Provincie Zeeland Oosterschelde in discussie WIJ VERHUIZEN PER 6 DECEMBER A.S. PROVERKO L DE FAAM DE VLISSINGER De Vlijt Bedden La Soledad de América Latina Milieumeetlat Natuur Visserij Recreatie COMMISSIES IN BEROEP van Korte Kerkstraat 12, 4461 JE Goes naar Wulfaertstraat 23, 4461 HS Goes ons nieuwe postadres luidt: Postbus 366, 4460 AT Goes tel.nr.: 01100-30222 fax nr.: 01100-32683 exclusief bij De Vlijt bedden (bij het station) PROVERKO VASTGOED GOES B.V. Bijeenkomst Bekendmaking Intrekking vergunning P. Goedbloed te Middelburg De NSG heeft ook iets tegen blaf-blaf-blaffen. Slaapkamer en bedden speciaalzaak gratis informatie. Woensdag 1 december 1993 DE FAAM 13 Abdij Nieuws Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Het Nieuw Vlaams Symfonieorkest concerteert met La Soledad de América Latina. Dat gebeurt zater dag 4 december in de Concert- en Gehoorzaal, Singelstraat 13 in Middelburg. De aanvangstijd is 19.30 uur. Dirk Brossé komponeerde de mu ziek. De teksten zijn geschreven door de Columbiaan Gabriel Garcia Maquez, winnaar van de Nobelprijs 1982. Hij kreeg deze prijs voor zijn niet aflatend verzet tegen het dictatoriaal bewind des tijds en zijn voortdurende inzet voor sociale rechtvaardigheid in zijn land en in heel Latijns-Ameri- ka. De drieëndertigjarige Dirk Brossé is geboren in Gent en heeft onder meer gestudeerd aan het Konink lijk Muziekconservatorium in die stad. Na zijn studie in Gent oriën teerde hij zich internationaal door studies te volgen aan de conser vatoria in Brussel, Wenen en Keu len. Als gastdirigent heeft hij zijn naam gevestigd in Amerika. De componist/dirigent is op dit mo ment docent aan het conservatori um in zijn geboortestad en artis tiek directeur bi] de Proms. Behalve liederen, symfonische werken, theatermuziek en muziek voor tekenfilms componeerde hij soundtracks voor diverse films. Het Nieuw Vlaams Symfonieorkest bestaat in zijn huidige vorm en sa menstelling pas sinds 1988. Het heeft een voorgeschiedenis die te ruggaat tot 1951, toen het begon als kamerorkest van vijftien musi ci. Daaruit ontstond in 1960 het Westvlaams Orkest met 45 musi ci. Met het aantrekken van Patrick Peire als vaste dirigent, begon de ontwikkeling tot volwaardig symfo nisch ensemble met een bezetting van 55 tot 75 musici. Het concert in Middelburg is een initiatief van de provincie Zeeland en de Belgische provincies Oost en West-Vlaanderen. De drie pro vincies willen op deze manier ge stalte geven aan hun kulturele uit wisseling. De provincies zelf hebben ieder honderd kaarten voor de voorstelling afgenomen. De overige toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij Uit-in-Zeeland, 01180-25156 (voorverkoop) of op de avond van de voorstelling aan de kassa van het concertgebouw. De toegangsprijs is 25,-. Voor houders van een CJP en Pas-65 kost een entreekaartje 20,-. Zeeuwse akkerbouwers kunnen sind kort werken met een milieu meetlat. De meetlat is een hulp middel bij het milieuvriendelijk toe passen van gewasbeschermings- en bestrijdingsmiddelen. Via de meetlat wordt informatie gegeven over de effecten die middelen heb ben op de bodem en het grond en oppervlaktewater. Schadelijke middelen scoren hoog, minder on gunstige krijgen een lager cijfer. Akkerbouwers kunnen aan de hand van die gegevens een milieu vriendelijk spuitplan opstellen en toepassen zonder de opbrengst van hun gewassen te verminde ren. Ze kunnen hierbij het advies inwinnen van de Dienst Landbouw voorlichting. Door zo te handelen geven ze uitvoering aan het meer jarenplan gewasbescherming dat het rijk en het landbouwschap zijn overeengekomen. In dat plan is bepaald dat het gebruik van be strijdingsmiddelen in 1995 35 pro cent minder moet zijn dan in de periode 1984-1988. Aan het ein de van het groeiseizoen wordt het spuitplan geëvalueerd. De begeleiding van de akkerbou wers bij het opstellen van een spuitplan wordt door de provincie gesubsidieerd. In plaats van een gemiddelde prijs van ruim 200,- kan worden volstaan met 100,-. De komende tijd geeft de Dienst Landbouwvoorlichting (DLV) een aantal voorlichtingsbijeenkomsten om interesse voor de milieumeet lat op te roepen bij de akkerbou wers. De voorlichtingsbijeenkom sten beginnen telkens om 19.30 uur, tenzij anders vermeld: don derdag 2 december in De Koren beurs in Kortgene, dinsdag 7 de cember in De Wellevaete in Sint Annaland, vrijdag 10 december (13.30 uur) in Zaal Wijffels in Schoondijke, maandag 13 decem ber in hotel Van Leuven in Kloos- terzande en in De Zandput in Se- rooskerke (w), dinsdag 14 december hotel Au Port (19.00 uur) in Philippine en in Zaal Van der Weijde in Noordgouwe en tot slot, donderdag 16 december in Ons Dorpshuis in Kruiningen. Voorrang voor de natuur en behoud van de visserij in de Oosterschelde: dat is de inzet van vertegenwoordigers van rijk, provincie en gemeenten in de stuurgroep oosterschelde. De toekomstplannen zijn verwoord in een concept beleidsplan. In en om de Oosterschelde moet op de eerste plaats de natuur alle kans krijgen zich te blijven ontwik kelen. Ook de visserij op de rivier moet mogelijk blijven. Dat is in grote lijnen de inzet van de discus sie over de toekomst van de Oos terschelde. De discussie wordt aangezwengeld door de stuur groep Oosterschelde. Vertegen woordigers van rijk, provincie, ge meenten en waterschappen zijn lid van deze stuurgroep. Wat de pro vincie betreft zullen provinciale staten uiteindelijk het laatste woord hebben. Kansen geven aan natuur en visse rij mag natuurlijk niet gaan ten koste van de functie van de Delta werken: veiligheid voor de bevol king. Het is de plannenmakers ernst met de natuur. Een reeks van maatregelen moet de natuur be schermen. De visserij moet wel mogelijk blijven maar zal ook te maken krijgen met beperkingen als de natuur in het gedrang dreigt te komen. Pas als de belan gen van natuur en visserij zijn vei lig gesteld komen recreatie en scheepvaartverbindingen aan bod. Ontwikkelingen die een verstoring zijn voor het weidse Oosterschel- delandschap worden niet toege staan. De kwaliteit van het water is goed: dat aantasten is vanzelf sprekend uit den boze. Waar mo gelijk zal mên de kwaliteit verbete ren. Het intergetijdegebied, de schorren en de binnendijkse ge bieden moeten in stand blijven. Toegangsbeperkingen moeten er toe leiden dat het rustig blijft in deze gebieden. De Kom van de Oosterschelde en de Krabbenkreek zijn belangrijk voor natuur en visserij. Vandaar dat scheepvaart en recreatie daar aan banden wordt gelegd. In het belang van de natuur mag de visserij met ongebreideld zijn gang gaan. In voedselarme jaren krijgen de vissers te maken met vangstbeperkingen om er voor te zorgen dat vogels genoeg te eten hebben. Het westelijk deel van de Roggenplaat en de noordelijke tak worden gesloten voor het vissen op mosselzaad en kokkels. Dat wordt gedaan om onbeviste mos- selbanken, kokkelbanken en zee grasvelden de kans te geven zich volledig natuurlijk te ontwikkelen en intakt te laten. In de zoogperio- de van zeehonden mag er niet op kokkels worden gevist. De hand matige kokkelvisserij mag welis waar het hele jaar, maar blijkt in de praktijk wel storend voor de rust van vogels en zeehonden. Vandaar dat tot het jaar 2000 geen nieuwe vergunningen worden uitgegeven en vergunninghouders hun vergunning niet mogen over dragen aan anderen. Ook voor de sleepnetvisserij geldt dat vergunningen niet overdraag baar zijn. Een aantal gebieden wordt gesloten voor het vissen met wekkerkettingen. Het gebruik van een keerwant is wettelijk verplicht voor het vissen met schietfuiken. Omdat een der gelijke voorziening technisch niet mogelijk is bij harderkamers en harderfuiken, wordt dit vistuig he lemaal verboden. Bestaande recreatievoorzieningen mogen natuurlijk blijven. Maar nieuwe plannen die schadelijk kun nen zijn voor natuur of visserij krij gen geen kans wat de plannema- kers betreft. Zo horen Burghsluis en Schelphoek af te vallen als plekken voor belangrijke recreatie ve ontwikkelingen. Het natuurlijke gebied de Oosterschelde en de fraaie vergezichten hebben een grote aantrekkingkracht op de toervaart. Dat blijkt onder meer ook uit het grote aantal sluispas- sages. Toename van het aantal ligplaatsen in de omringende Del tawateren leidt op zichzelf al tot toename van de druk op het ge bied en afname van de recreatieve kwaliteit. Vandaar dat men er voor heeft gekozen de verdere ontwik keling van jachthavens te beper ken tot 250 nieuwe ligplaatsen: 65 in Zierikzee en 185 in Wemel- dinge. Nieuwe jachthavens komen er niet en de huidige jachthavens krijgen te maken met een strakke regelgeving. Wie precies wil weten wat de stuurgroep beweegt kan het con cept beleidsplan Oosterschelde opvragen bij het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180-31400. De stuurgroep zal 16 december, aan vang 14.00 uur, over het plan ver gaderen in de statenzaal van het provinciehuis. De vergadering is Donderdag 9 december, aanvang 10.00 uur, vergadert de Provincia le Planologische Commissie (PPC) op het adres Groenmarkt 13 in Middelburg. De agenda vermeld de volgende onderwerpen: notitie lawaaisporten, startnotitie mer herinrichting kust West-Zeeuwsch- Vlaanderen, startnotitie mer en structuurvisie Axelsche Vlakte/Au- trichepolder, provinciaal verkeer- en vervoerplan, projectplan loka- tiebeleid en -mobiliteit, regiovisie SchouWen-west, regionaal ontwik kelingsplan Zeeuwsch Vlaanderen. Vrijdag 10 dec., aanvang 10.00 uur, is er een vergadering van de statencommissies algemeen be stuur en waterstaat en verkeer ge zamenlijk. Gesproken wordt over de voortgangsrapportage wegen- zorg. Aansluitend vergadert de staten commissie algemeen bestuur. Aan de orde komen de onderwerpen die in de vergadering van 26 no vember wegens tijdgebrek zijn blij ven liggen. openbaar. Wie dat wil kan aan het begin van de vergadering zijn of haar mening geven door gebruik te maken van het spreekrecht. Een telefoontje vooraf naar de se cretaris van de stuurgroep (01180-31250) vergemakkelijkt een ordelijk verloop van de verga dering. Vrijdag 2 december, aanvang 10.00 uur, is er een zitting van de hoorcommissie bestemmingsplan nen. Een bedrijf uit Breskens heeft bezwaar gemaakt tegen het be stemmingsplan Waterfront van de gemeente oostburg. Het bedrijf maakt bezwaar tegen de bouw van appartementen omdat men bang is dat de toekomstige bewo ners gaan klagen over het bedrijf met als gevolg dat de bedrijfsvoe ring en eventuele uitbreidingsmo gelijkheden in gevaar kunnen ko men. De tweede kamer uit gedeputeer de staten behandelt dinsdag 7 de cember vijf beroepschriften alge mene bijstandswet. Inwoners van de gemeenten Sint Philipsland, Terneuzen (twee), Middelburg en Hulst zijn het niet eens met eerde re besluiten over hun bijstandsuit kering van hun gemeentebestu ren. Vandaar dat ze een beroep hebben gedaan op gedeputeerde staten. De zittingen zijn achtereenvolgens om 14.20, 14.40, 15.00, 15.20 en 15.40 uur. Een inwoner van de gemeente Middelburg heeft een bezwaar schrift ingediend tegen een eerde re beslissing over spoedshalve bij stand van de voorzitter van de ge deputeerde staten. De bezwaarde en zijn gemeentebestuur worden nu gehoord door de commissaris van de koningin. Dat gebeurt don derdag 9 december om 08.30 uur. De zittingen zijn openbaar en wor den gehouden in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. V t I *7»» - - SMKS3 r™» ife» x "jt m U NsHi B.T ,-C lOt J- Directie Milieu en Waterstaat Provincie Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 13.29, lid 2 van de Wet milieubeheer bekend dat zij de vergunning hebben ingetrokken van de heer P. Goedbloed te Middelburg. Intrekking De reden van deze intrekking is gelegen in het feit dat de heer P. Goedbloed bij brief van 4 augustus 1993 heeft medegedeeld dat hij zijn bedrijf heeft verkocht aan de heer Stouten te Serooskerke. Artikel 8.25, lid 1 van de Wet milieubeheer bepaalt dat het bevoegd gezag een vergunning voor een inrichting kan intrekken in gevallen als aangewezen bij of krachtens artikel 8.20, tweede of derde lid:.indien de vergunninghouder met meer degene is, die de inrichting drijft artikel 8.25, lid 1, onder d). Uit het feit dat de heer Stouten met ingang van 1 september 1993 de onderhavige inrichting gaat drijven kan geconcludeerd worden dat de heer Goedbloed, als vergunninghouder, met meer degene is die de inrichting drijft. Om die reden en tevens om het mogelijk te maken dat de heer Stouten voor de onderhavige inrichting een ver gunning kan krijgen is de vergunning van 18 september 1990 van de heer P. Goedbloed ingetrokken. Het besluit tot intrekking en overige stukken kan worden ingezien van 2 december 1993 tot en met 3 januari 1994 op de volgende plaatsen en tijden: bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieube heer, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9 - 12 en van 14 - 16 uur. in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en van 13-17 uur en iedere donderdagavond van 18-21 uur (na telefonische afspraak: 01180-75000, tst. 241); Beroep Van 2 december 1993 tot en met 3 januari 1993 kan door degene tot wie de beschikking is gericht, de adviseurs, degenen die bezwaren hebben ingediend en door belanghebbenden die kunnen aantonen dat.zij daartoe redelijkerwijs niet in staat zijn geweest, beroep worden ingesteld op grond van artikel 20.2 van de Wet milieubeheer bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De intrekking wordt op 4 januari 1993 van kracht, tenzij u tesamen met het beroep verzoekt om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlo pige voorziening op grond van artikel 107 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 4 lid 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen. Een verzoek tot schorsing ot een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het Groene Woud 1, postbus 165, 4330 AD Middelburg Een échte schuimrubber matras Dc unieke binnenwerk-construc tie van de Sleep Dream Regulatex matras zorgt voor een groot aanpassend vermogen, bevordert de ventilatie en maakt deze matras tevens ideaal ge schikt voor een verstelbaar bed. Sleep Dream lattenbodem Dank zij een uitgekiende constructie past elke Sleep Drea.m lattenbodem zich nauw keurig aan bij dc vormen van het lichaam om de gewenste steun te geven. Ook in verstel bare uitvoering leverbaar. Of liever een boxspring? De Sleep Dream boxspring zorgt voor extra veerkracht onder uw matras. Leverbaar in twee hardheden en uiteraard ook verstelbaar. Door de vele stofferingsmogelijkheden goed inpasbaar in elke slaapkamer. Speeltuinen - De Zeeuwse Steunfunctie voor het Welzijns werk Impuls en de Stichting Con sument en Veiligheid houden dinsdag 7 december een infor matiebijeenkomst in De Stenge in Heinkenszand mot de titel 'Vei lige Speelvoorzieningen? Wettelij ke regeling óp komst!'. Jaarlijks moeten bijna 15.000 kinderen worden behandeld op EHBO- ofdelingen van ziekenhuizen om dat ze zijn gewond geraakt bij een ongeval op speelgelegenhe- den. Bovendine blijkt bijna een op de drie speeltoestellen af te wij ken van de veiligheidsnormen, ledereen die betrokken is bij het speeltuinwerk is vanaf 19 uur welkom in De Stenge. S. Zwiers van de Stichting Consument en Veiligheid houdt een praatje over de controle en registratie van speelgelegenheden en ongeval len. l. Beugels van de keurings dienst van waren bespreekt de resultaten van een onderzoeks rapport uit september 1993. En D. van Aken van Consument en Veiligheid Amsterdam praat over wet- en regelgeving en de aan sprakelijkheid bij ongevallen. Landbouw - In het progamma 'Handen aan de Ploeg' van de Werkgroep Landbouw en Levens beschouwing en het Zeeland Studiecentrum is een wijziging gekomen. Wegens ziekte is de bijeenkomst op 24 november met Europarlementariër Herman Verbeek afgelast. Daardoor ver valt ook de nabespreking op 1 december in Schoondijke. In plaats daarvan wordt op 9 de cember om 19.30 uur een the mabijeenkomst gehouden in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg. Spreker is Luc Vankrun- kelsven. Norbertijnermonnik uit Averbode (België). Na zijn inlei ding wordt in een discussie toe gewerkt naar een vraagstelling gericht op nieuwe coalities tus sen landbouwproducenten en consumenten. De slaapvooflichtcr voor Zeeland Beestenmarkt 12, Goes. Tel. 01100-32213 Korte Delft 4, Middelburg. Tel. 01180-33830 De Nederlandse Stichting Geluidhinder heeft iets tegen lawaai: NSG. Postbus 381.2600 AJ Deltt Tel.: 015-5627 23 -l

de Faam | 1993 | | pagina 13