GEMEENTE MIDDELBURG Bestemmingsplan Milieubeheer Bouwaanvragen Vergunning Huurverhoging: een nieuw huurbeleid Verdwenen eenden Sportuitwisseling Zwemvierdaagse Nieuwe asfaltlaag Commissies Collecten Actie Reiniging if Week 22 Dekje Woensdag 2 juni 1993 DE FAAM Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Hofplein-Lange Delft voor de vestiging van een lunchroom in het pand Markt 27-29. Het verzoek om vrijstelling ligt met ingang van vrijdag 4 juni 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridi sche Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen deze vestiging, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 61, 4330 AB Middelburg. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 24 mei 1993 een voorbereidings besluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld vooi: a. de percelen aan de Maasstraat en Oosterscheldestraat, zoals dat is aangegeven op tekening S 110-38 d.d. 5 april 1993; b. het perceel aan de Griffioenstraat 38, zoals dat is aangegeven op tekening S 108-55 d.d. 21 april 1993; c. het perceel aan de Schepenenlaan 319, zoals dat is aangege ven op tekening S 156-66 d.d. 8 april 1993; d. het perceel aan de Veerseweg 183, zoals dat is aangegeven op tekening S 187-81 d.d. 29 april 1993; e. het perceel aan de Markt 27-29, zoals dat is aangegeven op tekening S 240-25 d.d. 4 mei 1993. Het besluit treedt in werking op 4 juni 1993 en ligt met het bijbe horende pré-advies en tekeningen voor een ieder bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 ter inzage. Een aanvraag voor een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is binnengekomen van - Econ Services B.V. voor een revisiebedrijf van appendages aan de Herculesweg 38 te Middelburg; - Zeevisgroothandel en transportbedrijf Poppe B.V. voor een visafslag en -verwerkingsbedrijf met kantoor annex stalling, wasplaats en tankplaats voor vrachtwagens aan de Arnesteinweg 33 te Middelburg. Een aanvraag om een vergunning ingevolge de Hinderwet is bin nengekomen van: PC Koole B.V. voor een zelfbedienings-, bedienings- en horeca- groothandel aan de Maasstraat 26 te Middelburg. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens deze vergunning te weigeren. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-lprocedu- re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 2 juni 1993 staat de officiële kennisgeving. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. het plaatsen van een schuifpui op het perceel Duunmede 38; b. het veranderen van de achtergevel op het perceel Bree 30-32; c. het vergroten van een loods op het perceel Kleverskerkseweg 15; d. het aanbouwen van een keuken op het perceel Mastgatstraat 4; e. het plaatsen van een garage op het perceel Noordweg 204; f. het verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel W. van Hallstraat 5; g. het verbouwen van de woning op het perceel St. Jooslandstraat 9; h. het bouwen van een tuinkamer op het perceel Noordweg 368; i. het bouwen van een woning en een schuur op het perceel aan de Oosterse Lageweg; j. het uitbreiden van de woning op het perceel Seisweg 80. Van 4 juni 1993 tot en met 17 juni 1993 ligt op de sectie Juridi sche Zaken van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het monumentenpand Achter de Houttuinen 30. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele bezwaren schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. r jül'VVl Tafeltje "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen tussen 8*45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 7 tot en met 13 juni maandag varkensgoulash, erwten, aardappelen dinsdag plakken rundvlees, spinazie, aardappelen woensdag gehaktbal, bloemkool, aard appelen donderdag gegrillde kippepoot, gemeng de groente, aardappelen vrijdag lamsragout provencale, sper ziebonen, rijst zaterdag bami goreng met kipsateh zondag wat de pot schaft Let wel, woningcorporaties en ge meentelijke woningbedrijven zijn verplicht over hun totale woning- bezit een gemiddelde huurverho ging te ontvangen. In 1993 is dat 4,75 procent. Zij zijn dus beperkt in de mate waarin zij met de huur verhoging kunnen variëren. Parti culiere verhuurders hebben deze verplichting niet. Onveranderd blijven: slechts één huurverhoging per jaar, het wo- ningwaarderingsstelsej en de huur- prijsbescherming. Elk jaar worden op 1 juli de huren van de meeste woningen in ons land aangepast. In 1993 gaat er echter iets veranderen. Verhuur ders en huurders krijgen namelijk te maken met een ander systeem voor het bepalen van de jaarlijkse huuraanpassing. HOE HET WAS. Tot en met 1992 bepaalde de rege ring samen met het parlement met welk percentage de huren elk jaar stegen. Dat werd de trendmatige huurverhoging genoemd. In 1992 was dat 5,5 procent. Woningcor poraties en gemeentelijke woning bedrijven waren verplicht die verhoging aan al hun huurders door te berekenen. Particuliere ver huurders volgden vrijwel altijd de ze huurverhoging. Een huurverhoging mocht maar één keer per jaar worden doorgevoerd. HOE HET WORDT. In het nieuwe huurbeleid verandert een aantal dingen. Wat verdwijnt is de trendmatige huurverhoging. Vanaf 1993 bepalen de regering en het parlement elk jaar welk per centage huurverhoging verhuur ders maximaal aan hun huurders mogen voorstellen. In 1993 is dat 6 procent. Hoger mag niet. Lager wel. foto: J. Sinke. Bij de gemeente zijn mededelingen binnen gekomen, dat de indruk bestaat dat bijna alle eenden uit de vesten en park Toorenvliedt zijn verdwenen en dat dit het werk van stropers zou zijn. Onderzoek door de afdeling Groenbeheer van de gemeente en navraag bij het vogelasiei De Mikke, gevestigd in het park Toorenvliedt, wijst uit dat zowel van een drastische vermindering van het eendenbestand als van stoperij niets bekend is. Men vermoedt dat in het voorjaar minder eenden te zien zijn, omdat de eenden zich dan terugtrekken om te nestelen en te broeden. Daarnaast neemt door de ziekte botulisme het aantal eenden af. In 1992 zijn alleen al in park Toorenvliedt 25 tot 30 eenden hieraan doodgegaan; dit is ongeveer eenvijfde van de totale hoeveelheid eenden in dit park. Overigens is jagen op eenden verboden zonder jachtakte. Toezicht en controle wordt uitgevoerd door de politie. Jagen zou alleen op verzoek van de afdeling Groenbeheer kunnen plaatsvinden door aktehouders, maar dit is nooit gebeurd en zal ook niet gebeuren. In de volgende straten wordt vanaf woensdag 2 juni een oppervlakte behandeling aangebracht op de as- faltrijbanen: Roozenburglaan (tussen de Toren- weg en de Torenhofstraat) Nassaulaan Sportlaan Breeweg (tussen de Laurens Stom- mesweg en de Laan der Verenigde Naties) Op- en afritten Nieuwlandseweg Laan der Verenigde Naties tussen de Koudekerkseweg en de Breeweg) Liet werk per straat zal ongeveer Z dag duren. De straat zal niet vóór hel verkeer worden afgesloten, als dat niet strikt nodig is voor de werkzaamheden. Een rijstrook is beschikbaar voor het verkeer. fVeg- kruisingen zullen wet een korte tijd onmogelijk zijn. Getracht zal wor- den het hieruit voortvloeiende on gemak tol een minimum te beperken. Op vrijdag 28 mei is een gezel schap van 138 Middelburgse spor ters voor enige dagen vertrokken naar de Engelse zusterstad Fol kestone in het kader van de tradi tionele sportuitwisseling die tussen beide steden bestaat. De deelnemende sporten aan deze 27-ste editie van de uitwisseling zijn: badminton, darts, kleiduiven- schieten, pipes en drums, roeien, tennis, vissen, voetbal, zwemmen en zwemmend redden. Het programma van de sportuit wisseling vermeldt naast verschil lende sportwedstrijden ook een bezoek aan Londen; de uitwisse ling is maandag 31 mei afgesloten met een disco-avond voor alle deelnemers in de Leas Cliff Hall in Folkestone. Op dinsdag 1 juni is het gezelschap teruggekeerd in 1 Middelburg. Doorgaans gebeurde dat op 1 juli. Een groot verschil met het oude systeem is, dat verhuurders nu niet langer de huur van elke woning met een vast percentage hoeven te verhogen. Of zij nu een woning corporatie, gemeentelijk woning bedrijf of een particuliere verhuurder zijn maakt geen ver schil. De huurverhoging kan dus per woning verschillen, zolang die dit jaar maar niet boven de 6 pro cent huurverhoging uitkomt. cent. Dat is duidelijk. In het alge meen betaalt u een lager percentage. In sommige gevallen geen huurverhoging. Of zelfs een huurverlaging. De verhuurders krijgen meer ruimte voor een eigen (huur)beleid en zullen daarom ook kritischer naar hun woningbezit kijken. Woningen die goed in 'de markt' liggen -en waar dus veel vraag naar is- zullen eerder de maximale huurverhoging van 6 procent krijgen dan woningen die minder goed of zelfs moeilijk te verhuren zijn. De hoogte van uw huurverhoging per 1 juli hangt dus sterk af van de 'marktpositie' van uw woning. Meer informatie over uw huurverhoging vraagt u bij uw verhuurder. Na de huurverhoging mag uw huurprijs vanaf 1 juli hoe dan ook niet hoger zijn dan de maximaal SCHRIFTELIJKE HUUR AAN ZEGGING. Voor u als huurder is bovendien van belang dat de verhuurder u tij dig - één maand van te voren - zijn schriftelijke voorstel tot huurver hoging doet. Voor een huurverho ging op 1 juli moet het voorstel uiterlijk 31 mei in uw bezit zijn. De verhuurder hoeft een huurver hoging van 5,5 procent of minder niet nader toe te lichten. Een ver hoging hoger dan 5,5 procent (maar maximaal 6 procent) echter wél. De verhuurder moet u dan een speciaal huuraanzeggingsfor- mulier sturen, waarin hij op basis van de puntenwaardering van uw woning de huurverhoging aangeeft. BEZWAAR MAKEN. U hoeft niet in alle gevallen ak koord te gaan met een voorgestel de huurverhoging. De belangrijkste gronden om bezwaar te maken zijn: als de verhuurder u een hoger percentage voorstelt dan 6 procent; als u op grond van het punten- aantal dat de verhuurder aangeeft meent dat de voorgestelde huur prijs boven de maximaal redelijke huur uitkomt; als de woning ernstige gebreken (nulpunten) of achterstallig onder houd vertoont en u hebt dit al eer der schriftelijk aan de verhuurder gemeld; als de verhuurder in zijn voorstel niet de juiste oude huurprijs heeft opgegeven; als de verhuurder u een huurver hoging voorstelt binnen 12 maan den na de vorige huurverhoging. Wilt u bezwaar maken tegen een huurverhoging? Neem dan eerst contact op met uw verhuurder. Daarna kunt u voor nadere infor matie terecht bij het secretariaat van de huurcommissie, Sin gelstraat 15, Goes, telefoon 01100-11891. MEER INFORMATIE? Onder meer bij de sectie Voorlich ting zijn folders verkrijgbaar: "Flexibele huuraanpassingen", en "Huurbeleid 1993". In het zwembad Poelendaele in Middelburg wordt van 15 tot en met 18 juni de Zwemvierdaagse gehouden, dagelijks van 16.00 tot 20.00 uur. Inschrijven kan vanaf 7 juni aan de kassa van het zwembad. Deelname kost, ongeacht de leeftijd, 7,50. De huurcommissie inschakelen DE NIEUWE PRAKTIJK Hoe pakt uw huurverhoging in juli uit? In elk geval niet hoger dan 6 pro- In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Algemene en Bestuur lijke '/.aken, dinsdag 22 juni om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Commissie Bezwaar- en Beroep schriften, donderdag 24 juni om 16.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Commissie Maatschappelijke Za ken, donderdag 24 juni om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schroevers, telefoon 75633. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 28 juni om 19.30 uur. Se cretaris is mevrouw M.J. Marcus, telefoon 75286. Commissie Financiën, dinsdag 29 juni om 16.00 uur. Secretaris is me vrouw E.C. Walrave, telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 29 juni om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 75304. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn van af vier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectie Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreek recht kunt u aanvragen bij de com missiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 5 juli om 14.00 uur redelijke huurprijs. Dit is het be drag dat uw verhuurder maximaal voor uw woning mag vragen. De maximaal redelijke huurprijs be paalt u met behulp van het wo- ningswaarderingsstelsel, ook wel puntentelling genoemd. Met de puntentelling is het mogelijk om de kwaliteit van de woning uit te drukken in een aantal punten. Bij ieder puntenaantal hoort een maximale huurprijs. Hoe u het aantal punten, en aan de hand daarvan de maximaal redelijke huurprijs, van uw woning berekent leest u in de brochure 'Huurbeleid 1993'. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de ko mende periodeeen huis-aan-huis-collecte te houden: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Middelburg van 31 mei tot en met 12 juni. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collecte bussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voor zien zijn van een deugdelijk legiti matiebewijs. De huurverhoging betreft altijd de 'kale' huurprijs. Dus de huurprijs zonder de kosten voor gas, elektri citeit, verwarming, meubilering, stoffering en eventueel andere diensten. In het kader van de CAO-acties van de ambtenaren houden ook medewerkers van de Middelburgse Reinigingsdienst stiptheidsacties vanaf dinsdag I juni tot en met vrijdag 4 juni. Dit houdt in dat al leen het volgens de regels verpakte huisvuil wordt meegenomen. Deze regels staan in de gids "Thuis in Middelburg" op pagina 39. De belangrijkste zijn Huisvuil huisvuil wordt lx per week op gehaald en dient te worden aan geboden in goed gesloten KOMO-zakken. een huisvuilzak mag niet zwaar der zijn dan 10 kg en mag niet eerder dan 07.00 uur 's morgens op de ophaaldag worden aan geboden. Grof vuil grof vuil wordt lx per week op gehaald tegelijk met het huis vuil en dient in goed hanteerbare, eventueel gebun delde eenheden te worden aan geboden (max. 2 pakketten met elk max. aj'm. 100x50x50 cm en elk niet zwaarder dan 30 kg). het is niet toegestaan om grote partijen grof vuil (meer dan 2 bundels) in één keer aan te bieden. let u hier speciaal op bij het aanbieden van tuinafval. h

de Faam | 1993 | | pagina 5