Het Pietje Bell-complex 'Gewaagde' modeshow in Middelburgs café Permanent bemande verkeerspost Wemeldinge in gebruik genomen Bodem staat bovenaan bij C&C House Style Puzzelen en winnen ■Hal Politie controleert bestrijdingsmiddelen Zwemles de SNUFFELMARKTde gezelligste rommelmarkt van Nederland Nog meer cadeautjes Uitbreiding TMC Kruiningen MODERNE NEUROSEN (4) PSYCHOCONSULT Drs. Henk C.M. Hermans HEERLIJK SNUFFELEN IN DE ZEELANDHALLEN IN GOES Openingstijden; ZA 9-17 en ZO 10-17 uur Kraamverhuur 01640-57521 INFOLIJN 01640-35916 Mileutip Walcheren De winnaars KRUISWOORDPUZZEL Vlissingse slager hofleverancier Wie de oplossing van de puzzel goed heeft en op een briefkaart opstuurt kan één van de aantrekke lijke prijzen winnen. Het Zeeuws Museum en het Maritiem Restaurant Arsenaal zijn de gulle gevers van de prijzen. Winnaars Sinterklaaspuzzel Woensdag 1 december 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 De nieuwe verkeerspost bij Wemeldinge. Foto: Wim Riemens. Volwassenheid is niet voor iedereen een aantrekkelijk doel. Voor sommige mannen is het zelfs iets, wat ze kost wat kost uit de weg willen gaan. Dat geldt zeker voor mannen die lijden aan het zogenaamde Pietje Bell-complex of, in zijn oorspronkelijke benaming, het Peter Pan-syndroom. Het wordt gekenmerkt door de hardnekkige weigering om de verantwoordelijkheden van de volwassenheid te aanvaarden. Zo'n Pietje Bell kan verschillen de gedaanten aannemen: de eeuwige student die zich beter thuisvoeit in studentencafés dan in de universiteitsbiblio theek, de levensgenieter zon der vast beroep maar wel met een flitsende levenservaring, de rokkenjager die veel vrou wen verslindt maar zich aan geen enkele emotioneel bindt. Ofschoon het Pietje Bell- In Wemeldinge is vorige week een nieuwe verkeerspost in ge bruik genomen. Vanuit deze per manent bemande post wordt de scheepvaart op de Oosterschelde gevolgd en begeleid om zo de kans op ongevallen te verkleinen. De nieuwe verkeerspost in We meldinge vervangt de tijdelijke post bij de oude monding van het Kanaal door Zuid-Beveland. Met de verbreding van het kanaal en de nieuwe duwvaartsluizen bij Hansweert heeft het kanaal ook een nieuwe, oostelijker gelegen aansluiting op de Oosterschelde gekregen. Ten oosten van de nieuwe kanaalmonding staat de nu in gebruik genomen ver keerspost. De vele ondieptes en de sterke getijdestroming in de Ooster schelde kunnen veel problemen voor de binnenvaart veroorzaken. Jaarlijks resulteerde dat in vele tientallen strandingen. Gelet op de toenemende hoeveelheid ge vaarlijke stoffen die worden ver voerd en de kwetsbaarheid van het Oosterschelde-milieu pro beert rijkswaterstaat Zeeland het aantal ongevallen steeds verder terug te dringen. Vanuit de verkeerspost kan de scheepvaart in de hele Ooster schelde ten oosten van de Zee- landbrug worden gevolgd op de radar. In dit gebied heeft de scheepvaart een 'uitluisterplicht' en moet de marifoon afgestemd staan op kanaal 68. Via dit mari foonkanaal verstrekt de ver keerspostbemanning aan de ruim veertigduizend schepen die hier jaarlijks passeren de nodige infor matie en waarschuwt ze voor na derend gevaar. Volgens rijkswaterstaat wordt zeventig procent van de ongelukken op deze manier voorkomen. Dankzij de nieuwe onbemande radar posten bij Stavenisse, Bruinisse en bij de Postbrug over het Ka naal door Zuid-Beveland is het gebied dat de verkeerleiders in de gaten houden, aanmerkelijk vergroot. De verkeerspost is een ontwerp van architectenbureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft. Inclusief alle apparatuur heeft de nieuwe post acht miljoen gulden gekost. De bouw heeft ruim een jaar geduurd. complex gepaard gaat met de nodige zwier en vrolijkheid, kent het gewoonlijk een zeer tragisch verloop. Volgens de Pietje Bell-kenner Dan Kiley ontstaat het complex op twaalfjarige leeftijd. Als pu ber ontwikkelt de toekomstige Pietje Bell een aantal strate gieën, waarmee hij zich aan toekomstige verantwoordelijk heden weet te onttrekken. Hij speelt de dromer, die niet met beide benen op de grond staat, of het engeltje dat altijd wel een goede smoers bedenkt voor zijn nalatigheden. Vaak wordt hij daarin nog ter zijde gestaan door al te toegeeflijke ouders. Hij bedient zich van magische spreuken, zoals "Als ik maar niet aan vervelende dingen denk, gaan ze vanzelf over" en "Als ik iets wil, dan moet het meteen gebeuren." Het gemis aan verantwoorde lijkheidsgevoel gaat samen met een grote onzekerheid. Diep in zijn binnenste is Pietje Bell er van overtuigd, dat hij de ver wachtingen van zijn ouders niet kan waarmaken. Daarom begint hij er ook maar niet aan en zoekt hij zijn vertier in kwa jongensstreken. Bovendien kan hij in het ouderlijk gezin ge makkelijk de bliksemafleider worden, onder meer voor de problemen die er tussen de ouders onderling bestaan. Vol gens Kiley heeft het probleem gedrag van Pietje Bell vaak de functie om de ouders bij elkaar te houden. Mocht Pietje Bell zijn streken verliezen, dan zou hun aandacht zich wel eens kunnen verplaatsen naar hun eigen problemen. Achter de vrolijkheid van Pietje Bell gaat een grote eenzaam heid schuil. Ook op volwassen leeftijd ontwikkelt hij geen vol wassen intieme contacten, maar blijft hij zich beperken tot oppervlakkige relaties. Sommi gen ontwikkelen zich tot ware macho's, die alleen maar vrou wen onder zich dulden. Ze lij den aan een overdreven mannelijkheidsideaal en geven zich over aan bravourgedrag en losbandigheid. Pietje Bell is zo sterk op zichzelf gericht, dat hij niet eens de tijd heeft om echt met anderen bezig te kunnen zijn. De crisis dient zich aan rond zijn 25ste jaar. Hij vereenzaamt en werkt ook toe naar een maatschappelijke mislukking. Ofschoon hij wel weet dat ver andering nodig is, blijft hij ook de verantwoordelijkheid hier voor vooruitschuiven. De wan hoop dient zich aan rond zijn dertigste jaar. Hij wordt ge kweld door een sterke ontevre denheid over zijn bestaan en geeft zich over aan zelfmedelij den. Vertwijfelt vraagt hij zich af "Is dit alles?" en is bij tijd en wijle onderhevig aan depres sieve stemmingen. Mannen met een Pietje Bell- complex komen er uit zichzelf niet snel toe om te veranderen. Daarvoor zouden ze immers al een stuk verantwoordelijkheid op zich moeten nemen. Vaak moeten ze daarbij geholpen worden door hun ouders of door hun partner. Maar de doorgewinterde Pietje Bell ge bruikt deze hulp weer om per soonlijke verantwoordelijk heden uit de weg te gaan. Hij laat anderen met zijn zorgen worstelen, terwijl hij zelf achter een glas whiskey hoog opgeeft over zijn kwajongensstreken. DE, PAREL, Babelweg 2,4357 BT Domburg, telefoon 01188-3230 Zwemles in heerlijk warm water (29°) voor jong en oud. Kom voor A- en B diploma, basis zwemdiploma, peuterzwemmen, baby- zwemmen, trimzwemmen en zwemlessen speciaal voor volwassenen naar De Parel. Bel voor meer informatie: 01188-3230 DE PAREL IS &tN, ^oLr HTNESS. BOWLING- EN SQUASH- BANEN.SAUNA. KUURCENT ATER, CAFE'S EN RESTAURANTS IN DOMBURG Wat geven we elkaar in deze tijden van westerse over vloed? ledereen heeft van al les toch al teveel. Dit geldt in december, maar ook voor verjaardagen. Geef of vraag daarom eens iets waar het milieu ook wat aan heeft. Wat dacht u van de volgende milieu-cadeau-tips? Spaarlamp. Wel goed bekij ken waar hij gebruikt gaat worden in verband met het kiezen van de juiste soort. Waterbesparende douche kop. De soort is afhankelijk van het type warmwater voorziening. Vegetarisch kookboek. Minder vlees eten is goed voor mens, dier en milieu. Herbruikbare spullen, zoals katoenen zakdoekjes, hervulbare viltstiften (op wa terbasis) en balpennen, een batterij-oplader met bijbeho rende batterijen (voor als ze echt nodig zijn). U kunt de natuur- en milieu beschermingsorganisaties een steuntje in de rug geven door hun kado-artikelen te kopen. In de MilieuWinkel in de Reigerstraat te Middelburg liggen de catalogi van onder meer Greenpeace. Natuurmo numenten en de Vogelbe scherming en zijn artikelen te koop. Een lidmaatschap van een organisatie met abonne ment op het bijbehorend tijd schrift cadeau geven is ook nog een idee. Een overzicht van de organisaties en hun tijdschriften liggen in de Mi lieuWinkel. De MilieuWinkel is ook open op 1, 2 en 3 de cember van 19 tot 21 uur. En o ja, neemt u uw eigen tas(sen) mee op uw speur tochten? Dan kunnen de plastic tasjes, zakjes en pa piertjes vriendelijk geweigerd worden. Wel even opletten bij het gewoontegetrouw inpak- ken.Voor u het weet loopt u toch nog met een tas vol plastic tasjes. De winnaars van vorige week zijn: 2 Kaartjes voor het Zeeuws Museum - A. Boz- kort uit Oost-Souburg. Etentje voor 2 personen in Maritiem Restaurant Het Arsenaal - K.J. de Koeyer uit Middelburg. De oplossing van de puzzel dient maandag 6 decem ber in ons bezit te zijn. Het adres: PZC Weekbladen, t.a.v. de redactie (Postbus 5017, 4330 KA Mid delburg). P&P 334 8 31 47 36 32 46 36 21 2 11 42 54 11 27 13 Welk winwoord komt er in het balkje? HORIZONTAAL: 1 overhalen; 6 zweefrek; 12 snaar; 14 pl. in N-Hol- land; 15 voorzetsel; 17 ontevredenheid; 20 inhoudsmaat; 21 overdek king; 23 geneesmiddel; 24 vrl. rund; 25 koraaleiland; 27 kattekruid; 28 kiekendief; 29 bloem; 31 sprookjesfiguur; 32 vogel; 33 vis; 35 op hoging; 36 kring; 37 bordpapier; 39 wars van laagheid; 41 vrl. dier; 43 provincie van Zuid-Afrika; 45 door; 47 metaal; 49 nadruk; 50 Spaans riet; 52 volksoverlevering; 53 handvat; 54 vaartuig; 56 deel v.d. mond; 57 lengtemaat; 58 pl. in Z-Holland; 60 voorzetsel; 61 vrucht; 62 razernij; 64 scheepswezen; 65 stumper. VERTIKAAL: 1 zijden stof; 2 winterpeil; 3 rivier in Utrecht; 4 zoogdier; 5 stad in Duitsland; 7 spelleiding; 8 de edelen; 9 duinvallei; 10 emi nentie; 11 deel v.d. arm; 13 drempel; 16 vinnige klap; 18 familielid; 19 plant; 20 verwachting; 22 Ned. schrijver; 24 militaire rang; 26 pl. in Z-Holland; 28 projectiel; 30 belhamel; 32 aquariumvisje; 34 schil; 35 mak; 38 salaris; 40 keurig; 42 babbelaar; 44 overal; 45 wijnsoort; 46 zonderling; 48 opgeld; 50 rivier in Z-Holland; 51 voegwoord; 54 slaapplaats; 55 lastdier; 58 beroerd; 59 drinkbeker; 61 heden; 63 kos ten koper. Oplossing Puzzel week 47 VERTIKAAL: 1 t.t.; 2 rak; 3 Aken; 4 negen; 5 st.; 6 Ag; 7 regie; 8 amen; 9 HORIZONTAAL: 1 transparant; 11 nek; 10 te; 11 stapel; 13 noemer; 14 staket; 12 gemeen; 14 Lt.; 15 keg; 17 lasterpraat; 16 beton; 19 stekelbaars; gek; 18 os; 20 aak; 22 negerin; 25 21 kan; 23 gom; 24 rif; 25 hop; 27 het; 26 spar; 28 notie; 29 Rome; 30 rubriek; 29 Roemeen; 31 eikel; 33 tenue; 32 mof; 33 kopek; 34 el; 35 kolom; 36 tel; 37 kam; 42 serail; 44 bit; 37 koe; 38 re; 39 Arkel; 40 hal- maand; 46 devies; 48 bal; 49 sla; 50 ma; 41 ps; 43 iel; 45 moe; 46 d.b.; pan; 52 dos; 54 Spree; 55 Kedoo; 58 47 rebel; 49 sap; 51 Medea; 53 arak; sago; 59 Turk; 62 nul; 64 ode; 67 eb; 54 slaak; 56 nova; 57 aal; 58 span- 68 n.m.; 69 b.w.; 70 er. net; 60 sir; 61 ti; 62 nar; 63 duo; 65 es; 66 leugen; 69 bordes; 71 bloem- Winwoord: kweker. REGERINGSORGAAN Chris Hanraads. Nauwelijks twee jaar geleden be gonnen Chris Hanraads en Cheri- fa Boudhina C&C House Style in de Walstraat in Vlissingen. Ruim twee weken geleden openden zij een tweede zaak in Oost- Souburg. „Het is bijna te hard gegaan," vindt Hanraads. Boudhina en Hanraads werkten bij dezelfde woninginrichter, toen ze twee jaar geleden besloten een eigen zaak in bedbodems, matrassen en boxsprings te be ginnen. Een jaar later volgde de oprichting van Bedline Neder land, een groothandel in dezelfde artikelen aangevuld met riet en rotan. De groothandel levert aan ziekenhuizen, hotels, bejaarden huizen, aan C&C zelf en aan de inmiddels door de twee in het le ven geroepen onderneming 'Riet en Rotan', die door het hele land stuntverkopen houdt van riet- en rotanmeubelen. C&C House Style is gespeciali seerd in alles behalve de om bouw van het bed. De tapijtverkoop moet een tweede poot worden. „We konden zo snel groeien, omdat we nauwe lijks concurrentie hebben," legt Hanraads uit. „Voor veel mensen is een bed kopen een prachtige ombouw met bijpassende linnen kast en toilettafel uitzoeken en besteden ze de minste aandacht aan het belangrijkste onderdeel. Wij zitten vooral in de vervangen de sector, zoals dat heet: we ver vangen de bodems en matrassen die nu versleten zijn of waar die mensen spijt van hebben." Hanraads gaat er vanuit dat zijn klanten gebaat zijn bij eerlijke in formatie en dat hij daar uiteinde lijk zelf van profiteert. „Wij kunnen precies de matras leveren die iemand nodig heeft. Met of zonder wol, met handgrepen of vijf centimeter breder dan nor maal. En dat kan ook best een goedkopere zijn dan de klant zelf in gedachten had. Maar wie hier naar tevredenheid een bodem en een matras koopt, is vaak bereid hier ook een ombouw uit te zoe ken." Die is echter niet in de win kel te vinden. Hanraads wijst naar een stapeltje boeken: „Zo belangrijk vinden wij de ombouw. We hebben trouwens ook geen ruimte om ze neer te zetten. Maar als je de mensen eerlijk voorlicht over de juiste matras, vertrouwen ze je genoeg om een ombouw uit een boek uit te kie zen." Slagerij Gillissen in de Vlissingse Walstraat is vorige week tot hof leverancier benoemd. De oorkon de die bij deze titel hoort, prijkt nu in de etalage. Aan de toeken ning is een grondig onderzoek naar het verleden en heden van de familie Gillissen voorafgegaan. Slagerij Gillissen is de vijfde hof leverancier in Zeeland. Ruim een jaar geleden is het pre dikaat bij het hof aangevraagd. „Je krijgt de titel hofleverancier niet zomaar. Er gaat een grondig onderzoek aan vooraf, waarbij wordt gekeken of de familie geen criminele achtergronden heeft of andere belastende zaken", vertelt Trudi Gillissen. Vorige week woensdag werd het predikaat eindelijk toegekend. Het bij de ti tel behorende schild komt pas over tien weken. Nu hangt er zo lang een 'tijdelijk' wapenschild in de zaak. Het dragen van de titel heeft als gevolg dat wanneer een lid van het koninklijk huis in Vlis singen is en vlees wil eten, hij of zij verplicht is dat bij slagerij Gil lissen te (laten) kopen. In heel Nederland zijn maar vier slagerij en met het predikaat hofleve rancier. En op de zondag biedt het restaurant een oergezellige brunch met levende muziek. Winnaars van deze puzzel ma ken kans op zo'n gratis brunch voor twee personen. Café Carrousel in Middelburg is vrijdag 3 december decor voor - wat wordt genoemd - een ge waagde (mode)show. Onder de titel 'If' tonen Jacky's Jeans Shop, Malawauw fitnes, Mano, LCM en Fine Line Tattoo hun kle ding en accessoires. De kracht van de show moet vooral liggen in de wervelende presentatie van de twaalf modellen en losse acts. Voor Mister Europa, Eugene Buys, is een hoofdrol weggelegd. Wat precies centraal staat is moeilijk te zeggen, verwoordt Mi chael Telepary de doelstelling van de show. Hij denkt dat vooral de liefhebbers komen kijken. „Voor heen organiseerden we onze show in grotere ruimten zoals Cosmo en de Stadsdanszaal. Hier kan maar een beperkt aantal mensen in. De mensen die voor de sensatie van het vele bloot ko men, blijven nu weg". De opzet is een gewaagde, adembenemende show die tot het uiterste gaat. De leer- en rub- berontwerpen van Hedwig Sam son en de originele indianen-look van Telepary vormen de basis. In vorige shows speelden zij althans de hoofdrol. Toegevoegd aan de show van aanstaande vrijdag zijn kleding van Jacky's Jeans Shop en strakke sportkleding van John Malawauw. Verder krijgen ook li chaamstatoeages van Rinu Soui- sa aandacht. Telepary: „Wat in vorige shows niet werd gedurfd, gaat nu gebeuren. De kleding van de verschillende zaken wordt apart, maar ook in combinatie getoond". „De Carrousel is inderdaad een kleine ruimte", geeft Telepary toe. „Maar het heeft ook z'n voorde len. Je kunt er mee spelen". Om dat in de ruimte van de Carrousel niet iedereen bij het plankier kan komen is een videoploeg inge huurd, zodat via een groot t.v.- scherm de show op de voet is te volgen. Telepary denkt dat er om en nabij de 240 toeschouwers een plaatsje kunnen bemachti gen. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij de deelnemende zaken. Gillissen bij het 'tijdelijke' wapenschild. De politie, de AID (Algemene In spectie Dienst) en de Walcherse gemeenten verzamelen bestrij dingsmiddelen bij agrarische be drijven. Boeren kunnen dan op aangegeven plaatsen hun resten kwijt. In december worden de bedrijven gecontroleerd. Tevens zal dan bekeken worden of hun opslagplaatsen wel aan de voor schriften voldoen. De Walcherse agrariërs hebben daarover een brief ontvangen. Doel van de actie - zo meldt de regiopolitie Zeeland, het district Walcheren - is om verboden bestrijdingsmiddelen uit de han del te nemen en te vernietigen. Ook blijken bestrijdingsmiddelen nog wel eens te makkelijk te wor den neergezet in de schuur. Daar door ontstaan vaak ongelukken, waarschuwt de politie. Daarom worden ook opslagplaatsen ge controleerd op deugdelijkheid. Overigens zijn de gemeenten be reid om de verwerkingskosten voor hun rekening te nemen. Die helpende hand wordt uitgestoken om de boeren te activeren hun 'verboden' gif in te leveren. Doen ze dat niet en komt de AID hun 'bezit' op het spoor dan wordt proces verbaal opgemaakt. De gemeenten hebben ook een beroep gedaan op andere bur gers. Ook daar liggen nog wel eens verboden bestrijdingsmid delen opgeslagen. Die kunnen eveneens in november worden ingeleverd, maar er zijn ook spe ciale depots voor, de Klein Che misch Afval-depots. Lopend Buffet bij Maritiem restaurant het Arsenaal smalle beurs kan genieten. De gastronoom kan er overigens zelf bepalen wat hij neemt en de drank wordt er eveneens op basis van zelfbediening aan geboden. TMC Kruiningen heeft een bouw vergunning gekregen voor een aanzienlijke uitbreiding van het bestaande pand aan de Zandweg in Kruiningen. In samenwerking met de gemeente Reimerswaal wil TMC bouwen aan een 'woon- wereld in meubelen en tapijt'. Wie meer wil weten over de geschiedenis van Zeeland kan niet heen om het Zeeuws Mu seum. Daar is veel te zien. Lo gisch dus dat we met enige trots aan de winnaars kaartjes aanbieden voor een gratis be zoek aan de zalen die zijn on dergebracht in het Abdijcomplex in Middelburg. Het Arsenaal complex her bergt niet alleen een Maritiem Attractie Centrum. Er is ook een restaurant gevestigd waar de gast zich tegoed kan doen aan kostelijke spijzen. Er wordt een lunch aangeboden en da gelijks heeft de chef een leuk menu samengesteld, waarvan ook de man of vrouw met de De uitbreidng komt 4,5 jaar na de opening. De vraag naar TMC- produkten nam zo sterk toe dat TMC begin dit jaar lid is gewor den van de City-meubelgroep, een samenwerkingsverband van toonaangevende woninginrich ters die samen centraal en zono dig internationaal inkopen. Dit betekent volgens TMC voor de consument een gevarieerder as sortiment tegen een scherpe prijs en goede leveringsvoorwaarden. Mede door dit lidmaatschap zal de huidige vestiging met enkele duizenden vierkante meters wor den uitgebreid. Beeld van een vorige show. Het is nog niet bekend wanneer de vernieuwde zaak zal worden geopend. TMC Kruiningen on derstreept dat de consument geen enkele hinder zal ondervin den van de bouwactiviteiten. Een grote kinderschare deed mee aan onze Sinterklaaspuz zel. Helaas was er een groot aantal foute oplossingen bij. Om en nabij de honderd kin deren had de rebus goed op gelost. Uit die goede inzenders trokken we de vol gende winnaars. Dezer dagen krijgen ze een boekenbon toe gestuurd. De winnaars: Ester Poortvliet uit Oost-Souburg, Silvia Kokelaar uit Vlissingen, Natasja Wouters uit Middel burg, Erik de Groot uit Koude- kerke en Mireile Melis uit Vrouwenpolder.

de Faam | 1993 | | pagina 9