Voor elke lichaamsbouw een passend kledingstuk Sar- en wintermode Najaar- en wintermode Najaar- en winter moe Najaar- en wintermode Finse mode in Middelburg is beeldig om te zien tussen klassiek en jeans Outfit Menswear vult gat Verfrissend nieuwe presentatie van bruidshuis Fiësta Madame Couture: naast chique ook sportieve collectie Woensdag 15 september 1993DE FAAM - DE VLISSINGER Maatkledingateliers moet je bijna met een lantaarntje gaan zoeken. Vandaar dat voor eigenares se Liesbeth Drent van Lidi stoffen/kledingatelier aan de Gravenstraat in Middelburg de cirkel van de klantenkring heel wat meer van Zeeland omvat dan alleen Middelburg en omgeving. De klan ten komen uit heel de provincie om zich door Liesbeth of haar assistente te laten opmeten, zo dat er een op de persoon in kwestie gericht kledingstuk kan worden gemaakt. Dat is voor heel wat dames die bijvoorbeeld smal op de schouders zijn en vrij breed op de heu pen een hele uitkomst, want de confectie-industrie houdt geen rekening met al die varianten in lichaamsbouw. Ingrijpen in een model van de confectiejurk of -jas is dan een moeilijke zaak. Het blijft vooral bij mantels en pantalons goed te zien. Bij een op maat gemaakt kledingstuk kan dat probleem worden omzeild. Liesbeth volgde een opleiding aan de mode-academie in Amsterdam. Regelmatig schoolt ze zich bij om op de hoogte te blijven van de laatste ontwikkelingen. Liesbeth Drent houdt van perfectie, zo blijkt uit haar aanpak. Liesbeth beveelt het benutten van kwalitatief goede stoffen altijd aan, "want anders is het zon de van het vele werk dat er aan een kledingstuk wordt besteed. Keus uit een uitgebreide kno- pencollectie maakt het mogelijk dat de nieuw te maken kleding tot in details naar de wens kan worden gemaakt. De doelgroep van het atelier bestaat uit vrouwelijke klanten. Ze komen er voor japonnen, mantels, colberts, avondkleding, blouses, modebewuste kwalitatief hoogstaan de stoffen. "Als je het draagt voel je je veel zelfverzekerder". LIDI STOFFEN/ MAATKLEDING ATELIER GRAVESTRAAT 8 MIDDELBURG 01180 - 41608 BRUIDSHUIS 'FIËSTA' DAM 8 MIDDELBURG TEL: 01180 13597 Het heet dan wel dat een nieuwe lente een nieuw geluid brengt, maar voor bruidshuis Fiësta in Middelburg geldt dat voor de verandering voor dit najaar. De zaak ondergaat momenteel met name wat de interieurindeling betreft een facelift, waarbij, met behoud van de speciale sfeer die het monumentale pand aan de Dam ademt, met frisse kleuraccenten en een betere invulling van de show- en verkoopruimte een verrassend nieuwe aanblik ontstaat. Zetelen in een pand dat tot het erfgoed van de voorvaderen mag worden gerekend is een koste lijke omstandigheid, maar dat heeft ook schaduwkanten. Je loopt er niet zo makkelijk binnen. Die ogenschijnlijk hoge drempel wordt door de herinrichting verlaagd. Het bruidshuis grijpt de gelegenheid tevens aan om nog nadrukkelijker dan voorheen aan de potentiële klantenkring dui delijk te maken, dat het aanmeten van de garderobe voor de grote dag niet altijd hoeft te leiden tot het doen van extreem grote uitgaven. Ook voor goedkopere bruidskleding kan men in de Middelburgse zaak terecht, zelfs voor al eerder gedragen bruidstoiletten. Even terug naar de herinrichting: wie bij bruidshuis Fiësta binnenging, wandelde tot voor kort een grote zaal binnen. Die ruimte wordt nu opgedeeld in verschillende afdelingen, met meer mo gelijkheden om in alle rust en privacy een keuze te kunnen maken. Zo is er speciale ruimte waar men terecht kan voor de duurdere modellen, er is een budget-line afdeling, waar een keus kan worden gemaakt uit wat eenvoudiger uitgevoerde jurken en er is een second hand-afdeling. Bruidshuis Fiësta bemiddelt namelijk bij de verkoop van gebruikte bruidsjaponnen, die een jaar mogen blijven hangen. De zaak kent ook een speciale mannenafdeling. Bij de aanschaf van bruidskleding blijft de aandacht sterk gericht op japonnen van ruwe zijde, opgesierd met rozen en strikken in dezelfde stof en kleur of met corsages die voor andere kleuraccenten zorgen. Naast de witte en ivoorkleurige japonnen kent de bruidskledingcollectie nog andere tinten als zalmroze, rood, bordeaux en zwart. Lange bruidsjurken blijven het meest gevraagd, sluiers zijn nog steeds erg gewild net als een sleep. Voor de bruidegom valt er een royale keuze te maken uit gilets met bijpassend strikje. Het costuum van de bruidegom blijft met speciale stiksels en stofverwerkingen apart, maar het is goed mogelijk om het pak later door te dragen bij andere gelegenheden. Het behoort tot de service van de zaak dat de bij Fiësta gekochte kleding gratis op maat wordt gemaakt en de kleding wordt een dag van tevoren netjes thuis bezorgd. Tijdens een modeshow in 'De Kaasboer' in Biggekerke geeft het bruidshuis op 27 september een indruk van de eigen, kleurige collectie. Het Finse Winkeltje aan de Langeviele in Middelburg heeft weer veel gedaan aan design, kleur en kwaliteit. De keuze is groot, zowel in japonnen, blousons en vesten, maar ook in jassen en jacks. Hoofdkleuren voor de herfst zijn de rode, blauwe, paarse en groene tinten. De collectie van het Finse winkeltje bestaat uit katoen, wol en zijde en is zoals de Finnen het zelf formulieren 'Timeless and timely'. De japonnen van Fin Fashion zijn gemaakt van een mooie bedrukte tricot, afkomstig uit de bes te Finse tricotagefabriek. Blousons vindt men niet alleen terug in de tricotsector maar ook bij de handbedrukte stofjes en bij handbedrukt velour. De korte en lange jasjes zijn er in prachtige levende kleuren en van diverse merken als Marimekko, Scorpi, Unica, Vera Boley en Bamar. Ma- rimekko komt met een wollen jasje, uitgebracht met een pellerine, waar de mouw in verwerkt is. Een beeld om te zien. De door Marja Suna ontworpen streepcollectie van Marimekko is heel draagbaar, met rechte rok, lang vest en coltrui. Uniek om te zien zijn ook de vestjasjes van dit merk, die opvallen door hun a-symetrische sluiting. Voor de aparte, zwierige modellen moet de klant bij de in zwart en bordeaux uitgevoerde Hebbeding en Artwear collectie zijn. Naar eigen behoefte valt er naar hartelust te combineren met rokken, leggings, jasjes en truien. Daarnaast zijn er katoenen shirts in alle mogelijke kleuren te combineren van diverse kledingstukken. FINSE WINKELTJE LANGEVIELE 69 MIDDELBURG 01180 - 29523 Na zes jaar in loondienst in de herenmodesector te hebben gewerkt, begonnen Arnold Eggink en zijn vrouw Esther een jaar geleden met een eigen zaak aan de Middelburgse Pottenmarkt. 'Outfit Menswear', genaamd. Ter opvulling van het door Eggink gesignaleerde hiaat tussen de wat klassiekere herenmodezaken en de jeanswinkels. Het is een goede greep gebleken, want al velen hebben inmiddels de weg naar de zaak gevon den. Dat komt mede omdat mannen zich steeds jonger gaan kleden en er ook minder een schei ding is gekomen tussen werk- en vrijetijdskleding. Dat loopt nu meer door elkaar heen. De collectie van 'Outfit Menswear' komt daar sterk aan tegemoet. Het nieuwe modebeeld presenteert een landelijke stijl met bruine en beige tinten en indigoblauw als vaak terugkomende kleuren. Kenmerkende kledingstukken en details voor het komende jaar getijde zijn de ribbroeken, lamswollen truien, met col- of polokraagjes, ruithemden en gilets. De ze vestjes waren er al eerder, maar komen in sterkere mate terug in diverse materialen als suède en in ribcord, zodat de gilets wat meer weg krijgen van een bodywarmer. Bij de colberts hebben de ruimere, oversized modellen afgedaan en zet het één-rij-drieknoopsmodel steeds meer door. De colberts vallen wat slanker, maar zijn aan de schouders nog wel aan de brede kant. De in het mannenmodebeeld terugkerende herfsttweed is van stug naar heel soepel materiaal. In dit najaar is 'Part Two' voor de jonge mannenmodezaak 'Outfit Menswear' een nieuw merk. Ande re merken die worden gevoerd zijn Red en Green, Esprit, Boomerang, Rosner, Bogie, Cinque en Charly Company. OUTFIT MENSWEAR POTTENMARKT 13 MIDDELBURG 01180 40773 Nieuw van Part Two Beige en bruin mogen dan in het nieuwe modebeeld domineren. Madame Couture aan de Lange Delft in Middelburg laat graag zien dat er nog wel wat meer op het gebied van kleurschakerin gen mogelijk is dan alleen maar te werken met die nu overheersende tinten. En dat hoeven niet altijd meteen primaire kleuren te zijn, hoewel donkergroen het samen met steenrood goed doet. Door bijvoorbeeld beige en bruin naast antracietgrijs te zetten ontstaat weer een nieuwe, ver rassende kleurencombinatie. Even afrekenen met een paar hardnekkige misverstanden: in de exclusieve damesmodezaak Madame Couture kan men niet alleen voor chique kleding terecht, ook de vrouw die zich spor tief wil kleden kan er uitstekend slagen. En omdat er keuze is uit verschillende kwaliteiten mate riaal hoeven aankopen niet per definitie prijzig uit te vallen. Nieuw in het modebeeld en daarmee ook in de collectie van Madame Couture aanwezig zijn de spencers. De coltruien gaan gewoon door en de rokken zijn strak lang of wijd lang, met wat langere splitten. Verder signaleert mevrouw Soons in de nieuwe collectie kenmerkende details als driekwartjassen, er is veel voor de winterse periode behaaglijk tricot en het fenomeen van de jassen die aan kragen en capuchons met bont zijn afgewerkt zet zich verder door. De wollen colberts van Engelse ruitjesstof hebben,'n eenrijïge sluiting. Pantalons vormen daarmee een uit gebalanceerde combinatie. De truien zijn er met bijpassende rokken, of in tricot of in stof. Mada me Couture kan ook bruidsmoeders tegemoet komen met smaakvolle combinatiesets. Voor een meer sportieve outfit, vrijetijd of zo maar voor het eigen draaggemak is er de jeanskle- ding in een warme donkerbruine kleur naast het bekende blauw. De gebruikte jeansstof is van een opmerkelijk zachte kwaliteit. En wat belangrijk is - daar is ook keuze bij voor de grotere damesmaten. Deze wat nettere vrijetijdskleding van de collectie Persona van het gerenommeer de merk Max Mara laat zich prima combineren met een lange jumper, een blazer of een blouse. MADAME COUTURE LANGE DELFT 111 MIDDELBURG 01180 - 27244

de Faam | 1993 | | pagina 19