4 IllllftVI GEMEENTE MIDDELBURG Woensdagavond 29 september in het stadhuis M Centrum Borstonderzoek op Hof van Tange £n vo Nogmaals: de hondenregels! Bouwaanvragen Bestemmingsplan Milieubeheer Collecten Belt u de politie Rooi- vergunning <tRA AT Economic Commission Bodemsanering Nieuwe inwoners Oproep Klachten over gemeente Week 38 Tafeltje Dekje PEN Woensdag 22 september 1993 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Kleurrijk Middelburg" Op woensdagavond 29 september wordt in de Burgerzaal van het Mid delburgse stadhuis een avond gehouden onder het motto "Kleurrijk Middelburg". De zaal is open vanaf 19.00 uur; het programma begint om 19.45 uur met een toespraak door burgemeester mr. C.G.J. Rutten. De titel van de avond verwijst naar de RIJKDOM AAN CU Lr TUUR binnen de Middelburgse samenleving als gevolg van de komst van vele buitenlanders uit alle delen van de wereld. Deze po sitieve benadering beoogt de goe de verstandhouding tussen autochtonen en allochtonen te be vorderen, zodat er steeds meer sprake kan zijn van echt SAMEN LEVEN van alle inwoners van on ze stad. Meer in het bijzonder wil deze avond de Middelburgers betrek ken bij de problematiek van ONTHEEMDEN, VLUCHTE LINGEN EN ASIELZOEKERS: mensen, die ten gevolge van pro blemen in hun eigen land, door aantasting van de MENSEN RECHTEN gedwongen werden hun land te verlaten. Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis collecte te houden. /'rinses Beatrixfonds van 20 tot en met 25 september; Nierstichting Nederland van 27 september tol en met 2 oktober. Als u getuige bent van bijvoor beeld vandalisme of geweld tegen personen, helpt u dan de politie door dit te melden? Of houdt u zich stil omdat u bang bent zelf slachtoffer te worden? De politie heeft uw hulp hard no dig om goed op te kunnen treden legen dit soort zaken. Ook als u een anonieme melding doet, reageert de politie met on middellijke actie!! Een aanvraag voor een rooi ver gunning is binnengekomen voor: Maasstraat 15, 3 populieren; Beukenlaan 9, 1 berk; bij Eikenlaan 5, I meidoorn; Meanderlaan, 2 populieren; Meiveldpad, 7 iepen, I haagbeuk, 1 eik; Spuistraat, I abeel; Vredenburg, 2 populieren; Rustenburgplantsoen, l prunus; Schroeweg, 4 wilgen. Voor informatie over deze rooi- vergunningen kunt u terecht bij de afdeling Groenbeheer, telefoon 01180-75312. uw 4 "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de UW. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8,45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 27 september tot en met 2 oktober maandag schnitzel, champignonsaus, geb. aardappelen dinsdag gebr. varkensvlees, savoye- kool, aardappelen woensdag rundergoulash, sperciebonen, aardappelen donderdag kipschnitzel cordon blue, wortelen, aard. puree vrijdag gepaneerde schol, gemengde groente, aardappelen zaterdag nasi goreng zondag wat de pot schaft Maar ook in ons land, in onze stad, speelt de problematiek van de mensenrechten. Denk maar eens aan de discriminatie van cul turele minderheden, van mensen met een andere huidskleur, een andere taal, een andere gods dienst, andere gewoonten. Discri minatie in het groot, maar ook in het klein. Tijdens deze avond vertelt een aantal mensen over hun situatie. Hoe zij leefden in hun geboorte land, hoe zij in problemen raak ten en hun land moesten verlaten, hoe zij hier terecht kwamen en hoe zij het leven bij ons nu ervaren. Uitgenodigd zijn een mevrouw uit ESTLAND, een echtpaar uit CHILI en een mevrouw uit SO MALIË. Door op deze manier nader kennis met hen te maken, zal men hen wellicht met wat an dere ogen gaan bekijken, meer be grijpen en hen meer accepteren. Daarnaast wordt iets verteld en getoond over het Middelburgse Asielzoekerscentrum "De Een dracht" aan de Kruitmolenlaan. Hoe de tijdelijke opvang daar in zijn werk gaat, wat het betekent om met zoveel verschillende nati onaliteiten in één huis te moeten samenleven, tegen welke proble men je dan aanloopt, maar ook welke leuke dingen je daar kunt meemaken. Tussen deze programma onderdelen wordt er muziek ge maakt, door leerlingen en docenten van de Middelburgse Muziekschool. Ook een stukje Nederlandse cultuur dus. Maar ook kan men in de pauze en vóór en na het programma in de Bur gerzaal kennismaken met enkele andere culturele elementen. Bewo ners van "De Eendracht" presen teren door hen gemaakte hapjes, foto's tonen beelden uit de lan den, waar de asielzoekers vandaan komen en een videoprogramma laat weer andere aspecten zien van mensen, die hun geboorteland hebben verruild voor het onze. Een aantal organisaties, die zich Kinderstraattoernee in Middelburg bezighouden met mondiale zaken, toont iets van hun activiteiten in door hen inge richte marktkramen. Zo zijn on der meer vertegenwoordigd: Amnesty International, Anti- Discriminatie Bureau Zeeland, Interkerkelijk Vredesberaad, NOVIB-werkgroep, ZOA-vluch- telingcnhulp en werkgroep Zuide lijk Afrika Walcheren. De avond wordt georganiseerd door de Werkgroep Mondiaal Be leid van de gemeente Middelburg. Deze werkgroep, ingesteld door de gemeenteraad, wil activiteiten op het gebied van vrede, mensen rechten, ontwikkelingssamenwer king en milieubehoud bevorderen. De werkgroep staat onder voorzit terschap van wethouder mevrouw E.M.J. van Brummelen-van Wilgen. Op woensdag 29 september a.s. om 14.00 uur doet het Projekt Kin derstraattoernee van "Kinderen Voorrang" Middelburg aan. De kin derstraattoernee vindt op een aantal plaatsen in Nederland plaats. Door middel van de Kinderstraattoernee viert "Kinderen Voorrang" haar 20-jarig jubileum. De bedoeling van de toernee is aandacht te vragen voor de verkeersvei ligheid van kinderen. Het gaat er om dat de belangen van kinderen voorrang krijgen. Kinderen hebben recht op een woonomgeving die zo veilig is dat zij zelfstandig naar school kunnen lopen of fietsen. Zij moeten zonder gevaar op straat kunnen spelen. Door middel van de straattoernee probeert "Kinderen Voorrang" hier aandacht voor te vra gen om zodoende een omslag in het denken te bereiken. In Middelburg wordt in het kader van dc kinderstraattoernee op de Roozenburglaan ter hoogte van de voetgangersovcrslcck plaats bij de Oostcrburchschool een verkeers drempel aangebracht. Op woensdag 29 september a.s. om 14.00 uur zal mevr. E.M.J. van Brummelen-van Willigen, wet houder van Verkeer, samen met dc verkeersbrigadiertjes het officiële startsein geven voor de aanleg van dc verkeersdrempel op de Roozen burglaan. Na de officiële ope ningshandeling kunnen de kinderen onder leiding van De Hayman op de stoep tekenen en spelletjes doen. Een draaiorgeltje zal voor de muziek zorgen. Tevens zal "Kinderen Voorrang" een kleine tentoonstelling en een voorlichtingsstand inrichten. Bij regenachtig weer worden de festi viteiten verplaatst naar het win kelcentrum. Tevens zal door het twee jaar geleden startte in de gemeente Middelburg het bevolkingson derzoek naar borstkanker. Voor vrouwen die deelnamen aan het onder zoek, betekende dit dat zij voor het onderzoek naar Goes moesten. Dankzij de komst van een verplaatsbaar onderzoekcentrum kunnen vrouwen nu dichter bij huis terecht voor het onderzoek. Verwacht wordt, dat hierdoor meer vrouwen zullen (blijven) deelnemen aan het onderzoek. Het onderzoekcentrum zal tot april in Middelburg blijven staan, daar na zal het verplaatst worden naar Vlissingen. Het is de bedoeling dat alle vrouwen uit Walcheren van 50 tot 70 jaar, gebruik gaan maken van dit onderzoekcentrum. Op zondag 26 september wordt om 9.45 uur de Economie Commission for Europe in de Burgerzaal van het stadhuis door het gemeentebestuur van Middelburg ontvangen. Het gezelschap wordt welkom geheten door de heer mr. C.G.J. Rutten, burgemeester van Middelburg. Voorafgaand aan de ontvangst zal het gezelschap, onder leiding van de heer G.B. Schoenmakers, wethouder van Middelburg van o.a. VROM, een architectuur-wandeling door Middelburg maken; de wandeling start om 9.00 uur vanaf de Loskade. De Economie Commission for Europe is een commissie van de Verenig de Naties, die elk jaar na de jaarlijkse zitting van het ECE-commitlee for Human Settlements een meerdaags bezoek brengt aan een land om geïnformeerd te worden over de stand van zaken op hel gebied van volkshuisvesting, bouw en ruimtelijke ordening. Naast Middelburg worden onder meer Amsterdam, Den Haag, Maastricht en Rotterdam bezocht. Sinds juni dit jaar functioneert in de gemeente Middelburg een Om- budscËrn missie. De Ombudscommissie is onafhankelijk en behandelt klachten over ge meentelijke organen of diensten. Er worden uitsluitend kwesties behan deld, die zich na I mei 1993 hebben voorgedaan. Voorzitter is de heer J.J. Tevel, oud-hoofd Bureau Voorlichting van de provincie Zeeland. Ijzden zijn mevrouw drs. de Groene, universitair docente aan de Katholieke Universiteit Brabant en de heer mr. D.F. Vos, direkteur Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland. Plaatsvervangend lid is mevrouw P. Jasperse-Hoogerheide. Het postadres van de Ombudscommissie is: Postbus 133, 4330 AC Mid delburg. Het secretariaat is bereikbaar op telefoonnummer 01180-75434. Bij de sectie Voorlichting zijn folders verkrijgbaar. Op woensdag 22 september wordt in de Stadsschouwburg, Molenwater 99 te Middelburg, een informatie-avond gehouden over de bodemsane ring aan de Noordweg te Middelburg. De zaal is open om 19.45 uur, het officiële gedeelte start om 20.00 uur. Voorzitter van deze avond is wethouder G.B. Schoenmakers. Behalve vertegenwoordigers van de gemeente Middelburg zullen ook vertegen woordigers van de directie Milieu en Waterstaat van de provincie, de re gionale milieu-inspectie en de gemeenschappelijke gezondheidsdienst (G.G.D.) aanwezig zijn. Tijdens de bijeenkomst wordt gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Jonkers, afdeling Milieuzaken van de gemeente Middelburg (01180-75292) of de heer Hattink, afdeling Milieubeheer van de provincie Zeeland (01180-31731). jongerencentrum Dauwcndaele speelgoed worden ingezameld voor een goed doel. Door het aanbrengen van de ver keersdrempel ontstaat er voor de voetgangers en met name voor de schoolkinderen een veiliger situa tie. Een heel klein stukje van de straat wordt op die manier weer teruggegeven aan de kinderen. Het aanbrengen van de verkeers drempel moet voorts gezien wor den als een voorbeeldprojekt, dat bedoeld is om symbool te staan voor grootschalige veranderingen ten gunste van de verkeersveilig heid en bewegingsvrijheid van kinderen. Naast Kinderen Voorrang zijn ini tiatiefnemers van deze aktie: Wijkvereniging Dauwendaele Middelburg; Wijktafel Sociale Vernieuwing Dauwendaele; Gemeente Middelburg. Bij de sectie Voorlichting zijn fol ders verkrijgbaar. Het onderzoek Het bevolkingsonderzoek borst kanker heeft als doel: borstkanker in een zo vroeg mogelijk stadium opsporen. Bij vroege opsporing en behandeling is dc kans op ge nezing groter. Het onderzoek bestaat uit het la ten maken van röntgenfoto's van dc borsten. Hel maken van dc borst foto's is altijd een moment opname. Wat bij een eerste onder hoek (nog) niet zichtbaar is, kan twee jaar later net wel die afwij kende schaduw zichtbaar maken die duidt op een afwijking in de borst. Daarom is het belangrijk, dat vrouwen die éénmaal hebben deel genomen aan het onderzoek ge hoor geven aan de uitnodiging voor de vervolgronden die zij au tomatisch iedere twee jaar krij gen. Deelname aan hel onderzoek is kosteloos. Uitnodiging Alle vrouwen uit de gemeente Middelburg, die twee jaar geleden hebben deelgenomen aan het be volkingsonderzoek naar borst kanker, ontvangen de komende periode een uitnodiging met een nieuwe afspraak voor het on derzoek. Vrouwen die dc afgelopen periode 50 en 51 jaar zijn geworden en vrouwen tussen 50 en 70 jaar, die twee jaar geleden niet deelnamen aan het Bevolkingsonderzoek kunnen binnenkort een uitnodi gingsbrief verwachten. Daarna kunnen zij zelf een afspraak ma ken voor het eerste onderzoek. Afspraak Een afspraak voor het onderzoek kan gemaakt worden door te bel len naar liet afspraakbureau van het Borstonderzoekcentrum, tele foon 06 - 0387 of door het gele aanmeldingsformulier terug te zenden naar het afspraakbüreau van het Borstonderzockccntrum. Informatie Voor iedereen die meer wil weten over dit Bevolkingsonderzoek wordt een informatieve bijeen komst georganiseerd. Deze vindt plaats op donderdag 30 september van 14.00-15.15 uur in de Stads schouwburg in Middelburg. Met vragen over het bevolkings onderzoek borstkanker kunt u te recht bij de GGD Zeeland. Op maandag, dinsdag en woensdag van 9.00 tot 11.00 uur is mevr. R. (Poelman, voorlichter/verpleeg kundige hiervoor direct bereik baar, telefoon 01100-49472. Op dinsdag 5 oktober kunnen nieuwe inwoners, die zich in een bepaalde periode van het afgelo pen jaar in Middelburg hebben gevestigd, in het stadhuis kennis maken met de bestuurders van Middelburg en met andere nieuwe inwoners tijdens de zogenaamde "avond nieuwe inwoners". De ontvangst, waarvoor de nieu we inwoners een persoonlijke uit nodiging hebben ontvangen, begint om 19.30 uur; het officiële gedeelte start om 20.00 uur. Tijdens de bijeenkomst zal burge meester mr. C.G.J. Rutten de gasten welkom heten en zullen te vens de verschillende wethouders het woord voeren. In het hierna volgende informele deel van de avond bestaat de gele genheid kennis te maken met de leden van de gemeenteraad en de directeuren van de diverse ge meentelijke' diensten. Tevens wordt er een film over Middelburg vertoond en zijn er rondleidingen door het gotische gedeelte van het stadh uis. Onderweg in Middelburg constateren we allemaal wel eens gevallen van vervuiling, vandalisme, bekladdingen, kapotte verkeerslichten, losse te gels, enzovoorts. Onmiddellijke melding hiervan aan de telefoniste van dc gemeentelijke diensten Stadsbeheer of Stadsontwikkeling draagt bij aan een snelle oplossing van deze problemen en daarmee aan een schone en verzorgde stad. Iets kapot, vervuild of beklad, waar dan ook in de stad, bel 75200 of 75300! een schone schoen op de stoep en in het groen Waar hoeft u een "ongelukje" niet op te ruimen? in de goot; op een aangegeven hondenuit- laatplaats. Waar mag u uw hond aangelijnd uitlaten? op straat en sloep (opruim- piicht buiten de goot); op een aangegeven hondenuit- laatplaats; op de paden in park, plant soen en groenstrook (opruim- plicht). Waar mag u uw hond "los" uitlaten? builen de bebouwde kom; op een aangegeven deel van de Bolwerken; op een aangegeven deel van het Meiveld. Verboden voor honden! verharde of groene terreinen bestemd voor kinderen; builen de paden in park, plantsoen en groenstrook. Geen honden waar kinderen spelen Op speelweiden. trapveldjes, speelplaatsen, schoolterreinen en in zandbakken mogen honden zelfs helemaal niet komen. Dat verbod geldt voor al die plaatsen; alleen op "probleemplaatsen" herinnert een speciaal bordje u hier nog eens extra aan. Honden uitlaat plaatsen Bij wijze van proef is in Middelburg-Zuid een aantal hon- denuitlaatplaatsen aangewezen. Op één daarvan, namelijk een ter rein op het Meiveld, mag evenals op de Bolwerken, de hond ook "los" uitgelaten worden. Hon- denuitlaatplaaisen zijn altijd met borden aangegeven. Als de proef succesvol verloopt, kunnen er ook elders in de stad hondenuitlaatplaatsen aangewe zen worden. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnengekomen voor: a. het plaatsen van een dakkapel op het perceel Sprencklaan 3; b. het uitbreiden van de woning op het perceel A. van Driellaan 4; c. het verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel Wal- cherseweg 172. VOORBEREIDIIMGSBESLUIT De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 13 september 1993 een voorberei- dingsbesluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: a. het perceel aan de Koudekerkseweg 202, zoals dat is aange geven op tekening S 187-83 d.d. juni 1993; b. het perceel aan de Walcherseweg 208, zoals dat is aangege ven op tekening S 187-85 d.d. juli 1993; c. het perceel gelegen achter Noordweg 419, zoals dat is aange geven op tekening S 150-35, d.d. 7 augustus 1991; d. de percelen aan de Noordweg 190 t/m 212, zoals dat is aange geven op tekening S 253-4 d.d. juni 1993; e. het perceel gelegen aan de Veerseweg 177, zoals dat is aange geven op tekening S 187-87 d.d. 23 augustus 1993; f. het perceel gelegen aan de Rotterdamsekaai 59, zoals dat is aangegeven op tekening S 138-124 d.d. 23 augustus 1993. Het besluit treedt in werking op 24 september 1993 en ligt met het bijbehorende pré-advies en tekeningen voor een ieder bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, ter inzage. Een aanvraag voor een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is binnengekomen van: Z.A.R. B.V. voor het uitbreiden van een fabriek voor het revise ren van appendages en pijpleidingen aan de Uyterschootweg 18 te Middelburg; de heer R Cevaal voor een loodgietersbedrijf aan de Kinderdijk 30 te Middelburg. Een vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer is verleend 1. 2. 3. Holding Focus B.V. voor een fabriek voor het vervaardigen van industriële veiligheidsartikelen aan de Noordmonstërweg 1 te Middelburg; de heer R. Goedbloed voor een slijperij op het perceel. Oude Veerseweg 24 te Middelburg; Dansschool Janvier B.V. voor een dansschool met bar op het perceel Kanaalweg 34 te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar- (en beroeps-)procedu- re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 22 september 1993 staat de officiële kennisgeving.

de Faam | 1993 | | pagina 5