Middelburgse cd-winkel koopt afgeluisterde plaatjes terug IMieuw pand voor firma De Muynck DENKKRACHT (5) ZATERDAG 6 en ZONDAG 7 NOVEMBER Begin restauratie synagoge Hof Domburg lost het vervoersprobleem op Statiegeld de SNUFFELMARKTde gezelligste rommelmarkt van Nederland Puzzelen en winnen MM- TWEE DAGEN SNUFFELEN IN DE ZEELANDHALLEN IN GOES Bere-gelukkig met hun prijs 'NETTE MANIER VAN GRENSVERLEGGEND ACTIEVOEREN' Ontspanning PSYCHOCONSULT Drs. Henk C.M. Hermans Installatiebureau Koudekerke krijgt eerste Zeeuwse waarborgcertificaat MILIEUTIP Mlleutip Walcheren Openingstijden; ZA 9-17 en ZO 10-17 uur Kraamverhuur 01640-57521 INFOLIJN 01640-35916 De winnaars KRUISWOORDPUZZEL Wie de oplossing van de puzzel goed heeft en op een briefkaart opstuurt kan één van de aantrekke lijke prijzen winnen. Het Zeeuws Museum en het Maritiem Restaurant Arsenaal zijn de gulle gevers van de prijzen. Woensdag 3 november 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 In navolging van cd-winkelketens in de Verenigde Staten is de Ne derlandse cd-retail-organisatie Disque 88 begonnen met het te rugkopen van cd's, die anders bij de consument op de plank zou den blijven liggen. Het fenomeen 'used cd' is in de VS inmiddels 'big business' en na de eerste ac tieweek in Nederland valt het re sultaat in Middelburg in elk geval niet tegen, vindt Ruud Davidse van Musichouse. Musichouse is een winkelketen van Disque 88, die haar cd's voornamelijk uit de Verenigde Staten importeert. „En zo is de 'Actie CD Plank' eigelijk ook uit Amerika overgewaaid," verklaart filiaalhouder Davidse van de Mid delburgse Musichouse. Sinds en kele maanden is de handel in tweedehands cd's een ware rage in de VS, tot woede van de Ame rikaanse platenmaatschappijen, die hun omzet in nieuwe cd's zien dalen. Het idee is geboren uit de aan houdende economische recessie: de consument wil niet meer het volle pond op tafel leggen voor een nieuwe cd en heeft boven dien diverse plaatjes in de kast die, al dan niet na veelvuldig af luisteren, slechts stof staan te vergaren. Grote cd-ketens als Wherehouse en Musicland kopen de cd's terug en brengen ze, te gen gereduceerde prijs, opnieuw in de handel. En de consument heeft weer geld voor een nieuwe, of een andere tweedehands cd. De Nederlandse Actie CD Plank is iets anders opgezet dan het Amerikaanse systeem. Davidse: „Wij zetten de teruggekochte cd's niet opnieuw in de bakken, maar hebben met onze connec ties in de VS afgesproken dat zij de hele tweedehands partij afne men. Het voordeel is dat zij het ri sico van kleine beschadigingen of storingen in de cd overnemen. Want wij gaan echt niet al die cd's afluisteren of ze nog hele maal goed zijn. Bovendien is er in de VS gewoon een vrij grote markt voor gebruikte cd's." Hoewel de actie nog maar twee weken oud is en de promotie campagne nog van start moet gaan, is Davidse niet ontevreden over de reacties van het publiek. „We geven al onze klanten een formulier mee over de actie en hebben elke dag toch wel een paar klanten die geïnteresseerd zijn." De klant kan op het formu lier invullen welke cd hij in de aanbieding heeft. De filiaalhouder bekijkt dan aan de hand van computerlijsten hoe oud en hoe courant de cd is en bepaalt aan de hand van die gegevens de kor ting die de klant krijgt op een nieuwe cd. „Die korting loopt van een paar piek tot maximaal twaalf gulden per cd. We geven geen contant geld. Natuurlijk omdat het voor ons voordeliger is als de klant een nieuwe cd koopt, maar ook om te voorkomen dat mensen gestolen cd's aan ons gaan aan bieden." Davidse zegt tot nu toe verrast te zijn door de actualiteit van de aangeboden cd's. „Ik dacht dat mensen alleen oude cd's zouden aanbieden, maar dat valt mee. Sommige klanten, voor al de jeugd, blijken nogal plotse ling van muziekstijl te veranderen, want we krijgen bij voorbeeld house-cd's die nog geen half jaar oud zijn. En vol gens mij krijgen we ook nogal eens misplaatste cadeautjes te rug, die anders ergens in een kast verdwijnen." Davidse zelf is enthousiast over de actie. Hij vindt het een 'nette manier van grensverleggend ac tievoeren'. Of iedereen er zo over denkt, is de vraag. De Nederland se platenmaatschappijen hebben nog niet gereageerd. Firma De Muynck/AMZ Borssele, Zeelands grootste zelfstandige touringcarbedrijf annex Bovag- garage, neemt 5 november op in dustrieterrein Quistenberg een nieuw bedrijfspand in gebruik. De volgende dag houdt het bedrijf open dag, met onder meer de monstraties van technische ap paratuur en een presentatie van de laatste nieuwtjes uit de AMZ- reiswereld. Meer dan zeventig jaar lang was de firma gevestigd aan de Oost singel in Borssele maar de groei van het bedrijf en de toegeno men milieu-eisen, alsmede de be hoefte aan het ontwikkelen van een aantal specialismen, waren aanleiding om het bedrijf te ver plaatsen. In het voorjaar van 1992 werd met gemeente Borse- le een akkoord bereikt. Op het oude terrein zullen woningen worden gebouwd. De bodemver ontreiniging, gevolg van zeventig jaar werken met olie, motoren en ondergrondse opslagtanks, heeft het bedrijf inmiddels zelf opge ruimd. Met de verplaatsing is een investering van rond de vier mil joen gulden gemoeid. Op de nieuwe lokatie is een be drijfspand gerealiseerd waar naast de activiteiten voor het ei gen wagenpark (zestig touring cars, twee taxi's, acht dienstauto's en een vrachtwa gen) ook een dienstenpakket aan derden kan worden gepresen teerd. Zo is er een spuitcabine, groot genoeg om complete vrachtwagens te behandelen, en specialistische apparatuur voor het repareren van carrosserie- schade aan personen- en vracht auto's. Het Bovag-bedrijf werd uitgebreid met faciliteiten om nu ook bij vrachtwagens de APK- keuringen te kunnen uitvoeren. Voorts is aan de garage een wasstraat en een tankstation met 24-uurs cardautomaat ver bonden. Sacred Dance - In de Vier Ele menten in Middelburg wordt op 7 november een Sacred Dance- middag gehouden van 13.30 tot 16 uur. Inlichtingen en inschrij vingen 01180-33491. Een geschikte manier om ge bruik te maken van denk kracht, is zelfhypnose. Zelfhypnose is geen tovenarij. Ze is een vaardigheid, die iedereen kan leren. Met enige oefening zal het bovendien steeds beter gaan. De vaardig heid bestaat eruit, dat u mee gaat in een bepaalde gedachtengang en fantasie. U concentreert zich op ge dachten en beelden die over eenkomen met het doel dat u zich stelt. Als uw doel bijvoor beeld bestaat uit ontspanning, zal een plezierige fantasie (zo als een landschap of een strandtafereeltje) u helpen om dit doel te bereiken. U kunt de ze fantasie aanvullen met rust gevende gedachten: "Mijn hele lichaam ontspant. Mijn armen en benen zijn ontspan nensteeds verder ontspan nen. De ontspanning gaat steeds verder, enzovoort." In geval van pijnbestrijding, kunt u gevoelloosheid bereiken door gebruik te maken van gedach ten en fantasieën die verdoving veroorzaken. U kunt zich ver beelden dat u een injectie krijgt en u kunt daarbij denken: "Mijn hand raakt verdoofd. Ik voel steeds minder. Ik krijg een rubberachtig gevoel." U kunt deze fantasie en suggestie blij ven herhalen tot het gewenste effect optreedt. Zelfhypnose is vooral geschikt, om bepaalde gewoonten (zoals roken, over matig eten, fobische angsten) te veranderen. In ontspannen toestand haalt u datgene voor de geest, wat u wilt bereiken. Onderwijl dient u zichzelf posi tieve zelfsuggesties toe. U kunt bijvoorbeeld zelfhypnose ge bruiken om spreekangst te overwinnen. Terwijl u zich ver beeldt een groep mensen toe te spreken, denkt u: "Bij elk woord dat ik spreek wordt mijn angst kleiner en kleiner en mijn zelfvertrouwen groter en gro ter." Onderwijl ziet u, hoe u zelfbewust een zaal met toe hoorders toespreekt. Of als u wilt stoppen met roken, stelt u zich voor hoe u weigert een si garet op te steken in situaties waarin u gewoonlijk rookt. On derwijl zegt u tegen uzelf ge dachten als: "De trek die ik voel, zal vanzelf minder wor den. Ik ben er trots op, dat ik zelf kan beslissen of ik rook." Met behulp van enkele oefenin gen kunt u uw hypnoseerbaar- heid uittesten. Onder andere de volgende zwaarte-oefening is daarvoor geschikt. Het doel van deze oefening is, om een gevoel van zwaarte in uw hand te krijgen. Voordat u begint, denkt u eerst aan iets dat zo zwaar is, dat u gedwongen wordt om het te laten staan. Maak gebruik van relevante er varingen uit uw leven. Beelden die andere mensen daarbij bruikbaar vinden zijn het vast houden van een boodschap pentas met zware boeken of levensmiddelen, het optillen van een gewicht, proberen om een meubelstuk op te tillen, het vasthouden van een bow lingbal, het vasthouden van een dik boek, zoals een woor denboek, in de palm van uw hand. U stelt zich voor dat u iets zwaars vasthoudt, dat in werkelijkheid uw arm zwaar maakt en naar beneden dwingt. Wanneer u heeft be paald met welke fantasie u een gevoel van zwaarte in de hand wilt veroorzaken, gaat u ach terover in de stoel zitten. Sluit uw ogen. De meeste mensen kunnen beter hun fantasie la ten gaan wanneer ze de ogen dicht hebben. Hou beide han den naar voren, met de palm omhoog. Hou de armen recht vooruit, naast elkaar. Stel u voor dat u iets erg zwaars op tilt met uw dominante hand en arm. Wat u ook als beeld van zwaarte gebruikt, maak zoveel mogelijk gebruik van uw zintui gen, terwijl u zich dit voorstelt. Zie het. Let op de vorm, de kleur en de grootte. Voel het. Denk terug aan het gevoel van zwaarte dat u ervoer toen u in werkelijkheid het object optilde of vasthield. Geef uzelf daar naast suggesties als: "Mijn arm voelt zwaar aan, de spie ren raken vermoeid, ik voel de spanning in mijn spieren. De- is zo zwaar, dat ik mijn arm niet omhoog kan houden. Ik voel hoe het gewicht mijn arm naar beneden duwt." Gebruik uw eigen woorden om een gevoel van zwaarte te creëren. Het is erg belangrijk dat u met de suggestie werkt, door gebruik te maken van een juiste fanta sie en een juiste denkwijze. El ke gedachte die strijdig is met de suggestie schakelt u onmid dellijk uit. Stel u voor dat uw arm zo zwaar wordt, dat hij omlaag gaat. Steeds lager, tot u hem niet langer omhoog kunt houden, en laat maar vallen. Elektrotechnisch installatiebu reau Boone en Melse uit Koude kerke heeft als eerste in Zeeland het KEMA-certificaat 'Waarborg- installateur' ontvangen. Het waarborgcertificaat geeft de fir ma het recht controle- en keu ringswerkzaamheden uit te voeren aan elektrotechnische in stallaties. Tot voor kort mochten alleen energiebedrijven dit werk doen. Het waarborgcertificaat is aan Boone en Melse toegekend door de KEMA, na een controle op het voldoen aan de waarborgcriteria. Deze criteria zijn door de Unie van Elektrotechnische Onderne mers en de vereniging van ener giebedrijven vastgesteld en betreffen de organisatie van de bedrijfsvoering: het bedrijf moet beschikken over een hoogwaar dig kwaliteitssysteem voor de to- De restauratie van de synagoge van Middelburg gaat op 17 no vember officieel van start, als burgemeester C. Rutten de eer ste steen heeft gelegd. Voor die tijd zullen enkele voorbereidende werkzaamheden plaatsvinden in de restanten van de synagoge. Naar verwachting zal de restau ratie ongeveer een jaar in beslag nemen. Voor de Stichting Synagoge Mid delburg rest nu de zorg voor de inrichting van de synagoge. Het VSB-Fonds heeft voor het inte rieur een bedrag van veertigdui zend gulden toegezegd. Ook diverse stichtingen en kerken hebben toezeggingen gedaan. Een bijzondere toevoeging aan het interieur heeft R. Herz- Goldsteen, voorzitter van de stichting Synagoge Middelburg, afgelopen vrijdag ontvangen. Het jubilerende Middelburgse bedrijf Focus-Veilig bood haar in het stadhuis van Middelburg een zeldzame antieke Chanoeka- kandelaar aan. De zeventig centi meter hoge zilveren kandelaar is oorspronkelijk afkomstig uit Oost-Europa en is al enige tien tallen jaren in Nederland. Dat een dergelijk kostbaar exemplaar niet in een museum terecht komt, maar kan worden gebruikt in de synagoge van Middelburg ervaart de stichting als een belangrijke aanwinst. tale bedrijfsvoering, dat bovendien moet zijn vastgelegd in een kwaliteitshandboek. De firma Boone en Melse is al dertig jaar gespecialieerd in de aanleg en het onderhoud van elektrotechnische installaties in de woning- en utiliteitsbouw in heel Zeeland. Met het waarborg certificaat kunnen nu ook contro les en keuringen worden uitgevoerd. 'Statiegeld is spaargeld', heette het vroeger. .Het huis- houdpotje werd ermee gespekt. Daarmee kon je dan iets extra's doen. Die uitdruk king heeft nu een andere be tekenis gekregen: statiegeld spaart het milieu. Want de flessen of potjes met statie geld, of ze nou van glas zijn of van kunststof, gaan terug naar de leverancier om op nieuw te worden gebruikt. Tientallen keren. En daarna worden ze omgesmolten tot nieuwe flessen en potjes. Dat betekent een enorme bespa ring aan grondstoffen en aan- maakkosten. Die retourverpakkingen zijn zo gek nog niet. En trouwens ook niet zo zwaar. De kunststoffen PET-fles voor frisdrank (met statiegeld) is niet voor niks al heel populair. En de melkfles is ook al een stuk lichter geworden. Het wordt ons dus steeds ge makkelijker gemaakt te spa ren. Ook ons milieu. Wegkruupertje - Peuterspeel zaal 't Wegkruupertje in Middel burg houdt woensdag 10 november van 19.30 tot 21 uur een speelgoedbeurs annex rom melmarkt. Spullen voor de ver koop kunnen vanaf 3 november worden afgegeven bij de speelzaal. Muziek - Het Middelburgs Mu ziekkorps MMK houdt zaterdag 6 november een rommelmarkt aan de Driewegenhof in Middelburg. Vanaf 12 uur zijn er allerhande zaken, zoals boeken, kleding en dergelijke, te koop ten bate van het uniform- en instrumenten fonds. Ireneschool - De Prinses Irene- school in Middelburg houdt za terdag 6 november van 9.30 tot 11.30 een rommelmarkt. b G l 2 Opeens veranderen van muziekstijl hoeft geen probleem meer te zijn. De winnaars van vorige week zijn: 2 Kaartjes voor het Zeeuws Museum - S. Kal- jouw uit Oost-Souburg. Etentje voor 2 personen in Maritiem Restaurant Het Arsenaal - G. Lens uit Vlissingen. De oplossing van de puzzel dient maandag 8 novem ber in ons bezit te zijn. Het adres: PZC Weekbladen, t.a.v. de redactie (Postbus 5017, 4330 KA Mid delburg). 73 74 67 46 22 65 53 10 2 30 32 3 25 8 59 P&P E2205 Welk winwoord komt er in het balkje? De down Spet de Spatter Hof Domburg wil in de winter maanden iedere woensdag en zaterdag een spelmiddag hou den. Speciaal voor de spelmidda- gen laat het zwemparadijs, in samenwerking met Carlier, een Spetterbus over Walcheren rij den, die deelnemertjes aan de spelmiddag meeneemt naar Domburg en weer in de eigen woonplaats afzet. De Spetterbus moet een eind maken aan het vervoersprobleem voor kinderen. De bus is volge plakt met spetterstickers en ook in de bus moet het een vrolijke boel worden: de clown Spet de Spatter heet de reizigers welkom en maakt op de heenweg ballon figuren. Op de terugweg worden de kinderen geschminkt. Ook or de Spetterbus. FOTO ANDA VAN RIET volwassenen mogen met de bus mee. In het zwemparadijs kunnen de kinderen deelnemen aan de Parel Spetter Aqua Lympics, een verzameling recreatieve spelletjes in en om het zwembad. De Spetterbus vertrekt om 13.30 uur vanaf het NS-station in Mid delburg en rijdt via onder meer Vlissingen, Zoutelande en West- kapelle naar Domburg waar hij om ongeveer half drie aankomt. De bus vertrekt weer om 17 uur en rijdt terug in omgekeerde rich ting. Voorlopig rijdt de Spetter bus tot 29 december heen en weer. Bij succes wordt hij vol gend jaar opnieuw ingezet en zul len ook andere routes worden gereden. En op de zondag biedt het restaurant een oergezellige brunch met levende muziek. Winnaars van deze puzzel ma ken kans op zo'n gratis brunch voor twee personen. HORIZONTAAL: 1 vogel; 7 plant; 13 onvergelijkelijk; 14 zeehond; 16 wacht; 17 pl. in de Betuwe; 18 zangstem; 20 getroffen; 21 voegw.; 22 Europeaan; 24 deel van de dag; 26 mikpunt; 28 muziekstuk; 31 verbrandingsrest; 33 aardrijksk. aand.; 34 raar; 36 zangnoot; 37 riv. in Italië; 38 vochtig; 40 spil; 42 vestingwerk; 44 entree; 45 droog; 46 verl. toon; 47 projectieplaatje; 48 tegen; 50 lawaai; 52 vogelpen; 53 maanstand; 54 uitroep; 56 Europeaan; 57 deel van het been; 58 zangnoot; 59 deel van een uurwerk; 61 roofvogel; 63 lobbes; 67 trek dier; 69 landpunt; 71 vogel; 72 Europeaan; 74 halfedelsteen; 76 knaagdier; 77 deel van Azië; 78 bedaard; 79 weekdier. VERTIKAAL: 1 diepte; 2 vereniging; 3 oude belastingvorm; 4 tijds duur; 5 eerstkomende; 6 dialect; 8 landbouwwerktuig; 9 grappenma ker; 10 ring van bloemen; 11 pl. in N.-Holland; 12 water doorlatend; 14 snelle loop; 15 halsband; 18 doortochtgeld; 19 teken van de die renriem; 22 felschijnende; 23 snel; 25 roofdier; 27 familielid; 29 ko raalbank; 30 ambtenaar; 32 niet dik; 34 vrucht; 35 aspect; 37 puntig werktuig; 39 zangstem; 40 doorgangsgeld; 41 Jap. munt; 43 lofdicht; 49 elektr. geladen deeltje; 51 overeenkomst; 52 werktuig; 55 tuin haag; 57 deel van een gebouw; 59 oogziekte; 60 gewrichtsholte; 61 tuimeling; 62 geldprijs; 63 plakband; 65 alvorens; 66 stoot; 68 voer tuig; 69 scheepstype; 70 stad in Frankrijk; 72 bundel; 73 bittere stof; 75 briefaanhef; 77 boksterm. Oplossing VERTIKAAL: 1 sak; 2 plan; 3 apart; 4 Puzzel week 43 t.e.m.;5in;6benzine;8op;9pop;10 HORIZONTAAL: 1 spatie; 7 hopman; ^er®'i11, a™en; }2„aXi W®"' l* 13 Alpen; 14 bed; 16 poema; 17 dia; 38 le„kz 19.9^ 22 1123 kaam; 18 lenig; 20 pret; 21 nr.; 22 mjss|ag;27a(ak,29e,k:30kapster,32 eenzaam; 24 en; 26 talk; 28 Tiel; 31 A ,e"°r; .q® ik; 33 af; 34 ent; 36 si; 37 ha; 38 slak; fre; 40 das' 41 X°n' f3 lel'49 roe' 40 dieet; 42 klep; 44 sier; 45 m.a.w.; <°x,rot:cf reu;cf 57 ZO": 46 non; 47 els; 48 leer; 50 sifon; 52 ^ruut; 60 rem; 61 veh 62 Weert; 63 riet; 53 ar; 54 of; 56 tor; 57 ze; 58 re; 6!Lsouk:(6®'®p; 6^®?®; 59 beer; 61 vouw; 63 Hr.; 64 zestien; 70 die; 72 het; 73 per' 75 Sr" 77 de' 67 er; 69 goud; 71 morel; 72 heep; 74 abuis; 76 kop; 77 derde; 78 loterij; 79 setter. Winwoord: ZIEKENVERPLEGER De winnnaars van de C&A-Berenkleurwedstrijd, filiaal Middelburg, kregen vorige week hun prijs overhandigd. De kleurwedstrijd is gehou den in september en de winnaars zijn uitgekozen door het hoofdkan toor in Amsterdam. De eerste prijs, een moederbeer met drie babybeertjes, is gewonnen door Nelleke Bosscha (12 jaar, in het mid den). De tweede en derde reuzebeer waren voor Anne Peter Ruit (7, rechts) en Jos Thomaes (4, links). smalle beurs kan genieten. De gastronoom kan er overigens zelf bepalen wat hij neemt en de drank wordt er eveneens op basis van zelfbediening aan geboden. Lopend Buffet bij Maritiem restaurant het Arsenaal Wie meer wil weten over de geschiedenis van Zeeland kan niet heen om het Zeeuws Mu seum. Daar is veel te zien. Lo gisch dus dat we met enige trots aan de winnaars kaartjes aanbieden voor een gratis be zoek aan de zalen die zijn on dergebracht in het Abdijcomplex in Middelburg. Het Arsenaal complex her bergt niet alleen een Maritiem Attractie Centrum. Er is ook een restaurant gevestigd waar de gast zich tegoed kan doen aan kostelijke spijzen. Er wordt een lunch aangeboden en da gelijks heeft de chef een leuk menu samengesteld, waarvan ook de man of vrouw met de

de Faam | 1993 | | pagina 17