GEMEENTE MIDDELBURG Gemeentebegroting 1994 Jeugdbrandweer Bouwaanvragen Bouwplan Verordening Milieubeheer Rooien Collecten Museum 13/IX Gepensioneerden Commissies Seniorenfestival Week 44 Openbaar vervoer Tafeltje Dekje Manifestatie Kleurrijk Middelburg Onderwijs voor A.Z.G De woonkernen Nieuw en Sint Joosland en Sint Laurens Wijkagent Gemeentelijke herindeling Walcheren Huisvesting Structuurschets Stadsgewest Wegbeheer Uitwerking van dc detailhandelsnota "Middelburg om de Markt": Woensdag 3 november 1993 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Bekend is dat het totale openbaar vervoer onder druk blijft staan als gevolg van maatregelen door de hogere overheid. Genoemd kan worden het verhogen van de tarie ven. Als gevolg daarvan is ge constateerd, dat het aantal reizigers dat gebruik maakt van het openbaar vervoer, terugloopt. Of en zo ja welke lijnen onder druk staan is niet bekend; mocht hierover meer bekend worden, dan wordt u daarover direct geïn formeerd. Gezien het teruglopen van de kwaliteit van het openbaar ver voer als gevolg van bijv. lagere fre quenties, opheffen lijnen etc., zal bij het opzetten van alternatieven zeker gekeken worden naar de op gedane ervaringen met de bel-taxi en andere ontwikkelingen op dit gebied. De verplaatsing van het busstati on is een onderdeel van de besluit vorming over Loskade/Maïsbaai-gebicd en moet los gezien worden van de mobiliteitsstudie. Wel is het zo, dat dit besluit past in de mobili teitsontwikkelingen; immers de reizigers worden betere overstap- faciliteiten geboden en de Stati- onsbrug zal geen spelbreker meer worden tussen het busstation en de vertrekkende trein. In het in vesteringsplan 1991 is hiervoor 660.000,- gereserveerd. Op basis "van een binnenkort af te sluiten convenant met de N.V. Nederland- Een aanvraag voor een rooiver- gunning is binnengekomen voor: 9 linden. Noord weg; 4 populieren en wilg, Hercu les weg; I esdoorn, Spuistraat; 6 lijsterbessen, Rusthofstraat; 6 populieren. Oude Rijksweg. Voor informatie over deze rooi- vergunningen kunt u terecht bij de afdeling Groenbeheer, telefoon 01180 - 75312. Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis-collecte te houden: Brandwonden Stichting van I tot en met 6 november; Nationaal Jeugd Fonds van 8 tot en met 13 november. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 8 tot en met 13 november maandag gekruide frikadel, savoyekool, puree dinsdag gehakt in roomsaus, koolrabi, aardappelen woensdag hutspot met blokjes rundvlees donderdag kippepoot, gemengde groen te, aardappelen vrijdag visfilet, milde mosterdsaus, gem. spinazie, aardappelen zaterdag nasi goreng met sateh zondag wat de pot schaft Wolterbeek se Spoorwegen en de daarbij be horende tekening zal subsidie worden aangevraagd bij Rijkswa terstaat. Het uitgangspunt van het te voe ren minderhedenbeleid is de in burgering van migranten in de Middelburgse samenleving. De manifestatie Kleurrijk Middel burg draagt hiertoe bij en verdient navolging. In het zelfde kader vindt derhalve in de periode 15 t/m 21 november 1993 hel project "Vlissingen-Middelburg Mo zaïeksteden" plaats. De opvang van A.Z.C.-kinderen is decentraal geregeld: alle basis scholen in de wijk Dauwendaele nemen minimaal 4 leerlingen op waarvoor ze dan gedurende het schooljaar 0.2 aanvullende for matieplaats van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen ontvangen. Om de opvang zo soe pel mogelijk te laten verlopen, stelt de gemeente 0.1 formatie plaats beschikbaar voor de coör dinatie. De leerplichtige leerlingen van 12 jaar en ouder worden op gevangen door "De Weyevliet". Vorige week heeft u in deze rubriek een gedeelte van de vragen aangetroffen van de ontwerpbegroting voor 1994. Intussen hebben burgemeester en wethouders schriftelijk ant woord gegeven op deze vragen. Om u een idee te geven van de aard van de onderwerpen en de antwoorden plaatsen we hierna een klein gedeelte van deze antwoorden. Wordt hierin gesproken over "wij", dan wordt daarmee dus bet college van burgemees ter en wethouders bedoeld. Staat er "u", dan zijn dat de ge meenteraadsleden. Het complete stuk ligt ter inzage bij de sectie Voorlichting De verdere behandeling van de begroting vindt mondeling plaats. Vanavond (woensdag) om half acht begint een vergade- Begin 1994 verwachten wij u het conceptbestemmingsplan Nieuw en Sint Joosland te presenteren. Heel veel tijd vergde het overleg met de provincie over de geluids zone in relatie met de bebou- wingsmogclijkheden. Uiteindelijk werd een zekere af ronding resp. inbreiding van de woonkern toegestaan. Om de mo gelijkheden voor woningbouw te maximaliseren is de omzetting van het sportcomplex in bouw grond een goede mogelijkheid. Tezamen zouden zo ongeveer 70 woningen gerealiseerd kunnen worden, waarvan 35 a 45 als uit breiding en 25 a 35 als inbreiding (Nieuwland-kom). Vanwege de ur gentie werd de vervaardiging van het bestemmingsplan uitbesteed aan R.B.O.I. Overleg met sport vereniging en wijk vereniging heeft inmiddels plaatsgevonden. De uitbreiding van Sint Laurens wordt gefrustreerd door de afwe zigheid van een verantwoorde ver- keersontsluiting van de uitbrei dingsgebieden. Ongeveer 100 wo ningen zouden nog kunnen worden gerealiseerd. Het wachten is op de beschikbaarheid van Rijksweg 57. Het vermelde euvel ring in het stadhuis, waarin de politieke partijen opmerkingen maken over de ontvangen antwoorden. Dit gebeurt in de volgen de volgorde: CDA, D'66, VVD, Groen Links, SGP/RPF/GPV, PvdA. Op vrijdag 5 november om 14.00 uur reageren burge meester en wethouders op de gemaakte opmerkingen. Vervol gens vindt een afronding en vaststelling plaats. Mocht de tijd daarvoor 's middags te beperkt blijken dan wordt 's avonds doorvergaderd vanaf 19.30 uur. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de raadzaal. De publieke tribune is bereikbaar via de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Mensen, die moeilijk ter been zijn, kunnen vooraf contact opnemen met de bodes van het stadhuis: telefoon 01180 - 75403. J. Wollerbeek In de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg worden zaterdag 6 november door wethouder G.B. Schoenmakers de bouwplan nen voor het Museum 13/IX gepresenteerd in aanwezigheid van minister van WVC mevrouw drs. 11. d'Ancona, de commissaris van de koningin drs. W.T. van Gelder, de burgemeester van Middelburg mr. C.G.J. Rutten en vertegenwoordigers van het bedrijfsleven. Het Museum 13/IX is het museum voor Beelden de Kunst dat gebouwd gaat worden in het Maisbaai-gebied. Deze presentatie vindt plaats na afloop van het laatste concert in de reeks die het Zeeuws Orkest verzorgt in het kader van zijn 105-jarig bestaan. #r i J. Wollerbeek van de ontsluiting kan dan wor den verholpen. De mogelijkheden voor gesubsidieerde woningbouw in Sint Laurens moeten laag wor den ingeschat. De aantallen zijn te gering voor een rendabele pro- duktie. Wat betreft de bouw van goedkope huur- en koopwoninge- in de vrije sector bestaat bij ons geen enkele belemmering. Een ini tiatief zal door ons met instem ming worden begroet. Op 18 oktober 1993 is de voorlo pige plaatsing van de perso neelsleden van de politie in Zeeland, en dus ook op Walche ren bekend geworden. Uit het aan tal Basispolitiefunctionarissen dat aan Walcheren is toegewezen, zal een aantal functionarissen worden vrijgemaakt om een gebiedsge bonden functie te gaan vervullen. Dit betekent in Middelburg een aantal van maximaal vier perso nen, die zowel preventief als re pressief de politietaak zullen vervullen. Verwacht mag worden dat Gede puteerde Staten van Zeeland om streeks begin 1994 een concept herindelingsplan en het verslag van het gevoerde open overleg met de colleges van burgemeester en wethouders o.m. aan de raden van de betrokken gemeenten zullen toezenden. Dit plan wordt voor een ieder gedurende twee maan den ter visie gelegd en een ieder zal gedurende die periode zijn oordeel schriftelijk aan Gedepu teerde Staten kenbaar kunnen ma ken. Voor de gemeenteraden bestaat gelegenheid om binnen drie maanden na de ontvangst van het herindelingsplan hun oordeel aan Gedeputeerde Staten kenbaar te maken. Ging het in het open overleg om het standpunt van de onderscheiden colleges van burge meester en wethouders, in de hier boven genoemde fase zal de gemeenteraad als geheel zijn standpunt kenbaar maken. Uiter aard staat het afzonderlijke frac ties vrij hun oordeel aan Gedeputeerde Staten kenbaar te maken binnen de hierboven aan gegeven termijn van twee maanden. Herindeling op zich hoeft in be ginsel de organisatiestructuur niet meer of minder toegankelijk te maken (in de zin van inspraak, medezeggenschap en toeganke lijkheid van het apparaat) voor de inwoners. Afhankelijk van de om vang van de herindeling zullen mentale barrières en fysieke af standen wel een rol kunnen spe len. Bij de voorbereiding van de daadwerkelijke invoering van de herindeling zal daaraan naar ons oordeel reeds de nodige aandacht geschonken dienen te worden. De samenwerking tussen de Wal- cherse gemeenten blijft een punt van zorg. Voor bijzondere huisvestingsvra- gen doen wij vaak een beroep op de sociale huisvestingstaak van de W.V.M. Aan onze verplichting om voor veertig uitgenodigde vluchte lingen woonruimte ter beschik king te stellen wordt met grote inzet gewerkt. In het eerste kwar taal kunnen de eerste woningen Op dinsdag 9 november ontvangt het gemeentebestuur van Middelburg om 15.00 uur in de Burgerzaal van het stadhuis de gepensioneerde amb tenaren. De ontvangst begint met een toespraak van de heer mr. C.G.J. Rutten, burgemeester van Middelburg, over de reorganisatie van het binnen lands bestuur en de gemeentelijke herindeling. Na deze inleiding zat de film "Middelburgs Mozaïek 1992van de Middelburgse cineasten Peter Gulien en Piet Jongepier worden vertoond. Sinds 1985 ontvangt het gemeentebestuur elk jaar in de maand novem ber alle ambtenaren die de gemeente hebben verlaten, hetzij door het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, hetzij vanwege gebruik making van de VUT-regeling, functioneel leeftijdsontslag of WAO. De ontvangst voor gepensioneerden heeft het karakter van een ontmoe tingsmiddag. Op zaterdag 13 november houdt de gemeente Middelburg in het kader van liet Europees Jaar van de Ouderen een Seniorenfesti val voor jong en oud in de Stadsschouwburg aan het Molenwa ter van 9.30 tot 17.00 uur. Behalve doorlopende voorstellingen van films, muziek en caba ret is ook de gehele dag een informatiemarkt te bezichtigen met demonstraties, gezondheidstests en videofilms. beschikbaar zijn. In totaal heeft onze gemeente een verplichting 83 personen met verblijfsstatus te huisvesten. Dat komt overeen met een behoefte van 42 wooneen heden. Op landelijk niveau be reikte het Ministerie van V.R.O.M. een akkoord met de commerciële verhuurders over de toewijzing van woonruimte. Onze gemeente kreeg in dat akkoord geen taak toebedeeld. In de komende jaren zal de be hoefte aan ouderenhuisvesting sterk toenemen. In de binnenstad en vlak bij de binnenstad zullen wij de plannen telkens aan die be hoefte toetsen (Molenwater e.o., Veerse Poort). Het project "golf en wonen" heeft zijn actuele betekenis verlo ren nu onder leiding van het bu reau Kuyper en Partners aan een stadsgewestelijke structuurvisie wordt gewerkt. Hierin zal ook een ruimtelijk idee worden aangege ven over de gcledingszöne tussen de kernen Middelburg en Vlissin- gen ter weerszijden van het Ka naal door Walcheren. Wij hopen in de eerste maanden van 1994 de eerste resultaten aan u voor te leg gen. Na deze consultatie kan ver der gewerkt worden aan een stadsgewestelijke structuurschets die impliciet als evaluatie is te be schouwen van de vigerende Mid delburgse structuurschets. De stadsgewestelijke structuur schets is noodzakelijk om in aan merking te komen voor rijksgelden die bestemd zijn voor de stadsgewesten. Allereerst valt dan te denken aan de woning bouw in Veerse Poort en in een volgend tijdsgewricht aan het Sta tionsgebied. De achterstand in het uitvoeren van de geplande werkzaamheden voor de jaren 1991 t/m 1993 zal eind 1993 ingelopen zijn. De Molstraat/Koepoortstraat zal door rioleringswerkzaamheden pas in 1994 uitgevoerd worden. Ook is de uitvoering van de Noordweg door grondsanerings- werkzaamheden van de Provinvie misschien niet meer haalbaar in 1993. Binnenkort wordt een notitie op gesteld over het totale onderhoud inclusief reconstructie en herin richtingen van alle wegen in Mid delburg. Hierin worden de verschillende mogelijkheden met de financiële consequenties aan gegeven. Ook wordt getracht fi nanciële middelen te vinden om het onderhoud uil te kunnen voe ren. Het zal duidelijk zijn, dat de beschikbare financiële middelen bepalend zijn op welke schaal de inhaalslag en het normale onder houd uitgevoerd kunnen worden. Deze notitie kan hierin duidelijk heid verschaffen. Wij hebben op basis van de rap portages en aanbevelingen van ad viesbureau R.B.O.I. algemene randvoorwaarden en wensen ge- In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken, dinsdag 9 november om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Commissie Maatschappelijke Zaken, donderdag tl november om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schroevers, telefoon 75633. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 15 november om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw M.J. Marcus, telefoon 75286. Commissie Financiën, dinsdag 16 november om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Wal rave, telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 16 november om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 75304. Commissie Bezwaar- en Beroepschriften, donderdag 25 november om 16.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier da gen vóór de vergadering in te zien bij sectie Voorlichting en bij de com missiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 22 november om 14.00 uur. Op zaterdag 6 november 1993 zullen in Middelburg op het terrein van V ijvervreugd aan de Koudekerseweg de jaarlijkse Zeeuwse jeugdbrand- weerwedstrijden plaatsvinden. Jeugdbrandweergroepen van de korpsen Vlissingen, Goes, Wester- schouwen, Bruinisse, Terneuzen, Veerc, St. Philipsland en Middelburg zullen op deze dag van 08.30 tot 15.00 uur onderling strijden om de Zeeuwse eer. Het blussen van een gesimuleerde brand in een gebouw, het nemen van een hindernisbaan en een theorietest staan deze dag o.a. op het programma. Om 16.30 uur wordt deze dag afgesloten met een prestalieloop op het industrieterrein Arnestein-Zuid. Publiek is de hele dag welkom. De jeugdbrandweer speelt een belangrijke rol voor de brandweer. Jon gens en meisjes van 12 tot en met 18 jaar zijn op een plezierige en actie ve wijze bezig met de beginselen van het brandweervak. Slaat de "vonk" over dan kunnen het de brandweermannen/vrouwen van de toekomst zijn. Velen van het actieve brandweerkorps Middelburg zaten in het verleden bij de jeugdbrandweer. formuleerd, waarmee projectont wikkelaars, beleggers, winkeliers, etc. zijn benaderd. Dit heeft tot doel hen te stimuleren zelf met concrete plannen te komen, die uiteindelijk moeten leiden tot bij voorbeeld het creëren van de nodi ge structuurverbeteringen van het winkelgebied waardoor de beken de "lus" of "8" ontstaat (Markt en Onder den Toren); het stroom lijnen van de diverse promotione le inspanningen om Middelburg onder de aandacht van de consu ment te brengen; het verbeteren .1. Wolterbeek van structureel overleg tussen dc lokale overheid en het in de Bin nenstad gevestigde bedrijfsleven; het hcrinrichien van winkelstraten en de autovrije Markt; het beter reguleren van het aantal uitstallin gen, etc. Overigens zijn voor con crete plannen geen gelden gereserveerd. Via rapportages met betrekking tot de voortgang van de uitwerking van genoemde nota is en wordt de commissie Stad sontwikkeling regelmatig op de hoogte gehouden van de resulta ten van deze aanpak. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. het wijzigen van de voorgevel op het perceel Sint Janstraat 20; het verbouwen van de achtergevel op het perceel Pr. Bea- trixstraat 8; het bouwen van een veranda op het perceel Koepel 1; het bouwen van een veestalling op het perceel Nieuwe Vlis- singseweg 576; het aanpassen van de winkelpui op het perceel Markt 29; het verbouwen van het winkelpand op het perceel Achter de Houttuinen 32-34-36; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Buitenhovelaan 205. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Dauwendaele 1A voor het plaatsen van een duivenhok op het perceel Meanderhof 23. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 5 november 1993 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar ma ken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Ontwerp-wijziging algemene politieverordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij een wijziging van de Algemene Politieverordening voorbereiden. Deze wijziging zal ter besluitvorming worden voorgelegd aan de gemeenteraad. Deze wijziging betreft ondermeer de bepalingen met betrekking tot de sluitingstijden voor horecabedrijven en het instellen van een exploitatievergunning voor horecabedrijven. De ontwerp-wijziging ligt vanaf 3 november 1993 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Voorlichting van de dienst Middelen, Stadhuisstraat 2 en bij de sectie Juridi sche Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Inlichtingen kunnen tevens worden verkregen bij de sectie Bestuurszaken van de dienst Middelen. Reacties kunnen binnen voornoemde termijn worden ingediend. Een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is aangevraagd door: Loodgietersbedrijf H. Sturm voor het veranderen van de inrichting aan de Ramsburgersweg 3 te Middelburg. Een vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: Mol-Schuddebeurs B.V. voor een verkooppunt voor motor brandstoffen annex washal aan de Roozenburglaan 236 Mid delburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-) procedu re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 3 november 1993 staat de officiële kennisgeving. Terinzagelegging meldingen artikel 8.40 en 8.41 Wet milieu beheer Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij hen zijn binnengekomen de meldingen ingevolge de Wet mi lieubeheer van: 1. De heer J.G. de Graaff te Serooskerke voor het uitbreiden of wijzigen van een cafébedrijf aan de Markt 85 te Middelburg; 2. Kwantum Nederland B.V. te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een doe-het-zelfbedrijf aan de Buiten ruststraat 20 te Middelburg; 3. Boebie Blue te Middelburg voor het in werking hebben van een kledingzaak aan de Lange Delft 8 te Middelburg. Voor de inrichting genoemd onder nummer 1 gelden de algemene regels van het "Besluit horecabedrijven milieubeheer". Voor de inrichting genoemd onder nummer 2 gelden de algemene regels van het "Besluit doe-het-zelfbedrijven milieubeheer". Voor de inrichting genoemd onder nummer 3 gelden de algemene re gels van het "Besluit detailhandel milieubeheer".

de Faam | 1993 | | pagina 5