lliliiiirtlllslliiiiilliiiiililllliiiiil, j|. GEMEENTE MIDDELBURG Twee lokaties zwembad mogelijk Overleg ouderenbeleid Festival Cultureel Gekleurd Identiteitskaart Kiosk Damplein Bouwaanvragen Hinderwet Bestemmingsplan Binnenkort plaats nieuw zwembad bekend Commissie Bestrating Erasmuswijk Insigne Collecten Zwemlessen Week 12 Tafeltje Dekje Woensdag 24 maart 1993 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Na een uitgebreide studie heeft een ambtelijke projectgroep een keuze voorstel gedaan over de plaats waar liet nieuwe zwembad het best kan worden gebouwd. Al een aantal jaren wordt er in Middelburg gesproken over de bouw van een nieuw zwembad. .Nu de keuze voor de bouwlokatie bijna rond is, kunnen de bouwplannen spoedig worden uitgewerkt en kan als alles meezit binnen één a twee jaar met de bouw ervan worden begonnen. Tot veler verrassing wordt voorsteld om voor de bouw van het nieuwe zwembad te kiezen uit het huidige zwembadterrein aan de Poelendaele- singel en het sportcomplex Voorboreh. De lokaties die eerder als mogelij ke bouwplaats werden genoemd zijn daarbij nagenoeg uit het oog verdwenen. In januari van het vorige jaar heeft de Middelburgse gemeenteraad zicli uitgesproken over de verschil lende alternatieven voor de bouw van een nieuw zwembad ter ver vanging van het huidige zwembad Poelendaele. Dat gebeurde aan de hand van een uitvoerige rapporta ge opgesteld door een ambtelijke werkgroep en een aanvullend on derzoek in de vorm van een second opinion van Sportfondsen Ne derland. Het nieuwe zwembad zou indien haalbaar gecombineerd moeten worden met een buitenbad en eventuele andere sportvoorzienin- gen. Omdat toen de verkoop van kwekerij Veldzigt volop in de ac tualiteit stond besloot de raad om het nieuwe zwembad bij voorkeur op die plaats te bouwen. Als alter natieve lokatie werd toen het sport park aan de Nassau laan aangewezen onder de voorwaarde dat in het uitbreidingsplan Veerse Poort voldoende ruimte daarvoor beschikbaar zou zijn. Het huidige zwembad 'Poelendae le' kwam in 1970 gereed. Deze ac commodatie sluit in het geheel niet meer aan op de behoefte van liet zwemmende publiek en voldoet ook niet aan de huidige eisen die door de overheid aan zwembaden worden gesteld. Het uitbreiden en renoveren van het zwembad 'Poe lendaele' zal op de lange termijn kostbaarder zijn dan het bouwen van een geheel nieuwe voorzie ningen. De keuze voor nieuwbouw ligt dan ook voor de hand. Uit de onlangs verschenen studie is gebleken dat het bouwen van een nieuw zwembad op de kwekerij Veldzigt, toch zeker op korte ter mijn, niet mogelijk is. Vanwege de wet geluidhinder blijkt hel realise ren van een buitenbad op een aan tal van de onderzochte lokaties eveneens niet mogelijk. Ook ande re zaken als centrale ligging, per ceelsgrootte, ontsluitingsmogelijkheden en be schikbaarheid op korte termijn hebben de aandacht gehad. Door de projectgroep is gezocht naar de meest geschikte lokatie. Van de ze ven lokaties die zijn onderzocht, zijn er vijf om een aantal redenen afgevallen. Een terrein aan de Stromenweg, het verpleeghuistcr- rein op de hoek Leliëndaalseweg - Laan der Verenigde Naties, sport complex Nassaulaan, sportcom plex Kruitmolenlaan en kwekerij Veldzigt moesten het in de vergelij king afleggen tegen de plaats van het huidige zwembad en het sport park Voorboreh. Van deze laatste twee mogelijkheden is een de tailstudie gemaakt waaruit is ge bleken dat het sportpark Voorboreh de beste mogelijkheden biedt om de voor Middelburg meest gewenste voorziening te rea liseren. Naast een overdekte accommoda tie bestaande uit een wedstrijdbad, een instructiebad en een recreatie- bad is het mogelijk om op deze plaats een volwaardige buitenvoor zieningen te realiseren met zon- en ligweide. Belangrijke voordelen van de loka tie Voorboreh ten opzichte van de Poelendaelesingcl zijn verder de goede bereikbaarheid voor auto's en de mogelijkheid om voldoende parkeerruimte te realiseren. Indien voor de Poelendaelesingel wordt gekozen komt het zwembad wel op de meest centrale plaats in de ge meente te liggen en is daardoor vanuit alle wijken even goed be reikbaar vooral voor voetgangers en fietsers. De bereikbaarheid voor auto's blijft ccluer slecht omdat het niet mogelijk is om de Poelen daelesingel aan te passen. Ook kunnen er op deze plaats slechts beperkte buitcnvoorzieningen en parkeerruimte worden gerea liseerd. De uiteindelijke keuze is aan de raad die daarover naar verwach ting in mei een beslissing zal ne men. Direct daarna zullen de bouwplannen worden uitgewerkt zodat over één a twee jaar de ge meenteraad zich kan buigen over het beschikbaarstellen van een bouwkrediet. In deze rubriek zullen wij u regel- Konit er een nieuw zwembad op de plaats van het huidige zwembad.. matig op de hoogte houden over de verdere ontwikkeling van de nieuvvbouwplannen. Voor belang stellenden ligt de eerste vervolgrap portage, die in het kader van de plannen voor de bouw van een nieuw zwembad is opgesteld, bij de sectie voorlichting ter inzage. Een beperkt aantal exemplaren is daar nog beschikbaar. foto: J. Wolterbeek. of gaat het nieuwe zwembad aansluiten bij sportpark Voorboreh? foto: J. Wolterbeek. De Commissie Bezwaar- en Be roepschriften - Middelburg houdt op donderdag 25 maart 1993 een tweetal hoorzittingen. Om 16.30 uur wordt het bezwaar schrift behandeld van het bestuur van het MI KV tegen de toekenning van voorlopig subsidie over 1993. Om 16.50 uur wordt behandeld het bezwaarschrift van de Dommelsche Bierbrouwerij B.V. legen de weige ring van een lichtreclamevergun ning voor het pand Markt 85 en de lastgeving de reeds aangebrachte re clame te verwijderen. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de secretaris van de commissie, mevrouw A.C. Beije (tel. 01180-75434). uw IT 7" "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 29 maart tot en met 4 april maandag rundergehakt, andijvie, gestampte aardappelen dinsdag gepaneerde varkensschnitzel, champignonsaus, gebakken aardappelen woensdag plakken rundvlees, gesneden spinazie, aardappelen donderdag kipschnitzel cordon bleu, wortelen, aardappelen vrijdag visfilet, groente in kruiden saus, aardappelen zaterdag nassi goreng met kipsateh zondag wat de pot schaft Op donderdag 25 maart houdt de gemeente Middelburg om 19.30 uur in hel gebouw van de openbare ba sisschool De Boomenburch, Oude Vlissingseweg 40, een informatie avond over het inrichtingsplan voor de bestrating en de speelter- reintjes in de Erasmuswijk. Belangstellenden zijn van harte welkom. Voor de volgende zwemlessen in het zwembad Poelendaele zijn nog plaatsen open: - B-diploma; - Basiszwemdiploma; - Zwemvaardigheidsdiplma 1 tot en met 3; - A-diploma volwassenen. Zwemlessen worden gegeven gedu rende twee keer een half uur per week. De zwemlestijden liggen tus sen 7.00 en 8.00 uur, 16.30 en 19.00 uur en zaterdags van 9.00 tot 12.30 uur, steeds in een combinatie van maandag/donderdag, dinsdag/vrij dag of woensdag/zaterdag. U kunt een voorkeur opgeven voor tijdstip en dagen. Tijdens sommige schoolvakanties vervallen de lessen. Op vrijdag 26 maart zullen de heer W.L. van Bergen en de heer E. Si- nay in de Burgemeester- en Wethouderskamer van het stadhuis het Draaginsigne Gewonden met bijbehorende oorkonde ontvangen van de heer mi: C.G.J. Rutten, bur gemeester van Middelburg. Bij Ministerieel Besluit van 11 ok tober 1990 is het Draaginsigne Ge wonden ingesteld voor oorlogsveteranen die gewond zijn geraakt bij gevechtshandelingen. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de ko mende periode een huis-aan-huis-collecte te houden: Reumafonds van 22 tot en met 27 maart; SIM AVI van 29 maart lot en met 3 april. Voor de zwemlessen betaalt u f 36,- per 4 weken per kind en 43,- voor volwassenen. Een halve leskaart kost 18,-, resp. f 21,50. Het diplo- mazwemmen kost f 10,-. Zwemles aanvragen kunt u middels een inschrijfformulier Deze formu lieren zijn verkrijgbaar bij de kassa van het zwembad. Voor vragen of opmerkingen kunt u bellen met de instructeur, elke werkdag van 8.00-8.30 uur (tele foon 26451). Bij verzuim door ziek te of andere omstandigheden melden op de eerste verzuimdag. In een recent gehouden vergade ring van het Bestuurlijk Overleg Ouderenbeleid Middelburg (BOOM) zijn o.a. de volgende on derwerpen besproken: - Instellen van een onderzoek naar een wijkgericht ouderen beleid; - Europees jaar voor de Ouderen; a)seniorenfestival; b) overige provinciale aktiviteilen - opheffen onrendabele lijnen openbaar vervoer o.a. ten aanzien van Nieuw- en Sint Joosland. Het BOOM heeft ten doel een bij drage te leveren in het streven om de (specifieke) behoeften en belan gen van ouderen tot hun recht te laten komen in het gemeentelijk beleid. In het BOOM werken daarom sa men de Ouderenbonden, de Stich ting Welzijn Ouderen Middelburg en de gemeente Middelburg. Met een wijkgericht ouderenbeleid wordt bedoeld het bieden van mo gelijkheden aan ouderen om zo lang èn zo goed mogelijk in de ei gen wijk/omgeving ouder te wor den. De vraag die daarbij direkt gesteld moet worden is welke (wijk)voorzieningen en maatrege len zijn er nodig om dat doel te be reiken. Hierover bestaat nu nog onvoldoende inzicht, Met het ver richten van een onderzoek naar de mogelijkheden van een wijkgericht ouderenbeleid wordt in deze leem te voorzien. Het onderzoek moet resulteren in concrete beleidsaan bevelingen op wijk- en zo nodig stedelijk niveau. Vragen die aan de orde zullen ko men zijn: de behoeften van ouderen in de verschillende wijken; de werkzaamheden/aktiviteiten van in aanmerking komende Mid delburgse instellingen is nodig tus sen die instellingen en hoe kan dit het beste worden georganiseerd, uitgaande van de behoeften van de ouderen. Met de voorgestelde opzet van het onderzoek gaat het BOOM akkoord. In liet kader Van liet Europees jaar voor de Ouderen wordt er ook in Middelburg een aantal aktiviteiten uitgevoerd: een Seniorenfestival en een serie films. Men staal positief tegenover de door de gemeente ontwikkelde plannen voor een Seniorenfestival, te houden in de maand november. De bedoeling van dit festival is o.a. dat: ouderen zich presenteren aan de samenleving; ouderen geïnfor meerd worden over de mogelijkhe den m.b.t. de dienstverlening en aktiviteilen aan/-voor de ouderen; solidariteit tussen generaties wordt bevorderd. Ook jongeren zullen daarom be trokken worden bij dit senioren festival. Het betreft hier een specifieke Middelburgse aangele genheid en is bedoeld -voor Middelburg- ter afsluiting van het Europese Jaar voor de Ouderen. De filmserie maakt onderdeel uit van een Zeeuwse manifestatie, ge organiseerd door Zeeuwse en Vlaamse ouderenorga'nisaties en te houden in de maand oktober. De films "behandelen" de volgende thema's: de rol van de sociale rela ties in verschillende culturen; leef tijd en creavitcit; maatschappelijke waardering van ouderen: het zelf beeld dat ouderen hebben en het imago van de ouderen. Het BOOM adviseert in de filmse rie een subsidie te verlenen van maximaal 2500,-. Over de berichten m.b.t. het ophef fen van onrendabele buslijnen is het BOOM zeer verontrust. Met name de ouderenbonden vrezen dat de mobiliteit van ouderen daardoor verder zal verslechteren. Hierbij vreest men met name voor de mobiliteit van de oudere inwo ners van de kern Nieuw- en Sint- Joosland omdat -volgens publikaties- hier sprake zou zijn van opheffing van een buslijn. Besloten is om aan het gemeente bestuur deze verontrusting over te brengen. Het Nationaal Ballet van Kameroen komt op woensdag 31 maart in de Stadsschouwburg te Middelburg. Van 28 maart t/m 17 april vindt, voor de derde keer in de provincie Zee land, het festival Cultureel Gekleurd plaats. Het festival is in de provincie Zeeland een initiatief van het Centrum voor Ontwikkelingssamenwer king Zeeland. De activiteiten vinden dit jaar plaats in zeven Zeeuwse ge meenten, Goes, Middelburg, Oostburg, Terneuzen, Vlissingen, Westerschouwen en Zierikzee. Voor het eerst zijn er dus ook op Schouwen-Duiveland activiteiten. Het idee van het festival Cultureel Gekleurd stamt uit Breda, toen daar in 1985 een begin werd gemaakt met de programmering van niet-westerse voorstellingen en concerten. De activiteiten breidden zich snel uit en in middels omvat het festival educatieve projecten, theatervoorstellingen, films, concerten, literaire activiteiten en exposities. In totaal zijn ruim twintig gemeenten in Nederland en België bij het festival betrokken. Het festival 1993 staat in het teken van de regio "Afrika ten zuiden van de Sahara". Daarnaast is er ook veel aandacht voor de niet-westerse cul turen in eigen land. Cultureel Gekleurd wil zoveel mogelijk mensen op verschillende manieren laten kennis maken met de cultuur van anderen. Gekleurde ontmoetingen die het begin kunnen zijn van wederzijds begrip. Cultureel Gekleurd steunt voor een belangrijk deel op het eigen initiatief. In Zeeland nemen ruim twintig organisaties en instellingen deel aan het festival. Het programma 1993 vertoont enkele grote 'klappers'. Speciaal voor het festival komt het NATIONAAL BALLET VAN KAMEROEN naar Ne derland. Zij zullen optreden in Goes, Middelburg en Terneuzen. Het Na tionaal Ballet van Kameroen ontwikkelde in 1992 een nieuw programma waarmee ze hun land o.a. vertegenwoordigden op de Wereldtentoonstel ling in Sevilla. In 1990 kwamen ze in de aandacht door hun ondersteu ning aan de 'Ontembare Leeuwen', de nationale voetbalploeg van Kameroen, tijdens de Mundiale. Eveneens afkomstig uit Kameroen is FRANCIS BEBEY, dichter, componist, zanger en wetenschapper. Hij publiceerde enkele standaardwerken over Afrika. "Musique de L'Afri- que", wordt in het kader van het festival in een Nederlandse vertaling uit gegeven (De muziek van Afrika). Hij is te zien en te horen op de culturele dag op zaterdag 3 april in Goes. Uil Zuid-Afrika komt de zangeres BUSI MHLONGO, de geheimtip voor het festival 1993. De Zuidafrikaanse zangeres was al enige malen eerder in Nederland en liet overal een onuitwisbare indruk achter. Ze zal met haar band TWASA optreden in Vlissingen en Terneuzen. BLACK UMEOL.OSI is de bekende zang- en dansgroep uit Zimbabwe. De groep brengt een mix van dansen en a-capella zang, welke kan wed ijveren met de meer bekende Ladysmith Black Mambazo. De groep is te zien in Terneuzen en Oostburg. Uit Mali komt het BAD.IAROU ACOUSTIC TRIO. Deze groep rond de gitarist Jalimadi Tounkara be kend van de groep "The Super Rail Band of Bamako" (met o.a. Salif Keita) treedt op in 't Beest in Goes. Een uitgebreid filmprogramma met Afrikaanse en ander 'wereldfilms is te bewonderen in Goes. Tijdens het festival ook uitgebreid aandacht voor de allochtone culturen. De Molukse theatergroep DELTA treedt met twee verschillende voorstel lingen op in Middelburg en Vlissingen. De 'wereldband' EAST MEETS WEST is te zien in de schouwburg te Middelburg. Uil Vlissingen afkomstig en te zien op de, gratis, culturele dag in Goes de Kawinagroep Exotica Boys en Herbert Veira. De drie asielzoekerscentra in onze provincie hebben een prominente festi- valplaats. Zaterdag 3 april is er de open dag in Middelburg en twee weken later, 17 april, in Goes, AZC Burgh-Haamstede presenteert een Afrikaan se dag met muziek, film en Afrikaanse maaltijden. Tenslotte is er de lezing van de Zimbabwaanse schrijfster Tsitsi Danga- rembga in de Openbare Bibliotheek te Goes. De programmabrochure is verkrijgbaar bij de VVV-kantoren in de deel nemende gemeenten en deelnemende organisaties en instellingen. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 15 februari 1993 een wij ziging van de Verordening Identiteitskaart heeft vastgesteld. Ge deputeerde Staten van Zeeland hebben op 2 maart 1993 bericht van ontvangst van deze wijziging aan de gemeente gezonden. De wijziging treedt in werking op 25 maart 1993. Men kan de wij ziging desgewenst inzien bij de sectie Voorlichting of de sectie Burgerzaken van de dienst Middelen; daar is ook - tegen betaling - een kopie van de wijziging verkrijgbaar. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op het Damplein te Middelburg (op het pleintje gelegen aan de noord westelijke zijde van het Damplein) de mogelijkheid bestaat tot het innemen van een: vaste standplaats met een kiosk ten behoeve van detailhandel (eventueel horeca). Gegadigden moeten zich persoonlijk vóór 30 maart 1993 aanmel den bij de dienst Stadsbeheer, postbus 680, 4330 AR Middel burg. Zij kunnen in de gelegenheid gesteld worden opdracht te verstrekken voor de bouw van een kiosk in samenhang met de ki osken welke op de Markt zullen worden gebouwd. Voor het kant en klare bouwplan is reeds een bouwvergunning verleend. Nadere informatie over het eventueel toegewezen krijgen van de vaste standplaats kunt u verkrijgen bij de heer J.A.W. de Wolf van de dienst Stadsbeheer (tel: 01180 - 75304). Bouwtechnische in formatie betreffende de kiosk kunt u verkrijgen bij de heer W. van der Veur van de dienst Stadsontwikkeling (tel: 01180 72259). Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn bin nenkomen: a. het vergroten van de woning op het perceel Moerland 9; het vergroten van de woning op het perceel Koudekerkseweg 146; het bouwen van een 2 onder 1 kap woning op het perceel Be- nensonstraat, kavel 9G en 10H; het aanbrengen van ramen op het perceel Belfort 10; het oprichten van een tuinhuisje op het perceel 't Zanddorp 8a; het bouwen van een garage op het perceel Pres. Wilsonlaan 206. b. Een vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: de heer H. Speijer voor een hobbyloods en slagerswerkplaats op het adres Herculesweg 59 te Middelburg. Een aanvraag voor een vergunning ingevolge de Hinderwet is bin nengekomen van: Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V. voor een uitbreidings vergunning voor een quick service bedrijf annex verkooppunt voor motorbrandstoffen op het adres Koudekerkseweg 14 te Mid delburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-lprocedu- re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180 - 75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 24 maart 1993 staat de officiële kennisgeving. Bestemmingsplan Erasmuswijk (vierde planwijziging) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat met ingang van vrijdag 26 maart 1993 gedurende veertien dagen ter inzage ligt het ontwerp van de vierde wijziging van het bestemmingsplan Erasmuswijk. De ontwerp-wijziging kan worden ingezien bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsont wikkeling, Vlissingsestraat 21. Deze vierde wijziging heeft betrekking op de volgende onderdelen van de plankaart: het verruimen van de bebouwingsmogelijkheid in het bestem- mingsvlak 'woondoeleinden' dat grenst aan de Oude Vlis singseweg; het verruimen van de bebouwingsmogelijheid in het bestem- mingsvlak 'maatschappelijke doeleinden' (Boomenburgh); het verruimen van de bebouwingsmogelijkheden van een aan tal hoek- en eindpercelen (noordelijk deel Erasmuswijk). Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen deze wijziging van het bestemmingsplan, zijn bezwa ren schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Mid delburg.

de Faam | 1993 | | pagina 5