Omzwervingen van Odysseus in muzikaal theaterstuk Swingtones FM 105.3 TOP 10 Yvonne in première 7.I 4 T/M 10 FEBRUARI IN MIDDEN ZEELAND GRIEKSE OUDHEID HERLEEFT OP CSW Lezingen Bijna honderd leerlingen van de Christelijke Scholen gemeenschap Walcheren in Middelburg zijn betrok ken bij de voorbereidingen voor de musical Odysseia, die op 10, 11 en 12 februari in de Schouwburg op de planken wordt gebracht. Cen traal in dit muzikale theaterstuk staan de omzwer vingen van Odysseus. Als deze Griekse held na het einde van de Trojaanse oorlog terug wil keren naar zijn eiland Ithaca, beleven hij en zijn makkers de meest angstwekkende avonturen. De musical die negen jaar geleden in een iets ander jasje, als rocko pera, werd uitgevoerd, staat onder regie van Dick Zwitser. Rieks Veenker componeerde de muziek en schreef de liedjes voor deze produktie in het kader van de jaarlijkse Grote Avond van de school. Muziekprijzen Zeeuwse jeugd 1993 RADIO ATLANTIS Improvisatie POPMUZIEK BESPROKEN Jan Koopman Woensdag 3 februari 1993 7 iEf is» Hï IM lEf is» lïï 1® Toneelspelen is weer in. Waren het in de ogen van veel leerlingen vroeger alleen doetjes die zich opgaven voor een rol bij de Grote Avonden, sinds enkele jaren is er een ware run op het schoolto- neel. „Vooral de jongens wagen zich nu eindelijk ook op de plan ken",oordeelt docent Dick Zwit ser. Al jaren neemt hij de regie van de toneelopvoeringen op zich. „De opgavelijsten groeiden steeds harder en er kwam steeds meer vraag naar een heropvoe ring van Odysseia. Je wilt zoveel mogelijk leerlingen mee laten doen, dus de produkties worden daardoor ook steeds groter. Naast de spelers en de orkestle den, zijn er veel leerlingen inge schakeld voor de decorbouw, het maken van de kleding en het gri- mewerk. In totaal zijn het er dit jaar honderd", vertelt Zwitser, die enige jaren terug zijn diploma re gisseur amateur-theater behaalde en verslingerd is aan toneel. Evenals in 1991 organiseert de Vereniging 'Vrienden van het Zeeuws Orkest' op vrijdag 5 fe bruari om 20 uur in de Kolve- niersdoelen te Middelburg een Muziekprijsavond. Op deze avond zullen jonge in Zeeland wonende amateur-musici wedij veren om een tweetal prijzen. De muziekinstrumenten die de deelnemers dit jaar zullen bespe len zijn de houtblaasinstrumen ten hobo, klarinet, saxofoon en dwarsfluit. Van de zes aangewe zen kandidaten zitten er twee in categorie A (12 t/m 15 jaar) en vier in categorie B (16 t/m 20 jaar). De twee prijzen, van elk duizend gulden, worden beschikbaar gesteld door de Koninklijke Schelde Groep bv te Vlissingen en mogen door de winnaars uit sluitend aan muziekbeoefening worden besteed. Met de organi satie van de Muziekprijsavonden wil de vereniging een bijdrage le veren aan de bevordering van de muziekbeoefening door de jeugd. Het ritme „n WWen ml will always love you Sarah Washington nri No limits LAJ 2 Unlimited [3] Music Fargetta Ann Marie Smith Pressure Billy Ocean I wont let you down (reggae Two Boys mix) SBalloony L.A. Style EMega Mix Black Machine rTT~| We are family I P I Sister Sledge [TTl Plastic dreams I I Jaydee [TTïj The picture IXyj Giotto In het stuk gaat het om de avon turen van de held Odysseus uit de Griekse mythologie. Na de Tro jaanse oorlog op terugtocht naar huis, moet hij met zijn vrienden veel gevaren overwinnen. Zo be landt hij ondermeer in de onder wereld, wordt bijna verleid door half-godinnen en moet een reus verslaan. „Het is onze opzet om zoveel mogelijk ideeën uit de leer lingen zelf te laten komen. Niet alleen wat betreft decor en kle ding, maar ook in het spel. In september ben ik daarom eerst met improvisatietoneel begonnen en heb daarbij de spelers heel vrij gelaten. Ze kunnen dan los ko men op het toneel. Pas eind no vember begonnen wij met het instuderen van de rollen. De lied jes staan dicht bij de oorspronke lijke vertaling uit het Grieks van Bertus Aafjes. Wij vonden die het mooiste om te gebruiken. Helaas zijn de drie avonden in De Schouwburg alle drie al uitver- Daniëlle Lous en hoofdrolspeler Thijs Aitena (r) in het stuk Odysseia. FOTO ANDA VAN RIET kocht. De leerlingen, ouders, fa milieleden en docenten hebben de eerste keus. Wij zouden wel vijf avonden kunnen vullen, maar het is elk jaar een probleem om Weet u wat echt scoren is in de popscene? Het podium bestijgen van de erkende Nederlandse poptem pels! Onbereikbaar dus. Een droom. Wij Zeeuwen komen immers amper voorbij Bergen op Zoom. Nou ja, er zijn wel enkele van die 'cult' groepen, die in een eigen landelijk circuitje mee draaien, maar dat is voor een beperkt publiek hè. Ook dat is een droom. Trash-, death-, speedmetal, blues, reggae, rock and roll, dat zijn de stromingen waar de Zeeuwse pop nou juist wel scoort. Niet in de zogenaamde mainstream die zich op een breder publiek richt. Die ko men, zelfs als ze regionaal er kende toppers zijn, meestal niet verder dan vijftien optre dens per jaar voor een handje vol bezoekers. De 'cult', uiteraard eveneens als ze goed zijn heeft het over bomvolle agenda's, naam en faam in binnen- en buitenland en volle zalen. Jaap de Nooyer, manager van de Swingtones, haalt zijn schouders op, „We hadden dit weekeinde in Zwitserland kun nen spelen. Maar dat was qua tijd niet haalbaar. Het blijft een hobby. Twintig dagen achter een in de Efteling hebben we afgelopen zomer ook laten passeren, hoewel het 'big mo ney' was". De Swingtones hebben in 1992 zo'n 30 optredens afge werkt, doen mee aan een vol gend verzamelalbum van het Rockhous label, boeken nu al voor november 1993 en spe len Jump Jive. Dat hoort bij rock roll, maar is melodieu zer dan de rockabilly. Naast de bas, drums en gitaar worden ook andere instrumenten ge bruikt en wordt er veel met meerstemmig zang gedaan. „Soms zijn de mensen eerst teleurgesteld omdat we geen bekende rock roll nummers spelen, maar we kennen ze wel", vertelt bassiste Jolande de Regt. „Maar na een paar nummers is het meestal weer feest. Het repertoire is minder bekend maar absoluut niet minder swingend. Voor ons is het leuk om aan de nummers iets van onszelf mee te geven. Afwijken zonder aan te tasten". Jump Jive is pri mair dansmuziek, hetgeen op de vorig jaar bij Ron Konings opgenomen en uitstekend klinkende demo van de Swing tones zes nummers lang is te horen. Jump Jive, rock roll, het leeft in Nederland; tientallen meetings per jaar, met kleding-, en platenbeurzen en natuurlijk veel live muziek. Verder zijn er de poptempels die steeds vaker op zoek zijn naar oorspronkelijke muziek en in hun kielzog volgen ande re cultuurgerichte zalen. De Swingtones naast Jolande be staande uit Tony 't Gilde zang/gitaar, Joop Klok sax, Marcel Minet drums en Chris Minet gitaar hebben het al tot bijvoorbeeld Paradiso en het Noorderlicht gebracht. Voor velen zou het een 'dreamco- metrue' zijn. Manager Joop richt zich, gesteund door de anderen, even lief op klein schalige rock roll-avonden in de Vlissingse Walk Inn, waar een gestaag groeiende groep liefhebbers kan genieten van deze decennia oude muziek; veelal live gespeeld. Niet door de Swingtones zelf want de swingende demo verraadt een puik groepje muzikanten en de volle agenda geeft aan dat ze live waarmaken. Hun successtory lijkt echter nog lang niet voorbij dus, wie weet, ontdekken wij ze ook nog eens. de Schouwburg rond die tijd te huren. Bovendien moet dat al een jaar van te voren besproken wor den", stelt de regisseur spijtig vast. Israëlavonden - Op woensdag en donderdagavond 17 en 18 fe bruari houdt de stichting Sjofar twee Israëlavonden in de Zeeuw se bibliotheek te Middelburg. Spreekster is mevrouw H. San ders. Beide avonden beginnen om 19.30 uur. Kerk - Donderdag 11 februari om 20.00 houdt het Rozenkruisers Genootschap een lezing met de titel Kerk of Geestesschool in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. De toegang is gratis. Watersnoodramp - Prof. dr. Selma Leydesdorff houdt op dinsdag 2 februari in de Zeeuwse bibliotheek een lezing met de titel 'Waarom herinneren'. Deze lezing vindt plaats naar aanleiding van de publikatie van haar nieuwste boek 'Het water en de herinne ring'; de Zeeuwse watersnood ramp 1953-1993. Toegangskaarten a f 5,- zijn ver krijgbaar bij boekhandel Fanoy, Nieuwe Burg 28, te Middelburg en de Zeeuwse bibliotheek. Biografieën - De Stichting Lite raire Activiteiten Zeeland organi seert voor een lezing rond het seizoenthema 'de biografie'. De avond wordt gehouden op 16 fe bruari en start om 20.00 in de aula van de Zeeuwse bibliotheek. Jan Fontijn spreekt voor de pauze over Frederik van Eeden en zijn biografie over hem. Na de pauze is er gelegenheid tot het nader in gaan op de problematiek rondom het schrijven van biografieën. Toegangskaarten f 5,- zijn ver krijgbaar bij boekhandel Fanoy en de Zeeuwse bibliotheek. Cohen - Op donderdag 18 fe bruari wordt in Zeeland een stu diedag gehouden met twee lezingen door dr. G.H. Cohen Stu art te Jeruzalem, theologisch ad viseur van de Nederlandse Hervormde Kerk. De eerste lezing 'Messiasbelijdende Joden tussen Israël en de Kerk' zal om 14.00 in de Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- reijszstraat 6, te Middelburg wor den gehouden. De tweede lezing 'Het Nieuwe Testament lezen te gen zijn Joodse achtergrond' vindt plaats in de Goede Herder kerk, Koninginnelaan 4, te Ter- neuzen. Geschiedenis - Regio Zeeland van de Nederlandse Jeugdbond houdt vrijdag 5 februari een le zing over het Nazi-Sovjet-pact. De bijeenkomst duurt van 19.30 tot 22.00 en wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek, zaal 2, te Middelburg. Voor verdere infor matie kunt u terecht bij C. Nieu- wenhuizen tel.nr. 01180-25284 Biotechnologie - Vrijdag 5 fe bruari geeft Prof. dr. M.C.E. van Dam-Mieras van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der We tenschappen een lezing over de toepassingen van biotechnologie. Aanvang 19.45 in de aula van de Zeeuwse bibliotheek. Inlichtingen tel.nr. 01180-30347 Kinderportretten - Maandag 8 februari om 19.45 geeft dr. J.B. Bedaux van de VUSA een lezing over kinderportretten in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. In- lichtingen tel.nr. 020-5482686 Biotechnologie - 12 februari geeft drs. G. Mijnbeek van de K.Z.G.W. een lezing met de titel 'Produktieprocessen en biotechnologie.' De lezing duurt van 16.45 tot 18.45 en vindt plaats in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. Inlichtingen tel.nr. 01180-30347 Kinderboekenmiddag - Zondag 14 februari is er in de Kloveniers doelen te Middelburg een kinder boekenmiddag met Joke van Leeuwen. De middag begint om 16.00 en de toegangsprijs is f 2,50. Toneel - Maandag 15 februari houdt de heer H. Duits van de VUSA een lezing over de politie ke functie van het toneel. De le zing begint om 19.45 en wordt gehouden in de Aula van de Zeeuwse Bibliotheek. Biotechnologie - 19 februari geeft dr. J. Jelsma van K.Z.G.W. een lezing over ethiek en biotechnologie. De lezing duurt van 16.45 tot 18.45 en vindt plaats in de aula Aula van de Zeeuwse Bibliotheek. Natuurkunde - Vrijdag 19 fe bruari geeft Natuurkundig Gezel schap Middelburg Prof. dr. G.F. Smoorenburg een lezing met de titel 'Natuurkunde van de slakke- gang, haarfijne oorzaken van het horen.' De lezing begint om 20.00 en wordt gehouden in ZB: zaal I en II. De toegang is gratis. VBOK-avond - Woensdag 3 fe bruari nodigt VBOK leden en be langstellenden uit een lezing van K.F. Gunning, arts en oud voorzitter van het Nederlands Artsenverbond' bij te wonen. Het thema van die avond is: 'Is een embryo een mens?'. Deze lezing vindt plaats in de Aula van de Zeeuwse Bibliotheek en begint om 19.45. De toegang is gratis. DONDERDAG 4 FEBRUARI "Kink in de Kabel", door Thea ter van de Lach, Stadsschouw burg Middelburg, aanvang 20.00 uur. "Deelder denkt", kabaret door Jules Deelder, Concertzaal Zierik- zee, aanvang 20.00 uur. Kandidaten Amsterdams Klein- kunstfestival. Vestzaktheater Vlissingen, aanvang 20.30 uur. VRIJDAG 5 FEBRUARI Jamsessie, jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 20.00 uur. Concert "The Charmin Child ren", Stadsdanszaal Middelburg, aanvang 22.00 uur. Jamsessie, jongerencentrum Midgard, Kuiperspoort, Middel burg, aanvang 21.00 uur. "Milarepa", solo theatervoorstelling door Helmert van Woudenberg, 't Beest, Goes, aanvang 20.30 uur. "Waardenberg De Jong", theatershow, de Prins van Oran je, Goes, aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 6 FEBRUARI "Waardenberg De Jong", theatershow, de Prins van Oran je, Goes, aanvang 20.00 uur. DJ Jan Willem, Stadsdanszaal Middelburg, aanvang 22.00 uur. Dubbelconcert "Rose ont the Fox Fratsen, Brogum, Zierik- zee, aanvang 23.00 uur. Concert "Sunchild", Klove niersdoelen Middelburg, aanvang 20.30 uur. Concert "Middelburgs Muziek korps", Concert- en Gehoorzaal Middelburg, aanvang 20.00 uur. Optreden "The Starshooters", jongerencentrum De Piek, Helle bardierstraat 11-13, Vlissingen, aanvang 22.00 uur Presentatie Veronica Fishing Team, Cosmo Danstheater, Vlis singen, aanvang 20.00 uur. "Tafelmanieren", komedie door De Zeeuwse Komedie, Vestzak theater, Vlissingen, aanvang 20.30 uur. Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga, Grote Kerk, Goes, aanvang 13.30 uur. "Naar Dromenland", poppen theater Sim Bolus, Ambacht scentrum Goes, aanvang 14.30 uur. Concert door gospelformatie "Discipel", Bethelkerk, Goes, aanvang 20.00 uur. Popconcert door Goese Bands, 't Beest Goes, aanvang 22.00 uur. Concert "Sure as Heil Kam je Haar", 't Beest, Beestenmarkt Goes, aanvang 22.00 uur. ZONDAG 7 FEBRUARI American Poolbiljart tournooi, Harly Block, Middelburg, aan vang'15.00 uur. "Bekijk het maar", musical voor kinderen vanaf 7 jaar, Jeugdkomedie Amsterdam, de Prins van Oranje, Goes, aanvang 15.00 uur. DINSDAG 9 FEBRUARI Jamsessie, Frapo's, Bellamy- park, Vlissingen, aanvang 22.00 uur. WOENSDAG 10 FEBRUARI "Odyseia in Rock", musical uit gevoerd door leerlingen Chr. Scholengemeenschap Walche ren, Stadsschouwburg Mid delburg. Scène uit Yvonne. In het Minitheater in Middelburg gaat zaterdag 13 februari het to neelstuk 'Yvonne' van Grobowitz gespeeld door de Stichting Mid delburgs Theater in première. Het stuk, geregisseerd door Jozien de Graaf, wordt tot en met eind maart wekelijks op het toneel ge bracht. 'Yvonne' draait om Prins Philip die zich uit verveling verlooft met de in ieders ogen onaantrekkelij ke Yvonne. Zijn ouders gaan ac- coord uit vrees voor een schandaal dat hij zou onthullen als zij weigerden. Door Yvonne's aanwezigheid aan het hof en haar vreemde houding raakt iedereen er de kluts kwijt en gaat zich eigenaardig gedragen. leder een ziet zich opeens door haar ogen. Het hof is het erover eens dat Yvonne moet verdwijnen. Maar het moet op niveau of zoals de koning en koningin zeggen: 'Van boven en niet van beneden'. DONDERDAG 4 FEBRUARI Alhambra Vlissingen I, 'Body guard' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Death Becomes Her' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Valslicht' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'The Last of the Mohicans' 20.00 uur. Grand theater Goes, 'Sister Act' 20.00 uur. 't Beest, Beestenmarkt Goes, 'The Player' 20.30 uur. VRIJDAG 5 FEBRUARI Alhambra Vlissingen I, 'Body guard' 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II. 'Death Becomes Her' 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Vlaslicht' 19.00 uur, 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'The Last of the Mohicans' 19.00 uur en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Sister Act' 20.00 uur 't Beest, Beestenmarkt Goes, 'The Player' 20.30 uur. ZATERDAG 6 FEBRUARI Alhambra Vlissingen I, 'Body guard', 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Death Becomes Her' 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Valslicht' 19.00 uur 'The Last of the Mohicans' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Home Alone 2' 14.00, 'The Last of the Mohicans' 19.00 uur en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Sister Act' 19.00 en 21.30 uur. 't Beest, Beestenmarkt Goes, 20.30 uur. ZONDAG 7 FEBRUARI Alhambra Vlissingen I, 'Body guard', 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Death Becomes Her' 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Valslicht' 19.00, 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Home alone 2' 14.00 uur 'The Last of the Mohicans' 19.00, 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Sister Act' 20.00 uur. MAANDAG 8 FEBRUARI Alhambra Vlissingen I, 'Body guard' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Death Becomes Her' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Valslicht' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'The Last of the Mohicans' 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'Sister Act' 20.00 uur. DINSDAG 9 FEBRUARI Alhambra Vlissingen I, 'Body guard', 20.00 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Death Becomes Her' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Valslicht' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'The Last of the Mohicans' 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'Sister Act' 20.00 uur. WOENSDAG 10 FEBRUARI Alhambra Vlissingen I, 'Body guard' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Death Becomes Her' 14.00 uur 'La Fille de l'Air' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Valslicht' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Home Alone 2' 14.00 uur 'The Last of the Mohicans' 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'Sister Act' 20.00 uur. GOEDEREEDE ZATERDAG 6 FEBRUARI Alhambra Vlissingen III, 'Belle en het Beest' 14.00 uur. ZONDAG 7 FEBRUARI Alhambra Vlissingen III, 'Belle en het Beest' 14.00 uur. Grand Theater Goes, 'Belle en het Beest' 16.00 uur. WOENSDAG 10 FEBRUARI Alhambra Vlissingen III, 'Belle en het Beest' 14.00 uur Grand Theater Goes, 'Belle en het Beest' 16.00 uur. Klein Loogement. (N.Z. Haven 29) Jo zef Szwanc. expositie schilderijen. Openingstijden wo. 14.00-17.00 uur, za. 13.00-17.00 uur, tot 6 febr. GOES Galerie llona Schmit. Hona Schmit, schilderijen en andere werken. Za. 14.00-17.00 uur, hele jaar. Jakobse, (Livingstoneweg 46). Anne ke Ruimschotel, plastieken. Tijdens kantooruren geopend. Oosterscheldeziekenhuis Goes. Nico van Welzenes. expositie aquarellen. Dagelijks geopend. Galerie Van den Berge. (Wijn gaardstraat 3-1) Wido van Blokland. Tentoonstelling ruimtelijk werk. Ope ningstijden wo. t/m za. 13.00-17.00 uur, t/m 6 febr. Gemeente Archief. Ad de Jong. foto's. Tijdens kantooruren geopend. Lunchcafé. mevr. Van Nieuwenhuizen. recent werk. Geopend di. t/m za. 9.00-18.00 uur. Museum Voor Zuid- en Noord- Beveland. "De Ramp", expositie over de watersnoodramp 1953. Ope ningstijden di. t/m vr. 13.00-17.00 uur, za. 13.00-16.00 uur. Promi-Art Galerie. Thematentoonstel lingen van toegepaste kunst. Ope ningstijden di. t/m zo. 11.00-16.30 uur. V/d Spiegelstraat. Stef van Harn en Hans de Ruijter. installatie in kader van de Ruimte AD, t/m 7 febr. De Stadsschuur. Fons Brouwer. pasteltekeningen. Galerie De Hoekweide. David van de Kop. expositie houtsneden en aquarel len, openingstijden vr. t/m zo. 13.00-17.00 uur en op tel, afspraak. KAMPERLAND Restaurant Papillon. Lydia Klop- Steendijk. aquarellen en portretten. Ma t/m za. v.a. 10.00 uur, zo. van 17.00 uur. MIDDELBURG Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Wer ken van J.W. van Trirum. Dingemans, Rob de Haan, olieverfschilderijen, aquarellen. Di. t/m za. van 10.00-17.00 uur, op afspraak. Galerie Dauvillier. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Galerie Willem Vader. (L. Noordstraat 56), schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel. (Grootmede 66). Staal/touw plastieken, op tel. afspraak geopend, tel 01180-16323. Het Zeeuws Museum. (Abdij 3). Lu thers Zeeland, Vier eeuwen Lutherse gemeenten in Zeeland, 250 jaar Lu therse Kerk in Middelburg, t/m 8 febr. Za. - ma. 13.30-17.00 uur, di. vr. 10.00-17.00 uur. W.J. en F.J. Schütz, tentoonstelling Zeeuwse zeeschilders, 't Zeepaardje. (Vlasmarkt 7-9). Oude en moderne kunst. Openingstijden di. t/m za. 10.00-17.00 uur. Middelburgs Koffiehuis. (Langeviele 61). Hannie Pot. expositie schilderijen. Openingstijden iedere dag 10.00-17.30 uur, tot 18 maart. Galerie 't Gouden Briefke. Marckok. expositie landschapsschilderijen. Openingstijden di. t/m vr. 10.00-18.00 uur, do. 10.00-21.00 uur. za. 10.00-17.00 uur. Multi Colour. (Torenweg 4a) Karin Starmans. expositie olieverfschilderij en, sieraden fimo klei, t/m 14 februari. Galerie Delta Nutsbedrijven, (hoofd kantoor Deltan Poelendaelesingel 10) Anneke Schipper, expositie aquarellen en gouaches, tijdens kantooruren geo pend. t/m 26 februari. Concert- en Gehoorzaal. Trees Verwit tigen. expositie aquarellen en olieverf schilderijen. V&D. (bovenste verdieping) Ria Rue- desueli. expositie pentekeningen, krijttekeningen, wandkleden. Ope ningstijden gelijk aan openingstijd V&D. De Vleeshal. Christina Kubisch. "De Dag/De Nacht", expositie, ope ningstijden di. t/m zo. 13.00-17.00 uur. Rabobank. (Lange Geere 3) Frans Bliek, expositie aquarellen en olieverf schilderijen, geopend tijdens kan tooruren. ABN-AMRObank. (Vrijlandstraat 73). Beatrix Meindersma. olieverfschilderij en, aquarellen, tijdens kantooruren geopend. Zeeuwse Bibliotheek. Jan de Boer. ex positie pentekeningen, aquarellen van Lanzarote, geopend tijdens bibliothee kopeningstijden. St. Beeldende Kunst Middelburg. (Kui perspoort) Truus van den Boezem, ex positie, openingstijden di. t/m za. 13.00-17.00 uur. NEELTJE JANS Delta Expo. Windenergie, tentoonstel ling windenergie. Dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur. Gehele jaar. "Ramp '53", expositie over waters- noodramp. gehele jaar. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum. (Duin- vlietweg 6). "Speuren naar Sporen". tentoonstelling verschillende soorten diersporen. "De Egel, geliefd stekel- dier". tentoonstelling over de egel. Openingstijden di. t/m vr. 10.00-17.00 uur, za. 13.00-17.00 uur, zo. 10.00-17.00 uur. VEERE Gemeente archief Veere. (Markt 5). Veerse verleden, De gilden, ar chiefstukken. Ma. t/m za. 12.00-17.00 VLISSINGEN Iguana. (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14.00-17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10.00-12.30 en 14.00-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juli ana' zeven wissellijsten met toeristi sche promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Stedelijk Museum. (Bellamy 19) Sop hia van den Heuvel, expositie foto's. Eugene Lücker. expositie grafisch werk. Openingstijden: ma t/m vr. 10.00-17.OO.uur, za. en zo. 13.00-17.00 uur. Notaris A.J. Sauer. Trees Verwilligen. expositie schilderijen. Tijdens kantoo ruren geopend, ma. t/m vr. Aula DAS. (Verlengde Bonedijkestraat) Marianne Impens. expositie schilderij en. Openingstijden dagelijks 8.00-15.00 uur en ma t/m do. 18.00-22.00 uur. WEMELDINGE Atelier L. Rijks. (Chozeeweg 27). schil derijen. tel. 01192-1373. Dagelijks geopend.

de Faam | 1993 | | pagina 7