Ï2MMMMÏJ OP MONTUREN VAN TOPMERKEN 30, 50 of Stofzuiger defect? Dan direct door naar... ^HANDYMAN Vluchtelingenwerk Vlissingen werft nieuwe medewerkers Brandweerploeg Vlissingen 'Dierenbeschermer van 1993' Oranjeschool Vlissingen wint wedstrijd Dierenbescherming Cultuur Cursus/onderwijs Sport Gezondheid GELDIG T/M 22 JANUARI A.S Rinck ruimt op. Op bekende merken zoals Rodenstock, Silhouette, Menrad en Zeiss krijgt u nu 30, 50 of 70% korting. UW OGEN GAAN OPEN BIJ RINCK SNEL GEBOEKT VRIJDAG DINSDAG Vrije tijd Gevonden Allerlei Clubs Ouderen Woensdag 5 januari 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 Pedagogiek - Voor de laatste keer wordt op donderdag 20 ja nuari onder verantwoordelijkheid van de Stichting NUMA aan stu denten van de Opleiding Pedago giek in Middelburg de akte overhandigd van de Vereniging tot Bevordering van de Studie der Pedagogiek. Vanaf 16 uur wordt daarvoor eeri bijeenkomst gehou den in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Het bestuur van de Stichting zal bij die gelegenheid afscheid nemen van de studielei der, de coördinator, de docenten en studenten van de laatste jaargang. Origami - In het gebouw van de Schaakclub in Oost-Souburg be gint woensdag 19 januari een be ginnerscursus Origami. De cursus bestaat uit zeven lessen van 9.15 tot 11.15 uur. Donderdag 20 januari begint dezelfde cursus in het Schuttershof in Domburg, ook tussen 9.15 en 11.15. De cur susdocente is Hannie van de Sluis. Voor opgave en inlichtin- gen 01196-12703. Yoga - De Zeeuwse Volksuniver siteit in Middelburg begint dins dag 11 januari met een cursus Hatha Yoga. De cursus omvat twaalf ochtenden van 9.30 tot 10.30 uur. Hatha Yoga is een me thode om lichaam en geest in harmonie te brengen door adem halingsoefeningen, bewegingen, houdingen en ontspanningstech nieken. Woensdag 12 januari houdt de ZVU om 19.30 uur een kennismakingsbijeenkomst in de Zeeuwse Bibliohteek voor de cur sus Notuleren. De cursus omvat acht lessen van 19.30 tot 21.30 uur. Doel is het leren schrijven van een helder samenvattend verslag van een vergadering. In de cursus wordt onder meer aan dacht besteed aan het voorberei den op de vergadering, kiezen van de geschikte verslagvorm, gericht luisteren en aantekenin gen maken. Reiki - Reiki-Master Hanneke Dijkhuizen houdt maandag 17 ja nuari een Reiki-informatieavond in Goes. Volgend op deze avond is er op 28, 29 en 30 januari een reiki-cursus 1e graad in Goes. Reiki is het Japanse woord voor universele levensenergie. Tijdens een Reiki-cursus leren cursisten zich open te stellen voor die ener gie zodat deze volgens de cur susleiders genezing en spirituele groei kan bewerkstelligen. Be langstellenden voor de informatie-avond dienen zich vooraf aan te melden op 04492-5886 of 01100-14259. Motorcross - De Stichting Mo torsport Zeeland houdt 21 en 22 januari de tweede Indoor Motor cross in de Zeelandhallen in Goes. De wedstrijd telt mee voor het nieuwe Open Supercross Kampioenschap van Nederland 125CC. Vrijdagavond starten de recreatierijders, de regiorijders en de 80CC. De trainingen beginnen om 18 uur en de eerste wedstrijd staat gepland om 19.30 uur. Za terdag zijn de finales van de 80CC, de regiorijders, de nationa- len en de start van het Open Kampioenschap van Nederland Supercross 125CC. PSV - De selectie van de Eindho- vense voetbalvereniging PSV heeft gisteren (dinsdag) een wedstrijd gespeeld tegen v.v. Oostkapelle. De club traint van daag en donderdagochtend nog op het complex van Oostkapelle. Donderdagmiddag vertrekt PSV naar Hoek, waar 's avonds de wedstrijd Hoek-PSV zal worden gespeeld. Daarna vertrekt de se lectie weer richting Eindhoven. Noormannen - De demonstra tietraining van Dennis en Gerard de Nooijer voor de junioren en pupillen van v.v. De Noormannen in Westkapelle, gaat niet door. In verband met een ingelaste wed strijd van Sparta kan de Oost Souburgse tweeling, die bij Spar ta in Rotterdam voetbalt, woens dag 5 janauri niet in Westkapelle zijn. Er wordt gezocht naar een nieuwe datum. Wandelen - De Zeeuwse Wan delsport Bond houdt zaterdag 8 januari de jaarlijkse winterserie- tocht in Goes. Deelnemers kun nen vijf, tien of vijftien kilometer afleggen. Het startbureau is Pan- nekoekhuis De Likkepot in Goes en de starttijden liggen tussen 11 en 13 uur. De volgende winter- tochten worden gehouden in Kamperland, op 29 januari vanaf Hotel Kamperduin, en in Zierik- zee, op 19 maart vanuit Café- Restaurant Onderdak. Wintertocht - Wandelsportvere niging 'Willen is Kunnen' uit Vlis- singen houdt 8 januari de tweede wandeltocht uit haar winterserie. Deelnemers kunnen 5, 10, 15, 25 of 40 kilometer lopen. De start voor de langste twee afstanden is tussen 9 en 10 uur. De overige afstanden starten tussen 10.30 en 13.30 uur. Beginpunt is het clublokaal in de Willem lll-kazerne in Vlissingen. Borstvoeding - La Leche League houdt vanaf januari weer informatie-ochtenden over borst voeding. De eerste bijeenkomst, over de vraag waarom iemand zou kiezen voor borstvoeding, wordt gehouden op Ewisland 12 in Middelburg. Moeders en aan staande moeders zijn daar (even tueel met kinderen) welkom op donderdag 13 januari van 9.30 tot 11.30. Aglow - De Afdeling Goes van de Women's Aglow Fellowship modigt alle vrouwen uit voor haar interkerkelijke samenkomst op woensdag 12 januari in Hotel Terminus in Goes. Dieke Hem- minga uit Amsterdam zal spreekster zijn. De samenkomst begint om 9.45. Er is gezorgd voor een kinderoppas. De basis van de in Amerika opgerichte in ternationale Fellowship is Rom. 12:11: „Be aglow and burning with the Spirit." 70% KORTING OPTICIENS Middelburg, Lange Delft 8b. tel: 01 180 13792 Literatuur - De Stichting Literai re Activiteiten Zeeland (SLAZ) heeft de auteur Benno Barnard uitgenodigd voor een lezing op 11 januari om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De schrijver zal zijn positie als Neder lander in Vlaanderen toelichten. Na de pauze volgt een gesprek over zijn poëzie en de eerste de len van zijn autobiografie 'De noodzakelijke dubbelganger'. Bar nard is als dichter, prozaïst, criti cus, vertaler en tijdschriftredac teur een veelzijdig schrijver. Hij debuteerde in 1981 in boekvorm met 'Een engel van Rossetti'. Voor zijn dichtbundel 'Klein Ro- zendaal' (1983) ontving Barnard de Lucy en C.W. van de Hoogt- prijs. In 1993 verscheen 'Het gat in de wereld', een autobiografisch drieluik. Uiteenlopende onder werpen als zijn verhouding tot zijn vader en zijn bezoeken aan Praag en Amerika komen erin aan bod. Nieuwjaarsconcert - De mu ziekverening Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg geeft zaterdag 8 januari haar traditionele Nieuw jaarsconcert in zaal de Zwaan in Oost-Souburg. Aan het concert zullen meewerken de fanfare van de muziekvereniging, het Sou- burgs Koper Quintet en het Zeeuws Politiemannenkoor. Na afloop kan worden gedanst op muziek van dansorkest 'Week end'. Het concert begint om 19.30. Aldegonde Vlissingen, praat/dansavond voor 25-plussers. 20.30 u. Raadzaal stadhuis Vlissinge'n, nieuwjaarsreceptie b en w Vlissingen, 16.30-18 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, jam-sessie, 21 u. Zaal Petruskerk Vlissingen, nieuwjaarsreceptie Neder landse Vereniging van Huis vrouwen, afdeling Vlissingen, 10 u. Delta Expo - Delta Expo is tot en met 9 januari dagelijks te be zoeken van 10 tot 17 uur. Ook de herdenkingsexpositie over de overstroming van 1953 is ver lengd en blijft te bezichtigen tot en met 9 januari. Bezoekers die deze weken naar de Delta Expo komen zien films over de Ramp '53 en de bouw van de Ooster- scheldekering en kunnen een kijkje nemen in de Oosterschel- dekering. Ook de waterbouwex- positie in het Topshuis is te bezichtigen. Hier bevindt zich de herdenkingstentoonstelling over de overstroming met authentieke zwart-wit amateurfilms. Grootste blikvanger op de tentoonstelling is de Sikorski S 51-helikopter, de enige helikopter tijdens de ramp. Vanaf 10 januari is Delta Expo open van woensdag tot en met zondag. Achterruit - Bij de politie in Vlissin gen is tussen 22 en 29 dec. het vol gende aangegeven: half brilletje; boodschappen; twee complete ach terruiten; bordeaux-rode dameshand schoenen; fietsstoeltje. Rabobank- map met inhoud; kindermutsje; brui ne portemonnee met pasjes; etui met sleutels; sleutelbos; zwarte portefeuil le met stamkaart en abonnement par keergarage De Werkgroep Vluchtelingen werk Vlissingen is begonnen met een wervingsactie voor vrijwilli gers. Onder het motto 'Een vluchteling heeft hooguit van Amsterdam gehoord' probeert de werkgroep medewerkers te vinden die vluchtelingen op weg willen helpen in de nieuwe om geving. Kynologen - De Kynologenclub Zeeland houdt zondag 9 januari de traditionele 'snertwandeling' op het Walcherse strand, waarbij iedereen met hond welkom is. De wandeling begint om 11 uur bij Kasteel Westhove in Domburg en gaat over het strand richting Oostkapelle waar in een grote tent snert verkrijgbaar is. De weg terug gaat naar keuze over het strand of door het bos. Kapasi - Vriendenkring Kapasi nodigt alle alleenstaanden tot on geveer 45 jaar uit voor een dans en ontmoetingsavond op zater dag 8 januari vanaf 21.30 uur in wijkgebouw De Spinne in Goes. Joegoslavië - De inwoners van Westkapelle hebben 153 solidari teitsverklaringen ondertekend en 2.695 gulden bij elkaar gebracht tijdens de gemeentelijke actiedag voor voormalig Joegoslavië op 18 december. ANWB - De ANWB-vestiging in Middelburg is sinds 1 januari ook open op koopavond (buiten het seizoen tot 20 uur, in het hoog seizoen tot 20.30) en op zater dag tot 16 uur. VVV - Voor de tweede keer heeft de Provinciale VVV Zeeland ter gelegenheid van kerst en nieuwjaar kerststerren uitgereikt aan een Zeeuws toeristisch be drijf, als blijk van erkentelijkhid voor goede dienstverlening en taakopvatting. In 1993 is de keus gevallen op bungalowpark, cam ping en zwemparadijs de Parel van Hof Domburg. Volgens de VVV slaagt Hof Domburg erin, ondanks de moelijke situatie waarin het zich bevindt, uitste kende resultaten te boeken en een hoge waardering van het pu bliek te oogsten. De kerststerren zijn op 23 december uitgereikt aan het voltallige personeel, zo'n honderd personen. De kerstster ren zijn in 1991 voor het eerst uit gereikt. Vorig jaar werd overgeslagen in verband met de vliegramp in Faro (Portugal). De VVV wil de kerststerrren jaarlijks uitreiken. Gemeentepolitiek - De Zeeuw se Volksuniversiteit en de Stich ting Welzijn Ouderen Middelburg organiseren samen de cursus 'Een kijkje in de keuken van de gemeentepolitiek'. Het doel van de cursus is de deelnemers in zicht te geven in de gemeentepo litiek, met name in het functioneren van het gemeente bestuur en in de mogelijkheden die een burger heeft om daarop invloed uit te oefenen. De cursus beslaat drie ochtenden van 9.30 tot 11.30. De eerste bijeenkomst is maandag 17 januari om 9.30 uur in wijkpost de Woelige Werf in Middelburg. Aanmelden bij de ZVU 01180-34800. Spelen - Voor de veertiende keer Worden tussen 6 en 27 januari de Walcherse Spelen voor oude ren gehouden. De Spelen zijn ge organiseerd door het Comité Walcherse Spelen in samenwer king met bijna alle Stichtingen voor Welzijn Ouderen in Walche ren. De vier speldagen spelen zich af in Bachten Komme in Vlis singen. Tussen 10 en 16.30 uur strijden op 6, 13, 18 en 27 janua ri de diverse sociëteiten voor ouderen om de ereplaatsen in bil jarten, sjoelen, dammen en Wal- chers bieden. Op de laatste middag worden in aanwezigheid van alle deelnemers de prijzen uitgereikt. De afdeling Noord en Midden Zeeland van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Die ren heeft Ploeg 2 van de Brandweer Vlissingen benoemd tot Dierenbeschermer van het jaar 1993. De ploeg heeft enkele weken geleden twee poezen uit een brandend huis gered. De Dierenbescherming heeft met genoegen geconstateerd dat de Zeeuwse brandweer nog altijd bereid blijkt te zijn actie te onder nemen ten behoeve van het wel zijn van dieren. Om de regionale Brandweer van Zeeland symbo lisch te onderscheiden heeft het bestuur van de afdeling Noord en Midden Zeeland de brandweer ploeg gisteravond in het kantoor van de Dierenbescherming in Vlissingen feestelijk gehuldigd. De Oranjeschool in Vlissingen heeft de hoofdprijs gewonnen in de landelijke wedstrijd 'Doe wat voor een dier'. De afdeling Jeugd zaken van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Die ren had de wedstrijd afgelopen zomer georganiseerd. Leerlingen van ruim vijftig Neder landse scholen hebben hun best gedaan de door. de Dierenbe scherming verspreide puzzel op te lossen. Voor iedere goede in zending stelden bedrijven en uit geverijen uit heel Nederland een bedrag beschikbaar. In totaal hebben de leerlingen zestigdui zend gulden bij elkaar gepuzzeld. De helft van het geld is geschon ken aan het onlangs in Leeuwar den geopende otteropvang- en revalidatiepark. De overige dertig duizend gulden is voor 'Kids for Animals', de afdeling Jeugdwerk van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. Volgens een woordvoerder is de afdeling Noord en Midden Zee land van de Dierenbescherming 'erg blij' dat juist een Zeeuwse school de hoofdprijs in de wacht heeft gesleept. De Oranjeschool leverde de meeste goede oplos singen in. De leerlingen mogen als beloning een dagje naar at tractiepark Duinrell. De rest van de prijs bestaat uit een hoeveel heid diervoeding ter waarde van duizend gulden voor het dichtst bijzijnde dierenasiel, in dit geval het asiel in Vlissingen. Een delegatie van groep 6 en 7 van de Oranjeschool krijgt op 12 januari om 14 uur de hoofdprijs uitgereikt, in het infocentrum van de Dierenbescherming in Vlissin gen. Ook de duizend gulden aan diervoeding, ter beschikking gesteld door de diervoederfabriek Effem, zal daar symbolisch wor den overhandigd aan het asiel Vlissingen. In het kader van de wervingsac tie zal de werkgroep op 250 adressen in Vlissingen, van onder meer huisartsen, tandartspraktij ken en dergelijke, posters ver spreiden. De poster wil mensen attenderen op de verwarrende zaken die een vluchteling in een vreemd land tegenkomt: onbe kende artikelen in de supermarkt, stapels ongeadresseerd druk werk in de brievenbus en dergelij ke. De poster roept vrijwilligers op de vluchtelingen te helpen omgaan met die onbekende zaken. Daarnaast vraagt Vluchtelingen werk organisaties en instellingen om in de eigen achterban op zoek te gaan naar mensen met belangstelling voor vrijwilligers werk. Bovendien biedt de werk groep aan voorlichtingsbijeenkomsten te or ganiseren over werken bij Vluch telingenwerk en over de vluchtelingenproblematiek in het algemeen. De werkgebieden waar Vluchte lingenwerk medewerkers voor zoekt zijn maatschappelijke be geleiding, juridische ondersteu ning, sociaal-culturele activiteiten en huiswerkondersteuning. Voor nieuwe medewerkers wordt twee keer per jaar een scholings- en trainingsprogramma opgezet, zo dat mensen zonder ervaring in het Vluchtelingenwerk de nodige theoretische en praktische vaar digheden kunnen opdoen. De posteractie van Vluchtelin genwerk Vlissingen sluit aan bij de wervingsactie van Regioraad Zuid-West van Vluchtelingen werk Nederland. Belangstellen den kunnen zich aanmelden bij het kantoor van Vluchtelingen werk in Vlissingen. Zij ontvangen een informatiepakket en een uit nodiging voor een kennisma kingsgesprek. Vlissingen. Walstraat 156. tel 01184-17772 ONDERDELENSHOP VAN ALLE MERKEN THUIS i Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 ka Middelburg. aagtekerke Hervormde Gemeente. Zo.: geen opgave ont vangen. arnemuiden Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: R.G. v.d. Zwan. Volle E.vangelie-gemeente 'Immanuel', West- dijkstraat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. biggekerke Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: Simons. domburg" Hervormde Kerk. Markt 8. Zo.: geen opgave ont vangen. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. gapinge Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J. de Boer. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo.: geen opgave ontvangen. grijpskerke Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: J.A. Murre. Hervormde Gemeente. Zo.: geen opgave ont vangers hoogelande Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. kleverskerke Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10 uur: J. Pannekoek. koudekerke Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: van Stam. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: M.C. Baart. meliskerke Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. v.d. Zwan, 14.30 uur: J. Bakker. Hervormde Kerk Zo. 10 uur: Manuputty. middelburg Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op Do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo.: geen opgaven ontvangen. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo.: geen opga ve ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo.: zie Ontmoetingskerk. Hof- pleinkerk, Zo. 9.30 en 14.30 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 en 17 uur: P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: D. Lunenburg-Moret. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, Zo 10 uur: J.S. Koops en O. Elseman. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: O. Elseman. Tho maskapel, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Oost- kerk, Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: D. van Boven. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Oostkerk) Zo. 11 en 17 uur: L. Wüllschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za: P. Sol, 10 uur: Bij belstudie, 11 uur: Eredienst. Leger des Heiis. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: T. Scholtens (opdrachtdienst), 19 uur: verblijdings- samenkomst. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: B. de Haan. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: F. Huisman, 17 uur: W. Riemens. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk Zo. 10 uur: D. Lunenburg- Moret. Rooms-Kathoiieke Kerk Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur, zondag 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise WallonneLange Noordstraat 62. Zo. 16.30 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'de Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: K. Verhage. Rafaëi gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Reyershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Centrum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. nieuw en st. joosland Hervormde Gemeente. Zo.: geen opgave ontvan gers oostkapelle Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.A. Murre (SOW-Jeugddienst), 17 uur: geen dienst, 19 uur: gezamelijke dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: J.A. Murre (in de Zionskerk), 19 uur: F.C. van Dij- ke (gezamelijke dienst). Gereformeerde Gemeente Oostkapelle. Saron- kerk. Zo: geen opgave ontvangen. ritthem Hervormde Gemeente. Zo.: geen opgave ont vangen. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: G. Warner (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Spaans, 19 uur: G. Warner (gezamelijke dienst). st.laurens Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: H. Visser. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: H.J. v.d. Haan, 14.30 uur: A.C. Feij. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo.: geen opgave ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Zondervan. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: Ph. Kroes. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: Chr. J. Kleij. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: PK. Pastor. Ter Reede, Zo. 19 uur: A.V. de Nooij. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 10 tot 12 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: P. Sol, 9.30 uur: Ere dienst, 10.30 uur: Bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 15.30 uur: B. v.d. Heiden. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 17 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Berêa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente ■'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, el ke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30. uur. Zo. 10.30 uur: A.C. den Hollander. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. vrouwenpolder Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: D.W. Dondorp (in de Geref. Kerk). westkapelle Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: van der Poll. Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemuiden, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuidfpraktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Mid delburg, tel. 01180-15810. zondag: A.G. Bouw meester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: R. Ubels en M.J.J. Hel mes, Vroonstraat 11, Serooskerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noor/ander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, teI. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: J.W.A. v.d. Heijden, Turf kaai 1, Middelburg, tel. 01180-12738. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, teI. 16761. dierenartsen zoutelande oost-souburg Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: A.P. Nauta, 19 uur: P. Boekesteijn. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur, zo. 19 uur: H. Hondius. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings dienst. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 6 januari t/m wo. 12 januari HUISARTSEN VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: W.P Jansen (ge zamelijke dienst). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: W.P. Jansen (in de Geref. Kerk). vlissingen Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Middelburg: zaterdag tot 24 uur: A.P. Bruijnzeet, Herengracht 68, tel. 39933. zondag tot 24 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 39933. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: P. Crama, Hoge- weg 107, tel. 13459. zondag tot 24 uur: A.J. Mijnüeff, N. Beets/aan 15, tel. 12525. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180-37077. (dag en nacht). Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11- 12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huisdie ren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n Lijf Zeeland': 01184-14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden, Thuiszorg Walche ren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184-86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishandeling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kin derbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarm nummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzorging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Weerbericht 06-9775 Waterstanden 06-9771

de Faam | 1994 | | pagina 11