Paul Dogger komt graag zijn titel verdedigen Yvette Basting zorgt weer voor vuurwerk Deze pagina werd mogelijk gemaakt dankzij de onderstaande adverteerders Blik terug Ongunstig tijdstip? BELLAMVPARK Auto Renault Dijkwel B.V. RACKETCENTRUM KAPELLE Hoofdsponsors: toernooi van allure hoort bij Vlissingen Record aantal deelnemers Zeeuwse jeugd krijgt kans Comelder De verkoop van uw woning is geen doe-het-zèlf werk! theelen van der weele RENAULT Sportiviteit en gezelligheid kennen geen tijd bij THEO ALEWIJNSE Sponsortoernooi met verrassing DISCOTHEEK Installatiebedrijf 'MIDDELBURG' B.V. HERSTACO BV 8 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 25 augustus 1993 GEEFT JE LEVEN KLEUR Lid A.D.C. Gildeweg 16, 4383 NK Vlissingen, Tel, 01184-17130 Verkoop: Jaap Wolferl, telefoon 01184-67596 Hans Dijkwel, telefoon 01184-64240. Gx makelaars en taxateurs o.g. Badhuisstraat 123-127, 4381 LR Vlissingen. Telefoon 01184 - 13920* Telefax 01184-11112 Lid LMV Vlissingen is voor Paul Dogger al jaren iets bijzonders. „Daarom kom ik er enorm graag", meldt de man die op zestienjarige leeftijd wereldkampioen bij de jeugd werd en vervolgens via een grillige tenniscarrière nu anderen leert hoe een racket doelmatig te hanteren. Deze winnaar van vorig jaar kreeg toen een staande ovatie na prachtig tennis. Dit ondanks de wind die probeerde het spel van de Amster dammer te breken. Dogger's tegenstander vorig jaar in Vlissingen, Huib Troost, kon na zijn ver lies met opgeheven hoofd de baan aan de Van Woelderenlaan verlaten. „Paul was te sterk voor mij. Hij was in een bloedvorm". Dogger heeft geen makkelijke cariere achter de rug. Telkens als hij de richting naar de top had gevonden, werd hij ge veld door blessures. Een jonge prof die dat overwint, heeft karakter. Paul Dog ger is niet meer in de internationale top terecht gekomen, maar heeft de luwte van de banen in Amstelveen gezocht om er als tennisleraar de kost te verdie nen. Met zijn club werd hij dit seizoen kampioen van de hoofdklasse, zodat hij volgend seizoen in elk geval met de lan delijk top in actie komt in de eredivisie. Lex Ritman en Siebe Huisman en vrouw. De beide hoofdsponsors van het toenooi zijn duidelijk. Lex Ritman wil namens Hei- neken wel een tijdje doorgaan en Siebe Huisman van Holij Steigerbouw haakt af als Zeeland (weer) profvoetbal krijgt. Beider doelstelling ligt ook iets anders. Heine- ken wil zijn naam bekend houden en voor Huismans is sponsoring een middel om zijn steigerbouw in de kijker te plaatsen. „Sponsoring op het juiste moment heeft me tot op heden alleen nog maar werk opgeleverd", is zijn resolute conclusie. Toch is er ook een overeenkomst. „We kijken heel goed of het past", peinst Ritman. Hij voegt er aan toe dat bij Heineken, zowel landelijk als regionaal, dagelijks bergen aanvra- tffSK* i Richard Krajicek. Vele, nu beroemde, tennisnamen oogstten hun eerste successen tijdens het Vier Sterrentoernooi van LTC De Schelde. En vaak haakten ingeschreven spelers af. Ze vonden de bezetting te sterk, en dat zegt op zich al genoeg. De winnaars van de afgelopen vier jaar: 1989: Sander Groen en Simone Schel der, 1990: Richard Krajicek en Nathalie Vandierendonck, 1991: Johan Veke- mans en Heieen van de Berg en 1992 Paul Dogger en Yvette Basting. gen voor sponsoring binnen komen. „Van zaklopen en duivensport tot grotere evenementen. Niettemin be kijken we ze steeds kritisch". Ook Siebe Huisman krijgt veel vragen. „Soms geef ik wel eens wat. Maar dat noem ik geen sponsoring. Ik kijk altijd of het wat kan opleveren". Maar hij geeft toe dat de winst niet altijd meteen meetbaar is. „Soms duurt het wel een paar jaar voordat je respons krijgt". Holij Steigerbouw werkt met zo'n elf vaste mensen door heel Nederland. Ze ven medewerkers van Huisman zitten zo goed als vast op De Schelde. Het buitenprovinciale werk heeft hij onder meer via sponsoring binnengehaald. „Mensen zagen ons bord hangen en belden een paar weken later". Naast de zakelijke kant zien beide za kenlieden toch ook wel het belang van hun donaties voor de sport. Zonder za kelijke bemoeienissen zou de sport im mers op een absoluut nulpunt liggen. „En we hebben ook een maatschappe lijke taak", beseffen beide hoofdspon sors. De Heineken vertegenwoordiger voegt daar aan toe: „Zeker bij een toe nooi als dit waar aanstormende talen ten meedoen. Overigens is dat een beleid dat ook landelijk gevoerd wordt". Later geeft Ritman toe: „Bij tennis wordt ook nog wel eens een pilsje ge dronken. Dus we hebben er baat bij dat onze naam er mee in verband wordt gebracht". Voor Huisman is het nog steeds zeker dat er binnen afzienbare tijd profvoet bal in Vlissingen wordt gespeeld. Dan gaat hij met grotere donaties naar FC Zeeland. „Maar ik ben er van overtuigd dat het Scheldetoernooi van belang is. Kijk naar Vlissingen. Dat is een prima stad geworden. En zo'n stad heeft recht op een toernooi als dit. Helemaal afhaken zal ik dus zeker niet. Ze kun nen op me blijven rekenen, maar dan in kleinere bedragen". Meer dan tweehonderd tennissers op A-niveau bivakeren in de week tot en met 5 september in Vlissingen om deel te nemen aan het Vier Sterrentoer nooi van LTC De Schelde, dat nu alweer zijn vijfde verjaardag viert. Zowel de dames als de heren strijden om een hoge klassering. Er staan honderd vijftig mannen ingeschreven op de lijst van de wedstrijdleiding en 65 da mes. Daarnaast zijn nog 26 geplaatste spelers uitgenodigd om vanaf 2 september voor de afvalrace naar de finales in het weekeinde van 4 en 5 september. Het lustrumtoernooi telt met die aantallen een record. „Tennissen doe ik nu meer voor de lol", legt hij uit. Niettemin verdient hij er zijn kost en een aardig appartementje mee. Wie hem oppervlakkig ziet, oordeelt al gauw: „Wat een iefgozertje". Het is echter eerder de Amsterdamse menta liteit die spreekt dan de mens Paul Dog ger. Die houdt er van om eenvoudig een gehaktballetje op te peuzelen en lekker knus met z'n vriendin thuis te zitten. Afgelopen jaar heeft hij in een aantal fi nales van A-toernooien gezeten, twee sloot hij winnend af, één keer werd hij verslagen. Een wedstrijdleiding ziet hem graag komen. Hij zorgt voor de broodnodige show in een wedstrijd en is een uiterst sportieve tennisser. „Vlis singen is voor mij al jarenlang iets bij zonders. Daarom kom ik er graag mijn titel verdedigen", beloofde hij vorige week. Het is bijna zo goed als zeker dat de beide finalisten van vorig jaar ook dit jaar weer in Vlissingen verschijnen. Daarbij wordt zeker van de winnaar, de zestienjarige Yvette Basting, weer veel vuurwerk verwacht. De speelster van eredivisionist De Metselaars uit Den Haag heeft het afgelopen jaar in een aantal finales gespeeld van grote toernooien. Eén sloot ze winnend af. De één jaar oudere Amanda Hop mans zal ongetwijfeld de verloren Vlissingse schade proberen in te halen. Van Basting is bekend dat ze op een is geslaagd voor de middelbare school, Middelburgsestraat 86 4388 VR Oost-Souburg Tel. 01184-79185 geraffineerde manier haar tegenstan ders uitspeelt. Dat deed ze ook vorig jaar. Een jaar eerder schakelde Neder lands kampioene Hanneke Ketelaars haar nipt uit tijdens de halve finale. Haar talent rijpt nog steeds, stellen ken ners vast. Dat ze ondanks allerlei uitnodigingen naar Vlissingen komt is niet zo verwon derlijk. Dankzij die overwinning kreeg ze de kans om tienduizend dollar- toernooien te gaan spelen. Ze won er één en stond twee keer in de halve fi nale. Thans staat haar naam met stip genoteerd achter nummer negentien op de Mitsubishi ranglijst. Zeker nu ze kan ze nog meer tijd aan tennis beste den. Na de play-offs in Nederland moet ze in Duitsland een kwalificatiewedstrijd spelen voor een groot toernooi. Gezien de tegenstand aldaar rekent ze voorlo pig niet op een hoge klassering. Dan zal ze zich zeker in Vlissingen melden om deel te nemen aan het Scheldetoer nooi. De wedstrijdleiding verwelkomt de winnares van vorig jaar op 2 sep tember. Ze moet worden toegelaten omdat ze een wild card op zak heeft. Vlissingen zal haar met enthousiasme ontvangen. Basting is een verrijking voor een toernooi. Niet in het minst om haar spectaculaire spel. Het LTC De Schelde tennistoernooi is het grootste in Zeeland. Voor provin ciegenoten, zo beseft de organisatie, is dat een prachtkans om zich met de allergrootsten te meten. Vooral voor jongeren is het een mogelijkheid om dicht bij huis ervaring op te doen. De organisatoren van het Vlissingse toer nooi hebben daarom een aantal jongeren een zogenaamde wild card over handigd waarmee ze tegen oersterke tegenstanders op het gravel komen. Deze Zeeuwen zijn: Virgil Greeve, Lennart van de Boom en Jurjen Mooi- broek bij de heren en bij de dames zijn het Monique Walraven, Cora Cyvat, Kelly Bouwman en Marjolein Meulenberg. Lennart van de Boom, Cora Cyvat, Marjolein Meulenberg en Jur jen Mooibroek. Vast onderdeel van het Vier Sterrentoernooi dat volgende week aan de Van Woelderen laan wordt gespeeld is het sponsortoernooi. Op de zon dag voor de toernooiweek spelen de geldschieters als een soort ouverture op basis van 'de lol gaat voor het meis je' hun partij. Met een feest besluiten de sponsors hun dagje tennis. Dit jaar zorgt de toernooileiding voor een ver rassing. Om te voorkomen dat dit tennisdagje uitgaat als een kaars zorgt de toernooileiding rond 18 uur zondagavond voor een spectaculaire afsluiting. Hoe spectaculair wordt niet bekend gemaakt. „Maar ieder een zal er schik in hebben", belooft de toernooileiding. Voor Zeeuwse begrippen wordt het toernooi op een ongunstig tijdstip ge houden. De schoolvakantie is voorbij en veel mensen zijn weer begonnen aan hun dagelijkse werk. Toch heeft de toernooileiding er geen problemen mee, en de deelnemers allerminst. Daarnaast wordt er steeds veel publiek verwelkomd dat zich tijdens een kijk- pauze te goed doet in ons restau rant/praathuis, waar vrijwilligers hun best doen om de gasten op hun wen ken te bedienen. Wat overigens ook be langrijk is, is dat het toernooi gratis toegankelijk is. Toekomstig grote na men zijn er ook dit jaar weer bij. Velen roemen 1990 toen Richard Krajicek winnaar werd en voor geweldig aan trekkelijk tennis zorgde. Krajicek komt niet. Maar zijn opvolger zeer zeker. GRINDWEG 6. WESTKAPELLE, TEL. 01186-1632 a Sanitaire installaties b Centrale verwarming b Elektrotechnische installaties b Onderhoud gasapparatuur a 24-Uurs storings-service dienst b Koperen-, loden-en leibedekkingen b Bitumineuze en kunststof dakbedekkingen Arnesteinweg 39, 4338 PD Middelburg Telefoon 01180-14072 Faxnr 01180-23033 Postbus 8095, 4330 E8 Middelburg UNIEK GELEGEN OP DE VLISSINGSE BOULEVARD café-restaurant or bij de Bourgondiër vertoeven betekent genieten op niveau Stork Bronswerk Installatietechniek B.V. Industrieweg 2-4 4382 NA Vlissingen Telefoon (01184) 16110/Telefax (01184) 10787 I voor energiebewust en planmatig installeren van: centrale verwarming airconditioning loodgieterswerk Scheepvaart Maatschappij B.V. VLISSINGEN (FLUSHING) tel. 01184-66600 fax 01184-71802 Tel 01180-35511

de Faam | 1993 | | pagina 8