Met jazz-kerkdienst gaat wens in vervulling Over Dag en Nacht JAZZ DOWN BY THE SEA-FEST/VAL IN DOMBURG Guatamala- tentoonstelling 16 T/M 22 SEPTEMBER IN MIDDEN ZEELAND f Voor de derde achter eenvolgende keer wordt op 17, 18 en 19 septem ber in Domburg het Jazz down by the Sea-festival gehouden. De Middel burgse organisator Bob van Koetsveld heeft het programma opgezet on der de paraplu van Zeeland-Cultuurmaand, in naam van de JASZ (Jazz Aktiviteiten Sticch- ting Zeeland). Met een oecumenische jazz- kerkdienst gaat dit jaar Van Koetsvelds droom in vervulling. Bescheiden rol Internationaal KINDERBOEKEN Ma t g reet Meul meester Geen zwaartepunt Buurt/wijk Vrije tijd Woensdag 15 september 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 7 iet m n? M ik M m m na Denise Jannah. Hoogtepunt van het derde jazz festival in Domburg is het optre den van de Amerikaanse Lillian Boutté and her Musicfriends. Boutté maakt al meer dan tien jaar deel uit van de internationale jazz-scene. De afgelopen jaren maakten vele grote 'New Or- leans'-vertolkers deel uit van de Musicfriends en de groep was vaak de hoofdact op festivals in onder meer Los Angeles, New Orleans, Zwitserland, Duitsland en Denemarken. Boutté en haar band treden zaterdagavond op tij dens de grote Jazz-finale in de Parel en, waar Van Koetsveld minstens zo tevreden mee is, de volgende dag in de Zionskerk in Oostkapelle. „Om eens een jazz-kerkdienst te organiseren is altijd al een wens van mij geweest, een wens die nu eindelijk in vervulling gaat," vertelt Van Koetsveld. Hij had als jazzliefhebber al dergelijke dien sten meegemaakt in Eindhoven en Breda en probeerde er regel matig zelf één in Middelburg te organiseren. Dat lukte echter nooit. „De kerkeraad durfde het meestal niet aan," meent Van Koetsveld. Hij vertrouwt erop dat die houding na de dienst in Oost kapelle zal veranderen. De kerkgangers en jazzliefheb bers die de oecumenische dienst in Oostkapelle bezoeken, zullen buiten de kerk worden ontvangen door The New Orleans Red Beans, die, 'zoals normaal de kerkklokken doen', de mensen muzikaal zullen oproepen voor de dienst. Als alle gasten binnen zijn, zorgt diezelfde band voor de feestelijke intocht van de voor gangers -dominee F.A. Petter uit Goes en pastor P.A.E. de Rooij uit Middelburg -, Lillian Boutté en haar musici en andere officiële aanwezigen. De voorgangers is tijdens de dienst een bescheiden rol toebe dacht. Beide krijgen 'een minuut of vijf' voor een korte preek en een overdenking en de dienst wordt besloten met een gebed. Maar de hoofdrol is voor de mu ziek. The New Orleans Red Beans spelen tijdens de collecte en Boutté zal een tiental gospels ten gehore brengen, waaronder 'He touched me', het thema van de dienst, en 'Down by the River side'. Over zijn langgekoesterde wens zegt Van Koetsveld: „Jazz is van oorsprong religieuze muziek en de diensten die ik al eens had meegemaakt, vond ik bijzonder indrukwekkend. Bovendien vind ik een kerkdienst een keurig besluit van het jazzfestival en ik ben er dan ook erg trots op dat het is gelukt; zo'n dienst is uniek voor Zeeland." De Zionskerk in Oostkapelle biedt plaats aan zo'n zevenhonderd mensen en Van Koetsveld verwacht alle plaatsen bezet te zien. En dan zal het in Middelburg ook nog wel eens lukken, denkt hij. „Dan zeggen ze, de dominee en de pastoor krij gen de kerk niet meer vol, maar Van Koetsveld wel." Hij zegt het breed lachend. Ook over de rest van het festival programma is Van Koetsveld te vreden. „Het groeit. Kwalitatief is Lillian Boutté. het geen festivalletje meer, het groeit uit tot een volwaardig festival dat ook buitenlanders .aantrekt." Van Koetsveld zegt over het jazz-festival gebeld te worden uit Groningen en Alk maar, maar ook uit Keulen, Düs- seldorff en Osnabrück. „Zo'n twintig procent van de gasten zijn buitenlanders," schat Van Koetsveld. „Voor een deel komen die voor de gezelligheid van een kroegentocht, op vrijdagavond. Maar anderen komen voor de kwaliteit van mensen als Boutté en Denise Jannah en haar kwin tet." Het voordeel van het festival in Domburg is volgens de organisa tor de kleinschaligheid: „De men sen kunnen alles horen en zien en hoeven niet op de gang te staan." Volgens Van Koetsveld bereikt het festival met haar pro gramma een van de doelstellin gen van de Zeeland-Cultuurmaand: de sei zoensverlenging. Hij toont zich dan ook verbaasd over de ver- Over Dag en Nacht: Een wat vreemde titel, maar eigenlijk zegt het precies wat in deze af levering aan bod komt. Hoewel met name de Dag misschien anders is dan je zou verwach ten. Dat zal meteen al blijken: Donderdag is de naam van het boek van Patrick Fort over een ijsbeer met de naam "Donder dag". Eigenlijk een gewoon boek over de dagelijkse beleve nissen van de hoofdpersoon. Maar wat het boek bijzonder maakt is het drukprocédé: Het is op een speciale manier ge bakken en geeft nu de moge lijkheid te kijken met je vingertoppen. De sneeuw, de zee en pootafdrukken hebben een eigen patroon, maar ook de zeehond en de walrus kun je zowel zien als voelen zwem men. Donderdag heeft het druk. Hij glijdt van de gletsjer, speelt met zijn vrienden, en trekt tenslotte de wijde wereld in. Hij vertelt ook wat hij alle maal van plan is, hoe groot en sterk hij wel zal worden, en tenslotte over het kleine beer tje, dat hij in de lente zal krij gen: "En dat noem ik Vrijdag". Soms op Dinsdag is een boek van David Wiesner. Voor wie het niet wist: Op dinsdag kun nen er heel bijzondere dingen gebeuren. En zeker ook in dit boek. Nauwelijks woorden maar een verhaal vol met ge heimzinnige illustraties. Het is dinsdagavond, acht uur en het is heel donker. En dan opeensverschijnen ze op grote bladeren: allemaal kik kers. Ze vliegen boven de hui zen en tegen middernacht strijken ze neer in de tuin. En hou je raam maar dicht, anders komen ze op visite. Maarals dan langzaamaan de nieuwe dag begint, verdwijnen ze weer zoals ze gekomen zijn. Alleen, waar komen die bladeren van daan???? Een boek voor kinde ren die houden van geheimzinnigheid en fan taseren. Van de dag naar de nacht, ik was er in het vorige boek eigenlijk al aan bezig. Hoe welde nacht?????? Eigen lijk gaat het hier alleen maar om de naam van de hoofdper soon in dit boek: Kleine Maan. Het boek met deze titel is ge schreven door Winfried Wolf 'en getekend door Nathalie Du roussy. Kleine Maan is een indi- anenjongen die geen ouders heeft en woont in een vreemde stam. Als de stam hem met al leen een kreupele pony achter laat, gaan zij samen op zoek naar de ouders van Kleine Maan. Ze komen bij een oude vrouw, waar ze de hele winter blijven. De vrouw, Zingende Zwaluw, leert Kleine Maan te overleven, maar sterft als het voorjaar wordt. Maar dan voelt Kleine Maan zich sterk genoeg om op zoek te gaan naar de ei gen stam. Een sfeervol pren tenboek. Maantjelief van Dinie Akker man en Paul van Loon gaat over Oscar Olifant en de kinde ren Sara en Paco. Op een avond maakt Oscar een maan- vlieger, waarmee hij zijn vriend de maan wil ophalen om te ko men logeren. Maar de vlieger wil niet stijgen en Sara en Paco helpen Oscar hem op te laten. Maar dan vliegen ze met de vlieger mee de lucht in en als de wind plotseling gaat liggen vallen ze op een wolk. Gelukkig lukt het toch de maan te halen, maar net als ze ontdekt heb ben hoe leuk het is ermee te spelen wordt de maan bleek en ziek: Zonneziekte. Teken je een ster voor me? is een nieuw boek van Eric Carle, dat ongetwijfeld zijn weg naar de lezers zal vinden. De kunstenaar tekent een ster, de ster vraagt hem de zon te teke nen, de zon vraagt om een boomen tenslotte ontstaat er een prachtig geheel. Dan komt de duistere nacht met een schitterende ster. Samen met de ster gaat de kunstenaar op reis. En als je het boek uit hebt, kun je zelf ook een mooie ster tekenen. Nu we toch met de sterren be zig zijn kunnen we doorgaan met De stralende sterrenhemel van Clint Hatchett. Na een kor te inleiding over de verschillen de sterrenbeelden is het de bedoeling dat je met dit boek naar buiten gaat. Maar niet voordat je het even onder de lamp gehouden hebt. Want dan kun je zelf de sterrenbeel den opzoeken met behulp van de verlichte sterrenkaarten. Als je precies de tips, die in het boek gegeven worden opvolgt, kan het niet mis gaan, en zul je ook zonder het boek de ster renbeelden weten te vinden. En wil je nog veel meer over de ruimte, weten, dan kun je dat zeker vinden in Heelal zonder Grenzen van Eddy Echternach. Ondertitel: Het Omniversum- boek van de ruimte. En dat zegt al gelijk waar het idee voor dit boek vandaan komt: Het Omniversum in Den Haag. Dit boek geeft stap voor stap aan hoe de aarde zich ontwik kelde tot de planeet waarop we nu leven. Maar het geeft ook informatie over de melk weg, het zonnestelsel en alles wat zich in de ruimte bevindt. Een reis door ruimte en tijd in verleden en toekomst dus. Een boek voor kinderen vanaf elf jaar die meer willen weten over dit onderwerp. Achterin het boek vind je dan nog een hele boel extra informatie en adres sen van verenigingen, sterrenwachten en planetaria. Ook jonge kinderen die meer willen weten van het heelal kunnen dat vinden in de uitga ve Met Sesamstraat naar de Melkweg van Christel Jansen en Chris Winsemius. Dit boek, dat binnenkort in de winkel ligt, is ontstaan in samenwerking met het Artis Planetarium. Da gelijks wordt daar een voorstel ling vertoond waarin Tommie, Aart, Pino en lenimienie een spannend avontuur in de ruim te beleven. Het boek is op ba sis van deze voorstelling ontstaan. Natuurlijk leren de kinderen gelijk het nodige over het zonnestelsel. DONDERDAG door Patrick Fort, uitgeverij Gottmer, Haarlem, f 39,50, vert. Ernst van Altena. Soms op Dinsdag door David Wiesner, uitg. Gottmer f 27,90. Kleine Maan door Winfried Wolf en Nathalie Duroussy (ill.) vert. Dolf Verroen, uitg. De Vier Windstreken, Amsterdam, f 23,50. Maantjelief door Dinie Akkermans (ill.) en Paul van Loon, Elzen- ga, Tilburg, f 20,90. Teken je een ster voor me? door Eric Carle, Gottmer, f 24,90. De Stralende Sterrenhemel door Clint Hatchett, uitg. Meulen- hoff, Amsterdam, f 24,50. Heelal zonder Grenzen door Eddy Echternach, Kluwer, Ede, f 29,50. Met Sesamstraat naar de Melkweg door Christel Jansen en Chris Winsemius, Gottmer, Haarlem, f 22,90. minderde provinciale subsidie, die dit jaar zo'n tweeduizend gulden lager was dan voorgaande jaren. „Als er verder bezuinigd zou wor den, zou ik dat niet terecht vin den. Wij zijn een festival in opbouw, we groeien nog steeds en er zou eerder geld bij moe ten." De financiering van het festival is dit jaar rondgekomen met steun van onder meer de gemeente Domburg, de VVV's Domburg en Oostkapelle, de evenementen commissie en de ondernemers vereniging in Domburg. Van Koetsveld vermoedt dat zijn 'jazz oude stijl'-programmering een re den voor de verminderde provin ciale subsidie is. Het past volgens hem niet in de smaak van de ambtenaren die het geld verdelen. Volgens de provinciale cultuurbe leidsmedewerker J. van Aspert is het te eenvoudig om de vermin derde subsidie alleen op de pro grammering af te schuiven. „Zwaartepunten van de Zeeland Cultuurmaand zijn het Filmfesti val en de Festival Zeeuwsch- Vlaanderen - daar gaat het groot ste deel van het budget aan op. De rest wordt verdeeld over de andere evenementen, waar het jazzfestival er één van is," zegt Van Aspert. „Een inhoudelijke adviescommis sie bekijkt de vele verzoeken die wij krijgen en beslist aan de hand van een complex van factoren, waaronder het eigen budget, wat de gemeente en wat sponsors bijdragen en het programma. Er wordt ook gekeken naar voor gaande jaren, of het goed loopt en dergelijke." Van Aspert ver volgt: „Het festival in Domburg krijgt niet minder subsidie omdat het alleen oude jazz program meert, maar het heeft wel een la gere prioriteit dan bijvoorbeeld een festival van Zeeuwsch- Vlaanderen. Er worden nu een maal veel festivals gehouden met vaak dezelfde programmering en dan is die van Domburg niet bij zonder." Voor Van Koetsveld staat het pro gramma echter vast: „Moderne jazz komt er niet in. Daar komen veel minder mensen op af. Dan kun je wel zeggen dat dat niet vernieuwend is, maar de eerste doelstelling is om de zalen vol te krijgen. Als ik de ruimte had, zou ik er wel moderne jazz nèast kun nen doen." Het jazzfestival wordt vrijdag 17 september om 20.15 uur ge opend door burgemeester H. Hietkamp van Domburg. Na het officiële gedeelte, ondersteund door de New Orleans Red Beans, barst in zeven kroegen het jazz- feest los, met medewerking van onder anderen de Arnhemse Sto- ryville Jazzband, het Middelburg se combo Plusfour en The Original Jawari Haihepic Rototon Streetparade Jazzband uit Goes. Op zaterdag volgt tussen 14 en 18 uur de streetparade in het hart van Domburg, met medewerking van bovengenoemde band uit Goes, de New Orleans Jazz Crac kers en Petite Pleur Trottoir Ter reur. 's Avonds wordt de grote finale gehouden in de Parel in Dom burg, waar naast Lillian Boutté, de Nederlandse New Orleans Music Company en Denise Jan nah en haar kwintet optreden. Jannah is een jazzvocaliste van Surinaamse afkomst die in korte tijd de jazzwereld in Europa en de Verenigde Staten veroverde. De organisatie noemt haar aanwe zigheid een van de hoogtepunten van het festival. DONDERDAG 16 SEPTEMBER Concert, Brass Kwintet ONDA, wandelkerk (onder de Lange Jan), Vlissingen, aanvang 15.30 uur. Beiaardconcert, Freek Bakker, Grote Kerk, Goes, aanvang 19.30 uur. VRIJDAG 17 SEPTEMBER Demo-presentatie, 'Kam je haar', 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, aanvang 16 uur. Pianoconcert, Leen de Broe- kert. Aula Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg, aanvang 20 uur. Jamsessie, De Piek, Hellebar- dierstraat, Vlissingen, aanvang 20 uur. Dubbelconcert, 'In Geval van Nood' en 'Blöf', Podium de Walk Inn, Vlissingen, aanvang 21.30 uur. Concert, Walcherse Bluesrock band The Emmeroyts, Jongeren centrum De Klomp, Ovezande, aanvang 21.30 uur. ZATERDAG 18 SEPTEMBER Zeeuwse Straatartiestendag, Binnenstad Vlissingen, aanvang vanaf 11 uur. Orgelconcert, Henny en Kees van Eersel, Grote Kerk, Goes, aanvang 20 uur. Concert, Mindlink (symfo- metal-wave). Jongerencentrum De Piek, Vlissingen, aanvang 22 uur. Concert, The Prime Movers, 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, aanvang 22.30 uur. ZONDAG 19 SEPTEMBER Manhuistuinconcert, Brass band 'Excelsior', Manhuistuin, Goes, aanvang 12 uur. Concert, Accordeonvereniging 'Concertina', Dijktheater, Vlissin gen, aanvang 15 uur. DÏNSDAG 21 SEPTEMBER Carillonbespeling, Sjoerd Tam- minga. Grote Kerk, Goes, aan vang 13.30 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy- park, Vlissingen, aanvang 22 uur. WOENSDAG 22 SEPTEMBER Poppentheater 'Sim Bolus', Voorstelling: 'De koning is bloot, leve de koning. Ambachtscen trum, Goes, aanvang 14.30 uur. Het Regionaal Unicef Comité Walcheren houdt van 20 septem ber tot 1 oktober een ten toonstelling over Guatemala in de Middelburgse Wandelkerk. Cen traal thema van de tentoonstel ling is onderwijs voor vrouwen en meisjes. Ook de problematiek rond de opvang van straatkinde ren krijgt aandacht. De natuur en cultuur van Guate mala komen aan bod aan de hand van foto's. Verder worden voorwerpen uit het dagelijks le ven tentoongesteld. De ten toonstelling is ingericht door Unicef Nederland en is in Middel burg voor het eerst te zien. Doel groep zijn schoolkinderen en mensen die belangstelling heb ben voor het werk van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. De tentoonstelling wordt op 21 september om 14 uur officieel geopend door de echtgenote van de Zeeuwse Commissaris der Koningin, M. van Gelder-Wiggers. Aansluitend zal C. Boertien, oud bestuursvoorzitter van Unicef Nederland, de eerste Unicef- wenskaart verkopen aan S. Cor- né, voormalig secretaresse van de vorige Commissaris der Koni- gin. Vanaf dat moment zal de verkoop van de wenskaarten worden overgenomen door leer lingen van Scheldemond, Oranje Nassau-mavo en Delta-college. De stichting Victor Jara zal tij dens de openingsmiddag muziek uit Guatemala ten gehore brengen. De tentoonstelling over het Zuid- amerikaanse land wordt van 4 tot 15 oktober herhaald in het stad huis van Vlissingen. DOMBURG Bingo - Buurtvereniging Van Duyvenvoorde houdt zaterdag 18 september vanaf 20.30 uur een bingo-avond in de Schuur in Oost-Souburg. Entree is gratis, bingokaarten kosten een gulden per stuk. Origami - In de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg wordt op maandag 27 september tussen 19.30 en 21.30 een vouwavond gehouden, onder leiding van origami-docente Loes Schakel. Vóór 21 september opgeven op telefoonnummer 01180-27287. VVV-kantoor, Johan Klein, fototen- toonstelling. GOES V.d Spiegelstraat. Ford Ad Hoe, kunst manifestatie door 'Trechter 5'. Lunchcafe Stadhuis Goes, A. Kole, landschappen en bloemen in aquarel, geopend di. t/m za. van 9-18 uur. Promo-Art Galerie 'Mi Parti', s-Heer Hendrikskinderen 'de Light full indoor Styling', tentoonstelling geopend di. t/m zo. van 11-16.30 uur. Gezondheidscentrum 'Magnolia', Loui se van den Berge-Weenink, olieverven, geopend ma. t/m vr. van 8-16.45 uur. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, prenten uit het kabinet, gra vures en tekeningen uit particulier be zit, geopend di. t/m vr. van 13-17 uur, za. van 13-16 uur. (t/m 18 september). Oosterscheldeziekenhuis, Chris Debet, Jac. de Man en Tony Outermans, fo to's, dagelijks geopend. De Stadsschuur, Rie Baauw, schilderij en. dagelijks geopend. Galerie v.d. Berge. Floret te Dijkstra, schilderijen, Willem Speekenbrink, werken op papier, geopend wo. t/m za. van 13-17 uur en op afspraak. Stationsplein, 'De Cilinder', het kunst werk 'Das Rad' van Armando. KAMPERLAND Restaurant Papilion, Lydia Klop- Steendijk, aquarellen en portretten, ge opend ma t/m za. v.a. 10 uur, zo. v.a. 17 KATTENDIJKE Galerie llona, llona Schmit, naï-ve schil derijen, geopend za. van 14-17 uur. Galerie Bekenes, Alie Bekenes, eigen werk, Sien Minderhout, handgeschil- derde kaarten, (t/m 19 september). MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, expositie van oude en moderne kunst. Fran-87-ois Ryckhalshuis, Willemien van Nassau-Damen en let Schutte- Wiersma, olieverfschilderijen en aqua rellen, geopend do. t/m za. 13-17 uur en op afspraak. Achter de Houttuinen 50, Martin Ri chardson, Hologrammen, geopend ma. t/m za van 10.30-17.30 uur Galery Vincent, (St. Janstraat 3), Wer ken van J.W. van Trirum, Dingemans, Rob de Haan, olieverfschilderijen, aquarellen, di. t/m za. van 10-17 uur en op afspraak. Galerie Willem Vader, (L. Noordstraat 56), schilderijen, tel. 01180-29419. Da gelijks geopend. Roosevelt Studiecentrum, (Abdij), per manente tentoonstelling over leven en werk van drie Roosevelts. Ontmoetingsruimte Stichting Basise ducatie, Ludmila Kalmaeva, posters. Atelier Anneke Ruimschotel. Groot Me de 66, 01180-16323, staal- en touw- p/astieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, tentoonstelling over diverse kerken in Middelburg. Zeeuwse Bibliotheek, Ko de Jonge, 'arts/start'. Zeeuwse Bibliotheek, tentoonstelling 'Dorpen in de gemeente Borsele', 's- Gravenpolder, 's-Heer Abtskerke, Hoe- dekenskerke en Kwadendamme cen traal. (t/m 18 september). Stichting Beeldende Kunst Middelburg, Kuiperspoort 22, Kees van Gilst, schil derijen en tekeningen, geopend di. t/m za. van 13-17 uur. Koningklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht, ten toonstelling. De Vleeshal. Paul Perry en Jouke Klee- rebezem, geopend di. t/m zo. van 13-17 uur. Meubeltoonzaal Jan Alink. Nieuwe Kle- verskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Rabobank, Lange Geere 3, Hannie Jozi- asse, natuurfoto's Galerie het Gouden Briefke, St. Janstraat 22, Leontien Tielrolff-Hooy, olie- en aquarelschilderijen, Tanneke Buize, droomwezens (poppen), Ria van Roomen, keramiek. Delta Nutsbedrijven, Frans Bliek, aqua rel en olieverf. Concertzaal Middelburg, Els Hubrecht, 22 werken. NEELTJE JANS Delta Expo. wisselexpositie: Cartogra fie, van en over kaarten. Windenergie. tentoonstelling windenergie. Ramp '53 expositie Watersnoodramp, dagelijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo (koffieshop). Piet Visscher, schilderijen, dagelijks geopend van 10-17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, cursisten van het M.I.K.V. tentoonstelling 'De na tuur op zolder' Green White Hotel, buitenplaats lepe- noord, Olga Westrate, keramiek, Ko van Driel, beelden. Zeeuws Biologisch Museum, De Ker kuil in Nederland, tentoonstelling. OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Viever, Jo- sien Knoester-Buijs, poppen en wan dkleden, geopend tijdens kantooruren. VEERE Gemeente archief Veere, (Markt 5). Veerse verleden, De gilden, ar chiefstukken, geopend ma. t/m za. 12-17 uur. Museum De Schotse Huizen. Frits van TH, tentoonstelling 'Potato Fields'. Grote Kerk, Iris de Leeuw, affiches en zeefdrukken. Grote Kerk, Alexandra Verburg en 12 striptekenaren, 'Binnenkader, Bui tenkader'. VLISSINGEN DONDERDAG 16 SEPTEMBER Alhambra Vlissingen I, 'The Fu gitive' 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Sliver' 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Fixing the Shadow' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Indo- chine' 20 uur. Grand theater Goes, 'Indecent Proposal' 20 uur. 't Beest, 'The Story of Qui Yu', 20.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'The Crying Game' 20 uur. VRIJDAG 17 SEPTEMBER Alhambra Vlissingen I, 'The Fu gitive' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Sliver' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Unta med Heart' 19 uur 'Fixing the Shadow' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Indo- chine' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Dennis de Menace' 19 uur 'Indecent Pro posal' 21.30 uur. 't Beest, 'The Story of Qui Yu' 20.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'The Crying Game' 20 uur 'Bitter Moon' 22.30 uur. ZATERDAG 18 SEPTEMBER Alhambra Vlissingen I, 'The Fu gitive' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Sliver' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Unta med Heart' 19 uur 'Fixing the Shadow' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Indo- chine' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Dennis de Menace' 19 uur 'Indecent Pro posal' 21.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Bitter Moon' 20 uur 'The Crying Game' 22.30 uur. ZONDAG 19 SEPTEMBER Alhambra Vlissingen I, 'The Fu gitive' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Wat zien ik?' 14 uur 'Sliver' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Unta med Heart' 19 uur 'Fixing the Shadow' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Indo- chine' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Dennis de Menace' 14 en 19 uur 'Inde cent Proposal' 21.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'The Crying Game' 20 uur. MAANDAG 20 SEPTEMBER Alhambra Vlissingen I, 'The Fu gitive' 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Sliver' 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Fixing the Shadow' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Indo- chine' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Indecent Proposal' 20 uur. DINSDAG 21 SEPTEMBER Alhambra Vlissingen I, 'The Fu gitive' 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Sliver' 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Fixing the Shadow' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Indo- chine' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Indecent Proposal' 20 uur. WOENSDAG 22 SEPTEMBER Alhambra Vlissingen I, 'The Fu gitive' 14 en 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Sliver' 14 en 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Fixing the Shadow' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Indo- chine' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Dennis de Menace' 14 uur 'Indecent Pro posal' 20 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'The Crying Game' 20 uur. Iguana, IBellamypark 35). Levende reptie len, amfibieën en insekten, geopend zo. ma. en do. van 14-17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10-12.30 en 14-17.30 uur. Souterain Openbare bibliotheek. Martin Zwennis, twee x twee kwadraat. Stadhuis binnenplaats, Kees van Leeu wen, schilderijen. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbel deksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Gemeentearchief. Het bedrijf der levende werktuigen. Watertoren, het lllustrum Flup Ju. in stallaties en beelden. Stedelijk Museum Vlissingen, Scheeps bouw bij de Schelde, tentoonstelling. Galerie Hannelore Meyaard, Hendrikstraat 8. negen kunstenaars geven hun visie op theater, geopend vr. t/m zo. van 14-17 uur. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderij en, Dagelijks geopend. ZATERDAG 18 SEPTEMBER Alhambra Vlissingen III, 'Bam- bi' 14 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Tee nage Mutant Ninja Turtles 3' 14 uur. ZONDAG 19 SEPTEMBER Alhambra Vlissingen III, 'Bam- bi' 14 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Tee nage Mutant Ninja Turtles 3' 14 uur. WOENSDAG 22 SEPTEMBER Alhambra Vlissingen III, 'Bam- bi' 14 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Tee nage Mutant Ninja Turtles 3' 14 uur.

de Faam | 1993 | | pagina 7