Bekendmaking! FAILLISSEMENTSVERKOOP Herenmode '92 - '93 L W.M. ROELSE J n JASPERS j Provincie Zeeland Statenvergadering 550,- 350,- 349,- 98,- BROMFIETS VERZEKERING Inkrimping bejaardenoorden De enige echte Dinsdag Woensdag Donderdag 750 kostuums art.nr. 590316 2000 colberts 22 juni 11.00 - 18.00 uur 23 juni 10.00 - 18.00 uur 24 juni 10.00 - 18.00 uur -. 590316 500 herenjassen art.nr. 717953 750 art.nr.604139 pantalons herenjacks 3/4 lengte damesiassen herenhemden en truien damesblouses r 2 voor Faillissementsverkoop Van Gils herenmode Grijp Uw Kans Hotel Britannia Boulevard Evertsen 244 Vlissingen op op Bekendmaking Bekendmaking Verhuiskosten COMMISSIES IN BEROEP 2 voor nu art.nr. 519907 nu 199,- 2 voor 250," 2 voor nu 49, 2 voor 75, GIRO 6868 Assurantiekantoor DE FAAM DE VLISSINGER Provincie Zeeland Meldingen Hoechst KANTOORMEUBELEN B.V. Gebruikte kantoormeubelen tegen stuntprijzen o.a. bureaus, stoelen, 2-drs. kasten, tafels, 4-ladenkasten enz. Daarnaast verkopen wij ook nieuwe kantoormeubelen. Kom even langs aan het Geldeloozepad 6-8 Goes Telefoon 01100-50015 Fax 50025 Ook op maandag geopend Provincie Zeeland Vergunningen Nedeximpo Woensdag 23 juni 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Abdij Nieuws Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Zes verzorgingshuizen gaan dicht, sommige andere tehuizen krijgen te maken met inkrimping van het aan tal plaatsen In Zeeland verdwijnen 400 plaat sen in verzorgingshuizen. Zes te huizen gaan dicht. Dat zijn 273 verzorgingsplaatsen. Door inkrim ping bij een aantal andere tehui zen wordt het resterende aantal van 127 plaatsen ingeleverd. Provinciale staten van Zeeland hebben dit pijnlijke besluit geno men door in te stemmen met de Nota Ouderenzorg Zeeland 1993- 1997. In navolging van het dage lijks provinciebestuur zien ook de staten geen andere uitweg om enerzijds te voldoen aan door het rijk doorgevoerde bezuinigingen en anderzijds meer geld vrij te maken voor de zorg aan thuiswo nende ouderen, voor het verbete ren van de kwaliteit van wonen c zorg in de tehuizen en voor alle lei andere voorzieningen die er toe moeten leiden dat ouderen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. De zes verzorgingshuizen die dicht gaan zijn Sint Maartenshof in Sint Maartensdijk, Ter Veste in Middelburg, Nieuw Zorgvliet in Wolphaartsdijk, Bachten Vaete in Kruiningen, Ter Walle in Biervliet en Ruschevliet in Schoondijke. Het is de bedoeling dat eind 1994 de bewoners zijn verhuisd. Voor de genoemde tehuizen geldt een opnamestop: er worden geen nieuwe bewoners meer toegela ten. Bewoners die moeten verhui zen kunnen met voorrang terecht in verzorgingshuizen in de omge ving. Vandaar dat met deze tehui zen een (beperkte) opnamestop wordt afgesproken: zo ontstaat er ruimte om te kunnen voldoen aan de vraag van degenen die moeten verhuizen. Voor een deel van de tehuizen die te maken krijgen met het inleve ren van plaatsen is het precieze aantal inmiddels bekend: tehuizen op Schouwen-Duiveland 2 plaat sen, Nieuw Sandenburgh in Veere 33 plaatsen, Swerfrust in Middel burg 20 plaatsen en het Jacob Roggeveenhuis in Middelburg 20 plaatsen. De resterende 52 plaat sen moeten worden ingeleverd door Vredelust in Yerseke, Reho- both en Gasthuis in Goes, Ceder hof in Kapelle, Vremdieke in Hoek en Molenhof in Zaamslag. Het precieze aantal per tehuis moet nog worden vastgesteld. Voor de inkrimping is meer tijd beschik baar: tot eind 1996. De verwach ting is dan ook dat dit plaatsvindt zonder gedwongen verhuizing naar andere tehuizen. De bewoners van de te sluiten te huizen krijgen de komende tijd de vraag voorgelegd een eerste voorkeur voor een nieuwe woon plek aan te geven. Om zo goed mogelijk rekening te houden met de wensen van een ieder wordt ook gevraagd een of twee alter natieven aan te geven. Voor de steden en dorpen die te maken krijgen met de sluiting van een bejaardenoord zijn plannen in de maak om toch een functie te kun nen blijven houden in wonen en zorgen voor ouderen. De kosten van verhuizing en her huisvesting komen voor rekening van de provincie. Regelt een be woner de verhuizing zelf dan is een bedrag beschikbaar van maximaal zeshonderd gulden voor een alleenstaande en dui zend gulden voor een echtpaar. Het maakt niet uit of de verhui zing gebeurt door familie of door een verhuisbedrijf. Bewoners die gebruik maken van de verhuisfa- ciliteiten van het tehuis krijgen geen rekening en dus geen ver goeding in geld uitgekeerd. Verhuizen kost bedstro. Met an dere woorden, voor iedereen geldt dat het inrichten van de nieuwe woonruimte geld kost. Voor inrichtingskosten krijgt een alleenstaande 2.500,=, een echtpaar 3.500,=. Als aantoon baar meerkosten moeten worden gemaakt kan via de directie van het tehuis aanvullende bekosti ging worden aangevraagd. Men doet dan een beroep op de zoge heten hardheidsclausule van het sociaal statuut. Vrijdag 2 juni vergaderen provinciale staten van Zeeland. De vergadering is openbaar en dat betekent dat ieder die dat wil een plekje op de publieke tribune kan zoeken. Hetzij om de hele vergadering bij te wonen, hetzij om een deel van de vergadering mee te maken. Vrijdag 2 juni vergaderen provin ciale staten van Zeeland. De ver gadering begint om 10.00 uur en wordt gehouden in de statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg. Allereerst komen een aantal brie ven aan de orde die inwoners of instellingen uit Zeeland hebben geschreven aan de staten. De brieven gaan over de fusie tussen Jeugd en Gezin en het Jongeren Adviescentrum, de aanleg van bos tussen het woongebied Klein Jonkvrouw en rijksweg N61, de verbinding Goes-Hellegatsplein en de eventuele oprichting van een NV Sturing Afvalverwijdering Zee land. Gedeputeerde Staten, het dage lijks provinciebestuur, heeft de staten achttien voorstellen voor gelegd om er een besluit over te nemen. De jaarafrekening 1992 van de Provinciale Zeeuwse Brug- maatschappij, PZBM, (Zeeland- brug) is opgemaakt en wordt ter goedkeuring voorgelegd. Nu er geen tol meer wordt geheven op de Zeelandbrug en de formele za ken zijn afgehandeld kan de PZBM worden opgeheven. De consulent Meer bewegen voor ouderen was tot nu toe in dienst bij Het Zeeuwse Kruis. In de prak tijk blijkt het werk van de consu lent meer aan te sluiten bij de Zeeuwse Sportraad. Vandaar het voorstel de functie over te heve len naar de Sportraad. Jaarlijks stuurt de provincie een Plan van scholen voortgezet onderwijs naar de minister van onderwijs. Gs zagen geen aanleiding in het plan wijzigingen ten opzichte van Subsidie voor nieuwe kweektechmek voor oesters voorgaande jaren aan te bren gen. Het kruispunt Baljuwlaan in de N252 is hard aan verbetering toe. Het verbeteren van de ver keersveiligheid krijgt grote priori teit. Dat is nodig omdat er in twee jaar tijd dertien ongelukken zijn gebeurd. Om het werk voor te bereiden wordt een krediet ge vraagd van ruim een ton. Voor de weg Scherpenisse-Sint Maartens dijk zijn plannen en voorbereidin gen, inclusief het aankopen van grond, klaar. Als de staten in stemmen met een krediet van 3,5 min. wordt onder meer een gevaarlijke bocht uit de weg ge haald en een kruispunt omge bouwd tot rotonde. Twee voorstellen van het dage lijks provinciebestuur hebben te maken met afval in onze provin cie: het afvalstoffenplan 1993- 1998 en het oprichten van een NV Sturing Afvalverwijdering Zee land. Het afvalstoffenplan is een vernieuwde uitgave van een eer der plan en gaat over de manier waarop afval, uitgezonderd bag gerspecie, chemisch afval en mest, wordt verwerkt. Nieuw is ondermeer een stortverbod voor vervuilde grond die nog gereinigd kan worden. Onbewerkt bouw- en sloopafval mag niet zonder meer worden gebruik of gestort.Daar is een vergunning voor nodig en het materiaal moet eerst worden be werkt door een puinbreker. Om de verwijdering van afval goed te regelen is het nodig dat gemeen ten en provincie met elkaar sa menwerken. Gs willen een officië le organisatie in het leven roepen die de klus gaat klaren. Het is de bedoeling dat gemeenten lid wor den via hun gemeenschappelijke regelingen. Om afdoend te kunnen reageren op het afval van mosselschelpen wordt de staten gevraagd in te stemmen met een streekplanaf wijking. De oesterkweek in Zeeland kan een impuls krijgen door de toe passing van nieuwe kweektech- nieken. Viskwekerij Neeltje Jans BV wil voor de toepassing van deze techniek een investering doen. van zestigduizend gulden. Onder meer vanwege het vernieu wende karakter en de betekenis van de oesterkweek voor Zeeland vragen gs de instemming van de staten voor een subsidie van der tigduizend gulden aan deze kwe kerij. De Beheersmaatschappij Neeltje Jans BV lukt het maar niet om goede plannen van de grond te tillen. De staten wordt onder meer voorgesteld met in te stem men met de begroting voor het jaar 1993, een nieuwe begroting te vragen waarin de kosten voor beheer en ontwikkeling worden verminderd en de directeur te ontslaan. Het jaarverslag 1992 van de Beheersmaatschappij kan worden vastgesteld. Gedeputeerde staten hebben de financiële jaarstukken van de NV WOV over het jaar 1992 binnen gekregen en vragen de staten ac- coord te gaan met deze jaarstuk ken. Veel zaken die de provincie wil doen of wil laten doen, worden eerst onderzocht. Voor onder zoek is er ruim zeven ton be schikbaar. Gs stellen voor dat geld te verdelen over de verschil lende provinciale directies: bijna 4,5 ton voor milieu en water staat, bijna twee ton voor econo mie, ruimtelijke ontwikkeling en welzijn, bijna vijftigduizend gulden voor algemeen beheer en veertig duizend gulden voor de sociaal economische consultatiegroep. Sinds september vorig jaar draait De statencommissies voor alge meen bestuur en welzijn komen vrijdag 25 juni bijeen voor een (gezamenlijke) extra vergadering. De vergadering begint om 09.00 uur. Op de agenda van deze gecombi neerde vergadering staat één punt: ontwikkelingen omtrent het Nationale Centrum Sportvorming "Het Zilveren Schor". De vergadering is openbaar, be gint met spreekrecht voor het pu bliek en wordt gehouden in het provinciehuis, St. Pieterstraat 42 in Middelburg De tweede kamer uit gedeputeer de staten behandelt dinsdag 29 juni vier algemene bijstandsza ken. Inwoners van Axel (twee), Aardenburg en Brouwershaven hebben bij de provincie be roepschriften ingediend tegen be slissingen van hun gemeentebe stuur. De openbare zittingen beginnen om 14.20 (Axel), 14.40 (Axel), 15.00 (Aardenburg) en 15.20 (Brouwershaven) uur. De zittingen zijn in het provincie huis, St. Pieterstraat 42 in Mid delburg. de provinciale organisatie in een andere organisatorische opzet. Voor een goede evaluatie vraagt het college van gs een krediet van 1,5 ton. Aan het eind van de vergadering komen een aantal begrotingswijzigingen aan bod. Een begrotingswijziging van de PSD en drie wijzigingen in de be groting van de provincie. De vergaderstukken liggen ter in zage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Mid delburg. Van Gils 25 verschillende modellen, nieuwe maten, nieuwe kleuren 895,- 795,- 695,- nieuwste kleuren 489,- 389,- 2 voor rve Meuren OOO diverse modellen in de nieuwe maten, nieuwe kleuren, prachtige kwaliteit, o.a. kashmir 798,- 698,- 598,- HU Slechts prachtige kwaliteit, en in de modernste modekleuren 199,-179,- nu slechts bekend Italiaans merk -4 /IQ 498,- nu i *+^5' verschillende modellen en lengtes 249,- 219,- 198 -OU 79,- 125,- streep en uni 49,95 nu 19, 29,- I.N.V. HU NCDCRlANDSt RODl KRUIS DIN HAAG r SPARTAMETf 56,- AUTOMAAT SNORFIETS.. 129,- MET VERSNELLINGf 345,- incl. alle kosten en plaatje van 1 mei 1993 - 1 mei 1994 Ook dit jaar weer de laagst mogelijke premie Blauwedijk 1, Middelburg, 01180-14287 I I l I I Directie Milieu en Waterstaat Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 6.1 van het Inrichtingen en Vergunnmgenbesluit Wet milieubeheer bekend dat op 10 juni 1993 twee meldingen zijn ontvangen ingevolge artikel 8.19 van de Wet milieubeheer. De meldingen zijn ingediend door Hoechst Holland NV te Vlissingen en hebben betrek king op: de bouw van een plaats voor open tussenopslag en het sorteren en zonodig verkleinen va.i bedrijfstussenproduct bij de fosforfabriek; de installatie van een pomp om water, dat voornamelijk afkomstig is van de drainagelei dingen rondom de slakkenbedden, over te pompen in het industriewaterriool. ter inzage De meldingen kunnen worden ingezien van 24 juni 1993 tot en met 23 juli 1993 op de volgende plaatsen en tijden: bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur; in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en indien daarom wordt verzocht (tel: 01184-87204) iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Het Groene Woud 1, postbus 165, 4330 AD Middelburg Directie Milieu en Waterstaat Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het vol gende bekend. N.V. Haven van Vlissingen heeft namens B.V. Nedeximpo te Vlissingen op 11 november 1992 bij hen een aanvraag inge diend om nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunningen (zgn. revisievergunningen) ingevolge de Hinderwet, de Wet inzake de luchtverontreiniging en de Wet geluidhinder voor de chroomertszanddrogerij. De inrichting is gelegen aan de Tweede Binnenhaven te Vlissingen, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie C, nr. 1773. Ter inzage Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten besloten de gevraagde vergunningen te verlenen on der voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder en geluidhinder buiten de inrichting en luchtver ontreiniging. De aanvraag, de vergunningen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 24 juni 1993 tot en met 23 juli 1993 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren Vanaf 24 juni 1993 tot en met 23 juli 1993 kan tegen voornoemde vergunningen beroep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, door de aanvrager, de be trokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22, 2e lid of 28, le lid onder c. van bovengenoemde wet bezwaren hebben ingebracht of door enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De vergunningen worden op 24 juli 1993 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 4, le lid van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen, een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het Groene Woud 1Postbus 165, 4330 AD Middelburg.

de Faam | 1993 | | pagina 13