iiiiiii.iiililiiiiÉiiiiii.iêilliliiiKiï. GEMEENTE MIDDELBURG Parkeerkelder Kousteensedijk m in ii nuöfnrrn Studiefinanciering 18 jaar en ouder Zomeravond- beiaardconcerten Bouwplan Bouwaanvragen Geluidhinder 300 Nieuwe parkeerplaatsen Huisvuil-regels Commissie Collecten Vakantie wijkbemiddelaars Week 27 IIIITI ITI ITI ITIIT Tafeltje Dekje Woensdag 7 juli 1993 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Op dinsdag 6 juli is de parkeerkelder aan de Kousteensedijk in gebruik genomen. De officiële opening vindt plaats op 20 augustus 1993 tege lijk met de openstelling van de nog te bouwen voetbrug. Tot 9 augustus kan gratis in de parkeerkelder Kousteensedijk worden geparkeerd. Vanaf die datum gelden dezelfde tarieven als in de Geere- parkeerkelder. De bovenste laag van de parkeerkelder is 7 dagen per week 24 uur per dag geopend. De twee lagen daaronder zijn op zon- en feestdagen en 's nachts gesloten. De parkeerkelder Kousteensedijk is bereikbaar vanaf de Blauwedijk. Het totale aantal parkeerplaatsen is 300. In het complex zullen liften, openbare en minder-validen toiletten en goede verspreide verlichting worden aangebracht. Er zijn verbindingen met een vast meldpunt via een intercom en camera's. Beheerder van het totale complex is de dienst Stadsbeheer, waar ook abonnementen verkrijgbaar zijn. Inrichting Twee van de drie bouwlagen be vinden zich in de grond. De derde bouwlaag ligt boven het maaiveld en heeft aan de waterkant een ka demuur in het verlengde van de onderbouw van de Bibliotheek. Deze kade muur heeft een licht geknikte vorm waarmee zij de vorm van de Binnengracht volgt tot aan de bestaande kade ter hoogte van de voormalige gevan genis. De wandelpromenade van de Bibliotheek wordt doorgetrok ken voorlangs het op de parkeer kelder te realiseren Kantoorge bouw en sluit aan de westzijde middels een trap en hellingbaan aan op een laag bij het water gele gen plein. Vanaf dit plein zal een nieuwe voetgangersbrug de ver binding vormen met de Nieuwe Haven. Aan dit plein ligt tevens één van de twee voetgangersen trees van de kelder vanwaar men met trap en lift de lager gelegen autodekken kan bereiken. De auto inrit bevindt zich aan de achterzij de van het gebouw en sluit aan op de Blauwedijk. In de parkeerkel der zijn diverse voorzieningen op genomen, zoals openbare toiletten waaronder een mindervaliden toi let, een werkplaats voor het on derhoud en een lift t.b.v. het kantoorgebouw. Achter het kantoor, waarvan een deel door de Rijksgebouwen dienst zal worden gehuurd ten be hoeve van de Belastingdienst, zal op hoogte van de voetgangerspro menade een tuin worden aange legd. In de opening tussen Biblio theek en Belastingkantoor wordt een boomgroep geplaatst. Het ontwerp van Parkeerkelder, Be lastingkantoor en voetgangers brug is van de hand van Architek- tenburo Ben Gilissen BNA te Middelburg die hiervoor is aange zocht door de Rijksbouwmeester. De uitvoering van de bouw is in handen van de Walcherse Bouw Unie bv te Grijpskerke welke te vens als projektontwikkelaar voor het kantoorgebouw optreedt. Bereikbaarheid De parkeerkelder Kousteensedijk is voorlopig de laatste schakel in het in Middelburg geldende par keersysteem en is als zodanig aan gegeven door middel van borden. Binnenkort zal de routeaandui ding nog worden verbeterd: Vanaf de Noord- en Zuidkant van Mid delburg zal d.m.v. borden worden aangegeven dat u de 'parkeerrou- tes' moet volgen om gemakkelijk bij de parkeerplaatsen te komen. Tevens wordt beoogd daarmee aan te geven wanneer de parkeer- route ophoudt: vanaf die plaats hoeft u geen gemeentelijke par keerplaatsen meer te verwachten. Het ligt in de bedoeling om bij de openstelling op 20 augustus tevens deze parkeerroute in gebruik te nemen. Voor de toekomst staat nog een wens op het programma die bestaat uit vóórsignalering van de toestand in de garages: op een vroegtijdig moment, b.v. op Sandberglaan en Schroeweg zal via een geautomatiseerd systeem worden aangegeven in welke par keerplaats of -kelder nog plaats vrij is, daartoe zullen camera's worden aangebracht in de Geere- kelder en is een koppelingskabel aangebracht. Controle in garages: Nu de tweede parkeerkelder in ge bruik genomen wordt, zal de con trole worden gecentraliseerd; in de kelder Kousteensedijk zal via mo nitoren zichtbaar zijn wat zich in de Geerekelder afspeelt. Door middel van een 'intercom' kunnen zonodig instrukties worden gege ven; alleen ingeval van een calami teit zal personeel zich begeven naar de Geerekelder om daar.de problemen op te lossen. Bouwaktiviteit De toegang tot de parkeerkelder Kousteensedijk loopt vanaf de Foto: R. Oreel. Blauwedijk. In verband met de bouw van het Belastingkantoor op de parkeerkelder zal de aan voer van bouwmaterialen ook langs die route blijven plaats vinden. Dit heeft de volgende conse quenties: - het is niet uitgesloten dat u even moet wachten omdat er een grote vrachtwagen staat/komt alvorens u naar binnen kunt rijden of de gara ge wilt verlaten; de parkeerkelder ligt midden in een bouwterrein, hetgeen zichtbaar is aan de keten, bouwmaterialen, torenkraan, etc; door de bouwaktiviteiten is het niet mogelijk voldoende tijd uit te trekken om de defi nitieve bestrating aan te bren gen. De kelder wordt d.m.v. noodbestrating toegankelijk gemaakt, een noodbestrating die blijft liggen tot het mo ment waarop het Belasting kantoor gereed is. Sommige delen wellicht tot het moment waarop het gerechtsgebouw gereed is. Wel zal deze nood bestrating zo goed als moge lijk worden onderhouden om daarmee de automobilist en voetganger ten dienste te zijn. PARKEERKELDER KOUSTEENSEOIJK LAAG -1 i t Studerenden die achttien jaar worden krijgen binnenkort te ma ken met de Wet op de Studiefi nanciering. Hoe gaat de aanvraag in zijn werk? Het cursusjaar 1992-1993 is bijna om. Voor sommige studerenden is het misschien het laatste jaar ge weest; anderen leren nog een poosje verder. Hoe dan ook: het blijft altijd van belang om de fi nanciën op orde te houden. Studiefinanciering aanvragen Voor studerenden die achttien jaar worden, gaat er het een en ander veranderen in hun financië- Sinds afgelopen vrijdag zijn de stiptheidsacties van de afdeling Stads reiniging beëindigd. Dez.e week wordt hel huisvuil, dat niet volgens de regels werd aangeleverd en dus tijdens de stiptheidsacties niet werd meegenomen, in de hele stad opgeruimd. Daarbij krijgen de medewerkers van Stadsreiniging assistentie van zo'n veertig "kantoor-collega's", die hiermee hun solidariteit willen betuigen met de acties. De beëindiging van de stiptheidsacties betekent niet, dat de regels voor het aanbieden van huisvuil niet meer gevolgd hoeven worden. Deze re gels zijn en blijven geldig. U kunt ze nog eens nalezen op pagina 39 van de gids "Thuis in Middelburg". De belangrijkste zijn: - huisvuil wordt lx per week opgehaald en dient te worden aangebo den in goed gesloten KOMO-zakken. - een huisvuilzak mag niet zwaarder zijn dan 10 kg en mag niet eerder dan 07.00 uur 's morgens op de ophaaldag worden aangeboden. - grof vuil wordt lx per week opgehaald tegelijk met het huisvuil en dient in goed hanteerbare, eventueel gebundelde eenheden te wor den aangeboden (max. 2 pakketten met elk max. afm. 100x50x50 cm en elk niet zwaarder dan 30 kg). - het is niet toegestaan om grote partijen grof vuil (meer dan 2 bun dels) in één keer aan te bieden. - let u hier speciaal op bij het aanbieden van tuinafval. In de volgende periodes zijn de wijkbemiddelaars op vakantie: "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 12 tot en met 18 juli maandag gekruid gehakt, savooiekool, aardappelen dinsdag boerenschotel van geb. aard appelen, rundvlees, worst, spinazie woensdag rundgehakt, andijvie, aard appelen donderdag rundergoulash, pikante saus, sperziebonen, aardappelen vrijdag visfilet, dillecrèmesaus, aard appelen zaterdag Indische rijstschotel, Gado-Gado zondag wat de pot schaft Stromenwijk, de heer v.d. Feen, van 12 juli tot en met 17 augustus; Magistraatwijk, mevrouw Luijks, van 9 juli tot en met 9 augustus; Dauwendaele, mevrouw Looten, van 18 juli tot en met 11 augustus; Nieuw Middelburg, mevrouw den Har log en mevrouw Scheepers, van 12 juli tot en met 20 augustus. Met vragen of opmerkingen kunt u altijd terecht bij de sectie Voor lichting van de gemeente: 01180 - 75450. De Commissie Bezwaar- en Be roepschriften Middelburg houdt op donderdag 15 juli 1993 een hoorzitting. Om 16.30 uur behan delt de commissie het bezwaar schrift van Vrouw en Werk Zeeland tegen de afwijzing van het verzoek om subsidiëring van de inleenvergoeding banenppol 1993. De hoorzitting is openbaar en wordt gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf wor den ingewonnen bij de plv. secre taris van de commissie, de heer R. de Meyer (tel. 01180 - 75435). Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis-collecte te houden: Vereniging tegen Kindermishan deling (door Juniorkamer De Be- vela n den) van 5 tot en met 17 juli. Foto: E. Engel Op jedere donderdag van 12.00 tot 13.00 uur bespeelt de stadsbeiaar- dier, de heer H.G. van Putten, de beiaard. Naast het beiaardspel op feestdagen wordt door de gemeente Middelburg jaarlijks in de maan den juli en augustus een aantal zomeravond-beiaardconcerten georga niseerd. Daartoe worden gastbeiaardiers uitgenodigd. Deze concerten hebben plaats op de donderdagavonden van 19.30 tot 20.30 uur. Het eerste concert wordt dit jaar gegeven op donderdag 15 juli. De beste luisterplaats is het Abdijplein. Bij Sectie Voorlichting is een boekwerkje verkrijgbaar met daarin de programma's van de zomeravondconcerten. De abdijtoren en de beiaard De Abdijtoren, of zoals in de volksmond genoemd "de Lange Jan", maakt deel uit van het omstreeks 1250 gestichte Abdijcomplex. Ver moedelijk dateert de met ledesteen beklede achtkantige romp uit de tweede helft van de 14e eeuw. De top werd echter in de loop der eeuwen ettelijke malen door brand verwoest, t.w. in 1416, 1512, 1568, 1712 en 1940. De laatste verwoesting, als gevolg van brand veroorzaakt door het bombardement dat 17 mei 1940 de binnenstad van Middelburg trof, was het grondigst van allemaal. Men begon echter onmiddellijk met de wederopbouw. Op 8 augustus 1940 gaf het gemeentebestuur aan de ar chitect Jan de Meyer uit Amsterdam opdracht tot restauratie. Bepaald werd dat, op enkele onderdelen na, de toren zijn uiterlijke vorm van de laatste twee eeuwen moest terugkrijgen. De officiële heropenstelling vond plaats op 11 juni 1955. In zijn huidige vorm is de toren een geslaagde combinatie van verschil lende bouwstijlen. Zo is de bovenbouw van de toren barok gebleven, terwijl bijvoorbeeld de balustrade is terug te voeren op de renaissance. Bij de wederopbouw van de lantaarn moest rekening worden gehouden met ondermeer de eisen van de Klokken- en Orgelraad. Zo moest er meer ruimte voor de beiaard worden gecreëerd. Desalniettemin is het geheel ranker en meer doordacht dan voorheen. De klokkenstoel van "de Lange Jan" is geheel uit eikehout vervaardigd, alleen voor de grootste klok is op 35 meter N.A.P. een aparte stalen luidstoel aangebracht. Deze klok met een gewicht van 5335 kg is in de beiaard opgenomen en is één der grootste in Nederland. De klok kenstoel staat volkomen vrij in de torenschacht. De totale hoogte be draagt 11 meter. Halverwege, tussen de klokken, is de beiaardierscabine geplaatst. Hierdoor bereikt het geluid gelijktijdig het oor van de beiaar dier. De beiaard van "de Lange Jan" bevat 49 klokken en heeft een om vang van vier octaven. De stemming is "A" met bes en es in het pedaal. De klokken zijn gegoten door de firma van Bergen te Heiligerlee, ter wijl de speelapparatuur is vervaardigd door de firma Eysbouts uit Asten. In juni 1985 is het carillon weer gerestaureerd, d.w.z. 24 klokken werden vervangen door nieuwe. Ze zijn gegoten door de firma Eysbouts. Ie positie. Zij vallen niet langer onder de regeling Tegemoetko ming in de Studiekosten, maar krijgen nu te maken met de Wet op de Studiefinanciering. Er bestaat recht op studiefinancie ring met ingang van het kwartaal, dat volgt op de achttiende ver jaardag. Wie bijvoorbeeld jarig is op 15 janurai valt per april onder studiefinacniering. Een uitzonde ring wordt gemaakt voor mensen die jarig zijn op de eerste dag van het nieuwe kwartaal: wie bijvoor beeld achttien wordt op 1 oktober, heeft met ingang van oktober al recht op studiefinanciering. Zo gauw er recht bestaat op de stu diefinanciering (en daarmee ook op de OV-kaart) vervalt het recht van kinderbijslag. Wie in aanmerking wil komen voor studiefinanciering moet al tijd zelf een aanvraag indienen bij de Informatiseringsbank in Gro ningen. Bij een eerste aanvraag moet gebruik worden gemaakt van een speciaal aanmeldingsfor mulier. Voor sommige studeren den was al eerder een aanvraag gedaan voor een Tegemoetkoming in de Studiekosten. Zij krijgen het aanmeldingsformulier ongeveer vijf maanden voordat er recht bestaat op studiefinanciering au tomatisch toegestuurd. Als er nooit eerder een aanvraag is ge daan voor een Tegemoetkoming in de Studiekosten, dan kan de studerende het aanvraagformulier voor studiefinanciering afhalen op het steunpunt of op school. Het is belangrijk dat de aanvraag ruim drie maanden voordat er recht bestaat op studiefinancie ring wordt ingediend. Alleen dan is de studerende er zeker van dat de OV-kaart tijdig in zijn bezit is. Is er in het verleden al eerder stu diefinanciering toegekend, dan kan de studerende zijn nieuwe ge gevens doorgeven op een Wijzi gingsformulier Student. Deze formulieren zijn verkrijgbaar bij postkantoren, bibliotheken en bij het steunpunt studiefinanciering. Naast de basisbeurs kan aanvul lende financiering worden aange vraagd. De aanvullende financie ring is afhankelijk van het inko men van de ouders en bestaat uit een rentedragende lening en even tueel nog een aanvullende beurs. Ook bestaat de mogelijkheid om de rentedragende lening niet uit te laten betalen. Het Steunpunt Stu diefinanciering kan u over dit on derwerp meer informatie verschaffen. Of het nu gaat om een eerste aan vraag of om een vervolgaanvraag, het is altijd van belang dat de juiste gegevens zo snel mogelijk bij de Informatiseringsbank be kend zijn. Er kan dan snel studie financiering worden toegekend en de OV-kaart kan tijdig in het bezit zijn. Het is goed hierbij te bedenken dat de Informatiseringsbank geen studiefinanciering toekent met te rugwerkende kracht. De opleiding is beëindigd: geen nieuwe opleiding Wie zijn opleiding in een bepaal de maand afgebroken of beëin digd heeft en niet met een nieuwe opleiding begint, heeft na die maand geen recht meer op studie financiering. Met het recht op stu diefinanciering vervalt dan ook het recht op de OV-kaart. Wanneer is een opleiding nu eigenlijk beëindigd? De Informa tiseringsbank kijkt hiervoor steeds naar de laatste studieactivi teit van de studerende. Dit kan een (mondeling) examen zijn maar ook bijvoorbeeld het verdedigen van een scriptie. Het afhalen van een diploma wordt niet meer als studieactivitcit beschouwd. Studerenden zijn zelf verantwoor delijk voor het doorgeven van de juiste einddatum van hun oplei ding. Wie niet goed geregistreerd staat bij de Informatiseringsbank, moet de einddatum zelf wijzigen. Dit kan met een Wijzigingsformu lier Student. Om te weten of de re gistratie juist is, kan een studerende de kennisgevingen na kijken, die regelmatig door de In formatiseringsbank worden, opgestuurd. Ook kan kontakt worden opgenomen met het Steunpunt Studiefinanciering. Door de juiste einddatum tijdig door te geven, voorkomt de stude rende dat er te lang studiefinan ciering wordt doorbetaald. Gezakt of een herexamen: wat nu? Niet voor iedereen eindigt het exa menjaar met een diploma. Som mige studerenden zullen zakken, anderen moeten misschien nog een herexamen doen. Voor hen is het van groot belang dat zij de nieuwe einddatum van hun oplei ding zo snel mogelijk doorgeven. Ze krijgen dan een nieuwe toeken ning van studiefinanciering en ze houden het recht op hun OV- kaart. Valt een herexamen na 1 augustus, dan moeten studeren den er aan denken dat ze zich in schrijven voor het nieuwe cursusjaar (dit geldt niet voor stu derenden binnen het wetenschap pelijk onderwijs). Opleiding beëindigd: een nieuwe opleiding Voor de periode lussen twee oplei dingen, die allebei recht geven op studiefinanciering, kan een stude rende overbrugging aanvragen. Een voorwaarde voor het krijgen van overbrugging is dat de perio de tussen beide opleidingen korter moet zijn dan vier maanden. Wie recht heeft op overbrugging, be houdt het recht op de OV-kaart. De nieuwe opieidingsgegevens en de aanvraag voor overbrugging moeten altijd door de studerende zelf worden doorgegeven. Hier voor kan het Wijzigingsformulier Student worden gebruikt. Het inleveren van de OV-kaart De OV-kaart moet worden ingele verd op uiterlijk de derde werkdag van de maand waarin geen recht meer bestaat op studiefinancie ring. Dus: valt de laatste studieac tiviteit in juni, dan vervalt het recht op studiefinanciering met ingang van de maand juli. De kaart moet dan op zijn laatst de derde werkdag van juli worden in geleverd. Voor iedere maand dat de kaart onterecht in het bezit is, wordt een bedrag van 390,- in re kening gebracht. Er is echter een uitzondering op deze regel. De examenuitslag kan in een andere maand vallen dan de laatste studieactiviteit. De kaart moet dan worden ingeleverd op uiterlijk de derde werkdag na de examenuitslag. Bijvoorbeeld: de laatste studieactiviteit van een studerende valt in de maand juni, maar in juli wordt pas bekend of het diploma is behaald. Het recht op studiefinanciering vervalt nu weliswaar met ingang van de maand juli, maar de kaart hoeft pas te worden ingeleverd op de derde werkdag na de uitslag van het examen. Bijverdienen in de vakantie Veel studerenden maken van de vakantietijd gebruik om iets bij te verdienen. Hoeveel mag er nu eigenlijk worden bijverdiend zon der dat er op de studiefinaciering wordt gekort? De bijverdienregeling van de In formatiseringsbank is met ingang van 1992 veranderd. Een studeren de mag gemiddeld 670,- netto bijverdienen in elke maand dat er studiefinanciering is toegekend. Wie een heel kalenderjaar studie financiering ontvangt, mag zo doende twaalf maal 670,- bijverdienen, wat neerkomt op een totaalbedrag van 8.040,-. Als een studerend maar zes maanden van het kalenderjaar studiefinan ciering ontvangt, wordt dit 4.020,- (zes maal 670,-), enz. Als de netto bijverdiensten niet boven dit gemiddelde uitkomen, dan hoeft het inkomen niet aan de Infomatiseringsbank te worden doorgegeven. Wie wel boven het gemiddelde uitkomt is wel ver plicht de inkomsten door te geven (Wijzigingsformulier Student) en moet rekening houden met een eventuele korting op de studiefi nanciering. De medewerkers van het Steunpunt Studiefinanciering kunnen meer informatie over dit onderwerp geven. Meer informatie Voor meer informatie over boven genoemde onderwerpen kunt u kontakt opnemen met het Steun punt Studiefinanciering in Vlis- singen. Sinds kort zijn de openingstijden van de steunpun ten gewijzigd. U kunt bellen op werkdagen tussen 9.00 en 16.30 uur (06-3212157). De balie kan op iedere werkdag worden bezocht van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur. Het steunpunt is ge vestigd in de Hogeschool Zeeland aan de Edisonweg 4. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Breeweg voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Michaëlsdreef 9. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 9 juli 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar ma ken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Herengracht 84; b. het uitbreiden van een kantoorgebouw op het perceel Molen water 79-81; c. het uitbreiden van de woning op het perceel Sint Laurenslaan 20; d. het bouwen van een woning op het perceel van Bourgondiëlaan 25; e. het verbouwen van de woning en het plaatsen van een dakka pel op het perceel A. van Driellaan 3; f. het plaatsen van een dakkapel op het perceel Trix Terwindtstraat 27; g. het plaatsen van een dakkapel op het perceel Trompstraat 25. Aanwijzing bijzondere dagen (Geluidhinderbepalingen). Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij vrijdag 9 juli 1993 hebben aangewezen als bijzondere dag inge volge de Wet milieubeheer en de Algemene Politieverordening Middelburg. Tijdens deze dag zijn de voorschriften ter beperking van geluid- en trillinghinder niet van toepassing. Deze dag is aangewezen als bij zondere dag ten behoeve van de zogenaamde "muzikale kroegen tocht" die wordt georganiseerd. Gedurende de aangewezen dag kan in de betreffende horeca-bedrijven levende muziek ten gehore worden gebracht. Hierdoor kunnen de geluidsnormen van de Wet- Milieubeheer en de Algemene Politieverordening worden over schreden waardoor geluidhinder kan optreden. Voor zover thans bekend zullen de volgende horeca-bedrijven aan de "muzikale kroegentocht" deelnemen: Alassio (Zusterstraat); Bar American (Plein 1940); The Duke (Vlasmarkt); Entree (Damplein); De Geere (Langeviele); Harlekijn (Sint Janstraat); De Herberg (Pottenmarkt); Martino's (Potten- markt); Miller Time (Vlasmarkt); De Mug (Vlasmarkt); Rock Des sert (Damplein); Seventy Seven (Markt); De Tympaan (Markt); Stadsdanszaal (Beddewijkstraat).

de Faam | 1993 | | pagina 5