flilièvaillllmllMliUilltviiélmliilllklI. h GEMEENTE MIDDELBURG Bouwaanvragen v pui Kinderstraattoernee V<ïjpy "Kleurrijk Middelburg Nieuwe inwoners Commissies Raad op excursie Milieubeheer Stadsvernieuwing Bouwplan Week 39 vtnM s \V M V •m£' ^nToo^ Tafeltje Dekje Woensdag 29 september 1993 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Aanvullend vervoer voor ouderen Veel ouderen en minder validen kunnen door verschillende oorzaken moeilijk gebruik maken van de diensten van het openbaar vervoer. De nieuwe regeling openbaar aanvullend groepsvervoer, die tot stand is ge komen door samenwerking tussen de Stichting Welzijn Ouderen Mid delburg, de Taxicentrale Middelburg en de gemeente Middelburg probeert op een aantal punten aan deze problemen tegemoet te komen. Het aanvullend openbaar wijkbusvervoer Middelburg verzorgt sinds 20 september jl. met een zogenaamde kleinbus een geregelde verbinding tussen de Hoge Stelle in Nieuw- en St. Joosland en de Bodenplaats in Middelburg en terug. Op de route wordt een groot aantal verzorgingste huizen en plaatsen waar veel ouderen wonen aangedaan, volgens een vast tijdschema. Op deze manier krijgen ouderen die in het bezit zijn van een 65+ pas de gelegenheid naar de stad te gaan, een visite af te leggen, of andere activiteiten te ondernemen waarvoor vervoer noodza kelijk is. Voor zover de toestand van het verkeer (kanaalbruggen en spoor wegovergangen) dat toelaat zal stipt volgens de onderstaande dienstregeling worden gereden. Bij een groot vervoersaanbod kunnen reservcbusjes worden in gezet, zodat iedereen die tijdig bij de bushalte aanwezig is kan wor den vervoerd. Per rit wordt contant met de chauffeur afgerekend. Voor hou ders van een pas 65 kost een en kele reis 2,-. Een werkgroep bestaande uit ver tegenwoordigers van de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg, de gemeente Middelburg, de Pro testants Christelijke Ouderenbond DIENSTREGELING Van Nw. en St. Joosland n.d. Bodenplaats hal te Hoge Stelle- bushalte Driewegenhof Zuiderbaken-ingang Rustenburg-bushalte Buitenrust-parkeerterr. hoofding. Loskade-byshalte Dam beeld Kon. Emma Punt-bushalte Z. Jansenstr. telefooncel Bastion ingang wijkpost MC Molenwater-bushalte Rogge veen-parkeer terrhoofding. Ter Veste-parkeerterrhoofding. Eben llaëzcr-parkeerterrhoofding. Swe rfrust-parkeerterr. hoofding. Winkelcentrum Oosterscheldestr. Park de Griffioen-bushalte Bodenplaats vertrek tijden 08.30 13.00 08.35 13.07 08.42 13.13 08.49 13.20 08.53 13.24 09.00 13.33 09-07 13.41 09-13 13.45 09-21 13.50 09.26 13.55 09-30 13.58 09-36 14.02 09-4 1 14.06 09.48 14.10 09-55 14.15 10.03 14.20 10.10 14.25 van de Bodenplaats naar Nw. en St. Joosland halte vertrektijden liodcnplaats O u <p 14.40 Park de Gri f f ioèn-bushal té 10.41 14.47 Winkelcentrum Oosterach.str.bushalte 10.46 14.51 Swerfrust, parkeerterr. hoofdingang 10.51 14.56 Eben Haëzer parkeerterr. hoofding. 10.55 1 5.00 Ter Veste parkeerterr. hoofdingang 11.01 15.05 Roggeveen parkeerterr. hoofdingang 1 1 05 15-10 MC Molenwater-bushalte 11.10 15.14 Bastion-ingang wijkpost 11.15 15-18 telefooncel Zach. Jansenstr. 1 1 .20 1 5-22 Pun t-bushalte 11 .30 15-29 Dam beeld Kon. Emma 1 1 .35 15-35 Loskade-bushalte 11.40 15.41 Buitenrust-parkeerterr. hoofding. 11.47 1 5.46 Rustenburg-bushalte 11.51 15. 55 Zuiderbaken ingang 12.01 1 6.03 Driewegenhof 12.08 1 6.09 Hoge Stelle en de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen en contact personen uit de wijk is reeds ge ruime tijd bezig geweest met het opzetten van dit projekt. De wens om tot een dergelijk pro jekt te komen vloeit mede voort uit de sociale vernieuwing. In de Magistraatwijk en Dauwendaele worden veel klachten gehoord over het ontbreken van een rechtstreekse busverbinding tus sen beide wijken. Ook in liet rap port openbaar vervoer rondom dc verzorgingstehuizen, verpleegte huizen en serviceflats van mei 1991 van de Provincie Zeeland (provinciale Waterstaat) staat te lezen dat er slechte openbare ver- voervoorzienifïgen zijn bij diverse verzorgingstehuizen (met name bij Swerf-rust en Buitenrust). Aanvullend vervoer is mogelijk binnen de gemeente van reizigers die in het bezit zijn van een Pas 65+ en van reizigers vanuit en naar Nieuw- en Sim-.Ioosland. Het voordeel van de reiziger bestaat voornamelijk uit kortere loopafstanden naar opstapplaat sen en vervoer naar plekken waar het openbaar vervoer niet komt. Voor de inwoners van Nieuw- en Sint Joosland betekent dit projekt compensatie voor het vervallen van een buslijn. Het projekt mag niet concurre rend werken voor het huidige openbaar vervoer. Daarom wordt ook onder andere op haltes van dat openbaar vervoer gereden. Vervoer is er op 5 dagen in dc week te weten l maal 's morgens en I maal 's middags. Op zaterdag en zondag wordt geen aanvullend groepsvervoer aangeboden. Waar schijnlijk is dal dan de behoefte minder zal zijn omdat meer ge bruik van het particuliere vervoer zal worden gemaakt (aangeboden door familieleden, vrienden, ken nissen e.d.). Het betreft een proef van één jaar. Binnen dit proefjaar zal, afhanke lijk van de uitkomsten, bekeken worden of' voortzetting verant woord is. Het proefjaar zal ook gebruikt worden om het projekt te verfijnen. Aan de hand van de praktijk kan bijvoorbeeld beslo ten worden de vervoerstijdstip- pen, routes en dergelijke bij te stellen. De huidige werkgroep, waarin de gemeente ook zitting heeft, even tueel aangevuld met andere terza ke deskundige personen, zal gedurende het proefjaar gaan functioneren als begeleidings groep. Ook zal bekeken worden welke rol dit projekt kan spelen in het kader van de centralisatie van vervoersvoorzieningen voor ge handicapten. Bij de sectie Voorlichting is een folder verkrijgbaar met daarin de dienstregeling van het aanvullend vervoer. Meer informatie is te krijgen bij dc Stichting Welzijn Ouderen Middelburg, telefoon 01180-27537. v iS .Gr w' V wL,//// If ;J *J VI Vanmiddag, 29 september, om 14.00 uur doet het Projekt Kinderstraat toernee van "Kinderen Voorrang" Middelburg aan. De Kinderstraat toernee vindt op een aantal plaatsen in Nederland plaats. Door middel van de Kinderstraattoernee viert "Kinderen Voorrang" haar 20 jarig jubileum. Wijktafel Sociale Vernieuwing Dauwendaele; Gemeente Middelburg. Bij de sectie Voorlichting zijn fol ders verkrijgbaar. Dc bedoeling van dc toernee is aandacht te vragen voor dc ver keersveiligheid van kinderen. Het gaat er om dat dc belangen van kinderen voorrang krijgen. Kinderen hebben recht op een woonomgeving die zo veilig is dat zij zelfstandig naar school kun nen lopen of fietsen. Zij moeten zonder gevaar op straat kunnen spelen. Door middel van de straat toernee probeert "Kinderen Voorrang" hier aandacht voor te vragen om zodoende een omslag in het den ken te bereiken. In Middelburg wordt in het kader van de kinderstraattoernee op de Roozenburglaan ter hoogte van de voetgangersoversteekplaats bij de Öoslerburchschool een verkeers drempel aangebracht. Naast Kinderen Voorrang zijn ini tiatiefnemers van deze aktie: Wijk vereniging Dauwendaele Middelburg; AT r O. Vanavond woensdag 29 september, houdt de werkgroep Mondiaal Beleid van de gemeente Middel burg om 19.00 uur in de Burgerzaal van het Stadhuis voor alle belangstellenden dc informatieavond "Kleurrijk Middelburg". De aanwezigen zullen om 19.45 uur welkom worden geheten door de heer mr. C.G.J. Rutten, burgemeester van Middelburg. Het programma van de avond, die het thema "ontheemden, vluchtelingen en asielzoekers" draagt, bestaat onder meer uit bijdragen van verschillende sprekers afkomstig uit Chili, Estland en Somalië, het asielzoekerscentrum "De Eendracht" uit Middelburg, dat tevens een fototentoonstelling en een videopresentatie in de Burgerzaal verzorgt, en de Middelburgse Muziekschool. Naast genoemde programmaonderdelen zijn verschillende organisaties als Amnesty International, Anti-Discriminatie Bureau Zeeland, Interkerkelijk Vredesberaad, Novib-werkgroep, ZOA- vluchtelingenhulp, en de werkgroep Zuidelijk Afrika Walcheren in de Burgerzaal vertegenwoordigd door middel van stand met informatiemateriaal. Omstreeks 22.00 uur zal het programma worden afgesloten door wethouder mevrouw E.M.J. van Brummelen-van Wilgen, voorzitter van de werkgroep Mondiaal Beleid. UW "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 4 tot en met 9 oktober maandag gebraden gehakt, sperziebo nen, gest. aardappelen dinsdag kalfsvleesballetjes, roomsaus, wortelen, aardappelen woensdag varkensschnitzel, gemengde groente, béchamel, aard appelen donderdag kalkoenragoüt, roomsaus, bloemkool, aardappelen vrijdag vis zaterdag Indische vleesschotel zondag wat de pot schaft Op dinsdag 5 oktober kunnen nieuwe inwoners, die zich in een bepaal de periode van het afgelopen jaar in Middelburg hebben gevestigd, in het stadhuis kennis maken met de bestuurders van Middelburg en met andere nieuwe inwoners tijdens de zogenaamde "avond nieuwe in woners". De ontvangst, waarvoor de nieuwe inwoners een persoonlijke uitnodi ging hebben ontvangen, begint om 19.30 uur; het officiële gedeelte start om 20.00 uur. Tijdens de bijeenkomst zal burgemeester mr. C.G.J. Rutten de gasten welkom heten en zullen tevens de verschillende wethouders het woord voeren. In het hierna volgende informele deel van de avond bestaat de gelegen heid kennis te maken met de leden van de gemeenteraad en de directeu ren van de diverse gemeentelijke diensten. Tevens wordt er een film over Middelburg vertoond en zijn er rondleidingen door het gotische gedeel te van het stadhuis. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken, dinsdag 5 oktober om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Commissie Maatschappelijke Zaken, donderdag 7 oktober om 19.30 uur. Secretaris is dc heer J.J. Schroevers, telefoon 75633. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 11 oktober om 19.30 uur. Se cretaris is mevrouw M.J. Marcus, telefoon 75286. Commissie Financiën, dinsdag 12 oktober om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Walrave, telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 12 oktober om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 75304. Commissie Bezwaar- en Beroepschriften, donderdag 28 oktober om 16.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier da gen vóór dc vergadering in te zien bij sectie Voorlichting en bij de com missiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij dc commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 18 oktober om 14.00 uur. Op maandag 4 oktober houdt dc gemeenteraad van Middelburg zijn jaarlijkse excursie. Het excursie-programma zal, voor zo ver het onderdelen in Middelburg betreft, per fiets worden af gewerkt. De gemeenteraad maakt jaarlijks een dergelijke excursie om zich op de hoogte te stellen van nieuwe ontwikkelingen, nieuwe initiatie ven, eventuele knelpunten, enzo voorts. Het programma van 4 oktober ziet er als volgt uit: 09.30 uur bezoek aan het Bedrij vencentrum Middelburg, waar dc raad zal worden geïnformeerd over de stand van zaken; 10.30 uur bezoek aan dc dienst Getijdewateren van Rijkswa terstaat, gevestigd in Middelburg, waar de raad zal worden rond geleid; 14.15 uur bezoek aan hel Admi nistratief Dienstencentrum Zee land, gevestigd in Vlissingen, waar de raad uitleg wordt ver schaft over de diverse werkzaam heden binnen het centrum; 15.45 uur ontvangst door liet col lege van burgemeester en wethou ders van Vlissingen; 17.00 uur einde raadsexcursie. b. d. e. f. 9- De raad bezoekt onder meer Rijkswaterstaat, (foto: R. Oreel) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. het verbouwen van de schuur op het perceel Koningstraat 14; het bouwen van een schutting met schuur op het perceel Se- geerssingel 37; het verbouwen/uitbreiden van het arbeidsbureau op het per ceel Sint Sebastiaanstraat 12; het bouwen van 8 garages op een perceel aan de Vredenburg; het verbouwen van een winkelpand op het perceel Lange Delft 39; het bouwen van een bijkeuken op het perceel Seisbolwerk 8; het uitbreiden van de showroom op het perceel Herculesweg 12. Een aanvraag voor een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is binnengekomen van: De Vitrite Fabriek voor het gedeeltelijk veranderen van het pro- duktieproces aan de Elektraweg 1 te Middelbur; Zeeland College voor een school voor cursorisch middelbaar beroepsonderwijs aan de Torenweg (ongenummerd) te Mid delburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-)procedu- re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 29 september 1993 staat de officiële kennisgeving. Terinzagelegging meldingen artikel 8.40 en 8.41 Wet Milieu beheer Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij hen zijn binnengekomen de meldingen ingevolge de Wet Mi lieubeheer van: 1. Koffieshop Roxy te Middelburg voof het uitbreiden of wijzigen van een horecabedrijf aan de Zandstraat 6a te Middelburg. 2. V.O.F. André's Bloemen te Middelburg voor het in werking heb ben van een bloemenkiosk aan de Markt (ongenummerd) te Middelburg. Voor de inrichting genoemd onder nummer 1 gelden de algemene regels van het "Besluit horecabedrijven milieubeheer". Voor de in richting genoemd onder nummer 2 gelden de alemene regels van het "Besluit detailhandel milieubeheer". Burgemeester en wethouders van Middelburg zijn voornemens de gemeenteraad voor te stellen het verdeelbesluit van het stadsver nieuwingsfonds voor het jaar 1994 vast te stellen, alsmede be schikbaar gekomen middelen te herverdelen. Voor stadsvernieuwingsaktiviteiten van natuurlijke of rechtsperso nen wordt voor 1994 voorgesteld een bedrag van f 1.140.000,- te bestemmen voor: restauratie f 600.000,- woningverbetering f 350.000,- stimuleren wonen in de binnenstad f 120.000,- steun aan woningcorporaties f 10.000,- onderhoud monumentale panden f 60.000,- Het raadsvoorstel ligt met ingang van 29 september 1993 gedu rende 14 dagen ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Binnen de gestelde termijn kunnen natuurlijke en rechtspersonen, die in de gemeente een belang hebben, alsmede ingezetenen daarover schriftelijk op merkingen maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Beschermd Stadsgezicht voor het vernieuwen/uitbrei den van een schuur op het perceel Jodengarig 3. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: a. het bestemmingsplan Buitengebied voor het aanleggen van een tennisbaan aan de Koudekerkseweg 202; b. het bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht voor het ver plaatsen en herinrichten van het tankstation/shopgebouw en het bouwen van een luifel op het perceel Rotterdamsekaai (on- genummers); c. het bestemmingsplan Noordweg voor het bouwen van een ga rage op het perceel Noordweg 212; d. het bestemmingsplan Noordweg voor het bouwen van een ga rage op het perceel Noordweg 204; e. het bestemmingsplan Buitengebied voor het bouwen van een garage/berging op het perceel Veerseweg 177; f. het bestemmingsplan Buitengebied voor het uitbreiden van de woning op het perceel Walcherseweg 208; g. het bestemmingsplan Sint Laurens, 2e herziening, voor het bouwen van een kantoor op het perceel gelegen achter Noord weg 419. De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag 1 oktober 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridi sche Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar ma ken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 Middelburg.

de Faam | 1993 | | pagina 5