Zaterdag 13 november Seniorenfestival Middelburg 1 BP DAUWENDAELE FA. P. DAMMAN ZN Middelburg-Waddinxveen 9 9 3 12004 de Faam - de Vlissinger UW WEEKBLAD ANTHONY AJ. BURGER WIJ HEBBEN DE NIEUWSTE MODELLEN 50+ -EN SENIORENFAUTEUILS, RECHTSTREEKS VAN DE BEURS Uitbreiding Open Club Magistraatwijk Gratis vervoer senioren festival Start proef klusjesdienst tabaksspeciaalzaak DAGSCHOTELS 13,75 De B ntwerpen 14e JAARGANG NUMMER 69 A tr 0* U VV-Middelburg Het aanvullend openbaar wijkbus- vervoer voor oude ren dat wordt uitgevoerd door de Taxicentrale Middel burg staat gratis ter beschikking voor vervoer van en naar het seniorenfestival in de schouwburg. Op zaterdag 13 no vember is vanaf 9.00 uur reservering mogelijk via telefoon no. 12600. VAM DE BONDEN Meldpunt Bereikbaar op werkdagen van 9.30 tot 11.30 uur "Goed dat ik het weet" Service met tankpas, div. creditcards o.a. Travel, Multitank, bank en giropas en BP kaarten super plus 98, euro 95, super 98, diesel, brommix Goede bereikbaarheid Voldoet aan de strengste milieu-eisen Modern, ruim, gemakkelijk en veilig Volautomatische carwash en stofzuiger aanwezig. ROOZENBURGLAAN MIDDELBURG Openingstijden: ma. t/m vr. 7.00-21.00 uur zaterdag 8.00-21.00 uur zondag 9.00-21.00 uur tabak - lektuur - lotto staatsloten - souveniers korte delft 7 middelburg wenskaarten - kopie service foto home - postzegels "ft\\ 40 Verschillende modellen Prijzen vanaf f 499,- Komt u eens kijken? Indien u niet op eigen gelegenheid kunt komen, willen wij u graag ophalen. WONINGINRICHTING Nieuwstraat 29, Middelburg s 01180-13437 Wij zijn niet de grootste, maar wél de goedkoopste Vrijdag en zaterdagreklame: BONBONS uit eigen chocolade atelier per 100 gram van 3.75 nu2.25 KADOTIP luxe verpakking v.a.:4.75 BOLUSSEN dit weekend per stuk voor0.75 BROOD- EN BANKETBAKKERIJ A. MOSTERT 'GICaVNID-CAVFIE SOLO 5 gangen ƒ45,- 3 gangen 30,- 11,50 Woensdag 3 november 1993 DE FAAM 19 De Seniorenkrant is een uitgave van de Stichting Welzijn Ouderen, Middelburg, Molstraat 13, 4331 SM Middelburg. Tel. 01180-27537. De Open Club Magistraatwijk biedt alle boven vijftigjarige wijk bewoners al bijna twintig jaar een gezellig ontmoetingspunt. Omdat hét aantal vijftigjarigen ook in de Magistraatwijk is toegenomen werd besloten om behalve op dinsdagmiddag nu ook op don derdagmiddag tussen 13.30 en 10.30 uur het Zuiderbaken open të stellen. Kennismaking Op donderdag 25 november wordt eveneens tussen 13.30 en 16.30 uur een kennisma kingsmiddag gehouden. Meer Bewegen voor Ouderen organi seert die dag een spelmiddag. De deelnemers kunnen kiezen uit eèn groot aantal spelen, die zij in liet vervolg op donderdagmiddag kunnen beoefenen. Na overleg is ook handwerken en handenar beid mogelijk. Voor meer informatie: de heer C. Bfoodman, tel. 01180-34549 of mevr. J. de Bree, tel. 01180-38767. seniorenkrant Het jaar 1993 is uitgeroepen tot het Europees jaar van de ouderen en solidariteit tussen de generaties. De groeiende schare 55-plussers in Europa vraagt de aandacht. 'Oud' ben je voor de buitenwereld steeds vroeger. Nog niet zo lang geleden lag de grens van het oud zijn op 65 jaar, terwijl men nu op 50 jarige leeftijd al senior wordt genoemd. Soli dariteit tussen de generaties is nodig, want ook de 'groentjes' passe ren eens de grijze grens. De nadruk ligt in dit ouderenjaar op de positieve bijdrage die senioren aan de samenleving geven. De gemeente Middelburg organiseert in dat verband op zaterdag 13 november in de Stadsschouwburg een seniorenfestival, dat gratis toe gankelijk is voor oud en jong. Dit festival, dat om 10 uur door wethou der Mr. J.A.R.M. Douwes wordt geopend, krijgt zowel een informatief als een feestelijk karakter. Demonstraties en tests Voor informatie wordt gezorgd op de informatiemarkt met stands van diverse organisaties. De bezoeker zal er kunnen kijken naar, maar ook meedoen aan di verse demonstraties en (gezond- heidsjtests. Zo test de GGD uw geheugen, gezicht en reuk, ter wijl uw reactievermogen wordt getest door Veilig Verkeer Neder land. Er is een video over weer baarheidstraining. Het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming (MIKV) geeft demonstraties schilderen, tekenen, vingerverven, boetseren en weven. Informatie Op de informatiemarkt geven een Op donderdag 23 september ontving de biljartclub van de Stichting Welzijn Ouderen Mid delburg 12. collega's uit Waddinx- veen voor het halfjaarlijks toer nooi. Het is een jarenlange tradi tie dat in het najaar de Waddinx- veners in Middelburg komen biljarten, terwijl in het voorjaar de Middelburgers een tegenbezoek brengen. Ook de jaarlijkse competitie tus sen 11 Walcherse clubs is weer begonnen. Op 24 september startten de wedstrijden die de he le winter voortduren. Hieraan wordt door 8 Middelburgse biljar ters deelgenomen. De biljartclub van de Stichting Welzijn Ouderen telt het maxima le aantal van 60 leden. Door de beperkte capaciteit van de zaal (4 biljarts) moest helaas een le denstop worden ingevoerd. Er kunnen zich dus op dit ogenblik geen nieuwe leden aanmelden. dertigtal instellingen voorlichting over een groot aantal onderwer pen op het gebied van onder an dere zorg en welzijn, gezondheid, wonen en woonomgeving, on derwijs, educatie en vrijetijds besteding. Ook de verschillende belangenorganisaties van oude ren zullen zich presenteren. Aan wezig zijn: Centrale Zorgverzekeraars (CZ groep) Gehandicapten Adviesbureau Zeeland Gesproken weekblad (RaWa) Gilde Walcheren Open Universiteit Ouderenbonden Regionaal Educatief Centrum (REC) Walcheren Regionale Indicatiecommissie Rode Kruis Stichting Slachtofferhulp Zeeland Stichting Verpleeg- en Rusthui zen Zeeland Stichting Welzijn Ouderen Mid delburg Thuiszorg Walcheren Unie van Vrijwilligers (UW) Verzorgingshuizen uit Mid delburg Voetgangers Vereniging Ne derland Vrouwen Advies Commissie Zeeuwse Stichting Gehandicap tenbeleid Zeeuwse Bibliotheek Zonnebloem Feest Het festival krijgt een feestelijk gezicht door optredens op ver- Or Europees jaar van de ouderen schillend gebied. In de Molenwa terzaal zal van 10.15 tot 14.15 uur kwart over elk uur een voorstel ling worden gegeven van oude films over Middelburg. In de boven- en benedenfoyer vinden de hele dag door optredens plaats. Er is zang door het koor 'Zang houdt jong', een concert door het kamermuziekensemble van het Middelburgs Muziek korps, volksdans voor ouderen, maar ook de kinderdansgroep van het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming. Voorts zijn er drie verschillende programma's met liedjes van toen en levensliederen en is er cabaret. Een ruime keuze voor een gezellige ën informatieve dag in de Middelburgse Stads schouwburg. Noteer dus in uw agenda: zater dag 13 november van 10 tot 17 uur, Seniorenfestival in de Mid delburgse Stadsschouwburg. De toegang is gratis. Diverse aktiviteiten: o.a. tafeltje dekje vriendschappelijk huisbezoek handwerken ziekenhuiswerk luisterlezen inlichtingen: De Boog, dinsdag en woensdagmiddag tel. 01180- 38570 Secretaris: 01182-1971 A.N.B.O. Op elke eerste donderdag van de maand is er om 14.00 uur een bingomiddag in huize St. Willi- brord aan de Bachtensteene. Dus ook morgen, donderdag 4 no vember. Donderdag 25 november infor matiemiddag in 'De Schakel' aan de Bachtensteene. De heer Pher nambucq zal een lezing houden over 'de thuiszorg'. Aanvang 14.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom. P.C.O.B. Woensdag 17 november geeft de heer K. Wouters uit Zoutelande in de Concert- en Gehoorzaal, Sin gelstraat 13, een filmverslag over zijn reis door Zuid-Afrika. Aan vang 14.15 uur. vrijwillige thuiszorg Middelburg Overzicht van de contact personen van de vrijwillige hulpdiensten voor ouderen in de wijken: 't Zand- Stromenwijk: mevr. P.N. den Hollander, tel. 26513, mevr. E. Stroo, tel. 12814. Magistraatwijk: dhr. C. Ro- zemond, tel. 27550, mevr. N. Los, tel. 14398. Dau- wendaele: dhr. W. Kuijl, tel. 23918, Nieuw Middelburg: dhr. A. v. Vrouwerf, tel. 26385. Telefooncirkels: Stromenwijk-t Zand: mevr. R. Jongerius, tel. 37065, mevr. R. Davidse, tel. 29256. Met ingang van deze maand wordt een proef gestart met een zogenaamde klusjesdienst. Deze proef geldt voorlopig voor een jaar, dus tot november 1994. Door een klusjesman kunnen in dit proefjaar jaar onderhouds- klussen worden gedaan voor ouderen en minder mobiele inwo ners van de gemeente Mid delburg. Welke klusjes? De klusjesman verricht kleine re paraties, zoals van huishoudelijke elektrische apparaten, hang- en sluitwerk, ophangen of verhan gen van een schilderij, reparaties van lekkende kranen, enz. Ook kan hij werkzaamheden verrich ten ter bevordering van de veilig heid in en om de woning, zoals het plaatsen van steunen in toilet en badkamer, het aanbrengen van anti-slipmiddelen, het vast leggen van kleden en tapijten en het aanbrengen van extra verlich ting. De klusjesman kan kleine aanpassingen doen, zoals het verhogen van een bed, het aan brengen van een extra bel of het verwijderen van dorpels. Ook kan voorlichting worden gegeven over het instellen van radio of te levisie op de verschillende kana len of de bediening van kachel of centrale verwarming. Hoe aanvragen? De hulp van de klusjesdienst kan vanaf vandaag worden ingeroe pen via de contactpersonen van de vrijwillige hulpdiensten voor ouderen, zoals die zijn genoemd in de rubriek "Goed dat ik het weet" die elke maand in de seniorenkrant wordt opgenomen. Ook kan gebruik worden ge maakt van het meldpunt vrijwilli ge thuiszorg Middelburg, tel. 12004, bereikbaar op werkdagen van 9.30 tot 11.30 uur. Kosten Voor werk van de klusjesman wordt een bedrag in rekening ge bracht van f 5,- per uur, of ge deelte van een uur. Deze bijdragen dienen o.a. voor de aan schaf van gereedschap en voor het vergoeding van de reiskosten. Er wordt dus geen arbeidsloon berekend. ^NMMAALr//^ Petit Restaurant Dagschotels a 13,75 van 4 november tot 11 november donderdag 4/11 Hazepeper 5/11 6/11 8/11 9/11 10/11 Visschotel Duitse biefstuk met dille Lamsvleesschotel Risotto met kip Varkenslapje met champignons bij deze schotels serveren wij twee warme groenten, aardappelen en een salade vrijdag zaterdag maandag dinsdag woensdag EXTRA DEZE WEEK: Bami-schotel ƒ10,50 Stamppot zuurkool met spek en worst 11,50 Varkenshaasmedaillons met garnituur 16,50 SOEPEN VAN DE WEEK: Tomatensoep 4,75 Bonensoep (kop) 5,25 Bonensoep (bord) met roggebrood en spek 10,50 TOETJE VAN DE WEEK: Chocolademousse 5,25 Turfkaai 3, 4331 JV Middelburg Telefoon 01180-24089 Keuken open tot 20.00 uur Bezorgservice: Maaltijden kunnen ook thuis worden bezorgd. M\S \s\00^S Seisweg 55 - Middelburg - Tel. 13391 Langeviele 6 - Middelburg - Tel. 38501 weekmenu van 04-11 t/m 10-11 Kippesoep met prei Gegratineerde mosselschelp Zeewolffilet met bieslooksaus Gegrillde lamscoteletjes met tijmsaus Sinaasappel bavarois Van maandag t/m vrijdag wisselende dagschotel (soep, hoofdge recht. nagerecht) Do. 04 Arroz con polio (kip met rijst) Vr. 05 Gegratineerde mosselen in roomsaus Di. 09 Spaghetti carbonara Wo. 10 Stamppot boerenkool met rookworst Tevens uitgebreide a la carte Damplein 46-48 Middelburg Tel. 01180-14001

de Faam | 1993 | | pagina 19