ffiMEEKS Flexibele arbeid jStofzuïgerzakken. EÏk merk krijgt^ u hier te pakken, ssp HANDYMAN Sinterklaas Gezondheid Lezingen Geloof Gevonden (1) Milieu Ouderen Allerlei Cultuur Buurt/wijk Verenigingen Ontspanning Kerst Clubs Woensdag 1 december 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Wandeltocht - Het wandelco mité Kasporgo uit Goes loopt za terdag 4 december de jaarlijkse Sint Nicolaas-Wandeltocht. Dit keer vertrekt de groep vanuit ca fé 'de Smidse' in 's Gravenpolder. Hier zal ook de finish zijn. De start is om 14 uur en deelnemers kunnen zich inschrijven vanaf 13.15 uur. De afstanden waaruit kan worden gekozen, zijn vijf en tien kilometer. Dynamo - De atletiekvereniging Dynamo'70 houdt 4 december haar jaarlijkse Sint Nicolaas Cross. Deze wordt gehouden in het bos- en duingebied bij Kasteel Westhove, tussen Oost- kapelle en Domburg. De wedstrij den beginnen om 10.30 uur met de jongens pupillen C voor de Zeeuwse Crosscompetitie. Om 15.20 uur is er een prestatieloop waaraan iedereen kan deelnemen. LAVA - De tweede lezing in de LAVA-cyclus 'Twintig jaar femi nisme, wat heeft het ons ge bracht?' wordt gehouden op 12 december, om 15.30 uur in de theaterzaal van 't Schuttershof in Middelburg. Christiaan Brinkgre- ve geeft de lezing met de titel 'Perikelen rondom de taakverde ling tussen de seksen'. De lezing sluit aan op de eerste in de reeks, door Anja Meulenbelt over de be reikte en nog niet bereikte idealen van het feminisme. Brinkgreve zal de nadruk leggen op de te ont wikkelen strategieën om voor toekomstige generaties vrouwen een betere taakverdeling te reali seren. Brinkgreve is sociologe en werkt als hoogleraar aan de Rijk suniversiteit Utrecht. De lezing is alleen toegankelijk voor vrouwen en kaarten dienen gereserveerd te worden op tel. 01180-16301 of 01189 - 3095. SLAZ - De Stichting Literaire Ac tiviteiten Zeeland heeft Herman Pleij, hoogleraar Historische Ne derlandse letterkunde aan de Universiteit van Amsterdam, uit genodigd een lezing te geven, op 14 december om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg, over de zestiende eeuwse schrijfster Anna Bijns en de Ant werpse rederijkers. Anna Bijns wordt gekenschetst als de be roemdste vrouwelijke auteur uit de Nederlandse letterkunde. Zij woonde haar hele leven in Ant werpen, waar zij tot op bijna tachtigjarige leeftijd onderwijze res was. Van haar werk is veel bewaard, voornamelijk in de vorm van ruim tweehonderd refreinen: gedichten met een vaste slotregel per strofe die het thema aangeeft. Vooroordeel - Op uitnodiging van Aula Zeeland houdt H.A. Keil- son, zenuwarts en psychoanalyti cus, op 7 december 1993 in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg om 20 uur een lezing over vooroordelen en vreemdelingen haat. Keilson heeft grote ervaring in het behandelen van kinderen die getraumatiseerd zijn geraakt door de nazistische jodenvervol ging. Hij zal aan de hand van het antisemitisme in zijn verschillen de gedaanten door de eeuwen heen, de fundamentele psycholo gische mechanismen van het vooroordeel individueel- en collectief-psychologisch aan de orde stellen. Reuma - Het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes houdt donder dag 9 december een voorlichtingsavond over reuma en de gevolgen daarvan. De bij eenkomst wordt gehouden in het vergadercentrum en duurt van 20 tot 21.45 uur. Reumatoloog P. de Sonnaville zal de aanwezigen informeren over de verschillende vormen van reuma en wat de reumatoloog voor hen kan bete kenen. Verder zijn een orthope disch chirurg en een ergotherapeut aanwezig en gaat iemand van de Reumapatiënten vereniging in op de situatie waar in mensen met reuma verkeren. De avond wordt afgerond door een panel dat vragen van bezoe kers beantwoordt. Chronisch - De Stichting Oosterscheldeziekenhuizen in Goes houdt van 7 tot en met 10 december een tentoonstelling met de titel 'Van dag tot dag, le ven met een chronische ziekte'. De tentoonstelling belicht vanuit verschillende invalshoeken de si tuatie van mensen met een chro nische lichamelijke ziekte. Een van de problemen van chronisch zieken is het onbekend zijn bij an deren over de aandoeningen en wat het betekent om chronisch ziek te zijn. De tentoonstelling biedt een mogelijkheid om iets van die onwetendheid weg te ne men. De tentoonstelling wordt gehouden in het vergadercen trum van het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes. Rietjes - In de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg wordt zaterdag 11 decem ber om 10.30 uur officieel het 'Platform voor de geknakte riet jes' opgericht door de Middel burgse Stichting Petra. Het platform wil een draagvlak vor men voor getraumatiseerde vrou wen. Het platform is in de eerste plaats bedoeld voor vrouwen die in hun jeugd seksueel zijn mis bruikt door verwanten. Het moet meehelpen een traumaverwer kingscentrum voor deze vrouwen in het leven te roepen. Tijdens de oprichtingsbijeenkomst zal Dr. Francine Albach haar proefschrift 'Freuds verleidingstheorie; trau ma, incest en hysterie' aanbieden aan psychiater Van Haaften uit Middelburg, die een weerwoord zal geven. Muzikale bijdrage wordt geleverd door de Feen- brothers. Na afloop van de offi ciële handelingen volgt om 13.15 uur een receptie bij de uitgever. Stichting Petra aan de Turfkaai. Vrede - Woman's Aglow Fel lowship Goes houdt woensdag 8 december een interkerkelijke bij eenkomst in Hotel Terminus in Goes. Ab en Anita Verwaayen zullen spreken over 'Vredevorst - vrede?'. Zij zullen ook samen en kele liederen zingen. Vrouwen en mannen zijn welkom vanaf 9.15 uur. Kinderoppas en een boeken tafel zijn aanwezig. Handschoen - Bij de gemeente politie Vlissingen is in de periode van 17 tot en met 24 november het volgende aangegeven: een rode sjaal, een groene hand schoen, een zwarte handschoen, een lichtblauwe babymuts, een zwarte kinderportemonnee, een gouden schakelarmbandje, een bedelketting en diverse sleutels. Adrie Hoefnagel Mr. Mariske Smits Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg 01184-86400 01180-84000 Het begrip "flexibele arbeid" om vat, in ruime zin, arbeidssituaties die afwijken van werk op basis van een gewone arbeidsovereen komst voor bepaalde of onbe paalde tijd. Een voorbeeld is de situatie dat iemand op afroep be schikbaar is voor werkzaamhe den. Van tevoren staat niet vast of en wanneer er voor hoeveel uren per week gewerkt zal worden. Soms wijkt de overeenkomst af op het punt van de gezagsver houding. Men spreekt van het uitvoeren van een opdracht. Een voorbeeld hiervan is freelance werk. De volgende flexibele arbeids overeenkomsten kunnen worden onderscheiden: afroep/oproepo- vereenkomst, freelance overeen komst, thuiswerkovereenkomst, stage-overeenkomst, leerover eenkomst, uitzendovereenkomst, deeltijdovereenkomst. Soms tracht men onder de dwin gende regels van het arbeids- overeenkomstenrecht uit te komen door fictieve bepalingen in een contract. De feitelijke si tuatie waarin wordt gewerkt en de daarbij geldende afspraken zijn echter doorslaggevend om te bepalen of sprake is van een ar beidsovereenkomst. Een afroepcontract is een con tract waarbij de ene partij zich verbindt om op afroep van de an dere partij tegen beloning arbeid te verrichten. Het afroepcontract wordt ook wel oproepcontract, hulpcontract, nulurencontract of min-max contract genoemd. Voor het bepalen van de rechten en plichten van de afroepkracht is het van belang of er sprake is van een arbeidsovereekomst (met uitgestelde prestatieplicht) of van een voorovereenkomst. Bij de vaststelling van welke over eenkomst sprake is, zijn de feite lijke omstandigheden en niet de tekst van een schriftelijk contract doorslaggevend. Uit de recht spraak lijkt dat in veel gevallen, waarin men het anders dacht te regelen, sprake is van een ar beidsovereenkomst. Uiteraard is het bovenstaande een beknopte weergave. In het volgende stukje zullen wij nader ingaan op het begrip flexibele ar beidsverhoudingen. Milieugids - Pieter Vollaard, voorzitter van het Zeeuwse Plat form Duurzame Ontwikkeling, heeft vorige week de eerste exemplaren van de gids 'Kritisch consumeren in Zeeland' overhan digd aan gedeputeerde L. Neder- hoed en aan M. van der Meijden, van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Zeeland. De gids gaat in op nieu we ontwikkelingen op het gebied van bewust consumeren en pro duceren met het oog op het mi lieu en de Derde Wereld en belicht vooral de Zeeuwse moge lijkheden en accenten. De gids bestaat uit twee delen. Het eer ste bevat informatieve teksten over duurzaam produceren en kri tisch consumeren. Het tweede deel bestaat uit een reeks adres sen die aangeven wat waar in Zeeland te verkrijgen is. Het boekje is te bestellen bij Zeeuws Platform Duurzame Ontwikkeling in Goes. Koor - In de Koorkerk in Middel burg geeft het Middelburgs Man nenkoor onder leiding van Han Beekman op 11 december een Adventsconcert. Het concert be gint om 20 uur en op het pro gramma staan werken van Verdi en Gounod. Medewerkenden zijn Willy Feytel, sopraan, Henk de Buck en Roel Dirks, beiden bari ton, en Henk Busink op piano. Het Middelburgs mannenkoor telt zestig leden. Dans - Buurtvereniging 'Van Duyvenvoorde' houdt zaterdag 4 december een dansavond met medewerking van de band Splen did. De dansavond, die wordt ge houden in de Schuur in Oost-Souburg, begint om 20 uur. Schelde - Buurthuis Schelde- buurt in Vlissingen neemt don derdag 9 december tussen 15 en 16 uur op feestelijke wijze de nieuwe traplift voor gehandicap ten en het vernieuwde buffet in het buurthuis in gebruik. De lift zal in gebruik worden gesteld door wethouder Poppe van Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur. Maaltijden - De nieuwe vervoer- sets voor de warme- maaltijdvoorziening jn de ge meente Veere worden 7 decem ber officieel in gebruik genomen. Tijdens een bijeenkomst tussen 15 en 16.30 uur in Nieuw San- denburgh zal M. Brouwer, wet houder van de gemeente Veere, de vervoersets overhandigen aan de vrijwillige vervoerders. H. Kra mer, leverancier van het nieuwe systeem, zal iets vertellen over het gebruik ervan. Zelfverdediging - De Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen be gint maandag 17 januari met een cursus zelfverdediging en weer baarheidstraining voor vrouwen van vijftig jaar en ouder. De cur sus richt zich op ademha lingstechniek, mentale en fysieke training en de juridische aspecten van zelfverdediging. De cursus wordt gegeven in dertien weke lijkse bijeenkomsten in Bachten Komme in Vlissingen. Maandag 10 januari wordt tussen 9 en 10.30 uur een informatiebijeen komst gehouden in Bachten Komme. Lezing - De Stichting Vlaams Zeeuws Ouderenjaar heeft voor donderdag 2 december een duo lezing gepland over het thema 'Ouder worden in andere cultu ren'. Johan Leman, hoogleraar sociale en culturele antropologie in Leuven, en Erna Beumers, an tropoloog en conservator van het Museum voor Volkenkunde in Rotterdam, spreken tussen 10 en 12 uur in het Concertgebouw in Vlissingen. Leman heeft veel an dere samenlevingen bekeken, in het bijzonder die in het Caribisch gebied en in de landen om de Middellandse Zee. Beumers maakt een vergelijking tussen de westerse samenleving en de Afri kaanse, waar ouderen zich ont wikkelen tot gerespecteerde wijzen en zelfs heiligen. Vogels - De afdeling Zeeland van de Park- en Sierwatervogels- vereniging Aviornis Nederland houdt maandag 6 december een bijeenkomst in De Stenge in Heinkenszand. Tijdens de bij- eenkmost wordt een dialezing gehouden over dieren op Spits bergen en de Noordelijke IJszee. De lezing begint om 19.30. Parkeerplaats - De gemeente Vlissingen wil zeven parkeer plaatsen van het parkeerterrein aan de Breewaterstraat reserve ren voor bezoekers van het ge meentearchief in de Hellebaardierstraat. Bij de inrich ting van het parkeerterrein is uit gegaan van parkeerruimte voor bezoekers van het archief en van verlichting van parkeerdruk in de directe omgeving. De gemeente wil dit uitgangspunt nu nader vorm geven. Gedurende de ope ningstijden van het gemeentear chief zal een parkeerverbod gaan gelden op de zeven parkeerplaat sen met bord E4 van het RVV'90. Bezoekers van het ge meentearchief kunnen een par- keerkaart afhalen bij het archief. De overige parkeervakken op de bedoelde parkeerplaats behou den een openbaar karakter. Promotie - Het algemeen bestuur en de contribuanten van de Stichting Vlissingen Promotie vergaderen maandag 6 decem ber om 20 uur in de Thermen Skandia Sauna in Vlissingen. Tij dens de vergadering wordt onder meer de begroting van 1994 vastgesteld en wordt teruggeke ken op de toeristische ontwikke ling van Vlissingen en de activiteiten van de stichting in het afgelopen jaar. Dansavond - In buurthuis Alde- gonde in Vlissingen wordt vrijdag 3 december een praat- en dansa vond gehouden voor 25-plussers. Onder het genot van een hapje en een drankje wordt een gezelli ge avond gepresenteerd. De dansavonden worden iedere eer ste vrijdag van de maand gehou den. De deuren zijn vanaf 20.30 uur geopend. Midgard - In Jongerencentrum Midgard in Middelburg kunnen zangers, zangeressen en muzi kanten hun kunsten vertonen tij dens een jamsessie, op vrijdag 3 december vanaf 21 uur. Er is een complete backline aanwezig. Poppentheater - Poppentheater Parabel geeft tijdens de Christ mas Fair en het Berenfestival in de Imkerij Poppendamme zeker tien voorstellingen. De eerste, op 1 december bij de opening van de Christmas Fair, is een speciale sinterklaasvoorstellingen. Op 8, 15 en 18 december wordt het kerstschimmenspel 'De vier lich ten' vertoont. Alle voorstellingen beginnen om 15 uur en zijn ge richt op kinderen vanaf 4 jaar. Tij dens het Berenfestival geeft de Parabel twee voorstellingen per dag, om 13.30 en 15 uur. Omdat het poppentheater grote belang stelling verwacht, raden de leden aan van te voren plaatsen te re serveren. Dat kan bij Poppen theater Parabel (01185-2566) en de Imkerij (01180-16966). Bij gro te belangstelling kan een extra voorstelling worden gegeven. Aquarellen - Loes Müller-Kouwe exposeert tussen 1 december en 31 januari aquarellen en mergel- beelden in notariskantoor A.J. Sauer in Vlissingen. De expositie is te bekijken tijdens kantooruren. De natuur is een belangrijk thema in het werk van Müller-Kouwe. Vorige exposities van haar werk waren te zien in de Gevangento ren in Vlissingen en in het MIKV in Middelburg. Vlissingen. Walstraat 156. tel 01184-17772 ONDERDELENSHOP VAN ALLE M i R K N THUIS Post-modern - Lode Rijks uit Wemeldinge exposeert van 15 november tot 15 januari in de bloedbank 'Zuid-West Nederland' in Dordrecht. Rijks maakt post moderne schilderijen met veelal religieuze thema's. Hij reageert in zijn schilderijen op eerder geschil derd werk van meesters als Mon driaan, Ensor, Rubens en Liedermann. Lode Rijks heeft eer der geëxposeerd op de Goese Kunstmarkt, in Koewacht, in de Grote Kerk in Breda, bij de Kunstuitleen Zeeland en in de Vleeshal in Middelburg. De bloedbank is op werkdagen te bezoeken van 8.30 tot 17 uur. LAVA - Vrouwenvereniging LA VA organiseert voor tweede kerstdag, 26 december, een ge zellige middag en avond voor vrouwen in 't Pand aan de Kerksteeg in Middelburg. De bij eenkomst begint om 16 uur met de vertoning van de film 'I've heard the mermaids singing'. Daarna volgt een gezamenlijk te nuttigen Indonesische rijsttafel en kunnen diverse spelletjes wor den gespeeld. De entree voor de film bedraagt vijf gulden aan de zaal. Wie aan de maaltijd wil deelnemen, dient voor 10 decem ber dertig gulden over te maken Diaporama - De Belgische klankdiaclub 'Close Up' uit St. Ni klaas zal vrijdag 10 december om 19.30 uur een klankdiavoorstel ling geven in wijkgebouw 'Open Hof in Vlissingen. 'Close up' is een in België zeer bekende club die al jaren bestaat. Het werk dat zij deze avond zal laten zien, is naar verwachting van de Diapo- ramaclub Middelburg van hoge kwaliteit en dus leerzaam. op giro 2328897, ten name van LAVA, onder vermelding van 'tweede kerst'. Kerstconcert - Muziekvereni ging EMM en Zangvereniging 'Eén in geest en streven' geven donderdag 16 december een ge zamenlijk kerstconcert in de Ne derlands Hervormde Kerk in Serooskerke. Een belangrijke plaats is ingeruimd voor samen zang. Het concert begint om 20 uur. Markt - De Wereldwinkel West- kapelle en de Stichting Roos hou den 11 december een kerstmarkt in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Markt in Westakpelle van 10 tot 16 uur. Voor de kinderen is er een kleurwedstrijd. Verder werken mee de Pandawinkel van het Wereld Natuurfonds, de afde ling Welfare van het Rode Kruis Valkenisse en de diakonie van de Hervormde gemeente. Tevens vindt een verkoop van Israel- produkten plaats. Veere - De zevende Kerstmarkt Veere begint dinsdag 7 december in de Grote Kerk in Veere. In de kerk is een kerstbanket, feestkle- dij, geschenkartikelen, decoratie materiaal en dergelijke te vinden. Voor de inwendige mens is er een verwarmd terras met kerstge rechten en dranken. Cultuur vormt een belangrijk onderdeel van het programma: 8 december een kindermiddag met poppen theater, 9 december een antiek veiling, 10 december een Jazzdag en 11 december een slotconcert door de Zeeuwse Koorschool. De Kerstman is iede re dag te vinden onder de twaalf meter hoge kerstboom. Huisvrouwen - De afdeling Vlis singen van de Nederlandse Vere niging van Huisvrouwen houdt dinsdag 7 december vanaf 14 uur een doe-middag in de Petrus- kerk. De middag staat in het te ken van kerst. VERVOLG PAGINA ABDIJNIEUWS Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: J.C. Koops. Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel', West- dijkstraat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. v.d. Poll, 19 uur: J. Bakker. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.P. Jansen (gezamelijke dienst), 14.30 uur: F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: W.P. Jansen (in de Geref. Kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: J. Bakker (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Allewijn, 14.30 uur: J. Bakker (gezamelijke dienst). HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo:, geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: PC. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan, 14.30 uur: B. Ridder. Hervormde Kerk Zo: geen opgave ontvangen. Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo.: geen opgave ontvangen. Koor kerk, Koorkerkhof, Zo.: geen opgave ontvangen. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, Zo.: geen opgave ontvangen. Engelse Kerk, Simpel- huisstraat, Zo.: geen opgave ontvangen. Thomas kapel, Zo: geen opgave ontvangen. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo.: geen opgave ontvangen. Wijk- gemeente Geref.Bond, (in de Ontmoetingskerk) Zo.: geen opgave ontvangen. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za: W. Verdouw, 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: R. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: A. van Klaveren. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: R. Brands. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk Zo. 10 uur: J. Tromp. Rooms-Katho/ieke Kerk Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, tweede en vierde zaterdag v.d. maand om 19 uur, Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: K. van Berghem. Evangeliegemeente 'de Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: H. Cornelisse. Rafaëi gemeenschap E/eos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middeiburg- Reyershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Centrum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUWEN ST JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: R. Louws. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: F.C. van Dijke, 17 uur: W.P. Jansen. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente Oostkapelle. Saron- kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: R. Louws. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: G. Warner (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: H.W.J. Faassen, 19 uur: G. Warner (gezamelijke dienst). ST.LAURENS MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op Do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Lok. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armpniaans Schuitvlot 22. alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 18.45 uur: J.A. Murre. Hof- pleinkerk, Zo.: geen opgave ontvangen. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo.: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: A.A.R. Kamermans, 17 uur: W.A. v.d. Berg. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdom weg 1. Zo. 9.30 uur. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 uur: H. Mostert, 16.30 uur: G.F. Overweg. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: A.A. Bosma. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: J.P. Ende. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koudekerk- seweg 88, Zo. 10 uur: A.P. Nauta. Ter Reede, Zo. 19 uur: J. van Leerdam. 1 Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 10 tot 12 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: W. Verdouw, 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Do. 19.45 uur: C.G. Vreugdenhil, Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, el ke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Herweyer. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur en Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: J. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: de Bruijn. Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemuiden, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuidfpraktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. zondag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: R. Ubels en M.J.J. Hel mes, Vroon straat 11, Serooskerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker- ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: G.A.M. Jansen, Ooststraat 21, Zoutelande, tel. 01186-1525. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J Diender en L.J.J. Schofaerts, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. 01184-10910. (dag en nacht). Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11- 12 uur en 17-18 uur. Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A. Hoogveld en R. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180-37077 (dag en nacht). Spreekuur zonder afspraak: Za. van 10 tot 11 uur, de rest van het weekend alleen op afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huisdie ren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN ZOUTELANDE OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: R.E.R. van Buiren. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 en 19 uur: L.A. Wol tering. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur, Zo. 19 uur: J.H. Meijer. Martinuskerk. Kerklaan 19. elke Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: A. Murre (jeugd diénst). Do. 2 december t/m wo. 8 december HUISARTSEN VEERE Gereformeerde kerk. Zo: geen opgave ont vangen. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: geref. voorganger. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Middelburg: zaterdag tot 24 uur: F.J.J. Buyten- dijk, Noordweg 353, tel. 39933. zondag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: A.J. Mijnlieff, N. Beetslaan 15, tel. 12525. zondag tot 24 uur: W.N. Osterman, de Kempenaerstraat 2, tel. 79791. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n Lijf Zeeland': 01184-14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden, Thuiszorg Walche ren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184-86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishandeling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kin derbescherming. 01180-35015. Weerbericht 06-9775 Waterstanden 06-9771

de Faam | 1993 | | pagina 15