1MEEKS Afstandsbediening voor elke teevee bij... Beurs Natuur Cultuur Politiek Eerste Kamer akkoord met Wet voorzieningen gehandicapten Lezingen Cursus Sociaal Gezondheid Allerlei Woensdag 3 november 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Excursie - De Vereniging Na tuurmonumenten houdt 6 no vember om 10 uur een excursie naar natuurgebied de Inlaag 1887 bij Ellewoutsdijk. De be heerder vertrekt bij Fort Elle woutsdijk. In verband met de groepsgrootte dienen belangstel lenden zich vooraf aan te melden, op 01195-5983. Prunusstruiken - De afdeling Walcheren van de Koninklijke Ne derlandse Natuurhistorische Ver eniging rooit op zaterdag 6 november prunusstruiken in het waterwingebied Oranjezon. Wie wil meedoen kan zich om negen uur 's morgens, liefst met een snoeizaag, melden hjj pluimvee- bedrijf Den Hollander aan de Vroonweg in Oostkapelle. Voor eten en drinken wordt gezorgd. Door het rooien krijgen planten soorten als grassen, mos en an dere kleine plantjes weer de kans om op te komen. Beestenboel - In het Zeeuws Bi ologisch Museum in Oostkapelle wordt op 10 november een Beestenboel-middag gehouden. Het thema is 'de dierenarts'. Kin deren van 8 tot 12 jaar kunnen allerlei vragen stellen aan dieren arts L. Jobse van Oostkapelle. Hij vertelt over zijn werk, de dieren en de instrumenten die hij ge bruikt. Verder wordt een video gedraaid en kunnen de kinnderen iets knutselen voor in de wacht kamer. De werkstukken mogen daar een maand staan. De beestenboel-middag begint om 14 uur tot 16 uur. Maximaal der tig kinderen kunnen deelnemen, dus wel even van tevoren aan melden. Museumplannen - In de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg presenteert wethouder G. Schoenmakers de bouwplan nen voor het Museum 13/IX, in aanwezigheid van minister H. d'Ancona, commissaris der ko ningin W. van Gelder, burge meester C. Rutten en vertegenwoordigers van het be drijfsleven. Het Museum 13/IX is het museum voor de beeldende kunst, ontworpen onder supervi sie van architect Aldo van Eyck, dat gebouwd gaat worden in het Maïsbaajgebied. De presentatie vindt plaats na afloop van het laatste concert in de reeks die het Zeeuws Orkest verzorgt in het kader van het 105-jarig bestaan. Waterschap - Voor iedereen die overweegt zich verkiesbaar te stellen voor een zetel in het bestuur van het waterschap Wal cheren houdt het waterschap voorlichtingsavonden op 18 en 23 november. Op de avonden zal informatie worden gegeven over de bestuurssamenstelling, de thema's die het nieuwe bestuur zal tegenkomen en de praktische gang 'van zaken rond kandi daatstelling en verkiezingen. De voorlichtingsavonden worden vanaf 20 uur gehouden in het waterschapskantoor in Middel burg. Belangstellenden dienen voor 16 november te melden wel ke avond zij willen komen. Tel. 01180- 71500. Schrijvers - In het souterrain van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is van 25 oktober tot 4 december de tentoonstelling Schrijvers in Beeld van Dorinde van Oort te zien. Van Oort maak te tussen '90 en '92 voor het maandblad Elegance dertig gete kende en geschreven schrij versportretten in de serie Portret aan Huis. In '94 verschijnt de se rie in boekvorm. De originele por tretten van onder anderen Maarten Biesheuvel, Mensje van Keulen en Adriaan van Dis zijn tentoongesteld in de Zeeuwse Bi bliotheek. Literair - De Stichting Literaire Activiteiten Zeeland (SLAZ) heeft de Vlaamse schrijfsters Kristien Hemmerechts en Brigitte Raskin uitgenodigd om eikaars werk te bespreken. Dat doen ze op 16 november om 20 uur in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Raskin was journa list, lerares geschiedenis en werkte mee aan tv-programma's voordat ze als veertigjarige debu teerde als schrijfster met 'Het Koekoeksjong' (1988), waarvoor ze in 1989 de AKO-literatuurprijs kreeg. Hemmerechts studeerde Germaanse fililogie en doceerde Engelse literatuur voor ze in 1982 begon met schrijven. Van haar hand verschenen onder meer 'Een zuil van zout' ('87), 'Kerst en andere liefdesverhalen' ('92) en 'Wit Zand' ('93). Recent ont ving zij de Frans Kellendonkprijs 1993 van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde voor haar hele werk. Jamsessie - In jongerencentrum Midgard in Middelburg wordt vrij dag 5 november een jam-sessie gehouden. Alle instrumenten zijn aanwezig, de zaal is open om 20.30 en de entree is gratis. Drumcorps - Het Middelburgse Blue Spirit Drum Bugle Corps heeft een nieuw showrepertoire, waar popmuziek weer de boven toon voert. Het komende seizoen probeert het korps het publiek op de banken te krijgen met num mers van MC Hammer, Uriah Heep, Bette Midler en het thema uit de tv-serie 'Vrouwenvleugel'. Verder speelt het korps het swin gende 'Big Spender'. Het nieuwe repertoire wordt op Koninginne dag voor het eerst ten gehore ge bracht. Appeldienst - In de St. Jacobs- kerk in Vlissingen wordt zondag 7 november een appeldienst ge houden, met het thema 'Door draaien of doorgeven'. De samenzang begint om 9.50 uur. Muzikale medewerking wordt verleend door het Jongerenkoor 'Middelburg' met Bram Beekman op het orgel. Ds. J. de Boer is voorganger en er is gezorgd voor een crèche en een kinderneven- dienst. Halleluja - In verband met het 65-jarig bestaan van de Christelij ke Gemengde Zangvereniging Halleluja houdt het koor op 5 no vember om 20 uur een zang avond in de Gereformeerde Kerk in Grijpskerke. Adrie Hoefnagel Mr. Mariske Smits Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg 01184-86400 01180-84000 Nu de Eerste Kamer op 5 oktober heeft ingestemd met de Wet Voorzieningen Gehandicap- ten(WVG), treedt deze in wer king per 1 april 1994. Gemeenten krijgen dan de ver antwoordelijkheid voor de toe kenning van voorzieningen voor gehandicapten, zoals woning aanpassingen, vervoer en rolstoelen. Mensen die na hun 65-jaar ge handicapt raken, kunnen vanaf deze datum ook gebruik maken van die voorzieningen. Daar staat tegenover dat van de gehandi capten een eigen bijdrage kan worden gevraagd. Directe aanlei ding voor de herziening van de WVG is de uitbreiding van voor zieningen op grond van de Alge mene Arbeidsongeschiktheidswet (AAW) naar mensen boven de 65 jaar. Naast de noodzaak om de verschillende regelingen te stroomlijnen, heeft het uitgangs punt dat gehandicapten voor een aanvraag om voorzieningen zo veel mogelijk aan één loket te recht kunnen bij de herziening van de wet een belangrijke rol gespeeld? Vanaf 1 januari 1994 worden de zorgvoorzieningen on dergebracht in de ABWZ. Hierbij gaat het dan bijvoorbeeld om hulpmiddelen en assistentie bij algemene dagelijkse levensver richtingen, maar ook om woning aanpassingen boven de f 45.000,-. De woon- en ver voersvoorzieningen, woningaan passingen die minder dan f 45.000,- kosten en de verstrek king van rolstoelen worden on dergebracht in de nieuwe Wet Voorzieningen Gehandicapten. Deze wet zal door de gemeenten worden uitgevoerd. De gemeen ten kunnen de voorzieningen af stemmen op de individuele woon- en leefsituatie van de ge handicapte en op de lokale situa tie. Zij kunnen zo zorg op maat leveren. De gemeenten worden verplicht het voorzieningenbeleid dat zij voeren in een verordening vast te leggen. Hierin moeten zij ook aangeven in welke situaties zij, om te kunnen beoordelen of iemand voor een voorziening in aanmerking komt, advies zullen vragen van een des/.undige in stantie. Bij de toekenning van voorzieningen aan gehandicap ten mogen de gemeenten een ei gen bijdrage vragen in het jaar waarin de voorziening wordt toe gekend of vervangen. Voor inko mens op bijstandsniveau wordt de hoogte van de eigen bijdrage per jaar wettelijk vastgesteld op f 186,- per huishouden. Voor in komens tot anderhalf maal het bijstandsniveau is dit maximaal f 500,-. Voor nadere informatie hierover of over andere onder werpen kunt u ons altijd bellen of op het spreekuur langskomen. Boeken - Boekenliefhebbers kunnen zaterdag 6 november hun hart ophalen in Koudekerke, waar in beide zalen van Hotel Walche ren voor de zevende keer een grote tweedehandsboekenbeurs wordt gehouden. Op de beurs zal in ruim twintig stands van stand houders uit Zeeland en elders een veelheid van boeken te vinden zijn, zowel literaire als informatie ve over onderwerpen als geschie denis, natuur en dergelijke Er zijn speciale stands ingericht voor onder meer het Zeeuwse boek, strips en prenten. De beurs is te bezoeken van 12 tot 17 uur. Speelgoed - In peuterspeelzaal 't Pieterpeutertje wordt woens dag 10 november van 19.30 tot 20.30 uur een speelgoedbeurs gehouden. Een derde van de op brengst is voor de peuterspeel zaal, met een maximum van f7,50. Spullen voor de verkoop kunnen woensdag tussen 10.30 en 11.30 worden ingeleverd. twee maatschappelijk werkers thema's als goed afscheid leren nemen, omgaan met de ex- partner als mede-ouder van de kinderen, invullen van ouder schap in de nieuwe situatie en loyaliteit van de kinderen naar de ouders aan de orde komen. De groepsleden kunnen ook zelf the ma's aandragen. De groep zal tien maandagavonden van 19.30 tot 21.30 uur bijeenkomen in het Fiom-pand in Middelburg. De eer ste bijeenkomst is op 15 novem ber. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij Fiom-Zeeland in Middelburg. Zonnebloem - De Zonnebloem wil zieken, lichamelijk gehandi capten en hulpbehoevende oude ren met Sinterklaas verrassen. De bedoeling van de actie 'Zon in de Schoorsteen' is die mensen te laten merken dat ze niet vergeten worden. Wie een zieke of eenza me wil verrassen met een Sinter klaaspakje, kan contact opnemen met J. Geldof-Bal, 01180-26787. Na 15 november volgen dan de nodige gegevens. Werkplaatsen - De Werkplaat sen Walcheren in Middelburg houden op 6 november tussen 9 en 13 uur open huis, voor ieder een die belangstelling heeft voor de Sociale Werkvoorziening. Alle afdelingen zullen zich gedurende de dag presenteren. De hove niers, de bouwploeg en de kwe kerij zijn aanwezig in de kantine, waar ook een vacaturebank wordt ingericht. De medewerkers zijn zo enthousiast, dat ze er graag hun vrije dag voor over hebben om een zo groot moglijk publiek hun werkplek te tonen. Bezoekers kunnen via een foto- puzzelwedstrijd een uitgezette roue door de werkplaatsen vol- gen. Ouders - Fiom-Zeeland organi seert een gespreksgroep voor al leenstaande ouders. In de groep zullen onder begeleiding van Popmuziek - De Stichting Pop muziek Zeeland biedt in het na jaar de derde editie aan van de cursus 'Het arrangement ontra feld', over arrangeren in de pop muziek. Het is een cursus in vijf lessen, bedoeld om bands te hel pen met het arrangeren van hun songs. De cursus wordt gehou den in de Muziekschool in Goes op zaterdagochtend tussen 10 en 12 uur. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij de Stichting Pop muziek in Middelburg. Polariteit - De Praktijk voor Pola riteitstherapie Sephiroth in Oost- Souburg begint op 9 november met een vijfdaagse cursus polari teitsmassage. Deelnemers ont vangen op de laatste cursusdag een certificaat van de directeur en hoofddocent van natuurge neeskundig vormingscentrum Réfaja in Apeldoorn. Cur susleidster Ineke Pouwelse is lid van de Vereniging van Natuurge neeskundige Therapeuten (VNT). Voor informatie en aanmelding kunnen belangstellenden bellen 01184-72788. Computerdag - In samenwer king met zes zusterverenigingen organiseert de Hoechst Hobby Computerclub op zaterdag 6 no vember tussen 10 en 19 uur een computerdag op de bovenverdie ping van Britannia-Watertoren in Vlissingen. Op de dag de monstreren de verenigingen di verse toepassingen, waaronder een aardrijkskundig leerprogram ma voor basisscholen en een stamboomprogramma, dat tij dens de demonstratie contact maakt met diverse databanken zodat een stamboom kan worden verkregen. Mensen met proble men op coomputergebied zijn welkom bij de 'help-desk'. Engelen - 'Engelen en duivelen in de kunst' is de titel van de le zing die dr. P. van Dael maandag 8 november om 20 uur houdt in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. De lezing is een van de activiteiten van de Vrije Universi teit en Samenleving in Zeeland. Dr. Van Dael werkt op de VU Amsterdam bij de vakgroep kunstgeschiedenis en archeolo gie van de faculteit der letteren. Duivels en demonen vormen een hoofdmotief in de romaanse sculptuur, engelen komen in al lerlei variaties voor in de gotische en barokke beeldhouw- en schil derkunst. Engelen geven uitdruk king aan het geloof dat de onzichtbare God naar de mens toekomt. Duivelen geven 'ge zicht' aan het kwaad, zijn uitin gen van de angst van de mens. Vietnam - In het kader van het project 'Nederland Vietnam, een dialoog' houdt de schrijfster Ca- rolijn Visser op 6 november een lezing over haar reis door Viet nam. Van Visser verscheen re cent het boek 'Hoge bomen in Hanoi'. De lezing wordt gehou den in de bovenzaal van het Ge meentearchief om Vlissingen, om 13 uur. Vanwege de beperkte ruimte dienen belangstellenden een plaats te reserveren bij de Culturele Raad Vlissingen, 01184-14928. Eveneens op 6 no vember wordt het beeldende kunstproject in de Watertoren en Bellamy 19 en de fototen toonstelling 'Hedendaags Viet nam' in het Stedelijk Museum geopend. Schopenhauer - Op uitnodiging van Aula Zeeland houdt prof. S. Doorman dinsdag 9 november een lezing over Schopenhauer, in de aula van de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Arthur Schopenhauer was eén van de grote filosofen van de negentien de eeuw. Zijn pessimistische en meeslepende notities inspireer den Nietsche, Freud en Witt genstein, maar ook schrijvers als W.F. Hermans en Karei van het Reve. De lezing begint om 20 uur. Vrouwen - Het Emancipatiebu reau Zeeland organiseert samen met het Buro voor Vrouwenhulp verlening Artemis op woensdag 17 november een lezing over 'Keuzen in de (gezondheids-) zorg. Vrouwen een zorg?'. Spreekster is M. Pannekoek, me dewerkster Metis (landelijk bu reau voor vrouwenhulpverlening). De lezing wordt gegeven in Hotel Arneville in Middelburg en begint om 20 uur. Na de pauze lichten drie vrouwen uit de gezondheids zorg de keuzen toe die zij in hun werk moeten maken. Aanslui tend volgt een discussie. Vlissingen. Walstraat 156. tel 01184-17772 I ONDERDEIENSHOP JmMm) VAN ALLE HERKEN THUIS Griep - Huisarts H. Meijer in Oost-Souburg (01184-61212) geeft op de volgende dagen griepvaccinaties: mensen wier achternaam begint met A tot en met K op 9 november vanaf 16 uur; achternamen van L tot en met Z op 16 november vanaf 16 uur. Wie liever een afspraak, maakt kan vanaf 8 november te recht tussen 15 en 16 uur. Astma - Het Correspondent schap Walcheren van het Neder lands Astma Fonds houdt woensdag 24 november vanaf 19.30 uur een voorlichtingsavond in het verenigingsgebouw SO/GPC in Vlissingen. Cara- districtsverpleegkundige A. Kor rel leidt de discussie na een infor merende videofilm. De video is bedoeld voor cara-patiënten, fa milieleden en andere belangstel lenden en gaat over een carapatiënt in een lift met twee anderen en een hond. Mobiel - Sinds 1 november rijdt in Zeeland het mobiele kantoor van de verzekeringsmaatschappij CZ groep. Verzekerden kunnen er terecht voor alle zaken die be trekking hebben op het zieken- fons, de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten en parti culiere verzekeringen. Verder kan men er terecht voor algemene in formatie, in- en uitschrijvingen, afsluiten van particuliere polis sen, aanvullende verzekeringen en reisverzekeringen. Op Walche ren is het kantoor te vinden in de volgende plaatsen: elke donder dag in Oostkapelle (10.30-11.30), Westkapelle (12-13), Koudekerke (13.30-14.15) en Oost-Souburg (14.30 - 16). Diabetes - Onder het motto 'Je kunt meer doen met diabetes' houdt het Gewest Zeeland van de Diabetes Vereniging Neder land op 13 november vanaf 9.30 uur een symposium met info markt voor diabetici, in verpleeg huis Ter Valcke in Goes. Het programma is gevuld met spre kers over diabetes, erfelijkheid en zwangerschap, kinderen en pu berteit, sportmogelijkheden, voe ding, autorijden, vakanties en dergelijke. Het symposium duurt tot 16.25 uur, daarna kunnen be zoekers de aanwezige stands be kijken. Gehandicaptenbeleid - Het Zeeland Studiecentrum in Aar denburg organiseert samen met de Zeeuwse Stichting voor Ge handicaptenbeleid een informa tiedag over de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). De infor matiedag wordt op 3 december van 10 tot 16 uur gehouden in het Zeeland Studiecentrum. De WVG veroorzaakt veel verande ringen voor mensen die zijn aan gewezen op bepaalde vervoersvoorzieningen, op aan passingen in woningen en op vergoedingen voor hulpmiddelen. De gemeente wordt de eerst ver antwoordelijke voor de uitvoering van de wet. Het doel van de in formatiedag is de strekking en de gevolgen van de WVG-duidelijk te maken. De dag wordt gevuld met inleidingen, gespreksgroepen en een forumgesprek. Belangstellen den kunnen een deelnameformu lier aanvragen bij het Zeeland Studiecentrum. Parkinson - De Parkinson Pa tiënten Vereniging houdt donder dag 11 november vanaf 14 uur haar jaarlijkse Provinciale Zeeuw se Contactdag in verpleeghuis Ter Valcke in Goes. Ook niet- leden zijn welkom. Tijdens de Contactdag houden een logope diste en een fysiotherapeute een lezing, waarna gelegenheid is tot het stellen van vragen. Fietsactie - De Nationale Post code Loterij heeft besloten het Zeeuws Platform Duurzame Ont wikkeling te steunen met een fi nanciële bijdrage van ruim vijfduizend gulden voor de fiets actie woon-werkverkeer. De fietsactie liep van 1 mei tot 30 september en ruim 600 mensen deden eraan mee. Zij hielden da gelijks bij hoeveel kilometer ze van huis naar werk hadden afge legd en omgekeerd. De actie is bedoeld om het fietsgebruik voor het woon werkverkeer in Zeeland te stimuleren en wil een bijdrage leveren aan het terugdringen van het autoverkeer en aan een scho ner milieu. Het Zeeuws Platform voor Duurzame Ontwikkeling is een samenwerkingsverband van twintig maatschappelijke organi saties in Zeeland. Werkzaamheden - De gemeen te Vlissingen is maandag 1 no vember begonnen met de vervanging van riolering en huis- aanluitingen en herbestrating in de Buteux-, Sanderse-, Van Ste- veninck, Dijk-, Van Teijlingen-, Van Visvliet- en Braamstraat en de Padweg. Afhankelijk van het weer zullen de werkzaamheden ongeveer elf weken duren. Tege lijkertijd wordt een aantal ver- keersvoorzieningen aangelegd. Marketing - In Motel Goes wordt op 9 november vanaf 20 uur een Business Opportunity Meeting gehouden, waarbij een onafhankelijk team van een mul tinational een lezing zal houden over 'Multi Level Marketing' in Europa. g Pakketten -Pakketten voor Polen kunnen donderdag 11 november tussen 18 en 22 uur worden in geleverd bij Joke Sedee, Sport- laan 18 in Middelburg. Het maximale gewicht van een pak ket is 25 kilo. De pakketten mo gen ook brieven, tijdschriften en dergelijke bevatten. VERVOLG PAGINA ABDIJNIEUWS Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg^ AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruyn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: A.F. Kaars, 15 uur: L. Wüllschleger. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: J. Bakker. Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel', West- dijkstraat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: Kleij. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: B. Ridder. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: A.P. Nauta, 14.30 uur: F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10.30 uur: J. de Boer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: C. de Boon (gezamelijke dienst), 14.30 uur: A.E. de Bruijn (gezamelijke dienst). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: C. de Boon (in Geref. Kerk), 14.30 uur: A.E. de Bruijn (in Geref. Kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: PC. Schoonenboom. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: Chr. Brakema. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 9.30 uur: O. Elseman. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: O. Elseman. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: J.E.L. Brummelkamp. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Ontmoetingskerk) Zo. 11 uur: L. Wüllschle ger, 17 uur: J. Blom. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: D. Castel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: R. Brands. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katho/ieke Kerk Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, tweede en vierde zaterdag v.d. maand om 19 uur, Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk lEglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: L. Tonneau. Evangeliegemeente 'de Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: G. Mes. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: J. Murre (dankdag). OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: F.C. van Dijke, 17 uur: W.P. Jansen. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente Oostkapelle. Saron kerk. Zo. 10 en 15 uur: leesdienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J. Murre (dankdag). KOUDEKERKE SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 17 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgc*""25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 en 14.30 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk Zo. 10 uur: Manuputty. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: A.P. v.d. Broek (gezamelijke dienst), 19 uur: G. Warner (in Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A.P. v.d. Broek (in Geref. Kerk), 19 uur: G. Warner (gezamelijke dienst). ST.LAURENS MIDDELBURG Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: D.E. Hiensch. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: J. Kuik. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdom weg 1. Zo. 9.30 uur: Stolk. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: P. Joosse. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koudekerk- seweg 88, Zo. 10 uur: C. van Rosmalen en N.H.J.E. Boomer. Ter Reede, Zo. 19 uur: J.W. Glashouwer en P.J. van Hecke. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 10 tot 12 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: geen opgave ontvangen. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: M. Vaas, 17 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57. Zo. 14.15 uur, Wo. 19.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, el ke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Herweyer. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur en Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. Gereformeerde Kerk, Fort den Haakweg 16. Zo.: 10 en 17 uur. Souburg, Nieuw- en St Joosland, Arnemuiden, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuidtpraktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost- Souburg, tel. 01184-61212. zondag: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, teI. 01180-37431. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallon »«n 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uu Grijpskerke, Ga| )stkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder,Zanddijk: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: R.A.D. van Tol, Markt 12, Vee re, tel. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Valkenisseweg 14, Bigge- kerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: J.M.D. Rombouts, Langevie- le 47, Middelburg, tel. 01180-12882. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, teI. 27471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, te! 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 16761. DIERENARTSEN WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: de Boon. Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op Do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Lok. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: P.J. Rebel, 17 uur: W.A. van den Berg. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: W.A. van den Berg, 14.30 uur: J.S. Koops. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: J.S. Koops, 18.45 uur: welkomdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. OOST-SOUBURG ZOUTELANDE Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L. A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: R.E.R. van Buiren, 19 uur: K.W. Kakes. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur, Zo. 19 uur: A.V. de Nooy. Martinuskerk. Kerklaan 19. elke Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: W.P. Jansen, 14.30 uur: F.C. van Dijke. Hervormde Kerk. Zo. 11 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Do. 4 november t/m wo. 10 november HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: A.P. Bruijnzeel, Herengracht 68, teI. 39933. zondag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 39933. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: B. Bosch, Bad huisstraat 81, tel. 12233 zondag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: Driehuis-van Haselen, Gerbran- dystraat 151, Vlissingen, teI. 01184-66548. dag en nacht). Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11- 12 uur en 17-18 uur. Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A. Hoogveld en R. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180-37077 (dag en nacht). Spreekuur zonder afspraak: Za. van 10 tot 11 uur, de rest van het weekend alleen op afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huisdie ren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n Lijf Zeeland': 01184-14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden, Thuiszorg Walche ren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184-86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishandeling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kin derbescherming. 01180-35015. Weerbericht 06-9775 Waterstanden 06-9771

de Faam | 1993 | | pagina 13