v.nMStSiSu,if: |i GEMEENTE MIDDELBURG Lik-op-stuk bij te vroeg afsteken Horecasluiting jaarwisseling Uitnodiging Open Tafel Kerstsluiting Bouwplan Bouwaanvragen Milieubeheer Verkeer Rooien Koop avonden Kantoren gesloten Markt Zwemmen voor 1 gulden Denk aan je omgeving Bestuur en medewerkers van de gemeente Middelburg wensen al le inwoners van Middelburg een vredig en goed Kerstfeest toe. Week 51 Tafeltje Dekje Gelukkig Nieuwjaar! Ontheffing Toegang Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg nodigen inwoners, bedrijven en relaties in Middelburg en omgeving graag uit voor de traditionele Open Tafel (nieuwjaarsreceptie) op maandag 3 januari 1994 in de Burgerzaal van het stadhuis (ingang via het bordes aan de Markt). De Open Tafel is een gelegenheid voor het gemeentebestuur en inwoners, verte genwoordigers van verenigingen en instellingen, bedrijven en organisaties om in een informele sfeer en met een gezamenlijke eenvoudige maaltijd het nieuwe jaar te openen. De bijeenkomst op maandag 3 januari 1994 begint om 17.30 uur en sluit om 19.30 uur. Het stadhuis is geopend vanaf 17.00 uur. Zoals ieder jaar wordt een kleine bijdrage in de kosten van de maaltijd gevraagd van vijf gulden per per soon. Dit bedrag kan worden voldaan bij binnenkomst in het stadhuis. Als u het gemeentebestuur en uw stadsgenoten persoonlijk de beste wensen voor een goed nieuwjaar wil geven, dan is de Open Tafel daarvoor dé gele genheid! Dinsdag 21 december 1993 DE FAAM 5 J Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Voorzichtig met vuurwerk De feestelijke periode rondom de kerstdagen en de jaarwisseling is voor velen helaas ook een tijd van irritatie en ergernis. Vooral het veel te vroeg afsteken van vuurwerk, zodat al vanaf begin december op de meest onverwachte momenten geknal te horen is, veroorzaakt overlast. Oudere mensen durven nauwelijks de straat meer op, huisdieren en kin deren worden de stuipen op het lijf gejaagd. Bovendien veroorzaakt ge vaarlijk vuurwerkgebruik, zoals het met rotjes naar voorbijgangers gooien elk jaar weer slachtoffers. Naar aanleiding van het bo venstaande hebben ook dit jaar Justitie, Politie en hel Halt Buro besloten om aan bovenstaande hinder wat te doen. In de periode van 1 november 1993 t/m 31 januari 1994 wordt een vuurwerkproject uitgevoerd. Een vuurwerk project met een "lik op stuk" karakter. Dit betekent dat, zodra jongeren op een verve lende en onverantwoorde wijze en Een aanvraag voor een rooiver- gunning is binnengekomen voor: 2 populieren, J. Postkwartier. Voor informatie over deze rooi- vergunningen kunt u terecht bij de afdeling Groenbeheer, tele foon: 0/180 - 75312. Deze week mogen de winkels open zijn op de avonden van dins dag 21, woensdag 22 en donder dag 23 december tot 21.00 uur. De parkeerkelders zijn deze avonden geopend tot 21.30 uur. Tijdens de koopavonden geldt we! betaald parkeren. Op vrijdagmiddag 24 december zijn de gemeentelijke kantoren gesloten vanaf 15.30 uur. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wór den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 2 7 december 1993 tot en met 2 januari 1994 maandag gehaktbal, jachtsaus, bloem kool, aardappelen dinsdag kipschnitzel, cordon bleu, wortelen, aardappelpuree woensdag erwtensoep met worst donderdag pannekoeken vrijdag gepaneerde visfilet, wortelen, gestampte aardappelen zaterdag Indische vleesschotel zondag Wat de pot schaft De zaterdagmarkl van 25 decem ber wordt een dag eerder op vrij dag 24 december gehouden. Op oudejaarsmiddag vrijdag 31 december kan in zwembad Poe- lendaele van 13.30 tot 16.00 uur gezwommen worden voor een bij zonder tarief: slechts één gulden! Op de dinsdagmiddagen in de kerstvakantie 28 december en 4 januari wordt van 13.30 tot 16.00 uur een instuif gehouden, waarbij allerlei spelmateriaal gebruikt kan worden. Zwemlessen Er zijn nog diverse plaatsen vrij voor zwemlessen, voor zowel kin deren en volwassenen, voor A- en B-diploma, basiszwemdiploma en het z wemvaardigheidsdiploma. Meer informatie kunt u krijgen bij de kassa van het zwembad, te lefoon 01180 - 26451. Daar kan men ook alle gegevens krijgen over het gebruik van de zonnebank in het zwembad Poe- lendaele! buiten de toegestane tijden vuur werk afsteken, zij in de bovenge noemde periode aangehouden worden. Bij deze aanhouding krijgt de jongere een keuze opge legd. Deze keuze bestaat uit het betalen van een boete of het ac cepteren van een alternatieve werkafdoening via Halt. Zodra de jongere voor een alter natieve werkafdoening kiest gaat Halt met deze jongere aan de slag. Sommige jongeren gaan via de Reinigingsdienst binnen enkele gemeenten aan het werk. Anderen werken mee aan het verspreiden van een vuurwerkkrant. In deze krant kan men lezen, waar het oorspronkelijke vuurwerk van daan komt, het ontstaan van vuurwerk en hoe je veilig vuur werk kunt afsteken. Ook wordt een videofilm bekeken waarover vragen worden gesteld. De boetes bedragen 70 gulden voor jongeren van 12 tot en met 15 jaar en 100 gulden voor wie ouder is. Je mag alleen maar op 29/30 en 31 december vuurwerk ko pen bij erkende handelaars. Je mag alleen maar op 31 de cember vanaf 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur vuurwerk af steken. Je mag alleen maar erkend vuurwerk kopen maar dan moet je wel 16 jaar of ouder zijn. Je mag geen illegaal vuurwerk hebben. Strijkers zijn verboden. Je mag niet zomaar met je zakken vol vuurwerk lopen. En natuurlijk mag je niet met vuurwerk naar mensen of die ren gooien of andere gevaarlij ke dingen met vuurwerk doen. Koop geen pakket Kinder vuurwerk voor de kleintjes. Koud vuur bestaat niet, vuur werk voor kinderen evenmin. Lees de gebruiksaanwijzing van tevoren. Op het moment dat je vuurwerk mag afsteken is het donker en dan is de in structie niet te lezen. Steek vuurwerk alleen aan met iets dat gloeit, zoals een bran dende sigaar of sigaret. Een vlam van een aansteker of luci fer kan de lont ergens in het midden aansteken en dat ver kort de tijd tot de explosie. Steek geen vuurwerk aan dat een beschadigde of gebroken lont heeft. Vaak zijn dat aan staande weigeraars, of leveren ze andere ontstekingspro blemen. Steek weigeraars nooit op nieuw aan. De kans dat er geen tijd is om op een veilige afstand te komen, is veel te groot. Steek elk vuurwerk apart aan. Vuurwerk bundelen is levens gevaarlijk. Steek vuurwerk nooit in de hand af. Zet vuurpijlen voor het afsteken in een fles. Die fles moet ingegraven zijn in de grond, zodat hij niet kan om vallen als de vuurpijl omhoog gaat. Is de grond te hard of be vroren, dan kan de fles gedeel telijk met zand worden gevuld. Ruim na het afsteken zo veel mogelijk op straat de rommel op. Daarmee voorkom je, dat er de volgende dag allerlei 'weigeraars' worden verzameld en opnieuw afgestoken. Wie dit alles in de praktijk toe past, kan optimistisch de jaarwis seling en het nieuwe jaar tegemoet zien: de kans dat vuurwerk roet in het eten gooit, is klein. Maar nog maals: voorzichtigheid blijft het parool. Bij vuurwerk moet je denken aan ouderen, kinderen, dieren enz... Dit is niet voor niets! Wist je dat de pijngrens bij mensen op 170 decibel ligt. Bij die ren is dit nog lager omdat zij beter kunnen horen. De klap van een rotje mag niet harder zijn dan 150 decibel, bij ons dus bene den de pijngrens, maar bij dieren ver over hun pijngrens heen. Bij een strijker komt het aantal decibels tot ongeveer 170. Dit is dus bijna gelijk aan de pijngrens. Strijkers zijn dan ook illegaal vuurwerk en zij zijn gevaarlijk. Bij een rotje kun je aan de lont zien wanneer die gaat knallen; bij een strijker kun je dit niet zien en hij kan plotseling in je hand klappen... Op z'n minst heb je dan een vinger verspeeld en brandwonden. Strijkers zijn niet voor niets verboden! Tijdens de jaarwisseling 1993/1994 zal evenals tijdens de jaarwisseling 1992/1993 sprake zijn van een beperkte openstelling van de horecabedrijven. Als regel geldt dat in de nacht van 31 december op 1 januari 1994 al le horecabedrijven gesloten zullen zijn tussen 20.00 uur 's avonds en 08.00 uur 's morgens. Horecabe drijven kunnen individueel voor beperkte openstelling ontheffing aanvragen. De bedrijven met ontheffing mo gen open zijn vanaf 0.15 uur op 1 januari 1993. Bezoekers mogen worden toegelaten tot uiterlijk 01.30 uur. Daarna gaat de deur van het horecabedrijf dicht, be halve natuurlijk voor het naar buiten laten van bezoekers. Één maal buiten het horecabedrijf is terugkeer of bezoek aan een ande re horeca-inrichting niet meer mo gelijk. Er geldt voor bedrijven met ontheffing geen vast slui tingsuur. De restaurants mogen geopend blijven. Voorts kunnen zogeheten door de burgemeester aangemerkte sociale café's (buurtcafé) mits daarvoor ontheffing is verleend vanaf 20.00 uur geopend zijn. Bezoekers kunnen alleen worden toegelaten op vertoon van een bedrijfs- en persoonsgebonden toegangskaart met uitzondering van de restaurants. Maximaal wordt 1 kaart per persoon ver kocht. De Horeca Aktiviteiten Middelburg (HAM) coördineert de verkoop. De kaartcontrole vindt door een verplichte portier aan de ingang plaats. De horeca ondernemer blijft verantwoorde lijk wie zich in het bedrijf be vindt. De houder van het toegangsbewijs dient dit op ver zoek van de politie bij controle in het horecabedrijf te kunnen to nen. De gemeente hoopt met deze regeling te bereiken dat de jaar wisseling in alle rust kan verlopen in combinatie met de openstelling van een aantal horecabedrijven. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat aan de hier navolgende horeca-inrichtingen voor de nacht van 24 op 25 de cember 1993 een ontheffing van het sluitingsuur als bedoeld in artikel 107 van de Algemene Politieverordening tot 04.00 uur is verleend: Reigerstraat 7 (café Plexat); Damplein 46-48 (café Solo); Pottenmarkt 2-4 (café-petit-restaurant De Herberg); Vlasmarkt 18 (café Miller Time); Markt 83 (café Tympaan); Markt 79 (café Electro); Schuttershofstraat 1 (café 't Schuttershof); Plein 1940 7 (American Bar); Markt 77 (Seventy Seven); Vlasmarkt 39 (Carrousel); Damplein 20-24 (Rock-Desert); Dam 33 (De Zwarte Ruiter). Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Griffioen II voor het plaatsen van een tuinschuur op het perceel Van Kleffenslaan 183. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 24 december 1993 ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridi sche Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar ma ken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Burgemeéster en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. op 10 november 1993 voor het verbouwen van de woning op het perceel Oude Vlissingseweg 44; b. op 13 december 1993 voor het verbouwen van de gevel op het perceel Grevelingenstraat 16; c. op 13 december 1993 voor het verbouwen van een loods op het perceel Molenwater 97; d. op 13 december 1993 voor het uitbreiden van een schuur op het perceel Watertoren 8; e. op 13 december 1993 voor het uitbreiden van een schuur op het perceel Noordweg 152-154; f. op 14 december 1993 voor het verbouwen van de keu ken/woonkamer op het perceel Leeuwerikstraat 2; g. op 15 december 1993 voor het verbouwen van 12 garages 48 bergingen tot 8 woningen, de bouw van 12 garages en 57 bergingen en verbouwing en uitbreiding van de trappenhuizen. Een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is aangevraagd door: 1. S.G.T. Middelburg B.V. te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een glasinstrumentenmakerij op het per ceel gelegen aan de Arnesteinweg 23a te Middelburg; Gemeentelijke Brandweer te Middelburg voor het veranderen van de inrichting op het perceel gelegen aan de Looierssingel 6 te Middelburg. De aanvraag betreft een revisie vergunning; De heer R. de Bree te Middelburg voor het oprichten en in wer king hebben van een schoen- en sleutelmakerij op het perceel gelegen aan de Segeersstraat 6 te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-)procedu- re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 22 december 1993 staat de officiële kennisgeving. 2. 3. Burgemeester en wethouders hebben besloten om enkele ver keersmaatregelen ten behoeve van de Erasmuswijk te nemen. De gehele wijk is aangewezen als 30 kilometer per uur-zöne. Dit houdt dus in dat overal in de wijk een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur geldt. Ter hoogte van de Amnestylaan wordt dit aangegeven door midddel van borden. Tevens is de wijk aangewezen als parkeerverbods-zone, wat in houdt dat parkeren op en langs de rijbaan in de gehele wijk, met uitzondering van de daarvoor bestemde parkeerhavens, verboden is. De binnen de wijk aangelegde fietspaden zijn als zodanig aange duid en de voorrangssituaties met de kruisende wegen zijn ge regeld. Genoemd verkeersbesluit ligt ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Te gen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 170,- aan rechten, beroep in stellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA te 's-Gravenhage.

de Faam | 1993 | | pagina 5