iNliiviylmnliiiiMihiviiilmlliiilMlC, ii. GEMEENTE MIDDELBURG Halt-projectrestauratie Koepoortfusie DAS, sportvoorzieningen Stickers verkrijgbaar Boomfeestdag 1993 Bouwaanvragen Jt Herenstraat afgesloten Werk in uitvoering Collecten Nieuwe parkeerfolder Schrijversavond tegen racisme Dubbeltjes concert Als ongevraagd ook ongewenst is. 'Eén wereld of geen wereld! Tegen ongevraagd drukwerk Week 11 Tafeltje Dekje Woensdag 17 maart 1993 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De gemeenteraad vergadert Op maandag 22 maar! 1993 om 14.00 uur begint de vergadering van de gemeenteraad in de raadzaal van het stadhuis. U kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die bereik baar is vanaf de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Gehandi capten kunnen van te voren contact opnemen met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Voorlichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 1. Vaststelling notulen van de besloten vergadering van de raad der gemeente Middelburg, gehou den op 11 januari 1993. 2. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad der gemeente Middelburg, gehouden op 18 ja nuari 1993. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Structurele status Halt- Walcheren. Uit het jaarverslag 1991-1992 blijkt dat het Halt-project zijn opzet meer dan verwacht heeft waar ge maakt. Het aantal verwijzingen door politie en justitie naar Halt is sinds het verschijnen van het jaar verslag nog extra toegenomen. Halt heeft als doel het gedrag van jongeren op een snelle en goede manier te corrigeren als zij zich schuldig maken aan vandalisme en/of andere strafbare feiten, waarbij de jongeren buiten het justitiële circuit worden gehouden. De jongere wordt in staat gesteld om de zaak weer recht te zetten, door het verrichten van alternatie ve werkzaamheden, gekoppeld aan het delict, en het betalen van de eventueel aangerichte schade. De Herenstraat is van 17 maart tot ongeveer 1 juli 1993 vanaf de Lan- ge Delft gedeeltelijk afgesloten voor verkeer, met uitzondering van bestemmingsverkeer en (brom)fiet- sers. Deze afsluiting is nodig uit een oogpunt van veiligheid, omdat het pand Herenstraat 15/17 ingrijpend wordt verbouwd, waarbij de gehele voorgevel zal worden vernieuwd. De Koninklijke Oratoriumvereni ging "Tot oefening en uitspanning" brengt de Johannes Passion ten ge hore van J.S. Bach op zaterdag 20 maart 1993 om 20.00 uur in de Concertzaal- en Gehoorzaal te Middelburg. Dankzij het Bomme van de Broeckefonds kunnen gegddigden voor deze uitvoering plaatskaarten krijgen tegen een zeer kleine prijs (10 cent). Deze kaarten worden ver kocht morgen donderdag 18 maart van 9.00 tot 16.00 uur bij de Dienst Maatschappelijke Zaken aan de Simpelhuisstraal. uw "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdeljk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 22 tot en met 28 maart maandag reepjes rundvlees, komkom mer, roomsaus, sperziebo nen, gestampte aardappelen dinsdag gehaktballen, jachtsaus, bloemkool, aardappelen woensdag gepaneerde visfilet, wortel tjes, gestampte aardappelen donderdag runderrollade, rode kool, aardappelen vrijdag gegrilde kippepoot, gemeng de groente, aardappelpuree zaterdag macaroni bolognese zondag wat de pot schaft Het lijkt het college een goede zaak om als acht Walcherse ge meenten het Regionaal Halt Buro Walcheren tot een structurele voor ziening te verheffen en de geza menlijke financiële bijdragen, structureel in de begroting op te nemen. 5. Gemeentelijke inbreng in oefen beleidsplan Zeeland 1993-1997 Re gionale Brandweer Zeeland. Het Dagelijks Bestuur van de Re gionale Brandweer Zeeland biedt het Oefenbeleidsplan Zeeland 1993-1997 aan. Dit plan is tot stand gekomen door intensieve sa menwerking lussen vertegenwoor digers van de provincie, de Zeeuwse gemeenten, de Regionale Brandweer Zeeland, de Regio Poli tie Zeeland, de Gemeenschappelij ke Gezondheidsdienst Zeeland en de Zeeuwse Waterschappen. Het Oefenbeleidsplan biedt een in tegraal oefenbeleid, waarin de bij de rampenbestrijding betrokken organisaties doeltreffend worden voorbereid op het efficiënt optre den bij rampen. In het oefenbeleidsplan, dat zich over meerdere jaren uitstrekt, wordt aangegeven welke oefenacti viteiten in Zeeland uitgevoerd zul len worden. Voor ieder jaar wordt dit plan geconcretiseerd in activi teitenplannen per organisatie c.q. instanties. 6. Vaststelling Brandbeveiligings verordening. In verband met de wijziging van de bouwregelgeving en de gevolgen hiervan voor de brandbeveiligings verordening verdient het aanbeve ling tot algehele herziening van deze verordening over te gaan. 7. Vaststelling bouwverordening. 8. Vaststelling voorbereidings- besluiten Kleverskerkseweg 3, Ko- ninginnelaan, Koudekerkseweg 146 en Koudekerkseweg 131a. Het gaat hier om resp. de vestiging van tapijtenzaak Carpetland, de bouw van twee noodlokalen bij de Christelijke Scholengemeenschap De werkzaamheden aan de ontslui ting van de nieuwe Penitentiaire In richting aan de Torenweg zijn begin maart begonnen en zullen ongeveer 5 of 6 maanden duren. De verkeersafwikkeling zal, zij hel met aanpassingen, gewaarborgd blijven. Tijdens de reconstructie van de kruispunten Torenweg/Roo- zenburglaun en Torenweg/'Kruit- molenlaan zullen gedeeltes van resp. de Roozenburglaan en de Kruitmolenlaan wel voor een korte periode afgesloten worden. Walcheren, de verbouwing/uitbrei ding van een woning en uitbreiding van vogelopvangcentrum De Mikke. 9. Beschikbaarstellen aanvullend krediet voor de casco-restauratie van de Koepoort. Na het plaatsen van de steigers rondom de Koepoort was al snel duidelijk dat de bouwkundige toestand duidelijk slechter was dan begroot. De omvang van de schade was zo omvangrijk dat dit dc ge plande restauratie overtrof. De schade werd geïnventariseerd en te gelijkertijd werd een herstelplan opgesteld. Dit herstelplan was de basis voor een volledig nieuwe be groting. Dc hoofdoorzaak van de slechte toestand kwam door het blind verankeren van de bouw- konstruktie. Het ankerwerk van ijzer, welke ingemetseld was met een schelpkalkmortel vormde met vocht een chemische reactie wat roestvorming tot gevolg had. Roest geeft namelijk volumevergroting waardoor spanning en scheurvor ming in het metselwerk ontstaat. De poort was in verval cn viel uit elkaar. Dit sluipend proces van verval is versterkt door trillingen veroorzaakt door het zwaar ver keer. De konstruktieve samenhang tussen de twee poort helften was verbroken. Deze konstruktie is nu hersteld met drie horizontale sta len portalen met betonkolommen. Een corset van staal en beton ter plaatse van de kroonlijst. 10. Besehikhaarstellen krediet aan schaf computertafels openbare ba sisscholen. f 11. Toepassing artikel 82 ISOVSO inzake gedeeltelijk vervangen dak bedekking incl. verbeteren isolatie "Driestromenschool". 12. Vaststelling (gewijzigde) Veror dening leerlingenvervoer. 13. Opheffing gemeenschappelijke regeling DAS-Zeeland. In zijn vergadering van 22 januari 1993 heeft het algemeen bestuur van de Dag-/avondschoIenge- meenschap voor volwassenen Zee land besloten accoord te gaan met het convenant inzake de fusie van de scholengemeenschap Das- Zeeland met de gemeenschappelij ke Regeling Middelbaar en Curso risch Beroepsonderwijs Vlissingen/Middelburg (Zeeland College) en de Stichting Interle- vensbeschouwelijke Vormingsinsti tuten in Midden en Noord Zeeland (IVI) te Middelburg. Door de fusie zullen dc instituten Das-Zeeland en het IVI onder het bevoegd gezag worden gebracht van de gemeenschappelijke rege ling Middelbaar en Cursorisch Be roepsonderwijs Vlissingen/Middel burg. Hierdoor zal écn instelling Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling toe stemming verleend om in de ko mende periode een huis-aan-huis-collecte te houden: Reumafonds van 22 tot en met 27 maart. Want ik ben helemaal vreemd hier. een man die veel heeft geleden en uit een ver land hier is gekomen. Ik ken daarom niemand onder de mensen die hier in stad en land zijn gevestigd Homerus. Odyssee VII ontstaan voor (deeltijd) MBO/ CBO, VAVO cn Vormingswerk per 1 augustus 1993. De besturenfusie zal plaatsvinden per 1 april 1993. De instituutsfusie vindt plaats per 1 augustus 1993. 14. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 1993. 15. Budget informatieplan. 16. Vernieuwen riolering Molen berg en Schuttershofstraat (ge deelte). De riolering van de Molenberg cn Schuttershofstraat verkeert in een dermate slechte staat dat vernieu wing noodzakelijk is. Hiervoor is door de afdeling eigendomsbeheer een plan opgesteld dat voorziet in dc vervanging van 290 m' hooldri- ool, vervanging van 55 huisaansluitingen en het plaatsen van 35 kolken. Het plan maakt deel uit van het .stadsvernieuwingsproject Molen- berg/Schuttershofstraal, waar o.m. met financiële steun uit het stadsvernieuwingsfonds twee be drijven zijn verplaatst naar de in dustrieterreinen. Op het voormalige garageterrein van De Klerk heeft de Woningbouwvereni ging Middelburg etagewoningen gebouwd en binnenkort zal het voormalige bedrijfspand van de fa. Schout aan de Schutters- hofstraat worden gesloopt t.b.v. woningbouw. In verband met na- zakkingen dient de riolering voor af gelegd te worden. De definitieve bestrating wordt na de bouwwerk zaamheden uitgevoerd. 17. Afwijzing aanvraag gemeente garantie. 18. Beschikbaarstellen krediet voor het treffen van aanvullende preventieve maatregelen. 19. Overheveling kunstreserves naar S.B.K.M. 20. Tweede begrotingswijziging 1992 Zeeuwse Muziekschool. 21. Beschikbaarstellen van een kre diet voor een onderzoek naar de behoefte aan buitensportvoorzie ningen. Voor de verdere uitwerking van de structuurschets Veerse Poort is het nodig om te beschikken over een objectieve berekening van de be hoefte aan buitensportvoorzienin gen. Door de sportverenigingen die in het Nadorstoverleg zijn vere nigd is in 1991 het zogenaamde zwart/witboek opgesteld. In deze notitie hebben de sportverenigin gen hun toekomstvisie met betrek king tot de ontwikkelingen rondom dit sportcomplex aan gegeven. In de structuurschets voor de Veer se Poort wordt hierop doorbor- duurd. In deze schets is het idee verwerkt om de bestaande sport velden een andere bestemming te De tegenvallende kosten voor de restauratie van de Koepoort zijn onderwerp van punt 9. foto: J. Sinke. Ook dit jaar geeft de gemeente een zogenaamde purkeerfolder uit. In deze folder is informatie opgenomen over de belangrijkste par- keermogelijkheden in de Middelburgse binnenstad, die op een in de folder opgenomen handige plattegrond zijn aangegeven. Hierop staan ook de routes voor het doorgaande verkeer en de toeleidings- wegen naar de parkeerterreinen vermeld. Ook is een toeristische wandelroute langs de mooiste plekjes in Middelburg aangegeven. Tevens vermeldt de folder de belangrijkste toeristische at truclies en de openingstijden daarvan voor het seizoen 1993. Daarnaast zijn in de folder wetenswaardigheden opgenomen over "parkeren in Middelburg": over de parkeerpolitie, over betaald parkeren, ontheffingen enzovoorts. Er beslaat van deze folder een Nederlandstalige en een drietalige (Frans, Duits en Engels) versie. De folder, die de afgelopen jaren zijn bestaansrecht meer dan bewezen heeft, is gratis af te halen bij de sectie Voorlichting, Sladhuisstraat 2. geven en binnen de gcluidscontour van de geprojecteerde Dammen- route nieuwe sportvelden aan te leggen. Dit zogenaamde uitplaat sen van de oude sportvelden kan dan gepaard gaan met eventueel noodzakelijke uitbreidingen en een meer eigentijdse aanleg en inrich ting. Het eerdergenoemde zwart- Dan deze sticker. witboek is niet zodanig onderbouwd dat de daarin aange geven behoefte aan sportvelden zonder meer kan worden overge nomen. Daarvoor is een deskundig onderzoek vereist waarbij rekening wordt gehouden met een groot aantal aspecten. Of deze. Bij de sectie Voorlichting zijn voor de inwoners van Middelburg de stickers nu verkrijgbaar, waarmee ongevraagd drukwerk buiten de brievenbus kan worden gehouden. Belangrijk doel van deze actie is uiteraard het verminderen van het papiergebruik met alle voordelen van dien, met name een beperking van het gebruik van energie en grondstoffen en watervervuiling. Reclamedrukwerk vormt een van de snelst groeiende afvalstromen. Met ingang van voorjaar 1993 is de Code Verspreiding Ongeadres- seerd Reclamedrukwerk van kracht. Hiermee heeft Nederland een landelijke twee-stickerregeling gekregen. Daarmee is duidelijk heid gekomen ten aanzien van dc bezorging van ongeadresseerd re clamedrukwerk en huis-aan- huisbladen. Met de stickers kan el ke bewoner van een pand aangeven wat zijn wensen zijn ten aanzien van ongeadresseerd reclame drukwerk cn huis-aan-huisbladen. Dc ene sticker (sticker A) houdt al het ongeadresseerd reclamedru kwerk én de huis-aan-huisbladen buiten de brievenbus, met de ande re (sticker B) geeft de ontvanger aan wél huis-aan-huisbladen te willen ontvangen, maar geen on geadresseerd reclamedrukwerk. De sticker is ook verkrijgbaar voor personen die niet naar de Sectie Voorlichting kunnen komen. Daarvoor moet een gefrankeerde envelop, met daarin een voldoende gefrankeerde, aan zichzelf geadres seerde envelop, worden gestuurd aan: Postbus 23123, 1100 DP Am sterdam Z-O. De aangevraagde sticker (versie A of B) wordt dan zo spoedig mogelijk toegezonden. Indien in strijd wordt gehandeld met de sticker, kan een schriftelijke klacht worden ingediend bij de af zender en/of verspreider. Deze is verplicht de klacht te onderzoeken en binnen vier weken te antwoor den. Op verzoek moet de afzender naam en adres van de verspreider bekend maken. Als de klacht niet binnen deze termijn of naar tevre denheid is afgehandeld, kan de klager vervolgens zijn klacht neer leggen bij de Stichting Reclame Code, Paasheuvelweg 15, 1105 BE Amsterdam Z-O. Ook hiervoor geldt dat de klacht binnen een ter mijn van vier weken moet worden ingediend. Bij toewijzing van de klacht doet de Reclame Code Commissie een aanbeveling. Op donderdag 18 maart vindt om 20.00 uur in de Burgertaal van het Middelburgse stadhuis een literaire avond tegen racisme plaats mede uit solidariteit met asielzoekers in Nederland. Deze avond wordt ge organiseerd door de Stichting Schrijvers School Samenleving uit Amsterdam in samenwerking met de Stichting Literaire Activiteiten Zeeland. Aan de avond werken mee: Mari on Bloem, Diana Ozon, lmme Dros, Remco Campert, G.L. Dur- lacher, Cherry Duyns, Nasim Khaksar en Marcel Möring. De presentatie is in handen van Rik Zaal, bekend van onder meer de VPRO/radio. Kaarten voor literai re avond zijn verkrijgbaar bij de Zeeuwse Bibliotheek en boekhan del Fanoy in Middelburg. Een wereld of geen wereld Vlak na de Tweede Wereldoorlog hoopten velen van ons dat de men sen op deze aardbol eindelijk zou den leren één te zijn. "Één wereld, of geen wereld", dachten wij. Maar wat waren wij naïef! Wij hebben egoïsme, onverdraagzaam heid, agressie en voorat onverschil ligheid schromelijk onderschat. De afzichtelijke oorlogen, de gru welijke hongersnoden, de bijtende discriminatie tussen mensen van verschillende huidskleur, nationali teit of religie verminderden niet nu 1945. Weer waren de lessen van de ge schiedenis aan dovemansoren gesproken. Ondanks de onthutsen de beelden die ons dagelijks con fronteren met de 'condition humaine' zijn we hardleers als ezels. Het gevaar is niet denkbeel dig dat wij ons zolang aan onze aardbol en aan elkaar blijven sto ten tot er mens noch ezel zal bestaan. Mensen die hun geboortegrond moesten ontvluchten voelen pas dut zij in het gastland welkom zijn, als zij deelgenoot worden van de cultuur van dal land. Gesprekken met inwoners kweken wederzijds begrip en sympathie. Het werk van schrijvers en musici kan hierbij als katalysator dienen. Die funktie proberen wij te vervullen en wij ho pen een zandkorrel in het cement te zijn dal de wereld bij elkaar moet houden. G.L. Durlacher Jaarlijks planten ruim 100.000 kinderen een boom tijdens de Nationale Boomfeestdag. Ze planten die bomen langs straten en pleinen in parken en bossen verspreid over het hele land. Daarmee dragen ze hun "boom pje" bij aan een groene leefomgeving. De Boomfeestdag wordt georganiseerd door de Stichting Nationale Boomfeestdag, in samenwerking met ruim 550 gemeenten. In de stich ting zijn een aantal landelijke organisaties vertegenwoordigd op het ge bied van bos, natuur, landschap en (natuur) onderwijs. De Stichting Nationale Boomfeestdag streeft naar een goede omgang van kinderen met de natuur in hun omgeving en stelt daarbij de boom centraal. Thema Jaarlijks wordt door de Stichting Nationale Boomfeestdag een thema ge kozen. Het thema geeft gemeenten cn leerkrachten dc mogelijkheid om vanuit een zekere structuur met de Boomfeestdag bezig te zijn. Voor 1993 is het thema "Bomen en recreatie". Mensen zoeken vaak bomen op om zich te kunnen ontspannen. Wandelen in het bos, zitten in de schaduw van de boom in je tuin, klimmen tot de hoogste top of met je ogen dicht luisteren naar het ruisen van de wind in de bladeren! Mensen hebben bo men nodig maar bomen ook de mensen. Alleen door de belangen van bomen en mensen tegen elkaar af te wegen kunnen zij gebruik van elkaar blijven maken. Organisatie De afdeling groenbeheer van de dienst Stadsbeheer organiseert de plaat selijke viering. Zij zorgt voor de plantlokatie, het plantsoen en benadert de scholen. Datum en plaats De Nationale Boomfeestdag wordt dit jaar in Middelburg gevierd op woensdag 24 maart a.s. aan de Amnestylaan in de Erasmuswijk. Eerste boom Voor Middelburg wordt de eerste boom, van de 47 platanen, door Wet houder Smitskamp om 10.00 uur in de Amnestylaan geplant. Daarna zullen de kinderen van de oudste groepen van de Prinsenhove- school en dc Petrus Immensschool onder begeleiding van medewerkers van de afdeling groenbeheer de overige bomen planten. Na het plantfestijn zullen de kinderen in de Prinsenhoveschool toe gesproken worden door de Wethouder. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. het plaatsen van 4 lichtmasten t.b.v. gevelverlichting op de Ab dijtoren op percelen op het Walplein, Koorkerkstraat en de Groenmarkt; b. het bouwen van een serre aan de woning J. Magnusstraat 38; c. het bouwen van een woning op een perceel aan de Amnesty laan (kavel 8a); d. het verbouwen van de garage/showroom op het perceel Kal- verstraat 1 tot winkel; e. het bouwen van een woning met garage op het perceel Oude Vlissingseweg 32a.

de Faam | 1993 | | pagina 5