Culturele diversiteit vóór oppervlakkigheid Denkkracht (3) ljks L Herfstweek in de Nieuwe Burg Creadoe Koudekerke uniek op Walcheren Marine-bevoorradingsschip passeert zaterdag grote sluis Vlissingen Zeeuws Jongenskoor naar Amerika Architect De Gaaij bouwt voor diverse sectoren Puzzelen en winnen FRANCOFIELEN IN ACTIE VOOR TWEEDE ZENDER Recyclebaar plastic m m Twee kwartjes Twee miljoen PSYCHOCONSULT Drs. Henk C.M. Hermans MILIEUTIP Mileutip Walcheren Wie de oplossing van de puzzel goed heeft en op een briefkaart opstuurt kan één van de aantrekke lijke prijzen winnen. Het Zeeuws Museum en het Maritiem Restaurant Arsenaal zijn de gulle gevers van de prijzen. De winnaars 3 6 27 50 52 62 7' 74 KRUISWOORDPUZZEL Woensdag 20 oktober 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 „Net zo'n Franse talkshow, vindt u niet?" Zo één zoals je ze vroe ger kon zien op Antenne 2, toen RTL5 nog niet bestond. Voorzit ter Lander van de Alliance Fran- caise Walcheren zei het niet, maar aan het eind van een leven dige protestbijeenkomst tegen het verdwijnen van de tweede Franse tv-zender, ligt de gedach te voor de hand. Zo'n vijftig leden van de Walcher- se afdeling van de Franstalige culturele vereniging kwamen vo rige week donderdag in Vlissin gen bijeen om een 'plan de campagne' te bedenken voor de strijd tegen kabelexploitant Zeka- tel. Zekatel besloot begin deze maand het uitzendkanaal van An tenne 2, naast TV 5 de tweede Franstalige zender op de kabel, op te offeren aan RTL5. Een beslissing die de francofielen aanzienlijk minder konden waar deren dan de voetballiefhebbers. „Straks wordt TV5 ook nog geof ferd voor RTL6, 7, of 8. Gewoon een belangrijke voetbalwedstrijd programmeren," verwoordde een van de aanwezigen de angst van velen. Want de door RTL5 aange kochte rechten van de kwalifica tiewedstrijd Nederland-Engeland, gaven voor Zekatel hoogstwaar schijnlijk de doorslag om toch de nieuwe commerciële zender uit Luxemburg op de kabel te gooi en. Omdat er geen kanaal vrij was, moest Antenne 2 eraan geloven. De leden van de Alliance Franchi se en vele anderen die de Franse taal en cultuur een warm hart toedragen, gingen meteen na de beslissing tot actie over. Ingezon den brieven in kranten, telefona des en brieven naar burgemeesters, wethouders en raadsleden van de Walcherse ge meenten die samen het beleid van Zekatel bepalen en honder den handtekeningen gaven lucht aan boosheid en frustratie van velen. Niet slechts het opofferen van Antenne 2 wekte woede. En kele jaren geleden, bij het ver dwijnen van de Franstalige Belgische zender RTBF, beloof den de bestuurders van Zekatel dat er, naast de Engelse en de Duitse, twee Franse zenders op de kabel zouden blijven. Die be lofte bleek snel vergeten. De definitieve beslissing over de toekomst van Antenne 2 wordt genomen op 15 november. Vol gens Lander hebben de meeste gemeentelijke stemgerechtigden, onder wie burgemeester Rutten van Middelburg, al besloten de Franse zender terug te brengen op de kabel en zelfs in het ba sispakket op te nemen. Deson danks spoorde de voorzitter zijn leden aan te blijven proberen in vloed uit te oefenen op de uitein delijke besluitvorming. De gemeente Vlissingen bijvoor beeld is wel voorstander van uit breiding van het aantal kanalen ten behoeve van Antenne 2, maar is tegen een doorbereke ning van de kosten aan de kijker (waarschijnlijk een of twee kwartjes per maand). De franco fielen stellen daarom voor het in formatiekanaal te offeren. Maar ook de beslissing van Valkenisse is nog niet duidelijk. De aanwezi gen in de zaal spraken af de com missievergadering van Valkenisse, gisteravond, met een bezoek te vereren. En de handte keningenformulieren gingen nog maals van hand tot hand. De komst van monsieur Ravail, van de Hoge Raad voor Fransen in het Buitenland (CSFE), ver hoogde de sfeer aanzienlijk. Zijn mededeling dat de cultureel atta ché van de Franse ambassade had toegezegd met de gemeen tebestuurders te willen praten over het belang van de Franse taal en cultuur op de kabel, werd met gejuich ontvangen. Daar naast herinnerde Ravail zijn ge hoor er aan dat Frankrijk, net als de Engelse en de Duitse over heid, Nederland geld betaalt om zijn tv-programma's over Neder land te mogen uitzenden. De aanwezigen, onder wie ge- emigreerde Fransen, cursisten en docenten Frans, bestreden alle maal, zij het voor eigen parochie, dat de kijkers naar Antenne 2 een onbeduidende minderheid waren. R. van Akkeren-de la Fontaine, le rares Frans op de Stedelijke Scholengemeenschap in Middel burg, gaf aan wat het belang van de Franse zender is. „Bij ons op school verkiezen zeer veel leerlin gen het Frans boven Duits. Hun ging het verdwijnen van de zen der zeer aan het hart. Ze hebben meer dan vierhonderd handteke ningen verzameld. Maar kijk ook eens naar die twee miljoen Ne derlanders die in Frankrijk op va kantie gaan en proberen hun kennis van de Franse taal bij te houden door naar het Franse journaal te kijken. Die mogelijk heid wordt hun nu ontnomen." Want dat TV5 geen alternatief is, daar waren de meeste aanwezi gen het wel over eens. TV5 brengt een potpourri van pro gramma's uit diverse Fransspre kende landen, van België tot Canada en Afrika. Daar hoor je zoveel verschillende dialecten en accenten, daar valt geen behoor lijk Frans van op te pikken, von den de meesten. Het beste argument blijft voor alle aanwezi gen de culturele diversiteit op de kabel en dat variëteit boven kijk cijfers en commercie verheven moet zijn. Mocht de beslissing op 15 november negatief uitvallen voor de Franstalige zender, dan overweegt voorzitter Lander juri dische stappen te ondernemen. De voetgangersoversteek op de grote sluis in Vlissingen is zater dagmorgen 23 oktober tussen half zeven en acht uur afgeslo ten. Dat komt doordat een be voorradingsschip van de Koninklijke Marine door de grote sluis wordt geschut om aan de afbouwkade van de Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen te kunnen afmeren. De operatie be gint 's ochtends vroeg. Zowel de grote als de kleine schutsluis worden vanaf half zes 's morgens voor het scheepvaart verkeer gestremd om ruimte te bieden aan het bevoorradings schip. De stremming duurt tot rond acht uur. Het marineschip past niet binnen de deuren van de grote sluis. Daarom wordt Het Zeeuwse Jongenskoor Tijdens de uitreiking van de Four Freedomsaward in Hyde Park, New York, op 22 oktober, ver zorgt de Zeeuwse Koorschool uit Goes een optreden in de St. Ja mes Church. Naar verwachting zullen vele beroemdheden het optreden bijwonen. De jongens van de Koorschool zingen onder meer de 'Song of the Four Free doms', gecomponeerd door Evert Heijblok. Gedurende het verblijf in de Ver enigde Staten verzorgt het koor ook een optreden bij de opening van liet Norman Rockwell- museum in Stockbridge. Roc kwell, een beroemd ilustrator, heeft in een grote collectie schil derijen de Four Freedoms vorm gegeven. Verder brengt het koor een bezoek aan Michigan, een plaats waar vele Zeeuwen zich hebben gevestigd. De Zeeuwse Koorschool is een koor voor jongens in de leeftijd van vijf tot veertien jaar en is op gericht in 1954. Tijdens de zeer gedisciplineerde opleidng leren de jongens al op jonge leeftijd no tenschrift en krijgen ze les in stemvorming. De vakanties wor den veelal benut voor het geven van concerten. Het straatbeeld van de Nieuwe Burg werd afgelopen zaterdag voornamelijk overheerst door pa raplu's. Het was het begin van de Herfstweek waarmee de winke liers van de Middelburgse win kelstraat het publiek willen laten zien wat de straat zoal te bieden heeft. De middenstanders uit de Nieu we Burg willen zich als straat profileren, samen laten zien wat ze in huis hebben. Volgens Diana Padmos van damesmodezaak vanaf vrijdagavond zeven uur wa ter ingelaten op het binnenhaven- gebied, waardoor bij hoog water zaterdagochtend het peil gelijk is aan dat van het buitenwater. Tij dens de kentering bij hoog water kunnen de sluisdeuren dan even gelijktijdig worden geopend om het schip doorgang te geven. Na de sluispassage wordt het water van het binnenhavengebied gespuid tot het peil weer gelijk is aan dat op het kanaal. Het in- en aflaten van het water kan bij de sluizen tot een voor de scheep vaart hinderlijke stroming leiden. De binnenkeersluis wordt van vrijdagavond kwart voor zeven tot zaterdagmorgen tien uur in gebruik gesteld. De doorgaande scheepvaart tussen de binnenha ven in Vlissingen en het Kanaal door Walcheren zal hierdoor op onthoud ondervinden. Dooor- gaande scheepvaart van meer dan 110 meter lengte is in die pe riode op dat traject gestremd. Door ongunstige weersomstan digheden is het mogelijk dat de operatie wordt uitgesteld tot de volgende dag. In verband met het tij duurt de stremming van de grote sluis op zondag van kwart over acht tot half tien. Mocht uit stel tot maandag nodig zijn, dan worden de tijden half tien en kwart voor elf. Voetgangers en fietsers van het Eiland en omge ving in Vlissingen zijn gedurende de stremming voor het bereiken van het NS-station en de veerha ven Vlissingen aangewezen op de keersluisbrug. Van maandag 25 tot en met woensdag 27 oktober kan de grote sluis in Veere niet worden bediend, omdat de bewegings- werken van de buiten-ebdeuren worden vernieuwd. Maandag rond elf uur wordt met het werk begonnen. Herfst mode in de Nieuwe Burg Avalon is het leuke aan de straat dat de ondernemers allemaal zelfstandig zijn. „Er zijn geen fili aalzaken in onze straat. Dat geeft toch een hele andere sfeer en een meer persoonlijke benadering naar de klant toe", vertelt Diana Padmos. De Herfstweek begon afgelopen zaterdag met een tweetal mode shows. Frank Bijleveld was tevre den over de publieke belangstel ling bij de modeshow. „De eerste show vanmorgen werd goed be zocht. Het is logisch dat het nu door de regen wat minder druk is, maar dat mag de pret niet drukken", aldus de eigenaar van bijieveld herenmode. De herfst- mode wordt volgens Bijleveld overheerst door tweet-stoffen, visgraatmotieven en gekleurde jeans uitgevoerd in echte herfsttinten als groen, bruin en beige. De pakken en colberts zijn klassiek en doen Engels aan, compleet met ruitjes. Niet alleen liefhebbers van mode konden op de eerste dag van de Herfstweek aan hun trekken ko men. Om meer mensen te trek ken op de doorgaans rustige zaterdagmorgen hadden de win keliers tussen negen en elf uur speciale aanbiedingen. Bij speel goedwinkel Goudswaard gingen de artikelen van Lego en Duplo met 15 procent korting de deur uit. „Veel mensen slapen op za terdagmorgen uit zodat het in de stad betrekkelijk rustig is. Door deze verkoopstunt was het be duidend drukker", legt Steven Klatte van Goudswaard uit. De Herfstweek duurt nog tot aan staande zaterdag. Vandaag staat de straat in het teken van de kin derdag en donderdag en vrijdag zijn er onder meer oude ambach ten te zien. Zaterdag wordt de week afgesloten met een zang en boekendag. Wanneer u voor een moeilijke op gave staat, ligt het voor de hand om daar vantevoren in te oefe nen. Maar praktisch heeft u daar vaak niet de gelegenheid voor. U kunt niet eerst een proefexamen doen, alvorens echt op examen te gaan. Wat in werkelijkheid on mogelijk is, is in uw fantasie wel mogelijk. U kunt zelfs taken uit voeren, die in werkelijkheid nog te moeilijk voor u zijn. Helaas doen we vaker het tegen overgestelde: we stellen ons tel kens voor, hoe moeilijk of zelfs onmogelijk een opgave zal zijn. Terwijl we daarover doorfantase ren, denken we: "Dat lukt me nooit, ik zal afgaan als een gie ter". Zo bereiden we ons als het ware negatief voor, waardoor de kans van mislukken toeneemt. Een positieve mentale training is tegenwoordig voor de meeste sportmensen bijna onontbeerlijk om goed te kunnen presteren. Sportpsychologen menen zelfs, dat zestig tot negentig procent van het succes van grote atleten is toe te schrijven aan mentale factoren. Sommige atleten beste den evenveel tijd aan mentale training als aan lichamelijke trai ning. Zo stellen toptennisers zich bijvoorbeeld nauwwkeurig de af zonderlijk beoogde bewegingen achter elkaar voor, soms tot veer tig keer, voor ze een wedstrijd be ginnen. Iets dergelijks wordt gezegd van gewichtheffers, bas ketbalspelers en atleten in andere sporten. Waarom zou u niet van deze nuttige mentale training ge bruik maken, om aan moeilijke al ledaagse situaties het hoofd te bieden? De Amerikaanse psychothera peut Arnold Lazarus doet er een boekje over open in "Verbeeld je beter". Hij beschrijft diverse ma nieren om van de verbeelding po- Thuis afval scheiden is al aar dig ingeburgerd: papier en glas apart, ook blik kan in veel gemeentes in een con tainer. Zelf composteren wordt meer en meer gedaan en eind volgend jaar wordt composteerbaar afval apart ingezameld. Maar wat moeten we met plastic? Met al die flessen van afwasmiddel, shampoo? Helaas nog steeds gewoon in de vuilniszak. Inzamelsyste men voor kunststoffen staan nog in de kinderschoenen. Het probleem is dat er zoveel soorten plastic zijn. Een flesje en bijbehorend dopje zijn vaak al van verschillend ma teriaal. Verschillende soorten kunnen niet samen worden omgesmolten tot nieuw plastic. De industrie zou hier op moeten inspelen door maar enkele soorten te ma ken en duidelijk aan te geven waaruit het produkt bestaat. Pas dén kan een inzamel systeem worden opgezet. Als nu wordt aangegeven dat een plastic produkt recycle baar is (op sommige plastic tasjes staat dit) is dit een zin loze kreet als het ook niet apart ingezameld en verwerkt wordt. Alleen plastic dat in grote hoeveelheden van één soort beschikbaar komt (landbouwfolie bijvoorbeeld) wordt verwerkt tot onder meer tuinmeubelen en berm paaltjes. Als consument kunt u hier weinig mee. Zo min mogelijk plastic verpakkingen in huis halen kan, maar alleen als er alternatieven zijn. Hergebrui ken van plastic flessen is ook een oplossing. Hervullen dus, met hetzelfde spul. Eén be drijf in schoonmaakmiddelen doet dit: Ecover. In de Milieu- Winkel in de Reigerstraat te Middelburg zijn momenteel diverse soorten proefflesjes van dit merk in de aanbie ding. Ook zijn daar de ver kooppunten van Ecover op Walcheren bekend. sitief gebruik te maken bij de aanpak van psychologische pro blematiek. Lazarus beschrijft on der andere de doelrepetitie, waarbij u in verbeelding ge wenste reacties instudeert. Daar bij gaat u als volgt te werk. Bedenk hoe u zich in een moeilij ke situatie wilt gedragen. Hoe u bijvoorbeeld wilt omgaan met een angstwekkende situatie. Of hoe u op een rustige en besliste wijze het woord voert tijdens een vergadering. Hoe duidelijker en concreter u het zich kan voorstel len, hoe beter het is. Ontspan u twee tot tien minuten lang, zo goed u kunt. Heeft u ervaring met autogene training, yoga, spierontspanning of meditatie, gebruik deze methoden dan. Zo niet, dan gaat u in een gemakke lijke stoel zitten, haalt enkele ke ren diep adem en denkt aan een tijd en plek waar u heel ontspan nen was. Dit alles met gesloten ogen. Loop dan de moeilijke si tuatie vanaf het begin stap voor stap door. Stel u zo realistisch mogelijk het gewenste gedrag en bijvoorbeeld de reacties van de anderen voor. U begeleidt dat met woorden, bijvoorbeeld: "Nu doe ik dit", "Nu richt ik me tot hem". U begeleidt uw handelin gen met positieve suggesties: "Ik ben rustig, ik adem bewust". Ik heb alles geleerd, ik weet zeker dat ik de examenopgaven kan beantwoorden. Ik heb deze moei lijke situatie al eerder doorstaan en ik zal er ook deze keer door heen komen". Tot slot ziet u aan het eindpunt hoe u aan de situa tie op de juiste manier het hoofd heeft geboden. Het stapsgewijs voor de geest halen, met de be geleidende positieve zelfgesprek ken en suggesties, oefent u telkens weer. Geleidelijk kan de oefening ook korter duren, zij dient dan om het gedrag in de voorstelling te verankeren. U kunt dit op alle momenten doen: tij dens een wandeling of 's mor gens onder de douche. Belangrijk is dat u ontspannen bent. Direct voor de werkelijke situatie kunt u zichzelf met behulp van een voorstellingsoefening mentaal "opwarmen". Mentale training ter verbetering van uw gevoelsmatige reacties en uw gedrag is niets onge woons. Het is zo iets als droog zwemmen. Veel mensen doen het vaak op de omgekeerde ma nier: ze stellen zich voor dat het verkeerd met hen afloopt en dat ze falen. Positieve mentale trai ning doet het omgekeerde. U stelt zich in ontspannen toestand gewenste gedragingen en reac ties voor: hoe u in een gesprek kalm op een provocatie reageert zonder gekwetst te zijn, hoe u een moelijke taak geconcen treerd uitvoert, of hoe u ontspan nen in het openbaar spreekt. We oefenen deze bezigheden en processen in gedachten, waarbij naar is gebleken ook de spieren subtiel op onze voorstellingen reageren. Op bijna elk terrein is het soort voorstellingen die we ons telkens weer tevoren van ons gedrag en onze reacties maken, beslissend. Door mentale training verbeteren we onze vaardighe den, we voelen minder angst in situaties, zijn minder belast en kunnen meer presteren. Middelburg is vanaf vrijdag 15 oktober een architectenbureau rijker: Architektenburo ir. Wouter de Gaaij opende die dag zijn deu ren. Het bureau van De Gaaij is aangesloten bij de Bond van Ne derlandse Architecten. Wouter de Gaaij heeft vijf jaar ervaring opgedaan in de Zeeuwse bouw wereld, alvorens de stap naar een eigen bureau te wagen. De Gaaij gaat zich toeleggen op het ontwerpen van gebouwen in diverse sectoren. Particuliere wo ningbouw zal een belangrijk werkterrein vormen, maar ook voor bedrijfsgebouwen, winkels en sociaal-culturele voorzienin gen kunnen ontwerpen worden ingeleverd. Daarnaast kan het bu reau restauraties en verbouwin gen begeleiden. Het maken van doordachte plannen en persoon lijke dienstverlening staan bij De Gaaij hoog in het vaandel. Minstens zo belangrijk als het op de hoogte zijn van de technische en juridische beperkingen van bouwen, is voor De Gaaij het ver talen van de wensen van de op drachtgever in een mooi en functioneel plan. Hij streeft naar een heldere economische struc tuur, zodat er nog geld overblijft om aan mooie materialen te besteden. In Koudekerke is op 9 oktober de cadeau- en hobbyzaak Creadoe geopend. De winkelformule van Creadoe is uniek voor Walcheren en Zeeland. In de cadeaushop staat biscuit, keramiek en porselein geëtaleerd dat in een eigen atelier wordt ver vaardigd. Twee keradeco- docentes (keramiek decoreren) beschilderen de objecten met de hand. Daarbij maken zij gebruik van diverse technieken, waaron der dry-brush, stippen, crackele ren, inschilderen' en ruff stuff. De voorwerpen worden niet al leen kant en klaar verkocht. Op hetzelfde adres kunnen belang stellenden cursussen volgen en zich onder leiding van keradeco- docente Nel de Graaf en haar col lega zelf de techniek van het de coreren eigen maken. Wie meer wil weten over de geschiedenis van Zeeland kan niet heen om het Zeeuws Mu seum. Daar is veel te zien. Lo gisch dus dat we met enige trots aan de winnaars kaartjes aanbieden voor een gratis be zoek aan de zalen die zijn on dergebracht in het Abdijcomplex in Middelburg. Het Arsenaal complex her bergt niet alleen een Maritiem Attractie Centrum. Er is ook een restaurant gevestigd waar de gast zich tegoed kan doen aan kostelijke spijzen. Er wordt een lunch aangeboden en da gelijks heeft de chef een leuk menu samengesteld, waarvan ook de man of vrouw met de Lopend Buffet bij Maritiem restaurant het Arsenaal smalle beurs kan genieten. De gastronoom kan er overigens zelf bepalen wat hij neemt en de drank wordt ér eveneens op basis van zelfbediening aange boden. De winnaars van vorige week zijn: 2 Kaartjes voor het Zeeuws Museum - M. Sturm uit Westkapelle. Etentje voor 2 personen in Maritiem Restaurant Ar senaal - J. v.d. Hiele uit Middelburg. De oplossing van de puzzel dient maandag 25 oktober in ons bezit te zijn. Het adres: PZC Weekbladen, t.a.v. de redactie IPostbus 5017, 4330 KA Mid delburg). 1 2 4 5 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 28 29 30 31 32 33 3. 35 36 37 38 39 40 42 P- 45 46 47 48 51 53 54 56 57 59 60 61 r 1 65 66 r 68 69 r 72 P&P E2148 68 47 46 7 31 59 17 2 i 57 35 70 38 20 36 Oplossing Puzzel week 41 HORIZONTAAL: 1 soep; 4 licht; 7 rest; 10 lire; 11 azijn; 12 Ulft; 14 galon; 17 pion; 19 net; 20 tip; 21 pit; 23 GLO; 24 te; 25 Noorwegen; 28 Sr.; 29 gnoe; 31 Ier; 32 toet; 35 inval; 37 apart; 40 dec.; 41 ar; 42 of; 43 hel; 44 heler; 47 globe; 49 stil; 50 ara; 52 nerf; 54 p.p.; 55 kinderzin; 58 ra; 60 uil; 62 Goa; 63 Dee; 64 vel; 65 plan; 67 broek; 69 bats; 70 mare; 71 ever; 72 laat; 73 lever; 74 kalm. En op de zondag biedt het restaurant een oergezellige brunch met levende muziek. Winnaars van deze puzzel ma ken kans op zo'n gratis brunch voor twee personen. VERTIKAAL: 1 stunt; 2 elft; 3 pit; 4 legio; 5 cel; 6 tanig; 7 rijp; 8 enig; 9 tenor; 13 leeg; 15 april; 16 opera; 18 Olst; 20 toevallig; 22 telefonie; 25 'non; 26 we; 27 nor; 30 nicht; 33 ether; 34 ode; 36 are; 38 pol; 39 elf; 45 eik; 46 radar; 47 garde; 48 ben; 49 spil; 51 re; 53 fret; 54 pupil; 56 nobel; 57 zeker; 59 alsum; 61 lama; 64 VARA; 66 nat; 68 o.l.v.; 69 bek. Winwoord: VERBINDINGSDEUR Welk winwoord komt er in het balkje? HORIZONTAAL: 1 drank; 4 kokosprodukt; 7 beetwortel; 10 overzet boot; 11 zonderling; 12 eetlust; 14 planeet; 17 graanpakhuis; 19 bloeiwijze; 20 kledingstuk; 21 zijriv. van de Donau; 23 schutsluis; 24 zangnoot; 25 speelkaart; 28 goudgehalteëenheid; 29 lattenkist; 31 griezelig; 32 klipgeit; 35 roofdier; 37 muziekdrama; 40 familielid; 41 en dergelijke; 42 hoewel; 43 bladplant; 44 vrucht; 47 gebruiksvoor werp; 49 deel van het been; 50 plechtige verklaring; 52 aardsoort; 54 titel; 55 huiduitslag; 58 trekdier; 60 grappenmaker; 62 redactie; 63 Europeaan; 64 vislijn; 65 heldendicht; 67 keizer; 69 bewaarkluis; 70 insekt; 71 gas; 72 orgaan; 73 kaartenboek; 74 ontwikkeling. VERTIKAAL: 1 kort; 2 wild zwijn; 3 elasticiteit; 4 vogel; 5 stoot; 6 strijdperk; 7 zangstem; 8 deel van het oog; 9 heildronk; 13 getroffen; 15 bloem; 16 wilde hond; 18 langzaam; 20 vrucht; 22 timmermansge reedschap; 25 knaagdier; 26 voegw.; 27 Sociaal Economische Raad; 30 verhaal; 33 bloeiwijze; 34 breibenodigdheid; 36 pl. in Gelderland; 38 stap; 39 hiel; 45 spie; 46 stad in Engeland; 47 stad in Italië; 48 grote bijl; 49 nauwsluitend; 51 oude lengtemaat; 53 wondkorst; 54 in elkaar; 56 ontvlekkingsmiddel; 57 wild rund; 59 drank; 61 stad in Italië; 64 vaartuig; 66 Engelse titel; 68 vis; 69 zangnoot.

de Faam | 1993 | | pagina 15