M «MïlïWPi ffiMEEi Echtscheidingsrecht Campagne Amnesty International tegen politieke moorden en verdwijningen Chatwick op Middelburgs theaterorgel [stofzuïgerzakken. Elk merk krijgt] u hier te pakken, HANDYMAN Buurt/wijk Lezingen Sport Ouderen Cursus Cultuur Vrije tijd Gezondheid Allerlei Verenigingen Ontspanning Gevonden Woensdag 20 oktober 1993 L 1. A O Wat te melden? F'ostbus 5017, 4330 KA Middelburg DE FAAM - DE VLISSINGER 19 Bingo - Buurtvereniging Van Duyvenvoorde in Oost-Souburg heeft zaterdag 23 oktober een bingo-avond op het programma staan. Het spel wordt gespeeld in wijkgebouw De Schuur, aanvang 20.30 uur. Houseparty - Ook de nieuwste muziekrage Bubbling komt zater dag 23 oktober aan bod als in De Paraplu in Vlissingen een Bubb ling and House Party voor jonge ren wordt gehouden. Het feest is een initiatief van de Meidengroep van De Paraplu aan de Alexander Gogelweg. Theater - Op initiatief van De Hayman in Middelburg worden in het Ontmoetingscentrum Dau- wendaele en in wijkgebouw Zuiderbaken theatervoorstellin gen verzorgd voor vier- tot twaalfjarigen. Woensdag 27 ok tober speelt de groep Potdoosje om 10 uur in Dauwendaele en om 14 uur in het Zuiderbaken het stuk Ajasses. Paauwenburg - Kunst in de Wijk. Dat is één van de agenda punten die donderdag 21 oktober op de agenda staat van de verga dering van het wijkcomité Paau wenburg. Ook moet de politie zorgen voor een vervanger tij dens de vergaderingen van het comité als de vertegenwoordiger verhinderd is, zo vermeldt de agenda. Vergaderd wordt in wijk- punt Nieuw Paauwenburg, aan vang 19.30 uur. Wild-west - Korfbalvereniging Zuidwester houdt woensdag 27 oktober in sporthal De Belt in Oost-Souburg een instuif met al lerlei wild-west-spelen. Voor schoolgaanders in groep 1 tot en met vier is de instuif van 11 tot 13 uur en voor de hoogste groe pen van 14 tot 16 uur. Ski-trim - Ter voorbereiding op de wintersport wordt vanaf zon dag 31 oktober wekelijks onder deskundige leiding een ski-trim uur gehouden. De deelnemers worden aan de hand van speci fieke oefeningen voorbereid op een sportief goed verlopende wintersport. Ook niet- wintersporters zijn echter wel kom op de ski-trim. Het eerste trim-uur start 31 oktober om 10.30 uur vanaf de parkeerplaats bij Skandia Sauna in Vlissingen. Bij minder geschikt weer wordt uitgeweken naar een overdekte lokatie. Wandelen - Het comité winter- serie/sluitingstocht van de Zeeuwse Wandelsportbond orga niseert voor zaterdag 23 oktober de jaarlijkse sluitingstocht. Deel nemers kunnen naar keuze vijf, tien, vijftien of dertig kilometer lopen. De langste afstand start om 10 uur, de rest vertrekt tus sen 11 en 13 uur vanaf sporthal de Zandkuil in Middelburg. De tochten in de winterserie van de Wandelsportbond worden gelo pen op 6 november, 8 januari, 5 februari en 19 maart en starten respectievelijk in Terneuzen, Goes, Kamperland en Zierikzee. Voor inlichtingen 01150-12820. Voetbalinstuif - De KNVB afde ling Zeeland geeft de deelnemers aan de voetbalinstuiven een her kansing. Woensdag 27 oktober kunnen jeugdige voetballers op Walcheren terecht in Serooskerke waar vier tegen vier wedstrijden worden gespeeld. Er is een aantal trainers aanwezig onder wie Bert Pentury. Eerdere instuiven vielen letterlijk in het water vanwege de regenval. Kunstenaars - J. van Paaschen- Louwerse geeft op uitnodiging van de Heemkundige Kring Wal cheren op woensdag 27 oktober om 20 uur een lezing in Hotel Walcheren, met de titel 'Kunste naars in Domburg'. Domburg was begin deze eeuw een bekend kunstenaarscentrum. Kunsthisto rica Van Paaschen zal aan de hand van dia's vertellen over de kunstenaars die in die tijd in Domburg verbleven en deelna men aan exposities in het houten tentoonstellingsgebouwtje. Tus sen 15 en 17 uur is diezelfde dag in Hotel Walcheren een expositie te bezoeken van enkele 'Walcher- se taferelen' van een aantal leden-amateurs. Rozenkruisers - Het Rozenkrui sers Genootschap verzorgt maandag 25 oktober om 20 uur een lezing in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg, met de titel 'De brug tussen natuurmens en de geest-zielenmens'. De lezing is bedoeld voor iedereen die zich niet wil neerleggen bij een zin loos leven, waarin dagelijks ver anderingen optreden waarvan het doel onduidelijk is, en die ge looft dat er iets moet zijn dat wel zinvol is. Voetgangers - De voetgangers vereniging VBV geeft maandag 1 november om 14 uur een presen tatie in het gebouw van de Stich ting Welzijn Ouderen in Middelburg. Doel van de presen tatie is de mensen erop te wijzen dat ze vaker voetganger zijn dan ze denken, dat lopen leuk en ge zond is en dat de inrichting van de openbare ruimte en het ge drag van andere weggebruikers het de voetganger niet altijd ge makkelijk maakt. De presentatie met lichtbeelden is vrij toeganke lijk voor 50-plussers en duurt on geveer een uur. Bewegen - De week van 25 tot 30 oktober is uitgeroepen tot na tionale MBVO-week: Meer Bewe gen Voor Ouderen. De Stichting Welzijn Ouderen in Vlissingen houdt die week open huis. In de Houtenschool wordt maandag 25 oktober van 14 tot 16 uur ge volksdanst. In Bachten Kromme op 26 oktober is er van 9.30 tot 10.30 uur gymnastiek en van 10.30 tot 11.30 volksdansen. In Bachten Reede op 27 oktober van 10.30 -11.30 gymnastiek, op 28 oktober van 14 tot 16 volks dansen en van 14.30 tot 16 uur koersbal. In Bachten Poorte Oost- Souburg gymanstiek en volks dansen op 27 oktober van 14 tot 16 uur en koersbal van 9.45 tot 11.30. In Sporthal Souburg op 28 oktober van 10 tot 16 uur bowls en op 29 oktober van 14.30 tot 16 uur een sportinstuif. Thuiszorg - Op uitnodiging van de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren houdt L. Phernambucq, directeur van de Stichting Thuiszorg Walcheren, een lezing in het vereniginsge- bouw in Vrouwenpolder. Hij zal informatie geven over alles wat Thuiszorg voor inwoners van Vrouwenpolder, en speciaal de ouderen, kan betekenen. Dansen - De Stichting Welzijn Ouderen Middelburg geeft een beginnerscursus stijldansen 50 Een gratis proefles is te vol gen op dinsdag 2 november om 14 uur in het gebouw van de stichting in Middelburg Adrie Hoefnagel Mr. Mariske Smits Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg 01184-86400 01180-84000 Sinds 1 januari 1993 hebben er enige veranderingen plaatsge vonden in het echtscheidings recht. De belangrijkste veranderingen zijn: dat de echt scheiding niet meer in gang wordt gezet door middel van een dagvaarding maar door een ver zoekschrift. Dit wordt ingediend bij de griffie van de rechtbank via een advocaat. Wanneer dit niet door beide partijen gezamenlijk wordt ingediend, moet één partij ervoor zorgen dat dit verzoek schrift binnen veertien dagen door middel van een exploit aan de andere partij wordt uitgereikt door een deurwaarder. Binnen zes weken kan er een verweer schrift ingediend worden; dit moet gebeuren via een advo caat/procureur. Na het indienen van het verweerschrift stelt de rechter een datum vast voor de mondelinge behandeling. Wan neer er onderlinge overeenstem ming is, kan deze mondelinge behandeling achterwege gelaten worden. Indien er kinderen zijn volgt er een ouderverhoor. De nieuwe procedure is er op gericht om tijdens één zitting alle punten te behandelen. Binnen één jaar na het huwelijk kan de echtschei ding uitgesproken worden. Voor dien was het zo dat wel binnen een jaar een procedure gestart kon worden, maar de definitieve uitspraak kon pas plaatsvinden nadat het huwelijk één jaar had geduurd. Van de beschikking be treffende voorlopige voorzienin gen (wie blijft er in het huis wonen, wie zorgt er voor de kin deren in de tijd dat de procedure loopt) kan niet meer in hoger be roep worden gegaan. Wel is het mogelijk een wijzigingsverzoek in te dienen bij dezelfde rechter die de beschikking uitgesproken heeft, bijvoorbeeld wanneer er sprake is van veranderde omstan digheden of wanneer er kennelijk onjuiste of onvolledige gegevens verstrekt zijn. Uiteraard zijn hier slechts enkele punten belicht rond de hele echt scheidingsprocedure. Indien U nadere informatie wenst kunt U .altijd bellen of op het spreekuur komen. Verkeer - Veilig Verkeer houdt in Middelburg een opfriscursus. Op vijf avonden worden allerlei hei kele zaken in het verkeer uit de doeken gedaan. Alle verkeers- deeelnemers hebben baat bij de ze cursus, meldt VVN. Op maandag 1 november is de eer ste bijeenkomst in dé kantine van de Rijkspolitie in Middelburg, aanvang 20 uur. Vlissingen. Walstraat 156. tel 01184-17772 ONDERDELENSHOP I ÏÏJJLK_LN_IJ!.U_LS,J Epilepsie - De afdeling Zeeland van de Epilepsievereniging Ne derland organiseert zaterdag 30 oktober van 13 tot 17 uur een in fomarkt in de Triangel in Terneu zen. Medewerking wordt verleend door de Dr. Hans Ber gerkliniek, kinderarts Roovers en het Epilepsiefonds. Belangstellen den kunnen worden geïnfor meerd over de te starten gespreksgroepen voor ouders, jongeren, alleenstaanden en mensen met epilepsie en hun partners. Nadere informatie is verkrijgbaar bij de contacpersoon van EVN Walcheren, M. Maljaars, tel. 01180-14225. Doe-dag - Mensen met een ver standelijke handicap kunnen za terdag 23 oktober alleen of met begeleiders terecht in Het Zilve ren Schor in Arnemuiden. Er wordt dan van alles georgani seerd op het gebied van sport. Voor een feestelijk tintje zorgen clowns, een goochelaar en schminckers. Gedeputeerde A.J. Dijkwel opent deze doe-dag om 10 uur. Vogels - Vogelvereniging 'de Vo gelliefhebbers' in Vlissingen org- naseert donderdag 28 oktober een filmavond met de titel 'Van ei tot vogel'. De film begint om 19.30 uur en wordt vertoond in de bovenzaal van sporthal Bas- kenburg in Vlissingen. Op 30 ok tober houdt de vereniging een vogelruil- en verkoopbeurs, tus sen 10 en 14 uur in de bovenzaal van sporthal Baskenburg. Ziekenhuis - Ziekenhuis Wal cheren in Vlissingen gaat vanaf dit najaar regelmatig exposities verzorgen voor patiënten, mede werkers en bezoekers van het ziekenhuis. Als uitgangspunt voor de exposities is gekozen 'Gezondheid, ziekte en voorlich ting'. De eerste expositie wordt gehouden van 1 tot 19 november en heeft als onderwerp 'Kind en Ziekenhuis'. Voor deze ten toonstelling kon gebruik worden gemaakt van materiaal van de Stichting Kind en Ziekenhuis en van de Zeeuwse Bibliotheek. Daarnaast hebben specialisten en medewerkers van het zieken huis materiaal aangeleverd. Voor 1994 staan al de onderwerpen 'De oudere mens' en 'Hart- en vaatziekten' op het programma. Bijbelclub - Kinderen tussen de vier en tien jaar kunnen van woensdag 27 tot en met vrijdag 29 oktober deelnemen aan de Vakantie-Bijbelclub. Elke ochtend is die club. Tussen half tien en half twaalf gaan de kinderen knutselen, zingen, een verhaal wordt verteld en de klei wordt er voor klaargezet. Vrij-gezellig - Alleenstaanden kunnen zondag 24 oktober weer terecht in Het Pand in Middelburg waar de club Vrij-Gezellig een treffen heeft georganiseerd. Het begint om 14 uur. De vereniging houdt één keer in de vier a vijf weken een bijeenkomst in Het pand. Biologisch Museum - Van dins dag 26 tot en met donderdag 28 oktober houdt het Zeeuws Biolo gisch Museum weer zijn jeugd- museumdagen. Het thema is deze keer Turen in het Duister. De activiteiten zijn elke dag tussen 10 en 15 uur. Najaarsfeest - Het COC regio Midden-Zeeland staat in de start blokken voor een najaarsfeest dat zaterdagavond 23 oktober wordt gehouden in het gebouw aan de Eigenhaardstraat. Origami - Origami Zeeland houdt maandag 1 november van 20 tot 22 uur een origami- vouwavond in Hotel Walcheren in Koudekerke. De vouwavond heeft kerstkaarten en -versieringen als thema, ledereen die voldoende kennis heeft van de basisvormen van de Japanse vouwkunst om de tekeningen te kunnen lezen, is welkom. Verder is er op de avond gelegenheid kaarten te maken in de techniek papierarchitectuur en borduren op papier. Opgeven voor 22 oktober op tel. 01102-43201. Fopspeen - Op 8 oktober 1993 zijn bij de politie Middelburg door MAXIS Middelburg de volgende voorwerpen ingeleverd. De ge vonden voorwerpen worden maximaal drie maanden be waard: katoenen tas, ruitmotief; kinderjack, rood/blauw maat 146; damessjaaltje, rood/wit/blauw; zwart leren por- temonneetje; bruine brille etui; blauwe kinderbeker; blauw fopspeen; witte fopspeen; baby flesje; zwart tasje t.n.v. Patrick Barendregt; gebreid babyslofje, bruin/beige; 1 blauwe sok; zwar te portemonnee t.n.v. Stefan Re- mijn; uitnodigingskaartje van Eefje voor Barbara; pasfoto's; div. sleutels; div. oorhangers; foto negatieven; zilverkleurig fotome daillon; zilverkleurig hangertje (kruisje); zilverkleurig oorringetje; gouden hangertje (hartje); zilver kleurig armband; slijpsteentje; kinderparaplu, rose/geel/blauw; paraplu, groen/wit; notitieblokje. In de periode van 2 oktober 1993 t/m 8 oktober 1993 zijn de navol gende voorwerpen aangegeven bij de politie Middelburg. De ge vonden voorwerpen worden maximaal 3 maanden bewaard: giromaatpas; Rabopas; bankbil jetten; 65+ pas; damessjaaltje, bruin met bloemmotief; paardrij- cap; zilveren damesring, inzet glazen steentje; goudkleurig arm bandje; diverse sleutels. Dieren: konijntje, grijs/wit; ko nijntje bruin. De mensenrechtenorganisatie Amnesty International begint vandaag met een wereldwijde campagne tegen politieke moor den en verdwijningen. Deze vor men volgens de organisatie de grootste bedreiging voor de men senrechten in de jaren negentig. De internationale gemeenschap blijft volgens Amnsety echter ernstig in gebreke om hier iets aan te doen. De laatste jaren is er veel gespro ken over een nieuwe wereldorde, maar de hoop dat daarin de men senrechten beter zouden worden nageleefd is ijdel gebleken. Zowel regeringen als oppositiegroepe ringen hebben zich op grote schaal schuldig gemaakt aan po litieke moorden, of zoals de Ver enigde Naties ze noemen: buitengerechtelijke executies. Vandaag presenteert Amnesty International het rapport 'Politie ke moorden en verdwijningen' aan de leden van de Tweede Ka mer. Om 16.30 uur wordt het rapport op het Scheldeplein in Vlissingen overhandigd aan bur gemeester Van der Doef. In het rapport schat Amnesty Internati onal dat de laatste tien jaar meer dan een miljoen mensen het slachtoffer zijn geworden van de ze schendingen van de mensen rechten. In 1992 zijn politieke moorden geconstateerd in zestig landen en 'verdwijningen' in meer dan twintig. Alleen al in Irak zijn in de tweede helft van de ja ren tachtig honderdduizenden mensen, meest Koerden, in het geheim geëxecuteerd en begra ven. Overheden die zich niet direct schuldig maken aan deze schen dingen hebben vaak bijgedragen aan het voortduren ervan. Zo hebben onder meer de regerin gen van de Verenigde Staten en Frankrijk wapens, technische bijstand en financiële steun gege ven aan de veiligheidsdienst van Tsjaad, die in die periode stelsel matige duizenden burgers heeft afgeslacht. Een hoopvolle ontwikkeling is volgens Amnesty de vrijlating in Marokko van driehonderd 'ver dwenen' gevangenen, van wie sommigen meer dan achttien jaar in geheime detentie hebben doorgebracht. Verder zijn in een aantal landen enkele schuldigen voor het gerecht gebracht. De Verenigde Naties hebben in de ja ren tachtig een Werkgroep Ver- dwjininqen en een Speciale Rapporteur voor Buitengerechte lijke Executies aangesteld die dui zenden gevallen hebben gedocumenteerd en bliksemac ties hebben gevoerd om nieuwe gevallen te voorkomen. En voor het eerst sinds de militaire tribu nalen van Neurenberg en Tokio heeft de internationale gemeen schap besloten een internatio naal hof in te stellen om de oorlogsmisdadigers uit het voor malige Joegoslavië te berechten. Michel Karambizi is een van de twaalf mensen die centraal staan in de nieuwe Amnesty campag ne. Hij was een zakenman uit Rwanda en is samen met zijn vrouw en kind in 1990 door Rwandese soldaten voor zijn huis doodgeschoten, waarschijnlijk omdat Michels broer ervan werd verdacht de opstandelingen van het Rwandees Patriottisch Front te steunen. Amnesty Internatio nal wil met de nieuwe campagne bereiken dat er een eind komt aan de politieke moorden en ver dwijningen, dat de daders voor het gerecht worden gebracht, dat iedereen die gevaar loopt (ge tuigen, verdedigers en journa listen) beschermd wordt en dat het VN-mechanisme wordt ver sterkt. De Britse organiste Doreen Chat wick bespeelt vrijdag 22 oktober om 20 uur het Compton theater orgel in de Concert- en Gehoor zaal in Middelburg. Chatwick heeft sinds haar zevende piano les, maar bespeelt vanaf haar tiende levensjaar het kerkorgel in haar geboorteplaats in Wales en het theaterorgel in de plaatselijke Palladium Cinema. Op haar ze ventiende verzorgde zij haar eer ste radio-uitzending op het theaterorgel. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruyn, 19 uur: C. de Boon. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: A.O. Poppe, 14.30 uur: A.C. Fey. Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel', West- dijkstraat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: H. Koetsveld. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: P.J. Westerneng, 14.30 uur: H.W.J. Faassen. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10.30 uur: St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: A.E. de Bruyn (gezame- lijke dienst). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: C. de Boon, 14.30 uur: A.E. de Bruyn (in Geref. Kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo. 10.30 uur. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. KOUDEKERKE Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: Chr. Brakema. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: C. Lecompte. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 9.30 uur: O. Elseman. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: B.J.W. Schelhaas. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: P.J. Rebel. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Ontmoetingskerk) Zo. 11 en 17 uur: L. Wüllschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za C.W.A. Betram, 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst. Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: R. Pippel, 17.30 uur: P. Ayling (gezamelijke lofprij zingsavond in Goes). Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: C.A. Schoorel. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: H. Smit. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk Zo. 10 uur: C. Lecompte. Rooms-Katholieke Kerk Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, tweede en vierde zaterdag v.d. maand om 19 uur, Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'de Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: G. van Engelenhoven. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. NIEUWLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: M. Alle- wijn. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 17 uur: P.G. van Heiningen. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: J.A. Murre. Gereformeerde Gemeente Oostkapelle. Saron- kerk. Zo. 10 en 15 uur: leesdienst. Rooms-katho/ieke kerk. Za. 19 uur en Zo. 10 uur. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: M. Allewijn. Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: H.J. v.d. Laan. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: D. van Boven. SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P. Melse, 14.30 uur: A.V. de Nooij. Hervormde Kerk Zo. geen opgave ontvangen. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: A. Hooimeijer, 19 uur: A.O. Poppe (in Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: H.W.J. Faassen, 19 uur: A.O Poppe (gezamelijke dienst). ST.LAURENS MIDDELBURG Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: M.J. Dekker, 17 uur: P.J. Westerneng. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: H. Koetsveld. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: J.P. Ende, 19 uur: vesperdienst. De Schaapskooi, Papegaai enburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Ter Reede, Zo. 19 uur: J.D. de Boer. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 10 tot 12 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: C.W.A. Betram, 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: J.B. Zippro. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57. Zo. 14.15 uur, Wo. 19.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Herweyer. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur, en Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: J. Lukasse. Gereformeerde Kerk, Fort den Haakweg 16. Zo.: 10 en 17 uur. Rooms-katholieke kerk. Zo. 10 uur. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: van Buiren. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost- Souburg, tel. 01184-61630. zondag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: R. Ubels en M.J.J. Hel mes, Vroonstraat 11, Serooskerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spekhorst, West straat 7, Domburg, 01188-1271. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Va/kenisseweg 14, Biggeker- ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: M.D. Sma/legange, Gerbran- dystraat 176, Vlissingen, tel. 01184-65326. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Hum- melen, Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, tel 61593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Diender en L.J.J. Schofaerts, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. 01184-10910. (dag en nacht). Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11- 12 uur en 17-18 uur. Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A. Hoogveld en R. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180-37077 (dag en nacht). Spreekuur zonder afspraak: Za. van 10 tot 11 uur, de rest van het weekend alleen op afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huisdie ren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op Do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: J. Boekhout. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: E. Venema. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: J. Dubbink, 17 uur: O. Elseman. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: P. Paulus. De Hoeksteen, Roo zenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 uur: dienst, 16.30 uur: A.J. van Zuijlekom. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, OOST-SOUBURG ZOUTELANDE Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: R.E.R. van Buiren. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering, 19 uur: W.A. v.d. Berg. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: C. Simons. Martinuskerk. Kerklaan 19. elke Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Villi- Hervormde Gemeente. Hervormde I brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: Schipper. Rooms-Katholieke kerk. Bosweg. Za. 19 uur en Zo. 10 uur. Do. 21 oktober t/m wo. 27 oktober VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: W.P. Jansen, 14.30 uur: H.W.J. Faassen. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: D. Coppoolse. HUISARTSEN VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo.: geen opgave ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Bal. Middelburg: zaterdag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 39933. zondag tot 24 uur: F.J.J. Buy tend ijk, Noordweg 353, tel. 39933. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwer- kerk, Gerbrandylaan 6, tel. 65498 zondag tot 24 uur: A.J. Mijnlieff, N. Beetslaan 15, tel. 12525. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St Joosland, Arnemuiden, Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n Lijf Zeeland': 01184-14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden, Thuiszorg Walche ren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184-86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishandeling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180 37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kin derbescherming. 01180-35015. Weerbericht 06-9775 Waterstanden 06-9771

de Faam | 1993 | | pagina 19