktheater nooit ingericht had kunnen worden. Piet de Leeuw overleed tijdens de ver- De band 'Man or Astroman' treedt zaterdag 8 januari op in podium 't Beest in Goes. 'Man or Astroman' is volgens de pro grammeur van 't Beest een van de merkwaardigste fenomenen binnen de muziekwereld. Vier mysterieuze muzikale Ameri kaanse astronauten, die zich Star Crunch, Dr. Deleto His Invisible Vaportron, Coco the Electric Monkey Wizard en Birdstuff noe men, brachten een cd uit die gro tendeels is gevuld met gitaarinstrumentals, aangevuld met stukjes uit jaren-vijftigfilms. 'Live' presenteert het merkwaar dige kwartet een audiovisueel spektakel met televisieschermen, dia's, viewmasters, poppen en een bijzondere lichtshow. Volgens de muzikanten zelf komt het viertal uit het jaar 3011. Door een tijdreis zijn ze, voor het vol gen van muzieklessen, beland in 1962 en door een computerfout zijn ze voorgoed beland in de ja ren negentig. Met de slogan 'Cool tunes can be played in any dimension' hebben ze hun lot geaccepteerd en zijn de vier een band begonnen in Auburn, Ala bama, het surfparadijs van het jaar 3011. 'Man or Astroman' was afgelopen zomer het hoog tepunt van het Garage Shock festival in de Verenigde Staten. Het concert in 't Beest begint om 22.30 uur. 1994 Y Chr.scholengemeenschap voor beroepsonderwijs Goes Bessestraat 4 Beukenstraat 2 Westwal 35 Welkom op de open dagen 2 febr. 1994 V.B.O. 4 en 5 febr. 1994 M.B.O. Inlichtingen: 01100-21141 De Piek in Vlissingen begint het nieuwe jaar met een Thunder and Lightningweekend' op 7 en 8 januari. Het weekeinde staat in het teken van een 'tribute to Phil Lynott a Thin Lizzy'. De death/trash metal-formaties Burial en Polluted Inheritance bij ten vrijdag 7 janauri het spits af. Burial is opgericht in 1991 en te kende, na de eerste demo 'Frigid Cold', een platencontract met West Virginia Records. De eerste cd was 'Relinquished Souls'. Na het faillissement van West Virgi nia Records is Burial op zoek naar een nieuwe maatschappij. Pollu ted Inheritance bestaat sinds 1989. De band nam enige de mo's op en maakte eveneens een cd, 'Eco Cide', voor West Virginia Stichting Creatief Centrum 'Arti co' i.o. heeft onlangs de deuren van haar atelier geopend. Tot en met 15 februari is in het centrum een tentoonstelling uit eigen ate lier te bezichtigen van portretten, beelden en bronzen. In de loop van dit jaar zal de stichting 'Artico' officieel worden opgericht. Het atelier zal dan worden uitgebreid tot maximaal zes werkende kunstenaars. Het galeriegedeelte zal zowel regiona le, nationale als internationale kunstenaars aantrekken voor de tentoonstellingen. Doel van de Stichting Creatief Centrum 'Artico' is om door cur sussen, lezingen, muziek, poëzie en reizen 'de vrije expressie in de kunst te bevorderen'. De doel groep zal bestaan uit kunstenaars die hun creatieve innerlijk, onder technische begeleiding van een veelzijdige kunstenaar, willen uiten. Spoorwegen - De sectie Zee land van de Nederlandse Vereni ging van Belangstellenden in het Spoor- en tramwegwezen (NVBS) houdt vrijdag 7 januari om 19.45 uur haar maandelijkse bijeenkomst in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. De heer Ankersmit uit Hengelo houdt die avond een dialezing over op komst, bloeitijd en ondergang van de 'Trans Europ Ex press-trein. Records. PI. wil de komende tijd een demo opnemen om een nieuw contract bij een andere platenmaatschappij af te kunnen sluiten. Zaterdag 8 januari zal de formatie Live Dangerous optreden als 'tri bute to Phil Lynott and Thin Liz zy'. De band bestaat nu ruim een jaar en heeft zich gespecialiseerd in het spelen van Thin Lizzy- nummers. De naam van de band is ontleend aan de gelijknamige lp van Thin Lizzy. Thin Lizzy is in 1970 opgericht door Phil Lynott. Onder de wisse lende bandleden bevonden zich muzikanten als Gary Moore, Mid ge Ure en Snowy White. Met John Sykes, die op het Straat festival van Vlissingen van de partij was, maakte de band de lp Thunder and Lighting'. In 1983 besluit Phil Lynott de band na een afscheidstoernee op te heffen. Twee jaar later nemen Lynott en Gary Moore de single 'Out in the fields' op, die een hit wordt. Rond die tijd doen sterke geruchten de ronde dat Thin Lizzy nieuw leven zal worden ingeblazen, maar de ze worden definitief de kop inge drukt door de dood van Phil Lynott op 4 januari 1986. bouwing van het theater in 1970. Wie zich nadrukkelijk bezighoudt met toneel zoals Frans Doele man, put uit een rijke ervaring. In het boekje zwiert hij van de ene anecdote naar de andere, zonder de chronologie te verlaten. Dat alles maakt een zeer doordachte en tevens verzorgde indruk. Wat het boek ook voor niet-kenners van toneel of de Zeeuwse Kome die interessant maakt zijn de dia logen die Doeleman heeft gekozen. Hij noemt het ene mo ment de mening van de regisseur of een speler en plaatst daar de kanttekening bij van bijvoorbeeld de recensent die voor een krant de voorstelling bezocht. In de epiloog wordt vervolgens een pleidooi gehouden voor het Vestzaktheater. Wat het theater volgens Doeleman onvervang baar maakt „zijn de sfeer en de intimiteit die de emotionele een heid vormen met het gebodene op de toneelvloer". In het Vest zaktheater, zo citeert hij Ed van Reijmersdal, is „het contact tus sen de spelers en het publiek in tensiever dan in een groot theater". Ondanks alle positieve berichten over een kwart eeuw Zeeuwse Komedie vreest Doeleman een onzekere toekomst. Hij schrijft - en dat zijn de laatste woorden van het boek: „Een ding is wél zeker: wanneer de Zeeuwse Ko medie het Vestzaktheater moet verlaten, wordt een boom met jaarlijks een rijke oogst ontwor teld en komt een vruchtbare bo dem braak te liggen. Een bodem die een kiem deed uitgroeien tot, wat in de jubileumproduktie Sade - kan het symbolischer? - nog eens extra werd benadrukt, een uniek produkt van een ensemble, een collectie: De Zeeuwse Kome die". De Vlissingse toneelclub heeft sinds 1968 veertig stukken gespeeld. Momenteel slaat het leven van Markies De Sade op de planken, een produkt van Willem Huybreghs die tevens de regie voert. Nog tot begin maart zijn er zeven voorstellingen. Vrijdag 7 en zaterdag 8 januari kan het leven van de perverse markies en voor al de manier waarop Huybreghs er naar kijkt worden bezocht. DONDERDAG 6 JANUARI Thriller-musical, Sweeney Todd, Stadsschouwburg, Middel burg, aanvang 20 uur. Gala-concert, Pieter van Vollen hoven, Pim Jacobs en Louis van Dijk, Concertzaal, Middelburg, aanvang 20 uur. VRIJDAG 7 JANUARI De Bedelaarsopera, Stads schouwburg, Middelburg, aan vang 20 uur. De Zeeuwse Komedie speelt 'Sade', Vestzaktheater, Vlissin gen, aanvang 20.30 uur. Thunder and Lightningwee kend, Burial en Polluted inheritan ce, De Piek, Vlissingen, aanvang 22 uur. Jamsessie, Jongerencentrum Midgard, Middelburg, aanvang 21 uur. ZATERDAG 8 JANUARI Musical voor kinderen, 'Alle vo gels vliegen'. De Prins van Oran je, Goes, aanvang 15 uur. Orgelconcert, Leen de Broe ken, Koorkerk, Middelburg, aan vang 20 uur. De Zeeuwse Komedie speelt 'Sade', Vestzaktheater, Vlissin gen, aanvang 20.30 uur. 'Suara Maluku', Kloveniersdoe len, Middelburg, aanvang 20.30 uur. Thunder and Lightningwee kend, A tribute to Phil Lynott and Thin Lizzy m.m.v. Live Dange rous, De Piek, Vlissingen, aan vang 21 uur. Dubbelconcert, 'Bonechild', aanvang 21 uur, 'Eat Road Kill', aanvang 23 uur. Jongerencen trum Midgard, Middelburg. Concert, 'Man or Astroman', 't Beest, Goes, aanvang 22.30 uur. ZONDAG 9 JANUARI Koffieconcert, 'Oefening en Uitspanning', Blokhuis, Kattendij- ke, aanvang 11.30 uur. Gabriël Yacoub Nikki Mathe- son (franse folk). Concertge bouw, Vlissingen, aanvang 16 uur. DINSDAG 11 JANUARI Carillonbespeling, Sjoerd Tam- minga. Grote Kerk, Goes, aan vang 13.30 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy- park, Vlissingen, aanvang 22 uur. WOENSDAG 12 JANUARI Peter Lusse Co, cabaretpro gramma 'Schoudervulling', Stadsschouburg, Middelburg, aanvang 20 uur. DOMBURG Het fanfare-orkest van de mu ziekvereniging Vlijt Volharding uit Oost-Souburg zal op 19 maart deelnemen aan het nationale top- concours voor vaandelafdeling- orkesten in Arnhem. De Soubur gers plaatsten zich als tweede voor de nationale finale in de hoogste landelijke afdeling. De fanfare, onder leiding van de directeur van de Zeeuwse Mu ziekschool Ger Blom, plaatste zich door 'winst met onderschei ding' van het concours dat op 30 oktober is gehouden in Middel burg. Het is de vierde keer dat VV voor het topconcours is uit genodigd. Eerdere eindklasserin gen waren een zevende, zesde en vierde plaats. De Koninklijke Nederlandse Fede ratie van Muziekgezelschappen KNF heeft de zeven fanfares die het afgelopen jaar de hoogste ogen gooiden in de vaandelafde ling, uitgenodigd om aan de na tionale finale in Arnhem deel te nemen. In tegenstelling tot voor gaande jaren spelen de deelne mers tijdens het concours niet allemaal hetzelfde testwerk. De orkesten mogen een werk uit het repertorium voor hun afdeling kiezen. Vlijt Volharding speelt in Arnhem de compositie 'The land of the long white cloud' van de Britse componist Philip Spar- ke. Als inspeelwerk is gekozen voor 'Music for a celebration' van de Belg Dirk Brossé. Maar liefst twee boekjes in de Slib-reeks heeft de Stichting Kunstuitleen op de drempel van 1994 uitgegeven. Ze noemt het 'bij wijze van einde- jaarsverrassing'. Kreek Daey Ouwens is de auteur van 'Een cirkel van saamhorigheid' en het andere boekje bevat een tekstfragment uit het tiende boek van Odysseia van Home ros onder de titel 'Odysseus' reis naar naar Walcheren van Marion Crezée. Verder kwa men ook Februari-Boekhandels met een 'kleintje' qua formaat. De Kotzker van Marcel Möring. Inmiddels zijn 64 boekjes in de Slib-reeks verschenen. Wie nooit verhuisd is of op een an dere manier de vijftien bij tien centimeter metende werkjes bij elkaar heeft gehouden maz zelt. Die kan spreken van een 'collectors-item'. Wie later met verzamelen is begonnen, mist veel goed werk. Denk maar aan namen als Biesheuvel, Van Schagen, Hamelink, Warren, Den Uyl, Ruyslinck, Leeflang, Sleeuwenhoek, Armando en Oosthoek. Wellicht dat Slib- hoofdredacteur drs. A. de Bruyne als goed voornemen voor 1994 een bundeling zou kunnen overwegen van - pak weg - de eerste vijftig delen. Toegegeven. De boekjes vallen niet alleen op door de geschrif ten. Ook de opmaak (lay-out). Elk deel kan minstens het pre dikaat 'origineel' opgespeld krijgen. Maar dat zal ongetwij feld een oplosbaar probleem vormen. Terug naar de twee nieuw uit gegeven boekjes. Daarin valt vooral 'Een cirkel van saamho righeid op'. Met oog voor de tails beschrijft Kreek Daey Ouwens in een bijna melan cholieke eindejaarshuiskamer- sfeer jeugdherinneringen. Bij voorbeeld opa vlak bij de haard. Hij praat nooit en oma wacht tot hij opstaat om al haar opgespaarde vertelsels aan hem mee te delen. ('Kleine zwarte schilfers die de geur hadden van iets wat bitter was en zoet. Hij gaf nooit ant woord'). Door de eenvoud komt het verhaal authentiek op de lezer over. En grootvader speelt een belangrijke rol. Elly Strik illustreerde het boekje. Beiden werkten vaker samen. 'Odysseus' reis naar Walche ren' bevat tekstfragmenten uit het tiende boek van Homeros waarin de tovenares Circe Odysseus de weg wijst naar de onderwereld. Plaatsnamen ver wijzen volgens Wilkens naar het Zeeuwse waardoor hij aan neemt dat Odysseia de reis maakt van Schouwen naar Walcheren. De beeldende kunstenares Marion Crezée maakte van deze reis een boek waarin zij de verwijzingen van Wilkens verwerkte. Een opvallende uitgave aan het eind van 1993 is ook het boek je 'De Kotzker' van Marcel Mö ring. Het boekje dat iets kleiner van formaat is dan de Slibreeks is een uitgave van Februari- Boekhandels in Nederland waarbij ook Fanoy in Middel burg is aangesloten. Möring behandelt met veel beeldspraak het beschermde joodse leven in van boeren in Polen. Het ruikte en stinkt er. En de zoon en dochter van de vijanden verklaren er hun lief de. 'De kunst is niet te ruiken, niet te horen niet te zien' staat er in De Kotzker geschreven. De moraal: de ziel ruikt niet. VVV kantoor. Martin Zwennis, schil derijen (t/m 8 januari). GOES V.d Spiegelstraat, Ford Ac! Hoe, kunstmanifestatie door 'Trechter 5'. Oosterscheldeziekenhuis, Marijke Geertvliet, textielschilderijen. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, 'Van gesloten bolwerk tot open stad', expositie over 4 eeuwen veranderingen in en rond Goes. REC, (Zusterstraat 11), W. F/ohr, Aquarellen. De Jager Tolhoek, Saskia Eggink, etsen. Galerie van den Berge, Ben Oostrum, 'Angewandte Ornamentik', Ben Oostrum i.s.m. Geer Pouls, 'Va zen', Aad Kroll, 'Small Objects of Disi- re' (vanaf 9 januari). Galerie 'Mi Parti', Multiple Choises', tentoonstelling over hoeden en hoe- denspelden. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Lydia K/op- Steendijk, aquarellen en portretten, geopend ma t/m za. v.a. 10 uur, zo. v.a. 17 uur. KATTENDIJKE Galerie llona, llona Schmit, naï-ve schilderijen, UiS Zölner-Krumne, sie raden, geopend za. van 14-17 uur. Galerie Bekenes, Alie Bekenes, olie verven, aquarellen en pastels. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Maurice Gath en Sarika Gath, tekeningen, aquarel len, gouaches en pastels. Achter de Houttuinen 50, Martin Ri chardson, Hologrammen, geopend ma. t/m za van 10.30-17.30 uur Galerie Willem Vader, (L. Noordstraat 56), schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, 01180-16323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. af spraak. Wandelkerk Lange Jan, tentoonstel ling over diverse kerken in Mid delburg. Zeeuwse Bibliotheek, Ko de Jonge, 'arts/start'. Zeeuws Museum, Flup Ju, Bedrijf 20 jaar (t/m 9 januari). Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht, ten toonstelling. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Neder- hand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Delta Nutsbedrijven, Rian Krul/, schil derijen. Zeeuwse Bibliotheek, Dorpen op Zuid-Beveland, Wolphaartsdijk, 's- Heer Arendskerke, 's-Heer Hendriks kinderen en Oud-Sabbinge. Zeeuwse Bibliotheek, Fotografie Ge schiedenis Beeldvorming. Nederland en de Tweede Wereldoorlog, ten toonstelling. SPD-Zeeland, Singelstraat 9-11, 'Boei ende Kunst, Boeiend', kunst gemaakt door mensen met een verstandelijke handicap. Het Middelburgs Koffiehuis, Frans v.d. Kop en Willem v.d. Kop, 'Vader en Zoon'. Zeeuwse Bibliotheek, Kathe Ruysse- naars, acryl- en olieverfschilderijen, Karin Beek, bronzen beelden. Zeeuwse Bibliotheek, Judith Cramer, sugarcraft. ABN-AMRO, Corrie Oosterloo, Bep Huybregtse en Jan Hendriksen, foto expositie. Galerie 'Het Gouden Briefke', Dan Meaux, olieverf en monotypes, Tine ke v.d. Broek, keramiek, drijfschalen, otters, kikkers op vazen en schalen, Louis Goulmy, houten schalen, Ludmi- la Kalmaeva, ikonen. Stichting Creatief Centrum 'Artico', Noordweg 5, portretten, levensgrote beelden en bronzen uit eigen atelier. NEELTJE JANS DONDERDAG 6 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'A Per fect World' 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Robin Hood: Men in Tights' 14 en 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Slee pless in Seattle' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven 2' 14 en 20 uur. Grand Theater Goes, 'Beetho ven 2' 20 uur. 't Beest Goes, 'The Story of Qui Yu' 20.30 uur. VRIJDAG 7 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'A Per fect World' 21.45 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Robin Hood: Men in Tights' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Slee pless in Seattle' 19 en 21.45 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven 2' 14, 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Beetho ven 2' 19 en 21.30 uur. 't Beest Goes, 'The Story of Qui Yu' 20.30 uur. ZATERDAG 8 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'A Per fect World' 21.45 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Robin Hood: Men in Tights' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Slee pless in Seattle' 19 en 21.45 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven 2' 14, 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Beetho ven 2' 19 en 21.30 uur. ZONDAG 9 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'A Per fect World' 21.45 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Robin Hood: Men in Tights' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Slee pless in Seattle' 19 en 21.45 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven 2' 44, 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Beetho- ven 2' 19 en 21.30 uur. MAANDAG 10 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'A Per fect World' 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Robin Hood: Men in Tights' 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Slee pless in Seattle' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven 2' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Beetho ven 2' 20 uur. DINSDAG 11JANUARI Alhambra Vlissingen 1, 'A Per fect World' 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Robin Hood: Men in Tights' 20 uur. Alhambra Vlissingen ill, 'Slee pless in Seattle' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven 2' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Beetho ven 2' 20 uur. WOENSDAG 12 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'A Per fect World' 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Robin Hood: Men in Tights' 14 en 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Slee pless in Seattle' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Bee thoven 2' 14 en 20 uur. Grand Theater Goes, 'Beetho ven 2' 20 uur. Delta Expo, wisselexpositie: Carto grafie, van en over kaarten. Winde nergie. tentoonstelling windenergie, dagelijks geopend van 10-17 uur. OOSTKAPELLE Green White Hotel, buitenplaats le- penoord, O/ga Westrate, keramiek, Ko van Priel, beelden. OOST-SOUBURG Bibliotheek, Fotoclub 'De Schelde', fototentoonstelling (vanaf 10 januari). VEERE Gemeente archief Veere, (Markt 5), Veerse verleden. De gilden, ar chiefstukken, geopend ma. t/m za. 12-17 uur. VLISSINGEN Iguana, (Bellamypark 35), Levende reptielen, amfibieën en insekten, ge opend ma. t/m zo. van 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juli ana' zeven wissellijsten met toeristi sche promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Milieu-Educatie-Centrum 'de Kloek', 'De laatste der hanekammen', ten toonstelling. Watertoren Vlissingen/Oost- Souburg, Nederland-Vietnam, een di aloog, tentoonstelling. Stedelijk Museum, 'oog in oog met Vietnam', fotografie Notariskantoor Mr. A.J. Sauer, Loes Müller-Kouwe, schilderijen. Gallery 'de Blaeue Acolye', jubileum tentoonstelling, zeldzame Zeeuwse land- en zeekaarten. De Kleine Galerie, Koudenhoek 32, Ivo Pivo, schilderijen. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schil- derijen, dagelijks geopend WOLPHAARTSDIJK Galerie 'De Hoekweide', Paul Bartels, schilderijen, engravures en zeefdruk ken (t/m 8 januari). DONDERDAG 6 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'Alad din' 14 uur. Alhambra Vlissingen III, 'The Muppet Christmas Carol' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Aladdin' 14 uur. VRIJDAG 7 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'Alad din' 14 en 19 uur. Alhambra Vlissingen III, 'The Muppet Christmas Carol' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Aladdin' 14 uur. ZATERDAG 8 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'Alad din' 14 en 19 uur. Alhambra Vlissingen III, 'The Muppet Christmas Carol' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Aladdin' 14 uur. ZONDAG 9 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'Alad din' 14 en 19 uur. Alhambra Vlissingen III, 'The Muppet Christmas Carol' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Aladdin' 14 uur. MAANDAG 10 JANUARI 'De Schelp' Domburg, 'Teken- fi/mfestival' 19 uur. WOENSDAG 12 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'Alad din' 14 uur. Alhambra Vlissingen lil, 'The Muppet Christmas Carol' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Aladdin' 14 uur. Man or Astroman.

de Faam | 1994 | | pagina 9