GEMEENTE MIDDELBURG Milieu-actie Ramsburg Bouwaanvragen Statenlaan Milieubeheer SKOA-bijdmge, verkeersprojeet, parkeermeters Cliënten raad Ontvangst Intocht Sint Rooien Collecten Milieuregels overal nageleefd Week 46 uv.' H Tafeltje Dekje uw Woensdag 17 november 1993 DE FAAM 5 J Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Gemeenteraad Op maandag 22 november 1993 om 14.00 uur begint de vergadering van de gemeenteraad in de raadzaal van het stadhuis. U kunt deze vergade ring bijwonen vanaf de publieke tirbune, die bereikbaar is vanaf de to ren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Gehandicapten kunnen van te voren contact opnemen met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Voor lichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 1. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad der gemeen te Middelburg, gehouden op 13 september 1993. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Vaststelling voorbereidings- besluiten. 4. Statuten B.V. Middelburg Vastgoed. ÜHI 5. Beschikbaarstellen krediet ver vangen dakbedekking lood van de kozijnen Driestromenschool. (SO-LOM). 6. Gemeentelijke bijdrage deter minatie onderzoeken S.K.O.A. In het kader van de ombuigings operatie 1992-1995 is o.a. besloten om de gemeentelijke bijdrage de terminatie onderzoeken SKOA a Dij algemene invalidenparkeerplaatsen komen parkeermeters (agendapunt 13), foto: J. Wol ter beek. f 20.000,- per jaar terug te bren gen tot enkel de rijksvergoeding. Al jaren lang maken de scholen voor voortgezet onderwijs en ba sisonderwijs in Middelburg ge bruik van de schoolpsycholo gische determinatie-onderzoeken van de Stichting Keuzebegeleiding Onderwijs Arbeid (SKOA) uit Goes. Voorgesteld wordt om het ge meentelijke subsidiebedrag voor de leerlingen uit het voortgezet onderwijs met ingang van het Schooljaar 1993/1994 te beëindi gen en de subsidie voor de Eind toets Basisonderwijs te handhaven maar dan voor een la ger bedrag. Vanaf 1 augustus 1993 is de Wet op de Basisvorming in werking getreden en zal naast het advies van het schoolhoofd het zogenaamde tweede gegeven no dig zijn voor alle leerlingen die naar het voortgezet onderwijs gaan, met uitzondering van de leerlingen die voor het V.B.O. kiezen. 7. Verkoop Gravenstraat 63 aan de Middelburgse Atelier Stichting. 8. Verkoop erfpachtsperceel Kou- dekerkseweg 117 aan het Zeeland College. Het Zeeland College laat een nieuwe school bouwen aan de To- renweg en is voornemens om haar eigendommen af te stoten; zo ook "De Vliedberg", gelegen aan de Koudekerkseweg. Het Zeeland College heeft inmid dels -in principe- overeenstem ming bereikt over de verkoop van het pand aan het Agogische Zorg centrum Zeeland (A.Z.Z.). Bij deze instelling bestaat al gerui me tijd de wens tot het bijeen brengen van de centra te Middelburg (4 woningen aan het Jan van Hoofkwartier) en Vlissin- gen op één lokatie. Zo'n pand is gevonden in de vorm van "De Vliedberg". 9. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 1993. 10. Algemeen besluit voor 1994 m.b.t. het: a. aantrekken van vaste geldle ningen; b. aantrekken van vlottende fi nancieringsmiddelen; c. uitlenen van gelden aan de Wo ningbouwvereniging "Mid delburg". 11. Wijziging belastingverorde ningen n.a.v. Algemene Wet bestuursrecht. 12. Voorbeeldproject SVV-Stad. De regering heeft in de Tweede Structuurschema Verkeer en Ver voer (SVV-I1) de beleidslijnen op het gebied van verkeer en vervoer bijgesteld, waarbij de kernthema's zijn geworden: "bereikbaarheid" en "leefbaarheid". Dit heeft on der meer geleid tot de doelstelling om de groei van het autoverkeer terug te dringen. De SVV Il-doelen moeten als het ware lokaal vertaald worden. Ook in het Nationale Milieu Plan (NMP) zijn beleidslijnen opgeno men, waarin geformuleerd is dat o.a. via proefprojecten zal worden nagegaan hoe groot de gemeente lijke bijdrage inzake vermindering autokilometers, verzuring en broeikaseffect kan zijn. De aanwijzing tot het Stadsgewest Vlissingen - Middelburg is mede gebaseerd geweest op een mobili teitscriterium. Bij de aanpak van de terugdringing van de mobiliteit wordt van het stadsgewest een voortrekkersrol verwacht. Het Stadsgewest Vlissingen- Middelburg is als enige uitgeno digd om een "Voorbeeldproject SVV - Stad" uit te voeren. Door in te gaan op deze uitnodi ging valt een forse subsidie van het Rijk en de Provincie te ver wachten. Met alle participanten, RWS, PWS, DGM, gemeenten, is in gezamenlijk overleg een offerte-aanvraag opgesteld. Het verminderde autogebruik zal leiden tot meer gebruik van fiets en/of Openbaar Vervoer. Daartoe zullen maatregelen nodig zijn; fietsvoorzieningen, doorstroming OV, haltevoorzieningen. 13. Plaatsen parkeermeters bij al gemene invalidenparkeerplaatsen. Sinds de invoering, in 1991, van parkeerbelasting in onze gemeen te dienen ook de houders van een invaliden-parkeerkaart parkeer- geld te betalen voor het parkeren op algemene invaliden parkeerplaatsen welke binnen het- fiscaliseringsgebied gesitueerd zijn. Door invaliden- parkeerkaarthouders wordt sinds dien veel geklaagd over met name de praktische gevolgen van de be- Het Stadsgewest is uitgenodigd een "voorbeeldproject' (agendapunt 12), foto: J. Wolterbeek. verkeer en vervoer-stad" uit te voeren. talingsverplichting. De meest ge hoorde en meest relevante klachten zijn: - de parkeerautomaten en -meters zijn op veel plaatsen (te) ver van de algemene invaliden parkeerplaats gesitueerd, zodat invaliden om te betalen reeds een vrij grote afstand lopend moeten afleggen; - de inworpmogelijkheid van au tomaten en meters is op veel plaatsen te hoog, zeker voor rolstoelgebruikers; - invaliden hebben vanwege hun slechte(re) mobiliteit vaak meer tijd nodig voor boodschappen doen e.d. De maximum parkeer tijd van automaten en meters, meestal twee uur, is dan te kort. Om bovenstaande klachten in de Sinds 1988 bestaat er een Cliën tenraad in de gemeente Middel burg, een raad die de belangen behartigt van de cliënten van de afdeling Sociale Zaken. In september is een enquête ge houden naar het voortbestaan en de vorm van deze Cliëntenraad onder de uitkeringsgerechtigden. Van de 1109 verstuurde formulie ren zijn er 286 (+26%) terug gestuurd. Het percentage waarnaar werd gestreefd door de begeleidingscommissie was 20%. Van de 286 personen hebben er 88 31%) zich opgegeven voor de Cliëntenraad. Van alle cliënten in Middelburg is dit 8%. Geconclu deerd is, dat er een draagvlak blijkt te zijn voor een Cliënten raad Middelburg. Het streven is nu om de resultaten zo spoedig mogelijk verder uit te werken. Op deze pagina kunt u daarover tezijndertijd bericht ver wachten. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 22 tot en met 28 november maandag varkensschnitzel, spruitjes, aardappelen dinsdag gekruide frikadel, savoyekool, aardappelpuree woensdag erwtensoep met worstjes donderdag casselerrib, boerenkool, aard appelen vrijdag visfilet, saus, doperwten, wortelen, aardappelen zaterdag bami goreng zondag wat de pot schaft Wethouder mr. J.A.R.M. Douwes heeft op dinsdag 16 november om 14.00 uur sportvrouw Irma Hee- ren ontvangen in de B. en W- kamer van het stadhuis. De ont vangst vond plaats in het kader Komende zaterdag 20 november zet Sinterklaas met zijn Pieten voet aan wal om 13.30 uur bij de Punt/Rouaansekaai. Vergezeld door de muziek begeeft de Goed heiligman zich via Dam en Lange Delft naar de Markt, waar hij om streeks 14.00 uur arriveert. Na een kort toneelstuk op de Markt trekt de Sint met zijn Zwarte-Pieten-Orkest door de winkelstraten van Middelburg tot omstreeks 16.30 uur. Een aanvraag voor een rooiver- gunning is binnengekomen voor: 1 Kastanje, Pr. Willem Atexan- derstraat; 1 iep, Oude Vlissingseweg; 1 wilg, 1 walnoot, Herberdsland; 5 populieren bij villa Rosenburch. Voor informatie over deze rooi- vergunningen kunt u terecht bij de afdeling Groenbeheer, telefoon 01180-75312. Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis-collecte te houden: Diabetesfonds van 15 tot en met 20 november; op 18 en 19 novem ber kledinginzameling door de Vereniging Samen Strijden tegen Reuma. s van de prestaties die Irma Heeren heeft geleverd en wel in het bij zonder het behalen van de tweede plaats bij het Wereldkampioen schap Run-Bike-Run in Dallas (U.S.A.) op 16 oktober. Irma Heeren is woonachtig in Middelburg en kwam vier jaar ge leden in aanraking met de loop- en triathlonsport. Al snel bleek dat ze talent had en kwam zij in 1990 bij trainer Niek Knol terecht. Dit betekende dat zij meer op schema kon gaan werken hetgeen haar tot diverse kampioenschap pen leidde. In het dagelijks leven is Irma Hee ren werkzaam bij de politie. Voorts is zij sinds 1991 lid van Sporting Walcheren. foto: J. Wolterbeek De gemeente dient er zorg voor te dragen dat alle bedrijven vóór 1 ja nuari 1995 over een adequate milieuvergunning beschikken. Daarnaast heeft de gemeente de wettelijke plicht te controleren of de milieuregels daadwerkelijk worden nageleefd. Het controleren van bedrijven kan ef ficiënt gebeuren door alle bedrijven op één industrieterrein tegelijk on der de loep te nemen. Alle bedrijven, zonder uitzondering, moeten zich aan de milieuregels houden. Milieuvergunningen dienen in orde te zijn. Geldende vergun ningvoorschriften en/of landelijke voorschriften moet élk bedrijf ook daadwerkelijk naleven. Dit weet natuurlijk elke ondernemer. Tot nu toe heeft echter niet ieder bedrijf zijn milieu-zaken op orde. Ook heeft de gemeente tot nu toe nog niet aan elk bedrijf de benodigde aandacht ge schonken. Om te bereiken dat elk bedrijf de milieuregels naleeft, heeft de gemeen te Middelburg (in samenwerking met Vlissingen) de handhaving van de milieuregels geïntensiveerd. De afdeling Milieuzaken van de gemeente Middelburg bereidt in dit ka der voor het industrieterrein Ramsburg een speciale milieu-actie voor. Ramsburg krijgt nu de aandacht, omdat daar relatief veel achterstand is op milieu-gebied. Hier en daar ontbreken de benodigde milieu vergunningen of zijn niet langer toereikend. In diverse gevallen houden bedrijven zich nog niet of onvoldoende aan de milieuregels. Natuurlijk geldt dit ook voor een aantal bedrijven elders in Middelburg. Ook die bedrijven kunnen uiteraard op de aandacht van afdeling Milieuzaken rekenen, middels de periodieke controles die de gemeente bij ieder be drijf uitvoert. Milieu-actie Ramsburg in sa menspel met provincie De milieu-actie van de gemeente Middelburg gebeurt in overleg met de provincie, die in enkele ge vallen het bevoegd gezag is. De bedoeling is om in eerste instantie alle knelpunten in kaart te bren gen en vervolgens tot de aanpak daarvan over te gaan. Alle bedrijven op Ramsburg zul len de komende maanden bekeken worden. Elk bedrijf krijgt bezoek van een milieu-inspecteur van de gemeente (en/of provincie). Met behulp van de uitkomsten van de ze bezoeken worden per bedrijf de knelpunten vastgesteld. De ondernemer krijgt na dat be zoek een brief waarin vermeld staat welke actie(s) van hem/haar verwacht worden en binnen welke termijn(en). Na afloop van de gestelde termijn(en) zal een milieu-inspecteur het bedrijf op nieuw bezoeken. Wanneer dan de zaken nog niet in orde zijn, volgt er een vervolgprocedure. Vervolgprocedures kunnen inhou den dat de milieuvergunning van een bedrijf moet worden ver nieuwd. Ook kan het zijn dat be paalde activiteiten gestaakt moeten worden. Redenen daar voor kunnen bijvoorbeeld zijn dat de benodigde milieu voorzieningen te kostbaar zijn of dat het verlenen van een vergun ning niet mogelijk is. Alleen de bedrijven, waarbij kort geleden is vastgesteld dat de mi lieuzaken in orde zijn, vallen buiten de actie. Eén Milieukam: Bedrijvendub Ramsburg positief Ook de ondernemers zijn er, voor de continuïteit van hun bedrijf, bij gebaat dat zij beschikken over de benodigde milieuvergunningen en voldoen aan de milieuvoor schriften. Medewerkers van afde ling Milieuzaken hebben de Bedrijvenclub Ramsburg van de voorgenomen milieu-actie op de hoogte gebracht. Deze bedrijven club stelt zich positief op en wil alle medewerking verlenen om de actie te laten slagen. De onderne mers hebben de voorkeur voor een situatie waarbij alle ondernemers over één "milieukam" geschoren worden. Dat voorkomt concurrentie-vervalsing. Meer informatie Voor vragen over dit onderwerp kunt u terecht bij één van de in specteurs van afdeling Milieuza ken van de Dienst Stadsontwikkeling (01180 75200). De inspecteurs zijn de heren A. Schroevers, J. Minderhoud en J. van den Dorpel en mevr. J. van 't Westeinde. U kunt hier ook te recht voor aanvraagformulieren voor een eventuele milieuvergun ning, vragen over procedures, het invullen van de formulieren of voor algemene miiieuvragen. Sinds kort functioneert de Be- drijfs Milieu Dienst Zeeland (01180 - 73546). Dit is een onaf hankelijke, door en voor het midden- en kleinbedrijf in het le ven geroepen, organisatie die haar leden op milieugebied bijstaat. Ook kan een ondernemer zijn branche-organisatie benaderen voor milieu-adviezen, bijv. over de mogelijkheden van milieuzorg. toekomst te voorkomen wordt het gewenst om bij de algemene invaliden-parkeerplaatsen die bin nen het fiscaliseringsgebied gesi tueerd zijn, parkeermeters te plaatsen. Het gaat binnen ge noemd gebied om 25 parkeerme ters. De meters kunnen op de voor invaliden bereikbare hoogte wor den geplaatst (inworphoogte circa 1.20 m.) en de maximum parkeer tijd kan worden aangepast naar drie uur. Bijkomend voordeel is dat is gebleken dat de aanwezig heid van een parkeermeter bij een parkeervak een voldoende aanwij zing is voor de betalingsverplich ting. Bovendien komt zo een eenduidig beleid in de regio tot stand. In de gemeenten Vlissingen en Goes geldt namelijk ook beta lingsverplichting voor parkeren op algemene invaliden parkeerplaatsen en zijn parkeer meters bij die plaatsen aanwezig. 14. Gemeenschappelijke Regeling algemeen maatschappelijk werk en sociaal raadsliedenwerk. 15. Ontwerp-subsidiebeschikking 1994 afd. maatschappelijk werk en sociaal raadsliedenwerk. 16. Aanvraag gemeentegarantie Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland. 16a. Vervanging gebouw Poorters- hove 3 t.b.v. huisvesting jeugdhonk Het gebouw Poortershove 3 is in beheer bij en wordt gebruikt door de Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg (SKWM) en wordt voor een belangrijk deel van de tijd gebruikt voor de huis vesting van het jeugdhonk in de Magistraatwijk. Dit jeugdhonk vormt een belangrijk onderdeel van het jongerenbeleid mede in het kader van het proces sociale vernieuwing. Het huidige semi-permanente ge bouw Poortershove 3 is in 1965 oorspronkelijk gebouwd als tijde lijke huisvesting van een kleuter school. Het gebouw is in de loop der jaren goed onderhouden, maar begint steeds meer gebreken te vertonen. Na een opname van de bouwkundige toestand van het gebouw door de dienst Stadsbe heer is de conclusie dat het niet meer verantwoord is de noodzake lijke grondige restauratie van het gebouw uit te voeren. De behoefte aan een aanloop- en ontmoetingspunt voor de jeugd blijft echter bestaan. Voorgesteld wordt in deze behoefte te voorzien door sloop van het bestaande ge bouw en stichting van een nieuw semi-permanent gebouw op de zelfde lokatie. 17. Aanvraag gemeentegarantie F.G Dauwendaele. 18. Rondvraag. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. op 4 november 1993 voor het verbouwen van de winkelpui met separatiewand op het perceel Segeersstraat 6; op 9 november 1993 voor het verbouwen van een portiek op het perceel Segeersstraat 32/62; op 9 november 1993 voor het bouwen van 4 woningen op ka vel 7A van de Amnestylaan; op 11 november 1993 voor het bouwen van een werkplaats op een perceel aan de Voltaweg. b. d. Het gemeentebestuur streeft naar een goede en veilige woon- en leefomgeving en tracht hierin onder meer te voorzien door uitvoe ring van reconstructies van wegen/kruisingen. De verkeersveilig heid in de Statenlaan tussen de Schroeweg en de Spinhuisweg verdient de nodige aandacht. Het hiertoe opgestelde reconstruc tieplan voorziet in de aanleg van een rijbaangedeelte (voor motor voertuigen) met daarnaast vrijliggende fietspaden. Ter plaatse van de aansluiting van zijstraten zullen voorzieningen worden getrof fen, die de verkeersveiligheid verhogen. De bestaande bestrating zal voorts worden vervangen door een asfaltverharding. De fietspaden zullen worden uitgevoerd in rood asfalt danwel rode te gelbestrating. Het plan ligt van 17 november tot en met 30 november 1993 voor U ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21. De dienst is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. Gedurende de eerdergenoemde periode kunt U op het plan inspreken door middel van speciale formulieren, die bij de dienst Stadsontwikkeling verkrijgbaar zijn. Een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is verleend aan: 1. De heer P. Cevaal voor een loodgietersbedrijf aan de Kinderdijk 30 te Middelburg; 2. De Vitrite Fabriek te Middelburg voor het gedeeltelijk verande ren van het produktieproces van de inrichting aan de Elektra- weg 1 te Middelburg. De aanvraag betreft een tijdelijke vergunning; 3. De Zeeuwse Appendage Revisie en Services B.V. te Middel burg voor het uitbreiden van een fabriek voor het reviseren van appendages en pijpleidingen aan de Uyterschootweg 18 te Middelburg. De aanvraag betreft een tijdelijke vergunning; 4. Zeeland College te Middelburg voor een school voor curso risch middelbaar beroepsonderwijs op het perceel gelegen aan de Torenweg (ongenummerd) te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-Jprocedu- re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180 - 75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 17 november 1993 staat de officiële kennisgeving.

de Faam | 1993 | | pagina 5