n éiiImiÉ iiiliilSliiililililliilïi!, Ji. GEMEENTE MIDDELBURG LU Reconstructies Zwemlessen in Poelendaele De raadscommissies Brandweerkazerne aangepast Bouwaanvragen Bouwplan Milieubeheer Collecten Rooien 'Dubbeltjesconcert Vrijlandstraat Agaat Speelvoorzieningen Stromenwijk Walcherseweg Nederstraat Week 40 De gemeente Middelburg heeft onlangs een modern openbaar toilet gerealiseerd. Deze voorziening staat aan het Damplein en is 24 uur per dag, 7 dagen per week beschikbaar. Tafeltje Dekje uw Woensdag 6 oktober 1993 DE FAAM 5 Stadstoilet op Damplein Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Het nieuwe toilet is geschikt voor zowel vrouwen, mannen als kin deren. Na elk gebruik wordt,het toilet automatisch gespoeld, gerei nigd en gedesinfecteerd. Op het punt van de hygiëne voldoet het aan strenge eisen. De cabine is op gedeeld in twee ruimten: hel toilet zelf en de onderhoudsruimte, waarin zich alle apparatuur be vindt. Het geheel is vervaardigd uit slagvast polyester. Dit mate riaal is zo hard dat bijvoorbeeld verf hierop geen vat krijgt en ge makkelijk te verwijderen is. De gebruikersruimte bevat behal ve de closetpot een fontein, een handendroger, een jashaak en voorzieningen voor dameshygië ne, papier en zeep. Zelfs is ge dacht aan een verhoging otn even een tas op te zetten. Ook een han- densteun voor gebruikers die wat stram of moeilijk ter been zijn, ontbreekt niet. Het spoel- en droogmechanisme (dat ook de vloer regelmatig rei nigt) gaat automatisch werken zo dra de gebruiker de cabine verlaat en de deur gesloten is. De unit is ruim genoeg om de gebruiker te vrijwaren tegen het onaangename gevoel opgesloten te zijn. Ook aan de veiligheid is veel aan dacht besteed. Aan de binnenzijde geven duide lijke pictogramen aan hoe alles werkt. Bij binnenkomst schuift de deur rustig dicht en wordt ver grendeld. Ontgrendelen geschiedt door het benaderen van een grote beige schakelaar. Zou iemand on verhoopt onwel worden of anders zins een probleem hebben, dan wordt dat 10 minuten na binnen komst altijd gesignaleerd. De deur wordt dan ontgrendeld en gaat niet meer op slot. Bovendien klinkt er ter waarschuwing een akoestisch alarmsignaal. Het Stadstoilet is voorzien van noodverlichting en bij een storing of het uitvallen van de stroom ontgrendelt de deur zich automa tisch. Opgesloten raken is dus niet mogelijk. Gebruiksaanwijzing Het toilet is "vrij" als het groene lampje in de tekstplaat brandt. De schuifdeur zit nog op slot. Na inworp van l,- (één gul den 10 x 10 cent of 4 x 25 cent) gaat het groene lampje knip peren en kan de deur openge schoven worden. De toiletpot wordt automa tisch voorgespoeld. Als u het toilet ingaat, schuift de deur dicht en valt automa tisch op slot. De ruimte bevat een closetpot, een fontein, een handendroger, een jashaak, een tassensteun en een container voor dames hygiëne. Toiletpapier en zeep treft u aan op de aangegeven plaatsen. Als u het toilet wilt verlaten, dient u de grote beige knop naast de schuifdeur aan te ra ken en daarna de deur open te schuiven. Als daarna de schuifdeur weer gesloten is, gaat een rood lampje op de tekstplaat bran den. Het toilet wordt nu auto matisch gereinigd. Veiligheid Hieraan is veel aandacht besteed: Het reinigingsproces kan nooit werken als er iemand in de toi letruimte aanwezig is. Als de stroom mocht uitvallen, kan de deur worden geopend en gaat een noodverlichting branden. Als iemand in het toilet onwel zou worden, gaat na 10 minu ten een alarm af en kan de schuifdeur van buitenaf wor den geopend. ÜSWêÊÊÈ0- 'i Er zijn nog plaatsen vrij voor ver schillende zwemlessen in het Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis-collecte te houden: Dierenbescherming van 4 tot en met 9 oktober; Geestelijk Gehandicapten van II tot en met 16 oktober. Een aanvraag voor een rooi ver gunning is binnengekomen voor: Stadhouderslaan 17, 1 berk; J.P. Boreelstraat 6, populieren; Duunmede 34, 2 essen. Voor informatie over deze rooi- vergunningen kunt u terecht bij de afdeling Groenbeheeitelefoon 01180-75312. zwembad Poelendaele, met name van het zwembad, telefoon bij: B-lessen; basiszwemdiploma; zwemvaardigheidsdiploma; zwemlessen volwassenen. Meer informatie over de zwemles sen kunt u verkrijgen bij de kassa 01180-26451. Daar kan men ook alle gegevens krijgen over het gebruik van de zonnebank in het zwembad Poe lendaele! foto: J. Wo!ter beek. Vorige week is het aannemingsbe drijf Z.B.W.M. uit Goes met de werkzaamheden gestart voor de reconstructie van de Walcherse weg. Deze reconstructie zal tot eind 1993 duren. De plannen voor deze reconstruc tie zijn recentelijk nog getoond op een inspraakbijeenkomst d.d. 6 mei 1993. In het kort samengevat zal deze reconstructie het volgende omvat ten: Het aanbrengen van 3 ver keersremmers: bij de Laurens Stommesweg; bij de begraafplaats en bij het plantsoentje tegenover huisnr. 206a. Voorts zal op de bestaande weg vanaf de minirotonde op de Laan der Verenigde Naties tot aan de begraafplaats ter weerszijden van de weg een fietsstrook van rood asfalt komen. De bestaande parkeerstrook over ditzelfde stuk zal herstraat worden. Het huidige fietspad vanaf de be graafplaats tot de Laurens Stom mesweg wordt verbreed en van rode tegels voorzien. Verder komt op de huidige sloot vanaf de begraafplaats lot de doorsteek bij het rolschaalsbaant- je tegenover huisnr. 248 een ge- luidsdijk die 2.00 meter hoog zal zijn. Als laatste zal de beplanting over het gedeelte Laurens Stommesweg-begraafplaats ver nieuwd worden. Het fietsverkeer richting Grijps- kerke vice versa wordt omgeleid via de wijk Griffioen: Laan der Verenigde Naties, minirotonde Europalaan, Europalaan, Laurens Stommesweg. Het autoverkeer kan, zij hel met enige hinder, de Walcherseweg blijven gebruiken, behalve in de periode dat de verkeersremmer bij de Laurens Stommesweg wordt aangelegd. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hievroor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 11 tot en met 17 oktober maandag knakworst, tuinbonen, gest. aardappelen dinsdag boerenschotel, geb. aard appelen, runderworst, spinazie woensdag rundergehaktballen, andijvie, gest. aardappelen donderdag gegrillde kippepoot, gemeng de groente, rijst vrijdag vis zaterdag bami zondag wat de pot schaft De Koninklijke Oratoriumvereniging "Tol oefening en uitspanning" brengt een najaarsconcert op zaterdag 16 oktober 1993 om 20.00 uur in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. Dankzij het Bomme van de Broeckefonds kunnen gegadigden voor de ze uitvoering plaatskaarten krijgen tegen een zeer kleine prijs (10 cent). Deze kaarten worden verkocht morgen donderdag 7 oktober van 9.00 tot 15.00 uur bij de Dienst Maatschappelijke Zaken aan de Simpel- huisstraat. Uitgevoerd zal worden: Kantate Nr. 140 van J.S. Bach; Five mystical songs van R. Vaughan Williams; en Theresien-Messe van J. Haydn, De medewerkenden zijn: Elma van den Dool, sopraan, Margareth Beunders, alt, Andrea Poddighe, tenor. Math Dirks, bas, Tijn van Eijk, orgel, het Dordts Kamer Orkest en Jo Ivens, dirigent. Vorige week is het Aannemingsbedrijf v.d. Dries uit Driewegen gestart met de reconstructie van de Vrijlandstraat en de Agaat. De reconstructie van de Agaat houdt in dat het tracé vanaf de Vrij landstraat tot de Jadeplaats vloeiender gaat verlopen en dat de aanslui ting met de Vrijlandstraat duidelijker wordt. Naast de weg zal er een voetpad worden aangelegd. Door deze reconstructie zal de Jadeplaats vanaf de Vrijlandstraat met de auto te bereiken zijn. De Vrijlandstraat zal worden voorzien van voorzieningen die verkeers veiligheid verhogen. Deze bestaan uit het aanbrengen van verkeersheu vels en voetgangersoversteekplaatsen. De werken zullen ongeveer tot het eind van het jaar duren. Jn overleg met de werkgroep speelvoorzieningen van de Stromenwijk heeft de afdeling Groenbeheer van de dienst Stadsbeheer een herinrich tingsplan opgesteld voor het Zandkreekplein. Belangstellenden kunnen kennis nemen van het inrichtingsplan dal tot 15 oktober ter inzage ligt bij: - het Wijk Ondersteunings Punt, Trompstraat 39 te Middelburg. De heer van der Feen kun de plannen iedere dinsdag tussen 9.00 en 11.00 uur zonodig nader toelichten. - de afdeling Groenbeheer van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Groenbeheer stelt belangstellenden in de gelegenheid hun mening, op merkingen en aanbevelingen kenbaar te maken. Hiervoor kunt u ge bruik maken van een inspraakformulier. Dit formulier kan lot uiterlijk 15 oktober ingeleverd worden op bo venstaande adresen. Voor eventuele nadere inlichtingen kunt u kontakt opnemen met de heer D. Sakko (tel. 75313). De werkzaamheden aan de re constructie Nederstraat/Rotter- damsekaai zijn inmiddels in volle gang. Zij zullen duren tot de twee de helft van december van dit jaar. De riolering en kabels en leidin gen van de Nutsbedrijven worden vernieuwd/verlegd, er komen nieuwe wegfunderingen en de klinkerverharding wordt vervan gen door een asfaltverharding, zo als ook is uitgevoerd in de Veerseweg. Ook worden verkeers- remmende voorzieningen aange bracht De volgende van de werkzaamhe den is in grote lijn als volgt: 1. Rioolverbinding Breestraat- Nederstraat. Dit is inmiddels uitgevoerd. 2. Nederstraat tussen Breestraat- Rotlerdamsekaai. Dit deel zal tijdens de werkzaamheden af gesloten zijn voor het verkeer. Het wijk- en bestemmingsver keer zal omgeleid worden via Breestraat-Brakstraat- Rotterdamsekaai v.v. In de Brakstraat zal aan één zijde (oneven) een tijdelijk stopver bod worden ingesteld om de doorstroming van het verkeer te garanderen. Inmiddels is ge constateerd, dat het verkeer door de Breestraat met vaak (veel) te hoge snelheid rijdt, wellicht door de ergernis over de omleiding. Nadrukkelijk wordt geadviseerd hier een maximumsnelheid van 30 km/u aan te houden! 3. Rotterdamsekaai Punt en Bea- trixbrug. Nadat deel 2 (Ne- In de komende periode vergade ren de commissies op de volgende dagen: Commissie Maatschappelijke Za ken, donderdag 7 oktober om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schroevers, telefoon 75633. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 11 oktober om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw M.J. Marcus, telefoon 75286. Commissie Financiën, dinsdag 12 oktober om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Walrave, telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 12 oktober om 19.30 uur. Secreta ris is de heer J.A.W. de Wolf, tele foon 75304. Commissie Bezwaar- en Beroep schriften, donderdag 28 oktober om 16.30 uur. Secretaris is me vrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn ring in te zien bij sectie Voorlich ting en bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 18 oktober om 14.00 uur. De twee belangrijkste taken van de- raadscommissies zijn: een "klankbordfunctie: bij de vor ming van nieuw beleid, en de voorbereiding van de besluitvor ming door de gemeenteraad. De voorstellen die het college van burgemeester en wethouders van de raad wil doen worden door gaans eerst in een raadscommissie behandeld. Bij belangrijke en po litiek gevoelige onderwerpen geeft vaak de raadscommissie haar oor deel voordat het college van b en w het definitieve standpunt bepaalt. De commissies moeten integrale adviezen geven of voorstellen doen. Dat betekent dat hierin met alle aspecten van het beleid, inclu sief de financiële consequenties rekening is gehouden. Om dit te bereiken is bij de reorganisatie vo rig jaar het aantal commissies drastisch verminderd en komt de commissiestructuur ongeveer overeen met de structuur van de organisatie van de gemeente. Wat niet is veranderd is de moge lijkheid voor burgers deel te ne men aan de voor de vorming van het gemeentelijk beleid zo belang rijke commissievergaderingen. Ten eerste zijn deze vergaderingen openbaar, ze worden wekelijks en maandelijks aangekondigd op de ze pagina en in de Provinciale Zeeuwse Courant, en iedereen kan via de secretaris van de commissie spreekrecht aanvragen. Dit spreekrecht wordt vóór de aanvang van de vergadering aan gevraagd en men krijgt maximaal vijf minuten de gelegenheid zich over een agendapunt uit te spreken. derstraat) weer beschikbaar is voor het verkeer, wordt de Rot terdamsekaai uitgevoerd. Ge durende deze werken zal de omleiding Breestraat- Brakstraat v.v. ook nog gelden. 4. Restant Nederstraat. Bij de uitvoering van dit deel zal het verkeer met behulp van een verplaatsbare verkeersregel installatie over één rijstrook worden afgewikkeld. Voor het doorgaande verkeer naar Veere is vanaf de Nieuwlandseweg-Torenweg- Sch roeweg-Ta ngen t- Pres. Rooseveltlaan-Churchillaan- Nassaulaan v.v. door middel van borden een omleidingsroute aan gegeven. De brandweer is jarenlang een mannenwereld geweest. De Middelburgse brandweerkazerne was dan ook al leen gebouwd voor mannen. Zowel beroeps- als vrijwillig brandweerpersoneel verricht bij toerbeurten wachtdiensten op de brandweerka zerne. Aangezien steeds meer vrouwen toetreden tot de brandweer diende de brandweerkazerne te worden aangepast. Dit is dan ook onlangs gebeurd. Sinds kort kunnen vrouwen gebruik maken van een aparte dames-loilettengroep op de brandweerkazerne. Daarnaast is ten bate van het draaien van nachtdiensten een aparte dames-slaapruimte met sanitaire voorzie ningen gecreeërd. Voor informatie hieromtrent kan kontakt worden opgenomen met de commandant van de Middelburgse brandweer de heer A.J. te Paske tel. 01180-33070. foto: E. Engel. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. het plaatsen van twee dakkapellen op het perceel Koudekerk- seweg 134; het bouwen van een tuinschuur op het perceel Oude Vlissing- seweg 36c; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Prinsenhove 14; het uitbreiden van de woning op het perceel Noordweg 350; het uitbouwen van de kapconstructie op het perceel Ooster- scheldestraat 119; het wijzigen van de gevel op het perceel Lange Noordstraat 46. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Stromenwijk voor het renoveren van 72 woningen in de Maas- en de Oosterscheldestraat. Het gewijzigde bouwplan ligt met ingang van vrijdag 8 oktober 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissing sestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar ma ken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is verleend aan: mevrouw J. Boone voor het houden van paarden en het stallen van koetsen en paardentrams aan de Oostperkweg 27 te Mid delburg; Boon Vestiging Middelburg voor een kantoor, alsmede het stallen van voertuigen en containers aan de Arnesteinweg 35 te Mid delburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-lprocedu- re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stad sontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 6 oktober 1993 staat de officiële kennisgeving.

de Faam | 1993 | | pagina 5