li llllliviillillilAMIiiihivaiilMlUllHlK GEMEENTE MIDDELBURG Parkeren in de Middelburgse binnenstad Enquête woningmarktonderzoek Bouwaanvragen Verkeer Milieubeheer Bouwverordening Binnenkort uitbreiding parkeermogelijkheden door nieuwe parkeergarage Ombuds- commissie Collecten Rooi- vergunning Dauwen- daele Afgifte paspoorten Actie Reiniging Groene Woud gestremd Werkgroep Mondiaal Beleid Commissies Parkeren Hofplein Presentatie magazine Stadsgewest Inspraak Molstraat/Koepoortstraat en Balans Week 25 Tafeltje Dekje uw Woensdag 23 juni 1993 DE FAAM 5 m *r Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Vanaf 6 juli kan gebruik gemaakt worden van de nieuwe parkeergarage Kousteensedijk. Dit vormt de aanleiding voor drie artikelen op de/e pa gina over parkeren in Middelburg in het algemeen en de nieuwe par keergarage in het bijzonder. Deze week: parkeren in de Middelburgse binnenstad. Aan de invalswegen van Middel burg vindt via borden verwijzing plaats naar de goed bereikbare (grotere) parkeerterreinen. In de binnenstad behoren de parkeerge- legenheden tot het betaald par keergebied. In dat gebied zijn er v.w.b. de parkeertarieven (parkeer belasting) drie zones. De eerste zone is globaal het winkelgebied; hiervoor geldt een tarief van 0,25 per t 1/2 minuut of gedeel te daarvan. De tweede zone bestaat uit de straten grenzend aan het winkelgebied; hiervoor geldt een tarief van 0,25 per 10 Voor klachten over de gemeente: Ombudscommissie, Postbus 113, 4330 AC Middelburg Telefoon 01180-75434. Folder verkrijgbaar bij sectie Voorlichting. Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis collecte te houden: Prins Bernardfonds/A njercollecte van 21 tot en met 26 juni; Epilepsie-fonds van 28 juni tot en met 3 juli. Een aanvraag voor een rooi ver gunning is binnengekomen voor: Duunmede 9 en 17 voor een Wilg; Radenhove 100 voor 4 Berken; Thibautstraat 6 voor een Prunus; J.G. Schorerstraat 26, 28, 30 en 32 voor een Lijsterbes. Voor informatie over deze rooi- vergunningen kunt u terecht bij de afdeling Groenbeheer, telefoon 01180-75312. Op dinsdag 22 juni heeft de wijk- tafel Sociale Vernieuwing Dau- wendaele vergaderd onder meer over de reconstructie van de Over loper, waarvan een tekening ter inzage ligt onder meer in het wij- kondersteun ingspun t. Verder kwamen aan de orde: ge signaleerde knelpunten en infor matie vanuit de verschillende subwerkgroepen. [7| 4 "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 28 juni tot en met 4 juli maandag plakken rundvlees, spinazie, aardappelen dinsda varkensgoulash, erwtjes, aardappelen woensdag gehaktballen, bloemkool, aardappelen donderdag gegrillde kippepoot, gemeng de groente, aard. puree vrijdag gepaneerde schol, gemengde groente, aardappelen zaterdag bami goreng met kipsateh zondag wat de pot schaft minuten of gedeelte daarvan. De derde zÖne is het overig betaald parkeergebied; hiervoor geldt een tarief van 0,25 per 12 minuten of gedeelte daarvan. Maximale parkeertijd Op de Markt, het Plein 1940, Wal- plein, Zusterplein en Bodenplaats geldt een maximale parkeertijd van twee uur. Bij de parkeerme- ters in de Langeviele, Lange Gee- re, Papenstraat, Vlissingsestraat, Segeersstraat en Koorkerkstraat mag slechts een half uur worden geparkeerd. Parkeerkelders Geere en Kousteensedijk Openingstijden: maandag, dins dag, woensdag en vrijdag van 7.00 tot 18.30 uur, donderdag van 7.00 tot 21.30 uur, zaterdag van 8.00 tot 17.30 uur, zon- en feestdagen gesloten. Deze P-kelders zijn via de invalswegen goed bereikbaar. Markt Tijdens de donderdagse week markt is de Markt niet beschik baar als parkeerterrein. Parkeerpolitie In Middelburg wordt de controle op het parkeren en het regelen van het verkeer in de binnenstad uitge voerd door de mensen van de Par keerpolitie. Zij zijn gevestigd op het adres Achter de Houttuinen 10, 4331 NJ Middelburg, telefoon 01180-88000. Betaald parkeren (Belastingwetgeving gemeente). Betaald parkeren geschiedt in Middelburg van maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur en op alle koopavonden van 8.00 tot 21.00 uur. Naheffingsaanslag bij overtreding Alle betaalde parkeerplaatsen in Middelburg vallen onder de ge meentelijke belastingwetgeving. Constateert de Parkeerpolitie, dat een voertuig "rood staat", dan wordt een zogenaamde "nahef fingsaanslag" aan het voertuig bevestigd. Deze naheffingsaan slag dient terstond te worden vol daan bij de afdeling Financiële Zaken van de Gemeente Middel burg, Helm 3, geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur, telefoon 01180-75476. Wanneer u het niet eens bent met het opleggen van de naheffings aanslag kunt u na betaling van de aanslag een bezwaarschrift indie nen bij de afdeling Financiële Za ken. Dit dient binnen twee maanden schriftelijk te gebeuren. Wielklem In een door burgemeester en wet houders aangewezen gebied kunt u bij overtreding een wielklem aan de auto aantreffen. Wanneer een wielklem is aangebracht en de auto wordt binnen 24 uur niet op gehaald, dan kan de parkeerpoli tie overgaan tot het wegslepen van het voertuig. De kosten van de na heffingsaanslag, het aanbrengen en ontkoppelen van de wielklem en het wegslepen worden aan de foutparkeerder doorberekend. Overtredingen (Wet Mulder) Bij overtredingen, zoals gepar keerd staan op een plaats waar dat niet mag, heet het bonnetje achter de ruitewisser een "kennisgeving van beschikking". Binnen zes we ken na de overtreding kan men bij de Officier van Justitie een be roepschrift indienen. Wanneer er een kennisgeving van beschikking op de auto zit, dient men die boete altijd te betalen ook al stelt men een beroepspro cedure in. De kennisgeving van beschikking wordt na zes weken automatisch onherroepelijk, wan neer men in die zes weken geen beroepsprocedures heeft in gesteld. Alle kosten betreffende deze procedure worden in reke ning gebracht bij de betrokkene. Parkeerpassen De Gemeente Middelburg kent een parkeerpassensysteem voor het betaald parkeren. Deze passen worden uitsluitend verleend aan diegenen, die in een bepaald ge bied van de binnenstad wonen of hun bedrijf hebben. De parkeer passen worden verleend door de Dienst Stadsbeheer, Vlissing sestraat 21, telefoon 01180-75300. Als gevolg van werkzaamheden aan de geautomatiseerde bevolkingsad ministratie zal enige vertraging optreden in de afgifte van paspoorten, toeristenkaarten e.d. Aanvragers van deze documenten dienen er reke ning mee te houden, dat de behandeltijd op dit moment twee weken be draagt. In hel kader van de CAO-acties van de ambtenaren houden de mede werkers van de Middelburgse Reinigingsdienst stiptheidsacties, waar schijnlijk ook nog deze week. Dit houdt in dat alleen het volgens de regels verpakte huisvuil wordt meegenomen. Deze regels staan in de gids "Thuis in Middelburg" op pagina 39. De belangrijkste zijn: Huisvuil - huisvuil wordt lx per week opgehaald en dient te worden aangeboden in goed gesloten KOMO-zakken. - een huisvuilzak mag niet zwaarder zijn dan 10 kg en mag niet eerder dan 07.00 uur 's morgens op de ophaaldag worden aangeboden. Over twee weken, op 5 en 6 juli, zat een klein gedeelte van het Groene Woud van nieuwe lagen asfalt worden voorzien. Het gaat om het ge deelte tussen de Schroebrug en de Poelendae/esingel, een "bottleneck" voor hel Middelburgse verkeer. Dit weggedeelte zal niet geheel worden afgesloten, maar wordt wel vernauwd, zodat men rekening moet hou den met stagnatie. Het verkeer zal zo vee! mogelijk worden omgeleid. De werkgroep Mondiaal Beleid houdt een openbare vergadering op woensdag 30 juni om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. De werkgroep is samengesteld uil vertegenwoordigers van diverse orga nisaties, voorzitter is wethouder mevrouw E.M.J. van Brummelen. Se cretaris van de werkgroep is de heer J. Heiliger, telefoon 75662. Bij sectie Voorlichting ligt voor belangstellenden op de leestafel een leesmap met daarin allerlei tijdschriften en stukken die betrekking heb ben op vraagstukken van mondiaal beleid. Een van de onderwerpen, die aan bod zullen komen, is de organisatie van een avond over mensenrechten op 29 september in de burgerzaal van het stadhuis. Onder het motto "Kleurrijk Middelburg" zullen on der anderen "Middelburgse" vluchtelingen hun verhaal vertellen. Op de agenda staat ook de lesbrief over Kaapverdië, die onder de scho len voor voortgezet onderwijs is verspreid. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Maatschappelijke Zakendonderdag 24 juni om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schroevers, telefoon 75633. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 28 juni om 19.30 uur. Secreta ris is mevrouw M.J. Marcus, telefoon 75286. Commissie Financiën, dinsdag 29 juni om 16.00 uur. Secretaris is me vrouw E.C. Walrave, telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 29 juni om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf telefoon 75304. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier da gen vóór de vergadering in te zien bij sectie Voorlichting en bij de com missiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecre taris. De gemeenteraad vergadert op maandag 5 juli om 14.00 uur. De Commissie Bezwaar- en Beroepschriften Middelburg houdt op don derdag 24 juni 1993 een drietal hoorzittingen. Om 16.30 uur behandelt de commissie het bezwaarschrift van de Vrou wen Advies Commissie voor de woningbouw tegen het niet toekennen van subsidie voor deskundigheidsbevordering. Om 16.55 uur wordt het bezwaarschrift behandeld van de heer mr. H.D. Cotterell tegen de aan Jakobsen Meubelen verleende bouwvergunning voor het uitbreiden en verbouwen van hel pand Buitenruststraat 20 (Ja kobsen Meubelen/Kwantum). Om 17.20 uur wordt het bezwaarschrift behandeld van een inwoonster van Nieuw- en Sint Joosland tegen de aan de Werkgroep Nieuwspeel- land verleende vergunning voor het rooien van vijf populieren op het terrein van de toekomstige speeltuin Nieuwspeelland. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de secretaris van de commissie, mevrouw A.C. Beije (tel. 01180-75434). In Middelburg wordt dit jaar weel een woningmarktonderzoek ge houden. Een dergelijk onderzoek is van groot belang, omdat mede daarop het volkshuisvestingsbe leid voor de komende jaren wordt gebaseerd. Het huidige onderzoek wordt in opdracht uitgevoerd door het adviesbureau RBOl, dat is gevestigd in Middelburg van de gemeente en Rotterdam. Een belangrijk onderdeel van het onderzoek is een enquête onder inwoners van Middelburg. Onge veer 800 huishoudens, krijgen een enquêteformulier thuisgestuurd. Daarin wordt onder meer ge vraagd naar uw huidige woonsitu atie, of er plannen zijn om te verhuizen, en wat voor soort wo ning dan gewenst is. Het onderzoek is onder andere bedoeld om het woningbouwpro- gramma (nieuwbouw/verbouw) voor de komende jaren vast te stellen. Bij de vaststelling van een dergelijk programma is het nood zakelijk te weten welke wensen er bij de Middelburgse bevolking leven. Het is daarom van groot belang, dat alle huishoudens die een en quêteformulier ontvangen dit in vullen en terugsturen. De bedoeling is, dat u het bijge voegde formulier invult en binnen 2 weken in de antwoordenveloppe terugstuurt. Een postzegel is niet nodig. Ook als u geen ver huisplannen heeft verzoeken wij u vriendelijk het formulier in te vullen. Als u kinderen heeft, die thuis wo nen maar wel plannen hebben om zelfstandig te gaan wonen, verzoe ken wij u nadat u het formulier zelf heeft ingevuld, uw kind(eren) de grijze kolommen van het for- Foto: R. Oreel. muiier te uiten invullen. Alle ingevulde formulieren zullen uiteraard strikt vertrouwelijk wor den behandeld, er worden geen namen en adressen gevraagd. Heeft u vragen over het formulier of over het onderzoek, dan kunt u tijdens kantooruren contact opne men met de heren Kuipers en/of Posthouwer van RBOI, tel. 010 - 4130620. Ook voor extra formu lieren kunt u bij hen terecht. Uw medewerking wordt bijzonder op prijs gesteld. Aanpassing/herinrichting voorterrein rechtbank en invoeren van betaald parkeren op het Hofplein. Burgemeester en wethouders hebben besloten met toepassing van het bepaalde in de "Verordening op de hef fing en invordering van parkeerbelastingen" op het Hofplein over te gaan tot hel invoeren van betaald parke ren. Het aantal "betaalde parkeerplaatsen" zal ca. 22 bedragen, terwijl er bovendien rekening gehouden zal worden met 2 - eveneens betaalde - algemene invalidenparkeerplaatsen. Het ligt in het voornemen het be taald parkeren in te laten gaan in het najaar van 1993 nadat de levering van de parkeerautomaat en de aan passingen van de bestrating hebben plaatsgevonden. Gelijktijdig met deze voorzieningen zal de bestrating ter plaatse van hel voorterrein van de rechtbank worden aangepast. De op deze aangelegenheid betrekking hebbende tekeningen liggen ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Op vrijdag 25 juni vindt om 17.00 uur in de Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis de presentatie plaats van het magazine Stadsgewest Vlissingen-Midde/burg plaats. De heer J.C.Th, van der Doef, burgemeester van Vlissingen, zal het eerste exemplaar van het magazine overhandigen aan de heer dr. A.H.G. Rinnooy Kan, landelijk voorzitter van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen (VNO). Het magazine Stadsgewest Vlissingen-Middelburg is een gezamenlijke uitgave van beide steden en richt zich - op regionaal, provinciaal en nationaal niveau - onder andere op doelgroepen binnen politiek, overheid en bedrijfsleven. De presentatie vindt plaats tijdens de afsluitende ontvangst van de VNO-besturendag, welke de gemeente Middelburg aanbiedt aan hel VNO. Ieder jaar wordt een VNO-besturendag georganiseerd waarbij alle pro vinciale VNO-besturen, de voltallige VNO-directie en de landelijke voorzitter de heer Rinnooy Kan aanwezig zijn. Er worden inspraakprocedures gestart in verband met het rioleren en herstraten van de Molstraat /Koe- poortstraat en de Balans. Op donderdag 24 juni (Molstraat/Koepoortstraat) en op maandag 28 juni (Balans) worden informatiebijeen komsten gehouden in de kantine van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21, aanvang 16.45 uur. De plannen zijn in te zien tot resp. 8 en 12 juli 1993 bij de dienst Stadsbeheer. Hier zijn ook inspraakformulie ren verkrijgbaar. Behalve vernieuwing van de riolering en hers tra ting worden in genoemde straten de kabels en leidingen zo nodig ook vernieuwd en/of verlegd. Bij de Molstraat/Koepoortstraat worden op de kruisingen drempels ge legd. Op de Balans worden de fietsstroken voorzien van gebakken stenen en de ingangspartij van de Abdij wordt aangepast. Meer inlichtingen kunnen worden verkregen bij de heer P. We ij mans van de dienst Stadsbeheer, telefoon 01180-75331. Parkeren invaliden Op een parkeerplaats voorzien van een bord met opschrift "inva liden algemeen" mag men uitslui tend met een geldige invaliden- parkeerkaart parkeren. Houders van een invalidenparkeerkaart zijn niet vrijgesteld van het beta len van parkeerbelasting. Voor meer informatie wordt u verwezen Foto: J. Wol terbeek. naar de voorwaarden die vermeld staan op de achterzijde van de in validenparkeerkaart. Deze kaart is aan te vragen bij burgemeester en wethouders van uw woonge- meente. Inwoners van Middelburg kunnen de kaart aanvragen bij bovenvermelde Dienst Stadsbe heer. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. het verbouwen van de woning op het perceel Buitenhovelaan 207; b. het bouwen van een serre op de percelen Sportlaan 21 en 23; c. het verbreden van de garage en het maken van een dakraam op de percelen Amnestylaan, kavel 14C en D; d. het bouwen van een shop t.b.v. het tankstation op het perceel Rotterdamsekaai 59; e. het bouwen van een woning op het perceel Amnestylaan, kavel 5b. f. het verbouwen van schuurtjes op de percelen Statenlaan 172-174. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een in de Meestoot aangeduid parkeervak (invaliden-parkeerplaats), behalve voor het motorvoertuig van de invalide, waarvoor de parkeerplaats is bestemd. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 170,- aan rechten, beroep in stellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Voorzitter van de afdeling Geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de Sectie Interne en Juridi sche Zaken van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21 te Middelburg ter inzage. Een aanvraag voor een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is binnengekomen van: De heer L.P. Brasser voor een loonbedrijf aan de Van 't Hoffweg 7 te Middelburg; De heer C.A. Provoost voor een (klein)offsetdrukkerij aan de Seisweg 150 te Middelburg; Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V. voor een verkooppunt voor motorbrandstoffen aan de Rijksweg A58 (zuidzijde) te Mid delburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-)procedu- re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 23 juni 1993 staat de officiële kennisgeving. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij besluit van de gemeenteraad van 22 maart 1993 de Bouwver ordening is vastgesteld. Aanleiding tot vaststelling van deze veror dening is de herziening van de Woningwet in oktober 1992. De bouwverordening bevat bepalingen omtrent onder andere: - het tegengaan van bouwen op verontreinigde grond; het slopen, waaronder begrepen voorschriften betreffende het selectief slopen; - het stellen van formele eisen voor de bouwaanvraag en de melding; - de criteria omtrent redelijke eisen van welstand en de werkwijze van de welstandscommissie; - de wegen waaraan gebouwd mag worden, de rooilijnen en de plaatsing van bouwwerken ten opzichte van elkaar; het brandveilig gebruik van gebouwen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben ten aanzien van deze verordening een bericht van ontvangst verzonden bij brief van 9 juni 1993, nr. 935102. De Bouwverordening zal in werking treden op 26 juni 1993 en ligt voor een ieder ter inzage bij de sectie Voorlichting van de dienst Middelen, Stadhuisstraat 2 en bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21.

de Faam | 1993 | | pagina 5