lllliiiail GEMEENTE üviê DDEL URG Appartementen Erasmuswijk Parkeerpassen bedrijven en bewoners Kerstsluiting Horecasluiting Verordening Bestemmingsplan Bouwaanvragen Aanpassing milieumaatregelen voor burgers en bedrijven per 1-1-1994 Veteranen Collecten Afgesloten Commissies Week 48 Tafeltje Dekje ATTRACTIE-GEBIED BINNENSTAD ^4 Woensdag 1 december 1993 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Verbod verbranding in open lucht Sinds 1 augustus is het in Middelburg verboden om stoffen in verbran den in de open lucht en afvalstoffen op de bodem te brengen. De bedoe ling daarvan is vooral om onnodige lucht- en bodemvervuiling en (stank)-hinder te voorkómen. Het verbrandingsverbod is te vinden in Afvalstoffenverordening in de zin: "Het is verboden stoffen op of in de bodem te brengen of te houden, te verbranden, te bewaren, over te laden of anderszins te bewerken, te verwerken of te vernietigen", (art. 38, lid 1). (Art. 38 regelt dus meer dan verbranding). Nieuw is de vrijstellingsbepaling met voorwaarden, die vanaf 1 januari 1994 in enkele situaties geldt en die op deze pagina wordt gepubliceerd. De gevallen waarin de vrijstelling van het verbrandingsverbod geldt, hebben betrekking op: verbranden en storten bij slootonderhoud én -voorzover andere verwerkingsmethodes niet uitvoerbaar zijn- op het verbranden van met bacterievuur of iepziekte besmet plantaar dig materiaal. Daarnaast kan het college van B W in bijzondere gevallen een onthef fing verlenen. Aan een eventuele ontheffing kunnen (Milieu-)voor- schriften verbonden worden. DOEL VAN HET VERBRANDINGSVERBOD Het verbod is er o.a. op gericht om overlast, gezondheidsrisico, en milieuschade als gevolg van verbranding van stoffen in de open lucht, tegen te gaan. Bij de verbranding komen namelijk stof fen in de lucht die (stank)hinder, schade aan gegzondheid en milieu (verzuring, broeikaseffect, stnog- vorming) veroorzaken. Bovendien zijn er betere manieren om van afval af te komen. Het verbod past in het gemeente- De Stichting Dienstverlening Ve teranen heeft tot doel: zorgverle ning en bevordering van maatschappelijke erkenning voor de inzet en offers van de ve teranen. De Stichting geeft een nieuwsbriej uil "Veteranen Actueel" met on der meer informatie over de Vete ranen pas. De nieuwste editie hiervan is verkrijgbaar bij de sec tie Voorlichting. Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis-collecte te houden: Leger des Heils, van 29 november tot en met 4 december, tevens plaatsen kerstpotten. In verband met renovatie van het pand Herenstraat 32-34 wordt de Kleine Herenstraat lijdelijk af gesloten voor alle verkeer. Infor matie over het verkeersbesluit en beroepsmogelijkheid: dienst Stadsontwikkeling, telefoon 01180 - 75286. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de UW. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 6 tot en met 12 december maandag rundergehaktballen, andijvie, gestampte aardappelen dinsdag rundergoulash, sperziebonen, aardappelen woensdag gegrillde kippepoot, gemeng de groente donderdag stamppot van zuurkool met rookworst vrijdag gepaneerde visfilet, wortelen, gestampte aardappelen zaterdag Indische vleesschotel: gado- gado met rijst zondag wat de pot schaft lijk beleid dat erop gericht is om: onnodige milieuvervuiling zo veel mogelijk te voorkómen; vaste afvalstoffen, die niet her gebruikt kunnen worden, te composteren, gecontroleerd te storten of in professionele ver brandingsinstallaties te ver branden. NIEUW: VRIJSTELLINGSBEPALING Vrijstelling van het verbod (art. 38, lid 1) geldt voor de hierna op gesomde situaties: A. voor het verbranden van: 1. met bacterievuur of iepziekte aangetaste bomen of struiken c.a. van deze bomen of strui ken afkomstig snoeihout, voorzover andere verwer kingsmethoden niet uitvoer baar zijn; 2. maaisel, riet en andere plan tenresten afkomstig van het onderhouden van slootkanten en watergangen (slooton derhoud); Vrijstelling geldt alleen voor deze beide gevallen, als u voldoet aan de door burgemeester en wethou ders vastgestelde en op deze pagi na bekendgemaakte voorwaarden (zie hieronder). B. voor het op de bodem brengen van (slootonderhoud): 1. baggerslib afkomstig van slo ten en watergangen indien aannemelijk is dat dit slib valt in de verontreinigingsklasse I of II; 2. maaisel, riet en andere plan tenresten afkomstig van het onderhouden van slootkanten en watergangen; Aan vrijstelling zijn voor beide laatstgenoemde gevallen geen ver dere voorwaarden verbonden. VOORWAARDEN VRIJSTELLINGSBEPALING Vrijstelling voor verbranding van de onder A genoemde zaken wordt verleend onder de volgende 4 voorwaarden: 1. De voorgenomen verbranding dient tenminste 1 uur vantevo- ren te worden gemeld bij de alarmcentrale van de Regiona le Brandweer Zeeland (01184-14444). 2. De verantwoordelijke stoker dient bij de verbranding voort durend aanwezig te zijn en zorg te dragen voor een goed In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken, dinsdag 7 december om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Commissie Maatschappelijke Zaken, donderdag 9 december om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schroevers, telefoon 75633. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 13 december om 19.30 uur. Se cretaris is mevrouw M.J. Marcus, telefoon 75286. Commissie Financiën, dinsdag 14 december om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Walrave, telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 14 december om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf telefoon 75304. Commissie Bezwaar- en Beroepschriften donderdag 16 december om 16.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier da gen vóór de vergadering in te zien bij sectie Voorlichting en bij de com missiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 20 december om 14.00 uur. brandend vuur, zodat zomin mogelijk rookontwikkeling plaatsvindt. 3. De verbranding mag niet plaatsvinden in de periode tus sen 16.00 uur en 9.00 uur. 4. Ingeval het verbranding betreft van met iepziektc of bacterie vuur aangetast hout geldt het volgende: Zo spoedig moge lijk, doch uiterlijk binnen 48 uur na de verbranding, dienen as en verbrandingsresten zo veel mogelijk van de bodem te worden verwijderd. Het is niet toegestaan as en verbrandings resten in de bodem te verwer ken, te begraven of op de bodem te verspreiden. Bij deze laatste voorwaarde wordt ervan uitgegaan dat het, mede in het licht van "voorzover andere methoden niet uitvoerbaar zijn", hier om grotere partijen gaat. WAT HET VERBOD VOOR U BETEKENT Buiten situaties waarvoor vrijstel ling geldt, houdt het verbran dingsverbod in, dat het voor iedereen onder andere verboden is om, zonder ontheffing: te verbranden: huisvuil, che- - misch afval, (volks)-tuinafval, snoeihout, bouwafval, sloop afval, plastic afval (o.a. land- bouwfolies, verpakkingen, fust), rubberen banden e.d. en vloeistoffen; stoppelvelden of graszaad- teeltvelden af te branden; kabels af te branden; (vreugde)vuren te houden. MEER INFORMATIE Met uw vragen over dit artikel en Vrijstelling is mogelijk bij het verbranden en storten bij slooton derhoud. Roto: J. Sinke over de openstaande alternatieven voor uw (bedrijfs)afval, kunt u te recht bij afdeling Milieuzaken (milieuvoorlichter 01180-75242). Op telefonische aanvraag kunt u hier ook recente informatie krij gen over het herkennen, bestrij den en vernietigen van bacterievuur en over alternatieve voor verbranding van met bacte rievuur of iepziekte besmet (snoei)hout. Deze informatie is afkomstig van de Plantenziekten- kundige Dienst te Wageningen van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (08370-96911) en van het Iepeziek- teberaad te Amsterdam (020-5976666). foto: J. Wolierbeek. Op maandag 6 december zal een "eerste paal" worden geslagen om 15.00 uur door Burgemeester Mr.GG.J. Rutten van de Gemeente Mid delburg en de heer Drs. J.E.A. Dols, voorzitter van de Stichting Huis vesting Alleenstaanden uit Heerlen. Hiermee wordt officieel gestart met de bouw van het nieuw te realiseren complex van 36 appartementen "Erasmuswijk" gelegen aan de Amnestylaan/Bencnsonstraat te Mid delburg. Hel totale project omvat 36 ap partementen; deze appartementen zullen gerealiseerd worden in 2 flats van elk 18 appartementen, met een bouwhoogte van 5 lagen (inclusief begane grond). Beide flatcomplexen omvatten 14 A-types, met elk 2 slaapkamers (begane grond t/m de 3e verdie ping) en 4 B-types, met één slaap kamer (4e verdieping). De ligging van het project ten opzichte van het centrum, alsmede het gegeven dat alle woningen op de verdiepin gen door middel van een liftinstal- latie bereikbaar zijn, maakt dit project ook bijzonder geschikt voor de oudere woningzoekende. De totale investeringskosten be dragen ca. 4.700.000,-. De voor lopig berekende gemiddelde kale huurprijs zal - afhankelijk van het woningtype - ca. 678,- per maand exclusief servicekosten gaan bedragen. De oplevering van het project zal plaatsvinden in het najaar van 1994. Voor verdere inlichtingen omtrent de verhuur kan contact opgeno men worden met de Afdeling Ver huur van de S.H.A., telefonisch bereikbaar tijdens kantooruren onder nummer 045 - 712831. Per 31 december a.s. verliezen de parkeervergunningen (parkeerpassen) 1993 voor bedrijven en voor bewoners in het zogenaamde attractiege- bied van de binnenstad hun geldigheid. De regeling van de uitgifte van parkeerpassen is v.w.b. de wijze van aan vraag, de verlening en het gebruik van de parkeerpassen niet gewijzigd. Dit houdt in dat voor het verkrijgen van parkeerpassen voor bedrijven en bewoners voor het jaar 1994 de volgende regeling geldt: Het attractiegebied bestaat weer uit twee zones. Parkeerpasbezit- ters kunnen alleen gebruik maken van hun parkeerpas(sen) in de zo ne waarin hun vestigings- of woonadres is gelegen, met uitzon dering van hel Damplein. Op dit plein mag met gebruikmaking van een parkeerpas op alle vakken worden geparkeerd. De scheidingslijn tussen de noor delijke zone (I) en de zuidelijke zone (2) loopt via de volgende stralen: Langeviele, Pottenmarkt, Markt, Lange Delft, Korte Delft en Damplein, waarbij de panden aan de noordzijde van die straten in zone 1 zijn gelegen en de pan den aan de zuidzijde in zone 2. Verder zijn de parkeerpassen niet geldig op de Markt, Plein 1940, Vlissings Bolwerk, parkeerkelders Geere en Kousteensedijk én bij parkcermeters waar een half-uur tarief geldt. Overigens is aan alle houders van een parkeerpas 1993 een aan vraagformulier met toelichting toegezonden. Wanneer men op 1 januari 1994 niet in het bezit is van een geldige parkeerpas, moet normaal de par- keermeter of -automaat in wer king worden gesteld. Aanvragen parkeerpassen voor bedrijven Per bedrijf dat in het attractiege- bied van de binnenstad (globaal het gebied waar parkeermeters en -automaten staan) is gevestigd, worden maximaal twee parkeer passen afgegeven. Het daarvoor verschuldigde parkeergeld be draagt voor het jaar 1994 ƒ450,- pcr parkeerpas. Door het aanvra gen van één of twee parkeerpassen doet men levens aangifte van par keerbelasting. Aanvraag van één of twee parkeerpassen kan uitslui tend geschieden door middel van het daartoe bestemde aanvraag formulier. Dit formulier kan wor den gehaald en ingevuld ingeleverd bij de sectie Interne en Juridische Zaken van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21. De aandacht wordt erop gevestigd dat maximaal 300 bedrijfspassen zullen worden afgegeven. De af gifte zal geschieden in volgorde van binnenkomst van de aan vraagformulieren, waarbij geen voorrang zal worden verleend aan de huidige parkeerpashouders. Verleende parkeerpassen worden tijdig aan de aanvragers toegezon den. De inning van het verschul digde parkeergeld zal geschieden door middel van toezending van een aanslag parkeerbelasting. Aanvragen parkeerpassen voor bewoners: Per woonadres in het altractiege- bied van de binnenstad wordt maximaal één parkeerpas afgege ven. Het daarvoor verschuldigde parkeergeld bedraagt voor het jaar 1994 300,-. Door het aan vragen van een parkeerpas doet men tevens aangifte van parkeer belasting. Aanvraag van een parkeerpas voor bewoners kan uitsluitend ge schieden door middel van het daartoe bestemde aanvraagfor mulier. Dit formulier kan worden afgehaald en ingevuld ingeleverd bij de sectie Interne en Juridische Zaken van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21. Op het aanvraagformulier dient naast de naam en het adres ook het kenteken, merk en kleur van de auto te worden vermeld. Ver leende parkeerpassen worden tij dig aan de aanvragers toegezonden. De inning van het verschuldigde parkeergeld zal ge schieden door middel van toezen ding van een aanslag parkeerbelasting. Ontheffing sluitingsuur Kerstnacht voor horeca-inrichtingen Horeca-ondernemers en verlofhouders die voor de nacht van 24 op 25 december 1993 t.b.v. hun horeca-inrichting een ontheffing wensen van het sluitingsuur kunnen een daartoe strekkend ver zoek aan de burgemeester richten. Dit verzoek dient schriftelijk te worden ingediend middels bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlis singsestraat 21, verkrijgbare aanvraagformulieren. Het verzoek dient uiterlijk 15 december 1993 te zijn ontvangen. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat alle horeca- inrichtingen, inclusief de alcoholvrije verlofbedrijven, op grond van het bepaalde in artikel 108, eerste lid van de Algemene Politiever ordening, op 31 december 1993 vanaf 20.00 uur tot 1 januari 1994 8.00 uur gesloten dienen te zijn. Horeca-ondernemers kun nen verzoeken hen op 1 januari 1994 vanaf 00.15 uur een onthef fing van deze geslotenverklaring te verlenen. Dit verzoek moet vóór 15 december 1993 bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 via een daartoe bestemd aanvraagformulier worden ingediend. Indien aan de horeca-ondernemer een ontheffing wordt verleend, dient hij/zij zich akkoord te verklaren met de voorwaarden en voorschriften waaronder de ontheffing wordt afgegeven. Eén van de voorschrif ten houdt in dat een horeca-ondernemer alleen personen in zijn in richting mag toelaten die in het bezit zijn van een geldige toegangskaart voor dat specifieke bedrijf. Op de geldende regeling geldt een tweetal uitzonderingen: a. horeca-inrichtingen welke in het bezit zijn van een restaurant vergunning mogen op 31 december volgens de normaal geldende tijden geopend zijn. Het toegangskaarten-systeem is niet van toe-, passing op deze categorie bedrijven. b. de door de burgemeester aangemerkte sociale cafés welke in het bezit zijn van een ontheffing mogen op 31 december 1993 vanaf 20.00 uur geopend zijn. Het systeem van de toegangskaar ten en de daarmee samenhangende voorschriften blijft echter on verkort gehandhaafd. De voorwaarden en voorschriften worden aan iedere horeca ondernemer medegedeeld. AFVALSTOFFENVERORDENING Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend: I. Dat bij besluit van de raad van die gemeente van 15 februari 1993 is vastgesteld de Verordening tot wijziging van de Af valstoffenverordening gemeente Middelburg (3e wijziging). Deze wijziging heeft betrekking op het verbod om stoffen op de bodem te brengen (slootonderhoud) of in de open lucht te verbranden (artikel 38 Afvalstoffenverordening). Op 12 maart 1992 is dit besluit overeenkomstig artikel 198 van de Gemeentewet aan Gedeputeerde Staten van Zeeland toegezonden voor een bericht van ontvangst. Ingevolge artikel 200 van de Gemeentewet vindt afkondiging plaats indien Ge deputeerde Staten niet binnen drie maanden, na de datum van verzending, bedoeld bericht van ontvangst hebben verzonden. Ten aanzien van het bovengenoemde verordening doet zich dit feit thans voor. De verordening tot wijziging van de Afvalstoffenverordening gemeente Middelburg (3e wijziging) treedt in werking op 1 ja nuari 1994. II. Dat hun college bij besluit van 9 november 1993 hebben vast gesteld de voorwaarden met betrekking tot het verbranden van afvalstoffen, voorzover deze afvalstoffen vallen onder de vrijstellingsbepaling van artikel 38 Afvalstoffenverordening ge meente Middelburg. Het besluit treedt in werking op 1 januari 1994. Genoemde verordening en besluit liggen vanaf heden gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage op de afdeling Milieuza ken, Vlissingsestraat 21 te Middelburg en op de sectie Voorlich ting, Stadshuisstraat 2 te Middelburg. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 22 november 1993 een voorberei- dingsbesluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: a. het perceel aan de Nieuwe Vlissingseweg, zoals dat is aange geven op tekening S 187-89, een herziening van het bestem mingsplan "Uitbreidingsplan in hoofzaak" wordt voorbereid; b. het perceel aan de Seissingel/Ter Vestelaan, zoals het is aan gegeven op tekening S 170-12, een herziening van het bestem mingsplan "Sprencklaan" wordt voorbereid. Het besluit treedt in werking op 3 december 1993 en ligt met het bijbehorende pré-advies en tekeningen voor een ieder bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. op 18 november 1993 voor het bouwen van een woonhuis op het perceel Amnestylaan 161; op 19 november 1993 een gewijzigde bouwaanvraag voor het maken van een fundering op een perceel aan de Voltaweg; op 19 november 1993 een gewijzigde bouwaanvraag voor het maken van een loods op een perceel aan de Voltaweg; op 22 november 1993 voor het uitbreiden van de woning op het perceel Klokketoren 18; op 23 november 1993 voor het verbouwen van de toiletgele genheid en het maken van een achteruitgang op het perceel Sint Janstraat 40; op 23 november 1993 voor het dichtmaken van een verbin dingsgang tussen blok 2 en 3 aan de Gerbrandylaan; op 23 november 1993 voor het bouwen van een speeltuinge bouw op een perceel in het Van Epenpark; op 24 november 1993 voor het uitbreiden van de entree van Hotel Arneville op het perceel Buitenruststraat 22. b. d. f. h.

de Faam | 1993 | | pagina 5