Roos mede oorzaak haaruitval PROFILE TISSINK sssssssssssssvs OSTRIN Turbo-capsule uit de oceaan VERSTRATEN WALHOUT VISSER Michelin sneeuwbanden Bloemenbon in nieuw jasje OSTRIN 0STRiN TYRECENTER emenbon I A Steiff-knuffels, al vijf generaties topkwaliteit Drogisterij/Kruiderij DE RODE PILAREN Lange Delft 21, Middelburg tel. 01180-39905 en Oude Markt 18, Vlissingen tel. 01184-30250 Drogisterij DE VIJZEL De Ruyterstraat 21 Middelburg, tel. 01180-13328 Drogisterij/Parfumerie VAN LOOY winkelcentrum Dauwendaele Middelburg, tel. 01180-12865 X MiS 130 X MiS 330 X MiS 100 MIDDELBURG 01180-27502 GOES 01100-15285 VLISSINGEN 01184-15141 Verwildering Botanisch Bloeitijd Cb VIJFENTWINTIG GÏÏLDEN VOOR EEN NATUURLIJKE ENERGIE-KICK ~^PÜIS 612 611" OtstötibMi-EïriAiiD'iaii® «fee Drogisterij/Kruiderij DE RODE PILAREN Lange Delft 21Middelburg tel. 01180-39905 en Oude Markt 18, Vlissingen tel. 01184-30250 Drogisterij DE VIJZEL De Ruyterstraat 21 Middelburg, tel. 01180-13328 Drogisterij - Parfumerie - Schoonheidssalon LUITWIELER Lange Zelke 50, tel. 12431 - Vlissingen SPEELGOED BV 18 DE FAAM - DE VLISSINGFR Woensdag 17 november 1993 Hoofdroos kan mede oorzaak zijn van vroegtijdige of overmatige haaruitval. De extreme schilfering van de hoofd huid blijkt het haargroeiproces te be lemmeren. De haargroeicyclus wordt korter, waardoor haren breekbaar wor den en vaker vroegtijdig uitvallen. Elke nieuwe haar wordt steeds minder sterk, tot ten slotte kaalheid optreedt. Finse wetenschappers - de samenstellers van haargroeihersteller Bioscalin - hebben dit vastgesteld na uitgebreid onderzoek. Na intensieve verzorging van de hoofdhuid met Bioscalin vermindert de roosvorming sterk of verdwijnt helemaal, meestal al na één tot drie weken. Ook worden oude haar- en hoornresten uit de haarzakjes verwijderd, waardoor nieuwe haargroei weer een kans krijgt: in meer dan zestig procent van de ge vallen begint zich na een half jaar nieuw, blij vend haar te ontwikkelen. &K3/CflUfl I#*30 V BCH ►o«WN» A De werking van Bioscalin is voor een belang rijk deel te danken aan de stof polyethyleen- sorbitol, een essentieel vetzuur dat verbonden is met allerlei aminozuren. Naast hardnekkige roos, stress en erfelijkheid is ook het gebruik van verkeerde shampoos een belangrijke oorzaak van kaalheid. Een ge bruikelijke toevoeging aan veel shampoos is cholesterol of lanoline. Deze stoffen kunnen remmend werken op de celactiviteit in de op perhuid en dus op de haargroei. Bioscalin Elixer wordt daarom geadviseerd in combina tie met de Speciaal Shampoo van hetzelfde merk. 'Bioscalin levert dus niet alleen een bijdrage aan het herstel van de haargroei, maar is ook een effectief middel tegen roos', aldus de Fin se wetenschappers. Voor mannen en vrou wen die last hebben van roos en vroegtijdige haaruitval willen voorkomen, kan Bioscalin daarom een welkome therapie zijn. Er is nu een rechtstreeks telefoonnummer voor alle in formatie over dit onderwerp: 03420-14099 (tijdens kantooruren). Voor alle klimatologische omstandighe den, op alle winterse wegen Michelin, specialist op het gebied van extreme omstandigheden en het rijden op elke winterse ondergrond, zoekt al sinds jaar en dag naar mogelijkheden om nauwkeurig en aan de omstandig heden aangepast, te kunnen antwoor den op de verlangens van de gebruikers. Daarom is de fabrikant geïnteresseerd in de elementen die een rol kunnen spelen bij het in belangrijke mate veranderen van de grip coëfficiënt bij sneeuw, ijs of natte ondergrond van verschillende samenstelling. Deze analyses hebben de onderzoeksafdelin gen in staat gesteld nieuwe antwoorden te bedenken, zowel ten aanzien van het profiel (onder een hoek geplaatste lamellen) als voor wat betreft de materialen (nieuwe rubber mengsels die hoge prestaties leveren bij zeer lage temperaturen). Het gamma winterhanden van Michelin dat dankzij de X MiS 100, de specialist in winter handen, grote bekendheid heeft gekregen, wordt met twee nieuwe produkten verrijkt: X MiS 130 en de X MiS 330. De X MiS 130, een uitstekende sneeuwband, biedt een perfecte grip op natte ondergrond, zelfs als deze zeer koud is, en een groot rij- comfort dankzij een nieuw 'lamellen' profiel en 'lage temeratuur' rubber. Het profiel bestaat uit een middengedeelte met in lengterichting twee ononderbroken en twee onderbroken profielbanen waarvan de rubberblokjes recht achter elkaar liggen en dus niet in een zig-zag staan. Deze bijzonderheid maakt het rijden op sneeuw aangenamer en vergroot de afvoerca- paciteit van water en smeltsneeuw. Hierdoor wordt verder de slijtage zo regelmatig moge lijk en ontstaat een hoog rijcomfort dankzij met name een aanzienlijke vermindering van het afrolgeluid. De Geometrie van de lamellen, recht in het midden, onder een hoek van tien graden in de overgangszone en twintig graden in de bui tenste profieiblokken levert uitstekende prestaties, zowel bij het remmen als het over brengen van de aandrijfkrachten waardoor in de sneeuw maximale prestaties geleverd worden. De groef/loopvlakverhouding van de X MiS 130 is groter dan die van een overeenkomsti ge zomerband, -vijfendertig procent tegen tweeënderig procent voor een MXT in dezelf de afmeting, hetgeen een verbetering geeft van de waterafvoer en van de prestaties in de sneeuw. Bovendien geven de nieuwe rubbelmengsels van het loopvlak een aanzienlijke verbetering van de prestaties op natte wegen van deze band in de snelheidscategorie T (snelheid tot 190 km/uur). Ontworpen om onder snelle sedans met veel vermogen te worden gemonteerd. Bij de X MiS 330, band uit de snelheidscategorie H (210 km/uur), is eveneens gebruik gemaakt van de 'lamellentechniek' met variabele hel- lingshoeken. Naast het goede gedrag in de sneeuw zijn de prestaties van deze band op natte ondergrond opvallend: de lamellen die ontworpen zijn om de waterfilm tussen band en wegdek te bre ken en een nieuw rubbermengsel geven hem een buitengewone grip. Dat is het antwoord op de eisen van rijders met wagens uit het topsegment die, zelfs in de winter, een grote stuurprecisie en in het algemeen gesproken een goed weggedrag verlangen. De X MiS 130 en de X MiS 330 zijn eenvou dig te herkennen dankzij een nieuwe 'holle' markering, waarvan het logo voor sneeuw (sterren) deel uitmaakt. Deze markering komt voor op het hele gamma winterhanden van x w <8 Michelin, evenals het beeldschrift voor re gen/sneeuw dat de veelzijdigheid in winterse omstandigheden symboliseert. Bestemd voor hen die dagelijks of vrijwel da gelijks met sneeuw in al zijn vormen gecon fronteerd worden. De band is in bijzondere mate aangepast aan streken die strenge win ters kennen. Sneeuwband bij uitstek. Biedt opvallende kwaliteiten ten aanzien van grip op met sneeuw of met verijsde sneeuw bedekte wegen. De X MiS 100 in de snelheidscategorie Q, maximum snelheid 160 km/uur, is zeer ge schikt voor het merendeel van de wagens en leverbaar in alle courante afmetingen. Botanische tulpen Nog steeds denkt men dat tülpebollen na de bloei en het afsterven moeten worden gerooid en gedurende de whiter bewaard om ze dan in het voorjaar weer opnieuw te planten. Dit bewaren van de bollen, vorstvrij en onder goede omstandigheden, zodat ze niet gaan rotten of uitdrogen, is vaak een hele klus en het resultaat matig tot slecht. Tulpen stellen - naar gelang de soort - bij het bewaren van de bollen verschillende eisen vooral wat de temperatuur betreft, waaronder dit plaatsvindt. Een heel gedoe dus, wat meestal tot resultaat heeft dat men er van af ziet de tulpen te bewaren. Elk najaar zijn er natuurlijk wel weer 'verse' bloembollen van uitstekende kwaliteit te koop. Wat de meeste mensen niet weten is dat er zo enorm veel leuke tulpen zijn die kunnen verwilderen en dus ieder jaar weer terugko men. Het zijn de botanische soorten en de kruisingen hiervan, die vele jaren achter elkaar in het voorjaar weer voor kleur in de border zorgen. Daarnaast heeft men door proeven te nemen ook andere tulpensoorten gevonden die geschikt zijn om te laten staan en langer dan een seizoen te bloeien. Er is nog niet met alle tulpen geëxperimenteerd, maar toch is er al een assortiment uitgekomen, dat geplant op een diepte van twintig centimeter, ook het jaar erop weer bloeit. De groep botanische tulpen leent zich heel goed voor een natuurlijke beplanting. Als we vele jaren willen genieten van deze bijzonder leuke tulpjes, mogen ze beslist niet te nat staan en verlangen ze ook een enigzins zonni ge standplaats. Hoe vroeger de bloei, hoe kor ter meestal de lengte van de steel is. Het zijn dan ook vaak de botanische tulpjes en hun kruisingen die ons in het voorjaar vaak het eerst verrassen. Het sortiment hierin is heel uitgebreid en daardoor is het onmogelijk ze al lemaal te noemen. Toch willen we u wijzen op de schattige ster vormige geel met wit bloeiende en slechts tien centimeter hoge Tulipa tarda in april/mei, de dieprode in april bloeiende Tulipa eichleri en de Tulipa praestans 'Fusilier', waarvan de oranjerode bloemen met meerdere bij elkaar staan op vijfentwintig centimeter hoge stelen. Ook de Tulipa eichleri met haar karmijnrode bloemen en geel met zwarte hart geeft veel kleur aan de tuin. Prachtig is ook de Tulipa ba- keri 'Lilac Wonder' met allerliefste licht purpe ren bloemetjes die bij het openen hun gele hartjes laten zien. Kijkt u echter vooral ook uit naar cultuurvariëteiten die behoren tot de groep van de Fosteriana, Greigii en Kaufman- niana tulpen. De kaufjes zoals ze wel in de wandel worden genoemd bloeien het eerste. De voorliggende winter bepaalt ten dele de tijd van de bloei die vroeg of later in maart zal plaatsvinden. De bloemen vallen op doordat de binnenkant van de bloemblaadjes in kleur contrasteren met de buitenkant. Zo heeft de 'Johan Strauss' een witte binnenkant en een rode buitenkant met cremekleurige rand, daarbij is het blad fraai getekend. De 'Stresa' is geel met een rode vlek, de 'Giuseppe Verdi' rood met gele rand, 'Heart's Delight' karmijn rood met een witte binnenkant. De Greigii's bloeien in april en worden twintig tot dertig centimeter hoog. De bladeren zijn vaak fraai getekend en hebben daarbij een golvende buitenrand. De bloemblaadjes verto nen in het hart van de bloem een opvallende donkere vlek. Een van de bekendste tulpen in deze groep is 'Red Riding Hood' of zoals hij in het Neder lands heet 'Roodkapje'. De bloem hiervan is groot en daarbij signaalrood, zodat hij zeer op valt. Andere beroemdheden in deze groep zijn Het geven van een cadeaubon is allang geen gebaar meer van 'ik wist niks an ders'. Cadeaubonnen zijn gepromo veerd tot echte cadeautjes. Dit geldt zeker voor de Bloemenbon in zijn nieu we fleurige jasje, die sinds 1 september op de markt is. De bon, die er in ver schillende waarden is vanaf tien gulden is een cadeautje op zich. De Bloemenbon is een snel populairder wor dend geschenk. Jaarlijk worden er door de bij de vereniging Fleurop Interflora Nederland aangesloten bloemisten ruim een kwart mil joen verkocht. Een aantal dat jaarlijks nog met ruim tien procent groeit. Gemiddeld geeft de Nederlander ruim 17 gulden uit aan een Bloe menbon. De Bloemenbon wordt voor veel mensen ge bruikt als bloemetje op termijn. Bijvoorbeeld op momenten dat bloemen duur zijn wordt gekozen voor de bon, hetzelfde gebeurt bij huwelijksrecepties, verjaardagen en andere gelegenheden, waarbij de ontvanger vaak veel bloemen tegelijk ontvangt. De ontvanger kan dan zelf het moment bepalen waarop hij zijn bon inwisselt voor een fraai boeket bloe men of een mooie plant. De Bloemenbon is verkrijgbaar en inwissel baar bij alle 1635 bij Fleurop Interflora Neder land aangesloten bloemisten. I Langeviele 14, Middelburg Kanaalstraat 75, Oost-Souburg v- ''VA'Jx'W B'OROPAS OroEjiraE»s'wi!Si xjr C. M De oester, in sjieke kringen vooral ge waardeerd om de inhoud, blijkt over enorme krachten te beschikken. Met slechts één kort spiertje houdt hij zijn schaal zo stevig gesloten dat die alleen met een speciaal mes open te wrikken is. Daarom is de oester één van de sterkste dieren ter wereld. Dat komt door de taurine, een aminozuur. Dat geeft hem zoveel kracht en uithoudingsver mogen. Elke capsule Ostrin Plus GTZ 611 be vat het extract van maar liefst 25 oesters. Daar werd nog een extra taurine, ginseng en zink aan toegevoegd. Deze drie ingrediënten samen versterken eikaars werking en blijken het lichamelijk en geestelijk prestatie vermogen merkbaar te verhogen. 'Cape Cod' (oranjerood met geel), 'Oriental Beauty' (rood), Pinocchio' (helderrood met ivoorwitte rand) en 'Toronto' (helder oranje). Bij de Fosteriana tulpen, bloeitijd april/begin mei, zouden we graag de aandacht vragen voor de beroemde rode 'Madame Lefeber', die ook wel onder de naam 'Red Emperor' be kend staat. Enkele andere tulpen uit deze groep die al eni ge jaren op een goed staat van dienst kunnen terugzien, zij de 'Candela' (geel), de 'Princeps' (rood), de 'Purissima' (een heel goede witte) en de 'Sweetheart' (geel met wit). TUINCENTRUM Veerseweg 124a, 4332 BJ Middelburg. Telefoon 01180 - 12380. Fax 01180- 15629. 'x. Het lijkt wel een sprookje. Er was eens een mevrouw die op 2-jarige leeftijd door kinderverlamming werd getroffen. Dat was in 1849 in het Duitse Glengen. Ongeveer dertig jaar later richtte zij - Margarete Steiff - een eigen bedrijf op. Zacht opgevulde viltdieren werden er gemaakt en verkocht. De kwaliteit was zo geweldig, dat het publiek kocht. Het bedrijf van de vrouw die voor haar leven aan een rolstoel was gekluisterd en in een mannenmaatschappij zaken deed bestaat nog steeds. En nu er vijf generaties met een Steiff-dier hebben geknuffeld staat het punt kwaliteit nog altijd bovenaan de lijst met doelstellingen. De vooruitgang in de techniek kwam het be drijf Margarete goed van pas. Dankzij die vooruitgang kon met hoogwaardige fa- briekstechnieken een betere kwaliteit naar de winkels worden gestuurd. Niet giftige kleurstoffen, wasbare en bijna onontvlambare stoffen en een perfecte afwerking zijn voor waarden. "Het beste is net goed genoeg", luidt de lijfspreuk van de makers van dit kwali- teitsprodukt. "Het is speelgoed voor een kind. Op zijn ontdekkingstocht moet zo'n pluche beestje bestand zijn tegen van alles. In de praktijk komt het er zelfs op neer dat een Steiff-knuffel een geschenk voor het leven is". Elk artikel van Steiff krijgt een wasvoorschrift mee. Zink speelt een belangrijke rol bij de aanmaak van enzymen en eiwitten. Zink en taurine sa men zijn onmisbaar voor een gezond functio neren van de hersenen. Ginseng ten slotte staat al eeuwenlang bekend om zijn vitalise- rende werking op lichaam een geest. Daarbij is oesterextract van nature rijk aan vitaminen en mineralen. Doordat het de afbraak van - het vermoeid heid veroorzakende - melkzuur versnelt, is Ostrin Plus GTZ 611 zeer geschikt voor duursporters en voor mensen die geestelijke of lichamelijke piekprestaties moeten leveren. Daarom is het preparaat zo geschikt als men wat langer moet werken en extra concentra tie gewenst is. Dus ook bij een jet-lag of een kater. Maar ook senioren en mensen die her stellende zijn van een ziekte, vinden baat bij het preparaat. Langeviele 8 01180 - 13234 Middelburg

de Faam | 1993 | | pagina 18