HlSlMlÉ ëlitlllftnajéfmllilriklt. Jl GEMEENTE MIDDELBURG Informatie-avond over het Erasmuspark Compostvaten met subsidie Informatie-avond over Erasmuspark Hinderwet Bouwaanvragen Bouwplannen Zelf composteren: de beste oplossing Commissies Parkeer- Gedeelte Noord weg afgesloten meters Week 9 Dekje Tafeltje Groenbelieer algemeen Elementen Veiligheid Gebruik Woensdag 3 maart 1993 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Groenvoorziening op natuurlijke basis wm. SP00PS100T OEPOT B00MGAAQ0 TRAP VELD HlGGfK CENTRAAL VELO 0 oUU j_-Ao o o o c-C8sz 000 RASMUSPAO UW [DT7l|' "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 8 maart tot en met 14 maart 1993. maandag stamppot boerenkool met rookworst dinsdag varkensgoulash met erwten en aardappelen woensdag rundvlees, spinazie en aard appelen donderdag kabeljauwfilet in dillesaus en aardappelen vrijdag kalkoenragoüt, bloemkool, broccoli en aardappelen zaterdag Indische vleesschotel met gado gado rijst zondag wat de pot schaft lussen spoordijk en woonwijk ligt in de nieuwe Erasmus wijk een smalle ;(rook weiland van 5 hectare groot, 1 kilometer lang en 50 lot 60 meter >reed. Deze strook land heelt de bestemming "groen" gekregen en wordt een vijkpark voor de Erasmuswijk met de volgende functies: spelen voor de wat oudere kinderen: ruimte voor algemene gebruiksdoeleinden, bijvoorbeeld als de wijk iets ■vil organiseren; algemene recreatieve doeleinden als vissen, wandelen, varen. In overleg met de Nederlandse Spoorwegen en het Waterschap is voor dit .vijkpark een bijzonder plan ontwikkeld, een "groenvoorziening op na tuurlijke basis". Het wordt met andere woorden geen "park" zoals we ons dat meestal voorstellen, zoals het Meiveld en Toorenvliedt, met een strak ontwerp, ge schoren gazons, perken en sierheesters. In het Erasmuspark wordt geke ken naar de natuurlijke ontwikkelingen die "spontaan" plaatsvinden. )it past in de visie op liet groenbe- ïeer in de komende jaren zoals die andclijk en ook in de gemeente Middelburg wordt gehanteerd: zo veel mogelijk daar waar liet kan de natuur een kans geven en weinig ingrijpen. Gifgebruik afschaffen en taluds bij watergangen zich laten ontwikke len tot natuurlijke oevers. Bij reno vatie van oude groenvoorzieningen liet de traditionele gesnoeide sier beplanting terugbrengen, maar be planting die tot de natuurlijke vorm kan uitgroeien. Grasbermen minder maaien (zoals op de bol werken) of kruiden inzaaien (zoals langs de Schroeweg). Uiteraard moet ook een dergelijk beheer voldoen aan een aantal voorwaarden. Tenslotte blijven het groenvoorzieningen in een stedelij ke omgeving, echte "natuur" zal liet nooit worden. Ook deze groen voorzieningen moeten deugdelijk In grote lijnen gaat het vooral om de combinatie land/brak water, waarbij gebruik wordt gemaakt van natuur- en landschapselemen ten uil deze regio. Dat zijn hak houtbosjes, boomgaarden, heggen, moerputten en kruidenve- getatics. Er komen hoogteverschillen en ta luds, waarbij op de hogere gedeel tes vegetatie zal komen die hoort bij zoet grondwater, op de lagere gedeeltes zal het brakke kwelwater vanuit liet kanaal voor weer andere kruiden zorgen. Zo komen 3 elementen in het Erasmuspark bij elkaar: de al eer der genoemde functies van een wijkpark, "natuur" en hygiënisch zijn en niet leiden lot verwildering of vervuiling. De "natuurlij k-beheer-met liode' zal voor grote groenvoorzieningen vooral inhouden dat het onder houd extensiever zal zijn: niet meer elk graskantje wordt gesneden, niet elke tak wordt gesnoeid. Hei Erasmuspark is de eerste nieu we groenvoorziening in deze stijl en is cj.ua omvang ën inrichting uniek voor de regio. De volgende nieuwe groenvoorzieningen zullen worden aangelegd in de Vëerse- poort en liet forenweggebied. Uit welke elementen gaat het Erasmuspark nu bestaan? ontwikkelingen en streekeigen ele menten. Daarnaast moet aan een aantal voorwaarden worden voldaan. De overgangen van land naar water moeten veilig zijn voor spelende kinderen, dus geen steile oevers. Ook aan de sociale veiligheid is ge dacht. Het park moet overzichte lijk zijn vanaf het Erasmuspad, het verbindingsfietspad dat langs het park loopt, en het moet goed ontsloten en verlicht zijn. Er loopt dan ook een verhard hoofdpad langs alle interessante onderdelen en daarnaast is er een stramien van graspaden. Vcrlich- hi de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Algemene en Bestuur- lijke Zaken, dinsdag 9 maart om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Commissie Maatschappelijke Za ken, donderdag II maart om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.I. Schroevers, telefoon 75633. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 15 maart om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw M.J. Marcus, telefoon 75286. Commissie Financiën, dinsdag 16 maart om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw F.C. Wal/ave, telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 16 maart om 19.30 uur Secretaris is de heer .LAM de Wolf, telefoon 75304. Commissie Bezwaar- en Beroep schriften, donderdag 25 maan om 16.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in hel stad huis. tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn van af vier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectie Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 22 maart om 14.00 uur. Volgend jaar wordt ook in Middel burg composteerbaar afval (groente-, fruit- en tuinafval) ge scheiden opgehaald. Een nog bete re oplossing voor dit afval, is het zelf te composteren. Uiervoor zijn bij de gemeente Middelburg nog gesubsidieerde compostvaten ver krijgbaar. Een vat kost 120,— inclusief BTW, de gemeente betaalt voor u hie. van ƒ50,zodat een prijs overblijft van ƒ70,—. U kunt bij de dienst Stadsbeheer, Vlissing- sestraat 21. een compostvat ko pen, slechts één per Middelburgs gezin. Met hel maken van compost levert u een wezenlijke bijdrage aan de vermindering van de stroom afval. Zelf compost maken: milieube wust werken aan liet vuil- probleem! Compost is een oergezonde orga nische meststof om de bodem te verbeteren. Door de natuur haar gang te laten gaan creëert u uw ei gen kringloop ën u beperkt de hoeveelheid huisvuil tot de helft. Zelf compost maken heeft vele voordelen: u levert een positieve bijdrage aan het milieu, u houdt et- prima tuinmest aan over en.... U heeft er een dankbare, leuke hobby aan. Wat is composteren? Composteren is een proces waarbij organisch afval, zoals groente-, fruit-, tuin- en keukenafval, door bacteriën en schimmels wordt ver anderd in een aardachtige massa: compost. Bij dit afbraakproces zijn kleine bodemdiertjes als wor men en larven behulpzaam. Bij het maken van compost komt warmte vrij, die kan oplopen tot 40 a 45° C. Daardoor wordt de activiteit van de noodzakelijke micro organismen nog eens extra bevor derd. Compost maken is eenvou dig, de natuur doet het meeste werk. U hoeft alleen te zorgen voor organisch afval en de juiste omstandigheden. Organisch afval: 't komt uit de bo dem en 't hoort er weer in thuis Alle afval dal biologisch afbreek baar is komt in aanmerking voor liet zelf compost maken. U kunt daarbij denken aan afval uit de tuin, groente- en fruitafval, keu kenafval, bloemresten en etens resten, mest en strooisel van kleine huisdieren. Papier is op zich com posteerbaar. maar het is beter dit apart te bewaren omdat ingeza meld papier makkelijk opnieuw te verwerken is. Plastic, nylon en an dere kunstvezels, textiel en zand horen in dit rijtje niet thuis, even als kattenbakvulling en de inhoud van stofzuigerzakken. Compost: een prima meststof voor de tuin Organisch afval wordt binnen 6 maanden afgebroken tot compost. Dit kan zowel aan een open com- posthoop als in een afgesloten compostsilo. Een compostsilo is daarbij te preferen, omdat deze hy giënischer is en minder tuinruimte in beslag neemt. Tijdens het com- posteringsproces slinkt de hoeveel heid afval enorm. Uiteindelijk houdt u een prima meststof over voor uw sier- of moestuin. foto: J. Wolterbeek Vanaf maandag 8 maart worden de meeste oude parkeermeters in Mid delburg vervangen door nieuwe parkeermeters. Met het omwisselen van de palen waarop de parkeer meters bevestigd zijn is reeds vanaf maandag maart een begin gemaakt. In de de week van 8 tot 12 maart 1993 zal door de Delta Nutsbedrij ven te Middelburg een nieuwe wa terleiding worden gelegd ter hoogte van de kruising President Roosevelt laan en de Noordwcg. In verband daarmee is er in die week geen doorgaand verkeer mo gelijk via de Noordweg. Dit houdt in dat het gedeelte van de Noord- weg tussen de aansluiting met de Gerbrandylaan en de Brigdamse- weg voor alle bestuurders zal zijn gesloten met uitzondering van bestemmingsverkeer tot aan voor noemde kruising. Het verkeer wordt zoveel mogelijk via de .Gerbrandylaan/Montgome- rylaan en de Schotelweg omgeleid. Ook zal het verkeer op de Presi dent Rooseveltlaan hinder van de werkzaamheden ondervinden, om dat het verkeer op de hoofdrijbaan slechts over I rijstrook zal worden geleid. Het oprijden wordt d.m.v. verkeerslichten geregeld. Het fiétsverkeer wordt aangeraden niet via de President Roosevelt laan in de richting van Klarenbeek en omgekeerd in de richting van de Griffioen te rijden, doch tijdig een andere route (bijvoorbeeld over de singels) te kiezen. ting wordt aangelegd langs het Er asmuspad, bij de entrees en op enkele andere plaatsen. Hoe gaat zo'n natuurlijk park er uit zien en wat zijn dan de ge bruiksmogelijkheden? Het zal een heel afwisselend park worden, met open en dichte, hoge en lage gedeelten, met een bloe menweide, een notenwei, zitbanken en bruggetjes. Per seizoen, maar ook van jaar tot jaar zullen gras- en kruiden, de struwelen, oevers en watervegetaties een ander beeld opleveren en in het beheer wordt deze ontwikkeling zo veel mogelijk gevolgd. Op maandag 8 maart houdt de gemeente Middelburg om 20.00 uur in het Ontmoetingscentrum Dauwendaele een informatie-avond over het in de Erasmuswijk aan te leggen Erasmuspark; voorzitter is wethouder de heer G.B. Schoenmakers. liet Erasmuspark is een voor de regio unieke groenvoorziening op natuurlijke basis. Aan de hand van onder meer dia's worden de in lichting en de diverse elementen van het park belicht. Tevens bestaat er gelegenheid tot het stellen van vragen. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Het inrichtingsplan voor het Erasmuspark ligt ter inzage bij de sec tie Voorlichting en bij de Dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21. Om te kunnen spelen wordt een trapveld aangelegd, dat goed wordt gedraineerd en vaak ge maaid. Daarnaast liggen er in het park twee grotere centrale velden, die 10 keer per jaar worden gemaaid. Er wordt een speelheuvel aange legd met een uitkijktoren er op. Echte speeltoestellen komen er niet, wel geeft de afwisselende om geving voldoende speelaanlei- dingen. Het park zal uitnodigen voor een picknick, voor hengelen, wandelen en varen. Voor wie er oog voor heeft zal het interessant zijn de ontwikkeling van de kruiden te volgen, van de vogels en vlinders, die op de bloem- en besdragendc planten afkomen en de water flora en -fauna. Bij de hoofdentree komt een pa neel met informatie en regelmatig zal de beheerder op de gemeente pagina verslag doen van de ont wikkelingen. Nog deze zomer wordt gestart met de aanleg van het park. Eerst wor den de grondwerkzaamheden ver richt, dan de paden, duikers en bruggen aangelegd en de verlich ting aangebracht. Dit najaar kan daarna de beplanting worden in gezaaid. Een vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: J. Stevens voor een visverwerkingsbedrijf aan de Oude Veerse- weg 11 te Middelburg; Akzo Coatings B.V. voor een verkoopkantoor voor gerede verf produkten en aanverwante artikelen aan de Herculesweg 11 te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-lprocedu- re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180 - 75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 3 maart 1993 staat de officiële kennisgeving. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. het verbouwen van de woning met bedrijfsruimte op het per ceel Bellinkstraat 34; b. het vergroten van de keuken op het perceel Sprencklaan 9; c. het bouwen van een schuur op het perceel Koudekerkseweg 136; d. het bouwen van een woning op het perceel Amnestylaan, ka- velnr. 8b. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Magistraatwijk voor het plaatsen van een duivenhok op het perceel J.G. Schorerstraat 15. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Griffioen II voor het bouwen van een autobox op het perceel President Wilsonlaan, sectie R, nummer 2205. Tevens maken zij bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 50, lid 6, van de Woningwet vergunning te verlenen voor hetzelfde pand. De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag 5 maart 1993 ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridi sche Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar ma ken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg.

de Faam | 1993 | | pagina 5