GEMEENTE MIDDELBURG OCMA 60 jaar in Middelburg ri 65.000,- voor Kaapverdië Programma Bevrijdingsdag Nieuwe namen basisscholen Milieubeheer Bestemmingsplan Bouwaanvragen Bouwplannen Commissie Enquête Rooien Afgesloten op 8 mei Contacta Wooninfobeurs Meanderhof Bachtensteene Parkeerkelder Week 18 Programma Tafeltje Dekje Tijdstippen Autoriteiten Woensdag 5 mei 1993 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Op zaterdag 8 mei 1993 zal onder het motto "60 jaar Burger-Militair" gevierd worden dat 60 jaar geleden het Opleidingscentrum Militaire Ad ministratie (OCMA) gevestigd werd in de Generaal-majoor Berghuijska- zerne te Middelburg. De verplaatsing van het OCMA vanuit Breda naar Middelburg was het resultaat van de inspanningen van een burgercomité tot behoud van het garnizoen. Staf en cursisten werden op 1 april 1933 met muziek van het station begeleid naar de kazerne. De hieruit ontstane bijzondere relatie tussen de burgerij en dit militaire onderdeel wordt onderstreept door het feit dat de manifestatie van 8 mei wordt georganiseerd door een gezamenlijke inspanning van de Provincie Zeeland, de Gemeente Middelburg en het OCMA. De kazerne met bijbehorend deel van de Zuidsingel, de Korte Noordstraat, de Lange Noordstraat en de Markt zullen op 8 mei geheel worden vrijgemaakt voor demonstraties, shows, infor matie en ontspanning. Deze vin den plaats tussen 11.00 en 16.00 uur. Op en bij de kazerne: Tentoonstelling en demonstraties De commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken vergadert dins dag II mei om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Vanaf maandag 26 april is in op dracht van de ministeries van Bin nenlandse Zaken en van Justitie het onderzoek Politiemonitor Bevol king gestart. In heel Nederland worden ruim 47.000 inwoners tele fonisch geënquêteerd. Gezien het grote aantal vraaggesprekken is het waarschijnlijk dat ook inwoners van Middelburg in het kader van dit onderzoek worden benaderd. Zij krijgen dan vragen voorgelegd over onder meer criminaliteit, on veiligheid en over het functioneren van de politie. Een aanvraag voor een rooivergun- ning is binnengekomen voor: Sambucus (vlier) aan de Sloeha- venstraat/Scheldepoortstraat. Voor informatie over rooivergun- ningen kunt u terecht bij de afde ling Groenbeheer, telefoon 01180-75312. 'Zaterdag 8 mei zullen in verband met de festiviteiten rond het 60-jarig bestaan van de OCMA ge heel of gedeeltelijk zijn afgesloten: de Zuidsingel (rondom de kazerne), de Korte en de Lange Noordstraat en de Markt. uw V f "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 10 tot en met 16 mei maandag gekruid gehakt, savoyekool, aardappelen dinsdag varkensgoulash, erwten, aardappelen woensdag gehaktballen, worteltjes, aardappelen donderdag plakken rundvlees, gesn. spi nazie, aardappelen vrijdag kipfricassee, gemengde groente, rijst zaterdag indische rijstschotel, gado- gado, rijst zondag wat de pot schaft van militair materieel, w.o. een pantsergenietank Leopard, een Ml 13 rupsvoertuig van de Ko ninklijke Marechaussee, een pant serrupsvoertuig tegen luchtdoelen, een M577 commandovoertuig, een 10-tons munitieauto, etc. in boog tenten wordt de nieuwe militaire kleding en persoonlijke uitrusting getoond. Oude en spiksplinternieuwe wa pens, zoals de Stinger en het nieu we GLOCK pistool worden getoond. De duik- en demonteer- ploeg van de Koninklijke Marine geeft acte dc presence. Door een verbindingseenheid zal een complete satelietverbinding naar Joegoslavië en de Sinaï wor den opgezet en gedemonstreerd. Legeringskamers kunnen worden bezichtigd. In computerleslokalen worden automatiseringsopleidin gen gedemonstreerd. Er vinden doorlopende sportde- monstraties plaats, w.o. afdalingen vanaf de Watertoren. Het geheel is gelardeerd met doorlopende film voorstellingen, voorlichtings- en wervingsstands, etc. Korte en Lange Noordstraat: In verschillende mobiele veldkeu kens wordt erwtensoep gekookt en uitgedeeld aan het publiek. Keep them rolling toont roemruchte voertuigen uit o.m. de tweede we reldoorlog. Een volledige geneeskundige hulp post te velde met inbegrip van een rupsvoertuig gewondentransport wordt ingericht en gede monstreerd. Vanuit diverse voer tuigen worden verbindingsdemon straties verzorgd. Voorlichtingsstands van o.m. de Koninklijke Marechaussee, de Na tionale Reserve, Pro Rege, de Alge mene Vereniging van Oud Marine Personeel, verzamelaars van mili taire attributen, de NOVIB, de Po litie, etc. De "burger"relatie wordt voorts verzorgd door stands van de lokale middenstand, de dansgroep Walacra, een boterbabbelaars- terdagmorgen al spectaculaire kraam en een terras. beelden opleveren. Op woensdagavond 12 mei a.s. wordt in de Stadsschouwburg in Middel burg en informatie-bijeenkomst voor ondernemers gehouden. Tijdens de ze bijeenkomst worden de plannen van de gemeenten Middelburg en Vlissingen gepresenteerd voor een gezamenlijke presentatie op Contacta 93, die ook dit jaar weer in oktober in Goes zal plaatsvinden. Het is de bedoeling dat beide gemeenten zich samen met een aantal bedrij ven uit de regio Walcheren op deze vakbeurs zulten presenteren. Tijdens de meeting op 12 mei zullen er diverse mogelijkheden worden gepresen teerd, en kunnen bedrijven zich ook at in laten schrijven voor Contacta 93. A He bedrijven die geïnteresseerd zijn in deelname aan Contacta, of contac ten willen leggen met mede-ondernemers uit de regio, zijn van harte wel kom op woensdagavond 12 mei. De bijeenkomst zal om 19.30 uur aanvangen, en zal om ca. 21.00 uur afgesloten worden met een drankje. Indien u meer informatie over deze bijeenkomst wenst te ontvangen, of u bent verhinderd op 12 mei maar wel geïnteresseerd in deelname aan Con tacta, dan kunt u contact opnemen met: Tina Rouwendal, afdeling Econo mische Ontwikkeling en Grondzaken, tel. 01180-75253. De ABNZAMRO-bank organiseert in het bankgebouw, Markt 7, van 3 tot 14 mei a.s. een zgn. Wooninfobeurs. Een aantal makelaars zal hier een pre sentatie geven (Erasmuswijk is een belangrijk item), ABN/AMRO zal van zelfsprekend hypotheken aanprijzen en ook het Kadaster en het notariaat zullen aanwezig zijn. De gemeente Middelburg geeft op de beurs informa tie onder meer over: - Gemeentegaranties en subsidiemogelijkheden etc. - Nieuwbouwplannen - Informatie over Erasmuswijk - Verkoopmaterialen industrieterrein. De beurs is geopend tijdens de gebruikelijke openingsuren van de bank en op donderdag 6 mei tot 21.00 uur, en zaterdag 8 mei van 10.00 tot 13.00 uur. Op dinsdag 4 mei 1993 is de Zeeuwse leerlingenploeg straat makers onder begeleiding van de firma van Dijck-Petit uit Middelburg begonnen met het herstraten van het Meanderhof met uitzondering van het gedeelte voor de huizen 163 - 177. Dit gedeelte is namelijk in 1991 herstraat. De werken bestaan uit het opnieuw stellen van de opsluit banden en het opnieuw straten van de aanwezige verharding. Het werk begint aan de zij de van Meanderhof I en zal de tuinschuur-renovatie volgen. De werken zullen naar verwachting ongeveer 7 weken duren. De paden zullen afwisse lend voor alle verkeer, behalve voetgangers, worden afgesloten. Getracht zal worden het ongemak tol een minimum te beperken. De werken ge schieden in het kader van de Sociale Vernieuwing. Op maandag 10 mei 1993 gaat de firma JMB uit St. Willebrord beginnen met het herstraten van de Bachtensteene. De rijbaan, parkeerstrook en de trottoirs zullen opnieuw gelegd worden, terwijl de rijbaan en de par keerstrook voorzien zal worden van een gebroken puin fundering. Het werk begint aan de zijde van de Lange Noordstraat en is in twee fasen opgedeeld. Eerste fase Lange Noordstraat - Burggang en tweede fase Burg gang - Groenmarkt. Naar verwachting zullen de werkzaamheden ongeveer zeven weken in beslag nemen. De straat wordt ook in twee fasen afgeslo ten. Getracht zal worden het ongemak tot een minimum te beperken. De eerste fase duurt tot ongeveer 25 mei. Daarna is weer bedienend ver keer mogelijk. In de St. Jorissstraat en de Korte Burg is tijdens de werk zaamheden verkeer in twee richtingen toegestaan. Het verkeer richting centrum zal door middel van borden worden omgeleid. De bouw van de parkeerkelder is in een stadium gekomen waarin u op de hoogte kan worden gesteld over ae voortgang van het werk aan de par keerkelder en de plannen voor de bouw van een nieuwe voetgangersbrug over de Binnengracht. Een belangrijke stap in de voortgang van het werk aan de kelder betreft hel verwijderen van de duinwanden rondom de bouwput. In week 18 (3-7 mei) wordt gestart met hel uittrillen hiervan. Dit zal om en nabij de 4 we ken in beslag nemen. Omstreeks deze tijd zal tevens een begin worden gemaakt met de bouw van een nieuwe voetgangersbrug over de Binnengracht. In week 19 zullen hiervan aan de zijde van de Turf kade zowel als aan de Kousteensedijk hei palen geslagen worden. De bouw van het bruggehoofd betekent tevens dat een aantal parkeerplaatsen aan de Turf kade tijdelijk buiten gebruik zal zijn. Markt: Op de markt wordt een program ma geboden met elkaar opvolgen de optredens en demonstraties van: Drum en Buglecorps Blue Spirit Jachthoornkorps Garde Jagers (in ceremoniële tenue) Brandweer (blusdemonstraties) Het motordemonstratieteam van dc Koninklijke Marechaussee Korps Gele Rijders met getrokken geschut. Voorafgaand aan de officiële ope ning zal het inrijden van de diverse voertuigen op vrijdag 7 mei en za- Om 11.00 uur wordt de dag ge opend door het lossen van een vlucht duiven op de binnenplaats van de GMB-kazerne. Te 16.00 uur zullen de autoriteiten met drie kanonschoten uit het ge schut van dc "Gele Rijders" de dag besluiten op de Markt. Een groot aantal civiele, politieke en militaire autoriteiten zal op de kazerne worden ontvangen en rondgeleid. Tijdens een ontvangst op het stadhuis zal aan het OCMA de zilveren legpenning van de Stad Middelburg worden aangeboden. Zaterdagmiddag 8 mei om 13.00 uur zal wethouder mw. E.M.J. van Brummelen namens de commissie Mondi aal Beleid van de gemeente Middelburg een cheque van 65.000,- overhandigen aan een vertegenwoordiger van Novib. De overhandiging zal plaatsvinden in de stand van de gemeente Middelburg en de Novibgroep Middelburg in dc Lange Noordstraat. Namens Novib zal dhr. Jos Kosters, coördinator sectie regiowerk, aanwezig zijn om de cheque in ontvangst te nemen. Het bedrag is het resultaat van de fondswervende activiteiten van de commissie Mondiaal Beleid van de ge meente Middelburg in de afgelopen jaren. Het bedrag komt geheel ten goede aan het "Ricinus-project" van Novib op de Kaap Verdische eilanden, één van de Sahellanden. Dc gemeente Middelburg ondersteunt overigens al sinds 1987 projecten op Kaapverdië. In eerste instantie is dc gemeente betrokken geweest bij een jongeren project, op dit moment staat het Ricinus-project centraal. Het project bevindt zich op het eiland Fogo. Op zich een vruchtbaar, vulkanisch eiland, maar de berghellingen zijn door ontbossing onvruchtbaar geworden. Dooi de ontbossing werden, als het dan al een keer regende, grote stukken vruchtbare grond weggespoeld (erosie). Het herbebossingsproject met de Ricinusplanten heeft er toe geleid dat de erosie grotendeels tot stilstand is gebracht. Landbouw is weer mogelijk. Startte het project met dc aanplant van 'Ricinus', op dit moment is het project, om de bestaansmogelijkheden verder te verbeteren, uitgebreid tot een plattelandsontwikkelingsproject. Er worden fruitbomen geplant, maïs verbouwd, groenten gekweekt en geiten en koeien gehouden. Hel snoeisel van de Ricinusplant is voer voor het vee. Het ontbreken van regen blijft echter een probleem. Uw steun en de steun van de gemeente Middelburg blijven daarom noodzakelijk. Zoals u ziet gaat het goed met de projecten op Kaapverdië. Dit door ondermeer de steun van de gemeente Mid delburg. "Het goede nieuws is dat ze in de Sabel weer zelf voedsel kunnen verbouwen" is dan ook een van de slogans van de landelijke Novib Sahcl-campagne die op 2 mei van start is gegaan. Het slechte nieuws moeten we met z'n allen zien te voorkomen. Voor het project op de Kaap Verdische eilanden is een speciale bankreke ning geopend: 49.65.50.500 (ABN-Amro) o.v.v. gemeentelijk project Middelburg-Kaapverdië. De gemeente ver dubbelt elke ontvangen gulden! 10.00 uur: Zoals ieder jaar, wegens hel grote succes, is er weer een kinderrom- melmarkl op de Markt. De familie Robinson is van de partij om er een gezellige boel van te maken. We wensen alle kinderen goede za ken. Vanaf deze tijd is ook de kraam van Amnesty International bezet. Op de Dam zullen de ringrijders strijden om de ring. De bevrijdingswandeltocht, geor ganiseerd door MTV'69, het start bureau voor de afstand van 30 km is de kantine van de MTV-sporthal "de Zandkuil". 11.00 uur: Op de Dam wordt er door een jury een oordeel gegeven over het mooist versierde paard van de ringrijders op de Dam. 12.00 uur: Start van de afstanden 5, 10 en 15 km voor de bevrijdingswandel tocht, ook vanaf de kantine van "dc Zandkuil". 15.00 uur: Vanaf deze tijd zal Radio Actief voor de bevrijdingsdag in de lucht zijn. 19.00 uur: In de muziektent op het Molenwa ter zal er door het jeugdorkest van het Middelburgs Muziekkorps in afwachting van de aanvang van de ballonnenoptocht muziek gespeeld worden. Vanaf deze tijd zullen ook de ballonnen uitgereikt worden voor de deelnemers aan de op tocht. Alle deelnemers kunnen de kaart aan de ballon invullen. 19.30 uur: Aankomst van muziekkorps "Jo- han Friso" bij de muziektent op het Molenwater. Vanaf het Molen water zal de tocht verder gaan richting de Koepoortlaan, door de Bleek, de Noordstraat naar de Markt. 20.00 uur: Op de Markt zal de ballonnen- oplating plaatsvinden. 21.30 uur: Op het Damplein zal er een open lucht filmvoorstelling gehouden worden met een voorfilm van Am nesty International. 23.00 uur: Einde van de filmvoorstelling 6 MEI Op 6 mei zal de Canadian Force Base uit Borden Ontario een op treden verzorgen in het kader van de bevrijdingsdag. De Canadian Force Base wordt geleid door pipe major Fred Alderman en drum major Mike Steel. Hun optreden zal aanvangen om 12.00 uur en op en rond de Markt duren tot 15.00 uur. foto: J. Wolterbeek Op maandag 26 april om 16.00 uur heeft burgemeester mr. C.G.J. Rutten in de Burgerzaal van het stadhuis de prijzen uitgereikt aan degenen, die de winnende namen hebben bedacht voor de nieuwe, gefuseerde openba re basisscholen. De namen zijn gekozen uit 115 inzendingen door een jury, bestaande uit de wethouder van onderwijs, de ge meentearchivaris, de Vereniging Openbaar Onderwijs, oud-inspecteur voor het basisonderwijs de heer H. Ver boom en vertegenwoordigers van de te fuseren basisscholen. Gekozen zijn de volgende namen: De Uilenburch voor het cluster Arneburch/Burch/Vrijburch, bedacht door de heer/mevrouw H. Benjamins. De Leeuwenburch voor het cluster Boomenburch/Zeeburch/Zuidburch, voorgesteld door Michiel de Jong. De Vossenburch voor het cluster Eendraglsburch/Oosterburch/Rosenburch, ingezonden door Marte Gillissen. De Beverburch voor het cluster Sandenburch/Breeburch/Westburch. De prijs voor deze naam gaal naar Esther Valckenier von Geusau. Tijdens de OCMA-manifestatie op 8 mei a.s. in Middelburg, is de Walcherse politie present met als hoofdthema "De politie ver nieuwt". De volop ingang zijnde reorganisatie van de politie heeft ook als gevolg dat zowel het uniform als de politievoertuigen er anders uit komen te zien. Tijdens de manifestatie wordt er onder meer een surveillanceauto getoond die is voorzien van het nieuwe logo en de nieuwe best reping. Verder zat de politie preventie-tips geven in het kader van de vee! voorkomende criminaliteit. Foto: E. Engel Terinzagelegging KENNISGEVINGEN artikel 8.40 en 8.41 Wet mi lieubeheer Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij hen is binnengekomen de kennisgevingen ingevolge de Wet milieubeheer van: 1. De heer Uysal te Goes voor het oprichten en in werking hebben van een grillroom, gelegen aan de Gravenstraat 12 te Middelburg; 2. Mevrouw M. Luijtjes van Delft te Middelburg voor het in wer king hebben van een cafébedrijf, gelegen aan het Plein 1940, nr. 3 te Middelburg; 3. De heer C.C. Snellens te Middelburg voor het in werking heb ben van een cafébedrijf, gelegen aan de Vlissingsestraat 6 te Mid delburg; 4. De heer J.W. Droppers te Middelburg voor het in werking heb ben van een cafébedrijf, gelegen aan de Sint Janstraat 34 te Mid delburg; 5. Mevrouw C. Marinissen te Middelburg voor het in werking heb ben van een winkelbedrijf, gelegen aan de Oude Koudekerkseweg 81 te Middelburg; 6. De heer P.L.J. Smits te Middelburg voor het in werking hebben van een tweetal winkelbedrijven (groenten- en fruithandel), gele gen aan de Gravenstraat 21 en de Vrijlandstraat 71 te Middelburg; 7. "De Tuin van Middelburg B.V." te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een winkelbedrijf (kruiderij, drogisterij, reformwinkel), gelegen aan de Lange Delft 2a te Middelburg. Voor de inrichtingen genoemd onder de nummers 1 t/m 4 gelden de algemene regels van het "Besluit horecabedrijven Hinderwet". Voor de inrichtingen genoemd onder de nummers 5 t/m 7 gelden de algemene regels van het "Besluit detailhandel Hinderwet". Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 19 april 1993 een voorbereidings besluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor het perceel aan de Burgemees ter Baaslaan 11, zoals dat is aangegeven op tekening S 150-37 d.d. 5 maart 1993. Het besluit treedt in werking op 29 april 1993 en ligt met het bij behorende pré-advies en tekeningen voor een ieder bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, Ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. het vergroten van een opslagloods op het perceel Waldamme- weg 2; b. het plaatsen van 2 bruggen op een perceel in het Erasmuspark; c. het plaatsen van een dakkapel op het perceel Prooijenseweg 9; d. het vergroten van de serre op het perceel Briandlaan 2; e. het vernieuwen van de voetgangersbrug tussen de Kousteense dijk en de Turfkade; f. het verbouwen van de woning op het perceel Segeerssinge! 66; g. het plaatsen van een dakkapel op het perceel Veerseweg 71; h. het plaatsen van een tuinschuurtje op een perceel aan het Grif fioenpad. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: a. het bestemmingsplan Magistraatwijk voor het bouwen van een serre op het perceel J. Magnusstraat 38; b. het bestemmingsplan Griffioen II voor het bouwen van een schuurtje op het perceel Van Kleffenslaan 87. De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag 7 mei 1993 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar ma ken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg.

de Faam | 1993 | | pagina 5