flfflKSTREEKS Beslag op inkomen jjwa xJïïWMb: Gezondheid Allerlei MILIEUTIP Natuur Verenigingen 01184-86400 01180-84000 Cultuur Geloof Politie Bescherm uw afstandsbediening. schedtstuWren! HANDYMANi AH ALU MERKEN T H U I Sj Beurs Buurt/wijk Sport Clubs Woensdag 29 september 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 Diabetes - Het Diabetes Fonds Nederland zoekt vrijwilligers die in de week van 14 tot en met 20 november willen collecteren voor de landelijke actie 'Geef 's voor Diabetes'. Met de opbrengst van de collecte wordt wetenschappe lijk onderzoek gesubsidieerd voor bestrijding van diabetes mellitus (suikerziekte) en de gevolgen die erdoor kunnen ontstaan. Iedere collectant neemt een straat voor zijn of haar rekening. In 1992 werd met de inzet van bijna 26 duizend collectanten ruim 2.8 miljoen gulden ingezameld. Het Diabetes Fonds financiert zeven tig procent van het wetenschap pelijk onderzoek rond de nog steeds ongeneeslijke aandoe ning. Collectanten kunnen zich aanmelden op tel. 01180-12296. Dierenasiel - De beschermvrou we van het dierenasiel Middel burg, C. Rutten-Bovendeerd, reikt zaterdag 2 oktober om 14.30 uur in het dierenasiel de prijzen uit van een ballonwedstrijd. De ba- Ionwedstrijd werd gehouden tij dens de afgelopen braderie van het dierenasiel, kinderboerderij De Klepperhoeve en het vogel en egelasiel De Mikke. De prijsuit reiking is onderdeel van de open dag die het dierenasiel Middel burg zaterdag houdt. MICMEC Walcheren Composteren (2) Over een composthoop of - vat in de tuin bestaan nogal wat misverstanden, bijvoor beeld dat hij zou stinken. Zo ja, dan doet u iets verkeerd. Het composteringsproces verloopt alleen naar wens als de vochtigheidsgraad goed is en de koolstof- stikstofverhouding rond de 30:1 ligt. Is het materiaal te nat dan gaat de boel verrot ten in plaats van verteren en dit stinkt! Begin daarom een hoop altijd met grof mate riaal, bijvoorbeeld takjes, voor een goede drainage. Ook bij teveel stikstof, afkomstig van mest, zit er een luchtje aan. Voeg dan wat extra koolstof in de vorm van stro, verdord blad of houtzaagsel toe. Als de berg nauwelijks slinkt, is het tegenovergestelde het geval. Voeg dan stikstofrijke ingrediënten toe, zoals vers groen (groenteafval, gras, on kruid) of mest. Meestal ech ter blijkt de hoop te droog te zijn. Een paar gieters water doen wonderen. Rommel er ook af en toe eens in met een spitvork. Dit is goed voor de beluchting, u kunt letten op de vochtigheidsgraad en u verwonderen over de beest jes die leven van het afval! Uitgebreide informatie over zelf composteren kunt u krij gen op de Milieumarkt op 2 oktober bij het MilieuEduca- tieCentrum in de Koren bloemlaan te Vlissingen, van 10 tot 16 uur. De compostva- ten zijn die dag in de aanbie ding en bij aankoop krijgt u een zakje compoststarter cadeau. Historama - Uit een enquête on der bezoekers van Historama Ab dij Middelburg blijkt dat bijna 73 procent lof en waardering heeft voor het gebodene. Ruim 53 pro cent noemde het Historama- project goed en leerzaam, terwijl 19 procent het een uitstekende presentatie vond. Zeven procent vond het gebodene niet zo inte ressant en ruim twee procent noemde de presentatie niet le vendig genoeg. De enquête werd in de laatste week van augustus en de eerste week van septem ber gehouden. In totaal werden 248 formulieren ingeleverd, met 314 antwoorden op de zeven vra gen, omdat sommige bezoekers aangaven voor twee personen te reageren. Koekepeer - Het Kindercentrum Meneer Koekepeer wordt zater dag 2 oktober officieel geopend. Het kindercentrum is gevestigd in de Gaudeamusschool in Middel burg. De opening wordt om 10 uur verricht door Albert de Vries, voorzitter van het bestuur van de Stichting Kinderopvang Middel burg waar het centrum onder valt. De feestelijkheden gaan door tot 14 uur. Het kindercen trum is 's ochtends ingericht als peuterspeelzaal en is 's middags en in de vakanties een buiten schoolse opvang, voor kinderen die de basisschool bezoeken en na schooltijd niet naar huis kun nen. De opening wordt opge fleurd door muziekkorps Onda, er zijn een rommelmarkt, een rad van fortuin en diverse kinderspe len Tribune - Het verzoek van korf balvereniging Swift, begin mei, om de tribunecapaciteit uit te breiden ten behoeve van de zaal competitie, is door de gemeente Middelburg op financiële gronden afgewezen. Het gebruik van meer tribunecapaciteit zou zo gering zijn dat de investering econo misch gezien onverantwoordelijk is. Swift kan zijn supporters tij dens de zaalcompetitie dan ook maar weinig tribunecapaciteit bieden. Ellewoutsdijk - De Vereniging Natuurmonumenten organiseert zaterdag 2 oktober om 10 uur een excursie door het Fort in Elle woutsdijk, langs de Westerschel- de. Een deel van het fort is deze zomer gerestaureerd. De excursie begint bij de ingang van het fort en duurt ongeveer anderhalf uur. Een deel van het fort is een ge bouwde aaneenschakeling van negentien ruimtes en een ander deel bestaat uit een aardlichaam. Het hele fort is omgeven door water. Tijdens de excursie zal de geschiedenis van het oude verde digingswerk weer tot leven ko men. Kampioen - Het Blue Spirit Drum Bugle Corps uit Middel burg heeft zaterdag de Neder landse Kampioenschappen van Drum Corps Holland in de A- Klasse gewonnen. In het Goffert Stadion in Nijmegen behaalde Blue Spirit de titel voor het twee de achtereenvolgende jaar. Het corps sleepte ook de eerste prijs voor het onderdeel percussion in de wacht en werd daarmee de beste slagwerkgroep van Zee land. Adrie Hoefnagel Mr. Mariske Smits Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg Wanneer iemand een schuld heeft en die niet tijdig kan beta len, heeft de schuldeiser de mo gelijkheid beslag te laten leggen op het loon, de uitkering, de ali mentatie of andere periodieke uitkeringen. Schuldeisers die hier vaak mee te maken hebben zijn bijvoorbeeld postorderbedrijven, woningbouwverenigingen en gas- en electriciteitsbedrijven. Om beslag te kunnen leggen hebben deze schuldeisers een vonnis van de rechter nodig. Met dit vonnis kan dan aan een deur waarder de opdracht gegeven worden beslag te leggen. De deurwaarder gaat naar de werk gever of de uitkerende instantie en overlegt een zogenaamd "ex ploit" (dit is een akte waarin de beslissing van de rechter vermeld staat). Hierin staat dat de werk gever of uitkerende instantie een deel van het loon of de uitkering onder zich moet houden. Ook staan de gegevens erin van de schuldeiser en de schuldenaar, de reden waarom beslag is ge legd en een opgave van de Jantje Beton - Het Nationaal Jeugdfonds Jantje Beton heeft 19 duizend gulden beschikbaar gesteld voor het jeugdwerk in de provincie Zeeland. Het geld is bestemd voor de Stichting De Zeven Geitjes in Reimerswaal, voor de aanschaf van materiaal, Jeugd- en Jongerenwerk Tholen, voor een gereedschapset, Speel tuinvereniging Vrij en Blij Tholen, voor sanitaire voorzieningen, Peuterspeelzaal Centrum in Goes, voor de oprichting, en Dorpsraad Serooskerke, voor de inrichting van een speelterrein. Het Nationaal Jeugdfonds reali seert jaarlijks enkele honderden zinvolle projecten voor de jeugd tot zestien jaar. Zes keer per jaar wordt geld toegekend aan veel belovende initiatieven van het vrijwilligersjeugdwerk. Het geld is afkomstig uit de jaarlijkse natio nale collecte, die dit jaar in de week van 7 tot 13 november wordt gehouden. schuld waar het om gaat. De schuldenaar krijgt van deze gege vens afschriften. Er kan slechts op een deel van het loon of de uitkering beslag gelegd worden, omdat men uiteraard voldoende inkomen moet overhouden voor de noodzakelijke kosten van het bestaan. Het deel waarop geen beslag gelegd kan worden, heet de "beslagvrije voet". Beslag is niet mogelijk op een uitkering die voor een bepaald doel wordt be steed, zoals bijvoorbeeld de kin derbijslag, studiefinanciering, huursubsidie. De schuldenaar is verplicht aan de deurwaarder op te geven wat zijn bronnen van in komsten zijn. De deurwaarder is op zijn beurt verplicht aan de schuldenaar door te geven op welk deel van het inkomen geen beslag mag worden gelegd. Wan neer de schuldenaar het niet eens is met het beslag, kan hij daartegen in verzet komen of eventueel een kort geding aan spannen. Ook kan de deurwaar der onderzoek verrichten naar eventuele andere bronnen van in komsten van de schuldenaar. Samenspelen - De Koninklijke Harmonie Ons Genoegen uit Vlis singen houdt 2 en 3 oktober een samenspeelweekeinde voor haar jeugd. Tijdens het weekeinde studeren de jeugdleden van de vereniging een aantal nieuwe muziekstukken in. Naast repete ren is er ook ruimte voor spelacti viteiten. Het weekeinde wordt zondag om 16 uur afgesloten met een concert van het dertig- koppig orkest, op het De Ruyter- plein in Vlissingen. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar re petitielokaal 't Zaaltje in Vlis singen. Sacred Dance - In de Vier Ele menten in Middelburg wordt op 3 oktober om 13.30 uur gedansd in een cirkel op oude volksmuziek, religieuze en klassieke muziek. Danservaring is niet vereist, de dansen zijn eenvoudig, vrolijk en actief, afgewisseld met rustige en meditatieve. Informatie en in- schrijvingen op tel. 01180-33491. Jamsessie - Jongerencentrum Midgard in Middelburg organi seert vrijdag 1 oktober een jam sessie. Instrumenten zijn aanwezig, de aanvang is 21 uur en de toegang is gratis. Zierervleugel - Bart van Oort bespeelt zondag 3 oktober om 16 uur de Zierervleugel van het Zeeuwsch Genootschap in Huis 's-Hertogenbosch in Middelburg. De antieke vleugel (1820) is in 1983 door de werkgroep muziek verworven in het streven naar au thentieke muziekbeoefening. Bart van Oort studeerde piano bij Gé- rard van Blerk en Jan Wijn en For te Piano bij Stanley Hoogland. In 1986 won hij de eerste en de pu blieksprijs op het Internationale Mozart Fortepianoconcours in Brugge. Op het programma staan werken van Beethoven en Men delssohn. Schijnbeweging - In het Mid delburgs Koffiehuis is tot 18 no vember een expositie te zien met werk van Piet van Hooydonk en Henk Lichtendahl, met de titel Een Schijnbeweging. De twee houden zich al dertig jaar bezig met beeldende kunst. Van Hooy donk toont schilderijen. Lichten dahl pentekeningen. Hoewel gestileerd, zijn de onderwerpen figuratief en goed herkenbaar. Het werk is tussen 10 en 19 uur te bezichtigen. Open Hof - De activiteitencom missie van het Wijkcentrum Open Hof begint haar program ma op vrijdag 8 oktober met een optreden van Piet Brakman uit West Zeeuwsch-Vlaanderen, met zijn voorstelling Grenzeloos. De voorstelling begint om 19.30 uur. Panelen - In de Expogang in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes exposeren van 27 september tot 14 november twee kunstenaars onder de titel Kleurringen. Truike van Maurik uit Breda exposeert werk van olieverf op doek en pa neel en etsen. Lode Rijks uit We- meldinge exposeert met acrylverf op paneel. Rijks heeft eerder on der meer geëxposeerd in de Vleeshal in Middelburg en bij kunstuitleen Zeeland. De exposi tie is iedere dag gratis te bezoe ken. Bijbelgenootschap - C.P. Punt- Voorbij uit Koudekerke is zater dag 18 september tijdens de al gemene vergadering van het Nederlands Bijbelgenootschap (NBG) gekozen tot voorzitter van het NBG. Punt was tot voor kort scriba van het moderama van de synode van gereformeerde ker ken in Nederland. Ze maakte sinds 1985 deel uit van de gene rale synode. Punt is onder meer werkzaam geweest als docente godsdienst in het voortgezet on derwijs in Middelburg en bege leidde godsdienstonderwijs op openbare scholen in Vlissingen. Het is voor het eerst dat het NBG een vrouwelijke voorzitter heeft gekozen. Popdienst - In de Gereformeer de Kerk in Veere wordt zondag 3 oktober om 11.30 een experi mentele dienst met popmuziek. De organisatoren zijn ds. Wim Jansen en Theo van Teylingen. Het thema is Crossroad. De dienst bestaat uit lichtbeelden, folkachtige liedjes, drama, verbin dende teksten en muziek van Metallica, Eric Clapton, U2, Tracy Chapman, Barclay James Har- vest en Herman van Veen. Inzameling - Diverse parochies van Walcheren organiseren begin oktober samen met 'Mensen in Nood' een inzamelingsactie van gedragen kleding, voor de verge ten groepen in Oost-Europa: de weeskinderen, gehandicapten, bejaarden en zieken. Mensen in Nood vraagt nog draagbare kle ding en schoenen, dekens, lakens en gordijnstoffen, die in gesloten plastic zakken op de volgende plaatsen kunnen worden afgege ven. Dinsdag 6 oktober 10-11.30 Lieve Vrouwenkerk, Vlissingen; 19-21 H.Martinuskerk, Oost- Souburg; 19-20.30 De Hoeksteen, Middelburg; 19-20.30 HH. Petrus en Paulus- kerk, Middelburg. Woensdag 7 oktober 10-11.30 Lieve Vrouwe- kerk, Vlissingen; 19.30-21.30 Open Hof, Vlissingen; 19-20.30 De Hoeksteen, Middelburg; 19-20.10 HH. Petrus en Paulus- kerk, Middelburg. Rondetafel - Met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen in maart 1994 heeft het Emancipa tiebureau Zeeland een reeks Ron detafelgesprekken georganiseerd. Het tweede ge sprek heeft plaats op 12 oktober in het Stadhuis van Vlissingen. Vrouwelijke raadsleden van diver se politieke partijen uit verschil lende Walcherse gemeenten zullen uiteen zetten waarom meer vrouwen zich zouden moe ten inzetten in de politiek. Er is gelegenheid tot vragen stellen en een debat aan te gaan. Het ron detafelgesprek begint om 20 uur. Excursie - De gemeenteraad van Middelburg houdt op maandag 4 oktober de jaarlijkse excursie. .De raad bezoekt vanaf 9.30 uur het Bedrijvencentrum Middelburg, de dienst Getijdenwateren van Rijks waterstaat en het Administratief Dienstencentrum Zeeland, in Vlissingen. De gemeenteraad maakt jaarlijk een dergelijke ex cursie om zich op de hoogte te stellen van nieuwe ontwikkelin gen, nieuwe initiatieven, eventue le knelpunten en dergelijke. FNV - De FNV afdeling Vlissin gen houdt op 7 oktober haar na jaarsledenvergadering/thema avond. Na het huishoudelijke ge deelte zet H. Muller, vertegen woordiger van het federatie bestuur, de visie van de FNV uit een op het Totale Inkomensbe leid. De vergadering begint om 19.30 uur in Het Anker in Vlissin gen. Kennismaking - Nieuwe inwo ners van Middelburg, die zich het afgelopen jaar in de stad hebben gevestigd, kunnen op dinsdag 5 oktober in het stadhuis ken nismaken met de bestuurders van Middelburg en met andere nieuwe inwoners. De ontvangst begint om 19.30, het officiële ge deelte om 20 uur, met een wel komstwoord van burgemeester Rutten. Ook diverse wethouders zullen het woord voeren. Tijdens de bijeenkomst wordt een film over Middelburg getoond en krij gen de nieuwe inwoners een rondleiding door het gotische deel van het stadhuis. WW ONDERDELENSHOP Vlissingen, Walstraat 156, tel 01184-17772 Magistraat - De Open Club Ma- gistraatwijk is met ingang van 7 oktober behalve op dinsdagmid dag, ook op donderdagmiddag open. De Open Club biedt alle wijkbewoners van 50 jaar en ouder een ontmoetingspunt. Er vinden diverse activiteiten plaats, zoals koersbal, kaarten, biljarten, sjoelen en rummicub. In overleg zijn ook handwerken en handen arbeid mogelijk. Op donderdag 7 oktober kunnen de buurtbewo ners van 13.30 tot 16 uur komen kennismaken in het Zuiderbaken in Middelburg. Vijftig - De Unie Van Vrijwillers (UW) Middelburg houdt in okto ber haar vijftigste kledingbeurs. De najaarsbeurs vindt plaats op woensdag 6 oktober voor heren en kinderkleding. Inleveren van winterkleding voor de verkoop van 9.30 tot 12 uur; verkoop van de kleren tussen 13.30 en 16 uur. Voor de dameskledingbeurs kan winterkleding worden ingeleverd op maandag 11 oktober van 13.30 tot 16 uur. Dinsdag 12 ok tober is de verkoop van 9.30 tot 14 uur, op Heregracht 52 in Mid delburg. Zandvretertjes - Peuterspeel zaal De Zandvretertjes in Zoute- lande houdt woensdag 6 oktober een kleding- en speelgoedbeurs in de speelzaal aan de Zwinstraat. Ook baby- en peuter artikelen zijn welkom. De spullen kunnen tussen 10 en 11.30 wor den ingebracht en worden tussen 14 en 16 uur verkocht. De helft van de opbrengst is voor de peu terspeelzaal. Fatima - In gebouw Irene in Oost-Souburg wordt donderdag 7 oktober tussen 9.30 een 11 uur een kleding- en speelgoedbeurs gehouden. Speelgoed en in goe de staat verkerende winterkle ding, voor kinderen van 2 tot 12 jaar, kan op maandag 4 en dins dag 5 oktober tussen 9.30 en 11 uur in Irene worden afgegeven. De helft van de verkoopop brengst gaat naar het Liberiaanse weeshuis Fatima. Vrolijke Keet - In de peu terspeelzaal in Serooskerke wordt vrijdag 1 oktober tussen 15.15 en 16.30 een kinderkle- dingbeurs gehouden ten bate van peuterspeelzaal de Vrolijke Keet. Voor de beurs kan op 28, 29 en 30 september tussen 11.45 en 11.30 uur bij de speelzaal winter kleding (voor kinderen van 1 tot 14 jaar) worden aangeboden, maar ook speelgoed en boekjes zijn welkom. De helft van de op brengst is voor de peuterspeel zaal. Kinderwagens, -stoelen, boxen en bedjes kunnen op 1 ok tober tussen' 13.30 en 14.30 worden ingeleverd. Een kwart van deze opbrengst is voor de Vrolijke Keet. Hummelhonk - In peuterspeel zaal de Hummelhonk in Domburg wordt zaterdag 2 oktober een kinderwinterkleding- en speel goedbeurs gehouden. De beurs is te bezoeken tussen 10 en 11.30 Rolski - In Vlissingen kunnen be langstellenden op 2 okotber ken nismaken met de rolski-sport. Rolskiën is langlaufen op de weg. Rolski's zijn zeventig centimeter lange latten met een wieltje voor en een of twee achter. De sport kan recreatief en in wedstrijdver band worden beoefend. Het voordeel boven hardlopen is dat per rolski met minder inspanning grotere afstanden kunnen wor den afgelegd. De open dag wordt tussen 14 en 16 uur gehouden op het parkeerterrein van Skandia Sauna in Vlissingen. Van 9 okto ber tot 6 november kunnen be langstellenden elke zaterdag een rolskicursus volgen. Materiaal is aanwezig. De deelnemers moe ten alleen dunne handschoenen meenemen en kleding die tegen een stootje kan. Toertocht - Toerclub Walcheren organiseert een sluitingstocht voor zaterdag 2 oktober. De tocht is ongeveer 85 kilometer en wordt gereden achter voorrijders over Walcheren en Noord- Beveland. Deelnemers kunnen zich vanaf 8.30 inschrijven in ho tel Walcheren in Koudekerke, waar de tocht om 9 uur begint en wat ook het eindpunt is. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruyn, 19 uur: niet bekend. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: M. Gou- driaan, 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: A.A. v.d. Spek. Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel', West- dijkstraat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: P. Boe- kesteyn. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll en 19 uur: geen dienst. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: P. Paulus. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 9 uur: St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: R.G. van der Zwan (in Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: C. de Boon, 14.30 uur: R.G. van der Zwan (gezamelijke dienst). HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo. geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 'uur: PC. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: E.V.E. Wijnands m.m.v. Reflection. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan, 14.30 uur: A.W. Riepma. Hervormde Kerk Zo. 10.15 uur: P. Boekesteyn. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op Do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo.: 9.30 en 18.30 uur: A.M. den Boer, 14 uur: leesdienst. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H.J. Selderhuis. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: gastpredikant. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: J.S. Koops, 17 uur: geen dienst. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: P. Paulus, 14.30 uur: PJ. Rebel, 18.45 uur: H.W.J. Faassen. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: PJ. Rebel, 17 uur: P.J.W. Schelhaas. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 uur: A. de Snoo, 16.30 uur: W.F. Wisselink. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: C.J.G. Vonck. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 9.30 uur: O. Elsema Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: K. Hendrikse. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: W.A. v.d Berg. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Ontmoetingskerk) Zo. 11 uur: L. Wüllschleger en 17 uur: PC. Zorge. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst. Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: Envoy v.d. Heyden, 17 uur: C. Bijl en R. Pippel. (gezame- lijk in korps Vlissingen). Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: Struik. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk Zo. 10 uur: C.J.G. Vonck. Rooms-Katholieke Kerk Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, tweede en vierde zaterdag v.d. maand om 19 uur. Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eg/ise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'de Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: J. Spaeter. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. NIEUWLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: J. Murre. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: F.C. van Dijke, 17 uur: B. Ridder. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente Oostkapelle. Saron- kerk. Zo. 10 en 15 uur: leesdienst. Rooms-katholieke kerk. Za. 19 uur en Zo. 10 uur. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: J. Murre. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner (geza melijke jeugddienst), 19 uur: P. Melse (in Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: G. Warner (in Geref. Kerk), 19 uur: P. Melse (geza melijke dienst). ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: J.H. de Koe, 17 uur: R.G. v.d. Zwan. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16.30 uur: L. Moes. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: D.W. Koel man. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: J.L. 't Hart. Ziekenhuis Walcheren Koude- kerkseweg 88, Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Ter Reede, Zo. 19 uur: H.J. Schoenmaker. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur. Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 10 tot 12 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: Eredienst, en 10.30 uur: Bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: L. Huisman. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente. Open Hof, Alexander Gogel \/veg 57. Zo. 14.15 uur, Wo. 19.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10 uur. Zo. 10.30 uur: J. Herweyer. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur en Zo. 10 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: J. Lukasse. Rooms-katholieke kerk, Zo. 10 uur. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 en 19 uur: Spaans. en St. Joosland, tel. 01182-1340. zondag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: R. Ubels en M.J.J. Hel mes, Vroonstraat 11, Serooskerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, teI. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: M.H. Rackwitsz, Volderij- laagte 1, Middelburg, tel. 01180-35688. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 01180-27471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 01184-66345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 01184-71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, teI. 01180-26045. DIERENARTSEN ZOUTELANDE OOST-SOUBURG Kanaa/straatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 en 19 uur: R.E.R. van Buiren. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, Zo. 19 uur: J.M. Schot. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1. elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Martinuskerk. Kerklaan 19. elke Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: J. Bezemer. Rooms-Katholieke kerk. Bosweg. Za. 19 uur en Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: W.P. Jansen, 14.30 uur: P. Paulus. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H.H. Sok. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Rezelman. Do. 30 september t/m wo. 6 oktober HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: A.P. Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 39933. zondag tot 24 uur: J.F. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 39933. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: A.J. Mijnlieff, N. Beets/aan 15, tel. 12525. zondag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, teI. 12225. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St Joosland, Arnemuiden, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw- Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Ruys, Stadsschuur 1, Middel burg, teI. 01180-13118. (dag en nacht). Spreeku ren zonder afspraak: za. en zo. 11- 12 uur en 17-18 uur. Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A. Hoogveld en R. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180-37077 (dag en nacht). Spreekuur zonder afspraak: Za. van 10 tot 11 uur, de rest van het weekend alleen op afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huisdie ren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n Lijf Zeeland': 01184-14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden, Thuiszorg Walche ren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184-86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishandeling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kin derbescherming. 01180-35015. Weerbericht 06-9775 Waterstanden 06-9771

de Faam | 1993 | | pagina 9