UIT HET ZAKENHART 'De derde poot is er nooit aangebouwd' ES Kuren n De Parel Kassabon Jeans Inn ticket naar Parijs Boulevard City Run Autobedrijf Melse 10 jaar Seat-dealer Man in herenboek. terwijl vrouw past" Garage Alexander werpt zich in caravanbranche Gevonden vogels Swiss Figure breidt uit met aerobic studio 20 JAAR WINKELCENTRUM DAUWENDAELE Modeshow in Stadsdanszaal KRUISWOORDPUZZEL Op de bouwtekening zag het Winkelcentrum Dau- wendaele er twintig jaar geleden heel anders uit. Toen was nog gerekend op een derde poot, een overdekte galerij die haaks zou staan op het mid denstuk. Met de komst van Maxis in de binnenstad is dat er nooit meer van gekomen. De achttien on dernemers vieren zaterdag 27 maart het jubileum van hun winkelcentrum, dat volgens hen klanten trekt uit de hele regio, inclusief Arnemuiden, Nieuw en Sint Joostland en Souburg. Op het programma staan: een feestmarkt met de clown Joli Jolig, die elk uur speciale aanbiedingen omroept, een optre den van Marco Borsato, live muziek van de Middel burgse Salt Lake Jazzband, kinderspelletjes, een loterij en een kleurwedstrijd. Vandalisme Cursus Feestprogramma MILIEUTIP Top 5 ff Woensdag 24 maart 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 „In het begin is er veel verloop geweest in het winkelbestand van het koopcentrum Dauwen- daele", bekent Jac de Visser, die vanaf 1976 een slagerij heeft in het overdekte winkelgebied en onlangs door zijn zoon werd op gevolgd. „De wijk was nog klein en verschillende ondernemers redden het niet en vertrokken. Maar de supermarkt, de bakker, de banken en de Chinees zijn er al vanaf het eerste uur. In de oor spronkelijke opzet zou het win kelcentrum een Z-vorm krijgen, maar de derde poot is er nooit gekomen. De opening van Maxis in de binnenstad is daar de oor zaak van. Vooral het tweede ge deelte van het complex kampte aanvankelijk met leegstand. Op het ogenblik kun je rustig stellen dat hier alles te koop is voor de wekelijkse boodschappen: vlees, brood, groenten, kruidenierswa ren, bloemen, drogisterijartikelen, maar ook kleine cadeautjes. Buurtbewoners hoeven er niet meer voor naar de binnenstad", stelt De Visser vast. „Zelfs niet voor geldzaken, want er zijn hier drie banken". Winkelcentrum Dauwendaele kent weinig vandalisme. „Dat komt omdat hier tot vrij laat con trole is: deels door de winkeliers zelf en deels door het Chinese restaurant dat 's avonds geopend is", vertellen Peter Nijssen en Theo van der Genugten, beiden bestuursleden van de winkeliers vereniging. „De uitstraling van het koopcentrum is positief, schoon en veilig, 's Nachts gaat alles hermetisch op slot met een, door de ondernemers bekostigd, hek voor de ingang", zegt Van der Genugten die een fotostudio Binnenkort heeft Walcheren er een reparatie- en onderhouds plek voor caravans bij, Garage Alexander aan de Alexander Go- gel weg in Vlissingen. Het bedrijf, dat al 18 jaar bestaat, is de eer ste op Walchers grondgebied die zich specifiek gaat bezighouden met het onderhoud van de 'mo biele woningen'. Het verbaast eigenaar Frans Zwam dat nooit eerder iemand zich in deze bran che heeft gestort. Met de vele toeristen die in het voorjaar en 's zomers het eiland overspoelen is het volgens hem een gat in de markt. Zwam ziet zijn kans schoon. Keuring van een caravan is vol gens de Nederlandse wet (nog) niet verplicht. De meeste Neder landers laten het daarom volgens Zwam voor wat het is. Ze rijden er tenslotte maar ongeveer vier weken per jaar in. Echter, juist stilstaan is slecht voor een cara van. Zwam: „Bij de landelijke controles blijkt dat tachtig pro cent in slechte staat verkeert". Toeristen die voorheen met een reparatie zaten konden terecht bij de vijf caravanbedrijven in Goes. In Serooskerke is er ook één, maar die houdt zich volgens Zwam vooral bezig met de ver koop en wat onderhoud van de eigen merken. De Vlissingse ga ragehouder richt zich op alle mer ken, waarbij de snelle levering van onderdelen één van de sterke punten moet zijn. Zijn onderhan delingen met de ANWB, die de keuringen verricht, zijn nog niet rond, maar hij hoopt binnenkort een overeenkomst te sluiten. Caravanreparatie is een heel an dere tak van het monteursvak. Wanneer er een scheur in de wand zit betekent dat niet, zoals bij auto's, een klein deel vervan gen, maar moet de hele zijkant eruit. Om deze zaken goed in te kunnen schatten volgt Zwam de opleiding Schade Expertise van de Inovam. Zijn zoon verdiept zich in de lesstof van de cursus Eigenaar Frans Zwam. Caravan Onderstel en Onder houd. Voor het plaatsen van nieuwe wanden en electrische aangelegenheden, waaronder douches, gascomforts, toiletten etcetera, zouden een timmerman en loodgieter moeten worden in geschakeld. Maar voordat daar vaste contacten mee worden ge legd wil Zwam eerst de kat uit de boom kijken en zien hoe het loopt. De eerste grote aanschaf is al ge daan. Een caravanbrug. De showroom voor occasions heeft er plaats voor moeten maken. Zwam heeft plannen om zijn ga rage aan de voorkant uit te bou wen met een showroom. „De twee pompen die er staan moe ten toch weg, de ruimte die vrij komt kan zo goed benut worden. Daarnaast kunnen in de ruimte waar het caravanonderhoud ge beurt, 's winters ook auto's staan. Het blijft tenslotte sei- zoenswerk". De garagehouder wijst erop dat mensen die een af spraak willen maken voor een onderhoudsbeurt tijdig een af spraak moeten maken „om te voorkomen dat iedereen die met Hemelsvaart weg wil tegelijker tijd hier komt aankloppen". De Stadsdanszaal in Middelburg heeft langzamerhand een reputa tie op het gebied van mode shows opgebouwd. Ook op vrij dag 26 maart om 22 uur houden vier Middelburgse kledingzaken hier weer een presentatie. Mano Gustaaf bijt de spits af. Een uur lang brengt deze zaak een werve lende show met leer- en rubber mode. Daarna presenteren de zaken Henk Sies, Peter Christ en Benetton hun vrije tijds-mode voor de zomer. Tussen de bedrij ven door vermaakt de straatar tiest Tine van Kooten het publiek met komische acts. heeft in het eerste gedeelte van de straat. „Ik woon zelf in Goes, maar zelfs daar kent iedereen Winkelcentrum Dauwendaele in Middelburg. Het is overal bekend en trekt niet alleen klanten uit de ze wijk en 'Zuid', maar ook uit de dorpen in de omgeving". „Boven dien", vult Peter Nijssen, eigenaar van Snackbar Le Passage, eraan toe „kan er kosteloos geparkeerd en droog gewinkeld worden. Wat wil je nog meer". Het jubileum wordt zaterdag 27 maart gevierd van tien uur 's ochtends tot vijf uur 's middags. Er is een feestmarkt met de clown Joli Jolig, die tevens elk uur aankondigt in welke winkel op dat moment een speciale aan bieding te koop is. De Speeltuin vereniging Het Meiveld heeft beloofd de kinderen te komen vermaken met vijftien verschil lende kinderspelletjes. Daarnaast is er een kleurwedstrijd en een lo terij waarvoor de klant al een week voor het feest loten kan krijgen bij elke aankoop in het mmzm M. winkelcentrum. De hoofdprijs is een reischeque van duizend gul den. Om twee uur treedt op een podi um de zanger Marco Borsato op, de vertolker van het Italiaanse lied, die te zien was in de Sound mix Show. De rest van de dag zal de Middelburgse Salt Lake Jazz band zorgen voor een vrolijke noot bij dit jubileumfeest. Wie zich verder nog wil uitdossen als paasei van het jaar kan terecht bij Fotostudio van der Genugten. Ook daar is een wedstrijd aan verbonden. „Het leuke is dat alle ondernemers hier lid zijn van de winkeliersvereniging. Daarom wil iedereen meedoen om de feest markt tot een succes te maken. Er is een goede onderlinge sfeer", vindt Van der Genugten. „Daarom loopt dit winkelcentrum waarschijnlijk ook zo goed". •DE. PAREL, Babelweg 2,4357 BT Domburg, telefoon 01188-3230 Lichaams-peeling32,50 Parafango-pakking met massage50,- Modder- of algenpakking 70,- Beauty-dag 'Pearl' 99,- Bel voor meer informatie en/of reserveringen Kuur- en beautycentrum 'De Parel': 01188 - 3092/3230 DE PAREU IS EEN HEI .enuu*^PABA' ,0lJS^HTNESS. SAUNA. BOWUING.ENSOUASHBA^KUURCENTRUM. THEATER. CAPES ENRESTAUPANTSINOO^ MICMEC Walcheren Vraag: Wat moet u doen als u zieke, gewonde of jonge hulpeloze vogels of egels vindt? Antwoord: vooral olieslachtoffers zo snel mogelijk naar een asiel brengen. de vogel op een rustig plekje zetten tot het mo ment van vervoeren, liefst een kartonnen doos met wat luchtgaatjes erin. Wat u vooral niet moet doen: de vogel steeds oppakken en aaien. olieslachtoffers zelf was sen of behandelen, daar is n.l. een speciale shampoo en medicijnkuur voor nodig. 'verlaten' jonge vogels niet onnodig oppakken en meenemen. Meestal zijn de ouders wel in de buurt. egels beslist geen melk gev.en. Ze krijgen dan darmstoornissen. Er is op Walcheren gelukkig een Stichting Vogelopvang, die als doel heeft om zieke en gewonde vogels en egels weer terug in de natuur te brengen. Met slachtoffers kunt u terecht bij het Vogel asiel "De Mikke" in park Too- renvliedt in Middelburg (maandag t/m vrijdag van 10.00-16.00 uur, zaterdags van 10.00-12.00). Voor meer informatie: mevr. C. Louwerse-Wattel, Noord- weg 315, Middelburg, tel. 01180-25984. Bij haar kunt u na sluitingstijd van het vogel asiel ook terecht met vogels of egels (in de zogenaamde opvangkast). Ter gelegenheid van de herope ning van de Middelburgse Jeans Inn na een grondige verbouwing, konden de klanten vanaf 6 maart meedingen naar een weekendje Parijs voor twee personen. Zowel in de zaak in Oost-Souburg als in Middelburg gold iedere kassabon als een lot. Het advocatenkan toor Vader en Wouters wees uit eindelijk de gelukkige winnaars aan. In Souburg was dat de heer Piet Hijman en in Middelburg Mi- chiel de Noijer, die door de aan koop van een blouse nu ook kan gaan stappen in Parijs. Daar de heer Hijman verhinderd was om zijn prijs zelf in ontvangst te ne men, waren zijn beide zoons Ro gier en Gerben naar de Middelburgse zaak voor vrijetijds- kleding gekomen. Tussen de vier en vijfhonderd klanten waagden een gokje om dit uitstapje naar de lichtstad te winnen. Eigenaar André Schout overhandigt met zoon Marvin de reis- cheques aan Gerben en Rogier Hijman en Michiel de Noijer. Een mooiere dag hadden de or ganisatoren van de Frapo's Bou levard City Run zich niet kunnen wensen. Hoewel de lente nog één dag verwijderd was, liet het voorjaar niet op zich wachten. Op een zonovergoten Bellamy- park starten afgelopen zaterdag meer dan tweehonderdvijftig at leten voor een loop van twintig kilometer richting Biggekerke. De eerste die, toegejuichd door toe schouwers langs het parcours op de boulevard en op het Bellamy- park, de finish passeerde was Kim Reynierse van de Atletiek Vereniging Dynamo uit Goes. Hij werd winnaar in een tijd van 1.03.31. Daarmee vebeterde hij het parcoursrecord van teamge noot John Vermeule met twee minuten. Vervolgens spoedden, aangemoedigd door een muzika le noot van de Melody Makers, zijn achtervolgers zich langs de tijdklok. Uitgekeken werd naar Vlissings eerste burger Jaap van der Doef, die uiteindelijk onge veer veertig minuten na de win naar arriveerde. Het nieuwe element de Volvo-Mijl werd ge wonnen door Sebastiaan Schletterer. FOTO ANDA VAN RIET Saco en Jacob-Jan Melse. In autobedrijf Melse werd vorige week het 10 jaar Seat- dealerschap gevierd. De eige naars van de Vlissingse garage, Saco en Jacob-Jan Melse, ont vingen uit handen van de Zeeuw se districtmanager Hans Bresser een grote taart die het jubileum een feestelijk tintje moest geven. Autobedrijf Melse is één van de eerste Nederlandse Seat-dealers die deze mijlpaal bereikt. Lande lijk is het volgens Bresser de vier de of vijfde garage die jubileert, maar slechts met een verschil van een week. Melse is één van de 20 a 25 dealers van het eerste uur. Het Spaanse merk maakte tien jaar geleden in april zijn de buut in de auto-branche. „Melse was dus al dealer voordat ze de eerste wagen binnen hadden", constateert Bresser. Inmiddels heeft Seat in Neder land een marktaandeel van 1,75 procent. Bresser: „Dat waren in 1992 10.000 auto's". De Vlis singse dealer verkoopt er per jaar ongeveer 550, maar volgens Sa co Melse worden dat er ieder jaar 20 tot 25 meer. Met die verkoop cijfers behoort het bedrijf aan de Industrieweg tot de Top 5 van Nederland. Vanaf 1986 veroverde Autobe drijf Melse elk jaar de Golden Dealer-prijs. Bij het toekennen van deze prijs werd niet zozeer naar de hoeveelheid auto's geke ken die verkocht werden, maar meer naar de service die er door de elf man personeel werd gele verd en naar de kwaliteit. Melse heeft naast twee showrooms, waarvan één voor de Seat- modellen en één voor de tweede handsjes, een werkplaats en een eigen plaatwerkerij en spuiterij. „En", vult Saco Melse aan, „we zijn officieel reparatiebedrijf van de ZLM". P&P E1704 24 12 30 41 53 32 29 50 20 37 28 48 4 59 Welk winwoord komt er in het balkje? HORIZONTAAL: 1 weekdier; 6 projectiel; 11 knoop; 12 vertrek; 14 werkschuw; 15 schaaldier; 17 zuil; 19 munt; 21 verlichting; 22 kind; 23 landbouwwerktuig; 24 niets uitgezonderd; 26 insekt; 27tijdsduur; 29 voorz.; 30 schok; 32 verhaal; 34 dun; 36 insekt; 37 Europeaan; 38 hoofddeksel; 39 conciërge; 41 symptoom; 44 troefkaart; 45 smalle strook land; 47 grappenmaker; 49 onder andere; 51 hoofddeksel; 53 en andere; 54 schaakfiguur; 56 wijnsoort; 58 grondsoort; 59 water damp; 61 vr. munt; 62 Europeaan; 64 Eng. titel; 65 afgelegen; 66 weefsel; 67 niet dikwijls. VERTIKAAL: 1 kameraad; 2 tos neerhangend; 3 voortreffelijk; 4 boom; 5 blad papier; 7 dun; 8 flink; 9 beetwortel; 10 moedervorm; 12 vierregelig gedicht; 13 stof; 16 zeevis; 17 opleidingsinstituut; 18 bos- gewas; 20 snavel; 25 in de volle lengte; 27 bouwwerk; 28 adreskaart je; 30 pl. in Groningen; 31 stof; 32 snel; 33 telw.; 34 mand; 35 loop plaats; 40 telw.; 42 ulevel; 43 zuilvoet; 45 onderricht; 46 hersteld; 48 zoogdier; 50 vis; 51 onbep. vnw.; 52 partij; 53 alvorens; 55 signaal; 57 lengtemaat; 60 waterdier; 63 zangnoot; 65 van een. Oplossing Puzzel week 11 HORIZONTAAL: 1 maal; 4 zooi; 7 lor; 8 ore; 10 pek; 12 rak; 13 sneep; 15 lik; 17 gum; 18 rokeren; 20 mot; 22 es; 23 vel; 24 kok; 26 fa; 27 gek; 28 Cor.; 29 kaf; 31 spen; 36 bits; 37 Esther; 38 karate; 39 prei; 41 Rien; 43 lei; 45 eed; 46 mes; 47 To; 49 les; 51 rat; 52 P.R.; 53 hut; 55 loospijp; 58 tas; 59 dom; 61 steen; 62 ras; 63 leb; 65 tri; 66 mep; 67 toko; 68 lori. VERTIKAAL: 1 mok; 2 ar; 3 lonk; 4 zeer; 5 op; 6 iel; 7 tam; 9 reebok; 11 kim; 12 Rus; 13 sol; 14 pek; 16 kof; 17 gems; 18 rek; 19 nok; 21 taks; 23 ventiel; 25 kabaret; 27 gesel; 30 f'itis; 32 per; 33 nel; 34 aas; 36 T.E.E.; 39 Puth; 40 geiser; 42 nors; 44 iel; 46 map; 48 oud; 50 S.O.S.; 51 Rijn; 52 pas; 54 tol; 56 Otto; 57 peil; 58 tap; 60 met; 62 rei; 64 B.O.; 66 Mr. Winwoord: SPIEROEFENINGEN Patricia Davidse-O'Halloran van Swiss Figure heeft haar instituut uitgebreid met een aerobic stu dio. De aerobic zaal is op hetzelf de adres gevestigd, naast het instituut voor figuurcorrectie aan de Lammerensteeg in Middel burg. Bij YMCA Central in Lon den volgde Davidse de cursus 'Exercise to Music' om „verant woord les te kunnen geven". Al sinds een aantal jaren zwaait Patricia Davidse de scepter over Swiss Figure, waar gewerkt wordt met de Thermo Fysische Methode voor gewichtsreductie en figuurcorrectie. Samen met een aantal medewerksters doet zij haar best om vrouwen op een gezonde en natuurlijke wijze het gewenste figuur te laten berei ken. „De aerobic studio is feitelijk een logische uitbreiding", ver klaart ze plechtig. „In Londen volgde ik de studie om te voorko men dat we hier onverantwoord bezig zijn. Door de TMF-methode die we toepassen in het slank heidsinstituut weet ik uiteraard veel van het menselijke lichaam en hoe je conditie moet opbou wen en behouden, maar ik wilde degelijkheid. En de YMCA geeft zeer goede, maar ook zware cur sussen waar je mee uit de voeten kunt" De aerobic studio werd zonder veel tam tam geopend. „Op dit moment doen we ongeveer één keer per week oefeningen met klanten van Swiss Figure die nog een kuur volgen. We slaan dan twee vliegen in één klap. Met de TFM methode wordt zowel plaat selijk als over het hele lichaam af gevallen of verstevigd. Met aerobics wordt de conditie, flexi biliteit en de coördinatie verbe terd. De aerobicklassen zijn behalve voor klanten van Swiss Figure ook voor dames van bui tenaf bij te wonen. BUBBLES VERBOUWD Modezaak Bubbles in de Vlis singse St. Jacobspassage heeft een ingrijpende verbouwing on dergaan. Mede-eigenaresse Mary Haak vindt dat de winkel een veel gezelliger aanblik heeft ge kregen. „Terwijl de vrouw de kle ding aan het passen is, kunnen de mannen lekker bijkomen in het speciaal voor hen gecreëerde herenhoekje". De kleuren van het interieur zijn niet veranderd. Zwart en wit zijn de hoofdkleuren gebleven in Bub bles. De pashokjes zijn wel ver nieuwd. Vooral met de panchetjes die in de hoeken van de hokjes zijn aangebracht is Ma ry Haak blij. „Wanneer de klant ujaens nei passen ue sieraden en andere accessoires af wil doen, kunnen ze ze daar inleggen", ver telt Haak trots. „De panchetjes geven net dat extra beetje luxe". Eigenaresse Mary Haak (r) en verkoopster Stefanie Wil/emse. Al zeven jaar is Bubbles in de St. Jacobspassage te vinden. Zo'n beetje iedere maand gaat Mary Haak naar Londen om de puur Engelse chique en sportieve da mesmode in te kopen. De leef tijdsgroep waar Bubbles zich voornamelijk op richt ligt tussen de twintig en vijfenveertig jaar. Haak: „Wij hebben kleding in alle prijsklassen in huis. Klanten kun nen bij ons de goedkope legging vinden, maar we hebben ook een speciale hoek waar duurdere kle ding hangt".

de Faam | 1993 | | pagina 9