Concertgebouw houdt open Kuis Vlissingse scoutinggroepen maatjes na brand Driemanschap opent nieuwe lokatie Vlissingse weekmarkt Zeeuwse Bibliotheek voert nieuw uitleenreglement in Restauratie van de synagoge in Middelburg bijna gefinancierd 1 UUR FOTOSERVICE Puzzelen en winnen Exposities in Grote Kerk Veere Koffiebekers Woensdag 15 september 1993 Ruud Hoondert (28) en manager van het heropende Concertgebouw in Vlissingen wordt er vaak op aan gesproken. „Ze willen het nieuwe Concertgebouw graag weer eens van binnen zien. Maar er is zoveel veranderd dat de mensen het niet meer herkennen". Niettemin willen hij en zijn staf (oud)-Vlissingers een blik achter de coulissen gunnen. Daarom wordt zon dag 19 september een open dag gehouden met al lerlei activiteiten. VEF FOTO VERSCHOORE ln vrijheid Na de brand in de scoutingboerderij Bon Repos aan de Vlissingse Gerbrandystraat is de samenwerking tussen de verschillende groepen aanzienlijk verbe terd. Het gezamenlijk leed van de groepen maakte plaats voor verbroedering en onder het motto van vele handen maken licht werk werd de boerderij in ere hersteld. Afgelopen zaterdag is het gebouw her opend door de Vlissingse burgemeester J. van der Doef. Betere samenwerking MILIEUTIP MICMEC Walcheren Wie de oplossing van de puzzel goed heeft en op een briefkaart opstuurt kan één van de aantrekke lijke prijzen winnen. Het Zeeuws Museum en het Maritiem Restaurant Arsenaal zijn de gulle gevers van de prijzen. De winnaars KRUISWOORDPUZZEL DE FAAM - DE VLISSINGER 15 „Het gebouw", legt de uit Beve land afkomstige Hoondert vervol gens uit. „heeft voor veel mensen nog iets uit het verle den". Toen namelijk was het Concertgebouw wat heden ten dage een multifunctioneel ge bouw zou heten. Boksers en ju doka's trainden er wekelijks, maar er werd ook aan stijldansen gedaan. Uiteraard werden er uit voeringen georganiseerd met zo wel prof- als amateurgezelschappen. Verder roept het Concertgebouw in Vlis singen voor velen nostalgische gevoelens op vanwege de talrijke beroemde popgroepen die er op traden. „Zelfs Pink Floyd heeft er gestaan", pronken veel mensen van toen die er bij waren. Weer later - tot zo'n twee jaar geleden - zetelde er de Pinkstergemeente in. moet een culturele stempel op worden gedrukt. „We willen er el ke donderdagavond jazz gaan houden. De bedoeling is jazzen- sembles uit de omgeving uit te nodigen om te komen spelen. Verder wil Hoondert regelmatig - liefst elke zaterdagavond - stijl dansen terug brengen in het Con certgebouw. En ergens in oktober komt de violist Christian Bor naar het Concertgebouw op uitnodiging van de exploitant. „Helaas zijn we op een ongunsti ge tijd open gegaan. Voor het ko mende theaterseizoen was niet zoveel meer te bespreken. Maar voor volgend seizoen kunnen we ruimschoots van te voren contac ten leggen en contracten af sluiten". i Het Concertgebouw anno vroeger. Goes Groic Markt 7 Huls! 's-Gravonlioiploin 8 Middelburg Lange Geere 2)1 maast ANWB) Wie maakt binnen 1 uur de helderste afdrukken op Kodak Royal Paper terwijl u winkelt? Juist! Kodak EXPRESS Met ingang van 1 oktober wordt het uitleenreglement van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg gewijzigd. Het is vanaf die datum niet langer mogelijk, of nodig, om de uitleentermijn van boeken te verlengen. Per 1 janua ri 1994 gaat het abonnements geld omhoog naar dertig gulden. De Zeeuwse Bibliotheek wil het uitleensysteem veranderen om uitgeleende boeken sneller terug in omloop te kunnen brengen en op die manier het aanbod en de keuzemogelijkheden te vergro- Werken in het Concertgebouw van Vlissingen is voor de com merciële Hoondert werken in vrij heid. Behalve een zaal waar voorstellingen kunnen worden gegeven, mikt de horecaman ook op bruiloften en partijen. Verder is er een café bij dat dagelijks is geopend. In tegenstelling tot bij voorbeeld de Stadsschouwburg van Middelburg zijn Hoondert en algemeen directeur Ad Weststra- te er de baas. 'Slechts' vijftig dagdelen zijn gereserveerd voor de gesubsidieerde podium kunsten. „Daarvoor zorgt de Vlis singse Culturele Raad. Wij kunnen eigen produkties verzor gen. Die zijn uiteraard commer cieel. Verder kunnen we er feesten en partijen laten reserve ren. Wat wij willen is zoveel mo gelijk invulling aan de zaal geven", luidt het credo van Hoondert. Hoondert leerde het vak bij Do- rint in Duitsland en bestierde een aantal jaren het horecagedeelte van Hof Domburg. Ook bij het schip Veronica deed hij ervaring op, onder meer in het contracte ren van groepen die vermaak kwamen brengen. „Wat wij wil len is een commercieel draaiend theaer". Hij en Weststrate gingen daarbij niet over een nacht ijs. „We hebben een kerngroep sa mengesteld. Die bepaalt wat in teressant voor ons is. Alles wordt er in betrokken. Bert Hamelink bekijkt de muziek die we voor de zaal kunnen aantrekken en Mar jette Verheij neemt de dans voor haar rekening. Ik zit in die groep als commerciële man en Ad Weststrate fungeert overkoepe lend". Hij geeft toe dat winstge vende zaken prevaleren. „Als we bij wijze van spreken een bedrijfs feest kunnen krijgen dat vijfdui zend gulden oplevert, gaat dat voor". Behalve het Concertgebouw is Vlissingen dus ook een café rij ker, Café Concerto. Ook daar In december 1991 sloeg het noodlot toe. Een aantal jeugdige vandalen stak onder de naam 'Snowboys' de boerderij van de Stichting Samenwerkende Scou tinggroepen Vlissingen (SSSV) in de brand. De ravage was niet te overzien. Het dak van de oude schuur was geheel verwoest en de zolder waar de materialen la gen opgeslagen was totaal ver dwenen. Tenten, zeilen, gereedschappen en kookspullen gingen in de vlammenzee ten on der. De boerderij biedt onderko men aan welpen en verkenners van de groepen M.A. de Ruyter, de Golfbrekers en de Schelde- zwervers. Het afgelopen jaar wa ren deze ondergebracht in noodgebouwen. in november van het afgelopen jaar begon men aan de herbouw van het clubgebouw. De ruw bouw (herstelling van het dak en buitenmuren) werd uitbesteed aan aannemer Joziasse, de rest deden de padvinders zelf. Beheerder Klaas van den Berg bij de heropende scouting boerderij Bon Repos. Vanuit het bestuur van de SSSV werd een commissie gevormd die De financiering van de restaura tie van de synagoge in Middel burg is bijna rond. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg heeft erin toegestemd dat de restaura tie van de synagoge gedeeltelijk zal worden gefinancierd uit mo numentensubsidies. Waarschijn lijk kan nog dit jaar worden begonnen met de restauratie. Dit heeft de Stichting Synagoge Middelburg vorige week bekend gemaakt. De synagoge achter de huizen van de Middelburgse Herenstraat is gebouwd in 1705 en was de eerste synagoge buiten Amster dam. Voor de Tweede Wereldoor log gold de synagoge als monument. Bij de bevrijding van Walcheren in 1944 raakte de kerk ernstig beschadigd. Toen in 1962 een nieuw monumentenregister werd opgesteld werd de ruïne er niet in opgenomen - mogelijk ge woon vergeten. Hoewel de synagoge in 1989 als nog als monument werd erkend, werd aanvankelijk voor de restau ratie geen monumentensubsidie De Stichting Zeeland Cultuur- maand heeft twee exposities ge organiseerd in de Grote Kerk in Veere. Beeldend kunstenaar Iris de Leeuw en fotografe Alexandra Verburg zijn uitgenodigd iets van hun werk te laten zien. Iris de Leeuw maakt al 25 jaar zeefdrukgrafiek. Op de expositie is een keuze uit haar affiches te zien. De tentoonstelling geeft niet alleen een indruk van haar kunstenaarsschap maar laat, als gevolg van het engagement van De Leeuw, ook een beeld van de maatschappelijke verhoudingen tot nu toe zien. Zo roepen haar affiches uit de jaren zeventig op tot solidariteit en bevrijding van de onderdukte mens. Voor de Zeeland Cultuurmaand ontwierp De Leeuw het logo en maakte de kleurige affiches. Alexandra Verbrug, studente fo tografie aan de Koninklijke Aca demie van Beeldende Kunsten in Den Haag, heeft een bijzondere eindexamenopdracht uitgevoerd. Zij fotografeerde twaalf stripteke naars, onder wie Erik Schreurs, Carry Brugman en Theo van den Boogaard. Ze plaatste de teke naar buiten het kader van zijn creatieve bezigheid, dus niet aan de tekentafel. Vervolgens hebben de geportretteerden hun eigen afbeelding binnen een kader ge plaatst met de creatieve midde len van de striptekenaar. Naast het verrassende resultaat is ook werk van de striptekenaars ten toongesteld. toegekend, omdat in de erken ning werd gesproken over een ruïne in plaats van een synagoge. De Rijksdienst voor de Monu mentenzorg heeft deze beslissing nu gewijzigd. De Stichting Syna goge Middelburg heeft zelf voor de restauratie tweehonderddui zend gulden bijeen gebracht, de gemeente zegde 225.000 toe en de resterende 280.000 mag wor den gefinancierd uit de monu mentensubsidies. De Stichting Synagoge Middel burg is in 1987 opgericht met als belangrijkste doelstelling de restauratie van de synagoge. De bijdrage van de stichting is bij eengebracht door honderden do nateurs en organisaties als het Bouwcultuurfonds, het Gravin Bylandtfonds en het Fonds tot bevordering van het nut voor Is raëlieten in Nederland. Ook een aantal Zeeuwse kerken heeft een bijdrage geleverd. De stichting hoopt dit jaar nog vijftigduizend gulden te kunnen werven om de begrotigingsinflatie en de restau ratie van het interieur van de kerk te kunnen bekostigen. De stich ting hoopt volgend jaar, vijftig jaar na de verwoesting van de sy nagoge de restauratie te hebben voltooid. de herbouw moest begeleiden. Klaas van den Berg, Tom Daamen en Evert-Jan van den Driest na men de taak op zich. „We hadden er zo ongeveer een dagtaak aan en ik ben dan ook blij dat nu alles bijna achter de rug is", aldus Klaas van den Berg die in het da gelijks leven leraar bouwkunde is. De verschillende groepen die voorheen ieder hun eigen weg gingen bleken in staat om prima met elkaar samen te werken. Van den Berg: „Omdat alle groe pen waren getroffen hebben we met z'n allen flink de schouders eronder gezet". „Als er een balk gesjouwd moest worden liep er aan de ene kant een Schelde- zwerver en aan de andere kant iemand van M.A. de Ruyter. Voorheen keken ze elkaar nauwe lijks aan", valt Tom Daamen hem bij. Het materiaal valt nu ook on der één beheer om een beter overzicht te hebben. Tom Daa men: „De verzekering heeft maar zestigduizend gulden uitgekeerd. Dat is slechts tweederde van de nieuwwaarde van de verloren spullen". Doordat de groepen nu hun spullen gezamenlijk inkopen krijgen ze flinke kortingen. Klaas van den Berg en Evert-Jan van den Driest werden afgelopen zaterdag onderscheiden voor hun bijzondere inzet bij de werkzaam heden aan de boerderij. Uit han den van de Vlissingse eerste burger Van der Doef ontvingen ze het zilveren Scouting Waarde ringsteken. Tom Daamen viel dit keer niet in de prijzen, hij kreeg de onderscheiding al tijdens het laatste pinksterkamp. ten Dat is nodig, omdat boeken en tijdschriften en het beheren en instandhouden van de collectie steeds duurder worden en de bi bliotheek genoodzaakt is steeds selectiever te kiezen. Na 1 oktober blijft de eerste uit leentermijn van drie weken gratis. Na die tijd zijn er drie mogelijkhe den. De boeken inleveren, de boeken (indien niet gereserveerd voor een ander) opnieuw laten registreren voor een gratis ter mijn van drie weken, of de boe ken thuishouden en niets doen. In het laatste geval gaat de lezer een 'leengeld' van vijftig cent per boek of tijdschrift per week beta len. Na maximaal tien weken moet het leengeld in de biblio theek worden betaald en kunnen de boeken eventueel opnieuw worden geregistreerd. Scholen, instellingen en bedrijven lenen de eerste zes weken gratis en gaan na deze termijn leengeld betalen. Eveneens op 1 oktober begint de Zeeuwse Biliotheek met enkele nieuwe vormen van dienstverle ning. Zo voert de bibliotheek een bestsellerservice in, waarmee ze sneller op de actualiteit en de wensen van de lezer kan inspe len. In samenwerking met de boekhandel en op basis van lan delijke bestsellerlijsten wordt een keuze van net verschenen boe ken voor f2,50 per week te leen aangeboden. Verder worden vanaf volgende maand voor een gulden weer de maandelijkse aanwinstenlijsten voor romans, studieboeken, blad muziek en dergelijke aangebo den. Recensies zijn straks op te vragen en te kopiëren vanaf CD Rom, in plaats vanaf de tijdroven de microfiche. Ten slotte begin nen de Zeeuwse bibliotheken gezamenlijk met een Bibliofoon, waar iedereen zestig uur per week terecht kan met alle moge lijke vragen die een speciaal team zal proberen te beantwoorden. Wat is milieuvriendelijker om uit te drinken: een plastic wegwerpbeker of een kopje of mok die je steeds afwast? Antwoord: Plastic wegwerp- bekertjes zijn verreweg het slechtst. Ze zijn gemaakt van polystyreen. In Nederland ge bruiken we per jaar 3 miljard, goed voor 12 kilo miljoen po lystyreen. Dat wordt ge maakt van aardolie. Dit produkt kost veel energie en er worden giftige stoffen als oenzeen bij gebruikt. Recy clen tot nieuwe bekertjes ge beurt niet. Ze komen dus allemaal op de afvalberg, die onder meer, daardoor nog jaarlijks met twee procent groeit. Kartonnen bekers kosten veel nieuw hout uit Skandinavië en moeten toch ook weer bekleed worden met een laagje polyetheen. Uit een ouderwets kopje of glas drink je gemiddeld twee duizend keer. Maar dat moet je na één of twee keer drin ken afwassen en dat kost water, energie en afwasmid- del. Toch zijn kopje, beker of glas veruit te verkiezen boven plastic bekers, mits je niet on der een lopende kraan af wast. En een huishoud-vaatwasmachine kost ook veel water en ener gie. Kortom, gebruik op school of op het werk je ei gen beker, laat je eigen naam er op glazuren. Koffieautoma- ten omschakelen van plastic bekertjes naar gewoon ser vies is met een kleine aan passing bijna altijd mogelijk. Meer tips om minder afval te produceren vindt u in de ten toonstelling "Afval, duur be taald". Deze is vanaf 11 september te zien in Milieu Educatie Centrum "de Kloek", Korenbloemlaan 5 te Vlissingen. De openingstijden zijn: woensdag van 10 tot 17 uur, donderdag van 13.30 tot 17 uur, en zaterdag van 13 tot 16 uur, en de toegang is gratis. O? Wat de officiïe handelingen betreft moet de Centrale Ver eniging voor de Ambulante Handel tevreden zijn met een compromis. In plaats van pro vinciecommissaris drs W. Van Gelder opent nu een drieman schap de nieuwe standplaats voor kramen van marktkoop- eden, die per 1 oktober de (winkel)gevels aan de Spuistraat als achtergrond hebben. Vertegenwoordiger P.A. Dekker heeft de indruk dat er maar wat gesold is met de vereniging die de belangen van de ambulante kooplieden behartigt toen die aanklopte voor een waardige opener van de nieuwe Vlissingse marktlokatie. Want tussen Van Gelder en het driemanschap zit ten nog nee-zeggingen van D. Bruinooge (gedeputeerde) A.M. Dek (vervangend commissaris) en J. Van der Doef (burgemees ter van Vlissingen). „We kregen van de secretaresse van de com missaris der koningin na een paar dagen een afzegging met de me dedeling dat het een niet passen de handeling was", meldt Dekker. Nu openen algemeen voorzitter van de Centrale Vereniging Am bulante Handel, W.F. Böhnke, wethouder T.R.K. Meijers en J. de Hond namens de marktkoop- eden de nieuwe standplaats. Maar er is meer aan de hand ge weest. Al sinds 1988 probeert de vereniging voor haar leden een andere en betere plaats te be machtigen. In dat jaar verhuisden de marktkooplieden van de Lan ge Zelke naar de Zeemanserve. Na veel vijven en zessen met de gemeente is het ze gelukt om te rug te komen naar een plaats die voor het publiek toegankelijker is. Moegestreden maar niettemin voldaan betrekken de kooplui nu hun nieuwe stek op de vrijdag markt. Met allerlei toeters en bel len zoals een zegelactie met prijzen, ballonnen voor de school jeugd in de omgeving en een springkussen op de openingsdag willen de ondernemers tonen dat ze stikblij zijn met hun nieuwe decor. „Al sinds 1988 knokken we met de gemeente" zegt Dekker. Het gevecht werd aangegaan nadat de marktlieden zich min of meer verbannen voelden naar de Zee manserve. „De markt stond toen niet meer centraal. We leden een omzetverlies van tegen de zeven tig procent. Als er op het Schel- deplein pakweg duizend mensen liepen, dan liepen er tussen onze kramen hooguit honderd. Je kon er met een auto doorrijden zon der iemand te raken", illustreert de Middelburger die ook lid is van het hoofdbestuur van de Centrale Vereniging. De vertegenwoordiger van de ambulante handel heeft er overi gens alle begrip voor dat de ge meente zijn leden naar een andere plek stuurde. Immers: de hele binnenstad moest destijds op de schop, dus ook de Lange Zelke waar de markt- ondernemers een goede boter ham verdienden. „Maar we heb ben ons altijd weggemoffeld gevoeld", stelt Dekker vast. „Al vanaf het begin hebben we ge vraagd om een betere plaats". De moed zonk Dekker en de zij nen helemaal in de schoenen toen de gemeente een vaste electriciteitskast voor veel geld liet aanleggen. Een teken aan de wand dat er geen speld meer tus sen te krijgen was en dat het ge meentebestuur bleef volharden in haar standpunt dat de Zeemans erve de enige plek was voor een weekmarkt. „De meesten wilden er toen mee stoppen en nooit meer naar Vlissingen komen". Desondanks proefde Dekker tij dens gesprekken met Meijers dat de deur op een kier bleef staan. „Hij zei dat we het maar moesten aantonen". Vervolgens werd de politiek ingeschakeld. „Die men sen schrokken zich rot toen we met de cijfers kwamen". In een mum van tijd werd een an dere plaats gezocht. Dekker had al eerder voor de parkeerplaats aan de Spuistraat gekozen. „Op het gemeentehuis dachten ze dat de winkeliers daar tegen zouden zijn. Zegge en schrijven één zaak was tegen. Aan de bezwaren van die winkelier zijn we tegemoet gekomen, zodat we vrij snel kun nen verhuizen. Per 1 oktober is de officiële opening. Ik ben er ze ker van dat het een gezellig ge beuren wordt en dat de ondernemers er weer zaken kun nen doen". Wie meer wil weten over de geschiedenis van Zeeland kan niet heen om het Zeeuws Mu seum. Daar is veel te zien. Lo gisch dus dat we met enige trots aan de winnaars kaartjes aanbieden voor een gratis be zoek aan de zalen die zijn on dergebracht in het Abdijcomplex in Middelburg. Het Arsenaal complex her bergt niet alleen een Maritiem Attractie Centrum. Er is ook een restaurant gevestigd waar de gast zich tegoed kan doen aan kostelijke spijzen. Er wordt een lunch aangeboden en da gelijks heeft de chef een leuk menu samengesteld, waarvan ook de man of vrouw met de i Lopend Buffet bij Maritiem restaurant het Arsenaal De oplossing van de puzzel dient maandag 20 sep tember in ons bezit te zijn. Het adres: PZC Weekbla den, t.a.v. de redactie IPostbus 5017, 4330 KA Middelburg). tegoedbon thuisgestuurd om met twee personen een lekker menu te gaan verorberen bij het Maritiem Restaurant Het Arsenaal. Uiteraard hoort er een drankje bij. smalle beurs kan genieten. De gastronoom kan er overigens zelf bepalen wat hij neemt en de drank wordt er eveneens op basis van zelfbediening aange boden. Het is wel de bedoeling dat de spijzen die bij het buffet zijn opgehaald nog even wor den afgerekend. Een winnaar van deze puzzel hoeft dat ove rigens niet. Hij of zij krijgt een De winnaars van vorige week zijn: 2 Kaartjes voor het Zeeuws Museum - C. Buitenkamp-Raat uit Vlis singen. Etentje voor 2 personen in Maritiem Restaurant Ar senaal - S. Meijer-Verhage uit Domburg. HORIZONTAAL: 2 aanpraterig; 12 eerstkomend; 14 rakel; 15 ver voermiddel; 16 compagnon; 17 wenk; 19 maanstand; 21 gelukkig nieuwjaar; 22 zangnoot; 23 plant; 25 ijsaanslag; 27 gedeeltelijk; 29 gas; 30 zuivelprodukt; 32 kasteel; 33 departement; 34 kleinigheid36 vlaktemaat; 37 voegw.; 38 hakwerktuig; 39 gezichtseinder; 41 paar- deslee; 42 onvoorzien voorval; 43 mak; 44 chem. symbool; 45 voch tig; 47 proper; 48 aardr. aand.; 50 kledingstuk; 52 vlamhoutje; 55 sneeuwschaats; 56 officieel stuk; 58 pi. op Sumatra; 59 lot; 60 kaart spel; 62 jongensnaam; 63 marinevrouwenafdeling; 64 bijb. naam; 65 soort geloof; 67 bevestiging; 68 telw.; 69 titel; 70 kleur; 72 boterton; 74 regiment infanterie; 75 gemoedsgesteldheid. VERTIKAAL: 1 werkwijze; 3 per procuratie; 4 stootwapen; 5 kleding stuk; 6 pers. vnw.; 7 Greenwichtijd; 8 vreselijk; 9 vr. munt; 10 ter na gedachtenis; 11 pistoolfoedraal; 13 werktuig; 16 insekt; 18 stop; 20 rivierarm; 22 muziekteken; 24 voorz.; 25 zeevis; 26 hoofddeksel; 28 loofboom; 30 vloerzeil; 31 schoolvak; 34 toejuiching; 35 inhoudsmaat; 38 tenen mand; 40 worstsoort; 44 onderstel; 46 drank; 49 eentonige opsomming; 51 deel van een boom; 53 kerker; 54 bewonderaar; 55 aanspreektitel; 57 en andere;59 voorz.; 61 slaginstrument; 63 tijding; 66 hoofd; 67 vruchtengelei; 70 zangnoot; 71 lidw.; 72 vogel; 73 de onbekende. P&P E1804 75 29 45 37 28 49 2 18 52 68 6 27 10 59 21 Welk winwoord komt er in het balkje? Oplossing Puzzel week 36 HORIZONTAAL: 1 kikker; 6 schaal; 11 ion; 12 heg; 14 aar; 15 twee; 17 lager; 19 anti; 21 oorveeg; 22 wijn rood; 23 el; 24 keten; 26 re; 27 neg; 29 lui; 30 mijt; 32 ketel; 34 zanik; 36 rug; 37 leukweg; 38 bok; 39 bewijs; 41 teder; 44 nok; 45 pijn; 47 rat; 49 al; 51 pater; 53 KO; 54 saffier; 56 goedzak; 58 ster; 59 revue; 61 iets; 62 rad; 64 los; 65 zee; 66 rommel; 67 doffer. VERTIKAAL: 1 katoen; 2 kier; 3 koevoet; 4 en; 5 weg; 7 ca.; 8 haar fijn; 9 Arno; 10 Leiden; 12 hagel; 13 gewei; 16 wol; 17 Lek; 18 Rijn; 20 tor; 25 tufkrijt; 27 negen; 28 gelijk; 30 mager; 31 Tibet; 32 kub; 33 les; 34 zet; 35 kor; 40 wolfram; 42 dagdief; 43 passer; 45 parel; 46 negus; 48 bokser; 50 lat; 51 per; 52 roe; 53 kat; 55 ferm; 57 zeef; 60 vos; 63 de; 65 zo. Winwoord: DECLARATIEBASIS

de Faam | 1993 | | pagina 15