«•iiiiMiilkiilmiiiiiihftviiémklIiiiiMlI GEMEENTE MIDDELBURG Kermis in Middelburg Meanderhof Beiaardconcert Bouwaanvragen Milieubeheer Terwijl u dit leest, zwerven duizenden kinderen hongerend door de wereld. Help ze nu! Straks hoeft 't niet meer. O GIRO 646900 DEN HAAG Gegarandeerd de laagste prijs Albany Iff r 11 DE FAAM DE VLISSINGER wMlU L 'G IC A ND - Air IC SCLC Weekmarkt terre des hommes Advies: Kom met de fiets of parkeer buiten centrum Week 31 Tafeltje Dekje uw hulp aan kinderen in nood telefoon 070-3637940 if rï^GadviesV I J Advies aan vrijblijvend nü met uw plaatselijke Albany adviseur: TËRkËnfhiis MAKING b.g.g. bel GRATIS 06-02 26 222 Albany streelt oog én portemonnee!; EXTRA KORTING AL DEZE DAGSCHOTELS a f 10,50 HET WEEKENDMENU a f 30,- Woensdag 4 augustus 1993 DE FAAM 5 1 w Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Van vrijdag 6 augustus tut en met donderdag 12 augustus staat op de Markt en op liet Plein 1940 weer een groot aantal kermisat- "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maal tijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 9 augustus tot en met 15 augustus 1993. maandag gepaneerde varkensschnitzel, champignonsaus, aardappelen dinsdag gehaktbal, bloemkool, appelen aard woensdag runderrollade, rode kool, aard appelen donderdag gegrillde kippepoot, gemengde groenten, aardappelen vrijdag wat de pot schaft zaterdag bami met kipsateh zondag wat de pot schaft tracties opgesteld die, met uitzon dering van zondag, zullen zorgen voor het nodige feestgedruis in het centrum van Middelburg. Te vens is aan de Middelburgse win keliers toestemming verleend om tijdens de kermisdagen tot uiter lijk 22.00 uur geopend te zijn. De Marki is de plaats waar al eeu wenlang dergelijke festiviteiten worden gehouden. De kermis is immers voortgekomen uit de jaar markt en waar kan zo'n markt an ders worden gehouden dan op een speciaal daarvoor aangelegd plein? Tijdens de kermis kan niet op de Markt en op het Plein 1940 wor den geparkeerd, terwijl op don derdag 12 augustus ook het Damplein voor dit doel niet kan worden gebruikt, omdat op dat plein de weekmarkt wordt gehou den. De wagens van de kermisex ploitanten staan op het Hof van Tangc, zodat daar ook geen par keergelegenheid is. Op 12 augustus is er behalve de weekmarkt en de kermis in de Lange- en Korte Delft ook nog een standwerkersconeours. Ge zien de te verwachten drukte deze dag is het niet aan te raden om met de auto tot in het centrum van de stad te rijden, maar het voertuig aan de rand van de bin- Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de weekmarkt van donderdag 12 au gustus 19)3 in verband met de te houden kermis op de Markt wordt verplaatst naar het Damplein. nenstad te parkeren. Dit kan veel ergernis voorkomen. De Middelburgse jaarmarkt is al heel oud en stamt uit 1323, toen graaf Willem III de stad het recht gaf gedurende 5 dagen een jaar markt te houden. De markt had al in oude tijden een internationaal karakter. Zwitsers verkochten er neteldoekse zakdoeken. Keule naars potten voor de inmaak, kooplieden uit Beieren verkochten spanen dozen, houtsnijwerk en geblazen glas. Italianen, Belgen en Fransen maakten het gezel schap compleet. Deze en nog an dere kooplieden vormden de kern van een zwervend leger, dal een groot deel van het jaar van stad naar stad trok met het kermis volk, dat van de hand in de tand moest leven, bestaande uit koord dansers en goochelaars, kwakzal vers en kiezentrekkers, muzikanten en bedelaars. De vele herbergen rond de Grote Markt zetten in de kermistijd ko kende 'vlceschpotlcn' op hun stoepen. De lokkende vleesgeuren wedijverden met die van de wafel en poffertjeskramen. De kermis, 'steeds door velen gewenscht en voor anderen een gruwel', trok en trekt vele bezoekers naar de stad. De laatste dag van Middelburgse kermis vormde voor velen een hoogtepunt van het jaar. Nog is de kermis één van de belangrijkste attracties van het jaar, al heeft de kiezentrekker plaats moeten ma ken voor de Dancing Queen. Verkeer Om het verkeer in het centrum tij dens de kermisperiode in goede banen te kunnen leiden is een aan tal maatregelen genomen. Van donderdag 5 augustus tot zater dag 14 augustus worden afgeslo ten voor alle verkeer behalve voor voetgangers: a. de Markt, de Pottenmarkt van af de hoek van de Markt en de Vlasmarkt; 1). een gedeelte van de Lange Noordstraat, tussen de Stad huisstraat en de Markt; c. het Hof van 'lange (hier staan de wagens van de kermisexploi tanten geparkeerd). Bus Tijdens de kermisvveek zullen de bussen van de ZWN niet over de Markt rijden. De bussen verlaten het stadscentrum via de route Koestraat-Hoogstraat en komen ook langs deze route binnen. Vuurwerk Op woensdag 11 augustus wordt vanaf het Zusterplein vuurwerk afgestoken. Bij harde wind wordt dit spektakel afgelast in verband met de veiligheid. Op 9 juli j.l. werd in het kader van de Sociale Vernieuwing aan de Meanderhof een barbecue-avond georganiseerd, voorafgegaan door een playback-show voor kinderen uit de wijk. Maar Sociale Vernieu wing is meer, ook de sociale con trole die de wijk voor ogen heeft en de hulp aan zieke en hulpbe hoevende buurtbewoners behoren hierrop Mevrouw S. Smitskamp, wethou der van o.a. Sociale Vernieuwing, die na de playback-show de prij zen uitreikte, sprak van een goed initiatief vanuit de wijk. Het suc ces van de avond kwam tot stand door een eendrachtige samenwer king van de buurtbewoners en door de medewerking van enige sponsors. *ft m pw Kermis-zweefmolen (foto Op donderdag 5 augustus vindt er van 19.30 tot 20.30 uur een bei aardconcert plaats door Bob van Wely. Bob van Wely is stadsbeiaardicr van Almere-Stad en Velsen. Vanaf 1976 volgde hij beiaardlessen bij Arie Abcnes en na het behalen van het Antheneum-diploma zette hij in 1984 zijn beiaardstudie voort aan de Nederlandse Bei aardschool bij Bernard Winscmi- us. In 1989 werd hem het diploma uitvoerend musicus beiaard uitge reikt, en passant studeerde hij in 1988 aan de Technische Universi teit te Eindhoven af als bouwkun dig ingenieur. Van 1980 tot 1987 was Bob van Wely stadsbeiaardier van Waalre. Hij behaalde vele prijzen, waaronder drie maal ach tereen de lc prijs van de N.K.V.- wedstrijd beroepsbeiaardiers (in 1986 te Middelburg, in 1987 te Eindhoven en in 1988 te Hengelo). Daarnaast verleende hij zijn me dewerking aan verschillende radi oprogramma's en verzorgt hij, ook in samenwerking met harmo nieorkesten, regelmatig con certen. Op 5 augustus speelt Bob van We ly naast werken van J. Lerinckx G. Nees en E. Uten tevens eigen be werkingen van composities van J.S. Bach, J. Haydn, J. Ibert en G.P. Telemann. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn bin nengekomen: a. het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Baaije- nompad; b. het uitbreiden van de woonkamer op het perceel Seisweg 24; c. het verbouwen van de woning op het perceel Nieuw Oostersestraat 48A. Een aanvraag voor een vergunning ingevolge de Wet Milieube heer is binnengekomen van: a. Van Ouwerkerk B.V. tot verandering van de zand- en grind- handel, gelegen aan de Uyterschootweg 7 te Middelburg; b. Cebeco Zuid-West voor het veranderen vanwege uitbreidin gen van een tankstation aan de Kleverskerkseweg 12 te Middelburg; c. de Vitrite Fabriek voor de uitbreiding van het glasmengge- bouw met een zeef- en drooginstallatie aan de Elektraweg 1 te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-(proce dure kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 4 augustus 1993 staat de officiële kennisgeving. LAMELLEN Albany heeft al 20 jaar ervaring int de fabricage en verkoop van vit lamellen, jaloezieën, rolgordijnen W en plisségordijnen. Albany werkt uitsluitend met eersteklas kwali teitsmaterialen welke voortdurend worden getest. Omdat u bij Albany rechtstreeks van haar fabriek koopt zijn de kortingen echt ongelooflijk Albany garandeert u de laagste prijs!' Dit gelat ook voor de jaloezieën, rolgordijnen en plisségordijnen. •indien u een schriftelijke offerte kunt overleggen voor een vergelijkbaar aanbod.) Stijl Kwaliteit in Raamdecoraties. Stoffen lamellen tot j 50% korting I 'jr 1 1 Jaloezieën tot i 40% korting Kunststof lamellen tot :i u maanden'?uv,«,at,.n garantiehuis 9ratls en iibl" 01180-35614 Nieuwsgierig naar onze enorme collectie? De Albany adviseur komt graag, zonder aankoopverplichting, bij u langs om u te adviseren. Want waar kunt u beter kiezen uit de vele mogelijkheden dan thuis? Besluit u lamellen, jaloezieen, rolgordijnen of plisségordijnen te kopen, dan meten en installeren wij gratis. it—Jn =7 (bij uw eerste aankoop op vertoon van deze advertentie) ~1 presenteert van 5-8 t/m 11-8 Do. Arroz Con Polio (Mexicaanse specialiteit) Vr. Gefrituurde scholfilet met friet en sla Za. Weekendkeuzemenu, 3-gangen Zo. Weekendkeuzemenu, 3 gangen Ma. Macaroni Bolognaise Di. Kipschnitzel met rijst en doperwten Wo. Stooflapjes met gebakken aardappelen en rode kool Tevens uitgebreide a la carte kaart Damplein 46-48, Middelburg Tel. 01180-14001 HET WEEKBLAD VOOR WALCHEREN OPLAGE 24.600 Woensdags wekelijks huis-aan-huis in Middel burg, Arnemuiden, Aagtekerke, Domburg, Ga- pinge, Grijpskerke, Meliskerke, Nieuw- en Sint-Joosland, Oostkapelle, Serooskerke, Sint Laurens, Veere, Vrouwenpolder. In combinatie met de Vlissinger, totale oplage 49.000. versprei ding over geheel Walcheren. Uitgave: Provinciale Zeeuwse Courant BV. Druk: BV Rotadruk, Postbus 36, 4570 AA Axel. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: redactie vrijdag 16.00 uur. advertenties vrijdag 17.00 uur. De Faam en De Vlissinger maken deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huisbladen in Zeeland. Totale oplage: 170.025

de Faam | 1993 | | pagina 5