Begroting in commissies Eerste sirene Bodemsanering Noordweg Rectificatie Bouwaanvragen Hinderwet Activiteiten werkgroep Mondiaal Beleid flillttiadfe llliiiiikliiiièiilhlliiliill. Ji GEMEENTE MIDDELBURG Enquête cliëntenraad Tentoonstelling Koepoort Commissie Bike Ride Wedstrijd Niet parkeren op Markt Studenten Collecten Woensdag 29 september 'Kleurrijk Middelburg Financiële bijdragen mogelijk Meer informatie Let op: sirenes! Week 37 Samenstelling Taak en werkwijze Leesmap |üvy| Tafeltje Dekje Woensdag 15 september 1993 DE FAAM 5 Organiseer! u ol" uw organisatie een activiteit op de bovengenoem de gebieden van mondiaal beleid, dan is het onder voorwaarden mo gelijk een Financiële bijdrage le krijgen van de Gemeente Mid delburg. Voorwaarden zijn onder meer, dat de activiteit gehouden wordt in Middelburg en voor de Middel burgers. Er kan dan maximaal 500 gulden per organisatie per jaar worden bijgedragen door de gemeente voor accommodatie, or ganisatie of uitvoering van de ac tiviteit. Wil men in aanmerking komen voor een bijdrage, dan moet dit tenminste drie maanden vooraf gaand aan de activiteit schriftelijk worden aangemeld bij on derstaand secretariaat. ijdens de Ocma-manifestatie op 8 mei jl. overhandigde wethouder mevrouw E.M.J. van Brumme- len namens de gemeente Middelburg een cheque van 65.000,- voor het project op Kaapverdië aan de heer Jos Kosters, regiocoördinator van de NOVIB. Wilt u meer informatie over de werkgroep Mondiaal Beleid of over financiële bijdragen, dan kunt u contact opnemen met het secretariaat van de werkgroep, te lefoon 75662, Postbus 570, 4330 AN Middelburg De gemeentebegroting voor vol gend jaar, simpel gezegd het "huishoudboekje van de gemeen te", is in concept gereed. Voor wie belangstelt in de inkomsten en uit gaven van de gemeente kan hel in teressant zijn de jaarlijkse behandeling van de gemeentebe groting in de herfst van dichtbij te volgen! Het concept van de "Begroting van uitgaven en inkomsten voor het jaar 1994" van de gemeente Middelburg ligt voor inzage of bruikleen bij de sectie Voorlich ting en is te koop bij de afdeling Financiële Zaken voor een bedrag van 135,-. foto: J. Wolterbeek Op maandag 20 september wordt om 16.00 uur in de Burgerzaal van het stadhuis van Middelburg de eerste sirene van het nieuwe Waarschuwingssysteem (WAS) in gebruik genomen door me vrouw drs. C.I. Dales, Minister van Binnenlandse Zaken. Gesproken zal worden door: de heer mr. C.G.J. Rutten, burge meester van Middelburg, mevrouw drs. C.l. Dales, Minister van Binnenlandse Zaken, de heer J.C.Th, van der Doef, voorzitter van de Regionale Brandweer Zeeland, de heer drs. W.T. van Gel der, Commissaris der Koningin van de Provincie Zeeland, en de heer mr. C.G.J. Rutten, burgemeester van Middelburg. Mevrouw drs. C.l. Dales, minister van Binnenlandse Zaken, neemt het Waarschuwingsstelsel officieel in gebruik door op maandag 20 september tussen 16.00 en 16.30 uur een sirene te laten klinken. Schrikt u dus niet, als u op dat moment de sirene hoort! De concept-begroting 1994 wordt allereerst behandeld in de volgen de vergaderingen van de raads commissies: Commissie Stadsontwikkeling, maandag 20 september om 19.30 uur,, secretaris mw. M.J. Marcus, telefoon 75286; Commissie Financiën, dinsdag 21 september om 15.00 uur, secretaris mw. E.C. Walrave, telefoon 75466; Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken, dinsdag 21 september om 19.30 uur, secretaris mw. A.C. Bcijc, telefoon 75434; Commissie Maatschappelijke Za ken, donderdag 23 september om 19.30 uur, secretaris dhr. J.J. Schroevers, telefoon 75633; Commissie Stadsbeheer, dinsdag 28 september om 19.30 uur, secre taris dhr. J.A.W. de Wolf, telefoon 75304. Op II oktober worden de Algeme ne Beschouwingen van de raads fracties over de gemeentebegroting bij de gemeen te ingediend. Het schriftelijk antwoord van het college van b en w op deze Alge mene Beschouwingen (de zg. "Memorie van Antwoord") wordt verzonden op 29 oktober. Vervolgens worden in openbare raadsvergaderingen door de raad vragen gesteld aan het college over de Memorie van Antwoord op 3 november (19.30 uur), die door het college worden beant woord op 5 november (14.00 uur), waarna de begroting kan worden vastgesteld. Meer informatie over de inhoud en behandeling van de gemeente lijke begroting 1994 kan worden verkregen bij de heer H.J. Lensen, afdeling Financiële Zaken, tele foon 01180 - 75463. Op woensdag 22 september wordt in de Stadsschouwburg, Molenwater 99, te Middelburg een informatie-avond gehouden over de bodemsane ring aan de Noordweg te Middelburg. De zaal is open om 19.45 uur, het officiële gedeelte start om 20.00 uur. Voorzitter van deze avond is wethouder G.B. Schoenmakers. Behalve vertegenwoordigers van de gemeente Middelburg zullen ook vertegen woordigers van de directie Milieu en Waterstaat van de provincie, de re gionale milieu-inspectie en de gemeenschappelijke gezondheidsdienst (G.G.D.) aanwezig zijn. Tijdens de bijeenkomst wordt gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Jonkers, afdeling Milieuzaken van de gemeente Middelburg (01180 - 75292) of de heer Hattink, afdeling Milieubeheer van de provincie Zeeland (01180 - 31731). Rectificatie raadsvoorstel vaststelling voorbereidingsbesluiten be handeld in vergadering gemeenteraad d.d. 13 september 1993. Het raadsvoorstel betreft: Koudekerkseweg 202 (ipv 102) Wal- cherseweg 208, Noordweg 419, Noordweg 190 t/m 212 (ipv 109 t/m 122), Veerseweg 177 en Rotterdamsekaai 59. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. het vergroten van de woning op het perceel Spuistraat 11; b. het uitbreiden van de woning op het perceel Torentrans 207; c. het bouwen van een tuinmuur op het perceel Oude Vlissingse- weg, bouwnummer A3; d. het uitbreiden van de sporthal "De Voorborch" op het perceel Breeweg. Een aanvraag voor een vergunning ingevolge de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne is binnengekomen van: Mol-Schuddebeurs B.V. voor een verkooppunt van motor brandstoffen annex washal op het adres Roozenburglaan 236 te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-lprocedu- re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180 - 75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 15 september 1993 staat de officiële kennisgeving. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Het gemeentebestuur van Middelburg heeft een eigen verantwoordelijk heid ten aanzien van mondiale vraagstukken. Het gemeentelijk mondi aal beleid wordt mede vorm gegeven door de werkgroep Mondiaal Beleid. Deze werkgroep houdt zich bezig met vraagstukken op vier gebieden: ontwikkelingssamenwerking (bijvoorbeeld project op Kaapverdi- sche Eilanden); vrede en veiligheid (zusterstadverbindingen, o.a. met Nagasaki en Glogow); mensenrechten (lidmaatschap l.OTA); milieu (ondersteuning milieuproject in Glogow). Zo hebben burgemeester mr. C.G.J. Rut ten en een lid van de werkgroep, de heer H.A. Blom, begin augustus de derde wereldconferentie voor de vrede bijgewoond in Hiroshima en Nagasaki. Op woensdag 29 september houdt de werkgroep een avond onder de naam "Kleurrijk Middelburg" met verhalen, muziek, foto's, video, lekkernijen en informatie over en van de buitenlanders in Middelburg. Deze avond wordt gehouden in het stadhuis en kan gratis worden bij gewoond! Komende woensdag 22 september houdt de werkgroep een openbare vergadering in de raadzaal van het stadhuis om 19.30 uur. Sinds 1988 bestaat er een Cliëntenraad in de gemeente Middelburg. Het doel van deze Raad is het behartigen van de belangen van de cliënten van de afdeling Sociale Zaken van de gemeente Middelburg. Sinds de oprichting heeft de Cliëntenraad regelmatig overleg met het hoofd van de afdeling Sociale Zaken over alle zaken die de belangen van alle of van groepen van uitkeringsgerechtigden aangaan. Zaken die in de afgelopen jaren zijn besproken, zijn onder andere: het minimabeleid, waarin diverse reductieregelingen zijn op genomen verbetering van het betalingsverkeer ten behoeve van de cliënten van de afdeling Sociale Zaken verbetering van het kwijtschcldingsbeleid van gemeentelijke be lastingen verbetering van het beleid ten aanzien van het sociaal fonds en bij zondere bijstand De Cliëntenraad, die uit maximaal zes leden bestaat, heeft sinds 1991 een eigen kantoorruimte in het gebouw van de Stichting Basiseducatie aan de Latijnse Schoolstraat. Iedere donderdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur wordt daar het spreekuur gehouden. In de voorgaande jaren is regelmatig gebleken, dat het niet eenvoudig is om een goed georganiseerde en geïnformeerde Cliëntenraad in stand te houden. Enerzijds heeft dat te maken met hel grote verloop onder de leden van de Cliëntenraad. Iemand die geen uitkering van Sociale Zaken ontvangt, mag geen lid meer zijn van die Raad. Anderzijds kan hel te maken hebben met het feit, dat de activiteiten van de Cliënten raad niet tegemoet komen aan de verwachtingen of dal men geen be langstelling heeft voor haar activiteiten. De gemeente Middelburg blijft tol nu toe geloven in het idee, dat een goed functionerende Cliëntenraad kan bijdragen aan de verbetering van de kwaliteit van de dienstverlening van de afdeling Sociale Zaken. De werkgroep is niet zo maar een gemeentelijke werkgroep. Door vertegenwoordigers uit allerlei Middelburgse organisaties erbij te betrekken, is getracht de werk groep zo breed mogelijk samen te stellen en daarmee de betrokken heid van de inwoners van Middel burg bij het gemeentelijk beleid te vergroten. Voorzitter van de werkgroep is wethouder mevrouw E.M.J. van Brummelen. Twee raadsleden hebben zitting in de werkgroep vanuit de commissie Maatschappelijke Zaken: de heren H. Akdag en A. van der Toorn. Zij zijn tevens voorzitter van de twee subwerkgroepen, resp. "fondswerving" en "educatie". De werkgroep bestaat verder uit vertegenwoordigers van de vol gende organisaties: COS Zeeland (Centrum voor Ontwikkelingssa menwerking), IK V-kerngroep, zendingscommissic der gerefor meerde gemeente, Amnesty Inter national groep Middelburg, Zuid-Oost-Azië vluchtelingen hulp, werkgroep Zuidelijk Afrika Zeeland, NOVIB werkgroep Mid delburg, Raad van Kerken te Mid delburg. Deze worden als volgt muleerd: gefor- Taak: Het college van B en W gevraagd en ongevraagd te adviseren over de wijze waarop de gemeente Middelburg een bijdrage kan leve ren aan ontwikkelingssamenwer king, vrede- en veiligheid, mensenrechten en mondiaal milieu; het stimuleren en coördineren van activiteiten op deze terreinen; het programmeren, organiseren en begeleiden van gemeentelijke acti viteiten op deze terreinen; Werkwijze: De raad stelt het beleid vast en stelt voor de uitvoering van dit be leid een budget vast. In de raads commissie Maatschappelijke za ken zal jaarlijks een begroting worden opgesteld; verdeling mid delen over de verschillende terrei nen en posten. Het college van B en W is belast met de uitvoering en laat zich daarbij bijstaan resp. bedient zich daarbij van de werk groep. Tevens komt aan de werk groep een adviserende rol toe. Aan de adviezen van de werk groep wordt grote betekenis gehecht. Bij sectie Voorlichting ligt op de leestafel een leesmap met daarin allerlei tijdschriften en stukken die betrekking hebben op vraagstukken op mondiaal gebied. Interesseren u zaken als ontwikke lingssamenwerking, vrede en vei ligheid, milieu, mensenrechten, Adviesgroep P2O te Vlissingen heeft van de gemeente Middelburg de opdracht gekregen onder de ongeveer 1.200 uitkeringsgerechtigden 11a te gaan of de Cliëntenraad Middelburg wel of niet moet blijven voort bestaan of dat er gezocht moet worden naar andere vormen van over leg. Het is daarom van groot belang, dat de toegezonden vragenformulieren worden ingevuld en uiterlijk vrijdag 24 september worden teruggestuurd. De Commissie Bezwaar- en Beroepschriften Middelburg houdt op don derdag 16 september 1993 een viertal hoorzittingen. Om 16.30 uur behandelt de commissie het bezwaarschrift van een in woonster van Middelburg tegen de afwijzing van haar verzoek om een bijdrage op grond van de Regeling geldelijke steun huisvesting gehandi capten 1992. Om 16.50 uur wordt het bezwaar behandeld van DAS Rechtsbijstand tegen de opdracht tot verwijdering van een zonder vergunning aange brachte reclamevlag aan het pand Langeviele 21. Om 17.10 uur wordt een bezwaarschrift behandeld legen de opdracht lot verwijdering van een rolluik aan het pand Korte Noordstraat 55-57. Om 17.30 uur wordt een bezwaarschrift behandeld legen de weigering WSV "De Arne" aan te schrijven tot het staken van de werkzaamheden die verband houden met het plaatsen van een aantal betonnen cocons en tot verwijdering van reeds aangebrachte voorzieningen. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de secretaris van de commissie, mevrouw A.C. Beije (tel: 01180 - 75434). Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis-col/ecte te houden: Stichting ZOA Vluchtelingenzorg van 13 tol en met 18 september; Prinses Beatrixfonds van 20 lot en met 25 september. Op zaterdag 18 september worden de deelnemers aan de London- Amsterdam Bike Ride om 08.00 uur op de gele steentjes voor het stadhuis door het gemeente bestuur van Middelburg ontvan gen. Het gezelschap wordt welkom geheten door mr. C.G.J. Rutten burgemeester van Mid delburg. De London-Amsterdam Bike Ride doet voor de vierde maal Middel burg aan. De ongeveer 250 deelne mers maken deze fietstocht, evenals dat voorgaande jaren het geval was, in hel teken van een goed doel. Dit jaar steunt de London-Amsterdam Bike Ride de "Action Research S.O.S.", een actie waarvan de opbrengst ten goede komt aan medisch onderzoek op verschillende terreinen. foto: J. Sinke Op zaterdag 18 september wordt een 25 kilometer-loop gehouden door de B-wegen richting Veere. Het verkeer kan hiervan enige hinder ondervinden. Naar aanleiding van het vorige week verschenen boekje "Restauratie Koepoort door het oog van de kunste naar" is in het pand Stadhuisstraat 2, in de hal bij de sectie Burgerzaken, een tentoonstelling ingericht met tekeningen van de Middelburgse kunstenaar Leendert van der Pool. De tekeningen geven een beeld van ver schillende momentopnamen tijdens de restauratie van de Koepoort. De tentoonstelling is tot en met 24 sep tember te bezichtigen tijdens de openingsuren (08.00 - 12.30 uur, 13.30 - 17.00 uur). Aansluitend bij de tentoonstelling van Leendert van der Pool is in hetzelfde gebouw (in de gang bij het Gemeente-archief) een kleine expositie ingericht van afbeeldingen van verdwenen en bestaande monumenten. In deze expositie wordt uiteraard ook aandacht geschonken aan de Koepoort. dan bent u welkom bij de sectie Voorlichting. foto: J. Wolterbeek "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 20 tot en met 25 september maandag rundersaucijs, rode bieten, aardappelen dinsdag varkensgoulash, jachtsaus, bloemkool, aardappelen woensdag runderrollade, rode kool, aardappelen donderdag gegrillde kippepoot, saus, ge mengde groenten, puree vrijdag gepaneerde visfilet, wortelen, aardappelen zaterdag bami goreng met sateh zondag wat de pot schaft !n verband met hel Middelburgs Muziekfeest is parkeren op de Markt niet mogelijk op vrijdag 17, zaterdag 18 en maandag 20 september. Op dinsdag 21 september wordt een studentendelegatie van de landbou wuniversiteit Wageningen (LUW) om 14.30 uur in de Burge meester en Wethouderskamer van het stadhuis door het gemeente bestuur van Middelburg ontvan gen. Het gezelschap wordt welkom geheten door mevrou w S. Smitskamp, loco-burgemeester van Middelburg. In het kader van het 75-jarig bestaan van de LUW organiseert de studentenlustrumcommissie (LUST) van 20 tot 25 september een feest week. Een van de activi teiten van de feest week is een zo genaamde "stuntdag" op dinsdag 21 september, waarop studenten delegaties in totaal 75 steden be zoeken, waaronder 35 gemeenten uit welke het meeste aantal stu denten is gaan studeren aan de LUW.

de Faam | 1993 | | pagina 5