n iUiiiiili«Bié(illbl(ivll Aanpassing per 1 januari 1994 Verbod verbranding in open lucht WAT WEL EN NIET CHEMISCH AFVAL IS MiW-> Opschonen watergang Rooien (,06-11 Waarschuwing! Bevolkingsonderzoek Commissies Ophokken Bouwaanvragen Milieubeheer Week 1 Tafeltje Dekje uw Tijdelijke sluiting Parkeerkelder Geere Woensdag 5 januari 1994 DE FAAM 5 WW* Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Sinds 1 augustus 1991 is hel in Middelburg verboden om stoffen te ver branden in de open lucht en afvalstoffen op de bodem te brengen. De bedoeling daarvan is vooral om onnodige lucht- en bodemvervuiling en (stank)-hinder te voorkomen. Het verbrandingsverbod is te vinden in de Afvalstoffenverordening in de zin: "Het is verboden stoffen op of in de bodem te brengen of te houden, te verbranden, te bewaren, over te Iaden of anderszins te bewerken, te verwerken of te vernietigen", (art. 38, lid 1). (Art. 38 regelt dus meer dan verbranding). Nieuw is.de vrijstellingsbepaling met voorwaarden, die vanaf 1 januari 1994 in enkele situaties geldt en die op 1 december 1993 op de gemeen tepagina in de Faam is gepubliceerd. De gevallen waarin de vrijstelling van het verbrandingsverbod geldt, hebben betrekking op: verbranden en storten bij slootonderhoud èn - voorzover andere verwerkingsmethodes niet uitvoerbaar zijn - op het verbranden van met bacterievuur of iepziekte besmet plantaar dig materiaal. Daarnaast kan het college van B&W in bijzondere gevallen een onthef fing verlenen. Aan een eventuele ontheffing kunnen (milieu-)voor- schriften verbonden worden. DOEL VAN HET VERBRANDINGSVERBOD Het verbod is er o.a. op gericht om overlast, gezondheidsrisico, en mi lieuschade als gevolg van verbranding van stoffen in de open lucht, te gen te gaan. Bij de verbranding komen namelijk stoffen in de lucht die (stank)hinder, schade aan gezondheid en milieu (verzuring, broeikasef fect, smogvorming) veroorzaken. Bovendien zijn er betere manieren om van afval af te komen. Het verbod past in het gemeentelijk beleid dat erop gericht is om: onnodige milieuvervuiling zoveel mogelijk te voorkomen; vaste afvalstoffen, die niet hergebruikt kunnen worden, te com- posteren, gecontroleerd te storten of in professionele verbrandings installaties te verbranden. NIEUW: VRIJSTELLINGSBEPALING Vrijstelling van het verbod (art. 38, lid 1) geldt voor de hierna opgesom de situaties: A. voor het verbranden van: 1. met bacterievuur of iepziekte aangetaste bomen of struiken c.q. van deze bomen of struiken afkomstig snocihout, voorzover andere ver werkingsmethoden niet uitvoerbaar zijn; maaisel, riet en andere plantenresten afkomstig van het onderhou den van slootkanten en watergangen (slootonderhoud); Vrijstelling geldt alleen voor deze beide gevallen, als u voldoet aan de door burgemeester en wethouders vastgestelde en op deze pagina be kendgemaakte voorwaarden (zie hieronder). B. voor het op de bodem brengen of houden van (slootonderhoud): 1. baggerslib afkomstig van sloten en watergangen indien aannemelijk is dat dit slib valt in de verontreinigingsklasse 1 of II; 2. maaisel, riet en andere plantenresten afkomstig van het onderhou den van slootkanten en watergangen; Aan vrijstelling zijn voor beide laatstgenoemde gevallen geen verdere voorwaarden verbonden. VOORWAARDEN VRIJSTELLINGSBEPALING Vrijstelling voor verbranding van de onder A genoemde zaken wordt verleend onder de volgende 4 voorwaarden: 1. De voorgenomen verbranding dient tenminste 1 uur vantevoren te worden gemeld bij de alarmcentrale van de Regionale Brandweer Zeeland (01184 - 14444). 2. De verantwoordelijke stoker dient bij de verbranding voortdurend aanwezig te zijn en zorg te dragen vooi een goed brandend vuur, zo dat zomin mogelijk rookontwikkeling plaatsvindt. 3. De verbranding mag niet plaatsvinden in de periode tussen 16.00 uur en 9.00 uur. 4. Ingeval het verbranding betreft van met iepziekte of bacterievuur aangetast hout geldt het volgende: Zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk binnen 48 uur na de verbran ding, dienen as en verbrandingsresten zoveel mogelijk van de bodem te worden verwijderd. Het is niet toegestaan as en verbrandings resten in de bodem te verwerken, te begraven of op de bodem te ver spreiden. «tV^L EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Binnenkort vestigt een supermarkt zich in het pand van de voormalige garage Louisse aan de Koestraat. Eén van de voor die vestiging uit te voeren werkzaamheden betreft het maken van een verbinding (tunnel) tussen dat pand en de parkeerkelder Geere. In verband met die werk zaamheden is de parkeerkelder naar verwachting van 15 januari tot 15 april 1994 gesloten en dus niet voor parkeren te gebruiken. Uiteraard kan wel geparkeerd worden in de nabijgelegen parkeerkelder aan de Kousteensedijk. Af en toe wordt de politie geconfronteerd met klachten over het aantreffen van weggeworpen injectiespuiten en/of -naalden. Op verschillende plaatsen in Middelburg zijn deze al gevonden. Belangrijk: Wees voorzichtig (pas op voor besmetting); Houd kinderen uit de buurt; Waarschuw de afdeling Stadsreiniging van de dienst Stadsbe heer, telefoon 75300. - M WSmM Bij deze laatste voorwaarde wordt ervan uitgegaan dat het, mede in het licht van "voorzover andere methoden niet uitvoerbaar zijn", hier om grotere partijen gaat. WAT HET VERBOD VOOR U BETEKENT Buiten situaties waarvoor vrijstelling geldt, houdt het verbrandingsver bod in, dat het voor iedereen onder andere verboden is om, zonder ont heffing: te verbranden: huisvuil, chemisch afval, (volks)-tuinafval, snoci hout, bouwafval, sloopafval, plastic afval (o.a. landbouwfolies, ver pakkingen, fust) rubberen banden e.d. en vloeistoffen; stoppelvelden of graszaadteelt velden af te branden; kabels af te branden; (vreugde)vuren te houden. Twee jaar geleden startte in de gemeente Middelburg het bevolkingson derzoek naar borstkanker. Voor vrouwen die deelnamen aan het onder zoek, betekende dit dat zij voor het onderzoek naar Goes moesten. Dankzij de komst van een verplaatsbaar onderzoekcentrum kunnen vrouwen nu dichter bij huis terecht voor het onderzoek. Verwacht wordt, dat hierdopr meer vrouwen zullen (blijven) deelnemen aan het onderzoek. Het onderzoekcentrum zal tot april in Middelburg op het Hof van Tan- ge blijven staan, daarna zal het verplaatst worden naar Vlissingen. Het is de bedoeling dat alle vrouwen uit Walcheren van 50 tot 70 jaar, ge bruik maken van dit onderzoekcentrum. Het onderzoek Het bevolkingsonderzoek borstkanker heeft als doel: borstkanker in een zo vroeg mogelijk stadium opsporen. Bij vroege opsporing en be handeling is de kans op genezing groter. Het onderzoek bestaat uit het laten maken van röntgenfoto's van de borsten. Het maken van de borstfoto's is altijd een momentopname. Wat bij een eerste onderzoek (nog) niet zichtbaar is, kan twee jaar later net wel die afwijkende schaduw zichtbaar maken die duidt op een af wijking in de borst. Daarom is het belangrijk, dat vrouwen die één maal hebben deelgeno men aan het onderzoek gehoor geven aan de uitnodiging voor de ver- volgronden die zij automatisch iedere twee jaar krijgen. Deelname aan het onderzoek is kosteloos. Uitnodiging Alle vrouwen uit de gemeente Middelburg die twee jaar geleden hebben deelgenomen aan het bevolkingsonderzoek naar borstkanker hebben een uitnodiging met een nieuwe afspraak voor het onderzoek ont vangen. Vrouwen die de afgelopen periode 50 en 51 jaar zijn geworden en vrou wen tussen 50 en 70 jaar, die twee jaar geleden niet deelnamen aan het Bevolkingsonderzoek hebben een uitnodigingsbrief ontvangen. Daarna kunnen zij zelDeen afspraak maken voor het eerste onderzoek. Afspraak Een afspraak voor het onderzoek kan gemaakt worden door te bellen naar het afspraakbureau van het Borstonderzoekcentrum, telefoon 06 - 0387 of door het gele aanmeldingsformulier terug te zenden naar het afspraakbureau van het Borstonderzoekcentrum. Met vragen over het Bevolkingsonderzoek borstkanker kunt u terecht bij de GGD Zeeland. Op maandag, dinsdag en woensdag van 9.00 tot 11.00 uur is mevr. R. Poelman, voorlichter/verpleegkundige hiervoor di rect bereikbaar, telefoon 01100 - 49472. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken, dinsdag 11 januari om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Commissie Maatschappelijke Zaken, donderdag 13 januari om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schroevers, telefoon 75633. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 17 januari om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw M.J. Marcus, telefoon 75286. Commissie Financiën, dinsdag 18 januari om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Walrave, telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 18 januari om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 75304. Commissie Bezwaar- en Beroepschriften, donderdag 27 januari om 16.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier da gen vóór de vergadering in te zien bij sectie Voorlichting en bij de com- missiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 24 januari om 14.00 uur. MEER INFORMATIE Met uw vragen over dit artikel en over de openstaande alternatieven voor uw (bedrijfs)afval, kunt u terecht bij afdeling Milieuzaken (milieu- voorlichter 01180 - 75242). Op telefonische aanvraag kunt u hier ook recente informatie krijgen over het herkennen, bestrijden en vernietigen van bacterievuur en over alternatieven voor verbranding van met bacterievuur of iepziekte besmet (snoei)hout. Deze informatie is afkomstig van de Plantenziek- tenkundige Dienst te Wageningen van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (08370 - 96911) en van het Iepeziekteberaad in Amsterdam (020 - 5976666). !ll§!l#«É GEMEENTE MIDDELBURG 2. aceton a I loodwikkel (wijnflessen) accu's (incl. accuzuur) m medicijnen accuzuur meubelolie afgewerkte olie n nagellak armaturen a batterijen b O oliefilters bakolie b benzine P petroleum balpennen bestrijdingsmiddelen plamuur boenwas correctievloeistof c r remolie cassettebanden c energiezuinige lampen (PL/SL/TL) e remover (nagellak) filmafval f (foto)fixeer f s smeervet frituurvet (foto)ontwikkelaar spaarlampen glansmiddel g poetsdoeken poetsmiddelen schoensmeer schoonmaakmiddelen schrijfmachinelinten snelontkalker spiritus spuitbussen (leeg) VOORBEELDEN VAN PRODUKTEN EN STOFFEN DIE U WEL APART MOET HOUDEN. Nuts VOORBEELDEN VAN PRODUKTEN EN STOFFEN DIE U NIET APART HOEFT TE halonbrandblusser houtverduurzamingsmiddelen inkten insekticiden kitten kwastreiniger kwastontharder kwikschakelaar kwikthermometer lampolie lijm spuitbussen met produktresten terpentine terpentijn thinner verfafbijtmiddel verf (ook op waterbasis) verfverdunner vlekkenwater (niet op waterbasis) vlooienband wasbenzine zoutzuur gootsteenontstopper halogeenlampen koperpoets kosmetica (behalve remover en nagellak) ontsmettingsmiddelen ontvettingsmiddelen op waterbasis stopbaden toner (poeder) vlekkenwater op waterbasis vlekkenverwijderingsmiddelen videobanden viltstiften zilverpoets Oude medicijnen kunt u het beste terugbrengen naar de apotheek. Maar ze mogen ook bij het overige chemisch afval. \w "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 10 januari tot en met 16 januari 1994 maandag gehaktballen in zigeunersaus en gebakken aardappelen dinsdag varkensschnitzel met spruit jes en gestampte aard appelen woensdag stamppot van zuurkool met worst donderdag rundergoulash, sperziebonen en aardappelen vrijdag gepaneerde schol, gemengde groenten en aardappelsla zaterdag nasi goreng zondag wat de pot schaft Maandag 10 januari begint de af deling Groenbeheer met het op schonen van de watergang aan de Nassaulaan bij hel sportpark en de volkstuinen. Dit werk zal enige dagen duren en kan enige overlast voor het verkeer veroorzaken. Een aanvraag voor een rooiver- gunning is binnengekomen voor: 70 iepen, Statenlaan; 1 spar, Koudekerkseweg; 4 lijsterbessen, Hervormde Kerk, Sint Laurens; 1 wilg, Arie van Driellaan; 2 populieren en 2 meidoorns, Van Epenpark; 4 populieren. Oude V/issingseweg; 2 wilgen, Overloper; 1 wilg, Noord weg. Voor informatie over deze rooi- vergunningen kunt u terecht bij de afdeling Groenbeheer, telefoon 01180 - 75312. L ..s,. w-." v.- W M Vrijstelling is mogelijk bij slootonderhoud (foto: J. Sinke). Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat het verboden is in de periode van zaterdag 8 januari tot en met zaterdag 22 januari 1994 één of meer duiven te doen uitvliegen of enige handeling te verrichten, waardoor één of meer duiven kunnen uitvliegen. Het verbod geldt niet op de zondagen 9 en 16 januari 1994. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. b. c. op 22 december 1993 voor het verbouwen van het pakhuis tot 2 woningen met stallingruimte op het perceel Goese Ko renmarkt 18; op 29 december 1993 voor het maken van een dakopbouw op het perceel Ter Hoogestraat 26; op 29 december 1993 voor het uitbreiden van het dierenasyl op het perceel Oostperkweg 9. Een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is aangevraagd door: 1. De heer J.M. Munter te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een las- en constructiewerkplaats op het perceel gelgen aan de Elektraweg 34 te Middelburg. De aan vraag betreft een revisievergunning; 2. PAC Europe B.V. te Middelburg voor het oprichten en in wer king hebben van een fabriek van pijpleidingen op het perceel gelegen aan de Uyterschootweg (ongenummerd) te Mid delburg; 3. De heer M.W. Kloet te Nieuw- en St. Joosland voor het oprich ten en in werking hebben van een schapen- en paardenhoude.- rij op het perceel gelegen aan de Derdeweg (ongenummerd) te Nieuw- en St. Joosland. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-lproce- dure kunt u terecht' bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180 - 75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 5 ja nuari 1994 staat de officiële kennisgeving. Ter inzagelegging KENNISGEVING verandering inrichting arti kel 8.19 Wet Milieubeheer BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN MIDDELBURG ma ken bekend dat op 15 december 1993 is ingekomen de kennis geving van Werkplaatsen te Middelburg voor de wijziging van de houtafdeling, gelegen aan de Grevelingenstraat 16 te Mid delburg, voor welke inrichting eerder een milieuvergunning is verleend. Ten aanzien van de verandering wordt redelijkerwijs aangeno men dat deze geen gevolgen heeft voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen heeft voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu. De kennisgeving en alle relevante stukken liggen vanaf heden tot 19 januari 1994 elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur ter inzage op de afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlis singsestraat 21 te Middelburg. Inzage op donderdagavond dient van te voren telefonisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aangevraagd (01180 - 75241).

de Faam | 1994 | | pagina 5