isiiitvi GEMEENTE MIDDELBURG f? Speelvoorzieningen opgeknapt Vergunning Bouwaanvragen Verkeer Wet Milieubeheer Ombudscommissie, rioleringen, reconstructie Nederstraat Collecten Telefoon Groen- beheer Nieuwe inwoners Nieuwe bushokjes Uitstrijkje Samenvoeging Vreemdelingendienst Week 15 Tafeltje Dekje Woensdag 14 april 1993 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Vergadering gemeenteraad Op maandag 19 april 1993 om 14.00 uur begint de vergadering van de gemeenteraad in de raad/aal van het stadhuis. U kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die bereik baar is vanaf de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Gehandi capten kunnen van te voren contact opnemen met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Voorlichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 4. 5. 6. 1. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad der gemeente Middelburg, ge houden op 15 februari 1993. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Benoeming leden Ombuds commissie. Voorgesteld wordt te benoemen voor een periode van zes jaar: Tot voorzitter: de lieer J.J. Tevel, oud-hoofd bureau voorlichting bij de provincie Zeeland. Daarvoor heeft de heer Tevel als journalist gewerkt bij het Zeeuwsch Dagblad cn de Rol terdamnier. Duur burgemeester en wethouders is uun de volgende instellingen toe stemming verleend om in de ko mende periode een huis-uan-huis-collecle te houden: Stichting Vogelopvang Midden Zeeland van 13 tot en met 17 april; l'onds Kinderhulp (voorheen Kin derbescherming) van 19 tot en met 24 apr il. Hij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collecte bussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voor zien zijn van een deugdelijk legiti matiebewijs. De buitendienstlokaties van de dienst Groenbeheer hebben nieuwe telefoonnummers gekregen. Kwekerij Overwater aan de Lange- vielesingel is bereikbaar op num mer 75384. Het onderkomen ten zuiden van het kanaal door Walcheren "de Overloper" aan de Torenweg heeft telefoonnummer 75383. uw I V f J "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 worden besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 19 tot en met 25 april: maandag varkensgoulash, erwtjes, aardappelen dinsdag kipfricassee, gemengde groente, rijst woensdag rundvlees, spinazie, aard appelen donderdag kabeljauwfilet, dillecrème- saus, aardappelen vrijdag Indische vleesschotel, gado- gado, rijst zaterdag pannekoeken, appel- of ker senvulling zondag wat de pot schaft Tot lid: mevrouw drs. J. de Groene, universitair docente aan de Katho lieke Universiteit Brabant. Me vrouw De Groene is gemeenteraadslid geweest in Mid delburg in de periode '77-78. Tot lid: de heer mr. D.F. Vos, direk- teur van de Provinciale Stoom bootdiensten in Zeeland. De heer Vos is gemeenteraadslid geweest in Middelburg in de perioae '74^86. Vaststelling voorbcreidings- besluit Burgemeester Baas laan 11. Vaststelling voorbereidings- bcsluit Kousteensedijk. Beschikbaarstellen krediet voor de voorbereiding van het bestemmingsplan Veerse Poort. Het streven is gericht op de opstel ling van het voorontwerp bestemmingsplan in 1993 en de be handeling daarvan in de raads commissie in het begin van 1994. Vanwege deze korte voorberei dingsperiode is reeds een aanvang genomen met een aantal voorstu dies en -onderzoeken. Zo vinden er onder andere stedebouwkundige maatstudies plaats. Van belang is Op dinsdag 27 april kunnen nieuwe inwoners, die zich in een bepaalde pe riode van het afgelopen jaar in Middelburg hebben gevestigd, in het stad huis kennis maken met de bestuurders van Middelburg en met andere nieuwe inwoners tijdens de zogenaamde "avond nieuwe inwoners". De ontvangst, waarvoor de nieuwe inwoners een persoonlijke uitnodiging hebben ontvangen, begint om 19.30 uur; het officiële gedeelte start om 20.00 uur. Tijdens de bijeenkomst zal burgemeester mr. C.G.J. Rutten de gasten wel kom heten en zullen tevens de verschillende wethouders het woord voeren. Tijdens het hierna volgende informele deel van de avond beslaat de gele genheid kennis te maken met de leden van de gemeenteraad en de directeu ren van de diverse gemeentelijke diensten. Tevens wordt er een film over Middelburg vertoond en zijn er rondleidingen door het gotische gedeelte van het stadhuis. Op vrijdag 16 april wordt om 11.30 uur in de Burgemeester en Wethou derskamer van het stadhuis te Middelburg een contract ondertekend be treffende de buitenreclame in Middelburg. Burgemeester mr. C.G.J. Rullen zal het contract met Mediamax uit Amsterdam namens de gemeente Mid delburg ondertekenen. Volgens contract plaatst Mediamax 20 verlichte zogenaamde Billboards (groot formaat reclame) langs de invalswegen en 10 zogenaamde Euro- rhaxen (klein formaat reclame). Daarnaast worden 50 lichtmasten tegen vergoeding in gebruik gegeven aan Mediamax voor het bevestigen van licht mast reclame. Het contract met Mediamax houdt levens in dal het bedrijf 40 abri's met reclame om niet plaatst. De opbrengsten van de reclame zullen, mede in het belang van reizigers die gebruik maken van het openbaar vervoer, wor den aangewend voor de aankoop en het onderhouden van de abri's. Vernieuwen abri's In de week van 19 tot en met 23 april worden in Middelburg de nieuwe abri's (bushokjes) geplaatst. Op dinsdag 13 april beginnen daarom mede werkers van de gemeente Middelburg met het weghalen van de oude abri's. In verband met de lange levertijd worden tien abri's pas een maand later vervangen. In Nederland wordt per jaar bij 1200 vrouwen, meestal in de leeftijd van 35 tot 55 jaar, baarmoederhalskanker vastgesteld. Deze ziekte kan met een uitstrijkje in een vroeg stadium ontdekt worden, vóór er klachten zijn. Bij vroege opsporing én behandeling is de kans op genezing vrijwel 100%. A He vrouwen van 35 tot 55 jaar in de gemeente Middelburg krijgen dan ook één keer per drie jaar een uitnodiging om een uitstrijkje te laten ma ken. Tot half mei worden oproepen verzonden voor vrouwen geboren in de jaren 1940, 1943, 1946, 1949, 1952, 1955, 1958. De vrouw maakt een af spraak met de huisarts om een uitstrijkje te laten maken. Het onderzoek wordt vergoed door het ziekenfonds en bijna alle particu liere ziektekostenverzekeraars. Voor meer informatie over het onderzoek kunt u zich wenden tot uw huis arts. Met vragen over de uitnodiging kunt u contact opnemen met de GGD Zeeland, telefoon 01100 - 49472, van maandag tot en met woensdag van 9-11.00 uur. Met ingang van aanstaande maandag 19 april worden de vreemdelingen diensten van de politie Vlissingen en Middelburg samengevoegd. De vreemdelingendienst is vanaf dan gevestigd in het bureau van politie in Middelburg, Achter de Houttuinen 10. Voor de Vlissingse vreemdelingen is er een spreekuur op maandag van 10.00 - 12.00 uur in het bureau van politie in Vlissingen, Molenstraat I. De samenvoeging vloeit voort uit de reorganisatie van de Zeeuwse politie en loopt vooruit op één vreemdelingendienst voor heel Walcheren. Als vestigingsplaats is gekozen voor het politiebureau van Middelburg vanwe ge de centrale ligging en de goede bereikbaarheid met het openbaar vervoer. De vreemdelingendienst is telefonisch bereikbaar van maandag lot en met vrijdag lussen 08.00 - 17.00 uur. Het telefoonnummer is (0/180) 88000. Hel adres is: Achter de Houttuinen 10, 4331 NJ MIDDELBURG, Postbus 720, 4330 /4S MIDDELBURG. Er is een dagelijks spreekuur van 10.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 14.00 uur. In verband met de reorganisatie zijn beide vreemdelingendiensten maan dag 19 april gesloten. 8. 9. tevens een onderzoek naar de hoogtcligging van het terrein ten einde het beslaande reliëf vast te leggen en indien mogelijk, in ver band met de wens milieuvriende lijk te bouwen, te respecteren. Al met al vinden tot juli 1993 de voorstudies cn -onderzoeken plaats. Als de onderzoeken op tijd zijn afgerond en de benodigde ge gevens beschikbaar zijn wordt in de periode van juli tot december 1993 het bestemmingsplan op gesteld. 7. Beschikbaarstellen krediet voor de opstelling van een Nota Volkshuisvesting. Aanvraag gemeentegarantie Stichting Centraal Wonen Zeeland. Inhaalslag sociale vernieu wing gedeeltelijke onttrek king aan het Stadsvernieuwingsfonds. In januari 1992 is er in het kader van de Inhaalslag Sociale Vernieu wing door een projektgroep onder leiding van de directeur van de dienst Maatschappelijke Zaken voor de vier speerpuntwijken een programma opgesteld. Dit pro gramma wordt verder uitgewerkt in het reguliere overleg in de wijk- tafels. Voorgesteld wordt akkoord te gaan met het onttrekken van een bedrag van 340.000,— aan het Stadsver nieuwingsfonds voor de Inhaalslag Sociale Vernieuwing. 10. Tijdfaciliteiten directeur "Van Randwijckschool". Instellen beroep weigering voorzieningen o.b.s. "De Boomenburch". Beschikbaarstellen krediet aanschaf computertafels ba sisscholen Vereniging Christe lijk Onderwijs. Toepassing artikel 74 W.B.O. inzake aanschaf 2 computer tafels en vervanging 3 leraren- sets "Prins Willem-Alexanderschool". Vaststelling exploitatiebereke ning Kousteensedijk en be schikbaarstellen krediet t.b.v. parkeergarage met bijkomen de werken incl. voetbrug. Exploitatie-opzet "J.W. Thi- bautstraat (frietzaak)" en de kredietaanvraag t.b.v. werken parkeerterrein. Verkoop pand. L. Stommes- weg 10. Vaststellen Algemene voor waarden voor de uitgifte in 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. erfpacht van gronden in de gemeente Middelburg 1993. 18. Vaststelling Financiële Be- heersverordeningen. 19. Verzamelvoorstel tot het wij zigen van de begroting 1993. 20. Meerjarig Beleidsplan 1994-1997. 21. Vernieuwen riolering in de Koninginnelaan. De riolering in de Koninginnelaan verkeert in een dermate slechte staat dat vernieuwing noodzakelijk is. Hiervoor is door de afdeling ei- gendomsbehecr een plan opgesteld dat voorziet in vervanging van 200 ml hoofdriool, vervanging van 35 stuks huisaansluitingen en het plaatsen van 30 straat kolken. De uitvoering van de riolerings werkzaamheden welke volgens het rioolbeheersplan in 2003 voor ver vanging in aanmerking komen zijn samengevoegd met het herstra- tingsprogramma Koninginnelaan (wegenonderhoudplanning 1993), waarvoor in de maand maart een inspraakprocedure is gestart. De riolcringswerkzaamheden, alsme de het nodige kabel- en leiding- werk van de nutsbedrijven worden voorafgaand aan de bestratings- werkzaamheden uitgevoerd. Om nazakkingen tot een minimum te beperken zal de weg op gebroken puin gefundeerd worden. Naar verwachting zullen de werkzaam heden 12 weken in beslag nemen. 22. Kredietaanvraag groot onder houd waterlopen. In de provinciale verordering Wa terkering en Waterbeheersing Zee land is een aantal verplichtingen aangegeven m.b.t. het onderhou den van waterlopen o.a. in de ge meente Middelburg. De genoemde verordening is recent gewijzigd en opnieuw vastgesteld. In samenwerking met het water schap zijn door de afdeling groen beheer van de dienst Stadsbeheer alle sloten, waterlopen en vijvers opnieuw geïnventariseerd. 23. Begrotingswijzigingen Weg schap Walcheren. 24. Reconstructie en asfaltcring Nederstraat/Rotterdam- sekaai. Het plan omvat het vervangen van de bestaande klinkerverharding door asfalt. Waar nodig worden de cunetten aangepast en wordt de hoofdriolering in een deel van de Nederstraat en bij de Vcersesingel vernieuwd. Tevens worden ter plaatse van het Bij o.b.s. De Arneburch komen verkeersremmende voorzienin gen en een voetgangersover steekplaats (agendapunt 24). Foto: E. EngeI kruispunt Nederstraat/Dampoort- straat/Breestraat aanpassingen aan de hoofdriolering meegeno men ten behoeve van de afvoerva- riant binnenstad. Langs het gehele tracé worden de huis- en kolk- aansluitingen vernieuwd en open bare verlichting, kabels en leidin gen en groenvoorzieningen aangepast. De nieuwe rijbaan is opgedeeld in 5 meter zwart asfalt met aanslui tend aan beide zijden 1,50 meter brede fietsstroken in rood asfalt. Het hele traject wordt aan beide zijden voorzien van trottoirs. Waar mogelijk is voorzien in oversteck- mogelijkheden voor de voet gangers. Verkeersrem mende voorzieningen zijn ontworpen op de kruispunten met de Breestraat/Dam- poortstraat, de Veersesingel cn voor de Arneburchschool. Voet- gangersoversteekplaatscn worden aangebracht voor de Arneburch school en ter hoogte van de Veerse- weg 2A. Het plan is inmiddels in de in spraak geweest. Waar mogelijk is het plan aangepast. 25. "Mobiliteitsstudie Middel burg" en plan van aanpak tol uitwerking. 26. Verlichting Abdijtoren. 27. Rekening en verantwoording beheer "Bomme v.d. Broeckefonds" 1991. 2,8. Rondvraag. In drie wijken, Magistraatwijk, Dauwendaele en Stromenwij k, worden in totaal dertig spcelter- reintjes opgeknapt. De werkzaam heden beginnen waarschijnlijk komende zomer. De plannen voor de speelterreinen liggen ter inzage bij de wijkon- dersteuningspunten en bij de dienst Stadsbeheer in de Vlissing- sestraat. Er zijn formulieren be schikbaar voor op- en aanmerkingen, die uiterlijk 23 april moeten zijii ingediend. De di rect omwonenden zijn hierover persoonlijk geïnformeerd. Voor het vernieuwen van de speel terreinen bestonden verschillende aanleidingen. Een daarvan is de inhaalslag in het kader van de sociale vernieuwing, waarvoor de genoemde wijken speerpuntwijken vormen. In de vierde speerpuntwijk Nieuw Mid delburg zijn apart plannen op gesteld voor de aanleg van een rollerskate- en skatcboardbaan aan de Willem Alexanderstraat. &SKEI Daarnaast werd in het rapport "Wij willen spelen", opgesteld door de werkgroep speelvoorzie ningen, een inventarisatie aange boden van de speelvoorzieningen en een wensenlijst. Deze werk groep is samengesteld uil bewoners uit de wijken, de S.K.W.M., wijkta- fels en medewerkers van de dienst Maatschappelijke Zaken. De plannen die nu ter inzage lig gen zijn ook in overleg met deze werkgroep opgesteld. Uit de aangedragen gegevens van het rapport "Wij willen spelen" is een selectie gemaakt van de dertig meest urgente speelterreinen. Bij deze selectie hebben leeftijdsgege- vens van de kinderen in de wijk en de plaats van het speelterrein een belangrijke rol gespeeld. Vervol gens zijn de wensen van de werk groep nader ingevuld door de sectie Groenbeheer, waarbij reke ning is gehouden met onder ande re veiligheidseisen. Zo wordt in de van Reiger- bergstraat een venol klimrek ver vangen door een nieuw, in 't Zanddorp worden vlakbij de ijs baan doelpalen, een tafeltennista fel, bankjes en verharde doorgangen aangelegd en in de Meanderhof komen een speelhuis- je en hobbelpaard voor de aller kleinsten. De speelvoorzieningen worden re gelmatig geïnspecteerd, kapotte onderdelen worden zo mogelijk vervangen en ook wordt steeds be keken of de aangelegde voorzie ning nog past bij de leeftijdsopbouw van de kinderen in de wijk. Het is overigens de bedoeling dat er voor alle 120 speelvoorzieningen in de hele stad een speelruimteplan zal worden opgesteld. Hierin wor den plaats, aantal en kwaliteit van de speelvoorzieningen in beeld ge bracht en een overzicht van de jaarlijkse onderhoudskosten. Van 16 april 1993 tot en met 29 april 1993 ligt op de sectie Juridi sche Zaken van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het monumentenpand Langeviele 2. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele bezwaren schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: het vergroten van kantoorruimte op het perceel Rouaansekaai 35; het uitbreiden van de woning op het perceel Veerseweg 183; het bouwen van 4 woningen met garages op percelen aan de Benensonstraat; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Nieuwe Vlissing- seweg 170; het uitbreiden van de woning op het perceel Dauwendael- sestraat 18; het plaatsen van twee dakkapellen op het perceel Omloop 33; het bouwen van een speeltuingebouw aan het Meiveldpad te genover de kinderboerderij. De Bogardstraat is gesloten voor alle verkeer met uitzondering van voetgangers en (brom)fietsers in de richting van de Korte Burg. Burgemeester en wethouders hebben besloten het éénrichtings verkeer "om te draaien" zodat de geslotenverklaring geldt voor al le verkeer, met uitzondering van voetgangers en (brom)fietsers in de richting van de Latijnse Schoolstraat. Genoemd verkeersbesluit ligt ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stad sontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 170,- aan rechten, beroep in stellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Voorzitter van de afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Burgemeester en wethouders hebben besloten het eerste par keervak aan de noordelijke zijde van het doodlopende gedeelte van de Spuistraat en het parkeervak gelegen voor het pand Koren dijk 36 aan te wijzen als parkeerplaatsen voor vergunninghouders. De parkeerplaatsen zijn bestemd voor de artsen waaraan vergun ning is verleend. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 da gen na heden, als regel onder betaling van f 170,- aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ge richt aan de Voorzitter van de afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de Sectie Interne en Juridi sche Zaken van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestsraat 21 te Middelburg ter inzage. Terinzagelegging Kennisgeving verandering inrichting artikel 8.19 Wet Milieubeheer. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op 11 maart 1993 is ingekomen de kennisgeving van de heer J. Markusse te Nieuw en Sint Joosland tot verandering van het agrarische loon- en verhuurbedrijf en van de werking daarvan, ge legen aan de Vlackeweg 9 te Nieuw- en Sint Joosland, voor welke inrichting eerder een vergunning is verleend. Ten aanzien van de verandering wordt redelijkerwijs aangenomen dat deze geen gevolgen heeft voor de aard en omvang, danwel uitsluitend gunstige gevolgen heeft voor de omvang van de nade lige gevolgen voor het milieu. De wijziging van de inrichting betreft de opslag van oliën en benzi ne. De ondergrondse opslagtanks zijn vervangen door boven grondse tanks. De kennisgeving en alle relevante stukken liggen vanaf heden tot 29 april 1993 elke werkdag tijdens kantooruren en op donderda gavond van 18.00 uur tot 21.00 uur ter inzage op de afdeling Mi lieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Inzage op donderdagavond dient van te voren telefo nisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aangevraagd (01180 - 75241).

de Faam | 1993 | | pagina 5