GEMEENTE MIDDELBURG Europees jaar van de ouderen Identiteitskaart Ver. Ned. Gemeenten Verkeer Regeling I.Z.A. Bestemmingsplan Bouwaanvragen Monumenten Hinderwet Speciale krant verkrijgbaar Wijktafel Dauwendaele Commissies Bezoek commissaris Week 5 Afvalstoffenheffing Rioolrechten (eigenarenheffing en gebruikersheffing) Tafeltje Dekje uw Onroerend- goedbelastingen Hondenbelasting Kwijtschelding Woensdag 3 februari 1993 DE FAAM 5 dktfiiUhèHiéiJkiiiiiMit. k Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Gemeentelijke belastingen '93 Bij de behandeling van de begroting 1993 eind vorig jaar heeft de raad ook de tarieven voor de gemeentelijke belastingen voor het jaar 1993 vastgesteld. In de meeste gevallen zijn de tarieven verhoogd met 3% in flatiecorrectie. Hieronder volgt een toelichting voor de belangrijkste gemeentelijke be lastingen. Voor het wekelijks ophalen van huisvuil van particulieren door de gemeentelijke reinigingsdienst is per kalenderjaar een bepaald be drag verschuldigd. Voor 1993 zijn de volgende jaarbedragen vast gesteld: a. voor een één persoons huishouden 54, b. voor een meerpersoons- huishouden 162,— De aanslag afvalstoffenheffing 1993 heeft u inmiddels, gecombi neerd met de gebruikersheffing ri- oolafvoerrecht op één aanslagbiljet, eind januari ont vangen. Als vergoeding voor de kosten van afvoer van water en vuil is m.i.v. 1992 naast de gebruikersheffing ook een eigenarenheffing inge voerd, welke ook in 1993 van toe passing zal zijn. De gebruikersheffing betreft een rioolafvoerrecht, dat wordt geba seerd op de hoeveelheid waterver bruik en de eigenarenheffing betreft een riool(aansluit)recht, dat gebaseerd wordt op een vast bedrag per eigendom. Beide rioolrechten zijn van toepas sing op alle panden met een riool aansluiting dus zowel woningen als bedrijven. Afgelopen maandag heef,t de Wijk tafel Dauwendaele vergaderd. Aan deze tafel nemen naast wijkbewo ners en de gemeente een aantal in stellingen deel die aktief werkzaam zijn in de wijk, zoals bijv. de Wo ningbouw, de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg en de Wijk ve reniging. Bespreekpunten waren: Het plaatsen van een aantal speel- voorzieningen in de wijk; Aanbrengen/inrichten speelvoor- ziening bij het jeugdgebouw aan het Goudend; Onderhoud wegen in 1993; Voortgang verbeteren woonomge ving in de Meanderhof; Uitvoering van in de Wijkbeschrij- ving genoemde projekten; Opzet voorlichtingsavond voor de wijkbewoners over de voortgang van de sociale vernieuwing. In de wijkkrant van de Wijkvereni- ging Dauwendaele zal de wijkcoör dinator U l.z.1. over bovengenoem de onderwerpen nader informeren. "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 8 tot en met 14 fe bruari 1993 maandag casselerrib, boerenkool, aard appelen dinsdag erwtensoep woensdag gepaneerde visfilet, wortelen, gestampte aardappelen donderdag runderrollade, rode kool, aardappelen vrijdag gegrillde kippepoot, gemeng de groente, puree zaterdag indische vleesschotel met ga- do gado zondag wat de pot schaft (waterverbruik 500 - (waterverbruik 1000 - Tarief Rekeninghoudend met een infla tiecorrectie van 3% en de jaarlijk se verhoging op grond van het rioolbehecrsplan, komen de tarie ven voor 1993 uit op: a. rioolaansluitrecht 68,— (vast bedrag per eigendom) b. rioolafvoerrecht 42,(waterverbruik 0 - 250 m') 126,— (waterverbruik 250 - 500 m') 252,— 1000 m') 504 2000 m') 1008,— (waterverbruik 2000 - 4000 mJ) 2016,waterverbruik boven - 4000 m1) De onroerend-goedbelastingen (OGB) worden geheven van de eigenaar en van de gebrui ker/huurder van een onroerende zaak. Als grondslag voor de hef fing van beide belastingen wordt de waarde genomen die aan een onroerende zaak in het econo misch verkeer kan worden toege kend. In 1991 heeft er een hertaxatie plaatsgevonden van alle onroerende zaken in Middelburg. De nieuwe taxatiewaarden gelden voor de belastingjaren 1992 t/m 1996. Deze waarden blijven gedu rende deze periode ongewijzigd, behoudens bouwkundige mutaties, gehele/gedeeltelijke sloop of een feitelijke bestemmingswijziging. Belastingplicht De OGB is een zogenaamde "toestandbelasting". Dit betekent dat er slechts éénmaal per jaar wordt gekeken of iemand be lastingplichtig is. Dit gebeurt altijd op 1 januari. Wordt, later in het jaar, de onroerende zaak verkocht of wijzigt het gebruik hiervan dan In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Maatschappelijke Za ken, donderdag 4 februari om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schroevers, telefoon 75633. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 8 februari om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Walrave, telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 9 februari om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 75304. Commissie Bezwaar- en Beroep schriften, donderdag 25 februari om 16.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Be je, telefoon 75434. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in hel stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn van af vier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectie Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreek- rechtkunt u aanvragen bij de com missiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 15 februari om 14.00 uur. Op donderdag 4 februari ontvangt het gemeentebestuur van Middel burg de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, de heer drs. W.T. van Gelder voor een zoge naamd gemeentebezoek. Het pro gramma voor dit gemeentebezoek ziet er als volgt uit: Werklunch in de Burgemeester en Wethouderskamer van het stadhuis; Rondrit door de stad langs o.a. de To ren weg en de geledingszone lus sen Middelburg en Vlissingen; Bedrijfsbezoek aan de Werkplaat sen Walcheren; Persgesprek in de Burgemeester en Wethouderskamer van het stadhuis; Informele kennismaking met de le den der gemeenteraad in de Burger zaal van het stadhuis. maakt dat voor de OGB niets uit. Met deze wijzigingen wordt pas het volgende belastingjaar reke ning gehouden. Tarief Voor de berekening van het tarief is uitsluitend rekening gehouden met een inflatiecorrectie van 3%. De tarieven OGB zijn voor 1993 als volgt vastgesteld (per eenheid van 3.000,— taxatiewaarde). 1. eigenarenbelasting 7,45 (was ƒ7,25) 2. gebruikersbeiasting 4,40 (was 4,25) De aanslagen OGB 1993 zullen eind april verzonden worden. De eigenarenheffing rioolrecht zal met de aanslagen OGB gecombi neerd worden op één aanslagbiljet. Tenslotte wordt nog opgemerkt dat, zoals in 1992 reeds het geval was, de gemeente volledig belast is met de heffing en invordering van de OGB. Dus naast vragen over de aanslag dient u ook voor informatie inzake de betaling en de kwijtscheldings- verzoeken bij de gemeente te zijn en niet bij de Belastingdienst. Als u een of meer honden bezit bent u verplicht om uw huis- dier(en) aan te geven voor de ge meentelijke hondenbelasting. Tarief Voor 1993 bedraagt het tarief voor de eerste hond 96,per kalen derjaar. Voor iedere hond meer dan een bedraagt de belasting 192,— per jaar. Het kenneltarief is vastgesteld op 384,De aan- foto: J. Wolterbeek slagen hondenbelasting zullen eind juni 1992 verzonden worden. Wanneer een belastingplichtige niet in staat is, anders dan met bui tengewoon bezwaar, de belasting aanslag te betalen kan kwijtschelding worden aange vraagd. Voor de afvalstoffenhef fing, de rioolrechten, de onroerend-goedbelastingen en de hondenbelasting kunt u binnen 2 maanden na ontvangst van de be treffende aanslag een verzoek om kwijtschelding indienen bij de afd. Financiële Zaken, Stadhuis. Hier voor dient u gebruik te maken van een speciaal daarvoor bestemd kwijtscheldingsformulier dat ver krijgbaar is bij de sectic Voorlich ting, Stadhuisstraat 2 en de afd. Financiële Zaken, Helm 3. Voor de beoordeling van deze ver zoeken is de gemeente wettelijk verplicht de rijkskwijtscheldingsre geling te hanteren. Het gevolg hier van is een strakker kwijtscheldingsbeleid omdat de gemeente hierop geen invloed meer kan uitoefenen. Indien u nog vragen heeft over de gemeentelijke belastingen kunt u zich richten tot de belastingmede werkers van de afd. Financiële Za ken, bereikbaar onder de volgende doorkiesnummers: 75475/75476/75477. 1993 is door de Raad van ministers van de Europese Gemeenschappen uitgeroepen tot het Europees jaar voor de ouderen en solidariteit tussen generaties. Doel hiervan is aandacht te vragen voor de vergrijzing van West-Europa en de gevolgen daarvoor voor de samenleving. Ook de solidariteit tussen generaties staat centraal. De ouderen kunnen niet zonder de jongeren, maar ook de jongeren niet zonder de ouderen. Ter gelegenheid van de start van het Europees jaar voor de Ouderen is een speciale krant uitgegeven. Deze krant is in te zien en verkrijgbaar bij de sectie Voorlichting van de gemeente. Uit de krant blijkt dat ouderen volop deelnemen aan de samenle ving en niet in een hoekje blijven zitten. Zo dit ooit al is gebeurd is dit nu zeker verleden tijd. Naast de uitgave van de krant zal dit jaar op landelijk niveau een groot aantal aktiviteiten worden ontwikkeld. Ook in Middelburg staat dit jaar een aantal plannen op stapel, tot stand gekomen in overleg met de Stichting Welzijn Ouderen Middel burg en het Bestuurlijk Overleg Ouderenbeleid Middelburg, te weten: - Een onderzoek naar een wijkge richt ouderenbeleid (wat is er no dig en wat is er al om ouderen zo lang mogelijk zelfstandig en in de eigen omgeving te laten wonen); Het organiseren van een studie middag wonen en zorg (18 maart a.s.); - Ontwikkelen van zgn. oude- rensteunpunten in de wijk, een ontmoetingsplaats waar ouderen terecht kunnen voor een kopje koffie en een praatje, een spelletje kaart of biljarten, maar ook voor het volgen van allerlei cursussen (van bijv. een cursus veiligheid in en om het huis tot een creativiteits- cursus); - Onderzoeken of er behoefte bestaat aan een klusjesman voor het doen van allerlei hand- en spandiensten voor ouderen; - Een projekt aanvullend open baar groepsvervoer voor ouderen (dit vervoer moet aanvullend zijn op het bestaande openbare vervoer en lokaties aandoen waar veel ouderen wonen; frekwentie gedu rende 5 dagen in de week en 5 maal per dag). Tot slot nog twee citaten uit de spe ciale landelijke krant: foto: J. Wolterbeek Minister van WVC, drs. H. d'Ancona: "Oud worden hoort bij het leven. Maar oud worden is iets anders dan oud zijn. Dat beseffen we niet altijd. Ik ben daarom zeer ver heugd over het initiatief van de Europese Gemeenschap om 1993 uit te roepen tot het Jaar van de Ouderen en van solidariteit tussen generaties. In het Europees Jaar van de Ouderen zullen veelbeloven de en hechte relaties tussen jong en oud worden aangemoedigd. Er zal aandacht zijn voor de behoeften van ouderen. En vooral voor hun inspirerende bijdrage aan de sa menleving. Ik hoop dat ouderen hun kennis en kracht willen aan wenden. En samen met jongeren activiteiten ontplooien die tot de verbeelding spreken..." Toonbeeld van deugdzaamheid: "Ze rijden niet door rood, zitten niet dronken achter het stuur, ple gen geen inbraken en moorden, rol len geen portemonnees, slaan niemand in elkaar. Kortom: oude ren blijken het toonbeeld van deugdzaamheid. Niemand heef't last van ze. Hoewel ouderen zich onveiliger voelen, worden ze min der vaak het slachtoffer van een misdrijf dan jongeren. In de sta tistieken over criminaliteit komen ouderen bijna niet voor. Een aantal wetenschappers vindt dat dit aspect meer aandacht verdient. Criminali teit kost de samenleving geld...." Vanaf 1 januari jl. kunt u bij onze gemeente een gemeentelijke identi teitskaart kopen. Op ID-kaart: nieuw, makkelijk en goedkoop Bent u wie u bent? Natuurlijk, maar toch komt het regelmatig voor dat iemand u vraagt naar een identiteisbewijs. Veel mensen laten dan hun rij bewijs of paspoort zien. Een nieuwe mogelijkheid is de ID-kaart van de gemeente. Een landelijke en betrouwbare identiteitskaart, die u makke lijk kunt krijgen en die maar enkele tientjes kost. Een goed idee Met de ID-kaart kunt u aantonen wie u bent. Het bezit van de ID-kaart is niet verplicht, maar wel handig. Zeker voor wie geen rijbewijs heeft en geen behoefte heeft aan een paspoort Dc ID-kaart is in dat geval een goe de mogelijkheid. Maar ook als identiteitsbewijs erbij is de ID-kaart prak tisch. Het is immers prettig om een extra identiteitsbewijs achter de hand te hebben. Een bijdehand identiteisbewijs De ID-kaart past altijd wel in portemonnee, handtas of schooletui. De kaart is niet groter dan de voorkant van een muziekcassette (10'/2 x IVi cm). Behalve een eigen kaartnummer vermeldt de ID-kaart ook uw per soonlijke SoFi-nummer. Met de ID-kaart heeft u dat nummer dus altijd bij de hand. Uw werkgever kan het bijvoorbeeld nodig hebben. Wie kunnen de ID-kaart kopen Alle Nederlanders. (Buitenlanders moeten al een geldig identiteitsbewijs hebben om in ons land te kunnen verblijven). Met toestemming van ouder(s) of voogd kunnen ook minderjarigen de kaart kopen. Waar is de ID-kaart nodig? In heel Nederland. De Nederlandse gemeenten maken daar afspraken over met allerlei organisaties. Wat moet u doen om een ID-kaart te krijgen? U gaat met twee zwart-wit pasfoto's naar het gemeentehuis in uw ge meente. Daar vult u een aanvraagformulier in. De gemeente vergelijkt uw formulier met de bevolkingsgegevens en bewaart één van de pasfoto's. De andere foto komt op de ID-kaart. Wat kost een ID-kaart? Dat hangt af van de gemeente waar u woont, in Middelburg kost dc kaart 30,50. Hoe lang is de ID-kaart geldig? Vijfjaar, dus net zo lang als een paspoort. De kaart blijft die vijf jaar ook geldig als u verhuist naar een andere gemeente in Nederland. Als de kaart niet meer geldig is, wat dan? U kunt gewoon een nieuwe kopen. Daarvoor moet u eerst weer pasfoto's laten maken. Wat te doen bij verlies van de kaart? Doe aangifte van vermissing bij de politie of de gemeente. Een kaart voor het hele land U wilt zich legitimeren om geld op te nemen - aangetekende brief af te halen - of een videoband te huren. Dan en nog veel vaker heeft u wat aan de ID-kaart. Het identiteitsbewijs van de Nederlandse gemeenten wordt algemeen erkend. Open kaart over de veiligheid Misbruik van de ID-kaart is erg moeilijk. Er is goed nagedacht om na maak ervan te voorkomen. De kaart is beveiligd tegen het maken van een kleurenkopie. Een speciale folielaag beschermt de pasfoto. Uw handteke ning komt achterop de kaart, voordat die beschermlaag er om heen gaat. En in een glinsterende cirkel zijn uiterst kunstig twaalf sterren en de wie ken van een windmolen verwerkt. Burgemeester en wethouders hebben besloten tot de aanleg van twee voetgangersoversteekplaatsen (zebra's) nabij de kruising van de Sir Winston Churchill-laan - Generaal Eisenhowerlaan. De ze Generaal Hakewill Smithlaan - Generaal Eisenhowerlaan. Deze oversteekplaatsen zullen worden aangebracht gelijktijdig met de reconstructie van die kruising, waarbij tevens verkeersheuvels worden geraliseerd. Tengevolge van deze voorzieningen worden aan beide zijden van zowel de Sir Winston Churchill-laan als de Generaal Hakewill Smithlaan over een lengte van circa 35 meter, gerekend 5 meter vanuit de kruising met de Generaal Eisenhower laan gele doorgetrokken strepen aangebracht, waarmede het stilstaan voor bestuurders zal zijn verboden. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 150,- aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeersbesluit ligt ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gemeenschappelijke Regeling I.Z.A.-Zeeland Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend, dat het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland bij brief van 22 december 1992 haar goedkeuring ex artikel 39, juncto artikel 36 van de Wet Gemeenschappelijke Regelingen heeft verleend aan de door het algemeen bestuur van de Gemeenschappelijke Rege ling I.Z.A.-Zeeland vastgestelde laatste wijziging in de I.Z.A.- regeling Zeeland. Deze wijziging betrof de invoering van een nieuw artikel 43a, welk artikel een oplossing beoogt te bieden voor een aantal praktische problemen, die zich aandienen bij de overgang van de huidige I.Z.A.'s naar het op te richten landelijk Instituut I.Z.A. Nederland. Voornoemde wijziging in de I.Z.A.-regeling Zeeland is op 22 de cember 1992 opgenomen in het provinciale register, bedoeld in artikel 27, lid 2, van de W.G.R. Ook de raden der deelnemende ge meenten hebben inmiddels ingestemd met deze wijziging. In schrijving in het gemeentelijk register, bedoeld in artikel 27, lid 1, juncto artikel 26, lid 3 van de W.G.R., heeft plaatsgevonden op 20 januari 1993. De wijziging is reeds in werking getreden met ingang van 22 de cember 1992. Bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat met ingang van vrijdag 5 februari 1993 gedurende veertien dagen ter inzage ligt het ontwerp van de eerste wijziging van het bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht. De ontwerpwijziging kan worden ingezien bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Deze eerste wijziging heeft betrekking op een toevoeging van een tandartsenpraktijk aan de lijst van kantoren met publiekfunctie, opgenomen in bijlage C van het bestemmingsplan. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen deze wijziging van het bestemmingsplan, zijn bezwa ren schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Mid delburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. het bouwen van een berging op het perceel Baaijenompad, tuin 1A; b. het vergroten van de woning op het perceel Seisweg 83; c. het vergroten van het kantoor op het perceel Euromarkt 12; d. het aanbouwen van een bijkeuken op het perceel Belfort 35; e. het verbouwen van een supermarkt op het perceel Vrij landstraat 65. De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat het Ministe rie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur bij besluiten van 19 januari 1993 tot rijksmonument heeft aangewezen: 1. de Dokbrug bij de Maisbaai/Kinderdijk; 2. de hoge brug over de spoorlijn bij de Kanaalweg/Segeersweg. De besluiten liggen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridi sche Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Een vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: de heer J.L. Wisse voor een onderhoudswerkplaats en berging voor landbouwmachines op het adres Veerseweg 124b te Mid delburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-)procedu- re kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180 - 75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 3 februari 1993 staat de officiële kennisgeving.

de Faam | 1993 | | pagina 5