Steps-uurtje moet avondje uit zijn om trots op te zijn' Bos verkoopt al zestig jaar meubelen aan Middelburgers Nieuwe garage voor Hoechst Vlissingen 'Nostalgisch produkt Zeeuwse Ladyshop naar Limburgs voorbeeld Puzzelen en winnen Het Casanova-complex Aldegonde presenteert het nieuwe programma Ter Valcke heeft podokinesioloog Tweedelige spaarlampen Walcheren KRUISWOORDPUZZEL GEPRESENTEERD Wie de oplossing van de puzzel goed heeft en op een briefkaart opstuurt kan één van de aantrekke lijke prijzen winnen. Het Zeeuws Museum en het Maritiem Restaurant Arsenaal zijn de gulle gevers van de prijzen. De winnaars MILIEUTIP Mileutip Walcheren Micaaec MODERNE NEUROSEN (2) PSYCHOCONSCJLT Dr$. Hénk C.M Hermans EERSTE GECONSERVEERDE LAMSOOR DE FAAM - DE VLISSINGER de veiling in Breda aangeboden. De stichting is er, met financiële steun van de EG en de Neder landse overheid, in geslaagd om door zaadveredeling het teeltsei zoen te verlengen. Moerdijk: „Door verbetering van het pro- dukt hebben we tot begin sep tember lamsoor kunnen aanbieden." Daarnaast is de vei ling samen met en conservenfir- ma in Sleeuwijk begonnen de lamsoor smakelijk in een pot te krijgen. Dat lijkt nu gelukt. „De versmarkt blijft waarschijn lijk vrij stabiel: vooral voor ken ners of mensen die bekend zijn op de schorren. En omdat er in de zomer al zoveel verschillende produkten op de markt zijn, kun je het beter conserveren, zodat je het het hele jaar kunt aanbieden. De vriesmarkt heeft ook al be langstelling getoond. Maar dan nog richten we ons vooral op uit breiding van de horeca-markt. We zijn al sinds de zomer bezig de horeca met folders en de monstraties op de versmarkten te informeren." Moerdijk wil uiteraard het geheim van de kok niet prijsgeven, maar kan wel een beetje aangeven hoe het geconserveerde produkt is ontwikkeld. „We wilden natuur lijk de specifieke smaak niet ver liezen en bovendien wilden we het produkt puur natuur houden, dus zonder conserveringsmidde len. Een van de topkoks van Ne derland, Huub Oudshoorn, heeft er hele dagen opgezeten. En ver der hebben we gebruik gemaakt van de kennis van de oudere ge neratie. De schoonvader van de man die het commerciële gedeel te van het project begeleid, is toevallig een oud lamsoorsnijder en die kwam eigenlijk met de gouden tip. Zo is het eigenlijk een heel nostaligisch produkt, maar daar zijn we wat trots op." i Karina Monteny: blij met eigen zaak. De kans van haar leven. Zo noemt de twintigjarige Karina Monteny het. Net van school kreeg zij door een bevriende rela tie in Limburg een zaak aangebo den in het ABC-complex aan het Scheldeplein in Vlissingen. Naar een bestaand voorbeeld mag de voormalige MMO-leerlinge op franchisebasis onder de naam Ladyshop een winkeltje in mo deaccessoires en bijouterieën gaan runnen. In Limburg zijn al tien van derge lijke zaken met dezelfde naam. En hoewel de Zeeuwse banken alle medewerking weigerden en er dus in Limburg een bank moest worden gevonden die met de jon ge onderneemster in zee durfde gaan, kwam ook dat uiteindelijk voor elkaar en staat Karina sinds vorige week in haar eigen Lady shop. Kleurige oorbellen, haarspelden, broches, horloges, shawls, rie men en tassen. Dat is het assorti ment van elke Ladyshop. „Ik begin ook met een vaste basis, maar zodra er aanvulling nodig is, ga ik mijn eigen smaak volgen. Dat hele opgesmukte, dat in Lim burg misschien wel loopt, zal hier niet zo gaan", denkt Karina, die in Heerlen en Maastricht stage liep in dezelfde winkels. „Ik zou graag wat meer zilver willen inkopen. Ringetjes, dunne kettinkjes en dergelijke. Daar is hier vraag naar. Voor tachtig procent ligt het as sortiment vast. De rest mag ik naar eigen inzicht samenstellen en daar verheug ik mij echt op". J. Bos sr. met zijn zoons in de meubelzaak. FOTO AN DA VAN RIET „Toen wij zestig jaar geleden naar Middelburg kwamen, was het net zo'n dag als vandaag." J. Bos sr, van Woninginrichting Bos, herinnert zich hetzelfde novem berweer: donker, nat en koud. Ook zakelijk gezien was het geen Podokinesioloog Onno Ramme- loo heeft nu ook een praktijk in verpleeghuis Ter Valcke in Goes. Hij is sinds enkele jaren al ge vestigd in Zeeuwsch-Vlaanderen. Podokinesiologie behandelt pijn en functiestoornissen van het be wegingsapparaat die vaak het gevolg zijn van een verkeerde houding. Rammeloo begint pas aan een therapie na een vraaggesprek met de cliënt. Hij stelt dan vast welke zaken invloed kunnen heb ben op de klacht. Daarna wordt gekeken of er houdingafwijkin gen zijn die de klachten kunnen veroorzaken. Daarbij worden on der meer de standen van voeten, enkel, knie en bekken bekeken. Ook de spanning van de spieren langs de wervelkolom wordt ge meten. In de praktijk blijkt vaak dat kleine correcties nek-, rug-, heup, knie- en voetpijn kunnen verminderen of laten verdwijnen. zonnige tijd: midden in de crisis jaren en kort voor de oorlog. Toch heeft zijn meubelzaak inmiddels zestig jaar Middelburg vol- gemaakt. „In 1880 begon mijn grootvader in Joure, Friesland, een meubel makerij. Hij maakte kabinetten, dienstbodenkastjes en linnen kasten die tot in Overijssel wer den verkocht. Het was een grote zaak, met twaalf knechten in dienst. In 1922 nam mijn vader de zaak over en maakte er een meubelwinkel van. Elf jaar later vertrokken we naar Middelburg. Wij hebben ons ook wel eens af gevraagd waarom hij midden in de crisis naar Middelburg vertrok om daar opnieuw te beginnen. Waarschijnlijk zag hij voor drie zoons en twee dochters in Joure, met veel concurrentie, geen toe komst. In Middelburg was in die tijd meer emplooi. Bovendien kwam mijn moeder uit Middel burg en hadden we familie in Souburg." Bos kwam als veertienjarige bij zijn vader in dienst. Hij heeft het meubelmakersvak niet meer ge leerd, wel dat van stoffeerder. Daarnaast zorgde hij voor de afle vering van de meubels bij de ko pers. „Ik heb wat afgelopen, want dat ging allemaal met de handkar. Naar Arnemuiden, Se- rooskerke, noem maar op. Later huurden we een bakfiets voor een kwartje per uur." In mei 1940 werd de zaak in de Lange Delft verwoest. De meu belwinkel zat tien jaar in een noodwinkel op de Londensekaai. „Aan {iet eind van de oorlog was de winkel helemaal leeg. Later gingen de zaken beter en in 1950, toen we verhuisden naar een nieuw pand in de Lange Delft, hadden we de winkel weer vol. Vijf jaar later nam ik de zaak over en sinds vijf jaar staan twee achterkleinzonen van de eerste Jan Bos in de winkel." Ook de jaren negentig laten hun sporen na in de Bos- geschiedenis. De zaak voelt de gevolgen van de recessie, vindt Bos. Bovendien zijn grote woon boulevards populair. „Vroeger waren wij een grote winkel, ver geleken bij anderen. Voor tegen woordige begrippen zijn we een kleintje. We hebben de beddenaf deling op de eerste verdieping, maar de zaak uitbreiden gaat moeilijk. Gelukkig komt zestig procent van de omzet uit de tex tiel, want met die grote bankstel- len heb je de zaak zo vol." Wie meer wil weten over de geschiedenis van Zeeland kan niet heen om het Zeeuws Mu seum. Daar is veel te zien. Lo gisch dus dat we met enige trots aan de winnaars kaartjes aanbieden voor een gratis be zoek aan de zalen die zijn on dergebracht in het Abdijcomplex in Middelburg. Het Arsenaal complex her bergt niet alleen een Maritiem Attractie Centrum. Er is ook een restaurant gevestigd waar de gast zich tegoed kan doen aan kostelijke spijzen. Er wordt een lunch aangeboden en da gelijks heeft de chef een leuk menu samengesteld, waarvan ook de man of vrouw met de Lopend Buffet bij Maritiem restaurant het Arsenaal smalle beurs kan genieten. De gastronoom kan er overigens zelf bepalen wat hij neemt en de drank wordt er eveneens op basis van zelfbediening aan geboden. De oplossing van de puzzel dient maandag 22 novem ber in ons bezit te zijn. Het adres: PZC Weekbladen, t.a.v. de redactie (Postbus 5017, 4330 KA Mid delburg). Met spaarlampen spaart u het milieu en uw portemon nee. Tweedelige spaarlampen (losse voet, los lampje) hel pen u ook nog eens mee de afvalberg te verminderen. Dus wat let u ze te ge bruiken? Voor uw verlichting en ande re apparatuur in huis gebruikt u elektriciteit. Deze wordt op gewekt in de energiecentra les door het verbranden van grote hoeveelheden aardgas en steenkool. Daarbij wordt veel kooldioxyde gevormd. Dit gas draagt bij aan het broeikas-effect. Door dit broeikaseffect hoopt zich warmte op in de atmosfeer en kan een klimaatverande ring ontstaan. De gevolgen hiervan zijn rampzalig: stij ging van de zeespiegel, stor men, overstromingen en extreme droogte. Als we min der energie gebruiken, komt er ook minder kooldioxyde in de lucht. Overheid en ener giebedrijven moeten alles op alles zetten om efficiënter om te gaan met energie. Maar ook u als consument kunt helpen; met spaarlampen zijn we op de goede weg. Deze winter loopt de nationa le spaarlampenactie. Dankzij subsidies zijn spaarlampen nu ruim een tientje goedko per. Ook de MilieuWinkel (Reigerstraat 2, Middelburg) doet mee. Er is achtergrond informatie en een tijdelijke aanbieding van de enige soort tweedelige spaarlam pen. Deze zijn ontwikkeld op initiatief van Greenpeace. De verkoopadressen op Walche ren voor deze meest milieu vriendelijke lampen zijn ook bekend in de Milieuwinkel. En is uw lamp kapot? Lever deze dan in bij de gemeente als klein chemisch afval. De lamp wordt bijna volledig ge recycled! De vestiging Vlissingen van Hoechst Holland nv neemt zater dag 20 november een geheel nieuwe garage met tankinstalla tie en spoelplaats in gebruik. De nieuwe aanwinst vergde een to tale investering van 1,2 miljoen gulden. De nieuwe garage is gebouwd in het kader van een project van vijftien miljoen gulden, dat voor ziet in een wijziging van de af voer van de steenslak, die bij de produktie van fosfor vrijkomt. De vloeibare slak wordt niet langer in zogenaamde ibedden geleid, maar in grote pannen, die in slak- kenputten worden leeggekiept. Voor het transport van de pannen zijn drie grote carriers nodig. Met name voor het onderhoud van deze carriers is de nieuwe garage gebouwd. In de nieuwe voorzie ning wordt ook al het andere transportmateriaal van het bedrijf onderhouden: drie eigen brand weerwagens, een ambulance, elf vorkheftrucks en twaalf kleine transportwagens. De garage beschikt over een kraan met een totaal hefvermo gen van twintig ton en over een grote en een kleine hefbrug. Bij de garage is een installatie voor het tanken van dieselolie en een speciale spoelplaats voor alle voertuigen aangelegd. Daarbij is rekening gehouden met de nieuwste milieuvoorschriften. Ir. G. Dreessen, leider van het pro ject Slakkenverwerking, zal de nieuwe garage met bijbehorende voorzieningen om 11 uur officieel in gebruik stellen. Onder het Casanova-complex verstaan we de hardnekkige neiging van sommige mannen, om op een dwangmatige wijze vrouwen te versieren. Net als dat van de echte Casanova, is het leven van deze mannen een aaneenschakeling van af faires van één nacht. Als er al sprake is van een vaste relatie, dan wordt hun liefdesleven ge kenmerkt door chronische on trouw. Bij het consumeren van vrouwen lijken deze junks in de liefde onverzadigbaar. Mannen met een Casanova complex zien vrouwen niet als aparte individuen. In hun ogen zijn het objecten voor hun lusten. Zij willen vrouwen al leen maar gebruiken, om ver volgens van haar weg te kunnen vluchten. Zij behande len vrouwen als hoeren: ze pa ren een uur met haar, om zich vervolgens van haar te ont doen zonder tederheid of schuldgevoel. Van verliefdheid is bij deze Casanova's geen sprake, hooguit van overdreven eigenliefde (narcisme). Zij ge bruiken de seks om een intie me relatie te ontvluchten. Er is bij hen sprake van een onver mogen om een normale vol wassen (liefdes)relatie aan te gaan. Als hun verlangen naar seks niet bevredigd wordt, lij den ze gewoonlijk aan depres sieve stemmingen. De Amerikaanse schrijver (en Casanova) Trachtenberg onder scheidt enkele verschillende ty pen dwangmatige liefhebbers. Zo kennen we de "scorers", die enkel uitzijn op onmiddellij ke lustbevrediging. Voor hen is elke vrouw een prooi, die bin nengehaald moet worden. Ze jagen de seks in zijn rauwste vorm na, is de buit binnen, dan is de aardigheid eraf. Ze heb ben gewoonlijk geen langduri ge relaties met vrouwen, want dat laat hun driftleven niet toe. Daarnaast kennen we de groep van de "zwervers": mannen die bij toeval overal vrouwen aantreffen -met name in bed. In tegenstelling tot de "sco rers" zijn ze niet zo gedreven. Ze maken eerder een ontspan nen, kille indruk. Van hartstocht is geen sprake. Deze ladykillers kunnen wel enige tijd met dezelfde vrouw om gaan, maar doen dat vooral uit luiheid. Ze wisselen als de kans zich voordoet net zo gemakke lijk van vrouw als van kle dingstuk. Een derde type dat Trachtenberg onderscheidt is de verheven "dromer". Hij loopt over van eigenliefde en ij- delheid. Ofschoon hij roman tisch lijkt, is daarvan in werkelijkheid geen sprake. Hij is enkel verliefd op zijn idealen en pakt zijn koffers als zijn nieuwste aanwinst normale menselijke trekken heeft. Hoe ontwikkelen mannen zich tot pathologische liefhebbers? Volgens sommige psychologen heeft dit vooral te maken met de nestsituatie waaruit ze ko men. Typerend daarvoor is een (emotioneel) afwezige vader en een zeer dominante moeder. De afwezigheid van vader leidt tot het ontbreken van een ge schikt identificatiefiguur. Als jongeman heeft hij geen mo del, waaraan hij zijn rol als man kan ontlenen. Als gevolg van de ontbrekende vader, voelt de Casanova in spé zich daardoor sterk aangewezen op zijn moe der, die hem in haar zorgbe hoefte dreigt te verzwelgen. Moeder eist hem in haar zorg zaamheid helemaal op en dat is op den duur verstikkend. Het probleem met moeder wordt op volwassen leeftijd ver plaatst naar andere vrouwen. Als volwassen mannen blijven deze Casanova's bang voor on derwerping door vrouwen. Als tegenreactie bouwen ze rela ties op, waarin deze dreiging niet speelt. Ze gaan ertoe over, om vrouwen te misbruiken en houden op die wijze intimiteit - en het gevoel opgeslorkt te worden- af. Onze moderne tijd lijkt een nieuw type Casanova te leve ren: de 06-lijn verslaafde. Man nen die dagelijks "vreemdgaan" via de telefoon. Het is een gemakkelijkere en minder riskante manier om het Casanova-complex vrij spel te geven; een Casanova die doet aan thuisbankieren, zeg maar. P&P 638 45 33 54 14 26 58 10 53 31 22 44 5 38 32 13 Welk winwoord komt er in het balkje? De winnaars van vorige week zijn: 2 Kaartjes voor het Zeeuws Museum - K. Ka merling uit Meliskerke. Etentje voor 2 personen in Maritiem Restaurant Het Arsenaal - G.J. Pas man uit Oost-Souburg. HORIZONTAAL: 1 oorlogsvaartuig; 6 rekenwerktuig; 12 onbep. vnw.; 14 vogel; 15 Amsterdams peil; 17 zangnoot; 18 schrede; 20 lengte maat; 21 motorschip; 22 explosief; 24 munt; 27 slaghout; 28 vereni ging; 30 nonsens; 31 langdradig; 32 lengteëenheid; 33 voorz.; 35 snel; 36 kauw; 37 voorz.; 38 ring van bloemen; 40 op dit ogenblik; 43 borstbeeld; 44 bevel; 46 hoofddeksel; 48 visbeentje; 50 eerstko mende; 52 titel; 53 landmaat; 55 zangnoot; 56 chem. symbool; 57 gemeen; 59 schoon; 61 vergoeding; 63 halsdoek; 64 leugenaar; 66 dik en plomp; 67 klein kind; 68 uitroep; 69 korte tijdsduur; 70 was getekend; 72 kinderuitroep; 73 gerecht; 75 aardig; 77 gezantschap; 78 keeper. VERTIKAAL: 1 vluchtige aantekening; 2 bolgewas; 3 Europeaan; 4 uitschot van fruit; 5 loofboom; 7 bijwoord; 8 bergplaats; 9 teken van de dierenriem; 10 voltooid; 11 kostbare harssoort; 13 handelskorting; 16 Europeaan; 18 kleur; 19 nauwgezet; 21 makker; 23 met name; 25 aardr. aand.; 26 pers. vnw.; 27 chem. symbool; 29 behoefte aan vocht; 31 soort schoeisel; 34 geestelijke; 36 sierlijke tafelfles; 38 liefkozing; 39 ontkenning; 41 vlechtwerk; 42 tennisterm; 45 vogel; 47 zuidvrucht; 48 veelheid; 49 metaal; 51 schandpaal; 54 roofdier; 56 kleur; 58 spil; 59 voorz.; 60 trekdier; 62 aardr. aand.; 64 konijnenja ger; 65 telw.; 68 slang; 71 vrijgevig; 73 soortelijk gewicht; 74 onmeet baar getal; 75 soort onderwijs; 76 lengtemaat. Oplossing Puzzel week 45 HORIZONTAAL: 1 vlotter; 6 plateel; 12 Main; 14 enig; 15 e.k.; 17 bekoor lijk; 20 St.; 21 top; 23 relmuis; 24 boa; 25 brok; 27 poef; 28 atlas; 29 het; 31 Lisse; 32 om; 33 talon; 35 Sr.; 36 snedig; 37 tumtum; 39 al; 40 pegel; 42 o.i.; 44 Orion; 46 lom; 47 lotto; 49 eest; 52 leer; 53 mee; 54 zandaal; 58 rem; 59 p.p.; 60 karmeliet; 62 nu; 63 ring; 64 neon; 66 amandel; 67 legen de. VERTIKAAL: 1 voetbal; 2 om; 3 tab; 4 tier; 5 enkel; 7 lelie; 8 anijs; 9 tik; 10 eg; 11 latafel; 13 hommel; 16 kort; 18 O.L.; 19 Ru; 20 soes; 22 polonaise; 24 bosruiter; 26 kamelot; 27 pistool; 29 hagel; 30 totem; 33 tip; 34 nul; 38 loempia; 41 gondel; 43 formule; 45 reep; 48 teen; 50 marge; 51 Maine; 54 zand; 55 n.m.; 56 al; 57 leeg; 60 kin; 61 toe; 63 Ra; 65 N.N. Winwoord: BOKKENGANZEVOET Woensdag 17 november 1993 Margreet de Haan FOTO ANDA VAN RIET Omdat ze als steps- en aero bicslerares in een sportschool iets miste, maar volgens eigen zeggen wel 'idolaat van de sport' is, besloot Margreet de Haan een paar maanden geleden voor zich zelf te beginnen. Vorige week gaf ze haar eerste Step Workout in de Vlissingse discotheek Cosmo, op de dansvloer die voor de spor tieve uurtjes wordt aangekleed met matten, verrijdbare spiegel wanden en, natuurlijk, vijftien steps. „De workout moet een ge zellig uitje worden," vindt De Haan. Toen De Haan de mogelijkheid werd geboden haar onderneming op te zetten in de Cosmo, op avonden dat de zaak normaal dicht is, greep ze die met beide handen aan. „Ik wilde mijn stepslessen juist niet in een sportschool geven, maar in een omgeving met een andere sfeer en andere belichting," zegt Mar greet de Haan. „Mensen moeten het gevoel hebben dat ze niet al leen sportief bezig zijn, maar dat ze ook een leuke, ontspannen avond hebben gehad. Een uitje. Ik denk dat daardoor de drempel wat lager wordt dan in een sport school." Na de training kunnen de sportievelingen uitblazen in de bar van de Cosmo. Niet alleen de omgeving is anders dan anders, ook het programma is volgens De Haans eigen wen sen opgezet. „Ik heb diverse workshops en masterclasses ge volgd waar ik heel verfrissende ideeën heb opgedaan. Bijvoor beeld het aanbrengen van varia ties in de steps, aangepast aan een muziekstijl, zoals een country-avond, rock 'n' roll of sal sa." Verder geeft De Haan haar aanwijzigingen door een hoofd microfoon, zodat ze overal ver staanbaar is, zonder boven de muziek uit te hoeven schreeu wen. „En verder kan iedereen het programma aan zijn eigen tempo aanpassen. Ik houd namelijk niet van dat streberige: alles kan en niets moet." En op de zondag biedt het restaurant een oergezellige brunch met levende muziek. Winnaars van deze puzzel ma ken kans op zo'n gratis brunch voor twee personen. De Stichting Mariene Cultures Oosterschelde heeft minister Bukman van Landbouw en Vis serij afgelopen maandag in Wil- helminadorp de eerste geconserveerde lamsoren in glas aangeboden. De presentatie is een stap op weg naar een nieu we markt voor de zilte groente. Oudere Zeeuwen zullen lamsoor, of zeeaster zoals de groente eigenlijk heet, nog wel kennen en ook de culinaire fijnproever kan het op spinazie lijkende blad wel eens zijn tegengekomen in een vis- of specialiteitenrestaurant. „Maar de consument op straat kent de zeeaster niet," zegt J. Moerdijk, van de Coöperatieve Tuinbouwveiling in Breda en ver antwoordelijke voor marketing en produktontwikkeling bij Mariene Cultures. Zeeaster lijkt dus op spinazie, al leen heeft het een wat fijner blad en smaakt het zilt. Dat is ook niet zo vreemd, als je ziet waar het groeit: op de schorren. „Het kan geoogst worden tussen eind april en half juni," vertelt Moerdijk. „Daarna zie je de bekende paarse schorren. Dat betekent dat de zeeaster in bloei staat en kun je niet meer oogsten. Je kan dan nog wel het zaad eruit halen en gebruiken voor verdere ontwikke ling." De stichting Mariene Cultures Oosterschelde is nu zo'n vier jaar bezig met de ontwikkeling van de zeeaster. Moerdijk: „De natuur gebieden waar de zeeaster groeit, worden steeds meer aan getast en bedreigd. Wij wilden de schorren en de zeeaster, als een zeldzame groente, in stand hou den en versterken. We hebben toen het wetenschappelijk onder zoek gekoppeld aan de commer cie, om zo de groente ook voor de consument te behouden. Want voor het plukken op de schorren worden, door de aan tasting van de natuur, steeds minder vergunningen afgegeven. Mogelijk kunnen enkele boeren en tuinders in de toekomst lams oor gaan verbouwen." Veel zullen dat er volgens Moerdijk overigens niet zijn. „We zitten nu met een overvoerde markt, dus veel ruim te voor nieuwe produkten is er niet. Daarnaast groeit lamsoor op zilte grond en die is beperkt. Maar enkele telers kunnen er op de gronden waar ze anders toch niets mee doen, over een jaar of drie wel hun boterham mee ver dienen." Mariene Cultures heeft het sei- zoensprodukt lamsoor dit jaar op Het nieuwe activiteitenseizoen van buurthuis 'Aldegonde', in het Vlissingse Westerzicht, is weer begonnen. In de weken voor en tijdens de zomervakantie is er hard gewerkt om het buurthuis voor het najaarsseizoen wat aan trekkelijker te maken. De dertien vrijwilligers hebben er geschil derd, nieuwe lamellen en raam- decoraties opgehangen en de inventaris gedeeltelijk vernieuwd. Aldegonde bestaat al zo'n vijftien jaar, maar sinds drie jaar is een nieuwe ploeg vrijwilligers bezig zo veel mogelijk verschillende ac tiviteiten te verzorgen op de di verse dagdelen. Naast de gebruikelijke activiteiten als naai les, volksdansen, houtsnijden en bejaardengym, worden dit sei zoen - net als de voorgaande twee - weer danslessen gegeven aan gevorderden en beginners. Verder worden regelmatig feest en uitgaansavonden georgani seerd, zoals een play back-avond, een lentebal, een Sint Nicolaas- feest en de opening van het nieu we jaar. De tweede zaterdag van de maand is er een disco voor de jongere buurtbewoners en voor 25-plussers is er elke eerste vrij dag van de maand een praat- en dansavond. Relatief nieuw in het buurthuisprogramma is het zaal voetbalteam, dat officieel een half jaar bestaat en onlangs in een geheel nieuw tenu is gestoken. 9 Het zaalvoetbalteam van buurthuis Aldegonde.

de Faam | 1993 | | pagina 19