Toerisme economisch van belang i Toename bevolking Frans/Schots dubbelconcert in 't Beest Bekendmaking SPORT SPONSOR ROHA sponsort boeien van Zuid West Zeven mm m III H I Nieuws is de #1 I I I^L I informatierubriek van De weg van den engel ƒ1,5 miljard werd in 1992 door recreanten en toeristen besteed in Zeeland. Nederlanders weten Zeeland steeds beter te vinden voor een vakantie in eigen land of voor een dagtocht. Recreatie en toerisme is van toenemend economisch belang voor de provincie. COMMISSIES Ontspanning Rommelen Hulpdienst Bijeenkomst Ouderen 1,5 miljard Verenigingen Cursus/onderwijs Recreatievaart Provincie Zeeland Ontwerp-provinciale milieuverordening Ll srik Woensdag 29 september 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 Abdij Nieuwsü De Zeeuwse bevolking is in het eerste half jaar van 1993 toege nomen met 1.057 personen: 587 vrouwen en 470 mannen. Het to taal aantal inwoners bedroeg per 1 juli 1993 362.252 tegen 361.195 per 1 januari van dit jaar. De groei bestaat uit een vesti gingsoverschot van 840 personen en een geboortenoverschot van 217. De Bevelanden namen het meest in inwonertal toe. De groei voor de hele regio was 445. Goes is er de grootste groeier met 193, waardoor het inwonertal er op 33.216 kwam. De groei op Schouwen-Duiveland is 245 personen. Westerschou- wen is daar koploper met een toe name van 125, wat vooral moet worden toegeschreven aan de op neming van de bewoners van het asielzoekerscentrum in het bevol kingsregister. Ook Tholen groeide flink: met 157 kwam het totaal op 19.762. Vlissingen ging in inwonertal ach teruit: van 44.179 naar 44.110. De toename van de bevolking in de gemeente Middelburg (30) was minder groot dan vorig jaar in de zelfde periode. De totale groei voor Walcheren kwam op 92 per sonen. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen nam in In Podium 't Beest in Goes treden op 2 oktober vanaf 22 uur de groepen Forguette Mi Note en Dog Faced Herman op. De eerste band komt uit Frankrijk, de ande re is Schots. De dynamische formatie Forguet te Mi Note uit Tours bewees on der meer tijdens het Metropolis festival in Rotterdam de ultieme live-band te zijn. De groep kan worden vergeleken met Mano Negra, Les Negresses Vertes en de B-52's, maar dan wel op dub bele snelheid. Een gitaar, een contrabas, een viool, drums, per cussie en een zootje over- energieke anarchomalloten, on der wie de zangeres met een stem als Edith Piaff, schieten van het Franse chanson, via de free- jazz naar folkpunk. Het eerste optreden op 2 oktober is echter van Dog Faced Herman, een Schots gezelschap dat Am sterdam als uitvalsbasis hanteert. De band wordt wel vergeleken met The Ex en beide groepen spelen regelmatig op eikaars anarchopunkjazz-platen. Het ge luid van Herman wordt echter ge domineerd door de stem van de zangeres en door belangrijke trompet- en altvioolpartijen. De derde cd Hum of Life is enige tijd geleden goed ontvangen in Ne derland, Engeland en de VS. De teksten gaan vooral over sociaal onrecht, werkloosheid en oorlog, verluchtigd door de aanstekelijke huppelmuziek. Ook in Podium 't Beest, maar dan een dag eerder, staat op 1 okto ber de Belgische groep Cro Mag- non. Het kwintet speelt 'urban chambre music': een mengeling van klassiek hedendaags, jazz, fanfare en wereldmuziek met een instrumentarium bestaande uit viool, bas, saxofoon, samples, keyboards, sopraan, alt en gitaar. Cro Magnon speelt met een flin ke dosis humor werken van Zap pa, Chaplin, Maximalist, Wim Mertens, Penquin Café Or chestra, Kronos en Balanescu Quartet en brengt een muzikale groet aan Jaques Tati. Het optre den vindt plaats in het kader van de Zeeland Cultuurmaand. totaal met 127 inwoners toe. In de regio gaf alleen Sas van Gent een teruggang te zien en wel met 20 personen. West-Zeeuwsch- Vlaanderen kende een daling met 25 inwoners. Net als Middelburg had Terneuzen van doen met een teruggang in de bevolkingsgroei. De mindere groei van de meeste grote gemeenten in de provincie, gerelateerd aan de uiteindelijke aanwas, duidt op een grotere Vrijdag 8 oktober vergadert de statencommissie voor ruimtelijke ordening. De vergadering vindt plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg en begint om 09.30 uur. De volgende onderwerpen worden behandeld: uitwerking verblijfsre- creatie in het kustgebied van de Noordzee, regeringsbesluit struc tuurschema groene ruimte, jaar verslag ruimtelijk beleid 1992, projectplan lokatiebeleid en mobili teit. Eveneens op vrijdag 8 oktober, maar dan om 14.00 uur, komt de statencommissie voor milieu bij Wandelen - MTV'69 organi seert op 2 oktober in Middelburg een herfstwandeltocht voor het hele gezin. De afstanden zijn vijf, tien, vijftien, 25 en veertig kilo meter. De langste twee afstan den starten om 9 uur; de overige tussen 10 en 12 uur. De start is bij kantine MTV-sporthal De Zandkuil in Middelburg. Puzzeltocht - De Motor- en Au toclub 'De Zeeuwen' uit Vlissin gen houdt 3 oktober een puzzelrit voor automobilisten en motorrijders. De rit voert over Walcherse binnenwegen. Deelna me is mogelijk voor leden en niet- leden in de A-klasse (ervaren) en de B-klasse (beginners). Deelne mers kunnen zich tussen 13.30 en 14.30 uur inschrijven in de Kaasboer aan de Kaasboerweg in Biggekerke. Dansavond - In Aldegonde in Vlissingen wordt op iedere eerste vrijdag van de maand een praat- en dansavond voor 25-plussers gehouden. Een hapje en een drankje vormen, vanaf 20.30 uur, onderdeel van een sfeervolle avond. De eerstvolgende bijeen komst is op 1 oktober. Arsenaal - Het maritiem attrac tiecentrum het Arsenaal in Vlis singen heeft inmiddels meer dan honderdduizend bezoekers mo gen verwelkomen. Met ingang van 1 oktober voert het Arsenaal een abonnement in, voor mensen die vaker in het jaar naar het cen trum willen. Ook zijn met ingang van 1 oktober de openingstijden definitief vastgesteld. Van okto ber tot april is het Arsenaal, be halve op maandag, dagelijks geopend van 11 tot 18 uur. Van april tot oktober is het atractie- centrum iedere dag open van 11 tot 20 uur. Instrumenten - Het Middel burgs Muziekkorps MMK houdt zaterdag 2 oktober een rommel markt aan de Driewegenhof in Middelburg. Vanaf twaalf uur zijn er diverse spullen, boeken en der gelijke te koop. De opbrengst is voor het uniform- en instrumen tenfonds van het korps. spreiding over het platteland. Met enige voorzichtigheid moet dit worden toegeschreven aan de ontwikkelingen op de woning markt, en dan vooral in de vrije sector. Een ander element is de twee-promilleregeling, waarbij van rijkswege is bepaald dat twee pro mille van de woningvoorraad be schikbaar moet zijn voor de op vang van vluchtelingen en asielzoekers. Met ingang van volgend jaar kan de Stichting Centrum voor telefo nische hulpverlening/SOS Telefoni sche Hulpdienst Zeeland rekenen op een jaarlijkse subsidie van ruim 357.000,-, zo stellen gs voor aan de staten. Dat is een verho ging van het jaarlijkse budget van ruim 37 duizend gulden. GS vin den de verhoging nodig omdat de stichting voldoende ruimte heeft tot een goede personeelsinvulling te komen. Bovendien zou men niet in staat zijn aan de vrijwilligers de gebruikelijke reiskostenvergoe ding te geven. Provinciale staten besluiten 16 november. een. De commissie vergadert op het adres Groenewoud 1. De volgende onderwerpen zijn ge agendeerd: subsidieverlening aan de stichtingen Bodemsanering Bedrijven (BSB), mestnotitie, over zicht Regiwa-projecten, nieuw be leid ontwikkelingssamenwerking, nota aanwijzing stiltegebieden, hoofdlijnennota tweede Zeeuws Milieubeleidsplan. De commissievergaderingen zijn openbaar. Wie dat wil kan zijn of haar mening over onderwerpen die op de agenda staan te berde brengen door gebruik te maken van het spreekrecht. Agenda's en vergaderstukken lig gen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Fancy Fair - De openbare basis school Pieter Louwerse in Oost- Souburg houdt zaterdag 2 okto ber tussen 10 en 16 uur een fan cy fair, met een rad van avontuur, een rommelmarkt, een spring kussen, diverse kinderspelen en dergelijke. De fancy fair wordt af gesloten met een play back show. Vrouwendag - Een werkgroep, bestaande uit onder anderen Su rinaamse, Antilliaanse en Turkse vrouwen en vertegenwoordigers van organisaties als de Consulen ten Buitenlanders en het Anti discriminatiebureau, organiseert zaterdag 2 oktober een jaarlijkse interculturele vrouwendag in de Christelijke Scholengemeen schap Ter Welle in Goes. De vrou wendag begint om 14 uur en duurt tot 18 uur. Tijdens de mid dag gaat het forumgesprek over migrantenvrouwen en de ge meenteraadsverkiezingen en worden workshops gegeven rond het thema 'kleding', waarbij (bruids-)kleding en hoofdbedek king uit diverse culturen worden gedemonstreerd. Voor kinderop vang is gezorgd. Balans - Balans houdt dinsdag 5 oktober een thema-avond voor ouders, hulpverleners en leer krachten in ontmoetingscentrum Dauwendaele in Middelburg. De zaal is om 19.30 uur open en de gastspreker van de avond is fy siotherapeut Van Hilst, specialist in het behandelen van kinderen. Europees jaar - Het Vlaams Zeeuws Ouderenjaar 1993, waarin onder meer de ANBO, de PCOB en de KBO zijn vertegen woordigd, organiseert in de maand november de lezingency clus 'Leeftijd is betrekkelijk', waarin vanuit verschillende in valshoeken de betrekkelijkheid van ouderdom en leeftijd wordt belicht. Voor de opzet van de le zingen, die in Gent en in Vlissin gen worden gehouden, wordt gedacht aan een inleider en een co-referent. In Zeeland zal een Nederlander een inleiding houden en is een Vlaming co-referent; in Vlaanderen zijn de rollen omge- Recreatie en toerisme is van toe nemend economisch belang. Schommelingen in de economie hebben weinig tot geen gevolg voor het vakantiepatroon. Gaat het economisch wat minder voor de wind, dan kiezen mensen ken nelijk voor het handhaven van va kantie; dit in tegenstelling tot be stedingen voor andere luxe consumptiegoederen. De omvang en de groei van de toeristisch-re- creatieve markt is stabiel; dat mag niet worden verward met sta tisch, want er verandert steeds veel omdat zich voortdurend nieu we kansen voordoen. Een en an der blijkt uit een onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het mi nisterie van economische zaken. Hotels in Zeeland lijken goede kan sen te hebben als ze mikken op korte vakanties voor Nederlanders tegen scherpe prijzen. Het ziet er naar uit dat met name kampeer terreinen in de weekeinden kunnen profiteren van het simpele feit dat Zeeland grenst aan de randstad: Zeeland als tuin voor de (rand-) stedeling). Voor de overheid geldt, aldus de rapportage, dat men planologische knelpunten moet zien op te lossen: watersport, bij voorbeeld, in concurrentie met be roepsvaart en wonen en bedrijvig heid. 1,8 miljoen Nederlanders maakten vorig jaar een dagtocht naar Zee draaid. Hierdoor kunnen de ver schillen en de overeenkomsten tussen Nederland/Zeeland en Vlaanderen aan het licht komen. Daarnaast houdt het Vlaams Zeeuws Ouderenjaar op 13 no vember van 10 tot 17 uur een in formatief en feestelijk Seniorenfestival in de Schouw burg in Middelburg. Volksdansen - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren houdt, op verzoek van en kele ouderen, op donderdag 30 september van 14 tot 16 uur een volksdansmiddag in verenigings gebouw Herrijst in Westkapelle. Bij voldoende belangstelling wordt een volksdansgroep opge richt. Alle ouderen van Westka pelle zijn welkom. Cabaret - Op uitnodiging van de Stichting Welzijn Ouderen Vlis singen treedt op donderdag 30 september de cabaretier Adrie Oosterling op in dienstencentrum Bachten Reede in Vlissingen. Oosterling, bekend van het thea ter De Twee duiven in Groede, brengt luisterliedjes, meezingers en anecdotes. De zaal is open vanaf 19 uur, de voorstelling be gint een half uur later. Apothekers - De eerste activi teit van de Bedrijfssport Apothe ken vindt maandag 11 oktober plaats in de gymzaal de Start baan in Vlissingen van 20 tot 21.30 uur. De activiteiten zijn er op gericht om het ziekteverzuim onder apothekersassistenten te rug te dringen door plezier en ontspanning, het bevorderen van de teamgeest en de algemene conditie van de assistenten. De apothekersassistenten kunnen wekelijks een avond sporten. De activiteiten staan onder leiding van deskundige sportleiders die samen met de deelnemers de in houd van de sportavonden bepa len. Crohn - De afdeling Zeeland van de Crohn en Colitis Ulcerosa- vereniging houdt dinsdag 12 ok tober haar jaarlijkse afdelingsbij eenkomst in hotel Terminus in Goes. De zaal is open vanaf 19 uur. Gastspreker D. C. Mulder, gastro-enteroloog van het Rijstate-ziekenhuis in Arnhem, houdt een lezing over de psychi sche, lichamelijke en sociale pro blemen bij de ziekte van Crohn en Colitis Ulcerosa. Na de pauze is er gelegenheid tot vragen stel len. De avond is toegankelijk voor leden, familieleden en belangstel lenden^ Autisme - De Nederlandse Vere niging voor Autisme regio Zee land heeft voor donderdag 14 oktober een thema-avond ge pland. Vanaf 19.30 uur geeft ho- land. Dat bracht 284 miljoen gul den in het laatje. Vergeleken met het seizoen 1984/85 een groei van 6% van het aantal dagtochten. Landelijk bedroeg de toename 3%. Nederlanders die hun vakantie (ge deeltelijk) doorbrachten in Zeeland zorgden voor inkomsten in de or de van grootte van 366 min. Ten opzichte van de periode 1989-1992 een toename van ruim 40%, fors meer dan het landelijk gemiddelde waar de groeicijfers bleven steken op 23%. Buitenlandse vakantiegangers be steedden 650 min. De 200 min die binnenkwam dankzij reis- bemiddeling en overige afname van recreatieve goederen comple teren de 1,5 miljard gulden aan bestedingen in Zeeland. meopathe L. Moseman in de Klimopschool in Middelburg een lezing over Homeopathie en Au tisme. Thuiszorg Walcheren - Thuis zorg Walcheren organiseert een informatie-avond over de cursus Samen Stoppen met Roken, op maandag 18 oktober. De cursus wordt in het najaar gehouden in Vlissingen en aan de orde komen de diverse manieren om van het roken af te komen, tips om het vol te houden en de ervaringen van de deelnemers. De cursus beslaat acht bijeenkomsten in de periode van 1 tot en met 29 no vember in het gebouw van Thuiszorg Walcheren in Vlissin gen. De informatie-avond begint om 20 uur, in hetzelfde gebouw. Creatief schrijven - Kunstzinni ge Vorming Vlissingen begint 12 oktober met een cursus Creatief Schrijven. De cursus biedt uit komst aan mensen die verhalen willen leren schrijven, maar ook voor hen die een inspiratiebron missen, of op zoek zijn naar een juiste formulering en opbouw. De cursus wordt gehouden in het welzijnscentrum Bachten Kom- me, in Vlissingen, van 9.30 tot 12 uur en omvat vijftien lessen. Zeeuwse Onderwijsdag - In de Stenge in Heinkenszand wordt woensdag 6 oktober de jaarlijkse Zeeuwse Onderwijsdag gehou den. Tussen 9 en 12.30 uur ko men zo'n 1250 basisschoolleerkrachten en ande re belangstellenden bijeen. Het motto is Speel Mee, het vak dra matische vorming staat centraal. De Stichting Zeeuwse Onder wijsdag stelt zich ten doel het primair onderwijs in Zeeland in contact te brengen met onder wijskundige ontwikkelingen. De dag, waarop twee workshops worden aangeboden, wordt om 12 uur afgesloten met een to neelvoorstelling door jeugtheater- groep Wederzijds. Hypnose - De Zeeuwse Stich ting voor Toegepaste Hypnose (ZSTH) is dinsdag begonnen met een basiscursus en een vervolg cursus Hypnose. De cursussen worden op dinsdag en donderdag gegeven in Middelburg. Hypnose is volgens de stichting een effec tief middel tegen stress, pijn, fo bieën en slaapproblemen en kan genezingsprocessen, zelfvertrou wen en prestaties bevorderen. De cursussen zijn zowel informatief als praktisch. Belangstellenden kunnen een programmaboekje aanvragen op tel. 01180-33683/16839. Oud schrift - Het Rijksarchief Zeeland en de Zeeuwse Volksuni versiteit geven in de periode ok tober tot en met december een Behalve de recreatieschepen die Zeeland als thuishaven hebben, deden 91.600 gastschepen Zee land aan in 1992. Met een groei van 0,7% ten opzichte van het voorgaande jaar zorgden de ple ziervaartuigen gezamenlijk voor 255.800 sluispassages: 184.800 Nederlanders (3.400 minder dan het voorgaande jaar), 37.900 Bel gen 0.9%), 18.300 Duitsers 0,5%), 12.200 Britten 0,2%), 1.800 Fransen (+0,2%). 800 schepen waren afkomstig uit an dere landen. De gastschepen wa ren goed voor 140.600 scheeps- overnachtingen. Dit blijkt uit onderzoeksgegevens van de pro vincie. De afgelopen vijf jaar steeg het cursus Paleografie voor begin ners. In de periode januari tot en met april 1994 volgt een cursus voor ver-gevorderden. Inlichtin gen en inschrijven b'j de ZVU in Middelburg. Milieu - Deelnemers aan de cur sus Consument en Milieu van MicMec Walcheren krijgen meer inzicht in de grote milieuproble men en hoe zij hier bijvoorbeeld bij het boodschappen doen en bij water- en energiegebruik reke ning mee kunnen houden. Door veel praktische tips kunnen deel nemers meteen aan de slag met water- en energiebesparing, schoonmaakmiddelen, voedsel, vervoer, huishoudelijk afval en doe-het-zelven. De cursus wordt gegeven in MEC de Kloek in Vlis singen, op zes dinsdagavonden, en begint half oktober. Vrije School - In het gebouw van de Vrije School Zeeland in Middelburg wordt op maandag 4 oktober een informatie-avond ge houden over Vrije- Schoolonderwijs. Belangstellen den zijn vanaf 20 uur welkom. Tot 10 januari is in het Zeeuws Museum in Middelburg de tentoon stelling te zien 'De weg van den engel1' van Pieter Schwartz en het Flup Ju Bedrijf. De expositie vindt plaats in het ka der van het twintigjarig bestaan van het van oorsprong Zeeuwse Flup Ju Bedrijf. Het Zeeuws Mu seum toont vroeg werk van Pieter Schwartz uit de periode '71-73: de schilderijenserie 'De weg van den engel' en de fotoserie 'Het Flup Ju Bedrijf' van Henze Boek hout met ijzeren objecten van Pier re Schwartz. Beide series werden .eerder tentoongesteld in het Ste delijk Museum van Amsterdam. Volgens het Zeeuws museum is de drang tot het vertellen van ver halen kenmerkend voor Schwartz. Telkens weerkerende thema's in zijn werk zijn groei, dood, geweld en vrijheid. De weg van den engel is een reactie op de gruwelen van de oorlog in Vietnam. De reeks schilderijen laat zich lezen als een macaber stripverhaal dat zich af speelt in een carnavaleske am biance. Na deze schilderijenreeks aantal aankomsten met ruim zes tien procent, het aantal overnach tingen met dik elf procent en het aantal sluispassages met maar liefst bijna vijfentwintig procent. De stijging van het aantal sluispas sages is deels toe te schrijven aan plaatsgebrek in de jachtha vens. De vraag overtreft dus het aanbod en, volgens de onderzoe kers, dat leidt dan weer tot een toenemende tendens van "gratis" overnachten buiten de officiële ha vens. Met name de havens rond de Oos- terschelde profiteerden het afgelo pen jaar het meest van de groei. De havens aan de Grevelingen, Veerse Meer en Westerschelde kregen te maken met een daling van aankomsten en overnachtin gen. Middelburg en Tholen boek ten een forse stijging. Met 16.500 vervaardigde Schwartz absurdisti- sche ijzeren voorwerpen die ver wijzen naar het dagelijks leven. Samen met zijn vrouw Hennie en met vrienden wordt met en in de voorwerpen 'gespeeld'. Zo is het theater ontstaan. Henze Boekhout legde dit spel vast in series foto's waarbij iedere serie door Schwartz werd voorzien van com- mentaar. De definitieve stap naar het theater werd gezet in 1973. Twintig jaar bewegen Flup Ju zich nu op de grensvlakken van beeldende kunst, muziek en theater. Met tentoonstellingen, voorstellin- gen en concerten wordt de ko mende tijd een overzicht gegeven van de afgelopen jaren en blikt men vooruit. Zo is ondermeer in de Watertoren (Centrum Heden daagse Kunst) in Vlissingen/Oost Souburg de recente installatie 'Een kraag water' te zien en orga- niseert de Stichting Nieuwe Mu ziek een aantal concerten van mu- sici die bij het Flup Ju Bedrijf werken of hebben gewerkt. aankomsten en 19.000 overnach tingen is Zierikzee met scheeps lengten voorsprong de belangrijk ste passantenhaven in Zeeland. Wat het aantal aankomsten betreft komt Bruinisse Aqua Delta op de tweede plaats met een totaal van 8.400 aankomsten. Op de lijst van overnachtingen neemt Brouwers haven, met een totaal van 18.200, wel een tweede plek in, op ruime afstand gevolgd door Bruinisse jachthaven (12.600) Geen van de andere havens komt boven de 10.000 aankomsten of overnachtingen uit. Kortgene, Del ta Marina sluit de rij bij de aan komsten met een totaal 3.400. De stadshaven van Veere is met 4.400 overnachtingen op dit on derdeel hekkesluiter. Directie Milieu en Waterstaat Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben voorlopig vastgesteld een ontwerp-provinciale milieuverordening (eerste tranche) met toelichting waarin de volgende onderwerpen wor den geregeld: de instelling, samenstelling en werkwijze van de nieuwe Provinciale commissie milieube heer en waterhuishouding; de inspraak bij de voorbereiding van een provinciaal milieubeleidsplan, een milieupro gramma (onderdeel bodemsanering) en de milieuverordening; de melding van de afgifte en ontvangst van gevaarlijke afvalstoffen; de inhoud alsmede de beoordeling van een bodemsaneringsplan en de betrokkenheid van belanghebbenden. De nieuwe verordening is noodzakelijk in verband met de Wet milieubeheer die op 1 maart 1993 in werking is getreden. Ter inzage De ontwerp-provinciale milieuverordening en de bijbehorende toelichting ligt van 30 september tot 28 oktober 1993 ter inzage: in alle gemeentehuizen in de provincie Zeeland, tijdens de daarvoor aangewezen uren; in het 'voorlichtingscentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9 te Middelburg tijdens kantoorman; in het kantoor van de directie Milieu en Waterstaat, Het Groene Woud 1 te Middelburg tij dens kantooruren. Reacties Tot 28 oktober 1993 kan iedereen zijn of haar schriftelijke mening geven op het ont werp en deze zenden aan: Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor een nadere toelichting kan contact worden opgenomen met de heer R.J. Mijnsber- gen (telefoon 01180-31776) van de directie Milieu en Waterstaat. Extra exemplaren van de ontwerp-provinciale milieuverordening zijn kosteloos te bestel len bij het voorlichtingscentrum van de provincie Zeeland (telefoon 01180-31400). Het Groene Woud 1postbus 165, 4330 AD Middelburg MBRMK #2 ROHA watersport bv is sinds kort de boeiensponsor van windsurfvereniging Zuid West Zeven. De vereniging heeft een aantal reusachtige boeien met een hoogte van ruim twee meter en een doorsnee van een meter aangeschaft. Door hun afmeting zijn de boeien ook van grote afstand duidelijk zichtbaar en vergroten zo het overzicht op de wedstrijdbaan. De aanschaf van de boeien was voor ZW-7 bittere noodzaak, sinds de ver eniging de laatste jaren belangrijke internationale wedstrijden organiseert op zee en de Oosterschelde. n Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg

de Faam | 1993 | | pagina 11