Werken in de recreatie B Provincie Zeeland 2 r j-1 tc O O Bijeenkomst Zeeuwse exporteurs Campagne landbouwverkeer IN BEROEP Lezing Landbouw COMMISSIES Provincie Zeeland Bekendmaking ■SI OP DE VOET GEVOLGD door Hauk Breedveld Hauk Breedveld Gevonden Ontspanning Cursus/onderwijs Martijn Schipper 'Best man' Ontwerp-vergunningen Hoechst to CL to Z UI to Tence sponsort volleybalsters Woensdag 17 maart 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 leder najaar werkt de provincie mee aan de campagne "Let op landbouwtrekkers". Tijdens deze periode wordt de oogst van het land gehaald. Er bevindt zich dan meer dan anders landbouw verkeer op de weg, zoals tractoren met aanhangers. Ook het af gelopen najaar, is er een campagne geweest. Deze campagne werd begeleid met de folder "Je zit zo achter op een trekker". Behalve het vragen van begrip voor het landbouwverkeer was in de folder een quiz opgenomen. Een kleine vierhonderd mensen hebben de vragen ingevuld en te ruggezonden. Elf inzenders had den alle antwoorden goed en ont vingen het boekje "Fietsen in Zeeland". Voor een juiste inzen ding was de volgende kennis noodzakelijk: de wettelijk toege stane maximum snelheid voor een traktor is 25 km/u. Een tractor mag twee aanhangwagens voort bewegen. Op een kruispunt van gelijkwaardige wegen waarbij een bromfietser een van links komen de tractor nadert, gaat de traktor voor. Immers een traktor is een motorvoertuig en fietsers, brom- Nieuws Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 fietsers, bestuurders van een wa gen, ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee, moeten voor rang verlenen aan bestuurders van een motorvoertuig. Een traktor met daaraan een ploeg mag in het donker niet over de weg rijden. Iemand die veroordeeld is voor "rijden onder invloed" en als straf ontzegging heeft gekregen voor het besturen van motorrijtuigen, mag niet achter het stuur van een traktor gaan zitten of op een bromfiets rijden. De slogan die ge bruikt is bij de invoering van het RVV (Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens) luidt "Geef je verstand eens voorrang". Ruim ne gentig procent, de hoogste score, van de inzenders wist deze vraag goed te beantwoorden. Een bromfietser mag een traktor op een weg rechts inhalen. Slechts negentien procent, de laagste score, van de inzenders wist dit. Het is wettelijk niet toege staan om een traktor in te halen op een plaats waar een algemeen inhaalverbod geldt. De campagne is een geza menlijk initiatief van de Rijks politie Zeeland, Veilig Verkeer Nederland (district Zeeland), de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouw schap en het provinciaal be stuur van Zeeland. Recreatiebedrijven en arbeidsbureaus gaan samenwerken om er voor te zorgen dat vacatures snel en goed opgevuld worden. Een belangrijk deel van de banen is bestemd voor langdurig werklozen. De provincie stelt een garantiesubsidie beschikbaar voor deze samenwerking. In het voorjaar nagaan bij wel ke bedrijven in de verblijfsre- creatie banen te vergeven zijn en het personeel daarvoor werven. Bedrijven adviseren bij de functiebeschrijvingen en arbeidsvoorwaarden. Waar no dig de scholing verzorgen voor toekomstig personeel. Dat is in het kort het doel van de sa menwerking tussen het Regio naal Bureau Arbeidsvoorzie ning (RBA) en de Recron, de vereniging van ondernemers in de verblijfsrecreatie. De or ganisaties hebben Start de op dracht gegeven het project te leiden. De provincie ondersteunt deze sa menwerking met een garantiesub sidie van ruim 46 duizend gulden. Bij de organisatie Start is voor de duur van drie jaar een aparte func tionaris aangesteld om actief op zoek te gaan naar banen, te be- De derde kamer uit gedepu teerde staten houdt dinsdag 23 maart, 14.20 uur, een zit ting over een beroepschrift van de heer H. Dekker uit Vlis- singen. Hij is het niet eens met de ont heffing drank- en horecawet voor de panden Oude Markt 22 en 24, die is verleend door B. en W. uit die stad. De hoorcommissie bestemmings plannen houdt donderdag 25 maart drie hoorzittingen over ge meentelijke bestemmingsplannen. De eerste zitting begint om 9.30 uur en gaat over het plan "Brouwershaven Buitengebied - 4e herziening" van de ge meente Brouwershaven. Bezwaarschriften zijn ingediend door P. van der Schee, C. van Sluis, J.L. Geluk, C. van der Graaf, M.L. den Boer, C. Vinks en A. Hos- kens, allen uit Brouwershaven. De bezwaren hebben te maken met het verbreden van de Dirksweg (vrees voor schade aan eigendom men, geluidhinder, verkeersonvei ligheid) en met de afsluiting van de Schendersweg. Om 10.00 uur komt het plan "Hogeweg" van de gemeente Westerschouwen aan de orde. Tegen dit plan zijn bezwaarschrif ten ingediend door Camping Duin oord, J.M.G. Narinx, fam. Midavai- ne, A. Renters, M. Beuke-de Bas, M.A. Welcker-Post, Camping Ro zenhof en L.A. Kolkman-van de Velde. Men heeft bezwaar tegen het aantal toeristische standplaat sen, de bestemming woondoelein- den, het niet intekenen van een re creatie-onderneming, het ontbreken van verblijfsrecreatie, de beperking van bouwmogelijkhe den en bepalingen over groenstro ken. Het plan "Hoogenboomlaan" van de gemeente Wester schouwen wordt om 10.30 uur besproken. Bezwaarschriften zijn ingediend door A. Ruytenberg, Camping Ju- lianahoeve, H. Voogt, Camping Wilhelminahoeve en de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Bezwaren zijn er tegen het niet op nemen van de gewenste uitbrei ding van een camping, tegen on juistheden op de plankaart, de groenstrook rondom een kam peerterrein, het ontbreken van verblijfsrecreatie, weigeren be stemming woondoeleinden, groen voorzieningen, aanleg van een fietspad waardoor natuurwaarden verloren gaan. De reconstructie van het kruispunt Vroonweg/Kab- belaarsbank wordt overbodig ge acht en de camping Prinsenhoeve zou volgens een bezwaarde moe ten worden gesaneerd. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het pro vinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. I Irsz»HHP middelen tussen werkgevers en werknemers en de verdere werk zaamheden te organiseren. Dit jaar zal het om ongeveer 120 banen gaan. Uit onderzoek onder de leden van de Recron blijkt dat dertig bedrijven, met gemiddeld vier vacatures per bedrijf, gebruik willen maken van de mogelijkhe den van deze nieuwe vorm van ar beidsbemiddeling. Wat het soort banen betreft gaat om personeel voor de winkel, bewaking, bedie ning, keuken, receptie, activitei tenbegeleiding, onderhoud en lei dinggevenden. En combinatie van verschillende functies kan ook voorkomen. Het is de bedoeling eenderde deel van de banen te re serveren voor langdurig werklozen en allochtonen, medelanders uit ons buitenland. Hiermee sluit het project aan op het beleid van het RBA. In het hoogseizoen werken veel studenten in de recreatiesec tor. Zij doen dit als vakantiewerk en ambiëren over het algemeen geen langdurig dienstverband. De behoefte aan personeel over schrijdt de periode waarin vakan tiewerkers volop beschikbaar zijn. Als gevolg van de vakantiesprei ding duurt het hoogseizoen de laatste jaren langer dan voorheen. Voor een aantal bedrijven geldt dat ze met succes het seizoen weten te verlengen in voor- en na seizoen. Het gevolg is dat steeds meer bedrijven personeel nodig hebben voor een langere periode of voor een vast dienstverband. Wie op zoek is naar een baan in de recreatie, kan contact opnemen met Start, de heer Bleumink, tel. 01180-36933. Waar nodig verzorgt deze or ganisatie ook cursussen en op leidingen voor die mensen die behoefte hebben aan scholing. De provincie ondersteunt dit pro ject om een aantal redenen. De kans is groot dat er meer vaste banen ontstaan, de kwaliteit van de dienstverlening van de recre atiebedrijven neemt toe en het aanbod van de recreatiesector, belangrijk voor seizoensver lenging, wordt verbreed. Het is de bedoeling na verloop van tijd het project voor de verblijfsrecreatie uit te breiden naar sectoren als horeca en watersport. Prof. dr. Van Latestein, staf medewerker van de Weten schappelijke Raad voor het Regeringsbeleid, houdt vrijdag 19 maart, aanvang 9.30 uur, voor de leden van de staten commissies ruimtelijke orde ning en economie een lezing over de problemen waar de landbouw in Europa mee te maken heeft. De lezing, met als titel Grond naar keuzes, vindt plaats in de staten zaal van het provinciehuis in Mid delburg. Belangstellenden kunnen plaatsnemen op de publieke tribu ne. De vergadering van de staten commissie ruimtelijk ordening, 19 maart, vervalt. De statencommissie welzijn vergadert maandag 22 maart, 9.30 uur. Op de agenda staan onder meer de mededelingen uit het IPO, de voortgang van het overleg over de nota Ouderenzorg, de extra subsi die voor de tentoonstelling van wandtapijten, de verbouwing van het gebouw Roozenburglaan 89 en het beschikbaarstellen van een krediet voor de verbetering van de ontsluiting van Der Boede. Om 13.30 uur op 22 maart, begint de vergadering van de statencommissie waterstaat en verkeer. De vergaderplaats is Groene Woud 1 in Middelburg. Deze commissie bespreekt de be sluitvorming verzelfstandiging PSD, de uitvoeringskredieten voor verbeteringen .van de traverse Groede en de verkeersontsluiting van Der Boede, het overzicht van ruilingen, pachtingen en aan- en verkopen van gronden in 1992, het directieplan 1993 en het aan vullend krediet voor de WOV. Voorafgaand aan deze vergade ring (van 13.30 tot 14.30 uur) zul len studenten van de TU Delft uit leg geven over een risicoanalyse voor de WOV. De provinciale commissie wa terbeheer komt dinsdag 23 maart om 14.00 uur bijeen om te praten over het ontwerp-wa- terhuishoudingsplan. De ver gaderplaats is het Groene Woud 1., Donderdag 25 maart, 14.30 uur, vergadert de provinciale milieuraad. Onderwerpen zijn ondermeer, het ontwerp-intentieprogramma bo- demsaneringsgebieden, het con cept sociaal economisch beleids plan 1993-1997, het ontwerp-waterhuishoudingsplan 1993-1997 en het ontwerp en merrapport over het provinciaal afvalstoffenplan 1993-1998. De statencommissie voor eco nomie begint 25 maart, om 15.30 uur. De gespreksonderwerpen zijn: de verlengingsaanvragen voor Eure- gioprojecten en een brief aan de ministers van LNV en EZ over con currentievervalsing en EG-regels. De agenda van de vergadering van de commissie voor algemeen bestuur is nog niet opgesteld. De vergadering is vrijdag 26 maart, 9.00 uur. De vergaderingen zijn open baar en beginnen met spreek recht (met uitzondering van de commissies waterbeheer en de milieuraad). Tenzij anders vermeld komen de commissies bijeen in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 te Middelburg. De vergaderstukken liggen ter inzage in het informatie centrum, Abdij 9, Middelburg. Het komende half jaar is dit plekje in de krant gereserveerd voor de rubriek 'Op de voet ge volgd'. Schrijver van de stukjes is Hauk Breedveld (23). Begin februari is hij uit Koudekerke, waar zijn ouderlijk huis staat, vertrokken voor een zes maan den durende reis door Azië. Wij volgen zijn avontuur op de voet. De eerste maand bezoekt hij in Oost-Europa vrienden, die hij tijdens zijn stage in Dene marken leerde kennen. Daarna reist hij door Rusland, Uzbe kistan, India, Nepal, Bangla desh, Thailand, Maleisië en Indonesië om uiteindelijk in China de Trans-Siberië-express terug naar Moskou te nemen. Eén van zijn voornemens is om in Nepal de Mount Everest tot het basiskamp te beklimmen. Zondagmiddag, 5 minuten voor het heel, intercity richting Amsterdam. Ik neem afscheid van pa en ma en gooi mijn zware rugzak met gemengde gevoelens op het bagagerek. Het is de tweede keer dat ik het Zeeuwse land achter me laat. Precies een jaar geleden nam ik op dezelfde plaats af scheid. Toen ging de reis naar Kopenhagen. Tijdens het twee de jaar van de Telematica- richting aan de HTS in Hilver sum besliste ik om een deel van mijn stage in het buiten land te doorlopen. Voor mijn vertrek werd mij meerdere ke ren verteld dat Kopenhagen het Mekka voor de buitenland se stagiaire is en achteraf kan ik dat alleen maar bevestigen. Ook toen stapte ik op de trein met een gevoel van 'waar be gin ik aan'. Het enige wat ik van Denemarken wist was dat het er koud en duur was en dat de taal voor mij totaal vreemd was. Nu gaat de reis richting Azië, een trip waar ik sinds mijn terugkomst uit Kopenha gen al mee bezig ben. Het laat ste jaar aan de HTS was ik dan ook meer met mijn hoofd bij de reis dan bij mijn examens wat logischerwijs resulteerde in een herexamen! Met een paar stevige schoe nen, enkele reis- en leesboeken en een rugzak volgepropt met allerhande benodigdheden op weg naar het land van de vele religies, culturen, de hoogste bergtoppen, de rijzende zon en het totale onbekende. Mijn eerste stop was in Maas tricht. Voor het laatst kan ik ge bruik maken van mijn OV-jaarkaart, het oranje ge schenk van de overheid. Voor de verdere reis ben ik aange wezen op betaald vervoer. Als ik op maandagmorgen de gor dijnen open en een schitteren de dag tegemoet zie sluipt langzaam het reizigersgevoel mijn lichaam binnen. Met moeite krijg ik wat boterham men naar binnen en na een laatste toilet-stop wordt ik door een vriend aan het begin van de snelweg richting Duitsland gezet. Nog geen vijf minuten nadat ik het liftbordje 'Mainz' had opgehouden werd ik opge pikt door een Duitse dame uit Keulen. Of ik het niet koud had?, vroeg ze en ze verklaarde me totaal voor gek om in de vrieskou te gaan staan. Ik warmde me op aan de ka chel van de dikke Duitse auto en voor het eerst kon ik het verhaal over mijn reisplannen vertellen. Ik werd afgezet bij de afslag Frankfurt alwaar ik na een klein kwartiertje wachten in een oude roestige bestelwagen stapte. „Waar gaat de reis naar toe", vroeg het oude baasje. „Mainz is mijn stop voor van avond en verder ga ik door naar Indonesië", antwoordde ik. Hij lachte me toe bij het idee dat ik de hele weg liftend wilde volbrengen. Door de snelle liften, was ik vier uur eerder in Mainz. Het was fantastisch om Susanne weer te zien. Ze vloog me om de nek. In Kopenhagen zijn we veel met elkaar omgegaan. Vijf maanden hadden we elkaar niet gezien. Haar betoverende ogen en haar fijne glimlach laat mijn hart telkens weer sneller kloppen. Ik verheugde me op de drie dagen die zouden komen. Helaas. Aan alles komt een ein de. Op een stuk karton had ze uitdagend en gedurfd 'Mün- chen' voor me geschreven. Een laatste kus tot afscheid en met vlinders in mijn buik wachtte ik in de kou en sneeuw op een snelle lift. Met een informati castudent uit Frankfurt kon ik meerijden tot München, een perfecte lift van dik 500 km. Stof genoeg om over te praten, maar ook vrouwen kwamen aan bod. Hij kende Azië en gaf me nog nuttige tips over het land dat hij al een aantal keren had bezocht. Zei hij. Salzburg was de volgende stop. Tot de grens kreeg ik een lift van een Zuidduitse boer. We waren nauwelijks op weg toen een band van de aanhan ger het begaf. Met veel moeite krikten we de zware sleep om hoog. De communicatie verliep niet echt lekker; zijn Duitse ac cent kon ik nauwelijks ver staan, dit ondanks mijn toch redelijke beheersing van de Duitse taal. Ik moest naar Graz en maakte me niet zo druk over het baasje. Mijn studievriend Thomas rekende op mijn komst. Het was nog ca. 2,5 uur vanaf de grens. Het begon al sche merig te worden en ik hoopte op een snelle lift. Ik had geluk. Tegen achten belde ik Thomas vanuit een buurtcafé in Graz- Noord op. 'Bin schon da' zei ik, wat resulteerde in een lachend 'Wie geht's' aan de andere kant van de lijn. Thomas' moe der verwende me die avond met Knödelsuppe en sauere Wurst mit Kernöl, een plaatse lijke specialiteit. We lachten heel wat af die avond en het schnappsg\aas]e werd regel matig opnieuw gevuld, 's Avonds voor het slapen gaan dacht ik nog even aan thuis. Daarna viel ik in een diepe slaap. Wat te melden' Postbus 5017. 4330 KA Middelburg Ring - Bij de gemeentepolitie te Vlissingen is in de periode van 3 maart tot 10 maart 1993 het vol gende aangegeven: bankbiljet ten, een c.d., handschoenen, kinderhandschoenen, een arm- of enkelband, een ring en diverse sleutels. Bij het dierenasiel is in die periode een zwarte ge- castreerde kater aangegeven. Semafoon - In de periode van 27 februari 1993 t/m 5 maart 1993 zijn de navolgende voor werpen aangegeven bij de politie Middelburg: Bankbiljet; zonnebril, blauw/paars; semafoon; reken machine; goudkl. dameshorloge, met wit bandje; linker (Adidas) sportschoen groen/zwart; div. sleutels; goudkl. armband; zilve ren armband (fijne schakels); lin nentas "Delta College" inh. sportschoenen, handdoek, sok ken; kentekenplaat (auto); zwart portefeuille inh. deel III (motor). Klaverjassen - Voor iedereen die kan klaverjassen houdt de AWIB vrijdag 19 maart om 19.30 uur een prijsklaverjas-avond in ont moetingscentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat in Mid delburg. Bloemen - Het Middelburgs in stituut voor Kunstzinnige Vor ming verzorgt zaterdag 27 maart van 14 tot 16 uur een rondleiding langs alle florale elementen in het Zeeuws Museum. Zaterdag 3 april worden er van 10 tot 12 uur bloemstukken die 's middags be schilderd worden. Voor meer in formatie, 01180-34711. Procesoperator - Het Centrum Vakopleiding en de Janneke Dierxschool in Middelburg zijn gestart met een schakelcursus voor de opleiding procestechniek speciaal voor vrouwen die een basiskennis aan wis-, natuur- en scheikunde hebben. Na deze schakel van 7 weken start de be roepsopleiding. Voor verdere in formatie: Jose Doens, 01180-11655. Paaskrans - Op dinsdag 30 maart houdt Gert Ver- schraegen een workshop in Imkerij Poppendamme. De bedoeling is een paas krans te maken. De work shop duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Opgave, 01189-1948. Meikermismarkt - De tiende Internationale mei kermismarkt Koewacht, met als thema 'Europa 1993', staat weer voor de deur. Deze zal op 2 mei worden gehouden. Zowel de ambulante handel als beoefenaars van oude ambachten zijn die dag vertegenwoordigd. Onlangs behaalde Martijn Schipper, leerling van Scholengemeenschap Groot Stelle in Goes de landstitel van 'the best man' in de afdeling instal latietechniek. Alle scholen voor beroepsonderwijs in Nederland, met een afde ling installatie-techniek, namen deel aan de regio nale wedstrijden. Schipper mocht uiteindelijk deelne men aan de landelijke wed strijd. Samen met vijftien andere leerlingen uit heel Nederland kreeg hij de op dracht een wastafel en gei ser te monteren. Na zes uur intensief werken kwam de jury unaniem tot de conclusie dat Schipper de beste prestatie had ge leverd. Directie Milieu en Waterstaat Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het vol gende bekend. Hoechst Holland NV te Vlissingen heeft bij hen op 9 december 1992 een aanvraag ingediend om actualisering van de vergunningen ingevolge de Hinderwet, de Wet inzake de luchtverontreiniging en de Wet geluidhinder voor de Energie afdeling en Elektrische Energievoorziening. De inrichting is gelegen aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie M, nrs. 526, 559, 576 en 609. Ter inzage De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunningen (waarin opgenomen voorschriften tot het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder en geluidhinder buiten de inrichting en luchtverontreiniging) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 18 maart 1993 tot en met 31 maart 1993 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdag avond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 31 maart 1993, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de vergunningen, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aan toont daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kunnen tot en met 31 maart 1993 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Milieu en Waterstaat, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbren gen naar aanleiding van de ontwerp-vergunningen. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het Groene Woud 1Postbus 165, 4330 AD Middelburg mm- C~] - Wmrn V v 4 Het Middelburgse uitzendbureau Tênce sponsort het damesvolleybalteam Dauwendaele. De volleybalsters spelen in trainingspakken en shirts van de Tênce. Op de foto vlnr. Ron de Jongh (trainer), Lilian Boeije, Els Vos, Wennie Mathijssen, Ella Kapias, Mattie Beije, Jolanda Mulder, Janita Melse, Ingrid Nous en Ellen Haegens. De Kamer van Koophandel houdt donderdag 18 maart een bijeen komst voor Zeeuwse exporteurs. Zij kunnen onderling ervaringen uitwisselen en nieuwe contacten leggen. Het Zierikzeese bedrijf Zeelandia treedt op als gastheer. De directeur van de onderne ming, P.Schotte, verzorgt een speech over het exportbeleid van Zeelandia. Daarnaast staat een bedrijfsfilm van Zeelandia op het programma en de successtory van de directeur van Herder bv uit Middelburg. De bijeenkomst wordt geopend door de heer E.Faber, hoofd van de afdeling exportbevordering van de Kamer van Koophandel.

de Faam | 1993 | | pagina 13