mjflfflS Spelmidd gen in De Parel BOEDELSCHEIDING Tobben met uw wasmachine? HANDYMAN Dan vlug naar., Ouderen Natuur Cultuur Cursus/onderwijs ,DE, PAREL, Iedere woensdag- en zaterdagmiddag kom met de SPe>tt&b\JSc' Vrije tijd Allerlei Woensdag 27 oktober 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Magistraatwijk - Alle inwoners van de Middelburgse Magistraat- wijk van vijftig jaar en ouder zijn welkom op de kennisma kingsmiddag op 25 november in het Zuiderbaken. Tussen 13 en 16.30 uur kunnen de belangstel lenden mee doen aan de Spel- middag, georganiseerd door het Meer Bewegen voor Ouderen. Tot nu toe werd alleen op dinsdag een Open Clubmiddag gehouden voor de ouderen van de Ma gistraatwijk, maar door het toe nemend aantal 50-plussers is nu ook de donderdag in het Zuider baken gereserveerd voor oude ren. Op de kennismakingsmiddag kunnen deelnemers een aantal spelen uitkiezen die zij in het ver volg op donderdagmiddag willen doen. Ook andere suggesties van deelnemers zijn welkom. Vergadering - De Regionale CFO-groep Senioren/Anders Ac tieven houdt op 2 november haar ledenvergadering in de Spinne in Goes, 's Ochtends spreekt C. Kruf over de berekening van de pensioen bij het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds, 's Middags is er een gezamenlijke vergade ring met Zeeuwse CNV-senioren. A.J. de Geus, vice-voorzitter van de CNV, spreekt dan over de so ciale zekerheid in de toekomst. H. van Beers, districtsbestuurder CNV Zeeland/Goeree- Overflakkee, spreekt daarna over het CNV in Zeeland. De vergade ring begint om 10 uur. Doedag - De Zeeuwse Sport raad organiseert zaterdag 30 ok tober in Sportpunt Zeeland in Goes een MBvO-Doedag, voor iedereen van 55 jaar en ouder. De manifestatie is de afsluiting van de nationale MBvO-week (Meer bewegen voor Ouderen). Op de Doedag worden allerlei facetten belicht van het bewegen voor ouderen. De deelnemers kunnen zich van 10 tot 16 uur bezig hou den met diverse sport- en spelac tiviteiten. De dag is bedoeld om ouderen te stimuleren en te laten kennismaken met activiteiten die geschikt zijn voor ouderen. Bingo - De activiteitencommis sie van de Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen presenteert op 10 november in Bachten Kom- me de muziekgroep Tasmanias. Naast muziek, liedjes en een dansje is er de mogelijkheid een rondje bingo te spelen. De zaal gaat open om 13.30 uur, het feest begint om 14 uur. Koersbal - Speeltuinvereniging De Oude Stad in Vlissingen houdt dinsdag 2 november om half twee een bijeenkomst in de speeltuin over koersbal. Koersbal is bedoeld om mensen vanaf on geveer vijftig jaar actief te laten zijn. De Speeltuinvereniging wil ook een groep opstarten in de wijk en hoopt dat de groep, naast een sportieve ook een sociale functie zal krijgen. Schoonmaak - Drie recreatie ondernemers en de Stichting Re- creatiewerk Zeeland zijn vorige week bekroond met een Zilveren Bezem en een geldprijs van 1.500 gulden voor hun actieve aanpak van het afvalprobleem. De onder nemers zijn Recreatiepark Scho- neveld, Camping Napoleonhoeve en Camping Rozenhof. Verder is een fiets aangeboden aan H. Muis uit Arnemuiden die de meeste originele zwerfafvaltip voor recreanten gaf. Allen zijn winnaars van de door de Stich ting Nederland Schoon uitge schreven wedstrijd 'Zeeland aan kant, dat heb je mooi zelf in de hand', die op 23 juni is ingezet. Trekvogels - Oktober is een goede tijd om vanuit de observa tiehut op Neeltje Jans trekvogels te bekijken. De hut is van de Ver eniging Natuurmonumenten en het Zeeuws Landschap en ligt in de dijk tegenover het aangelegde vogeleiland in de Oosterschelde. De hut is bereikbaar vanaf de hoogste parkeerplaats bij Delta- Expo, een half uurtje lopen langs de ongebruikte peiler en de mos selkwekerij naar de dijk. De hut kan gratis worden gebruikt en is toegankelijk voor rolstoelen. Na tuurliefhebbers kunnen deze maand ook nog excursies in het gebied meemaken: dinsdag om 10 uur en woensdag om 14 uur, vertrek vanaf de oprit van de par keerplaats. Caecilia - Ter viering van het honderdjarig jubileum van mu ziekvereniging Caecilia in Vlissin gen houdt de vereniging zaterdag 6 november een muziekfestival in de aula van de SSG Schelde- mond in Vlissingen. Het festival begint om 12 uur en duurt tot on geveer een uur 's nachts. Mede werking wordt onder meer verleend door Ons Genoegen (Vlissingen), Voorwaarts (Koude- kerke), ONDA (Ritthem), Vlijt en Volharding (Souburg) en een HAFABRA-orkest, samengesteld uit diverse korpsen. Het slotcon- cert wordt gegeven door de eveneens honderdjarige Brass band Excelsior uit 's Heer Arendskerke. Brassband - Muziekvereniging Apollo en theater 'de Parel' orga niseren zondag 31 oktober een concert van de Engelse Brass band Williams Fairry Engineering Band in 'de Parel' in Domburg. De Engelse Brassband is veertien keer British-Open kampioen ge weest, won zes keer de titel Best of Brass en twee keer de titel Granada Band of The Year. De band treedt regelmatig op in Ca nada, Hong-Kong, Zwitserland, Duitsland en Nederland. Het con cert begint om 17 uur. Adrie Hoefnagel Mr. Mariske Smits Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg 01184-86400 01180-84000 Wanneer een huwelijk eindigt door een echtscheiding houdt dit tevens in dat de huwelijksge meenschap beëindigd wordt. In het geval van gehuwd zijn in ge meenschap van goederen is er één vermogen dat verdeeld moet worden. Ook de bezittingen, vor deringen en schulden worden als gezamenlijk beschouwd. In het navolgende wordt uitgegaan van zo'n gemeenschap van goede ren; bij huwelijkse voorwaarden gelden andere regelingen. Wanneer men het met elkaar eens is over de verdeling vah de boedel, wordt dit gelijk vastge legd in het echtscheidingsconve nant. Kan men het echter niet eens worden, ook niet met be hulp van een advocaat, dan be noemt de rechter een boedelnotaris. De rechter zou ook zelf een verdeling kunnen vaststellen, maar dit komt niet vaak voor. De notaris zal de uit eindelijke verdeling vaststellen in de 'akte van verdeling'. Zijn de echtelieden het hiermee nog niet eens, dan maakt de notaris een 'proces-verbaal van zwarigheden' op. Hierin staat over welke zaken men het wel en niet eens is kun nen worden. De rechter zal aan de hand hiervan een uiteindelijk oordeel vellen. Logisch gevolg van deze gang van zaken is dat de procedure langer loopt en alle kosten oplopen. Deze kosten worden weer verrekend met de boedel die dus steeds minder waard wordt. Buiten de gemeen schap van goederen vallen 'de verkochte zaken' (hieronder ver staat men de goederen die op een speciale wijze toebehoren aan één van de echtgenoten), en goederen (ook geld) die door middel van een uiterste wilsbe schikking is nagelaten aan één der echtgenoten. Een groot strui kelblok is vaak de woning. Gaat het om een huurwoning en wordt men het niet eens over wie er in mag blijven wonen, dan bepaalt de rechter dat aan de hand van een aantal criteria (wie verzorgt de kinderen, wie woont er het langst in het huis en dergelijke). Meestal blijft de situatie gehand haafd zoals die bij voorlopige voorzieningen is vastgesteld. Een eigen huis wordt beschouwd als gemeenschappelijk bezit. Meestal volgt toewijzing aan de één en wordt de ander uitge kocht. Hierbij wordt een notaris ingeschakeld om een akte van verdeling op te maken. Nu één echtgenoot hierdoor een schuld op zich neemt, zal dat met de an der moeten worden verrekend. Uiteraard is het bovenstaande slechts een beknopte weergave. Voor meer informatie kunt u altijd bellen of op het spreekuur langskomen. ONDERDELEHSHOP EHBO - Het Comité Kinderveilig heid in Vlissingen geeft op 15 en 17 november een voorlichtings avond EHBO voor ouders van kin deren van nul tot vier jaar, in de wijkgebouwen van Rosenburg en de Leliënlaan in Vlissingen. Uit cijfers van de Stichting Consu ment en Veiligheid blijkt dat jaar lijks een groot aantal ongelukken in en om het huis plaatsvindt met kleine kinderen. Op de EHBO- voorlichtingsavonden kunnen ouders leren wat te doen als hun kind dreigt te stikken in een stuk speelgoed of zich brandt. De bij eenkomsten beginnen om 19.3Q uur en telefonische aanmelding bij Thuiszorg Walcheren is nood- zakelijk. Tel. 01180-84277. Inpakken - In Ter Welle in Goes begint op 9 november de cursus 'Inpakken en Wegwezen'. Met weinig extra moeite blijkt het mo gelijk de cadeaus voor de feest dagen creatief in te pakken. De cursus omvat twee avonden van 19.10 tot 21.40 uur en wordt ver zorgd door een ervaren inpakker. De curus is bedoeld voor werkne mers in de detailhandel, maar ook voor particulieren. Mini-onderneming Hogeschool Zeeland in Vlissin gen levert dit schooljaar zeven mini-ondernemingen, waaraan in totaal bijna honderdvijftig leerlin gen meewerken. Zes mini- ondernemingen werken op de HEAO en een op de HTS. Een mini-onderneming is een project waarbij op scholen een onderne ming wordt gestart, compleet met aandeelhouders, produktie, marketing, verkoop, directie, boekhouding en dergelijke. De mini-ondernemingen worden na een jaar geliquideerd, waarna blijkt of de aandeelhouders winst zullen maken of niet. De bedoe ling is leerlingen al vroeg inzicht te geven in het reilen en zeilen van ondernemeningen. Het pro ject wordt gesponsord door het ministerie van economische za ken, de ABN-AMRO en de werk geversorganisaties. Onderhandelen - De onderafde ling Walcheren van de JOVD geeft vrijdag 5 november een cursus onderhandelen in De Beurs in Vlissingen. De cursus begint om 19.30 uur en staat on der leiding van Brigitte Coers en Antoinette Kruit. Info: 01180-25792. Klantgericht - De Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland geeft in november twee cursussen. De eerste is een cursus 'Klantgericht denken en handelen', op 2 en 9 november bij de Kamer van Koophandel. De cursus is bedoeld voor medewer kers van de verkoopbinnendienst en -buitendienst en duurt van 9.30 tot 16.30 uur. De cursus 'Fi nancieel Inzicht' vindt plaats op 1, 8, en 15 november in Hotel Ar- neville in Middelburg en behan delt de diverse financiële aspecten waar een ondernemer mee in aanraking komt. De cur sus is bedoeld voor alle onderne mers in het midden- en kleinbedrijf. Fotografie - Het instituut Kunst zinnige Vorming Vlissingen be gint in november met drie cursussen fotografie: de cursus Oriëntatie op de Fotografie, waar in aandacht wordt besteed aan het gebruik van de camera, vormgevingsaspecten en afdruk ken; Foto-expressie in zwart/wit, waarin het zelf ontwikkelen en afdrukken centraal staan en in praktijk worden gebracht in het thema 'het lichaam als land schap'; en Fotografie naar The ma, waarin de gevorderde fotograaf zijn hobby kan vervol maken aan de hand van de the ma's landschap, model en stilleven. Oriëntatie en Fotografie naar thema omvatten 22 lessen en beginnen donderdag 11 no vember van 20 tot 22 uur; Foto expressie omvat vijftien lessen en begint zaterdag 13 november van 9.30 tot 12.30. Vrouw - De Stichting Vrouw en Werk Zeeland begint vrijdag 12 november met een cursus 'Vrouw en Werk'. Tijdens de cur sus kunnen de deelneemsters zich oriënteren op hun eigen mo gelijkheden en beperkingen, op mogelijkheden op de ar- beismarkt, opleidings-, om- en bijscholingsmogelijkheden, een persoonlijk stappenplan maken en leren solliciteren. Maandag 15 november begint de cursus 'Aan het werk' met WAO/AWW, voor vrouwen die gedeeltelijk arbeids ongeschikt zijn. In deze cursus kan de deelneemster uitzoeken waar de mogelijkheden en kan sen liggen op de arbeidsmarkt als ze minder dan tachtig procent ar beidsongeschikt is. Vrije School - In het gebouw van de Vrije School Zeeland in Babelweg 2,4357 BT Domburg, telefoon 0» 188-3230 Onder begeleiding van CLOWN "SPET DE SPATTER" kun je meedoen aan de PAREL SPETTER AQUA LYMPICS" met tal van leuke spelletjes zoals: bolle ballenrace, pelikaanplonsen, Parelduiken en nog véél meer. Voor iedereen is er een leuke Parelverrassing, v f f ]e betaalt één prijs voor spetterbus én entree zwemparadijs: vanuit Middelburg, Souburg en Vlissingen 12,-- vanuit Koudekerk en Zoutelande 10, en vanuit Westkapelle 9, Clown Spet de Spatter rijdt mee in de Spetterbus en maakt de gekste ballonfiguren, op de terugweg wordt je geschminkt. Bel voor meer informatie DE PAREL: 01188-3230 i.„wp*RADUS MET FITNESS, SAUNA. BOWLING- EN so,_Lm 0e PAREL IS EEN HEERLIJK ANEN, kuurcentrum, theater, café s en RESTAURANTS IN DOMBU Middelburg wordt maandag 1 november een informatieavond gehouden over het onderwijs aan een Vrije School. Belangstellen den zijn vanaf 20 uur welkom. Bestevaer - De Prins Willem- Alexander Mavo en de Sint Pau- lus Mavo zijn op 1 augustus ge fuseerd en vormen samen de Bestevaer Mavo Vlissingen, PC RK School voor het Voortgezet Onderwijs. Op donderdag 4 no vember nemen zij op feestelijke wijze de nieuwe behuizing aan de Adr. Coortelaan in Vlissingen in gebruik. Tussen 15 en 17 uur staat de deur open en om onge veer 16 uur verricht wethouder L. Poppe de officiële openingshan deling. Droogbloemen - Gert Ver- schraegen begint op 1 en 2 no vember in Imkerij Poppendamme met begin- en vervolgcursussen 'Werken met droogbloemen'. De cursus wordt zowel 's middags als 's avonds gegeven. Voor meer informatie; 01189-1948. Volksuniversiteit - De Zeeuwse Volksuniversiteit organiseert een cursus Opera. De cursus omvat tien dinsdagavonden en begint op 2 november om 19.30 uur. Tij dens de cursus komen alle stem men aan bod, van bassen tot countertenors en castraten. Naast recente muziekvoorbeel den krijgt de cursist ook histori sche opnames te horen. Verder organiseert de ZVU een ken nismakingsbijeenkomst voor de cursus Inleiding in Geologie- Aardwetenschappen, Mineralo gie, Fossiele en Recente Schel pen, op dinsdag 2 november om 19.30 uur in de CSW in Middel burg. Bijbelclub - Kinderen tussen de vier en tien jaar kunnen van woensdag 27 tot en met vrijdag 29 oktober deelnemen aan de Vakantie-Bijbelclub. De club is el ke ochtend van half tien tot half twaalf. Op Damplein 12 in Mid delburg kunnen de kinderen knutselen, zingen, naar een ver haal luisteren en boetseren. Dansen - Mensen van 25 jaar en ouder die gezellig in hun eentje op stap willen, kunnen terecht bij Aldegonde. Onder het genot van een hapje en een drankje organi seert Aldegonde in Vlissingen iedere eerste vrijdag van de maand sfeervolle praat- en dans avonden. De zaal in Westerzicht is open vanaf half negen 's avonds. Tuinen - Het tuinplantencentrum en hoveniersbedrijf van Pouweise Tuinen in Vlissingen hoeft niet te verhuizen. Een aannemersbedrijf was sinds vorig jaar eigenaar van het perceel en wilde er gaan bou wen. De bouwplannen gingen echter niet door. Pouweise Tuinen is nu eigenaar van de grond en hoeft niet te verhuizen. Kindertelefoon - Het gratis nummer van de Kindertelefoon blijkt na een jaar gebruik een groot succes. In Zeeland is het aantal gesprekken sinds de in voering van het gratis nummer gestegen met 66 procent van on geveer 2100 per jaar naar zo'n 3500. Kinderen en jongeren van 8 tot 18 jaar kunnen het nummer kosteloos bellen voor steun, ad vies of een praatje. De vijfhon derd vrijwilligers van alle Kindertelefoons in Nederland krij gen in 1993 naar verwachting ongeveer tachtigduizend gesprekken te verwerken; een stijging van zestig procent ten opzichte van de jaren daarvoor. Meest besproken onderwerpen zijn nog steeds seksualiteit, mis handeling, relaties en de thuissi tuatie. Balans - De Balans in Middel burg krijgt gedeeltelijk nieuwe ri olering en bestrating. Afgelopen maandag is met de werkzaamhe den begonnen. De rijbaan en par- keerstroken krijgen een gebroken puinfundering en worden samen met de trottoirs opnieuw bestraat. Het werk zal ongeveer vijftien weken in beslag nemen en begint aan de zijde van de Wa- genaarstraat. De straat wordt in drie fasen gedeeltelijk afgesloten. Vanaf half november is de Balans tijdelijk geheel afgesloten voor al le verkeer ter hoogte van de Bo- gardstraat. Het verkeer wordt vanaf Walplein en Korte brug 'om geleid door de Bachtensteene, waar tijdelijk het eenrichtingver keer en de mogelijkheid om te parkeren worden opgeheven. Parkeren - De gemeente Middel burg heeft negen parkeerplaat sen voor vrouwen gereserveerd in de parkeergarage Geere. Op verzoek van de Middelburgse Vrouwenraad is onderzocht of de twee parkeergarages van de stad voldoende veilig zijn voor vrou wen. De nieuwe parkeergarage aan de Kousteensedijk is zo goed verlicht dat alle parkeerplaatsen voor iedereen veilig worden geacht. Om vrouwen in de min der verlichte Geere-garage een veiliger gevoel te geven, zijn voor hen negen plaatsen vlak bij de in gang gereserveerd. De veiligheid in beide garages wordt bevorderd door camera's waardoor de toe zichthouder de garages in de ga ten houdt. Vlissingen. Walstraat 156. tel 01184-17772 VAN ALLS MERKfN Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruyn, 19 uur; J.C. Hanekamp. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: K.W. Kakes. Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel', West- dijkstraat 5-7, samenkomst Do. 20 uur. Zo. 10 uur. BIGÖEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: Ma- nuputty. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer, 19 uur: Jac. Sinke. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereforrheerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.P. Jansen, 14.30 uur: A.V. de Nooij. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 9 uur: St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: W.A. van den Berg, 14.30 uur: A.A. van der Spek (in Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: C. de Boon, 14.30 uur: A.A. van der Spek (gezamelijke dienst). HOOGBLANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo:, geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: B. de Haan. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: M.A. Bosman-Huizinga. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 9.30 uur: J.S. Koops. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: K. Hendrikse. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: J. Crans. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Ontmoetingskerk) Zo. 11.15 en 17 uur: L. Wüllschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za H.J. v.d. Kamp, 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst. Leger des Hells. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bidstond, 10 en 17 uur: L. Spiering. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: A.P. Cornet. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: J. Horsman. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk Zo. 10 uur: M.A. Bosman- Huizinga. Rooms-Katholieke Kerk Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, tweede en vierde zaterdag v.d. maand om 19 uur, Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'de Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: H. Blankenspoor. Rafaëi gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen- laan 8, Zo. 9.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: R. Louws. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: F.C. van Dijke, 19 uur: zangdienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: J. de Boer, 19 uur: zangdienst. Gereformeerde Gemeente Oostkapelle. Saron- kerk. Zo. 10 en 15 uur: leesdienst. Rooms-kathoiieke kerk. Za. 19 uur en Zo. 10 uur. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: R. Louws. SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan, 14.30 uur: F.C. van Dijke. Hervormde Kerk Zo. 9 uur: Manuputty. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 17 uur: J. de Boer (gezamelijke dienst). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: de Lang, 17 uur: J de Boer (in Geref. Kerk). G. ST.LAURENS Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: J.L. 't Hart. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: C. van Rosma len. Ter Reede, Zo. 19 uur: A.V. de Nooij. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 10 tot 12 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: H.J. v.d. Kamp, 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 17 uur: J. Nuyen. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57. Zo. 14.15 uur, Wo. 19.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente 'Fiiadeifia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur en Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: J. Pannekoek. Gereformeerde Kerk, Fort den Haakweg 16. Zo.: 10 en 17 uur. Rooms-kathoiieke kerk, Zo. 10 uur. Souburg, Nieuw- en St Joosland, Arnemuiden, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag: P. Kodde, Oude VIissingseweg 13, Mid delburg, tel. 01180-15810. zondag: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Moi, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: A.A. van der Ma le, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Va/kenisseweg 14, Bigge- kerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: P. de Boer, Rouaansekaai 23, Middelburg, tel. 01180-13320. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 68791. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 01184-60860. dag en nacht). Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11- 12 uur en 17-18 uur. Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A. Hoogveld en R. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180-37077 (dag en nacht). Spreekuur zonder afspraak: Za. van 10 tot 11 uur, de rest van het weekend alleen op afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huisdie ren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN MIDDELBURG Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: P.J. Westerneng. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: van der Zwan. ZOUTELANDE Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op Do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: C. Hogchem, Di. 19.30 uur: F. Harinck. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Koedijk. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: G. van Smeden. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: Postma. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: zie Ontmoetings kerk, 17 uur: A.C. Verweij. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: P. Paulus, 14.30 uur: W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: P.J. Rebel, 17 uur: P. Paulus. Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 uur: A. de Snoo, 16.30 uur: H. Mostert. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: H.J. van Duinen. Oranjepieinkerk, Zo. 9.30 uur: D. van Boven, 19 uur: zangdienst. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur, Zo. 19 uur: G.J. v.d. Linde. Martinuskerk. Kerklaan 19. elke Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Rooms-Katholieke kerk. Bosweg. Za. 19 uur en Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: P. Joosse, 14.30 uur: A.V. de Nooij. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: P.C. Klijnsma. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethei-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo.: geen opgave ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Postma. Do. 28 oktober t/m wo. 3 november HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: G.J.M. Meijjer, De Krammer 14, tel. 39933. zondag tot 24 uur: S. A van den Haak, Rouaansekaai 4 7, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: W.N. Osterman, De Kempenaerstraat 2, tel. 79791 zondag tot 24 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n Lijf Zeeland': 01184 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden, Thuiszorg Walche ren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184-86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishandeling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kin derbescherming. 01180-35015. Weerbericht 06-9775 Waterstanden 06-9771

de Faam | 1993 | | pagina 13