ffiMEEKS Afstandsbediening voor elke teevee bij... ^HANDYMAN Onderhuur en "hospita"kamers Allerlei Bijeenkomst Cursus Lezingen Ouderen Rommelen Politiek Bijeenkomst Woensdag 22 september 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 Verenigde Naties - De Econo mie Commission for Europe van de Verenigde Naties brengt zon dag 26 september een bezoek aan Middelburg. Het gezelschap wordt om 9.45 uur ontvangen door burgemeester C. Rutten. Voorafgaand aan de ontvangst zal de delegatie een architectuur wandeling maken door Middel burg, onder begeleiding van wethouder G. Schoenmakers. De Economie Commission van de VN brengt elk jaar na de jaarlijkse zitting van het ECE-Committee for Human Settlements een meerdaags bezoek aan een land om geïnformeerd te worden over de stand van zaken op het gebied van volkshuisvestiging, bouw en ruimtelijke ordening. Naast Mid delburg worden onder meer Am sterdam, Den Haag, Maastricht en Rotterdam bezocht. Bevolkingsgroei - De Zeeuwse bevolking is in het eerste half jaar van 1993 toegenomen met 1.057 personen, van wie 587 vrouwen. Het totaal aantal inwo ners bedroeg per 1 juli 362.252. De groei bestaat uit een vesti gingsoverschot van 840 en een geboorteoverschot van 217. De Bevelanden namen het meest in bewonersaantal toe. Vlissingen ging in inwonertal met 69 achter uit naar ^4.110. In Middelburg was de groei iets minder groot dan vorig jaar (30); in totaal kwa men er 92 personen bij op Wal cheren. De mindere groei van de meeste grote Zeeuwse gemeen ten, in relatie met de uiteindelijke aanwas, duidt op een grotere spreiding over het platteland. Vluchtelingenwerk - De Werk groep Vluchtelingenwerk Vlissin gen houdt woensdag 29 september van 14.30 tot 20 uur een Open Dag in haar gebouw aan de Bakkersgang. Het pro gramma tot half vijf is vooral ge richt op kinderen. Tijdens de open dag geeft de werkgroep in formatie over het werk dat zij verricht. Open Huis - De gemeente Vlis singen houdt op zaterdag 25 september, ter gelegenheid van de Gemeentedag, open huis. Tus sen 10 en 16 uur is iedereen wel kom die een kijkje wil nemen achter de schermen van het stadhuis, de brandweer of de sector Beheer. Gemeentelijke in stellingen beantwoorden vragen, geven demonstraties en hebben tentoonstellingen ingericht. Vrijwilligers - De UW Middel burg heeft donderdag 9 septem ber haar halfjaarlijkse bijeenkomst voor medewerkers gehouden. Tijdens de bijeen komst heeft voorzitter J. de Valk- de Bruijn aan zeven medewerkers een UVV-speld uitgereikt, ten te ken dat hun proeftijd voorbij is. Nieuwe medewerkers voor nieu we en bestaande projecten zijn nog altijd welkom. Geslaagd - Aan het Reformato risch Vormingsinstituut zijn de volgende leerlingen geslaagd: Tekstverwerking WP5.1: Johan van Keulen, Meliskerke; Miranda de Rijder, Goes; Mariska de Vis ser, Vrouwenpolder. Typen: Joan Pieper, Krabbendijke. Mid denstand deel I: Jaqueline Deur loo, Kortgene. Middenstand deel I en II: Jeroen van Gorsel, Oud- Vossemeer; L. Hubregts, 's-Gra- venpolder; Mariska de Visser, Vrouwenpolder. Bedrijfsrekenen, Boeken en Rekenen en Eenvoudi ge Handelscorrespondentie: An- kie Boone, Krabbendijke; Leonard van Dijke, St. Annaland. Handel en maatschappelijk verkeer/Kan toorpraktijk I: Ankie Bonnen, Krabbendijke. Monumenten - De zevende Open Monumentendag, die op 11 september landelijk is gehouden, heeft in totaal zo'n 700.000 be zoekers aangetrokken. In Middel burg hebben ongeveer evenveel mensen als vorig jaar de monu menten bezocht. Toch is de orga nisatie niet ontevreden door het uitblijven van een stijging, omdat vorig jaar in Middelburg de ope ning van de Monumentendag plaats had. In het stadhuis zijn 2.300 bezoekers geteld. In som mige kleinere gemeenten was het aantal bezoekers wat terug gelopen. Dit wijdt de organisatie aan een kleiner aanbod van mo numenten en activiteiten en aan het slechte weer. Simavi - De hulporganisatie Si- mavi begint deze maand met een actie voor betere drinkwatervoor zieningen eq medische hulp in ontwikkelingslanden. De actie 'Schoon Water Broodnodig' wil zoveel mogelijk mensen dudelijk maken dat zo'n 1,2 miljard men sen geen zuiver drinkwater heb ben, tachtig procent van de ziekten in ontwikkelingslanden hiermee direct te maken heeft, een op de drie kinderen lijdt aan ondervoeding door watergebrek en uitdroging van de gronden en dat elk jaar vier miljoen kinderen sterven aan een vorm van diarree-besmetting. Simavi werkt zonder overheidssteun en is voor het realiseren van medische pro jecten geheel afhankelijk van par- ticuliere giften. Open huis - De Middelburgse Stadsschouwburg en de Con certzaal houden zaterdag 25 sep tember open huis van 11 tot 17 uur. ledereen is die dag welkom om letterlijk een kijkje achter de schermen te nemen. In de Stads schouwburg zullen regelmatig rondleidingen worden gegeven en in de Concertzaal wordt het Compton-theaterorgel gede monstreerd. In de Concertzaal is tevens een expositie van werken van Els Hubrecht te zien, waarin theater en muziek een centrale plaats innemen. Verder start za terdag de losse kaartverkoop voor tientallen uiteenlopende evenementen in de Stads schouwburg. Kleurrijk - De werkgroep Mondi aal Beleid van de gemeente Mid delburg organiseert voor woensdag 29 september de in formatieavond 'Kleurrijk Middel burg'. De aanwezigen zullen om 19.45 in de Burgerzaal van het stadhuis welkom worden gehe ten door burgemeester C. Rutten. Het programma van de avond, die het thema 'ontheemden, vluchtelingen en asielzoekers' draagt, bestaat onder meer uit bijdragen van verschillende spre kers uit Chili, Estland en Somalië, het asielzoekerscentrum 'De Een dracht uit Middelburg en de Mid delburgse muziekschool. Verder zijn organisaties als Amnesty In ternational, Anti-Discriminatie bureau Zeeland en het IKV met stands vertegenwoordigd. De bij eenkomst wordt om ongeveer 22 uur afgesloten door wethouder E. van Brummelen, voorzitter van de werkgroep Mondiaal Beleid. Alleenstaanden - De vrien denkring voor alleenstaanden tot 45 jaar, Kapasi, organiseert eens in de drie weken een dans- en ontmoetingsavond. Zaterdag 25 september vanaf 21.30 uur zijn belangstellenden welkom in Wijk centrum de Spinne in Goes. Lange nacht - In de nacht van zaterdag 25 op zondag 26 sep tember gaat de klok weer een uur terug. De Nederlandse Vere- Adrie Hoefnagel Mr. Mariske Smits Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg 01184-86400 01180-84000 Van onderhuur is sprake wanneer de huurder een woning huurt en een (gedeelte van) deze woning op zijn beurt doorverhuurt aan een derde, de onderhuurder. Er is dan naast de huurovereenkomst tussen de huurder en verhuurder, ook een overeenkomst tussen de huurder als (onder-)verhuurder en de onderhuurder. Deze twee huurovereenkomsten staan los van elkaar. Tussen de verhuurder en de onderhuurder bestaat geen contractuele relatie. De onderhuurder moet zich altijd rechtstreeks wenden tot de hoofdhuurder. Dit kan bijvoor beeld zijn voor onderhoudsklach ten, voor bezwaren tegen de huurverhoging en servicekosten. Ook als onderverhuurder heeft men recht op huurbescherming, al maakt het wel verschil uit of men onderhuurder is van zelf standige of onzelfstandige woon- iuur.te die verhuurd wordt door een hospita. Met ingang van 1 juli 1993 is de huurbescherming voor huurders van onzelfstandige woonruimte die verhuurd wordt door een hospita, beperkter dan de be scherming van andere huurders. Voor huurders van hospitakamers die nog niet eerder in dezelfde woning een kamer hebben ge huurd, geldt dat een proefperiode van negen maanden waarin de verhuurder zonder opgaaf van re denen de huur kan opzeggen. Hij moet wel een opzeggingstermijn van drie maanden in acht nemen. Tegen een beëindiging van de huurovereenkomst is geen be roep op de rechter mogelijk. Na de proefperiode worden alle nor male huurbeschermingsmaatre- gelen van kracht. Dit houdt in dat de verhuurder slechts kan opzeg gen als zich een van de vijf wet telijke opzeggingsgronden voordoet. niging tot Integratie van Homo seksualiteit COC Midden Zeeland organiseert dan een Long Night Party. Een vol uur langer genieten van goede muziek, lekkere hapjes en een leuke sfeer. De toegang voor COC-leden is gratis, niet- leden betalen vijf gulden. Vanaf 21 uur staan de deuren van het COC-pand aan de Eigen- haardstraat in Middelburg open. Dierenbescherming - In het weekeinde voor Werelddieren dag, op 2 oktober, presenteert de Dierenbescherming Noord en Midden Zeeland en Zeeuwsch- Vlaanderen de resultaten van haar enquête naar het 'Beleven van de positieve invloed van die ren op mensen in Zeeland'. De re sultaten worden om 10.30 uur in het informatiecentrum van de Dierenbescherming in Vlissingen aangeboden aan gedeputeerde A. Dijkwel. Vanaf 12.30 zal de Stichting Opvang Papegaai met een aantal papegaaien in het in formatiecentrum aantonen dat de Dierenbescherming er niet al leen voor honden en katten is. In de speeltuin 'De Oude Stad' kun nen belangstellenden deelnemen aan diverse activiteiten als eieren en veren raden, diergeluiden ma ken en dergelijke. Tussen het in formatiecentrum en De Oude Stad rijdt een paardentram. Poppenmaken - Er zijn nog en kele plaatsen vrij voor de cursus poppenmaken die in het buurt huis Het Woltershuis in Vlissin gen wordt gegeven. Bij het pop penmaken wordt gebruik gemaakt van papiermaché, ijzer- draad en lappen stof. De cursus duurt tien weken en wordt gege ven op maandag van 10 tot 11.30 uur. Milieu - MicMec Walcheren geeft met ingang van 12 oktober een cursus Consument en Milieu, met informatie over het waarom en hoe rekening te houden met het milieu in het dagelijks leven. Onderwerpen die aan de orde ko men zijn energie- en waterbespa ring, vervoer, doe-het-zelf, voedsel en huishoudelijk afval. De lessen worden gegeven in Milieu-Educatiecentrum De Kloek in Vlissingen. Opdrachtverwerving - De Ka mer van Koophandel organiseert samen met het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf een cur sus 'Opdrachtverwerving in dienstverlenende bedrijven'. De cursus is bedoeld voor iedereen die zich bezig houdt met acquisi tie in dienstverlenende bedrijven. Het programma bestaat uit de onderwerpen behoeftegericht denken, communicatie, tot zaken komen en van theorie naar prak tijk. De cursus wordt gegeven in het gebouw van de Kamer van Koophandel op 29 september en 6 oktober van 14 tot 20 uur. Sterrenkunde - De Stichting Volkssterrenwacht 'Phillippus Lansbergen' organiseert in sa menwerking met de Zeeuwse Volksuniversiteit vanaf 27 sep tember een basiscursus Sterren kunde. De cursus is opgebouwd uit tien lessen met een lezing, ge volgd door een diaserie. Deelne mers hoeven niet te beschikken over voorkennis van de sterren kunde. Enkele onderwerpen die aan de orde komen zijn de zon, maan, planeten, sterren en tele scopen. Bij goed weer kunnen waarnemingen worden gedaan met behulp van telescopen bij de kapel van Hoogelande. De cursus zal steeds tussen 20 en 22 uur worden gehouden in het pand van de Volkssterrenwacht in Mid delburg. Inlichtingen en aanmel- dingen bij de ZVU in Middelburg. Scouting - Scouting Zeeland en het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) geven op 10 november en een nog nader te bepalen tweede avond een cursus 'Alcohol, drugs en kansspelen'. De cursus is be doeld voor begeleiders van scouting-jongeren en voor districts- en gewestelijke trainers in Walcheren. Het programma van de eerste cursusavond omvat een test over de diverse versla vende middelen, informatie over diverse drugs en een stellin- genspel. De tweede avond richt zich vooral op het geven van voorlichting in de eigen scouting groep. De cursus wordt gegeven van 19.30 tot 22 uur in het ge bouw van de ZCAD in de Bad- huisstraat in Vlissingen. Meisjes - Scouting Zeeland or ganiseert een MIS(Meisjes in Scoutingl-cursus voor leiders en leidsters die werken met en voor meisjes in de leeftijdsgroepen 11 tot 14 en 14 tot 17 jaar. De cur sus voor het district Walcheren wordt gegeven op woensdag 13 oktober om 20 uur bij de St. Wil- librordusgroep in Vlissingen. Tij dens de cursusavond worden de emancipatie binnen de scouting en hete hangijzers ten aanzien van het werken met meisjes besproken. Daarnaast wordt het MIS-handboek gepresenteerd en besproken. Wetenschappen - Het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen heeft als thema van het nieuwe seizoen 'multicul turele en/of pluriforme samenle ving' gekozen. De eerste spreker in de nieuwe reeks is H.K. Fer- nandes Mendes, hoofd van de Directie Coördinatie Minderhe denbeleid van het ministerie van binnelandse zaken. Het onder werp van zijn lezing is 'De rol van nieuwkomers in het integratie proces'. De bijeenkomst vindt plaats op woensdag 6 oktober om 19.30 in huize 's-Hertogen- bosch in Middelburg. Toulouse-Lautrec - L'Alliance Francaise invite ses membres et éleves a la prochaine soirée qui aura lieu mardi 5 octobre a 20 h. a la Zeeuwse Bibliotheek a Mid- delDurg. Monsieur Claude Verdier y présentera son spectacle audio-visuel sur la vie et l'oeuvre de Toulouse-Lautrec. Ce confe rencier sait tres bien tisser des liens entre les images, Ie public et l'auteur. Cette présentation est une construction d'un divertisse ment culturel. II est conseiller ar- tistique a la Télévision Francaise, rédacteur en chef de l'ouvrage collectif 'L'année de la peinture' et producteur d'émissions cultu- relles pour Radio France Interna tional. Rozenkruisers - Het Rozenkrui sers Genootschap zal van sep tember tot met juni volgend jaar iedere maand een lezing houden in de aula van de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. De lezingen, die telkens om 20 uur beginnen, kunnen gratis worden bezocht en er is gelegenheid tot vragen stel len. De eerste lezing is op maan dag 27 september en is getiteld 'Mens, tijdelijk wezen met een eeuwigheidsbeginsel'. Aanslui tend hierop start op donderdag 30 september een cursus van twaalf avonden voor wie zich wil verdiepen in de filosofie van de Rozenkruisers. Kunst - Het Middelburgs Insti tuut voor Kunstzinnige Vorming organiseert samen met de Zeeuwse Bibliotheek een lezing met dia's 'Over moderne kunst en architectuur in het Antwerpen van 1993'. De lezing wordt op 23 september om 20 uur gegeven door Nico Out, docent Kunstbe schouwing en publicist moderne kunt. Aansluitend wordt op 25 september een excursie georga niseerd naar Antwerpen, waar het Koninklijk Museum voor Schone kunsten en het Beelden park Middelheim worden be zocht. Ook een stadswandeling staat op het programma. De ex cursie vertrekt om 8.30 uur uit Middelburg en is om 18 uur weer terug. I Vlissingen. Walstraat 156, tel 01184-17772 WWONDERDEIENSHOP VAN ALLE MfjUEN 1 H U I Sj Politiek Café - Het Centrum voor Ontwikkelingssamenwer king (COS) Zeeland en de Novib hebben voor dinsdag 28 septem ber een 'Politiek Café' gepland, met landelijke en lokale politici, in de Prins van Oranje in Goes. Voor de pauze staat de rol van de Zeeuwse gemeenten centraal. Voor het forumgesprek zijn C. Elenbaas (Borsele), J. Wielakker (Oostburg), A. van der Toorn (Middelburg) en A. Phernambucq (COS-Zeeland) uitgenodigd. Het COS en de Novib vinden dat het gemeentebudget voor ontwikke lingssamenwerking niet mag worden aangetast. Na de pauze is het landelijke beleid aan de or de, met F. Weisglass (VVD), J. Verspaget (PvdA), L. van Dijke (RPF), G. Lubbi (Novib) en T. Strop-van Meijenveld van het CDA-Vrouwenberaad. Het poli tiek café begint om 19.30 en is gratis toegankelijk. Drugsproblematiek - Het CDA- Regiovrouwenberaad Walcheren komt maandag 27 september om 19.45 uur bijeen in het Rode Kruisgebouw in Middelburg. De bijeenkomst staat in het teken van de drugsproblematiek. Me vrouw Engels spreekt over de vraag hoe je kunt voorkomen dat een kind met drugs in aanraking komt en wat ouders kunnen doen als hun kinderen verslaafd zijn. Bejaardenzorg - De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen ANBO houdt samen met de an dere ouderenbonden op donder dag 23 september een forum in De Schakel in Middelburg. Tij dens de bijeenkomst kunnen ver tegenwoordigers van de provinciale statenfracties hun standpunten en maatregelen be kendmaken in verband met de dreigende sluiting van bejaarden oorden in Zeeland. Ook vertegen woordigers van de diverse oude renbonden en de thuiszorg zijn uitgenodigd. Belangstellenden zijn welkom om 14 uur. Hoger onderwijs - De Hoge school Zeeland in Vlissingen or ganiseert vier series lezingen voor mensen van vijftig jaar en ouder. De eerste serie gaat over Mozart en wordt gehouden op 13, 20 oktober en 3, 10 novem ber. In de tweede komen Zeeuw se Landschappen aan de orde, op 1, 15 oktober en 5 november. De derde lezingenserie behandelt Hedendaagse Wijsbegeerte op 19 oktober en 2 en 9 november. De vierde besteedt op 7, 14, 21 oktober en 4 en 11 november aandacht aan Vergrijzing en Ge zondheidszorg^ Cursus - De Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen en de Stich ting Basiseducatie Vlissingen verzorgen een cursus administra tieve vaardigheden voor vrouwen van vijftig jaar en ouder. De cur sus is bedoeld voor vrouwen die zich bepaalde administratieve vaardigheden willen eigen ma ken, zoals bankwezen, notarisza ken, budgetteren, AOW-pen- sioen. De cursus beslaat acht wekelijkse bijeenkomsten van an derhalf uur, in het gebouw van de Stichting Basiseducatie. Woensdag 29 september om 13.30 uur is er een informatiebij eenkomst. Belangstellenden kun nen Basiseducatie bellen voor een uitnodiging. Snuffelmarkt - In de Zeeland hallen in Goes wordt zaterdag 25 september een grote snuffel markt gehouden, waar duizenden artikelen zijn uitgestald. De hallen gaan open om 9 uur en sluiten om 17 uur. Speelgoed - Peuterspeelzaal 'Het Baken' houdt vrijdagavond 8 oktober tussen 19 en 20.30 uur een kleding- en speelgoedbeurs in de speelzaal in Oost-Souburg. Kleding en speelgoed kunnen woensdag 6 oktober tussen 13.30 en 15 uur worden ingele verd. Van de opbrengst gaat vijf- tig procent naar de speelzaal. Kleding - Peuterspeelzaal 't Hummeltje houdt zaterdag 25 september van 10 tot 12 uur een kleding en speelgoedbeurs in de peuterspeelzaal in Grijpskerke. Kinderkleding, -boeken, -meubels en speelgoed kunnen donderdag 23 september tussen 19 en 20 uur bij de peuterspeelzaal worden afgegeven. Vijftig procent van de opbrengst is voor de verkoper. Er zijn koffie en spelletjes. Anti-discriminatie - Surants Jongeren uit Vlissingen houdt op 24 september om 20 uur, samen met het Anti-discriminatiebureau Zeeland, een film- en dicussiea- vond over discriminatie en ra cisme. Surants Jongeren wil meer aandacht besteden aan de groei van extreem-rechts. F. Pisa- nu van het Anti discriminatiebureau geeft infor matie over de manier waarop jon geren iets tegen discriminatie kunnen doen. De discussieavond wordt gehouden in de Willem III- kazerne in Vlissingen. MEER KORTE INFORMATIE ELDERS IN DEZE KRANT Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruyn, 19 uur: M. van der Poll. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: M. Gou driaan, 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo.: geen opgave ont vangen. Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel', West- dijkstraat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll en 19 uur: ds. den Hollander. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.P. Jansen, 19 uur: F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10.30 uur: F.A. Bergwerff. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: A. Gootjes, 19 uur: A.E. de Bruyn (gezamelij- ke dienst). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Geuze, 19 uur: A.E. de Bruyn (in Geref. Kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo. 10.30 uur. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. KOUDEKERKE ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. geen opgave ontvangen. Koor kerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Ont- moetingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen Engelse Kerk, Simpel huisstraat, Zo.: geen opgave ontvangen. Thomas kapel, Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo.: geen opgave ontvan gen. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Ontmoe- tingskerk) Zo. 11 uur: L. Wüllschleger en 18.30 uur: L. Wüllschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za: H.G. Ter Mate. 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: Bidstond, 10 en 17 uur: R. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: J. Kleij. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: H. Schuurman. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, tweede en vierde zaterdag v.d. maand om 19 uur, Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eg/ise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'de Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: G. van Engelenhoven. Rafaël gemeenschap E/eos Walcheren, Olmen- laan 8, Zo. 9.30 uur. NIEUWLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: A. van Haarlem. OOSTKAPELLE 7 Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: F.C. van Dijke, 17 uur: F.C. van Dijke Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: D.E. Hiensch. Gereformeerde Gemeente Oostkapelle. Saron- kerk. Zo. 10 uur: HA en 15 uur: HA Th. v. Stuy- venberg. Rooms-kathoiieke kerk. Za. 19 uur en Zo. 10 uur. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: A. van Haarlem. Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: P.A. Trimpe. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: B. de Haan. SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J.L. 't Hart, 14.30 uur: D. Luijmes. Hervormde Kerk Zo.: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: G. Warner (in Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: H.W.J. Faassen en 19 uur: G. Warner (gezamelijke dienst). ST.LAURENS MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op Do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segéerstraatkerk, Zo. 9.30 en 14 uur: leesdienst, 18.30 uur: M. Mondria, Di. 19.30 uur: C. Hogchem. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: Buitendag Aar denburg. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: geen opgave ont vangen. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande- Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: F.A. Bergwerff. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: A.O. Poppe, 19 uur: A.O. Poppe. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: E.B. Renkema. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: buitendag te Aardenburg. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan noystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel, 19 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Zie kenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Ter Reede, Zo. 19 uur: A.V. de Nooij. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoéckstraat 534, Zo. van 10 tot 12 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: H.J.G. ter Mate, 9.30 uur: Eredienst, en 10.30 uur: Bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 17 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente. Open Hof, Alexander Gogel weg 57. Zo. 14.15 uur, Wo. 19.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190 194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10 uur. Zo. 10.30 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur en Zo. 10 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J. de Boer. Rooms-katholieke kerk, Zo. 10 uur. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Baart, 19 uur: de Haan. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Ar- nemuiden, tel. 01182-1308. zondag: J.F.M. Ber gen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: R.A.D. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: A.A. van der Ma le, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Valkenisseweg 14, Bigge- kerke, tel. 01185-2190. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: P.H.E. Cappenberg, Open Hof, A. Gogelweg 59, Vlissingen, tel. 01184-65557. Apotheken Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 01180-12538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2 a, tel. 01184-70717. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: A. de Gaay, tel. 01180-23836. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 01180-39865 en/of J. Drijdijk, teI 01180-26045. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost-Souburg, tel. 01184-60860. (dag en nacht). Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11 12 uur en 17-18 uur. Kleine huisdieren (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag A. Hoogveld en R. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180-37077 (dag en nacht). Spreekuur zonder afspraak: Za. van 10 tot 11 uur, de rest van het weekend alleen op afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huis dieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Overige diensten ZOUTELANDE OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: A.A. Bosma, 19 uur: gebedsdienst. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, Zo. 19 uur: J. van Leerdam. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1. elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Martinuskerk. Kerklaan 19. elke Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Rooms-Katholieke kerk. Bosweg. Za. 19 uur en Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: K.W. Kakes, 19 uur: F.C. van Dijke. Hervormde Kerk. Zo. 11 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer en 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Do. 23 september t/m wo. 29 september Huisartsen Middelburg: zaterdag tot 24 uur: F.J.J. Buyten- dijk, Noordweg 353, tel. 39933. zondag tot 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. zondag tot 24 uur: W.N. Osterman, de Kempenaerstraat 2, teI. 79791. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St Joosland, Arnemuiden, Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend tel. 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14-20 uur, ook in het weekend en de va kantie, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'blijf van m'n lijf Zeeland': 01184-14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden, Thuiszorg Walche ren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184-86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishandeling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30 9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kin derbescherming 01180-35015.

de Faam | 1993 | | pagina 17