TREK LEISTER Alleen een goudviskom om mee te knuffelen -ttJflEKS THUISWERK VOORDEELDROGIST Afstandsbediening voor elke teevee bij... ^HANDYMAN klapper KERSTDAGEN VOORDEELDAGEN Ouderen Kerst SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Cursus/onderwijs Cultuur Gevonden H/s ai ci 'ti IWGIhÏ&'ÖI bobyluier/ ff Boti&Gir Allerlei Sociaal Verenigingen Politiek FLEXIBELE ARBEID (SLOT) Woensdag 15 december 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 Weerbaarheid - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren organiseert een cursus weerbaarheid voor vrouwen van vijftig jaar en ouder. Een introductie-ochtend voor de cur sus wordt gehouden op dinsdag 18 januari in de Zandput in Se- rooskerke om half tien. Bij vol doende deelname begint de cursus op 25 januari om half tien. De cursus omvat dertien lessen van anderhalf uur. Koken - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren begint eind februari in Oostkapel- le met een kookcursus voor man nen. De cursus wordt gegeven op dinsdagochtend van tien tot half een en omvat acht lessen. Ned. Herv. Kerk Seroosker- ke, kerstconcert en samen zang, Muziekvereniging EMM en Zangvereniging 'Eén in geest en streven', 19.30 u. Vestzaktheater Vlissingen, receptie 25-jarig bestaan Zeeuwse Komedie, 17-19 u. Kerk 'de Hoogte' Goes, kerst concert en samenzang, Mu ziekvereniging Euphonia en The Gaggling Ganders Gang, 20 u. Ned. Herv. Kerk Waarde, kerstconcert en sa menzang, Muziekvereniging Vooruit en Christelijk Ge mengd koor De Hoekstem, 19.30 u. COC pand Middel burg, Ierse avond voor man nen en vrouwen, 21 u. Burgerzaal Stadhuis Mid delburg, Volkskerstzang Uit het Volk-Voor het Volk, Can tate Domino, Muziekvereni ging ONDA, Leger des Heils, 20 u. VTV Clubgebouw Vlissingen, Kerstbingo, De Doordouwers, 20 u. Nieu we Kerk Middelburg, koor- en samenzangavond, Chr. Gem. Zangvereniging De Lofstem en Blaasorkest Juliana, 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, lezing 'De geboorte van de innerlijke Christus in de stal van het hart', Rozen- kruizers Genootschap, 20 u. Open Hof Vlissingen, bij eenkomst 'Word Perfect Pre sentations', Hobby Computer Club Regio Zeeland, 20 u. De Ruyterzaal, Hotel Britan nia Watertoren Vlissingen, kerstconcert, Koninklijke Har monie Ons Genoegen en ZWN Mannenkoor, 19.30 u. VCV Clubgebouw Vlissin gen, Prijsklaverjassen, De Doordouwers, 20 u. Ont moetingscentrum Dauwen- daele Middelburg, Kerstmid dag ACM, 14.30 u. Vrije School Middelburg, Paradijs- en kerstspel door leerlingen en leerkrachten, 20 u. De Klepperhoeve Middel burg, kerstfeest voor kinde ren van 4 - 12 jr. 14 u. Kerstmarkt - De Centrale Vere niging voor de Ambulante Handel en de evenementencommissie van de VVV Middelburg houden zaterdag 18 december tussen 10 en 17 uur een kerstmarkt op de Markt in Middelburg. Zestig kra men, opgesteld in hoefijzervorm, bieden het publiek een keur van koopwaar, afgestemd op Kerst mis. Verder staat er een overdekt podium waar op geregelde tijden kerst-entertainment wordt ge bracht. Rond half elf arriveert de Kerstman in een old-timer. Verder werken aan de kerstmarkt mee het saxofoon- en het slagwerk ensemble van de Zeeuwse Mu ziekschool, het Trio Toutages en het Jeugdorkest van het Middel burgs Muziek Korps (MKK). In het kader van de kerstmarkt bie den de horeca-ondernemers rond de Markt iets speciaals aan. Magnetron - Magnetrongebrui kers die nog niet alle mogelijkhe den van hun (combi)magnetron weten te gebruiken en diegenen die de aanschaf van een dergelijk apparaat overwegen, kunnen bij de Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon in Oostkapelle vanaf 10 januari een cursus vol gen. De basis- en de vervolgcur sus bestaan elk uit twee lessen van twee en een half uur, van 17.30 tot 20 uur. Per les worden diverse gerechten bereid. Studiotechniek - 'Word de stu dio de baas'. Onder die titel ver zorgt de Stichting Popmuziek Zeeland een introductiecursus. De stichting belooft compacte en wezenlijke informatie te geven aan de popmuzikanten. Voor in formatie: 01189-2818. Muziekschool - Leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool geven woensdag 22 december een uit voering in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg. De uitvoering, met de titel 'Decem ber' begint om 19.30 uur. Tijdens de avond zijn te beluisteren een kinderkoor, een klarinet-, stijkers-, blokfluit-, strijkers A-, slagwerk-, saxofoon- en een gemengd en semble. De presentatie van deze 'kerstuitvoering met een musical jasje' is in handen van de kinde ren van het koor. Zeekaarten - Ter gelegenheid van haar vijftienjarig bestaan heeft Gallery 'de Blaeue Acolye' in Vlissingen een speciale jubi leumtentoonstelling georgani seerd die tot 16 januari te zien zal zijn. De tentoonstelling omvat een collectie zeldzame Zeeuwse land- en zeekaarten waaronder een Waghenaer, Ortelius, Merca tor, Van Keulen, Blaeu en Tirion. De gallery is te bezoeken van 11 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.30 op dinsdag tot en met za terdag. Rozenkrans - Bij de politie van Vlissingen is in de periode van 1 tot 8 december het volgende aangegeven: diverse brillen, waarvan een met roze montuur; rozenkrans; diverse sleutels; kin derhandschoen; paar donker blauwe handschoenen; paar zwarte handschoenen; regen broek; zwarte das; damesblouse; portemonnee; ring met ovale steen; ring met inscriptie; zwarte heuptas. m <zÊÈmSÊÊÈÊm LUIERS Boy of girl 4 maten van 19,45 voor 18,45 mini 60 stuks van 17,95 voor bobyluier/ Der Boede - Ruim tien jaar na dat voor het eerst de wens werd geformuleerd door de bewoners raad van Verpleeghuis Der Boede in Koudekerke, wordt maandag 20 december 'de oversteek' op Der Boede in gebruik genomen. Commissaris der Koningin W. van Gelder zal om 11 uur de officiële openingshandeling verrichten. Der Boede is bijzonder verheugd dat voor de bewoners van het verpleeghuis nu een mogelijkheid is gecreëerd om veiliger de Pro vinciale weg over te steken. Ver der zal maandag 20 december het naambord in de nieuwe huisstijl bij de entree van Der Boede worden onthuld. Sologids - Het landelijk Platform van Organisaties voor Al leenstaanden (PLOA) heeft on langs de Sologids 1994 uitgebracht. De gids geeft infor matie over 117 reisorganisaties en accommodaties waarvan overwegend alleengaande reizi gers gebruik maken. Er staan adressen en omschrijvingen van zo'n vijfhonderd reis- en contact mogelijkheden voor alleenreizen- den, met of zonder kinderen. Verder bevat de gids artikelen, in terviews en tips van mensen die al langer gebruik maken van deze activiteiten, en bovendien litera tuursuggesties voor alleenstaan den en reisliteratuur voor alleenreizenden. De Sologids 1994 is te bestellen door overma ken van f17,80 op giro 5430319 tnv PLOA, 's-Hertogenbosch, on- der vermelding van de titel. Persoonsregistratie - De Direc tie Coördinatie Minderhedenbe leid van het ministerie van binnenlandse zaken heeft een fol der uitgegeven met de titel 'Waarom willen ze dat nou weer weten?" De folder wil antwoord geven op vragen over etnische registratie, het vastleggen van persoonsgegevens omtrent ie mands etnisch-culturele her komst, zoals nationaliteit en geboorteland. De folder legt uit waarom bepaalde gegevens wor den gevraagd, waarvoor die mo gen worden gebruikt en hoe iemand te werk gaat die betwij felt of een bepaalde instantie zijn gegevens mag vragen of op slaan. Een samenvatting van de folder is vertaald in het Turks, Marokkaans-arabisch en Papi amento. Vlissingen. Walstraat 156. tel 01184-17772 WJW ONDERDELEHSHOP VAN ALLE MERKiN THUIS VERVOLG VAN VOORPAGINA man een duidelijk verband tussen het optreden van een tweede hartinfarct binnen een jaar bij hartpatiënten die na thuiskomst uit het ziekenhuis niet of wel een huisdier hadden om voor te zor gen. Er waren opvallend meer dierenbezitters die dat eerste jaar na een infarct overleefden dan mensen zonder huisdier. Eén van de conclusies uit haar onderzoek was dan ook dat het houden en verzorgen van een gezelschaps dier een gunstige invloed heeft op de overlevingskansen in het eerste jaar na een hartinfarct. Op de Rijksuniversiteit Utrecht houdt drs. Marie-José Enders- Slegers zich bezig met de relatie tussen ouderen en hun huisdie ren. In het kader van haar promotie-onderzoek bestudeert zij het verband tussen gezel schapsdieren en 'de kwaliteit van leven' bij ouderen. Zij zegt: „Bij het ouder worden neemt de kwa liteit van leven af. Gezondheids klachten en eenzaamheid na het verlies van partner en familie ne men toe. De sociale contacten worden minder en de wereld wordt steeds kleiner om hen heen. Al deze verliessituaties tasten de kwaliteit van het leven ernstig aan, maar bepaalde vor men van sociale ondersteuning kunnen het leed verzachten. Vol gens mij kunnen gezelschapsdie ren een sociale ondersteuning bieden, waardoor geestelijke en lichamelijke klachten bij ouderen verminderen of niet optreden". Door middel van een groot scheeps landelijk onderzoek on der ouderen hoopt Enders haar veronderstelling wetenschappe lijk te bewijzen. Haar eerste voor studie wijst al duidelijk in die richting. Bij een steekproef onder oudere wel- en niet- huisdierbezitters kwamen een- zaamheidsgevoelens, depressies en ontevredenheid met het bestaan veel meer voor bij de laatsten. „Ik wil gewoon bewij zen dat het houden van huisdie ren een veel grotere invloed heeft op de gezondheid van mensen dan men wil doen voorkomen. Ook ouderen zelf durven nog nauwelijks toe te geven hoeveel het huisdier voor hen betekent en in tehuizen walst men daar graag gewoon overheen. Door een we tenschappelijke onderbouwing krijg je ook meer greep op de be leidsmakers. Dan kan via hoger hand het roer om. Daar is mijn onderzoek voor bedoeld." De Dierenbescherming in Zee land zoekt vrijwilligers die be hulpzaam willen zijn bij de verzorging van dieren bij bejaar den zowel thuis a/s in de bejaar dehuizen. Wie daar voor voelt kan bellen naar het kantoor in Vlissingen, Scheldestraat 78. Te lefoon 01184-16327. Adrie Hoefnagel Mr. Mariske Smits Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg 01184-86400 01180-84000 Blijf van m'n Lijf - Ter gelegen heid van haar vijftienjarig bestaan houdt de Stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland zaterdag 18 decem ber een receptie in Wijkgebouw de Zwaan in Oost-Souburg. Om kwart voor vier houdt een mede werkster van de stichting een welkomstwoord. Daarna wordt aan wethouder L. Poppe-de Looff en aan een aantal voormalige be woonsters een jubileum-uitgave aangeboden met verhalen van ex-bewoonsters. Verder is er ge legenheid een expo-frame over kindermishandeling te bezichti gen. De receptie wordt muzikaal omlijst door de band Hi-Jazz. COC - In de ledenvergadering van 1 december voor vrouwen van het COC Midden Zeeland, is besloten de vrouwengroep per 1 januari op te heffen. De vrouwen kunnen zich voldoende vinden in de gemengde mannen- en vrou wengroep van het COC Midden Zeeland. Vrouwen in het alge meen bestuur zullen erop toezien dat bij de activiteiten van het COC voldoende rekening wordt gehouden met vrouwen. Aparte vrouwenactiviteiten zoals gespreksgroepen blijven bestaan. Verder is op het COC-congres in Leiden onlangs besloten de NVIH COC Zeeland op te heffen. Het COC Zeeland had twee regio afdelingen: regio Midden Zeeland en regio Zeeuws Vlaanderen. Beide regio's hebben echter vol doende leden om als zelfstandige afdeling van het COC te functio neren. Tijdens het congres is besloten de afdeling COC Mid den Zeeland en de afdeling Zeeuws Vlaanderen op te rich ten. Op deze manier kunnen de afdelingen belissingen nemen zonder die eerst aan een overkoe pelend orgaan voor te leggen. Binnenstad - In het kader van de gemeenteraadsverkiezingen houdt de afdeling Middelburg van de Partij van de Arbeid woensdag 15 december om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek een bijeen komst over 'Een leefbare bin nenstad'. Tijdens de bijeenkomst is het voor een ieder mogelijk ideeën in te brengen. Sprekers zijn W. Kooimans, architect, J. Visser, ondernemer in de Lange- viele, R. Beukert, lid van fietser- bond ENFB, G. Schoenmakers, wethouder, dhr. Overduin, wijk- verenigng 'de 28e wijk'. Na de pauze is er gelegenheid tot dis cussie over onder meer' het te rugdringen van de auto uit de binnenstad. SGJW - De Staatkundig Gere formeerde Jongerenwerkgroep Walcheren (SGJW) heeft drs. L. Nieuwenhuijse uitgenodigd om dinsdag 28 december een inlei ding te verzorgen over de oorlog in het voormalige Joegoslavië. Nieuwenhuijse, docent geschie denis aan de Voetiusscholenge- meenschap in Goes, gaat in de gereformeerde kerk in Meliskerke onder meer in op de historische achtergronden van het conflict en de rol van de Verenigde Na ties. Belangstellenden zijn wel kom vanaf 19.30 uur. Kenmerkend voor thuiswerk is dat het niet in een bedrijf, maar in de eigen omgeving wordt ver richt. Men kan zelf vaststellen op welke uren men werkt. Het werk zelf kan van alles zijn. Voorbeelden hiervan zijn naai werk, sorteren, typewerk, leerbe- werking, controle-opdrachten en dergelijke. Het pakket werkzaam heden dat thuis verricht kan wor den is de laatste tijd toegenomen door de steeds verdergaande automatisering en de uitbreiding van de mogelijkheden van tele communicatie. De thuiswerkovereenkomst is de overeenkomst waarbij de ene partij (de thuiswerkende) een overeenkomst sluit met de ande re partij (de werkgever/opdracht gever) om thuis, buiten de directe controle van werkgever om, werkzaamheden te verrichten te gen een vooraf afgesproken ver goeding. Er kan sprake zijn van een arbeidsovereenkomst. De fei telijke omstandigheden en de ge maakte afspraken bepalen het soort arbeidsverhouding. Niet van belang is de naam die partij en aan de arbeidsverhouding ge ven. Aangezien de thuiswerkende een grote vrijheid heeft (direct toezicht ontbreekt) en vaak niet duidelijk is of de thuiswerkende zich persoonlijk heeft verbonden tot het verrich ten van arbeid, is er bij de thuis werkovereenkomst vaak geen sprake van een arbeidsover eenkomst. De rechter vindt de volgende om standigheden van belang bij de beantwoording van de vraag of de thuiswerkovereenkomst een arbeidsovereenkomst is. Is de thuiswerkende verplicht de arbeid persoonlijk te verrichten of mag zij/hij zich laten vervangen door derden? Is de thuiswerken de verplicht de arbeid te aanvaar den of kan zij/hij de arbeid weigeren op momenten door hem zelf bepaald? Is de thuiswer kende verplicht een minimum hoeveelheid produktie te leveren? Heeft de thuiswerkende hulp krachten ter beschikking? Zolang deze hulp beperkt blijft tot een paar familieleden, wordt alge meen aangenomen dat dit geen bezwaar vormt voor het aanne men van een arbeidsovereen komst. Het moet mogelijk zijn zich incidenteel te laten vervan gen. Geeft de opdrachtgever aan wijzingen en instructies met betrekking tot het uitvoeren van het werk? Deze omstandigheden bepalen de ondergeschiktheid die kenmerkend is voor de arbeids overeenkomst. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J.A. Murre, 19 uur: K. Haasnoot. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: W. West- land, 15 uur: T.E. van Spanje. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: P. Melse, 14.30 uur: H.J. v.d. Laan. Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel' West- dijkstraat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: Ma- nuputty. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo 10 uur: F.L. van der Bom, 19 uur: P. Boekesteijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: P.H.L. Lo (in de Herv. Kerk), 14.30 uur: P. Paulus. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: P.H.L. Lo (gezamelijke dienst). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 19 uur: F.C. van Dijke (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Steenaard, 14.30 uur: F.C. van Dijke (gezamelijke dienst). Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: C. Brakema. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: O. El- seman. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: J.S. Koops. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Ge- ref.Bond, (in de Ontmoetingskerk) Zo. 11 en 17 uur: L. Wüllschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za: R. James, 10 uur: Bij belstudie, 11 uur: Eredienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: A. van Klaveren. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: A. Budding, 17 uur: H. Krabbendam. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katho/ieke Kerk Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, tweede en vierde zaterdag v.d. maand om 19 uur. Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise WallonneLange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: R.G.H. Boiten. Evangeliegemeente 'de Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: K. Huizinga. Rafaël gemeenschap E/eos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Midde/burg- Reyershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Centrum, Dauwedaelselaan 35, Zo. 'van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND HOOGELANDE Hervormde Gemeente. Nooy. Zo. 9.30 uur: A.V. de Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo. 10.30 uur. OOSTKAPELLE KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: PC. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: F.C. van Dijke, 17 uur: R.G. v.d. Zwan. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente Oostkapelle. Saron- kerk. Zo. 10 en 15 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: B. de Haan. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: A.V. de Nooy. SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan, 14.30 uur: G. Warner. Hervormde Kerk Zo. 10 uur: Brummelkamp. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: kerstviering zondagschool (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: H.W.J. Faassen, 19 uur: kerstviering zondag school (gezamelijke dienst). ST.LAURENS MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op Do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: M. Ezinga. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Do. 19.30 uur: G.J. Baan, Zo. 9.30 en 18.30 uur: van Stuyvenberg, 14 uur: leesdienst. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Lok. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: J.S. Koops, 17 uur: O. Elseman. Hofpleinkerk, Zo. 10 uur: P. Paulus, 16 uur: W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen, Roozen burglaan 22, Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg, 17 uur: adventsviering. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).K\e\n Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: P. Joosse, 17 uur: S. van Meggelen. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: S. Ridder-van Meggelen. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: R.E.R. van Buiren, 19 uur: F.A. Petter. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur, Zo. 19 uur: J.M. Schot. Martinuskerk. Kerklaan 19. elke Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: C.J. Breen. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J. Kleij. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A. Baas. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: D.W. Dondorp. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: J. Bezemer. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: Q v.d. Vrie. Ter Reede, Zo. 19 uur: P. Joosse. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 10 tot 12 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: R. James, 9.30 uur: Er edienst, 10.30 uur: Bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: G. Clements. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 8.30 uur: zwembad Vlissin gen, 10 uur: doopdienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, el ke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: PA. Trimpe, Wo. 15.30 uur: kerstviering. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur en Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: D. Coppoolse. WESTKAPÉLLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Meijer, 19 uur: Simons. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: W.P Jansen (in de Herv. Kerk), 14.30 uur: P. Paulus. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: W.P. Jansen (geza melijke dienst). VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. BetheTPinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo.: geen opgave ontvangen. Do. 16 december t/m wo. 22 december HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 39933. zondag tot 24 uur: A. van Heusden, Bellinkplein 3, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. zondag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandylaan 6, tel. 65498. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemuiden, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw en St. Joosland, tel. 01182-1340. zondag: J.F.M. Bergen, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: A.A. van der Ma le, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag: D.P. Laverman, Meanderlaan 218, Mid delburg, tel. 01180-35787. zondag: J.M. de Hek, Damplein 26, Middelburg, tel. 01180-28207. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Wel- singe, J.W. Thibautstraat 45, tel. 23298. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, Oost-Souburg, tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 16761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Ruys, Stadsschuur 1, Middel burg, tel. 01180-13118. dag en nacht). Spreeku ren zonder afspraak: za. en zo. 11- 12 uur en 17-18 uur. Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A. Hoogveld en R. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180-37077 (dag en nacht). Spreekuur zonder afspraak: Za. van 10 tot 11 uur, de rest van het weekend alleen op afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huisdie ren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DÏENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n Lijf Zeeland'; 01184-14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden, Thuiszorg Walche ren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184-86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishandeling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kin derbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarm nummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzorging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Weerbericht 06-9775 Waterstanden 06-9771 L Aanbiedingen gelden tm 24 december 1993

de Faam | 1993 | | pagina 17